Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy!...

Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy! USA nařídily létat americkým aerolinkám nad Venezuelou ve výšce nad 8,000 metrů, Španělsko přerušilo úplně letecké spojení s Venezuelou! Zakladatel Blackwater Security nabídl americké vládě “privatizaci” vojenských operací ve Venezuele, CIA by mohla zopakovat model z Hondurasu, kde válku vedly americké žoldácké firmy místo americké armády! Bývalý zakladatel Blackwater Security nabízí armádu 5,000 žoldáků do Venezuely!

Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy! USA nařídily létat americkým aerolinkám nad Venezuelou ve výšce nad 8,000 metrů, Španělsko přerušilo úplně letecké spojení s Venezuelou! Zakladatel Blackwater Security nabídl americké vládě “privatizaci” vojenských operací ve Venezuele, CIA by mohla zopakovat model z Hondurasu, kde válku vedly americké žoldácké firmy místo americké armády! Bývalý zakladatel Blackwater Security nabízí armádu 5,000 žoldáků do Venezuely!

Americký kongresman Mario Diaz-Balart z Floridy vypustil na Fox News neuvěřitelnou informaci, která je zřejmě hoaxem, ale jak si záhy vysvětlíme, velmi promyšleným. V pořadu Tuckera Carlsona se totiž mluvilo o tom, proč by měl Donald Trump nařídit vojenský zásah ve Venezuele stejně, jako v minulosti americká armáda zasahovala v Panamě, na Haiti, v Grenadě a v dalších latinskoamerických zemích v minulých letech a dekádách.

Balart hovořil o tom, že Madurův režim představuje bezpečnostní hrozbu pro USA, protože jeho vláda hostí na svém území čínské a ruské vojáky, jejich techniku a dokonce i jednotky íránských gard. Tucker Carlson se na to margo Balarta zeptal, jestli hrozí situace, že by třeba Rusové v budoucnu ve Venezuele rozmístili jaderné zbraně. A kongresman na to odpověděl, že se domnívá, že ty jaderné zbraně tam už jsou [1], Rusové je tam tajně rozmístili, čímž moderátorovi doslova vyrazil dech. Ruská televize RT to označila za další šílený hoax a zoufalost amerických neoconů, kterým se nedaří svrhnout vládu Nicolase Madura ve Venezuele.

Kongresman Mario Diaz-Balart.

Jenže, tak jednoduché to vůbec není. Jistě si vzpomínáte, že koncem minulého roku v prosinci přiletěla do Venezuely skupina ruských strategických bombardérů TU-160 Blackjack. Dne 10. prosince 2018 přistála v Caracasu dvojice těchto ruských strategických bombardérů určených primárně pro nesení raket s plochou dráhou letu a s jadernými hlavicemi [2].

Pentagon a Washington reagovaly na přítomnost dvojice strojů v Caracasu velmi negativně a obecně médii byla celá akce prezentována jako politická podpora Moskvy Nicolasi Madurovi a nic dalšího. Nicméně, celé to mělo pokračování. Koncem března vyslala Moskva do Caracasu skupiny dopravních letadel s ruskými vojáky na palubě. Do Venezuely jich přiletěla přibližně stovka a americká média to označila za vtip [3], že s takovým počtem nemůžou Rusové odolávat ani venezuelské ulici, natož americkým ozbrojeným silám. Jenže, poté se něco stalo a začaly se šířit spekulace v tajných službách, a to i v České republice.

Stovka ruských vojáků, která přiletěla do Caracasu v březnu, nepatří k obsluze systému S-300, ale jde o vojáky od raketových mobilních komplexů z Murmansku

Vojáci vystupující z letadel v Caracasu koncem března tohoto roku, tedy ta přibližná stovka ruských vojáků, měla mít na batozích nášivky severního okruhu ruských raketových vojsk v Murmansku, kde je hlavní základna balistických mobilních raketových vojsk v Rusku pro oblast Arktidy a severní hemisféry. Uvádí to tajné informace vojenské rozvědky Šin-Bet, která byla předána k dispozici i velení NATO v Bruselu a dalším partnerům.

Ruští vojáci sice s sebou přivezli protivzdušný komplex S-300, který byl rozmístěn na jihu země na hranicích s Brazílií, ale pro obsluhu tohoto systému je určena dvacítka mužů s výcvikem obsluhy S-300, ale co by pohledávali ve Venezuele vojáci balistických raketových nosičů? Existuje možnost, že Rusko v prosinci minulého roku opravdu dopravilo do Venezuely jaderné zbraně pomocí strategických bombardérů, jen několik málo kusů, a jejich role a úloha v zemi má mít funkci “Dead Hand”, tedy hrozby použití, pokud by se Američané pokusili provést intervenci do Venezuely a získat tak přístup k ropě.

