Ruský sankční seznam je odvetou Kremlu za pokus EU a USA připravit...

Ruský sankční seznam je odvetou Kremlu za pokus EU a USA připravit Moskvu o světový šampionát ve fotbale!

Ruský sankční seznam je odvetou Kremlu za pokus EU a USA připravit Moskvu o světový šampionát ve fotbale!

Na ruské státní televizi v diskusním pořadu Novosti připustil tiskový analytik deníku Pravda Jevgenij Gračev, který je korespondentem listu v tiskovém odboru Kremlu, že uplatnění sankcí ohledně zákazu vstupu 89 západních politiků do Ruska je podle jeho názoru odvetou Kremlu za pokus amerických tajných služeb ve spolupráci se západními politiky odebrat Moskvě pořadatelství světového šampionátu FIFA v roce 2018. Rusko by tím přišlo o obrovské investice, které jsou spojené s výstavbou nových stadionů a ubytovací infrastruktury, ve které jsou finančně zainteresováni developeři a investoři z nejbližšího okruhu prezidenta Vladimira Putina.

Jak uvedl Gračev, seznam není nový, byl sepisován a aktualizován prakticky od léta minulého roku a jeho páteční oznámení do světa a rozeslání na ambasády příslušných zemí je pouze mediální materializací, v diplomatickém světě něčím, co je považováno za odjištěný granát a trestnou odvetu EU a USA v diplomatické rovině. Samotný sankční seznam vyvolal v Evropě zděšení a kritiku.

452102020-russian-president-vladimir-putin-and-fifa-president.jpg.CROP.promovar-mediumlarge.jpg
Vladimir Putin a Sepp Blatter na finále MS v Brazílii

Premiér ČR Bohuslav Sobotka vyjádřil názor, že krok Ruska odporuje diplomatické praxi [1]. To je ovšem překvapivé stanovisko. Ten samý Sobotka souhlasil v minulosti se stejnými sankčními seznamy Bruselu, ale v obráceném gardu vůči ruským představitelům a nezdá se, že by odporovaly diplomatické praxi EU. Vláda Bohuslava Sobotky podpořila zákazy vstupu ruským politikům do EU v rámci několika sankčních kol, v dubnu minulého roku [2], potom v létě [3] a nejnověji v lednu tohoto roku [4]. Ani jednou se pan Sobotka nesvěřil novinářům, že to odporuje diplomatické praxi a že by proti tomuto protestoval u evropských kolegů v Bruselu.

Co je dovoleno pánovi, není dovoleno kmánovi…

Evropa a USA mohou uvalovat sankce na ruské představitele, ale Rusko na evropské a americké politiky nesmí? A to jako rozhodl kdo? Když Evropa nebo USA sankcionují Rusko, je to dobře, ááááno. Když Rusko vynese tu samou kartu a sankcionuje evropské a americké politiky, odporuje to diplomatické praxi a je to projevem totality v Rusku? Český občan si sám udělá obrázek o této licoměrnosti. Měřeno tímto úhlem pohledu, to by potom EU musela být diktaturou největšího kalibru přeplněnou politickými kroky, které odporují diplomatické praxi, když Brusel schválil v několika kolech celý balík sankcí proti Rusku a zákazu vstupu ruských politiků do evropských zemí.

Evropští a američtí potentáti mohou být ale rádi za tento měkký ruský seznam. Na rozdíl od toho bruselského, který byl uvalen na Rusko, tento ruský nezabavuje těmto lidem žádné majetky, nezmrazuje jim účty u ruských bank, nezmrazuje účty českých a resp. evropských firem v Rusku. Ten ruský seznam je slabota. Kdyby Rusko chtělo reciproční odvetu 1:1, obstavilo by v Rusku účty evropských firem, znárodnilo by jejich majetek jako odškodnění za zablokovaný majetek ruských občanů v EU. A to by se začaly dít věci, kdyby pan Kellner přišel o svá aktiva v Rusku. To by otřáslo nejen českou ekonomikou, ale i politikou.

construction-underway-moscow-stadium-host-2018-world-cup-final.jpg
Výstavba jednoho ze stadionů v Moskvě pro MS 2018

