Rusko žádá přesídlení OSN do neutrálního Švýcarska. Nelíbilo by se to i...

Rusko žádá přesídlení OSN do neutrálního Švýcarska. Nelíbilo by se to i globalistům? Video

Rusko žádá přesídlení OSN do neutrálního Švýcarska. Nelíbilo by se to i globalistům? Video

Poslanci ruské Státní dumy navrhují přemístit sídlo Organizace spojených národů ze Spojených států do neutrální země, do  Švýcarska. Člen Státní dumy Igor Zotov napsal dopis generálnímu tajemníkovi OSN Ban Ki-moonovi, kopie dopisu byla zaslána ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi.

„Za současných okolností by OSN měla posílit svou úlohu nejvyššího arbitra na mezinárodní scéně tak, aby se nestala nástrojem vlivu v rukou Spojených států.“

„Postup vydávání víz umožňuje Washingtonu ovlivňovat přítomnost zástupců z nežádoucích zemí na Valných shromážděních OSN a na pracovních zasedáních v rámci jiných mezinárodních institucí.“

V dopise generálnímu tajemníku OSN se dále říká, že  na pozadí regionálních rozdílů narůstá globální konfrontace a podle Zotova by mezinárodní organizace měla sídlit na území státu, jehož zahraniční politika je neutrální a takovou zemí je Švýcarsko.

Vlajky Švýcarska a OSN

Igor Zotov připomíná nedávný incident s mluvčí Rady Federace Valentinou Matvijenkovou, které USA neudělily vízum. Valentina Matvijenková jako hlava oficiální ruské delegace byla pozvána k účasti na 4. světové konferenci hlav parlamentů zemí – účastníků Meziparlamentní unie v sídle OSN, která se koná v New Yorku od 31. srpna do 2. září. Ve středu 26. srpna ruské ministerstvo zahraničí oznámilo, že návštěva delegace je nemožná z důvodu, že Spojené státy vedou předsedkyni Rady Federace na seznamu sankcí a vízových omezení.

“Podle našeho názoru, takový postoj k činnosti orgánů a pracovníků zastupujících zájmy států – členů OSN, je od amerického ministerstva zahraničí nepřijatelný. Navíc, americká vláda není oprávněna rozhodovat o přítomnost jakýchkoli úředníků v Organizaci spojených národů. To by mělo být považováno za vměšování se do záležitostí Organizace spojených národů a je to v rozporu s Listinou organizace. Pro Spojené národy, jako klíčovou nadnárodní organizaci a základní kámen mezinárodního bezpečnostního systému, by mělo být prioritou, aby přijaly opatření s cílem přizpůsobit se nové globální realitě, “-  říká v dopise  Igor Zotov.

Valentina Matvijenková a Vladimír Putin

“V současné době má OSN tři další sídla – ve Švýcarsku, Rakousku a v Keni. Proč by se jedno z nich nemělo stát hlavním? Zasedání Valného shromáždění v roce 1946 rozhodlo o umístění sídla OSN do New Yorku, od té doby se mnohé změnilo: vliv USA ve světě stále slábne a jejích akce a rétorika jsou stále agresivnější. Za těchto okolností by bylo vhodné převést tak důležitou platformu pro globální kolektivní rozhodování, jakou je Organizace spojených národů, alespoň formálně do neutrální země, která nebude provokativně omezovat určité politiky a vytvářet jiné překážky pro práci všech mezinárodních delegací, včetně ruské.”

Další člen Státní dumy, náměstek Vladimir Komojedov, však vidí problémy při realizaci této myšlenky. “S největší pravděpodobností k přesídlení nedojde, protože by to vyžadovalo obrovské finanční prostředky. Ale musíme o tom přemýšlet a souhlasím s kolegou. Sídlem by měla být neutrální země, která vyloučí všechna spiknutí, ponižující ať už malé či velké národy, které jsou součástí OSN.”

Hlava Rady pro mezinárodní záležitosti, Konstantin Kosačev, v souvislosti s příběhem  Valentiny Matvijenkové, také upozornil na problém omezení návštěv parlamentních delegací na příštím zasedání Valného shromáždění OSN v září. Kosačev je přesvědčen, že nešťastné zkušenosti z New Yorku a z Helsinek (ruská delegace se nedostala na jednání OBSE v důsledku odmítnutí víza ​​předsedovi Státní dumy Sergeji Naryškinovi) ukazují na nezbytnost hovořit o možnosti převedení činnosti OSN do země, která je neutrální k anti-ruským sankcím.

Je třeba poznamenat, že proti výstavbě sídla OSN v New Yorku v roce 1945 hlasovala Francie, Velká Británie a Nizozemsko. Jednou ze zemí, která předložila kandidaturu k vytvoření místa setkávání členů Spojených národů, byla Kanada.

Dříve, v září 2013, prezident Bolívie Morales na 68. zasedání Valného shromáždění OSN již přednesl výzvu, aby sídlo bylo přeneseno ze Spojených států kvůli vydírání udělováním víz jejich ministerstvem zahraničí. V roce 2009 libyjská hlava státu Muammar Kaddáfí nabídl jako alternativu k New Yorku Peking nebo Dillí, protože podle jeho názoru východní část světa hraje důležitou roli ve vývoji lidstva.

zdroj : zde

USA versus Východ

Požadavek na zrušení sídla OSN zřejmě nebude vyslyšen, ale pokud by se tak v budoucnu stalo, bude to po potápějícím se dolaru další potvrzení, že časy všemocných Spojených států končí. Nakolik na tom má zásluhu Čína a Rusko a nakolik je to ve „vyšším“ zájmu, to teď není podstatné. Podstatné je, že někteří evropští politici to vidí a chápou (jako náš prezident, který se zúčastnil oslav konce války v Rusku a nyní totéž udělá v Číně a mezitím zavřel dveře na Hrad americkému velvyslanci), zatímco většina evropských (a obzvláště českých) si slepě pořád myslí, že USA jsou pupkem světa a především si to pořád myslí Spojené státy samotné. Kus odpovědi o globálním významu Švýcarska a o tom, že konec dominance USA není jen v zájmu Východu, nabízí V.V. Pjakin (svět jako hřiště, různé barvy dresů a každý chvíli drží míč – ne náhodou ve Švýcarsku sídlí FIFA a ne náhodou tam USA v nedávno vyvolaném fotbalovém skandálu pohořely stejně, jako upadají ve všech směrech).  

Rozhovor, který nedávno dal médiím H. Kissinger a ve kterém kritizuje Západ za postoje k Rusku (pozn.: rozhovor vložím) je pak snad nejvyšším potvrzením, že vliv USA končí.

Pozorovatelka- 31.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Aksal
Návštěvník
Aksal

Pro Pozorovatelku. Putin dnes otevřel v Soči nové centrum vzdělávání “Sirius”, pan Pjakin by řekl, že je to symbolické
http://politikus.ru/v-rossii/56995-vladimir-putin-prinimaet-uchastie-v-prazdnovanii-dnya-znaniy-v-sochi-pryamaya-translyaciya.html

Aksal
Návštěvník
Aksal

Jo, USA jdou do propadliště dějin….

jato
Návštěvník
jato

Navrhuji premistit Rusko nekam, kde nebude moci skodit. Zatim technologicke moznosti umoznuji na anktartidu, do budoucna mesic nebo Mars.