Rusko nechce Putina a ruský Majdan na obzoru? Antikrizový pochod „Jaro“ ...

Rusko nechce Putina a ruský Majdan na obzoru? Antikrizový pochod „Jaro“ 1. března 2015 v Moskvě a v Petrohradu. Odměna pro zkušené majdanisty z Kyjeva: tisíc rublů denně, jídlo, ubytování a doprava zdarma. Kdy jsme se začali chovat jako vrazi sami sobě?

Rusko nechce Putina a ruský Majdan na obzoru? Antikrizový pochod „Jaro“  1. března 2015 v Moskvě a v Petrohradu. Odměna pro zkušené majdanisty z Kyjeva: tisíc rublů denně, jídlo, ubytování a doprava zdarma. Kdy jsme se začali chovat jako vrazi sami sobě?

V Rusku proběhne 1. března opoziční demonstrace, které by se mělo zúčastnit na sto tisíc lidí. Má to být demonstrace proti válce a proti krizi, způsobené pádem rublu. Antikrizový pochod je oficiálně nazvaný  „Jaro“ a jeho hlavními organizátory jsou Navalnyj (dřívější prezidentský kandidát, v současnosti v domácím vězení za zpronevěru )  a Chodorkovskij (další ruský oligarcha, Putinem omilostněný, žijící v emigraci ve Švýcarsku a připravený stát se příštím ruským prezidentem). Pochod má proběhnout v Moskvě a v Petrohradu a bude tak obdobou pochodů, které v obou městech proběhly už v roce 2014 pod názvem „Rusko proti válce“. Stejně tak  budou i nyní dalšími spoluorganizátory strany jako:

Strana pokroku (Партия прогресса)

Strana pokroku s transparentem “Putin se bojí Navalného” 

Republikánská strana Ruska – Strana národní svobody (РПР-ПАРНАС)

Pochod RPR-PARNAS roce 2014

Strana 5. prosince (Партия 5 декабря)

Ìèòèíã ñòîðîííèêîâ Àëåêñåÿ Íàâàëüíîãî íà Áîëîòíîé ïëîùàäè

Strana 5. prosince s transparenty “Navalnyj”

Hnutí Solidarita (Солидарность), ze kterého vzešel Němcov a Kasparov

Mítink hnutí Solidarita v roce 2009

A další.

Vůdce opozičního hnutí Solidarita Sergej Davidis potvrdil, že organizátoři žádají o souhlas s účastí 100 000 lidí na Tverské ulici, jedné z nejvýznamnějších ulic v Moskvě, která spojuje Kreml s Triumfálním náměstím:

Tverská ulice v Moskvě, požadována opozicí pro pochod “Jaro” 1. března 2015

Dne 2. února 2015 ruská opozice informovala starostu Moskvy,  že pochod na 1. března plánuje, 16. února pak moskevské úřady obdržely 11 oficiálních žádostí o povolení pochodu. Na žádosti musí úřady odpovědět do 15 dnů, což je lhůta, která právě plyne a v níž probíhají jednání. Moskva dala podmínku, že pochod „Jaro“ povolí, avšak s tím, že ten se neuskuteční na Tverské ulici, ale v jihovýchodní části Moskvy, v Marynu, s čímž opozice nakonec souhlasila.

Dne 16. března poslala opozice stejnou žádost i představitelům Petrohradu, kde úřady obdržely 7 oficiálních žádostí o povolení pochodu „Jaro“ 1. března. Žádosti o akci mají stejné odesílatele: Strana pokroku, RPR-PARNAS, Solidarita, Jabloko a další. Petrohradský pochod má navíc probíhat pod hesly : „Ne válce! Ne krizi!”

Když k obdobným demonstracím došlo na podzim 2014, všechna prozápadní média psala, jak Rusko nechce Putina, přinášela texty a obrazovou dokumentaci. Pochod ještě není schválený, ale o 1. březnu v Rusku budeme číst tak či tak: buď v souvislosti s tím, že Rusko pochod nepovolilo anebo v souvislosti s tím, že Rusko opět „má dost Putina“. Ale o 1. březnu 2015 možná uslyšíme i v souvislosti s tím, že v ten den začne „Ruské jaro“  a přihodí se i ruský Majdan. Na pomoc pochodujícím má totiž údajně přijít 200-300 zkušených majdanistů z Kyjeva, jak o tom informoval ruský server, který zveřejnil „nabouranou“ mailovou korespondenci Nikolaje Ljaskina, přítele Navalného. Obsah mailové korespondence měla odhalit skupina „KyberOpolčenie Novorossija“ a má jít o rozhovor Ljaskina  s poradcem premiéra Ukrajiny Andrejem Revutským, korespondence je zde:

 

“5.2.15, 11:05:33 , Gončaruk Revutskému: Bouře, brzy bude bouře, smajlík, 5.2.15, 09:46, Nikolaj Ljaskin „Iyaskin.com“

Zdravím. Podle našich plánů má antikrizový pochod 1. března být počátkem změny režimu v RF, má být analogický s událostmi na Majdanu. Díky sankcím a Krymu je hospodářská situace v zemi čím dál horší. Roste inflace, zdražuje se, některé zboží mizí z obchodů. Taková situace nám umožňuje nasměrovat nespokojenost Rusů proti vládě. Prosíme vás o podporu v informační rovině. Obzvláště by nám byli užiteční aktivisté z Majdanu, ochotni zaučit naše lidi.

5.2.15, 14:12:17, Revutský Gončarukovi: Aby se zdařilo, nás lidi prosili o podporu. Teď je důležitý nejen tlak zvenčí, ale i tlak „druhé fronty“ uvnitř země. Ve spojení obou se snad dílo podaří…

6.2.15, 14:01:55, Gončaruk Revutskému: Znamená vyřešeno. Od vás: kam, kdy. Propagaci zajistíme. Kontakt, facebook, spolužáci.