TU-160 a pilot spolu s delegací.

Pokud by došlo k explozi v prostoru ropných nalezišť, ropa by byla zničena a Američané by přišli úplně o všechno, co si plánovali. Co je ovšem důležité z vojenského hlediska zdůraznit, Američané se neodváží bombardovat prezidentský palác v Caracasu, pokud budou mít podezření, že uvnitř nebo v blízkosti jsou umístěny ruské vodíkové hlavice.

Z vojenského hlediska to dává dokonalý taktický smysl, protože americká armáda by neměla problém provést letecký útok na prezidentský palác a pokusit se Nicolase Madura zabít bombami, ať už chytrými, nebo hloupými, to je vlastně jedno. Pokud by ovšem Američané zahájily bombardování a nad Caracasem by se objevila termonukleární exploze, Američané by byli obviněni z použití jaderných zbraní proti Venezuele. To by postavilo USA do role největšího agresora v dějinách a byl by to konec amerického systému Pax Americana. A neoconi to tuší, že by se přesně toto mohlo stát.

Něco se děje: Americká FAA varovala americké aeronlinky, aby od dnešního dne létaly nad Venezuelou ve výšce minimálně 8 kilometrů nad zemí, Španělsko rovnou lety ukončilo

Další indicií plánovaného útoku může být příkaz americké vlády pro americké letecké dopravce, aby nad Venezuelou létaly minimálně ve výšce 8,000 metrů. Španělské aerolinky dokonce přerušily letecká spojení do Venezuely, oficiálně kvůli obavám z eskalace bezpečnostní situace v zemi. Situace eskaluje ovšem už skoro půl roku a dosud nebylo nutné lety rušit, ani při pokusu o předchozí státní puč ve Venezuele v únoru tohoto roku.

Proč by americká dopravní letadla měla létat výše než 8 kilometrů nad zemí? Venezuelská armáda na civilní letadla rozhodně střílet nebude, ne? Ale na co bude střílet? No ano, na americké stíhačky a bombardéry. Chystá se letecký útok raketami Tomahawk s plochou dráhou letu? Ty letí nízko a pokud se je pokusí Venezuelci sestřelit, mohou minout a trefit místo toho civilní letadlo. Nařízení o 8,000 metrech vydal přímo americký úřad pro letectví FAA [4].

Své vojáky do Venezuely vyslala i Čína.

Celé to ale může být dokonalý trik a plán. Ve Venezuele žádné ruské jaderné zbraně být nemusí, ale pokud si Američané a Izrael budou myslet, že ruská dvojice bombardérů přivezla v prosinci minulého roku do Caracasu jaderné zbraně, americká armáda se neodváží provést letecké útoky na Venezuelu. Jediná možnost, která zůstane, bude pozemní operace. A do té se Bílému domu nechce, protože rolí Trumpa je zamezit válce s Ruskem, protože to by ohrozilo Chasidskou Rus v její existenci a ani Pentagon se na to moc netváří.

Mezinárodní podpora Juanu Guaidovi je pryč, dochází nápady i peníze

To by se jednalo, vzhledem k charakteru krajiny a přírody Venezuely, o druhý Vietnam pro americkou armádu. Venezuela je celá pokrytá pralesy, džunglí, roklemi, horami a nezpevněnými silnicemi a bez jasné podpory venezuelské armády by se vojenská operace stala intervencí, jejíž mezinárodní podpora by vyprchala tak rychle, jako podpora Juanu Guaidovi, o kterém se dnes už v Evropě ani nepíše a přišel o veškerou podporu.

Proto se vůbec nedivím, že kongresman Balart vypustil tuto informaci, protože i kdyby to nebyla pravda, americkým jestřábům po neúspěšných pokusech o svržení Nicolase Maduro už nezbývá nic jiného, než se pokusit o dvě možné věci. Tou první je pokus, jak dotlačit Donalda Trumpa, aby dal zelenou otevřené vojenské operaci ve Venezuele s cílem pomoci povstalcům v boji za tzv. svobodu. Nejprve by musel Juan Guaido oficiálně pozvat americkou armádu do země jako samozvaný prezident.

Juan Guaido, vpravo Mike Pence, americký viceprezident.

To se zdá jako snadná věc, jenže je to ve skutečnosti nejtěžší překážka. Pozvání amerických vojsk do Venezuely by bylo podle venezuelských zákonů činem velezrady. Juan Guaido by se tedy pokusil pro tento krok získat souhlas parlamentu, který sice ovládá, ale pro americkou intervenci by v parlamentu hledal podporu jen těžko, protože ve Venezuele má největší autoritu venezuelská armáda a na partnery Američanů se i mezi vzdělanější částí Venezuelců pohlíží jako na loutky.