Když se podíváme, kdo z Česka se dostal na ruský seznam, najdeme tam nepřátele českého státu. Kolaboranty s americkým agresorem a americkou ambasádou: Karel Schwarzenberg, Marek Ženíšek, europoslanec Jaromír Štětina a bývalý eurokomisař Štefan Füle. Tento výběr nikoho nepřekvapuje. Kdyby někdy v budoucnu někdo dělal seznam lidí, kteří škodili české zemi nejvíce, tihle tam budou docela určitě. Jen si vzpomeňme, jak pan kníže v Kyjevě na Majdanu plácal po zádech pana Jaroše z Pravého sektoru, takový chlapík statečný.

Pan Štětina, jehož rusofobie už zachází tak daleko, že je přesvědčen, že se stal věrozvěstem nebezpečí ruského imperiálního panslavismu, zatímco americké transportéry rachotí na ruských hranicích v Pobaltí a válcují silnice v Evropě sem a tam. Uvědomělost byla předpokladem pro kariéru už za minulého režimu. Mnozí dnešní představitelé sluníčkové mediální fronty si na to moc dobře pamatují.

Americké tajné služby jsou v koncích, zkouší na Putina cokoliv

Vraťme se ale k tomu, proč Putin dal souhlas s aktivací seznamu nežádoucích osob se zákazem vstupu do země. Americká moc hledá cesty, jak destabilizovat Putina. Vědí, že cestou barevné revoluce to v Rusku nepůjde, protože ruská opozice je roztříštěná a ani obětování Borise Němcova nepomohlo vyhnat do ulic dostatek lidí proti Putinovi. Lidé sice přišli na Němcovův pohřeb, ale demonstrovali proti násilí, nikoliv proti Putinovi. A to je ten problém, kde americký plán na převrat z ulice v Rusku selhal.

USA tedy přicházejí s novým plánem, jak destabilizovat Putina. Mají představu, když ekonomicky zrujnují úzkou skupinu ruských oligarchů, kteří financují Putinovo partaj Jednotné Rusko, tak oligarchové a aparátčíci ve straně se Putina zbaví. Výstavba stadionů, silnic, infrastruktury v Moskvě kvůli MS ve fotbale v roce 2018 je největší investiční akcí v Rusku v civilním soukromém sektoru. A pochopitelně šampionát má za úkol kompenzovat ztráty ruských byznysmenů v Evropě, které nastaly v důsledku západních sankcí proti Rusku.

Co by se stalo, kdyby Moskva o šampionát přišla, to sice není úplně jasné, ale Putin by musel upevnit svoji moc, aby ho náhodou finančně krvácející oligarchové nezkusili sesadit. Putin není v přátelské pozici s nejbohatšími Rusy, je to spíše sňatek z rozumu, kdy ruští oligarchové můžou budovat své majetky, ale musí držet ústa a krok a neodporovat Putinovi.

[VIDEO] Vladimir Putin vyjadřuje názor, že zákrok FBI proti představitelům FIFA na cizí půdě je motivovaný snahou o zatažení Ruska do korupčního skandálu FIFA, aby následně Moskva přišla o pořádaní šampionátu v roce 2018

Uvnitř federace FIFA pochopitelně bují korupce. Fotbal je obecně nejvíce zkorumpovaný sport na světě, protože ve fotbale se točí nejvíce peněz. A tam, kde se točí velké peníze, tam se vždycky korupci dařilo. Ovšem situace, kdy americká FBI pozatýkala v cizí zemi úplně cizí státní příslušníky pár dnů před volbou nového předsedy FIFA, to bylo varování, že nejde jen o svědomitý boj proti nějaké korupci, ani o náhodu, ale o zájem USA dostat Seppa Blattera pryč z jeho pozice v čele FIFA a dosadit na jeho místo loutkového činovníka, který odebere Moskvě pořádání světového šampionátu. Je zajímavé sledovat, jak Švýcarsko podléhá americké moci a nakolik je úzce provázáno s americkým FEDem a obecně americkými bankami a mocenským uspořádáním. Spolupráce švýcarských bank byla v celém procesu zatýkání představitelů FIFA agenty americké FBI klíčová.

