Ruský prezident zmanipuloval české volby? Soustředěný útok Bakalových médií a pražské neziskovky...

Ruský prezident zmanipuloval české volby? Soustředěný útok Bakalových médií a pražské neziskovky na Aeronet kvůli lithiu! Putin prý ovlivnil volby v ČR stejně jako v USA a pomohli jsme prý Babišovi k vítězství! Anebo je to všechno jinak?

Ruský prezident zmanipuloval české volby? Soustředěný útok Bakalových médií a pražské neziskovky na Aeronet kvůli lithiu! Putin prý ovlivnil volby v ČR stejně jako v USA a pomohli jsme prý Babišovi k vítězství! Anebo je to všechno jinak?

Zdeněk Bakala a jeho vydavatelství Economia dnes zahájilo další mediální útok proti Aeronetu a také proti Andreji Babišovi. Rovnou dva redaktoři Bakalových periodik dnes vypustili články na stejné téma, ovlivnění voleb v České republice ze strany Ruska v rámci tzv. hybridní války. Redaktor Aktualne.cz Martin Fendrych publikoval článek [1], který přímo obviňuje Aeronet z toho, že jsme prý zneužili kauzu lithium na poškození ČSSD, díky čemuž tak hnutí ANO mohlo zvítězit s takovým obrovským náskokem. Podle Fendrycha se stala kauza lithium spouštěčem “vykonstruovaných nesmyslů” a ČSSD se stala obětí těchto fake news. Toto výbušné tvrzení je vskutku bizarní, protože pokud by se opravdu jednalo o fake news, potom nechápu, proč se této kauzy účastnilo 200 poslanců poslanecké sněmovny na mimořádné schůzi ve věci lithia a proč na tuto kauzu reagovaly všechny politické strany? Sněmovna na mimořádné schůzi řešila kauzu na základě fake news? To jako vážně? A potom se ptám, proč se nikdo z mainstreamových médií touto kauzou odklánění lithia z českých rukou nezabýval a celou kauzu musel mediálně saturovat náš článek?

Martin Fendrych, Aktualne.cz

Martin Fendrych naznačuje, že volby v Česku mohli ovlivnit Rusové stejně, jako prý ovlivnili volby amerického prezidenta v USA. A není asi náhodou, že v souvislosti s tím připravuje pražská neziskovka The Prague Security Studies Institute, napojená na americké neocony a financování, jakousi blíže nespecifikovanou studii o vlivu Ruska na parlamentní volby v ČR. O této neziskovce už jsme před lety psali zde a jak se zdá, hlavní úlohou této organizace je utužování transatlantického spojení ČR a USA, přičemž na straně USA nejde o politiku Donalda Trumpa, ale o politiku amerického kongresu a Pentagonu. Kauza ve věci lithia byla načasována ze strany ČSSD, nikoliv ze strany Aeronetu. My jsme pouze informovali o kauze, kdy 17 dní před volbami podepíše s Australany memorandum, které z hlediska anglosaského práva zakládá stejné právní závazky jako jakákoliv jiná smlouva, přestože ČSSD se snažila tvrdit pravý opak.

Skončily volby v ČR a za jejich výsledek může Aeronet a Putin?

A není bez zajímavosti, že jen pár dní po podpisu memoranda navýšila australská těžební společnost základní jmění a požádala australskou komisi cenných papírů o povolení vytisknutí nových cenných papírů [2], jejichž valuace byla přímo odvozena od toho kusu podepsaného papíru z Ústí nad Labem. Je skandální, že všechny tyto zásadní informace jsme museli přinést my jako nezávislý alternativní server namísto toho, aby se touto kauzou zabýval mainstream, který ovšem v té době měl jiné starosti, nepřetržitou baráž a střelbu na Andreje Babiše kvůli zcela vykonstruované kauze Čapí hnízdo. Mainstream naprosto selhal, protože místo věnování se kauze lithia, kde pár dní před volbami ministr průmyslu a obchodu podepisuje memorandum s australským těžařem ve věci zásob národního bohatství, se český mainstream věnoval do úplného zblbnutí psaní vykonstruovaných článků proti Andreji Babišovi. Takže není divu, že jediným hmatatelným tiskovým zdrojem informací pro tuto kauzu byl náš článek o litihu, ze kterého čerpali nejen politici, ale všichni lidé, kteří se chtěli dozvědět něco o celé kauze z pohledu národních zájmů.

Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly, cetrum na uhlobaronovy dezinformace?