Guaidovi se nepodařilo získat na svoji stranu venezuelskou armádu, a to znamená definitivní konec plánů na snadnou změnu režimu

Z tohoto důvodu ještě americká armáda do Venezuely nevtrhla, protože nechce bojovat proti venezuelské armádě, ale pouze chtějí odstranit Nicolase Madura. Washington očekával, že venezuelská armáda přejde na stranu USA a Juana Guaida, částečně k tomu opravdu došlo, ale ne v potřebné míře, aby to destabilizovalo vojenský mocenský úchop Nicolase Madura. Situace se od konce ledna nikam neposunula a Juan Guaido ztratil mezinárodní podporu a moment síly.

Proto včerejší pokus o státní převrat ve Venezuele opět a znovu nevyšel, protože se Guaidovi nepodařilo na svoji stranu přiklonit generální štáb armády, ani civilní špičky státu, jako je např. Ústavní soud, který stojí za legitimním prezidentem Nicolasem Madurem. Včerejší nepokoje byly poslední zkouškou síly opozice, ale ta zkouška dopadla fiaskem, armáda se na stranu povstalců a Juana Guaida nepostaví.

Juan Guaido mluví s jedním z vojáků, který přešel na jeho stranu.

To však staví americkou administrativu do role, kdy nezbývá už žádná jiná varianta, než z celé akce vycouvat stejně, jako USA vycouvaly ze Sýrie, anebo hrát vabank a riskovat vojenské střetnutí nejen s venezuelskou armádou, ale i s ruskými a čínskými vojáky ve Venezuele. A do toho Pentagon nepůjde, leda že by úplně generálové zešíleli. Existuje však ještě jedna varianta, brutální, špinavá, mezinárodně nelegální, ale v minulosti vyzkoušená. Je to použití tzv. Honduraského modelu. Během 80. let minulého století probíhala v Hondurasu občanská válka. A nejen tam, ale i v sousední Nikaragui.

Na stůl se dostává řeznická varianta CIA vyzkoušená v Hondurasu

Na jedné straně stála socialistická fronta, na straně druhé pro-americké guerilly napojené na americkou CIA. Americký kongres zamítl prezidentu Ronaldu Reaganovi vedení otevřené války v Hondurasu a v Nikaragui, a tak CIA přišla s plánem “privatizace vojenských operací”. Soukromé bezpečnostní agentury s pomocí žoldáků prováděly operace v Hondurasu namísto americké armády. V Hondurasu však americká armáda přesto operovala, a to na základě dekretu prezidenta Reagana, ale pouze v roli výcviku místní armády, ale rovněž žoldáků Contras pro boj v sousední Nikaragui. Honduras se stal modelem pro vedení žoldáckých válek, s vojenským vybavením, vojenským velením, ale bez oficiálního statusu americké armády.

Erik Prince, bývalý zakladatel Blackwater, dnes majitel žoldácké Frontier Services Group.

A přesně tento model dnes oprášil Erik Prince, bývalý zakladatel nechvalně proslulé bezpečnostní a žoldácké agentury Blackwater Security, která pod šéfováním Dicka Cheyneyho operovala v Iráku jako elitní křídlo americké armády, i když pod armádu vůbec nespadala. Blackwater měl v Iráku stejný status jako elitní oddíly SS v německé armádě, které nespadaly pod velení Wehrmachtu během vojenských operací, ale bylo to elitní ozbrojené křídlo Hitlerovy strany NSDAP.

Po skandálech v Iráku se Blackwater raději přejmenoval na Academi a původní lidé z firmy odešli. Erik Prince však nedávno založil nový business, novou žoldáckou a bezpečnostní firmu, která se zaměřila zejména na čínský trh a jmenuje se Frontier Services Group (FSG). Firma operuje na východním pobřeží v Číně a nabízí bezpečnostní služby západním společnostem v Číně, které kvůli korupci v Číně a také jazykové bariéře nechtějí najímat čínské bezpečnostní služby.

Zakladatel Blackwater nabízí CIA a Trumpovi armádu žoldáků do Venezuely, aby tam nemuseli posílat americkou armádu

A právě Erik Prince v posledních dnech jedná ve Washingtonu, v Pentagonu a v Langley v CIA a nabízí politikům řešení jejich problému ve Venezuele [5]. Nabízí jim, že jeho bezpečnostní agentura FSG dokáže poskytnout Juanu Guaidovi okolo 5,000 špičkově vycvičených žoldáků, kteří dokáží vést bojové operace ve Venezuele formou black-ops a odstranit Nicolase Madura z prezidentského paláce. Americká administrativa by dala od všeho ruce pryč, byla by to soukromá operace v rukách soukromé americké firmy v cizině a podle amerických zákonů by to bylo v pořádku. Jednalo by se tak o privatizaci vojenských operací americké armády ve Venezuele stejně, jako tomu bylo v Hondurasu v 80. letech.