Putin tentokrát obstál a puč v Zurichu uvnitř FIFA se nezdařil. Ale v brzké době přijde jiný plán, další pokus o oslabení Putina, jen zatím nevíme odkud to přijde. Putinova moc neleží na ulici, ale na chodbách v Kremlu. A tam se pohybují nejen ruští vlastenci, ale i oportunisté. Lidé, kteří jsou loajální, ale ne uvědomělí. Oportunista je člověk, který změní strany ve chvíli, kdy nastane ta pravá příležitost. A právě Kreml je plný lidí, kteří mají vlastní zájmy na západě, kterým vadí sankce vůči Rusku a kteří by neváhali Putina sesadit, pokud by byli přesvědčeni, že se puč zdaří. A právě na vnitřní prostory Kremlu se americké tajné služby rozhodly nově zaměřit poté, co Barevná revoluce v Rusku, jako alternativa změny z ulice po neúspěšné inscenaci s Němcovem, totálně selhala. Putin si musí začít dávat pozor na lidi okolo sebe!

– VK –

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Radar
Návštěvník
Radar

Článek jsem nečetl, protože už nadpis se mi zdál zavádějící… to co nadpis tvrdí je nesmysl. Seznam nežádoucích osob podle mne nevznikl tak narychlo a jde spíš o reakci na podobná opatření ze strany EU-USA. Nicméně že se USA snaží škodit Rusku co nejvíce a to i v oblasti sportu a fotbalového šampionátu, o tom žádná. Uvidíme, zda dojde i na bojkot ve stylu bojkotu olympijských her z dob studené války… doufám že EU a ČR se k takovým trapným krokům nepřidá.

!
Návštěvník
!

Proc USA jdou po Blatterovi jako vztekly pes?
Krom toho ze podporuje MS 2018 FIFA ve fotbale v Rusku?

V roce 1972 byl rozhodcim v baskedbalu mezi USA Dream Team a SSSR
Amici vedli, po zaverecnem ferovem hvizdu o 3s drive a zacali slavit.
Jenze zly Blatter na to upozornil a muselo se dohrat 3s.
Americe se za 3s zhroutil svet 🙂

od 14:40
https://www.youtube.com/watch?v=1jG2RZJLiwg&feature=youtu.be&t=883

V Gorlovce ty svině zase zabili jedenáctiletou holčičku i s tátou přímo v jejich domě. Dělostřelecká palba. Máma přišla o ruku. Na živu zůstal zraněný malý bráška a čerstvé miminko. Teď na ně bude máma bez ruky sama. Prý si to tam přišlo fotit OBSE, předpokládám, že bez jakýchkoliv následků pro ty kyjevské hajzly. Reportáž o tom je od 28:20 minuty.

https://youtu.be/1jG2RZJLiwg?t=1704

Pamětník
Návštěvník
Pamětník

Už při Olympiádě se do USA “nedostala” značná část přímého přenosu ze zahájení, tak předpokládám, že buď nebudou v Evropě a USA vysílat MS vůbec nebo budou “demokraticky” opět bojkotovat. Stejně jako Olympiádu 1980. Nic nového pod sluncem …

xerox
Návštěvník
xerox

taktiku zaměřit se na část okolí , které může finančně tratit z politiky vlastního prezidenta vyzkoušelo usa úspěšně v srbsku …
zásahem fbi ve švýcarsku jdou američani na okolí kolem putina oklikou , švýcarsko nepochybně ztratilo statut ochrany gp a po ztrátě bankovního tajemství se nechalo od státní elity usa na svém území zesměšnit … americká státní moc hraje vabank , nemá co ztratit …
uvidíme jaká bude proti usa odpověď …

xerox
Návštěvník
xerox

takže pokud si zaspekulujem , odpověď již máme …

,, Zemřel syn amerického viceprezidenta Bidena ,,
http://goo.gl/kqLymB

a že by další odpověď :

,, Ministr Kerry spadl u Ženevy z kola, zlomil si nohu ,,
http://goo.gl/Ar82zs

chápu že se to může zdát , jako všechno náhoda nebo přitažený hodně za vlasy , ale co člověk nadělá když to vychází …
přesto si ponechávám ke všemu neutrální postoj , taky se mi nechce věřit , že je všechno takto řízený …
těchto zpráv by si člověk normálně ani nevšim , v diskusi na levanetu však byli zaznamenány …

?
Návštěvník
?