6.2.15, 10:16, Nikolaj Ljasik, Iyaskin g. mail: Lidí bude dost. Na den 1000 rublů, stravu, ubytování a dopravu bereme na sebe. Cestovné bude kompenzováno po doražení na místo. Jste připraveni organizovat práci na síti?

6.2.2015,  v 9:30 Gončaruk napsal: Zdravím. Pojďme si hned vyjasnit počet aktivistů. Můžeme poslat 200-300 lidí, ale je nutné vyřešit otázku výplat, stravy, ubytování, jízdného a rozsah našich nákladů. Jistě to chápeš, válka, krize ( smajlík)

10.2.15,10:02:33 Gončaruk Revutskému: Zdravím. V plánech mě trápí, že Němcov s Navalným považují Chodorskovského za prokremelského. Nepřekvapí mě, jestli to tak je. Vše, co od něj potřebují, jsou peníze a podpora střední třídy. Bez něho více než půl milionu invalidů na ulici nevyvedou…. “

10.2.15, 15:34:17 Rvutskij Gončarukovi: Nezatěžuj mi hlavu. Jaký v tom  pro nás rozdíl? Jiná opozice v Rusku není.

Volný překlad: autorka článku

 

 Nikolaj Ljaskin

Server, který korespondenci zveřejnil, dodává: “Tak jak Ministerstvo zahraničních věcí USA aktivně financuje prakticky všechna politicky angažovaná a opoziční hnutí v Rusku, 1. března 2015 můžeme očekávat jakékoliv provokace, zaměřené na posílení informačního vlivu Navalného. Vzhledem k tomu, že organizátoři protestu nemají v úmyslu nikoho litovat,  horda „svobodomyšlenkářů ” je připravena i na střety s policií a na jiné  „americké koláčky“ (zde).

V našich médiích proběhly zmínky o pochodu „Jaro“ jen v souvislosti s tím, že Navalnyj právě dostal 15 dnů vězení za výtržnosti, když vyzýval lidi k účasti na pochodu: „Ruský opozičník a populární bloger Alexej Navalnyj si má odpykat 15 dní za mřížemi, protože v metru vybízel kolemjdoucí k účasti na nepovolené opoziční demonstraci. Rozhodl o tom moskevský soud, který si nechal Navalného předvést, protože se k soudu odmítl dostavit. Navalnyj před soudem prohlásil, že byl zatčen a odsouzen jen proto, aby se nesměl zúčastnit zmíněného opozičního pochodu, naplánovaného na 1. března, ale dosud nepovoleného úřady“více. V ostatním naše média čekají, až bude po pochodu (či nebude povolen), pak se o něm bude hovořit dlouho a hodně a pak opět uslyšíme, jak Rusko už nechce Putina (či jak Putin omezuje svobodu projevu). A naopak uslyšíme, jak to Navalnyj myslí s Ruskem jen dobře, ale už jen málo o tom, že studoval v USA či že byl pro své silně nacionalistické postoje vyloučen dokonce z takové strany, jako je Jabloko (Strana vznikla v roce 1993 s cílem bránit občanské svobody, integraci se západem a získat členství v EU.  Jabloko působí v rámci bloku proti-kremelských stran).

Netvrdím, že obsah mailové korespondence je důkaz a že to není nějaký podvrh. Netvrdím, že nepovolení pochodu na hlavní moskevské ulici není omezením svobod účastníků. Netvrdím, že zatčení Navalného na 15 dnů právě v době konání pochodu není účelové. Ale – jak se jinak bránit dalšímu „Jaru“, dalšímu Majdanu, dalšímu diktátu USA a vlastizrádcům, kteří jim slouží???  A jak se bránit antiputinovské a antiruské demagogii, vedle které byla ta komunistická jen slabým odvarem, přičemž přisluhovačům je úplně jedno, že dění silně zavání válkou?

Ať už to s pochodem “Jaro” 1. března v Rusku dopadne jakkoliv, zcela jistě se bude psát a vysílat, že Rusko má Putina dost. Možná i další majdanisté dostanou nálepku hrdinů a pravda opět zapláče nad tím, jak se dva budou prát o své výhody a podporovat přitom zájmy USA co by spojence.

Každý, kdo to vidí jinak, je označován za rusofila, který šíří proruskou propagandu, zatímco všichni, kteří stojí na straně Západu, dostávají prostor a slovo. Další ukázkou byly včerejší Události komentáře na čt 24, kde analytik Jan Eichler přesně pojmenoval, že Ukrajinou jde o Krym a NATO základny na něm a v Černém moři a kde hovořil o Libyi či Jugoslávii atd. (a podobně i Jaroslav Foldyna z ČSSD), ale jako vítěz diskuse vyzněl pyšný Kalousek se svým voláním po dodávkách zbraní Ukrajině (zde). Pár dnů předtím byl Miloslav Ransdorf ve stejném pořadu cepován, že své informace snad přebírá z proruských serverů (obzvláště z jmenovaného Aeronetu, který je ve středu zájmu už nejen na Nově, ale i na čt 24, o jiných médiích nemluvě, čerstvě ho můžete vidět i zde, kde se to už ale netýká jen Aeronetu, ale jde doslova o útok na svobodu slova).  Ze všeho nejvíce ovšem pokaždé žasnu nad argumenty, že Česko a celý východ Evropy mají s Ruskem své zkušenosti a dokola je zmiňován komunismus (ubohé Rusko si ho muselo osahat jako první v podobě “Rudé revoluce”), zatímco v případě Německa je minulost zapomenuta a v jeho případě bylo i sjednocení v pořádku. Tak kde je ta “pravda a láska”, když na každého se bere jiný metr?

