Rusko odpálilo z Kaspického moře 26 střel s plochou dráhou letu. V...

Rusko odpálilo z Kaspického moře 26 střel s plochou dráhou letu. V Sýrii zasáhly cíle Islámského státu. USA chtějí Assada i Putina žalovat před mezinárodním tribunálem. Brzezinsky navrhuje odzbrojit Rusy v Sýrii!

Rusko odpálilo z Kaspického moře 26 střel s plochou dráhou letu. V Sýrii zasáhly cíle Islámského státu. USA chtějí Assada i Putina žalovat před mezinárodním tribunálem. Brzezinsky navrhuje odzbrojit Rusy v Sýrii!

Kaspická flotila ruského námořnictva odpálila z raketových křižníků celkem 26 střel s plochou dráhou letu proti pozicím Islámského státu v Sýrii [1]. K útoku byly použity přesné naváděné střely “Kalibr NK”, které jsou ekvivalentem amerických střel Tomahawk. Křižující střely, které během letu mění trajektorii letu, proletěly nad severním územím Iráku a zasáhly pozice IS v Sýrii. Rusko se tak rozhodlo nezůstávat jen u leteckého přímého bombardování pozic v Sýrii, ale zapojit do operace právě i střely s plochou dráhou letu.

561516cac46188d3238b4567.png
Odpal raket s plochou dráhou letu z ruského křižníku v Kaspickém moři

Pentagon zuří, střely s plochou dráhou letu narušily jejich operační prostor v severní části Iráku a zdá se, že Rusko začíná velmi vadit. Jak jinak si vysvětlit poslední výkřik [2] Stephena Rappa (bývalého zmocněnce amerického ministerstva zahraničí pro vyšetřování válečných zločinů) v pořadu známé moderátorky Christiane Amanpourové, který pro CNN uvedl, že Bašár Assad a společně i Rusko (tzn. Putin?) by mohli čelit, a to se podržte, obviněním z válečných zločinů před mezinárodním soudem! Rusko prý bombarduje “umírněnou opozici” vycvičenou CIA, a to je prý genocida civilistů, ne radikálů.

Den předtím uvedl Obamův poradce (a bývalý poradce prezidenta Jimmyho Cartera) Zbigniew Brzezinski, že USA by se měly pokusit “odzbrojit” Rusy v Sýrii, protože bombardují “assety” vycvičené CIA [3]. Toto šílené prohlášení, které, pokud by bylo realizováno, by znamenalo rozpoutání III. sv. války mezi USA a Ruskem, pouze dokresluje zoufalou a bezvýchodnou situaci, v jaké se USA nacházejí. V Sýrii operují jejich “assety”, které koordinují a řídí Islámský stát. Pokud by se některý z nich dostal do ruských rukou, celý svět by se dozvěděl, kdo stojí za vznikem, řízením a financováním Islámského státu.

Amanpour_11_11_2013.jpg
Christiane Amanpourová

Zoufalství americké administrativy by se tak dalo krájet. Rusko vyhlásilo de facto nad Sýrii bezletovou zónu, Rusové jsou v zemi na pozvání legitimní vlády v Damašku, na rozdíl od Američanů a dalších, operační prostor pro americké zásobování IS z nebe (letadly) se zmenšuje, resp. stává se nemožným, protože Rusové díky monitoringu, radarům a dronům vidí a hlavně natáčí všechno, Rusové také hned všechno dávají na internet, takže reálně hrozí, že IS začnou brzy docházet zásoby, munice a skončí americké jalové bombardování fiktivních pozic, Američané se buď budou muset zcela stáhnout anebo začít bombardovat opravdové pozice svého “dítěte”, tedy IS, a ne jako dosud, kdy Američané shazovali bomby na prázdné vyklizené budovy, předem domluvené a dohodnuté objekty, odkud IS zavčas odvezl veškeré vybavení.

Podpora Američanům rapidně klesá i mezi veřejností v Evropě. V důsledku krize s uprchlíky si stále více lidí, i na mainstreamu, uvědomuje, že rozvrácení Blízkého východu, Sýrie, Iráku a severní Afriky bylo prací USA a že bombardování, které v Sýrii dva roky nikam nevedlo, bylo zřejmě fiktivní a záměrně neúčinné, protože Američanům nešlo o likvidaci IS, ale o porážku Bašára Assada právě za pomoci IS. A to je to veřejné tajemství, které začíná už docházet stále více lidem.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Barry
Návštěvník
Barry

Je smutný,že jso nás ještě lidé, kteří stojí za SA. Vlastně: máte někdo ponětí,kolik jim CIA a jiné charitativní firmy dávají na hodinu?