Foukal?

?
Návštěvník
?

Buh se jim snazi neco rict … pokud existuje, otazka je ktery

Pozorovatelka
Autor

S “černým seznamem” je to ještě jinak.
Před pár dny mělo dojít k tomu, že náměstek německé strany CDU Karl-Georg Welman, který stojí v čele německo-ukrajinské parlamentní skupiny, přijel večer 24. května do Moskvy, ale neprošel pasovou kontrolou letiště Šeremetěvo, neboť se tam ukázalo, že z nějakého důvodu má zákaz vstupu na území Ruska do listopadu 2019. Noc strávil v čekárně a ráno se vrátil do Berlína. Aby si příště nikdo z Evropy nedostal do podobné situace, předalo Rusko evropským zemím, které stojí za protiruskými sankcemi, seznam lidí, kteří nebudou do Ruska vpuštěni. Seznamy byly předány jako důvěrné a jen k osobnímu informování a Rusko je rozčarováno, že je evropské země zveřejnily. Rusko nechápe, proč byly publikovány a co tím Evropa sleduje. Seznamy byly připraveny už dlouho a měly být k dispozici na konzulátech, kde se každý před cestou do Ruska mohl předem informovat, jestli nebude mít problém, ale po situaci s německým náměstkem byly předány i vládám, aby s nimi naložily podle svého svědomí. A vznikly dávno jako reakce na antiruské sankce a zákazy pro ruské občany.
http://www.ntv.ru/novosti/1416916/

A Západ se tváří, jako by najednou spadly z nebe a Rusko je opět ten největší diktátor!

Radar
Návštěvník
Radar

Ano, díky za upřesnění – pro zlepšení důvěryhodnosti servru doporučuji upravit nadpis článku. Sleduji Vás pravidelně, držím Vám palce, ale takovéto přehmaty (hledání souvislostí tam kde nejsou) mne mrzí, jelikož zbytečně snižují kredit serveru a posouvají ho směrem do oblasti alternativního bulváru.

dfgsvfacAS
Návštěvník
dfgsvfacAS

WeLCoMe To MouNT 9-11 USA…

comment image

https://www.youtube.com/watch?t=1939&v=-3q8zYRypoY

32min predvadi jak kvalitni je letecky petrolej ktery roztavi 2 vezaky 😀

http://www.zerohedge.com/news/2015-05-29/welcome-mount-9-11-usa

Dr. Niels Harrit z Kodaňské Univerzity mluví na TV2NEWS nález nanotermitu v stuti z 11. září
https://www.youtube.com/watch?v=7JjkV3ZBaeI

sibolet
Návštěvník
sibolet

https://www.youtube.com/watch?v=QaE9y1b8iZg a je to 4 minutě a dále……

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

jj, dost pozoruhodné, Bushova verze 11. září asi nebude správná.

Hypotéza – dokument o destrukci World Trade Center a nálezu nanotermitu
https://www.youtube.com/watch?v=Bdml7ZxTQY0

Pozorovatelka
Autor

Právě jsem o tom chtěla taky napsat – té akci totiž vítězstvím Blattera vůbec není konec. Byla připravována USA od března, provedení bylo načasováno na týden před volbou, při zatýkání bylo na místě plno amerických novinářů. Evropská UEFA právě zvažuje uspořádat alternativu MS, kam by pozvala všechny světové týmy. Rusko má rozestavěné stadiony jeden hezčí než druhý a za obrovské peníze, přičemž je určitě zájem, aby tato investice přišla vniveč. Oni to včerejškem vůbec nevzdali, ruský tisk je plný zpráv, jak tlak dále pokračuje. Tady aspoň 12 stadionů a jejich ceny:
http://www.gazeta.ru/realty/photo/millionnye_stadiony_chm-2018.shtml#!photo=0