Je vysoké riziko, že jestli se Donald Trump nechá dotlačit k nějakému kroku, bude to právě tento, posvěcení soukromé operace žoldácké firmy pod dozorem a řízením CIA. Tyto kroky musí očekávat i ruská armáda a Kreml, protože úplně stejně tomu bylo i v Sýrii, kde byli spatřeni žoldáci Princovy FSG v boji na straně povstalců proti Bašáru Assadovi. Pach venezuelské ropy je tak silný, že Washington se plánů na svržení Nicolase Madura jen tak snadno nevzdá. Venezuela i Moskva musí být odteď připravena i na guerillovou válku ve Venezuele.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jéňa
Návštěvník
Jéňa

“Je vysoké riziko, že jestli se Donald Trump nechá dotlačit k nějakému kroku, bude to právě tento, posvěcení soukromé operace žoldácké firmy pod dozorem a řízením CIA. Tyto kroky musí očekávat i ruská armáda a Kreml, protože úplně stejně tomu bylo i v Sýrii, kde byli spatřeni žoldáci Princovy FSG v boji na straně povstalců proti Bašáru Assadovi. Pach venezuelské ropy je tak silný, že Washington se plánů na svržení Nicolase Madura jen tak snadno nevzdá. Venezuela i Moskva musí být odteď připravena i na guerillovou válku ve Venezuele.” píše se zde.

A přitom se zde hraje už mnohokrát v diskuzi citovaný pink-ponk Trumpa a Putina.
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-putinovi-chceme-pomoci-venezuelanum-ale-vy-nam-prekazite/

https://cz.sputniknews.com/politika/201905049800557-trump-se-po-rozhovoru-s-putinem-rozchazi-v-nazorech-ohledne-venezuely-s-pompeem-a-boltonem/

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Vše do sebe zapadá pro toho kdo sleduje mezinárodní v souvislosti s globální:

MOSKVA: Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uspořádá v Moskvě v neděli rozhovory se svým venezuelským protějškem Jorgeem Arreazou, uvedl Interfax v sobotu s odvoláním na ruské ministerstvo zahraničí.
Setkání se bude konat před vzácnými osobními rozhovory mezi Lavrovem a americkým ministrem zahraničí Mikeem Pompeem, který se příští týden uskuteční ve Finsku, a to v rámci rusko-ruských rozdílů nad politickou krizí ve Venezuele.
http://www.dailystar.com.lb//News/World/2019/May-04/482444-russian-foreign-minister-to-meet-venezuela-counterpart-on-may-5-ifax.ashx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Americkí predstavitelia chápu, že krízu vo Venezuele nemožno riešiť vojensky, pretože dôsledky takéhoto scenára by boli zničujúce. Uviedol to v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov po schôdzke so svojím americkým rezortným partnerom Michaelom Pompeom vo fínskom meste Rovaniemi.

https://www.hlavnespravy.sk/lavrov-schodzke-pompeom-usa-chapu-ze-venezuelu-nemozno-riesit-vojensky/1747770

JeBe
Návštěvník
JeBe

“Uvádí to tajné informace vojenské rozvědky Šin-Bet, která byla předána k dispozici i velení NATO v Bruselu a dalším partnerům.” – píše se zde o “raketacich” z Murmanska.

Zase si naběhli na hrabe a ne sami – ruská rozvědka je precurala.
https://www.hlavnespravy.sk/kriza-vo-venezuele-sa-dostava-novej-fazy/1748502
Není jich tam ani sto a motaj hlavu Všem, že ano, dle mého. Zřejmě dobrý oddíl.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Vozidlo druhého muže opozice při odjezdu ze sídla strany Demokratická akce (AD) obklíčilo komando tajné služby SEBIN a odtahový vůz jej odvezl i se Zambranem, napsala agentura AP.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/504357-ve-venezuele-zatkli-druheho-muze-opozice-zambrana.html

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Podle amerických analytiků zřejmě ve Venezuele působí členové ruských speciálních jednotek a odborníci na kybernetickou bezpečnost.
Agentura Reuters dříve uvedla, že posláním ruské mise je patrně pomoci režimu Nicoláse Madura a chránit kybernetickou infrastrukturu jeho vlády.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-neposle-dalsi-vojaky-do-venezuely-ani-jsme-na-to-nepom/r~04a84380722d11e9b9980cc47ab5f122/?