V Rusku se 1. března může odehrát další Majdan, prozápadní média to mohou oslavovat stejně, jako na Ukrajině, a spousta lidí pod vlivem mainstramu uvěří, že to Putin a Rusko jsou zlo, ač půjde o totéž, o co šlo u Pochodu za mír v roce 2014:

  Pochod za mír 2014: vlajky Navalného Strany pokroku, Ukrajiny, NATO

 

Pochod za mír 2014: červeno černé vlajky Banderovců 

Pochod za mír 2014: duhový homopanáček s pacifistickým logem míru přes ukrajinskou vlajku 

Psala jsem výše, že naše média ruskému pochodu „Jaro“ věnují pozornost jen v souvislosti s Navalným, ale jednu velmi světlou výjimku jsem našla a nechala jsem si ji na závěr. V únoru vyšel na serveru Parlamentní listy článek, který se pochodu „Jaro“ věnuje, a to obsáhle a v širokých souvislostech. Autorem článku je Kanaďan Jan Campbell  a doporučuji jej všem rusofobům, všem zákonodárcům v EU, kteří už připravují zákony na potlačování “ruské propagandy” a všem, kteří přes své vlezdozádelkovství USA naprosto oslepli. Z článku, který 11. února vyšel pod názvem: „Co se děje v Rusku a my o tom nevíme, smutný konec Porošenka, naše nové otroctví“ a který já bych nazvala jeho upravenou závěrečnou větou: “Kdy jsme začali a kdy se přestaneme chovat jako vrazi sami sobě u vlastních dveří?” cituji některé části:

“Antikrizový pochod Jaro a Chodorkovskij

Dne 2. února 2015 poslala ruská opozice starostovi Moskvy dopis, informující o plánovaném antikrizovém pochodu, zvaném Jaro. Pochod Jaro se má konat 1. března 2015. Jsem přesvědčen, že se bude o pochodu více psát i v ČR, až se to někomu hodí. Masovým západním a evropským médiím je pochod darem a kyslíkem, protože povolení i případné nepovolení pochodu je věc, se kterou se nechá lehce pracovat a veřejnost na chvíli svést z cesty”.

….

“Vrchol všeobecného protestu v EU nebyl podle mého hodnocení situace v EU ještě dosažen. To platí i pro konzervativní českou společnost. Ta má ráda gesta a dává jasnou přednost revoluci v kavárně, obýváku nebo ložnici, před revolucí na ulici. V Ruské federaci mají takovýto přístup za sebou. Tam všeobecné protesty za posledních deset až patnáct let dosáhly vrcholu v roce 2011–2012. Tenkrát se jednalo především o protesty spojené s volbami. Přinejmenším tak se prezentovala myšlenka protestů v médiích. Jaká byla skutečná motivace, jaké byly skutečné zájmy protestujících, to média neřekla. A ani nemohla. Do mozku člověka totiž média ani cenzus s nepopiratelnou jistotou nevidí. Kromě toho je myšlenka rovna zázraku, který můžeme zakázat, vést kvůli němu diskusi nebo můžeme zázrak a myšlenku znásilnit, nikdy ale ne zabít.

Pro RF platí, že ruská pravoslavná kultura se po staletí rozvíjela na venkově a ve vesnici. O tom svědčí nejenom skutečnost nepochopení liberálně-buržoazních myšlenek, které nesli do Ruska začátkem 19. století například Francouzi. Ti byli odmítnuti stejně rychle, jako později ke konci 19. století mnozí jiní. Ruský venkov ne(po)rozuměl ani ruskému ani cizímu městu. Nehledě na velké transformační procesy 20. století, včetně globalizované kultury, se princip rozvoje vlastní ruské kultury nezměnil. A tím se zásadně nezměnil ani archetyp chování lidí. I ve vztahu k současnému dění ve světě. Co tím chci říci? Jestli se sešlo 100 nebo 200 tisíc Rusů v Moskvě, nebo 10 nebo 20 tisíc Čechů v desetkrát menší Praze, není to síla, kterou mohu nazvat avantgardou. Silou, jinými slovy kritickou masou, která by mohla dát do pohybu miliony nebo třeba jenom jeden milion lidí. Proto jsou předpoklady opozice jako takové a její spoleh na takzvanou střední třídu tam i zde dnes vskutku bludné.”

…..

“Žízeň po pravdě a spravedlnosti

Všeobecně se tvrdí, že člověk by měl umět odpouštět. Tvrdí se také, že žíznivý člověk může přežít něco mezi sedmi a deseti dny. Hladovět může člověk měsíc a více. Po této době, pokud se člověk neumí živit pranou, ocitá se před bránou pekla nebo nebe. V dnešním zamyšlení o odpuštění a žízni po pravdě a spravedlnosti chci připomenout pouze Ruskou federaci a Německo.

Ruská federace, jak se to již ví, se nejenom obrátila na Východ, ale konečně se dočkala odtud dvojí pomoci. Tu první pomoc charakterizuji jako obchodně-finanční, tu druhou, jako politicko -psychologickou. Obě patří do arzenálu příprav a boje se společným ambiciózním konkurentem, USA. V případě Ruské federace zaujímají USA zatím ještě pozici partnera-nepřítele. Jak dlouho, nevím. V této nové roli, nabídly však USA neocenitelnou službu všem svým partnerům – státům a spojencům, a tím i samozřejmě všem finančně silným individuím a politikům typu ANO. Každý z uvedených by si mohl být nejpozději ode dneška vědom hranic svých možností a následku svých slov. Hranice možností a význam slov určuje mimo jiné sofistikovaný americký finančně-kontrolní systém, exteritoriální aplikace práva a finanční rozvědka USA. Od začátku tohoto měsíce je oficiálně druhým člověkem CIA bývalý úředník ministerstva financí USA, David Koehn. David Koehn, byl zástupcem ministra financí USA. Pro ty, kdo to neví, Koehn je autorem sankční politiky USA proti Íránu, Koreji, Sýrii, Ruské federaci a nyní i Islámskému státu. Všechny otázky týkající se terorismu, sankcí a finanční rozvědky pocházejí, jak předpokládám, z jeho pracovního stolu. Zájemcům o Koehna a jeho práci doporučuji seznámit se s jedním z posledních interview v deníku WSJ (Wall Street Journal). V interview CIA šéf Brennan konečně oficiálně přiznal klíčovou roli nových forem ekonomické a finanční rozvědky USA v boji za národní zájmy USA. Ať chci nebo nechci, TTIP patří do této nové formy ekonomické a finanční rozvědky a boje o trh. Je to mimo jiné i proto, že jeden z hlavních a sporných bodů TTIP je totiž právo formulovat regulace třetích zemí. Na druhé straně takové smluvně zabezpečené právo tvoří konfliktní potenciál pro budoucnost. Již podle selského rozumu a zákonu, že nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. A to nemluvím o sofistikovanějších zákonech přírody. Po podpisu TTIP vstoupí EU do nové formy otroctví. Proto jakékoli výroky kancléřky Merkelové o společném trhu od Lisabonu po Vladivostok, včetně společné evropské bezpečnosti, patří do kategorie zbožných přání, krytí strachu a populismu. Na otázku, jak dlouho trvalo poslední otroctví, než bylo zrušeno, nebudu záměrně odpovídat. Přesto tvrdím, že TTIP potenciálně znamená, že i slavní čeští oligarchové se budou méně veřejně slavit a také se méně s námi a nad námi bavit”.