Není to naší vinou, že z celé kauzy dokázal nejvíce profitovat Andrej Babiš a už ne tolik SPD nebo KSČM, a to přestože mimořádné zasedání poslanecké sněmovny kvůli lithiu bylo iniciováno právě lidmi z KSČM a SPD. Každému muselo být jasné, že ČSSD tímto neuváženým krokem podpisu memoranda s Australany přijde o voličské hlasy, protože celá kauza má nepříjemnou pachuť podobné operace ČSSD s privatizací OKD v době, kdy ministrem financí byl právě Bohuslav Sobotka. A lidé si tyto věci pamatují a pokud těsně před volbami opět ministr za ČSSD podepisuje smlouvy v anglickém jazyce 17 dní před volbami a pokud australský těžař na své náklady investuje do průzkumu těžby a ČR tím vzniká závazek ve vztahu k ochraně zahraničních investic australské společnosti, tak potom se nelze divit tomu, že lidé v tom vidí další pokus o mohutný tunel, z něhož může něco plynout i pro silně zadluženou ČSSD, která má na krku exekuci v kauze Altner za více než 330 milionů korun. Martin Fendrych doslova napsal, cituji:

Hrají v tom roli Rusové? Nevíme. Tyhle věci se obvykle dozvíme buď post factum (jako v USA), nebo taky vůbec ne.

Babiš bude premiérem. Jak se postaví k tvrzení, že jeho hnutí vyhrálo mimo jiné díky kauze lithium, kterou spustil proruský dezinformační server? To není legrace, i když nelze tvrdit, že by šéf hnutí byl s Rusy či Aeronetem domluven (server doporučoval volbu SPD Okamury, nikoliv ANO).

Babiš po volbách vystupuje jako proevropský a “pronaťácký” politik, Aeronet pracuje proti EU a NATO. Budoucí premiér by se měl rychle a jasně distancovat od podezření, že je v jakémkoliv spojení s proruským webem.

Tady na tom krásně vidíte manipulaci Bakalových médií. Martin Fendrych nemá žádný důkaz o tom, jestli v kauze lithium měli nějakou roli Rusové. Jenže vzápětí jedním dechem vyzývá, naprosto bez důkazů, Andreje Babiše k tomu, aby se rychle distancoval” od podezření”, že je v jakémkoliv spojení s proruským webem. Může mi někdo vysvětlit, jak se někdo může distancovat od “podezření” jako takového? Pokud někdo chce z něčeho někoho podezřívat, tak se může distancovat klidně tak dlouho jak chce, ale stejně mu to nebude nic platné, protože pokud někdo má o někom vykreslenou nálepku, potom distancování se od čehokoliv je nemožné. Andrej Babiš se rok distancuje od kauzy Čapí hnízdo a je mu to k ničemu, i když je jasné, že šlo o účelovou vykonstruovanou kauzu před volbami, která měla poškodit hnutí ANO, protože v celém Čapím hnízdě nedošlo k žádné zpronevěře nebo ztrátě jediné koruny, protože celá kauza se točí jen okolo toho, jestli dotaci z EU čerpali Babišovi děti pro sebe, anebo ji čerpali “přes sebe” (pro Andreje Babiše).

Skupinové zadání redaktorům Economie přímo od Bakaly?

Jenže Martin Fendrych není jediný redaktor Bakalových médií, který dnes vyjel článek proti Aeronetu. Hospodářské noviny taktéž otiskly článek [3] Martina Ehla, který se zabývá stejným obsahem, takže to vypadá, že Zdeněk Bakala zadal svým novinám a časopisům domácí úkol na soustředěný mediální útok na náš server. Proti Babišovi se Bakalovi hodí cokoliv a pokud by se mu podařilo vykreslit Babiše podobně jako Donald Trump je vykreslován neocony v USA jako figura, která je v koluzi s Ruskem a s Putinem, potom by mohl Andrej Babiš čelit stejným útokům a falešným obviněním, že mu volby v ČR pomohli vyhrát Rusové a tzv. ruský vliv na média v ČR. Považuji za absurdní, že AE News plní v ČR de facto roli amerického investigativního Zerohedge, zatímco ale Bakalova média nás obviňují naopak z napojení na Rusko. Když se ČSSD nepovedou volby, hned se najde univerzální viník, Vladimir Putin a jeho vliv na média. A samozřejmě Aeronet.

Martin Ehl, šéf zahraniční sekce Hospodářských novin.