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

A taky nesmíme zapomenout na Irán a na Čínu:

Írán následuje Rusko do Venezuely, ale americká armáda vidí Čínu jako „skutečnou hrozbu“
https://www.newsweek.com/iran-russia-venezuela-china-military-1390583

A tito iránští “patches” už odvádí ve Venezuele svoji rabotu, jak nám potvrdil Pjakin ve svém posledním pořadu.

comment image

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

V čase 21:42 Prehlásenie Guaidóa o tom, že pokusy o zvrhnutie Madura boli neúspešné.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=k88jfh8ncZM
Obsah:
1. 00:34 Letecké nešťastie lietadla Suchoj SuperJet100 na letisku Šeremetevo.
2. 07:15 Vydávanie ruského občianstva obyvateľom DĽR a LĽR.
3. 16:13 Odvolanie ruského veľvyslanca v Bielorusku Michaila Babiča.
4. 21:42 Prehlásenie Guaidóa o tom, že pokusy o zvrhnutie Madura boli neúspešné.
5. 30:14 Voľby do Europarlamentu. Rozdiel medzi ,,voľbami” na Ukrajine a voľbami v druhých štátoch Európy.
6. 35:09 Neschopnosť dvojníkov limitovať tvorivé a induvidualistické správanie.
7. 37:25 Prečo majú štáty bez suverenity, ako napr. Japonsko, Nemecko, lepšiu životnú úroveň ako Rusko, ktoré má suverenitu i keď iba čiastočnú?
8. 46:14 Znalosti a ich šírenie ako JEDINÝ spôsob na odvrátenie vojny. VEĽMI DÔRAZNÁ výzva na samoštúdium a čítanie kníh KSB a DVTR.

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

“patches” = Basídž

https://cs.wikipedia.org/wiki/Basídž

Organizace je pod přímým velením Íránských revolučních gard

comment image

majak
Návštěvník
majak

Gaudio akoby z oka vypadol Barakovi Obamovi, podobaju sa ako bratia

Jana
Návštěvník
Jana

…”Leopoldo López se vzápětí obrátil na chilské velvyslanectví, které požádal o azyl pro sebe a pro svou rodinu. Chilský velvyslanec jeho žádost odmítl a López se potom ukryl na velvyslanectví Španělska. Vzhledem k tomu, že López nadále porušuje venezuelské zákony, ústavu i podmínky podmíněně povoleného domácího vězení, venezuelské soud rozhodl, že bude opětovně zatčen a musí v řádném vězení strávit zbývajících 8 let ze 13, ke kterým byl za organizování pouličních násilností původně odsouzen.

Tento poslední pokus o puč odsoudila řada jihoamerických států jako Mexiko, Uruguay, Bolívie, a také Itálie, která oficiálně odmítla snahy ultrapravice kolem Juana Guaidó a L. Lópeze o eskalaci násilí ve Venezuele.

Následující den 1. května proběhly ve Venezuele velké spontánní oslavy Mezinárodního dne práce zároveň s masivní podporou současné vládě Nicolase Madura.”
Fotky
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6826-jak-dopadl-majovy-puc-ve-venezuele.html

Jaroslav CH.
Návštěvník
Jaroslav CH.

Jak vidíte drazí přátelé, je smutnou ironii osudu že USA, které se mají tendenci přirovnávat k Římské říší, budou naopak paradoxně vést války né jako římané, ale jako Kartágo, to jest za pomoci žoldáckých armád.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jaroslav CH.,
ano, ale jako římská říše taky dopadnou. Ostatně hodně římany napodobují, mají kohorty
roztrkané po celém světě a taky tam,kde mají prd co dělat a nikdo je tam nechce. Sice díky zlodějnám po celém světě a vykrádání stále ještě okupovaných států a za pomoci zástupných armád jako IS a dalších které za tím účelem vytvořili vydrželi déle než Hitlerova “tisíciletá” říše, ale v poslední době mají ke smutnému konci dobře nakročeno.

ds4428
Návštěvník
ds4428

Dokážete si představit co by bylo za šok pro amíky, kdyby na takový budoucí možný tajný tábor teroristických žoldáků agentury Blackwater Security někde v džungli v napadené Venezuele byla vystřelená jako ukázka a v rámci výcviku jedna jediná hypersonická raketa z Ruska někde ze Sibiře, a ona by za 5-6 minut zasáhla a zničila přesným zásahem jejich tábor během nočního odpočinku z druhé strany Zeměkoule?
To by byla reklama pro Rusko!
Jen ti jestřábi v Pentagonu by zůstali stát či sedět jako opaření!