…..

“Kolik stojí přesvědčit Putina k rozprodeji RF, a kolik jsou západní chlebodárci za realizaci rozprodeje RF zaplatit, se vymyká mé představivosti. Vím však zcela jistě, že žádný zrádce své profese nebo vlasti neumírá v klidu. Všechno dění kolem sankcí budu muset přehodnotit. Přehodnocení sankcí bude obsahovat písemné a vymahatelné garance mimo jiné i německých obchodníků a podnikatelů.

RIC:  Rusko, Indie, Čína

Slavit by mohla Moskva. Ale nebude. RIC, to není zrušený BRICS nebo BRICS bez zapomenutých písmenek B a S. RIC Je silná politicko-psychologická trojka a zbraň proti ambiciózním USA v Asii, a tím i zbraň v duelu Moskvy a Washingtonu. Ruská federace se stává vskutku týlem Číny. Čína jako obchodně finanční partner, se vskutku stává týlem Ruské federace. Obě země dostávají potřebný čas a klid na přípravu k boji na své zapadní (RF) a východní hranici (Čína). V této bojové přípravě je jakákoli politicko-psychologická zbraň také zbraní diplomatickou. Ta je pro prezidenta Putina důležitá. Diplomatická zbraň bojuje slovy a nedovoluje plnou a otevřenou pomoc při řešení konfliktů v jejich průběhu, včetně občanské války na Ukrajině”.

…..  

“Jak dále?

Jak to vypadá, Ukrajina se rozhodla jít daleko ve všem možném, představitelném i nepředstavitelném. Při setkání s kancléřkou Merkelovou a prezidentem Holandem Porošenko zapomněl na protokol a EU. Stresovaní úředníci vyvěsili jenom tři vlajky: Ukrajiny, Německa a Francie. Na cestě od protokolu došla Ukrajina až k vydírání. Nejenom během již zmíněné bezpečnostní konference v Mnichově. O něm psala FT přehledně a jasně (Financial Times) 3. února 2015 v článku zvaném Battle for Ukraine: How a diplomatic success unravelled. Prezident Porošenko nejenom ve stresu a ve strachu z neúspěchu prý vydíral prezidenta Putina vyhrůžkou zveřejnění tisíců vojenských značek, sebraných u ruských vojáků padlých na východě Ukrajiny. Tam značky, jinde pasy. Po podpisu Minské dohody se Porošenko nemohl radovat sám ze svého úspěchu a tak se pochlubil – podle FT – několika svým západním partnerům. A k potvrzení své statečnosti a rozhodností dodal, že nebral vážně Putinovo sdělení o 1.2 milionech vojácích, které Putin kontroluje. Dodal, že nemá strach ze zabrání Kyjeva nebo celé Ukrajiny během dvou dnů. Přátelé a spojenci na Západě to prý nedovolí. Vysvětlit jednání a konání prezidenta Porošenka se rovná vysvětlování neznámého ještě více neznámým. Dodávám pro úplnost, že kdyby Putin chtěl fungující Ukrajinu, vzal by ji. Nefungující a v chaosu a vraždění určitě nechce.  Jak to vypadá, nechce ji již ani EU. Neočekávaná návštěva dua Merkelová – Hollande v Moskvě, podle zpráv, které jsem zaslechl na ruské vesnici, se prý uskuteční bez předchozí koordinace s Washingtonem. Světe div se, ale nevěř tomu”.

Celý text zde .

Uvidíme, co pochod  „Jaro“ a vůbec celkové další dění kolem Ukrajiny a Ruska přinese. A také uvidíme, nakolik o tom budou moci nezávislá média ještě psát v té části světa, která nedávno pochodovala za svobodu slova s transparenty Je suis Charlie.

– Pozorovatelka –  21.2.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Krupská
Návštěvník
Krupská

Proč autorka článku nenapíše své jméno? To se za něj stydí – jméno či článek, to je jedno. Bohužel anonymní pisatelství dosti snižuje kredibilitu článku.

Administrator
Admin

“Bohužel, anonymní diskutování dosti snižuje kredibilitu diskuse…” (zamyslete se nad tím, proč jsem Vaši větu takto otočil a co z toho vyplývá…).