Náš článek o litihu [4] a následně další [5] odpálil mediální kauzu a doslova za minutu dvanáct zabránil odklonění zásob lithia na Cínovci do zahraničních rukou ještě více, než jsou tyto zásoby dosud. Medializace kauzy ze strany Aeronetu pomohla zajistit, že české národní bohatství zůstane v českých rukách a pokud se nová vláda Andreje Babiše bude řídit tím, co předseda hnutí ANO říkal na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny k lithiu, potom těžba lithia na Cínovci bude svěřena státnímu podniku Diamo a veškerý zisk z těžby i ze zpracování lithia půjde ve prospěch občanů české republiky, ne ve prospěch schránkové australské společnosti, která je vlastněna jinou schránkou, pro změnu na Britských panenských ostrovech.

Tam totiž skutečným vlastníkem je americký hedgeový gigant Black Rock Investments a jeho dceřinka BR World Mining Trust, které šéfuje Evy Hambro, člen židovského bankovního klanu britské rodiny Hambro, více se dočtete zde. A právě Black Rock má napojení na podnikatelská aktiva Zdeňka Bakaly. A ten nyní vydal povel k další plytké kampani proti našemu serveru. Stejně tak je ale možné, že jde o jakýsi mechanismus Bakalovy zpětné odvetné reakce na článek z kauzy Marka Přibila a odposlechů Andreje Babiše, kde na povrch vyplul Přibilův nikdy nepublikovaný článek o Zdeňku Bakalovi a o tom, odkud a z jakých poměrů bývalý uhlobaron pochází, z okruhu rodiny Rothschild. Článek si můžete exkluzivně přečíst zde.

Alternativa začíná nahrazovat roli mainstreamu, hlídáme demokracii v ČR!

Pokud alternativa plní úlohu v odkrývání souvislostí a pravdy, potom přebíráme roli zpravodajského mainstreamu, který se zmítá v krizi, protože mainstreamu věří čím dál tím méně lidí. Majetkové propojení tiskovin a serverů na oligrachy typu Zdeňka Bakaly nebo Andreje Babiše vede obyčejné lidi k tomu, že hledají informace na nezávislých zpravodajských serverech. Přinášíme čtenářům informace, ke kterým se nemá běžný člověk jak dostat a v mnoha případech se k nim nedostanou ani novináři mainstreamu. Ne, že by nemohli, ale kvůli tomu, že nesmí anebo nechtějí. Role alternativy v ČR plní stejnou úlohu jako v USA v roli serverů jako Breitbart News, Infowars, Zerohedge a dalších. Je to úloha rozbíjení mediální konformity zpravodajství mainstreamu, který zamlčuje nebo zkresluje nepohodlné zprávy nebo informace, které se zrovna momentálně někomu nehodí. A je smutné sledovat, že i některé alternativní projekty začaly razit cestu “selektivní pravdy” po volbách, čemuž se musí skutečné alternativní nezávislé projekty vyhýbat, pokud si chtějí zachovat kredit nezávislosti.

Zdeněk Bakala, majitel Economie.

Když někdo hledá nekonformní pravdu a souvislosti, které nemusí být zrovna příjemné, které jsou natvrdo a mohou i bourat skleněné zámky, potom jde člověk na Aeronet a může do diskuse i napsat svůj názor. To už dnes třeba není možné na webu TV Nova na stránkách TN.cz serveru. Televize Nova zrušila s okamžitou platností veškeré diskuse pod články na svém zpravodajském serveru. Jde o dalšího významného hráče na mediálním trhu v ČR, který zrušil diskuse. Už před několika lety k tomu samému přistoupila Česká televize, která taktéž zrušila diskusní sekce na svých zpravodajských portálech. Provozovatelé serverů v ČR se bojí trestních oznámení a žalob, protože stačí jakýkoliv útočný komentář, který se otře o migranty, Romy, přistěhovalce a okamžitě se toho chytají ostatní média a neziskovky, televize s tím má potom problémy, takže výsledkem je potom řešení, že televize zruší diskuse úplně, aby předcházela žalobám.

Alternativa už není nikomu k smíchu jako byla před lety. Teď už se nám nesmějí, teď se nás bojí.. ale není důvod. Hájíme pouze pronárodní zájmy!