t1t
Návštěvník
t1t

Václav hAVEL v dobách největší formy chlastal 25. piv denně, a válel se v montérkách u zdi pivovaru…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Proto taky pražáci chtěli aby po něm bylo pojmenováno letiště. Chlastal jako Boenig 737.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Ve štatlu je po něm pojmenována jedna ulička Václava Havla. Vždycky když byl nalitej jak dobytek, vyšel z divadla a šel se tam vychcat 🙂

ds4428
Návštěvník
ds4428

A po legendárních chlastačkách na Hrádečku, kde tekl proudem drahý alkohol a drogy za peníze ze Západu původně určené pro finanční podporu skutečných zavřených disidentů a jejich rodin, tak estébáci co ho měli zpovzdáli hlídat, ho častokrát tahali ožralého z potoka, aby se neutopil, aby to nebylo pak hozené na komunisty, že se jej zbavili!

Jaris
Návštěvník
Jaris

t1t
A presto se o ozralu hejvla zidacke baby rvaly.

Josef
Návštěvník
Josef

Mimo téma.
Státní úřad Český statistický úřad opět uzavřel smlouvu na služby při volbách s firmou DATASYS s.r.o., napojenou na Krnáčovou (ANO) a kmotra ODS Rittiga.

Předem je tedy jasné, že eurovolby vyhrají Babiš a ODS!

Smlouva “Volby do Evropského parlamentu v květnu 2019”
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/8546927
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/11309059/VYZ0071-19.pdf
Datum uzavření:22.03.2019
Číslo smlouvy / č.j.:VYZ0071/19
Hodnota vč. DPH:395 000,00 CZK
Smluvní strany: Český statistický úřad, DATASYS s.r.o.
Objednáváme u Vás:
– pro volby do Evropského parlamentu v květnu 2019 služby dle čl. 3.3.5 a 5.1.4.1 a Přílohy č. 1, část B, čl. 1.5 smlouvy č. 225-2013-S.

19.3.2015 Policie vtrhla na ministerstvo kvůli předraženým IT zakázkám
Policie prověřuje zakázku na monitorovací systém, který by měl evidovat všechny evropské dotace v období 2014 až 2020. Zakázku za cca miliardu získaly v minulém roce firmy Tesco SW a Datasys. Majitel firmy Datasys Miloslav Novák spolupracoval s primátorkou Prahy ve firmě New Times Publishing a společnosti Restart_edu. Zároveň je spoluvlastníkem firmy Datasys Services, kde drží další podíl rakouská firma Klymene, která patří do impéria lobbisty Ivo Rittiga.
https://echo24.cz/a/wbWYh/policie-vtrhla-na-ministerstvo-kvuli-predrazenym-it-zakazkam
https://www.euro.cz/archiv/protikorupcni-bojovnice-krnacova-pusobila-v-rittigove-dosahu-1124754

Babišovo ANO se přisálo na kšeft za stovky milionů Smart Cities a všichni bezmocně přihlížejí
Politici Babišova ANO skutečně makají. Teď se jim podařilo v regionech ovládnout Smart Cities, což je projekt rozšířený v západních městech a usnadňuje lidem život a umožňuje lepší správu a rozvoj měst.O projektu se dlouho nemluvilo. Rozjel se po komunálních volbách v roce 2014 a to ve městech, kde ANO získalo funkci primátora nebo významné postavení v koalici, například v Praze, Brně, Ostravě a Pardubicích. Server neovlivni.cz uvádí: „Mechanismus je skoro vždycky stejný. Hnutí ANO dosadí na klíčové pozice na magistrátech a radnicích své nominanty, čímž má zajištěné politické krytí projektu. Jde například o vedení komisí pro Smart Cities či funkce spojené s kontrolou využívaných peněz. Na druhé straně mimo radnici stojí uskupení (firma, platforma či spolek), které v praxi projekt řídí a má tak vliv na to, kam půjdou veřejné stamiliony. I tato uskupení ovládají lidé přímo či nepřímo propojení s hnutím ANO. Nebo jsou napojení rovnou na lídra hnutí Andreje Babiše, s nímž se potkali ještě za komunismu v Petrimexu, nebo pak pro něj pracovali v jeho firmách.“ Všude kolem celého dění se to politiky ANO jen hemží.
https://forum24.cz/babisovo-ano-se-prisalo-na-regionalni-kseft-za-stovky-milionu-a-vsichni-bezmocne-prihlizeji/

5.6.2017 Ministerstvo pro místní rozvoj jmenovalo Osobnosti SMART CITY v České republice
Mezi Osobnosti Smart City v České republice byli nominováni
Adriana Krnáčová, primátorka hl. města Praha – nominována za rozvoj a prosazování konceptu Smart City do praxe
Miloslav Novák, zakladatel a jednatel společnosti DATASYS: nominován za systémové prosazovaní potřeb občanů a veřejnosti při zavádění digitálních, informačních a komunikačních technologií pro zvýšení kvality života ve městech
https://euractiv.cz/section/cr-v-evropske-unii/press_release/osobnosti-smart-city-v-ceske-republice-jmenovany/

Alanis
Návštěvník
Alanis

Zeman u Soukupa: Nejúspěšnější cesta do Číny, CITIC převzala CEFC v ČR a expanze investic do ČR bude pokračovat.
(Jinak u Soukupa 30 procent akcií je stále majitel CEFC).
A CITIC bude stavět dálnice.
Zeman mlží o CEFC jako o solidní firmě s ředitelem na svobodě, který čile vyjednává další kontrakty, třeba převzetí Barrandova CITICem.
Zdroj: TV Barrandov – Týden s prezidentem

Takže úspěšný tunel bude pokračovat do zhroucení ekonomiky ČR?

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Alanis,
vždy je třeba zvažovat pro i proti. A pak zjistíš,že plácat se po zádech s čínou je mnohem rozumější než s USA a to v mnoha ohledech. USA už v rámci své teroristické politiky vůči světu napadly za dobu své krátké existence z ukradeného území na kterém působí stovky států. Čína ne. USA i ty ke kterým se ze strachu lísá vždy zradili při první příleřitosti a nikdy nedodrželi žádnou dohodu ani smlouvu. Mají na to svůj “program” , ” amerika first”. Čína je nejsilnější ekonomikou světa a její síla stále roste. USA jsou “stát” na pokraji krachu, extrémně zadlužený, nejvíc z vyspělých zemí, se spoustou vnitřních problémů včetně rizika občanské války. Čína je bohatou zemí s obrovským lidským potenciálem a nemá zapotřebí krást, tak si pokud potřebuje suroviny když nestačí pro jejich
rozvoj kupují což je výhodné pro partnery a spolehlivě platí. USA se snaží suroviny pro svůj už vyčerpaný stát léta krást jinde i za cenu rozvratů vlád a válek. Čína je zemí kde byly rozumně zkombinovány pozitiva kapitalismu s pozitivy socializmu a je zjevné že je to správná cesta protože zřízení kde je plánováno hospodářství, nutně chaoz řízený výhradně mamonem po penězích prostě poráží. Že neplatí debilní poučky rádoby ekonoma Klause , že “vše napraví ruka trhu” se tragicky projevilo i na úpadku naší země.
Předpotopní kapitalismus USA se potácí od krize ke krizi a dospěl už opět k poslední fázi kterou je imperialismus a snaha řešt hrozbu krachu válkou. Čína silou svého ekonomického potenciálu ale i vojenského , je jednou z vedoucích mocností východního bloku jaderných mocností a je na prvním místě “nepřátel” USA z pohledu těch židofašistických zmetků. Jenže má za partnery které spojuje stejný “problém” největší vojenskou mocnost rusko , írán a další spoustu zemí které si rády “vyřídí” své účty s USA . A těch je velká spousta. USA se naopak díky ušatému blbečkovi z Mombasy a Trumpetovi dostaly díky své agresivní politice do naprosté izolace a opouští je i “bývalí kamarádi”.
V podstatě “za dveřmi” je pád dolaru jako “rezervní měny” a státy přešly na platby ve
zlatě, eurech,juanech,rublech a národních měnách, což je hřebík do rakve USA. Už i
mnohem slabší státy se vzepřeli zlodějnám USA a odmítají se nechat vykrádat tou
židofašistickou sebrankou která USA ovládá. Snaží zbavovat jejich vlivu a to včetně západní evropy,japonska a dalších,kteří jsou ještě stále od druhé světové těmi americkými parchanty okupováni. Celkově tedy vyhlídky USA jsou na rozdíl od číny nepříliš světlé. Ještě si myslíš,že by bylo lepší se “kamarádit” s USA jako pár společnosti neužitečných sluníčkářů , havloidů a ruzných stohoven česka kteří parazitují na většinové společnosti slušných lidí a za vhozenou kostičku ničí naši zem a posluhují svým “páníčkům” a současně vrahům českého národa? To snad ne?

Vašek
Návštěvník
Vašek

Tak nebyl by to první pokus…

jara
Návštěvník
jara

Mimo téma.
Ropucha Benešová, ještě ani pořádně nenastoupila do “funkce” a už chce zeštíhlit státní zastupitelství ze 4 na 3 stupně. To bude ta rošáda. Nikdo nebude vyhozen, prostě se zruší jeho funkce. Burešovy potkaní drápky sahají moc daleko. Je třeba zabít Bureše…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

jara,
di, di ty politologu z kavárny. Dej si pivo a přemýšlej kde dnes zhasneš.

jara
Návštěvník
jara

Ty mi polib prdel, “politolog” jsi ty, sereš sem každý třetí koment, je tu zajarynováno.

jara
Návštěvník
jara

P.S.
Doufám, že sis nezapomněl předevčírem uvázat pionýrský šátek a v levé ruce s Gottwaldem a v pravé s Brežněvem, v prdeli sovětskou vlajku, v hlavě seno a vyřvávat ty tvoje slinty v průvodu jak USA vrazi budou smeteni chrabrým ruským mužikem… Jinak: Ty tvoje rádoby úvahy a poučky jsou jen zbožným přáním mimo realitu. Navíc máš potřebu se srát do všeho, aniž se tě někdo ptal… Jsi taková druhá P.P. Dveřmi ven, oknem zpátky. No, a když se podívám nahoru, tak skóre 3:1 na tvoje blaboly odpovídá…

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

Prosba pro Admina – Zoufalec a hulvát s Nickem jara se tu rozjždí a zřejmě mu to dělá dobře. Nedal by se mu náhodou utnout tipec? Ať si pořvává doma z okna ubytovny, ale tady ať nevopruzuje. Díky moc .

jara
Návštěvník
jara

Jestli se tu někdo rozjíždí, tak je to grafoman jaryn se svým každým třetím komentářem…Takový brouk pytlík…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Ty musíš být hodně nešťastnej a zklamanej životem, přímo to z tebe svítí, jako jako ze všech těch nul a neúspěšných kteří musí čekat “na kostičku”vhozenou páníčkem. Jo hochu ,neschopní to mají všude težké a nám spokojeným kteří se přičinili závidíte i to, že naše názory a pravda se prosazuje, zatím co vy, stohovnová šmíra už jste odstaveni a jen vztekle dupete nožičkama. Pravdu neumlčíš obzvlášť ne v prdeli z vlajkou USA.

jara
Návštěvník
jara

Blbečku, já jsem něco vytvořil, z čeho ty budeš žrát do smrti. Brutopýr to ví. A z těch tvých blabolů se tak nažer sám. Já sem píšu víceméně z recese a o mne neměj péči. Ty na mne určitě nepřispíváš. Jak bys taky mohl, když lapíš v pyžamu 24 hodin na aeronetu a píšeš ta svoje moudra za každým druhým příspěvkem zde. Nevím kdo jsi, ale tipuji tě na STBáka…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

jara,
trefil jsem tě holej zadku ,co ? Na rozumnej koment nemáš,tak jen prskáš. A pravda ti nevoní, jako všem stohovnům.

Alanis
Návštěvník
Alanis

Nápad ministra spravedlnosti z roku 2010. Kdo to tehdy vládl, to nevadilo? Je jich tam jak much na ho…ě a Bakala je pořád bez obvinění. Na co tolik státních zástupců z Aspen Institutu kteří nekonají? Vyházet.

Karel IV
Návštěvník
Karel IV

Před několika dny medii proběhla spekulace, že Benešovou chce Babiš dosadit do fce ministrině spravedlnosti právě v souvislosti s policejním ukončením vyšetřování Babiše spol. v kauze čapí hnízdo ( https://www.novinky.cz/krimi/502768-kauza-capi-hnizdo-policie-navrhuje-vsechny-obvinene-obzalovat.html ) a předáním spisu žalobci. Při té příležitosti se tehdy spekulovalo o tom, že Benešová bude mít za úkol zlikvidovat státní zastupitelství v Olomouci, právě kvůli jeho zapojení do prošetření čapího hnízda Babiše a spol. Tehdy se Babiš i Benešová dušovali, že nic takového nebude. No a vida přesně jak píše “jara” …..Babiš svoji minulost prostě nezapře. A stále je v naší zemi dost lidí, kteří mu to papají včetně “slavného” ANO.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jara,
koukám máš “skvělou” podporu svých blábolů. Takhle dopadat,zalezu a raděj mlčím.

jara
Návštěvník
jara

Já zde píši občas, ty hňupe. Za to ty to tu zasíráš každým třetím komentářem, aniž se tě nikdo na nic neptal, jenom máš nekonečnou touhu, estébáku, se ke všemu srat. Je jen otázka času, co jsi zač…