Nostradamus1957
Návštěvník
Nostradamus1957

Zodpovědnost před zákonem je jasná. Autorka svými výroky porušuje české zákony, takže proč by se podepisovala, že!?

sibolet
Návštěvník
sibolet

hergot KALOUSKU,kde jsou ty PADÁKY??? Aneb neochvějný US byznys ve všech světadílech https://www.youtube.com/watch?v=E9wcK6qvCqI

sibolet
Návštěvník
sibolet

Flanderka z Putimi MĚL JASNO

sibolet
Návštěvník
sibolet
Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Každým dnem, každou hodinou se stává stále zřetelnějším, zvlášť na Ukrajině a v Sýrii, že cílem americké politiky je jen jedno: Když nemohou „vládnout“ světu, tak svět zničit a “po nás potopa”. To, že tím zničí i sami sebe, pro ně není důležité, neboť sami sebou nejsou. Důležité pro ně je, aby povraždili všechny ostatní, aby nezůstal žádný svědek krachu jejich světovládných plánů, jejich totálního selhání. Proto chtějí za každou cenu celosvětovou atomovou válku. Současná situace tedy vypadá jako naprosto bezvýchodná. Nicméně pořád tu zbývá jedna maličkost. To, že sami chcípnou, je jim jedno. Ale ve své nadutosti pořád ještě chtějí chcípnout jako „hrdinové“. Chtějí jít do války jako „hrdinové“, chtějí, aby ostatní umírali s tím, že je považují za „hrdiny“, chtějí být sami před sebou „hrdiny“. Proto veškerá ta propaganda, že zlí jsou „ti druzí“, a snahy, aby to vypadalo jako, že si „ti druzí“ začali, tedy všechny ty kecy, které jsou v perspektivě zničení celého světa tak irelevantní.
Toto sebevražedné chování amíků mi připomíná velkého „hrdinu“ generála Buquoye, který porazil česká stavovská vojska v bitvě na Bílé hoře. Tam však již velel zafačován v kočáře, protože v předchozí drobné srážce u Rakovníka, jak se píše v dobové zprávě, „kulka z muškety mu o žalud oudu přirozeného zavadila“  O 8 měsíců později Buquoy padl u Nových Zámků. Navenek zcela nesmyslně zaútočil proti přesile se skupinou důstojníků, které také „vzal s sebou“. Také mi připomíná film, ve kterém pilot amerického bombardéru vytáhne kovbojský klobouk, který tam má pro tu příležitost schovaný, narazí si ho na hlavu, sedne na atomovou bombu obkročmo jako na koně, a padá s ní na Sovětský svaz a tím kloboukem přitom mává. Do dneška slzím dojetím. V Americe má toto sebevražedné chování navíc „takovou tradici“ v jejich folklóru, podle které bylo vždy snem jejich „hrdinů“ „zemřít v botách“.
Tato skutečnost nám poskytuje poslední možnost, jak válce zabránit (kromě totální vojenské převahy). A tou možností je zničit tento jejich obraz „hrdiny“. Prozradit, široce roztroubit jejich motiv, odhalit „hrdinu“ jako duchovního mrzáka-ubožáka, který chce zaútočit jen proto, aby se nepřišlo na to, že je ubožák, respektive, který chce zaútočit dřív, než se na to přijde. Propíchnout bublinu či balón jejich nadutosti (o sebevědomí nemůže být u deprivantů, kteří nemají žádné sebe, samozřejmě řeči). …Vždyť jaký je to hrdina, když sice chcípne v botách, ale bez ocasu?

Megafon
Návštěvník
Megafon

Souhlas. Jednou z cest by možná mohlo být trestní oznámení třeba na NOVU, která zrovna včera informovala ve zprávách o průběhu Ukrajinsko-Ruské války což je fabulace a jednoznačné podsouvání správného postoje. Nejsem právník, ale pokud by se tím někdo erudovaný zabýval, určitě by pojmy jako: křivé obvinění, hanobení rasy a národa, propagace fašismu a šíření poplašné zprávy našly nějaké ohodnocení v zákoně. Ovšem za předpokladu, že tu je ještě nějaká vymahatelnost práva. Těžko budou pravdivost dokládat, když nebyl za rok předložen žádný relevantní důkaz. Pořád se nějak nemohu smířit s myšlenkou, že jdeme dobrovolně, jako bílé ovce, na porážku a nedokážeme se tomu ovčákovi ( krysaři ) postavit. Jiný způsob jak eliminovat ty každodenní lži mne nenapadá. Po dnešním ohlášení otevřené vojenské podpory Anglánů na ČRO poběží odpočet asi ještě rychleji. Kolik času zbývá na pokus to zastavit a nebo alespoň narušit snahu o získání nadšeného souhlasu většiny veřejnosti pro vojenský konflikt, jako jediné správné, demokratické a mírotvorné řešení. Arcilotra už nám rok tlučou do hlav. Je v podstatě všude až se bojím večer otevřít lednici. 🙂 Jakmile bude “veřejná” podpora rudokaretníků a hebdistů … Stejná propagandistická hra jako v Německu 30.let, jen kulisy se vyměnily.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Zbortit eskalátorům jejich křivá zrcadla? Zatím jsem nepřišel na způsob. Takže zatím to vidím na zabezpečení míru jen díky technologické vojenské převaze. Když jen kapku eskalátorům naboříte jejich životní jistotu v křivém obrazu sebe sama, jsou velice agresivní a zmatení, viz vícenickový troll níže. I proto musí mít pád dolaru co nejměkčí přistání, nejen kvůli sociálnímu aspektu nejen západního světa. Je to jasnější než tisíc sluncí. Pozor na hrátky s archetypy. I Rambo měl svůj vývoj. Poslední díl v režii Sylvestra S. byl zdařilým dílkem, ač chápu, že ne každý zrovna musí sledovat násilí ve své syrové podobě, ale v tom díle to nebylo jen samoúčelně použito. Nadějí je, že ne všichni Američané přemýšlí jako nick Dana. Popřát jim znovu převzetí moci do svých rukou a bude mír. Ale v tomto asi hamburgerizace euroatlanťanů na obou stranách Atlantiku bude podobná. Nechápou, že prvotní ústavy našich státních útvarů k tomu přímo vybízejí. Národní fronta (v USA rozdělena v podstatě na dvě frakce) jakékoliv země Euroatlantidy systematicky pracuje na tom, aby tomu bylo nadále. Pilotům amerických dronů vzkazuju, ať si najdou jinou práci.
Ta banda nositelů permanentní trockistické revoluce v District of Criminals se dostala do velmi nebezpečného stádia. Uvěřila vlastním lžím. Možná je to pro neoconservativní “Trotskyites” typické. Podobně jako pro Havlisty-trockisty zde. Neplatí důkaz ani argument. Platí vyšší “pravda a láska” i pocit nadřazenosti. Člověk by se na celé kolo chechtal, jak si ta banda dokola nabíhá na vlastní hrábě, kdyby tahle z řetězu utržená “elita” nevládla červeným tlačítkem. Máme tady něco ve stylu kubánské krize na steroidech a LSD. Jen role se jaksi vyměnily. Putin je Kennedy a proti němu armáda malých pomatených Chruščovů. Ovšem ve stadiu infantilních pubescentů. Blížící se odchod dolaru na smetiště dějin, konec impéria i přeformátování USA ze supervelmoci na regionální mocnost bude provázet ještě mnoho rizik a nestability.

fanda
Návštěvník
fanda

Víte kdy uvěřím Rusům? Až vrátí anektovaná území: Karélii, Kurily, Konigsberg. Až přestanou jen velkohubě kecat o své síle (žádná není) a začnou pracovat sami na sobě. Velká země a ještě chce více? Mají svých problémů málo? Vymírají na alkoholismus, nic neprodukují, žádné procesory, žádné počítače, ve zdravotnictví jim tam jezdí jeden zdravotní vlak měsíčně a pokud se ho dočkáš, tak přežiješ. Ruská vesnice je živý skanzen ze 17.století. A přitom by jim bylo tak dobře. kdyby začali pracovat, přestali pít vodku, začali s vědou, výzkumem, vzděláváním. že by současný stav běžnému Rusovi vyhovoval? Hlavně ať je levnější vodka a uráááá na západ? Prostě tomu nerozumím, co se s Rusy děje.

Přežít
Návštěvník
Přežít

Řekněme, že vypukne válka ve střední Evropě. Kam před válkou utečete a kam vezmete své děti? Dejme tomu, že budeme mít na výběr buďto USA nebo Rusko. Já mám jasno, USA. V Rusku nebude bezpečně. Takže popřemýšlejte reálně, kam byste vzali svoje děti do bezpečí. A pokud vám vyjde USA, tak proč vlastně podporujete Rusko???
Vždyť i Putin má dceru, která žije na západě. Stalinova dcera umřela v USA. Zajímavé…..

Loutka Goldmana Sachse
Návštěvník
Loutka Goldmana Sachse

Výjimečně hloupá až komická “logika”. Pro takový postoj používám krásné a výstižné slovenské slovo „bezočivosť“ – tedy nestoudná drzost. Takhle nás mediální prorežimní mopslíci připravují na válku a myslí si že jsou na bezpečné straně.
Jenže ten PR-snaživec se ve své propagandě seknul: vždy se má hůř ten napadený, ten, kdo schytá 1.jaderný úder. Vždy je jednodušší a pohodlnější podporovat Zlo. Proto souhlasím s tvrzením že v případě války bude v usa bezpečněji. Proto budu i nadále fandit Rusku abych nemusel vybírat útočiště před jadernou zimou.

Russia zachvatčiki
Návštěvník
Russia zachvatčiki

Zajímavé, že o jaderných úderech mluví jen rusové. A to dokonce i ve státní televizi. Že mají moc obrátit USA v popel. Útočník je zde jen jeden a je to Ruská federace. Putin prostě nesnese, že není supervelmocí, že klesl na úroveň regionální mocnosti, která na světov nemá žádný vliv. Rusko nikdo napadnout nechce. To Rusko napadá své sousedy. Už se probuďte. Agresorem je Ruská federace

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Úroveň “myšlení” předpubertálních rusofobních bojovníků za pravdolásku v trautenbergovském podání je povzbuzující 🙂 Stačilo napsat “Moskaljaku na giljaku” a vyjádřil byste tím vše co máte na srdci.
Já Vám fandím a se zájmem sledují Vás vývoj ale přesto nevím, co konkrétně nazýváte ruskou agresí. Přeci agrese nastupujícího fašismu na Ukrajině, podporovaná USA/EU a provázená tím nejhrubším násilím, vražděním obyvatel (ve valné většině jen pro jejich ruskou národnost), není agresí pocházející z Ruska. Nebo snad dokonce od samého Putina. Může být, že i u nás žijí lidé, kteří dokážou pochopit, že státník kalibru Putina, nemůže nečině přihlížet k hrubému šikanování gradujícímu k vyvražďování občanů ruské národnosti. Občanů, žijících mnohdy již i po několik generací na Ukrajině. V současné době v počtu přesahujícím 10 milionů. Při evidentním vzestupu fašismu a jeho moci na Ukrajině, při bezuzdném řádění ukrajinských fašistů, se ani trošičku nelze divit, když naprostá většina občanů žijících na Krymu, vyjádří nezpochybnitelnou vůli k odtržení Krymu od Ukrajiny. A Putin by byl velice špatným a slabým státníkem, kdyby referendem tak masivně vyjádřenou vůli krymských občanů nevyslyšel a nechal je na holičkách. Buďme rádi za to, že Putin je dobrým a silným státníkem. Že dokáže vzdorovat tlakům některých poslanců státní dumy Ruska, vyčítajících při zasedání dumy Putinovi, že ruské tanky už měly být dávno v Kyjevě. Není divu, že proti fašistickému násilí vůči obyvatelům východních oblastí Ukrajiny, proti násilí jednoznačně přesahujícímu veškeré meze únosnosti, postavili se lidé, takzvaní separatisté, na odpor se zbraněmi v rukou. Rusko včele se státníkem kalibru Putina, nemůže ani náhodou pouze přihlížet tomu, jak „demokratický západ“ materiálně, výzbrojí i živou sílou, (zahraničními žoldáky), nezištně podporuje ukrajinské fašisty.

tralala
Návštěvník
tralala

Podporovat treba toho kto je silny alebo toho kto je dobry? Podporou USA dostaneme planetu do sraciek. To co sa dialo za studenej vojny a potom pocas desatroci americkej dikatatury bude pokracovat nadalej. Podporou Ruska dosiahneme na planete rovnovahu, diplomaciu a mier a vsetci budu stastni.

Victor
Návštěvník
Victor

Zdravim vas 😉 neberte si do pusinky Ruskeho Prezidenta!!! vzdyt ani nevite jak se na vychode zije !! a uz vubec ne jak se tam zilo!!!!

Russia zachvatčiki
Návštěvník
Russia zachvatčiki

V Rusku se žilo blbě, žije se tam blbě a bude se tam žít blbě. Jak prosté, drahý Watsone. Na na ruského prezidenta si mohu nadávat jak chci. Je svoboda slova.

Je suis Charlie
Návštěvník
Je suis Charlie

Jo, svoboda slova podle fašizoidních havloidů … Tohle tvrdili i jiní pošuci, třeba z Charlie Hebdo, a jak chlapci dopadli… Aspoň že svojí smrtí ty “užitečné idi…” zvýšili tiráž tohoto zvrhlého plátku a tím velmi potěšili jeho majitele, barona Rothschilda. Bohužel jednorázově, o včerejším vydání nebyl žádný zájem 🙂 🙂
Jak říkají Rusové: Lepší bídná svoboda, než jakákoli válka. A vědí moc dobře o čem mluví.
Jak říkají amíci: Better war then depression. No comment.
EU prožrala budoucnost svých dětí a už ji čeká jen to horší. Kdo vystoupí z EU vyhraje. Uvidíme, co se bude dít v Řecku. Hodně mi to připomíná klasický příběh ze života. Jako když se mladý perspektivný muž (východní Evropa), přižení do zkrachovaného statku (EU). A všichni kolem něj mu dávají na vědomí, jaký je to chudák, ať je rád, že ho mezi sebe vzali. A on, blbec, tomu věří. A přitom bez něho, by pošli hlady. To je ta dnešní politika EU. Možná, že je trochu potřebujme, ale ne zas tolik, aby jsme dělali před slavnou EU a USA panáčky. Ale u nás to nikdo jinak neumí, až na Zemana. To ministr zahraničí má z něj noční můry, chudák. Jak by rád jel na návštěvu USA a ono mu to nevychází, akorát ho vždy pojjebbou. Rusko pozoruje evropské poskoky (už od počátku Majdanu) s neskrývaným znechucením. Ale protože samo dějinnou paměť neztratilo, pokouší se předejít katastrofě nejen varovnými slovy ale souběžně i skutky. Připojení Krymu (na základě krymského referenda) byl defenzívní čin a nikoliv svévolná agrese. Na ukrajině máme jasný příklad americké agrese, nikoliv ruské. Sevastopol, kde už mělo NATO vyhlédnuté a od kyjevských „gerojů“ přislíbené ubikace, tak záboru unikl a občané Krymu unikli válce a osudu Oděsy v režii USA. Nekrvavý, rychlý a svým způsobem i elegantní styl tohoto neočekávaného zvratu způsobil v Pentagonu určitě větší šok než proboření jeho zdí 11. září 2001 letadlem řízeným naverbovanými CIA mohamedány a Svět o tom ví. Proto jste prohráli a ne nadarmo se říká že kobyla když chcípá nejvíc kope. Tak kopejte.

fanda
Návštěvník
fanda

V Rusku dochází potraviny. Rusko se do dvou let rozpadne a bude klid. Fandím tomu.

Je suis Donbass
Návštěvník
Je suis Donbass

Nepleťte si ukrajinu s Ruskem. Jiný, Vámi velice blízký a podobný užitečný idiot, usilovat o totéž a jak dneska dopadl… Holt Majdan a Pravdoláska požírají své děti 🙂

Ivo
Návštěvník
Ivo

Držím Rusku palce aby ustálo cudzie pakulturne homo – fasisticko – sionisticke pre planetu zhubne zlo…

Rus_v_NATO
Návštěvník
Rus_v_NATO

Držím Rusku palce, aby se zbavilo fašistického Putina a přešlo na prosperitu a demokracii. Třeba jednou bude Rusko i v NATO, dejme tomu čas

Zden
Návštěvník
Zden

V roce 1952 se členy NATO staly Řecko a Turecko. Někdy v té době započalo budování sítě Gladio, evropského protikomunistického odboje organizovaného Severoatlantickou aliancí.[21] V roce 1953 oznámil Sovětský svaz, že by se měl připojit k NATO, aby se zachoval mír v Evropě. Členské země se ale bály, že Sovětský svaz chce Alianci oslabit, a tak návrh zamítly.[22] Přijetí Západního Německa do Aliance 9. května 1955 popsal Halvard Lange, tehdejší ministr zahraničí Norska, za „rozhodující zlomový bod v dějinách našeho kontinentu“.[23] Odpovědí Sovětského svazu na tuto událost bylo vytvoření Varšavské smlouvy, kterou 14. května 1955 podepsaly Sovětský svaz, Maďarsko, Československo, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Albánie a Německá demokratická republika (NDR).

Zden
Návštěvník
Zden

To už zkoušeli … bohužel amerika je poslala k šípkům ….

viz. Wikipedie
V roce 1952 se členy NATO staly Řecko a Turecko. Někdy v té době započalo budování sítě Gladio, evropského protikomunistického odboje organizovaného Severoatlantickou aliancí.[21] V roce 1953 oznámil Sovětský svaz, že by se měl připojit k NATO, aby se zachoval mír v Evropě. Členské země se ale bály, že Sovětský svaz chce Alianci oslabit, a tak návrh zamítly.[22] Přijetí Západního Německa do Aliance 9. května 1955 popsal Halvard Lange, tehdejší ministr zahraničí Norska, za „rozhodující zlomový bod v dějinách našeho kontinentu“.[23] Odpovědí Sovětského svazu na tuto událost bylo vytvoření Varšavské smlouvy, kterou 14. května 1955 podepsaly Sovětský svaz, Maďarsko, Československo, Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Albánie a Německá demokratická republika (NDR). To už zkoušeli …

Veritas Vincit
Návštěvník
Veritas Vincit

Rusko potřebuje změnu. Už se těším na Ruské jaro. velmi brzy vypukne. Putin skončí v Haagu u mezinárodního tribunálu, společně s Lavrovem. Dostanou doživotí. My Evropani jsme humanisté a nepopravujeme. Bude se mít dobře, může psát paměti, meditovat. A Rusko konečně nakročí ke svobodě slova, demokracii. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Veritas vincit.

Fofr
Návštěvník
Fofr

Jo, pak si se zbudil s rukou v nočníku. z¨Za napomáhání fašismu budeš trestán trolle Veritas Vincit.

preceda
Návštěvník
preceda

U vás v Rusku nemáte WC? Že mluvíš o nočníku? Slušný. Inu typický ruský záchod – díra v zemi a dva klacky. Jedním se opíráš během kadění a druhým odháníš vlky 🙂 Nu, vot těchnika.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Podle způsobu vyjadřování a pravopisu usuzuji, že většina “rusofobních” přispěvatelů má absolvovanou tak maximálně zvláštní školu, kterou po devíti letech ukončili zdárně v páté třídě. Kdyby se laskavě obtěžovali a byli ochotni si třeba něco přečíst na zahraničních servrech (třeba za pomocí překladače), určitě by se dočetli velmi zajímavé věci o ruské ekonomice, o ruském průmyslu a snad by přestali věřit svým blábolům o totální zaostalosti Ruska. Nebo si tito světlonoši myslí, že do kosmu létá pravidelně někdo, kdo si snad ještě kamenným kladivem loví mamuty? Nebo, že atomové elektrárny se staví za pomocí nakloněné roviny a turbíny se opracovávají pazourkem? Nechci tvrdit, že ve všech oblastech je Rusko na špici, ale názory některých “odborníků na Rusko” zavání tím, že místo mozku mají snad prsní implantát. Prosím, než tady s odpuštěním vyblijete nějakou Vaši myšlenku plnou žlučovité nenávisti, pokuste se třeba napočítat do desíti. Snad učivo první třídy zvládnete (myslím schopnost napočítat bez chyby do desíti). A vemte si k srdci apel Vašeho plešatého agenta – učit se, učit se, UČIT SE 🙂
Děkuji za Vaši snahu a těším se na další Vaše moudra.

debil
Návštěvník
debil

prosim vas prestante brat ty tvrde drogy,vzdyt vam to uz doslova vyzralo mozek,takovy bludy psat…jemi vas lito,ale na druhou stranu,hloupi lide maji min starosti(:

bb
Návštěvník
bb

im to antimajdan hned ukaze

Jean Jacques
Návštěvník
Jean Jacques

Rusko potřebuje změnu. Rusové jsou velmi srdečný a pohostinný národ. Mám rád Rusko, ruská kuchyně je dokonalá. Ruská hudba a literatura mě uchvacují. Jediné co je momentálně špatně je Putin. Zakomplexovaný zákeřný skrček. Ne že ne. Přeji Rusům aby se zbavili vlastizrádce Putina. Pak bude na Rusi dobře a Bůh ji požehná.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Jsi uplne mimo ohledne Putina. Putin je jediny diky nemuz se Rusko drzi pohromade. Pokud Putina svrhnou tak se Rusko za pomoci pate kolony pod vlivem USA v ramci schematu rozdel a panuj, kterou prosazuje americka doktrina Brzezinskeho, rozbiji Rusko na male casti, kde kazde bude v kazde vladnout oligarcha, nasazena loutka USA a ktera necha zapad za uplatky rabovat veskere nerostne bohatstvi Ruska a ozebracovat mistni obyvatele. Probud se, to je to co prosazujes. Kdyz bude Rusko pokoreno, pozornost USA se obrati na Cinu. Skonci to globalni hegemonii USA, bully, ktery jiz vice nez stoleti terorizuje celou planetu. Ty chces zkazu planety! Nejsi nic jineho kolaborant, vlastizradce, zradce vsech Slovanu a zradce lidstva, jsi lidsky odpad.

Veritas Vincit
Návštěvník
Veritas Vincit

Raději se budu mýlit s USA než mít pravdu z Rusem. Fakt. Rusko se rozbíjí samo, naštěstí. Degeneruje, vymírá, všichni schopní z Ruska utíkají. USA nechce pokořit Rusko, proč by to USA dělali? Už dávno nad Ruskem vyhráli. Studená válka, říká ti to něco? Skončilo to rozpadem SSSR. A pokud Putin nedá pokoj, tak tohle skončí samovolným rozpadem Ruské federace. Sibiř bude čínská, Čukotka bude americká, Kurily budou opět japonské. Karélie bude vrácena Finsku, Konigsberg bude rozdělen mezi Litvu a Polsko. Už aby to bylo. Pak bude konečně klid. A nejkrásnější je, že tohle dělá sám Putin. USA stačí jen sedět a čekat. A dočkáme se, neboj.

Veritas Vincit
Návštěvník
Veritas Vincit

Jak můžeš být tak zaslepená máničko? Nejhorší agresor všech dob bylo vždy Rusko.
Kdo nejvíce vydělal na 2.světové válce a sám ji rozpoutal?
Ano, SSSR. Společně s Nacisty. Válka začala anexí Pobaltí a rozdělením Polska mezi Němce a Rusy. A Putin si myslí, že to tak bude i dále. Po 2.světové SSSR ukradl území Polska, Finska, Německa, Pobaltí. Nemluvě o vzniku pro sovětstých satelitů jako výhodné nárazníkové pásmo pro případ války. SSSR si rozdělili s Hitlerovským Německem Evropu a zatímco Němci zaplatili, tak Rusové jen vydělali. A to měli sedět vedle Němců na lavici obžalovaných v Norimberku. Už jen za agrese na Pobaltí, Finsko a Polsko.

Tak si to shrneme ty ruské agrese:
Začněme v letech 1917 až 1924. Úspěšná agrese – Ukrajina, Bělorusko, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Buchara, