Šach-Mat: Prezident Miloš Zeman obětoval na mocenské šachovnici Nicolase Madura, svoji politickou...

Šach-Mat: Prezident Miloš Zeman obětoval na mocenské šachovnici Nicolase Madura, svoji politickou integritu a vlastní voliče výměnou za zmírnění tlaku v kauze Mynář a za pozvánku do Bílého domu? Na Ovčáčkově Twitteru se vzápětí objevily retweety propagující Ronalda Reagana, americký neoconský narativ proti Madurovi, Jana Hamáčka chválícího prezidenta a pochvalná statistika o Donaldu Trumpovi a jeho projevu o Stavu unie!

Šach-Mat: Prezident Miloš Zeman obětoval na mocenské šachovnici Nicolase Madura, svoji politickou integritu a vlastní voliče výměnou za zmírnění tlaku v kauze Mynář a za pozvánku do Bílého domu? Na Ovčáčkově Twitteru se vzápětí objevily retweety propagující Ronalda Reagana, americký neoconský narativ proti Madurovi, Jana Hamáčka chválícího prezidenta a pochvalná statistika o Donaldu Trumpovi a jeho projevu o Stavu unie!

Český prezident Miloš Zeman včera šokoval miliony občanů České republiky a je velmi těžké teď posoudit, kdo je ve větším šoku, jestli voliči Miloše Zemana, anebo Pražská kavárna, která netuší, co se stalo a je to po dlouhé a dlouhé době poprvé, kdy kavárníci pochvalně kvitují rozhodnutí Miloše Zemana uznat oficiálně Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely [1]. Miloš Zeman však zašel mnohem dál a podle hesla, že někdo je papežštější než papež, oficiálně pozval Juana Guaida ke státní návštěvě v ČR.

Juan Guaido rozhodnutím venezuelské justice nesmí opustit Venezuelu [2], protože čelí obviněním z podílu na organizování státního převratu ve spolupráci s Leopoldo Lópezem, který je hlavní postavou současného puče ve Venezuele, přestože je v domácím vězení [3], odkud řídí celou opozici. K návštěvě Guaida v ČR tak zřejmě v dohledné době nedojde a je naprosto bezpředmětné hovořit o tom, že by Miloš Zeman na osobní schůzce něco Juanu Guaidovi radil nebo mu domlouval, protože i Miloši Zemanovi je jasné, nebo mělo by být jasné, že Juan Guaido je pouze loutka, podobně jako byl loutkou Václav Havel. Povídání si s loutkami je práce pro mainstreamové novináře (a pro duševně nemocné v psychiatrických stacionářích), ne pro politické kádry formátu Miloše Zemana.

Juan Guaido (vlevo) a Leopoldo López na protivládní demonstraci v roce 2014.

Miloš Zeman je známý tím, že je pragmatik a do značné míry politický oportunista, což v politice nemusí být na závadu, protože pokud politik umí uchopit nějaké politické téma ke svému prospěchu a je to v souladu se zájmy voličů, je takový oportunismus dokonce přínosný. Jenže v tomto případě tomu tak není. Určitě jste všichni zaregistrovali, že Pražský hrad velmi dlouho mlčel. Kauza státního převratu ve Venezuele trvá přesně již 2 týdny a zatímco všichni politici ihned zaujali svá stanoviska, Pražský hrad mlčel jako zařezaný a nijak se nevyjadřoval.

Byl to první signál toho, že probíhá nějaký konflikt, nějaký spor uvnitř Hradu nebo dilema, kdy Pražský hrad zvažuje, jak se v celé kauze zachovat. Zda-li si udržet politickou integritu a odmítnout nedemokratický a ze zahraniční organizovaný státní převrat ve Venezuele, anebo spojit nepříjemné s užitečným a využít oportunisticky tuto situaci k určitým 2 cílům. A prezident Miloš Zeman se včera, přesně po 2 týdnech, rozhodl pro cestu pragmatismu, ovšem za strašlivou cenu, která bude mít brutální dohru.

Okolo Pražského hradu obchází stín hrozby žaloby na prezidenta kvůli ovlivňování ústavních soudců

Jak si určitě všimlo mnoho pozorovatelů, okolo Pražského hradu se začíná stahovat smyčka v nebezpečné kauze hradního kancléře Vratislava Mynáře, na kterého se provalila informace, že se snažil údajně ovlivňovat rozhodování ústavních soudců, a to na přímý podnět prezidenta Miloše Zemana [4]. V roce 2015 se Mynář sešel s ústavním soudcem Vojtěchem Šimíčkem a apeloval na něj ve věci případného zrušení služebního zákona. Jindy zase napsal dopis bývalému předsedovi Nejvyššího správního soudu Josefu Baxovi,  jaké by chtěl pan prezident Miloš Zeman rozhodnutí v jiné kauze. Tyto neuvěřitelné kroky, pokud je to pravda a není to lež, jsou dostatečné k tomu, aby byl nejen kancléř prezidenta republiky obviněn z porušení paragrafu 335 Tr. Z. nedovoleného zasahování do činnosti soudů, ale aby žaloba padla i na prezidenta republiky, který by dokonce mohl být shledán jako objednavatel této trestné činnosti a celá věc by dokonce mohla být překvalifikována jako organizovaná trestná činnost.

Vratislav Mynář, kancléř prezidenta republiky.

Vratislav Mynář by tak mohl být odsouzen na základě hned několika paragrafů, jenže tady se nehraje o hradního kancléře, v této kauze jde o spoutání Miloše Zemana, aby začal být poslušný. A obávám se, že přesně k tomuto došlo. Kauza Mynář a jeho ovlivňování soudců na objednávku Miloše Zemana má dostatečnou razanci a sílu k tomu, aby byly zahájeny kroky k sesazení prezidenta z důvodu spáchání kriminálního činu, resp. spolupachatelství, případně podílnictví, to už by záleželo na právním posouzení. Jak jistě víte, prezident republiky požívá indemnitu, tzn. že nemůže být trestně stíhán za spáchané trestné činy, bez ohledu na to, jak závažné by mohly být. Jenže to neznamená, že nemůže být kvůli tomu sesazen z funkce, ústavní mechanismy na to pamatují. Jedna z klauzulí je, že prezident může být sesazen, pokud mj. poruší pravidla ústavního pořádku a páchaní nebo spolupachatelství na trestné činnosti v podobě ovlivňování soudců rozhodně tento parametr splňuje.

Pragmatismus spojený s oportunismem, který voliči Miloše Zemana zřejmě nerozdýchají

K sesazení prezidenta je velmi dlouhá cesta [5], přes návrh v senátu, dále třípětinový souhlas poslanecké sněmovny, a teprve poté žaloba podaná k Ústavnímu soudu. Jenže k této žalobě by zřejmě ani nedošlo, protože prezident a jeho jméno by bylo vláčeno po soudech vedených s Vratislavem Mynářem. Politicky by taková situace nešla ustát a Miloš Zeman by musel dobrovolně abdikovat.

Pražský hrad proto zvažoval celé dva týdny, jak se zachovat v kauze Venezuelské krize a zjevně došlo k rozhodnutí, že bude lepší zmírnit politický tlak oponentů Miloše Zemana na Hradní kancléřství určitou formou úsluhy, úlitby americkým neoconům, kteří ovládají jak Pražskou kavárnu, tak především i neoliberální média a v neposlední řadě právě soudy a především státní zastupitelství. Pokud by se Miloš Zeman postavil proti Tomáši Petříčkovi (a jeho mentorovi Miroslavu Pochemu, který stojí za ním) ve věci uznání Juana Guaida, potom by odveta amerických neoconů spustila proces odstranění a kriminalizace českého prezidenta. Opravdu nepřeháním, naše informace to opravdu potvrzují, právě proto trvalo rozhodování Hradu v kauze Juana Guaida tak dlouhou dobu.

Oslava Ronalda Reagana, Trumpova oblíbence, na Twitteru mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka.

Jenže prezident Miloš Zeman má ještě jeden důvod, proč obětoval svoji vlastní politickou integritu a Nicolase Madura. Je to chystaná návštěva Andreje Babiše v Bílém domě u Donalda Trumpa. Minulý týden v rozhovoru pro česká média totiž ministr zahraničí Tomáš Petříček odhalil, že v únoru poletí do USA a tam bude mj. vyjednávat i o návštěvě českého premiéra v Bílém domě [6]. Jenže o schůzku stojí i český prezident, a to opravdu moc, ale dosud nebyla politická vůle na americké straně, protože Miloš Zeman je v Bílém domě zapsaný jako “proruský politik z Prahy” a Donald Trump se doslova paranoidně bojí stýkat s kýmkoliv, kdo má co společného s Ruskem, aby nemusel doma čelit útokům médií o tom, že je v koluzi s ruskou mocí. Jak se tedy Miloš Zeman může dostat do Bílého domu? No jedině tak, že udělá vstřícné gesto, které bude tak křiklavé a viditelné, že nepůjde přehlédnout ani v protokolární kanceláři Bílého domu.

Zemanovi nestačilo jenom uznat Guaida prezidentem, rovnou ho pozval na státní návštěvu v ČR. Snad si toho Trump všimne…? A nepřijdou naopak další požadavky na Zemana?

Tím gestem je uznání americké loutky ve Venezuele Juna Guaida dočasným prezidentem a ta křiklavost je podtržena tím, že Miloš Zeman rovnou pozval Juana Guaida na státní návštěvu do České republiky. To si totiž zatím nedovolil žádný prezident nebo premiér z těch zemí, které dosud Guaida uznaly. Je to křiklavé neoconské “haló” do Bílého domu, aby si tam všichni všimli, že český prezident “přišel k rozumu” a zařadil se politicky na stranu americké moci Pax Americana ve Venezuele.

A právě Tomáš Petříček na to margo poletí do USA a pokusí se tam vyjednat schůzku pro Babiše. A ten by následně mohl dojednat i schůzku pro Zemana. Průser bude, pokud to nevyjde a Trump si ani tak čas neudělá. Může se stát, že neoconi budou po Miloši Zemanovi chtít ještě jeden důkaz, že to myslí se změnou své politické orientace vážně, že nejde jenom o trik, jak se dostat k pozvánce do Bílého domu. Může přijít třeba podnět, aby Pražský hrad uznal Tibet jako Čínou okupovanou zemi. Může přijít podnět, aby Hrad odsoudil ruské porušení smlouvy INF o zákazu vývoje raket středního doletu. Prostě neoconi budou chtít Miloše Zemana spoutat tím, že se dobrovolně zdiskredituje v očích svých podporovatelů a nebude již cesty zpět.

Ovčáčkův Twitter, blahopřání Reaganovi k nedožitým narozeninám a výsledky průzkumu Trumpova projevu o Stavu unie, které mu lichotí.

Buďme realističtí a podívejme se na to jinak. Miloš Zeman už nikam kandidovat nebude, potřetí již na prezidenta nemůže kandidovat, takže v roce 2023 odejde do důchodu, tentokrát natrvalo. Nepotřebuje proto už zápasit o důvěru voličů, už žádné voliče potřebovat nebude. Do sbírky úspěchů mu chybí jen málo věcí, např. fotografie s americkým prezidentem v Bílém domě. Tu s ruským prezidentem už má. S čínským rovněž. Ale s americkým prezidentem Donaldem Trumpem má pouze fotku ze září z roku 2017 při slavnostní recepci v New Yorku během zasedání Valného shromáždění OSN [7]. Nejde však o fotografii z Bílého domu a nešlo o oficiální pozvání do Bílého domu. Miloš Zeman je globalista a když má fotografii s Vladimirem Putinem v Kremlu a má i fotku s Xi-Tin Pingem v paláci v Pekingu, logicky usiluje i o fotku s Donaldem Trumpem v Bílém domě.

Cena za pozvánku do Bílého domu bude strašlivá, reálně hrozí, že Miloš Zeman šokuje ještě dalšími neoconům “vstřícnými kroky”

Panu prezidentovi fotografii přeji, ale děsím se toho, jakou cenu za ni bude muset zaplatit. Bude za ni zaplaceno vlastní politickou integritou a vlastní ctí? Bude za ní zaplaceno důvěrou milionů voličů v ČR, kteří věřili panu prezidentovi zásadovost demokratických a volebních principů a odpor proti povstáním z ulice, řevu z ulice a dosazování a odvolávání prezidentů a premiérů z ulice? Bude český občan akceptovat politický pragmatismus a oportunismus výměny zásadovosti za pozvánku do Bílého domu, kterou zařídí pan ministr Petříček, kterého pomocí dálkového ovládání řídí důmyslně ve stínu schovaný Miroslav Poche, kterého pan prezident kdysi ještě nedávno odmítl jmenovat ministrem zahraničí? A není to najednou absurdní, pane prezidente? Stojí ta fotografie s Donaldem Trumpem za to? Ani ruský prezident nemá fotografii s Trumpem v Bílém domě. Obětuje snad pro tu fotografii Bašára Asada v Sýrii?

Ovčáčkův Twitter, americko-venezuelská vlajka a Hamáčkův pochvalný tweet, že koordinace zahraniční politiky vlády a Hradu funguje.

Pochopil bych tiché uznání Juana Guaida ze strany Miloše Zemana s cílem zmírnit politický a mediální tlak na Pražský hrad v kauze Vratislava Mynáře a té kauzy s ovlivňováním ústavních a dalších soudců. Je to nebezpečná kauza v kriminální rovině, která ohrožuje i prezidenta, takže by se dala najít omluva, proč to bylo nutné udělat a vytvořit si tak lepší profil u amerických neoconů v ČR v okolí státních zastupitelství a různých policejních plukovníků.

Jenže při pohledu na Twitter mluvčího prezidenta [8], pana Ovčáčka, vidíme něco úplně jiného. Lezení do pozadí americkým prezidentům (živým, i těm již mrtvým), americkým neoconům v tažení proti demokraticky zvolenému prezidentovi Nicolasi Madurovi a pochvaly prezidenta od člena Bakalova pražského Aspen Institute Jana Hamáčka, jak si pochvaluje krok prezidenta k uznání Juana Guaida. Výkřik s pozváním Juana Guaida ke státní návštěvě v ČR ve chvíli, kdy Guaido sám o sobě říká, že je pouze dočasným prezidentem, a navíc nemá cestovní pas a nesmí opustit Venezuelu, je možné vnímat jako prázdné gesto, kterého si má někdo všimnout v Bílém domě. Jenže, jak to tak chodí, reálně teď pro změnu hrozí, že Zemanova gesta si nikdo v USA nevšimne, zato v České republice si ho všimnou úplně všichni, hlavně zděšení voliči prezidenta.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

513
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
pampeliska
Návštěvník
pampeliska

Pan prezident vše jasně vysvetlil u Jaromíra Sokupa v jeho pořadu (7.2). Pan prezident je lišák a překvapil všechny svým prohlášením. Své příznivce i odpůrce. A řekl jasně, že pan Juan Guaidó je DOČASNÝ prezident Venezuely. Vysvětlil, že podle venezuelské ústavy je prezidntem Juan Guaidó, ale pouze DOČASNÝ, jak pan prezident Miloš Zeman několikkrát zdůraznil! A vyzval ho, aby uspořádal OPRAVDU svobodné volby, kde může zvítězit opět Nikolás Maduro! A to si rozhodnou pouze občane Venezuely! A že pozval Guaida k nám? On zve opravdu všechny při gratulaci. Pan prezident je velký taktik a vlastenec! Buďme hrdí, že máme takového prezidenta! Na první pohled není vše, tak, jak to vypadá! Rozhodně nezradil lid Venezuely a jeho zájmy svým prohlášením. Je třeba zachovat chladnou hlavu a prezidentova slova si ověřit z vícero zdrojů a pochopit jeho na první pohled nejednoznačné kroky. Díky Bohu za Miloše Zemana! A navíc vytřel zrak i Kalouskům, Fialům, Farským a těmhle super exotům když měli pocit, že je v téhle věci s nima za jedno. A nechápali, že je zase všechny převezl!

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Navrhuji, aby starosta Nového Veselí okr. Žďár nad Sázavou pozval pana Zemana do městyse a zavřel ho do kozího chlívka…

maori
Návštěvník
maori

A co když je to jinak? 2 týdny třeba trval rozbor Venezuelské ústavy odborníkovi na mezinárodní právo. A Zeman jen našel cestu šachového tahu tahu, který má vlastnosti útoku i obrany současně. Navenek uchlácholil neocony a současně nic neuznal a neslíbil. Pozval jen někoho, kdo nemůže vycestovat. A za několik týdnů již bude situace úplně někde jinde. Jsem zvědavý na jeho další tah.

vašek
Návštěvník
vašek

Zeman je totální zrádce a jeho činy se už pomalu podobají Kalouskovi, Bakalovi nebo Babišovi, Vojáky kteří chrání v Afganistánu místní organizovaný zločin, pěstování opia, pro CIA, Clintnové a a Ex prezidenta George W. Bush a jeho rodinu a známé považuje za vlastence a hrdiny hájící zájmy Česka v zahraničí. Babišovi potrvrzuje a souhlasně pokyvává, jeho žvásty a zmanipulované grafy o růstu Ekonomiky, a splácení státního dluhu. Dále podporu nezvolené a dokonce nekandidující prezidenty jiných zemí kde USA chtějí založit svou vlastní strategii organizovaného zločinu, podraz místní vládu, podplať armádu, nevyhovující politiky zlikviduj, ostatní podplať atˇ jdou proti zájmům svých občanů. Zemi a její suroviny vykopej ukradni a odvez. Nakonec zbídačenou zemi Humanitárně Rozbombarduj. Ještě že nemáme žádnou Ropu, jen lithium, které už nám nepatří a dobrovolně se česká republika vzdala, rozdala USA své cenné suroviny zcela zdarma v domnění že nás naší partneři z USA nezničí Humanitárním bombardováním.

jana
Návštěvník
jana

Vašku , je to tak jak říkáš . Zeman zradil , vždy jsem se ho zastávala a šla ho podpořit , ale už to neudělám ! Je to asi tak , jako kdyby se Drahoš vyhlásil za prezidenta s podporou USA . To už si amíci opravdu můžou dělat převraty , kde chtějí . Vazalská EU jim to odsouhlasí , tedy některé země , jako ta naše , fuj !!!! Slovensko se nepřidalo , to oceňuji .

karpi
Návštěvník
karpi

Přikláním se k tomu, že to je hodně tvrdá ironie:

Přečtěte si to znovu:
“Dovolte mi, abych vám co nejsrdečněji poblahopřál k vaší odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám. Přeji vám mnoho štěstí ve vašem úsilí a pevně věřím, že vaše snaha bude úspěšná”

Je to ironie.

Dobře to vystihla Bibiana Prielozna na Sputniku:
“Ještě chcem víc zdůraznit, že za situace, kdy Guaido se schovává na cizím velvyslanectví, je mu zakázán výjezd ze země, jedná se o zbavení ho poslanecké imunity a stíhání z vlastizrady, pozvánka na státní návštěvu nemůže být nic jiného, než výsměch. To je, jako darovat vozíčkáři brusle.”

Zemanovi je jasné, že se Guaido nemůže ani pohnout. Že nemá v rukou vůbec nic a přesně tohle mu svým “blahopřáním” a “pozváním” sděluje. A dělá to navíc takovým způsobem, že mu nehrozí žádná nepříjemost ze západu.

Jo a ještě:
Dagmar Nováková:
“…,ale když Guaido už tady bude, může se jmenovat prezidentem Česka a Zeman musí odstoupit.”

.PP ,)

Ferenz Varos
Návštěvník
Ferenz Varos

Presne, pan VeKa by si mel radne precist zneni te gratulace, nez se odkope jako “novinari”. Reakce ve stylu prvotni signalni u AE? Mozna by to chtelo do redakce pustit take jine hlavy (treba 2x(11+1)? :)).

Ruprecht
Návštěvník
Ruprecht

No, já se musím ztotožnit s VK. Prohlášení mezinárodního významu, nejsou srandistická prohlášení mezi novináři, či přáteli někde na zabíjačce. I když bych byl rád, kdyby se VK mýlil.

Ruprecht
Návštěvník
Ruprecht

Napadá mě takové ironické vysvětlení Zemanova pozvání do ČR, které vyslovil Erik Best. Ten řekl, že si Zemanovo pozvání toho fracka Guajda, vysvětluje tak, že mu Zeman nabízí azyl, protože Guajdo se bude muset tak jako tak vypařit . Puč nevyjde, a v Emerice má jít do lochu za nějaký maras, který tam napáchal před nějakým časem….uvidíme.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Mimo téma
Dnes má svátek jedna z nejoblíbenějších zdejších diskutérek, paní Milada. Vše nejlepší přeji, hlavně zdraví a dobrou náladu.

Milada
Návštěvník
Milada

Valerij dekuji ti moc.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Ja teda jsem z pozvani toho zmetka trochu opařena. Kdyby držel pusu a vubec se nevyjadřoval, bylo by to lepši.

Chemnitz
Návštěvník
Chemnitz

Tohle video není dlouhé…cca 20min. dějepisu, který nám záměrně neukazují, v domění že lidé zapomínají. Doporučuji všem jej shlédnout celé. Němci chtěli vyhladit SLOVANSKÉ HORDY.
Nepodařilo se jim to….. díky Bohu.
Dodnes děkujeme ruským vojákům, za to, že jsme ještě na mapě světa.

https://www.youtube.com/watch?v=kH4qTrXjghc

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

Rusové samozřejmě měli nemalý podíl na osvobození naší republiky ale zcela zásadní byl vstup USA do bojů proti Německu,přičemž už dávno předtím podporoval materiálně GB a SSSR,bez téhle pomoci by spadl na hubu i SSSR.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Kdyby byli v prdeli ryby, nemusely by být rybníky.

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

ryby do prdele určitě nešly i když možná i ty jo ale hlavně tam šly potraviny,zbraně,léky,letadla a spousta jiných věcí.

Artur
Návštěvník
Artur

Podporovalo ? Prodávalo a na válce , jak I. tak II.světové vydělaly těžké peníze. A ještě stačily rozflákat v ČR důležité fabriky,aby odrbali konkurenci. VIZ jejich gansktéřina od roku 1945 dosud!

Vlastoi
Návštěvník
Vlastoi

Ganksterina to teda jo,hrůza co ti rusáci napáchali Republika se z toho bude probírat ještě dalších 30 let minimalne

Jan
Návštěvník
Jan

Pane Vlastoj, kdyby Váš pan otec raději plodníkem v ústraní svým zatřásl, nemusel zde ignorant a omezenec, dokazovat že nic neví. Příště ještě přihoďte politické vězně, Horákovou a nějakou poklonu geniálnímu dramatikovi, majiteli laviček.

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

kecáš z hladu usa nepodporovaly SSSR , oni jim prodávali zbraně za zlato, platba ale proběhla až v okamžiku kdy se zlato dotklo pevniny usa, takže pokud americká lod s platbou šla ke dnu než doplula domů, platba neproběhla. to se nedá nazvat materiální pomoc, to je vychcánkovství. druhá fronta se otevřela v létě 1944 a podívej se kde v té době už rusové byli. to už bylo rozhodnuto kdo bude vítězem.

Ivana
Návštěvník
Ivana

USA finančně podporovaly Hitlera v rozpoutání druhé světové, teprve ke konci války se přidaly na stranu vítěze. Hitler jim měl pomoci k nerostnému bohatství Ruska.

maori
Návštěvník
maori

To si děláš legraci, ne? Stalinovy dobře vyzbrojené a vycvičené rezervy byly vázány u hranic Číny okupované Japonskem. Stačilo je převelet, což se později stalo. Kolik USA vázaly německých divizí? První i druhý nápor Stalin ustál i přes zradu vojenských úředníků v zásobování, nebo mizernou práci důstojníků na všech stupních velení. Podstatná byla zdrojová stabilita (včetně logistiky) a ta byla na straně SSSR.

Márfi
Návštěvník
Márfi

V ČR žije v chudobě cca 1/5 obyvatel. Neomarxističtí liberálové a neziskové organizace se naproti tomu topí v penězích a podporují afro-arabskou migraci. Takhle to dopadlo a lidi si dál nechají srátna hlavu….

https://moneymag.cz/aktuality/11485-v-chudobe-zije-v-cesku-1-5-milionu-lidi-u-jilkove-nastalo-peklo?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Milada
Návštěvník
Milada

A co se divis, v Cesku neni jediny zakon, ktery by tohle zmenil. Parlament se jen hada a shodne se jen na zvyseni svych platu. Pr. prednejsi jsou neziskovky, proc rodice nepobiraji rod.pridavky na deti? a kdyz tak nejmensi castku v EU 27,- €, to uz ti rumuni berou vic. O duchodech ani nepisi 10 000, to je sumicka na ziiti pod mostem. Najem veskere poplatky – na obed do pudlice.Vubec se nedivim, ze je tolik lidi dluzich, lichva jede o stoset, proc neni zakazana a pak vas jeste prijde obrat exekutor, ktery je schopny vam vzit posledni hrnec. Narod spokojen a jde volit zas ty slibovace stastnych zitrku.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Neziskovky jsou něco jako solární tunel. Jdou na ruku politikům. Takový vymatlanec Ruml si založil neziskovku a vysává ze státní kasy 10 mil. korun… a ani se trochu nestydí. Ten promuslimský zmetek, co si založil Člověka v tísni, byl přece taky v politice. Ten si založil neziskovku jako první a šel politikům příkladem. Proto taky proti neziskovkám ti nenažranci nic nepodniknou. Dienstbier se zase příkladě zasazoval o založení řady cikánských neziskovek…. čkoda slov, musel bych se pozvracet…. Mě by spíš zajímalo, který z politiků nemá pracky namočené v tomto kšeftu…

Enni
Návštěvník
Enni

Nejhorší na tom všem je, že tito darmožrouti a pomatenci se lidem přes média snaží vtloukat do hlavy,že všichni se máme dobře a pokud ne ,tak mají hledat lidé chybu v sobě.
Proto je tolik lidí na antidepresívech.

Pavel Lepenka
Návštěvník
Pavel Lepenka

Obávám se, že Miloš Zeman si příliš hraje na “žida” a chce se zalíbit.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

Miroslav Dolejší, cit. podle: Steinhauser, 185. Dále tam čteme: „Bezprostředně po svém zvolení prezidentem v roce 1989 rehabilitoval Václav Havel dosud zakázané zednářské lóže, k jejichž členům patřili téměř všichni vedoucí představitelé Charty 77 a Občanského fóra… Klíčové pozice v parlamentě dostali bývalí komunisté Lis, Šabata a Dubček. K nim byli přiděleni zednáři Zeman, Kučera, Stanko a mnoho dalších… Premiérem České republiky se stal Petr Pithart, bývalý komunista a zednář…“ – Zde tedy máme postačující doklad správnosti výše citovaného tvrzení švýcarské velkolóže Alpina!

M. Zeman je od počátku 90. let součástí židovsko-zednářské agentury. Stejně jako Havel, Klaus, Dlouhý a další a další.. Tito lidé byli na svoje role po roce 1989 až do současnosti připravováni už před loutkovým 17. listopadem 1989.

Milada
Návštěvník
Milada

• Vladimír Dlouhý (bývalý člen KSČ, bývalý ministr)
• Jiří Dolejš (členem KSČ byl od ledna 1989, dnes KSČM)
• Karel Dyba (bývalý ministr bez portfeje)
• Zdeněk Hrubý, (byl náměstkem místopředsedy vlády a bývalého ministra financí Bohuslava
Sobotky (ČSSD). Horolezec, zahynul během expedice. R.I.P. )
• Tomáš Ježek (bývalý člen KSČ,bývalý ministr a bývalý předseda Fondu národního majetku.)
• Václav Klaus (ministr financí, předseda vlády, prezident)
• Rita Klímová (v roce 1968 vyloučena z KSČ, externě jako překladatelka a ekonomka, manželka
reformního komunistického politika Zdeňka Mlynáře.)
• Karel Koecher (bývalý člen KSČ, agent STB a KGB)
• Valtr Komárek – (bývalý člen ÚV KSČ, vedoucí ústavu, bývalý poradce Che Guevary)
• Karel Kouba
• Josef Kreuter
• Jiří Mihola – (poslední ředitel, KDU-ČSL)
• Jan Mládek (bývalý člen KSČ, současný ministr)
• Miloslav Ransdorf (bývalý člen KSČ, Demokratického fóra komunistů a nyní KSČM, poslanec EU)
• Miroslav Singer (guvernér ČNB)
• Adolf Suk
• Jaroslav Šedivý (bývalý ministr, překladatel do ruštiny sovětského poradce)
• Zdeněk Tůma (bývalý ministr, guvernér ČNB)
• Růžena Vintrová – (zástupkyně ředitele (1984–1993), absolventka Fakulty statistiky Leningradského
finančně-ekonomického institutu, laureátka Ceny Milady Paulové za rok 2010 v oboru ekonomie.
Zemřela v roce 2013)
• Miloš Zeman (během Pražského jara (1968) vstoupil do KSČ, později vyloučen,pracoval do listopadu
1989 jako prognostik v jiných organizacích, v Prognostickém ústavu působil v letech 1990–1993,
předseda vlády, prezident)
(existují i další zdroje)
Nekteri clenove prognostaku – /prolezly KGB a StB/ – pripravovani na likvidai reepubliky
Nekteri uz z nich nezji

Enni
Návštěvník
Enni

Milado
Už dávno jsem říkala,že revoluce byla proto,aby si mohli legálně rozkrást národní majetek. Možná,kdyby jsi psala kdo se toho loupežnictví nezúčastnil,byl by seznam kratší