Tyto kroky však působí přesně opačně, lidé se přesunují na alternativní servery, kde jsou diskuse ústředním faktorem interakce. To není Putin ani Rusko, že by pomáhalo alternativě. Alternativě nejvíce pomáhají sebedestrukční procesy na mainstreamu. Stejně jako v USA, kde mainstream v čele se CNN a The New York Times lhaly o Donaldu Trumpovi, o jeho volebních preferencích, a lhaly tak dlouho, až ztratily čtenáře, diváky, veškerý kredit a Trump drtivě vyhrál volby. Stejně jako v ČR lži a útoky mainstreamu na Andreje Babiše zajistily jeho drtivé volební vítězství. Psal jsem o tom už počátkem května na Aeronetu, že útoky na Babiše ho posílí a vyhrají mu volby. Na Aeronetu jsme rádi, že jsme pomohli SPD a KSČM, protože i když KSČM nezískala tolik procent jako minule a i když uvnitř SPD není všechno úplně tak, jak bychom si představovali ve smyslu vlastenecké strany, tak přesto máme nyní naše koně ve sněmovně a ve spolupráci s Andrejem Babišem mohou prosadit důležité zákony a změny. Pokud to budou změny, které budou mít pronárodní charakter, potom budeme rádi, že to s českým národem ještě není tak špatné.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
crusarder
Návštěvník
crusarder

Bylo by dobře, kdyby byly předčasné volby. Teď se totiž všichni odhalili. Takzvaný demokratický blok by zmizel. A my bychom se nemuseli dennodeně dívat na Kalouskovy moudra.

Tona Gavel
Návštěvník
Tona Gavel

Je to jednoduché…..v nových volbách dostane Babiš ještě víc hlasů a bude po hloupých úvahách i pomluvách…..a můžete předvádět šarády a komedie než vás to přestane samé bavit,můžete se na sebe šklebit do libosti…… ještě vám popřejem,iako malým dětem,hlavně,že mají radost……

okuk
Návštěvník
okuk

Myslím si, že se Rusové snaží ovlivnit každé volby a vůbec všechno, co se ve světě
děje. Nechápu ale, proč bychom jim to měli zazlívat. Časy se mění a namísto kanónů máme jiné zbraně a mezi ně patří i internet. Krom toho, v případě voleb v Česku si mohli ušetřit peníze, protože výsledek byl předem jasný. Ne, že by mě těšili “proruští
trollové” v diskuzích, kteří diskuze, svými idiotskými příspěvky prakticky znemožnili. Ale
jak jsem napsal – každý dělá to, co mu vyhovuje.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Však takyvyvolený kříženec s ukrajinským kmenem Martin Ehl (šéf zahraniční rubriky Hospodářek) vzorně vystartoval na obranu zájmů svých údajných soukmenovců.
Až ho nebudou potřebovat, klidně ho jako geneticky podezřelýho odhodí do kýblu 🙂

Guest
Návštěvník
Guest

Kapal: Neskačte mi do reči, nejsem smrad 🙂 https://youtu.be/eLThYNCFNE0

Zvědava matka
Návštěvník
Zvědava matka

Pane Admine, ptam se uz potreti:
Zmizel mi sloupek “posledni komentare” – je to nejaka inovace, nebo je to jenom u mne?
Primluvila bych se za to, aby se znovu objevil, protoze cas prohledavat treba 200 prispevku, jestli nekdo nahodou rozsiril tema meho zajmu, proste nemam…
Dekuji za pochopeni a zdravim 😉

Administrator
Admin

Museli jsme změnit CDN providera a nový proxycloud má jiné parametry synchronizace s browsery, takže diskuse jsou ve výchozím stavu tříděny odzadu, od nejstaršího dolů k novějším. Pokud lidé chtějí zobrazit nové komenty, musí kliknout na třídění diskusí podle nejnovějších. Tím dojde k refreshi diskuse. Pokud nechcete prohledávat komenty, tak se přihlaste k odběru komentů na email. Původní widget v pravém sloupci, který zobrazoval poslední komenty, přestal fungovat po upgradu na nový WordPress, resp. nefunguje s naší novou CDN cache, takže widget šel do kytek.

Zvědava matka
Návštěvník
Zvědava matka

Dekuji za info. Je to skoda, myslim, ze to zpomali diskusi (bezprostrednost reakci) 🙁

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

Moc se omlouvám, dnes mám nějak více času. 🙂

Ale díky s velkým ” díky” za článek, ale každá = bohužel každá mince má dvě strany, že ano?

Napsal jste mimo jiné: ” Alternativa začíná nahrazovat roli mainstreamu, hlídáme demokracii v ČR!”

Ufff… ale lidé tomu i uvěří…

… ale… takže jde o ” demokracii” ( mimochodem nejde o kapitalismus, snad si uvědomujete ten základní rozdíl?!?!

( Já jsem pro kapitalismus! Starší ročníky s tím budou mít problém, ale kapitalismus zajisťoval kreativitu jednotlivce! Jenže ” demokracie” je do nebe volající pitomost… 🙂

Takže jde o ” demokracii”! ) ” nad kterou = nad tou “demokracii” začíná ” alternativa” nahrazovat roli mainstremu…” 🙂 🙂 🙂

Abych to vysvětlil použiju známé = nebo snad neznámé, ale určitě známé:

” Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá.

Mladí budou chtít práva strarých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá.

Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní.

A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci = tak vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie, anebo oligarchie. : Sokrates

Je snad někdo zde, kdo by chtěl něco dopsat, čemu by snad nerozuměl? 🙂

gabreta
Návštěvník
gabreta

Holt to sem cpu snad podesáté.je to jednoduché,jako facka.. https://www.youtube.com/watch?v=cDAHSM0AvXU

WatchDog
Návštěvník
WatchDog

Tak manipulace ? To je ale k smíchu. Jim nejde o poznávání pravdy , ale mají takový strach, že se jim svírá řitní otvor. Ne čtvrté prioritě řízení nás už dostali a stali jsme se kolonii. Rozhodli o nás bez nás, že budeme montovnou Evropy. Vláda u nás skoro vůbec nemá vliv na globalistické korporace. Proto také každý rok odchází z našeho státu okolo 400 miliard Kč. Nyní nás chtějí kolonizovat a ovládnout politicky a servírují nám mezi výběrem lži č. 1 nebo lži č. 2. Informační válka je v plném proudu. Ano pane V.K. máte pravdu už se alternativy bojí, jde jim totiž už o jejich krky.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

O právu na informace se psaly kilogramy papírů a zaplnilo nespočet chlívků, jako je tento. Ne nadarmo je přímo právem ústavním, tedy té nejvyšší síly. Mezi povinné subjekty, které nám musí poskytovat informace, ať se jim to líbí či ne, spadá stát ( tedy všechny státní úřady včetně ministerstev ), obce a kraje, což se obecně mezi lidmi snad již ví.

Není ale až tak známo, že za povinné subjekty byly v minulosti určeny mimo jiné i ČEZ, Všeobecná zdravotní pojišťovna, Dopravní podnik Hlavního města Prahy či dokonce městský fotbalový klub Hradec Králové. Podle zákona o svobodném přístupu k informacím však nyní občan nemůlže žádat informace neziskové organizace, které mnohdy čerpají milíóny z veřejných peněz. A já se ptám proč? Řada neziskovek se tváří jako nejsvatější mezi svatými. A také jejich pracovníci či sympatizanti mnohdy rádi zavalují ostatní povinné infosubjekty svými žádostmi o informace. Někdy jde i o stovka šikanózních žádostí.

Fakt, že neziskové organizace nespadají do režimu zákona o svobodném přístupu k informacím, není IMHO v souladu s veřejným zájmem. Mám návrh, zařaďme do budoucna do režimu povinných subjektů neziskovky, čerpající veřejné peníze. Tedy ne všechny, ale ty, které čerpají více než 50 procent svého rozpočtu z veřejných peněz – od města, kraje, státu či EU. Ostatní by se mohly přihlásit pod režim infozákona dobrovolně.

Přijde mi nelogické, pokud sami neziskovky pod zákon o svobodném přístupu k informacím nespadají. Pod svícnem bývá někdy tma. Nenastal už ale čas na změnu, páni zákonodárci?

Účelem zákona o svobodném přístupu k informacím je, zjednodušeně řečeno, zajištění transparentnosti výkonu státní moci. Jsou jím prováděna příslušná ustanovení českých ústavních předpisů, konkrétně čl. 17 Listiny základních práv a svobod, především pak jeho odst. 1 a 5, a dále ustanovení mezinárodních smluv týkajících se občanských a politických práv. IMHO je evidentní, že právo na informace jako základní politické právo zakotvuje právo každého na to být informován o činnosti státu či jiných orgánů nadaných vrchnostenskou mocí …

raspberry
Návštěvník
raspberry

A kdypak vyjde na Aeronetu článek o Babišově kriminální minulosti a přítomnosti? 😀