Rellah
Návštěvník
Rellah

Říše zla USA ! Kdyby se tak Regan vzbudil ,to by jen tak nerozchodil ! Joo,karty se obrátily ,USA celosvětový válečný štváč !

Štefan Sivý
Návštěvník
Štefan Sivý

a čo tak zažalovať USA za vojnové zločiny od Vietnamu až po Irak, Sýriu, Lýbiu a ďalšie štáty ktoré humanitárne zbombardovali?

brano
Návštěvník
brano

Konečne padla kosa na kameň ! Nedivím sa že amíci a ich štváči zúria keď rusi všetko dokumentujú a ukazujú verejnosti a americké klamstvá vychádzajú na povrch ! Konečne je vidno a to je aj dôkaz že NATO je zločinecká organizácia a stíhanie za vojnové zločiny by malo byť vznesené na Obamu jeho kabinet a aj tú predchádzajúcu garnitúru !

dedek
Návštěvník
dedek

”Rostou houby bude válka” (Ota Pavel). Rusové ve snaze likvidovat IS si dovolili tím poškodit živnou půdu Amíků na Blízkém Východě. Je jen otázkou času než si Amíci najdou tu správnou hůl, aby mohli psa (Rusko) bít. Hloupé je, že oni tam za mořem se budou dívat, jak my tady v Evropě budeme trpět.

Pavel
Návštěvník
Pavel

Jak chteji Anmericani dostat Rusy ze Syrie, kdyz Ti prave demonstrovali, ze tam v pohode dostreli z Kaspickeho more? Maji taky oficialni pozehnani od regulerni vlady Syrie, takze bud Americani mlzi z hladu a nebo bude hodne velky maler.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Pozor, nastává možná bod zvratu, protože mainstream asi pochopil, že jim lidi nevěří už ani dobrý den a začínají psát vyváženěji. Je to posun dobrým směrem nebo úskok z nutnosti?
Zprávy typu Schwarzenberg podpořil Zemana nebo ta o “dobrých hoších” “umírněné opozice” v Sýrii (zde http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382793-v-syrii-zadni-dobri-hosi-neexistuji-pise-independent.html)

Aksal
Návštěvník
Aksal

ČRo Radiožurnál to ještě nepochopil. Dnes vytrvale tvrdil, že Rusové bombardují syrské povstalce. o teroristech ani slovo… zdá se, že pro ně se v momentu začátku bombardování Ruskem, všichni teroristé proměnili v povstalce… No a Výborná pořád válí, dne si pozvala do studia pana velvyslance Šapitó, jak ta se mu lísala, med kapal z reproduktorů…Možná mu i někam zalezla….

Hekal
Návštěvník
Hekal

Mezinarodni vztahy je potreba udrzovat na vysoke urovni, mozna i pan Sapito zahekal blahem 😉

Jirka
Návštěvník

Na tenhle ohňostroj se můžu koukat.

Kadyrow
Návštěvník
Kadyrow

Sýrie: Ztráty teroristů ISIL během útoků ruského letectva

Ztráty teroristů ISIL během útoků ruského letectva od 30.9 do 6.10.2012, od prof. Panarina:
– 10106 bojovníků (zabiti, zraněni, pohřešováni a dezertéři ) – okolo 50% ztrát teroristů jsou dezertéři, kteří se strašně polekali ruských útoků a jsou na cestě do Iráku, Turecka, Jordánska.

– 14 velitelských stanovišť.
– 13 Skladišť zbraní.
– 5 Cvičných polních táborů teroristů.
– 5 Skladišť s palivem.
– 5 Uzlů komunikace.
– Maskovaná teroristická základna.
– Centrum speciální přípravy teroristů.
– Polní skladiště zbraní.
— 4 bunkry.
– 25 tanků Т-55
– 19 BMP.
– 18 Obrněných vozů,
– 4 reaktivní systémy palby (Grad, Smerč…)
– 3 děla
– 28 aut
– 4 mini továrny na výrobu zbraní pro teroristy.
– Závod na výrobu výbušnin.
– Dílna na výrobu výbušnin pro teroristy.

zdroj: https://vk.com/id163797967?w=wall163797967_36452%2Fall

_havran_
Návštěvník
_havran_

Kdy se konečně naučíte, jak se ten syrský vůdce vůbec jmenuje? Je to ASAD, ne ASSAD.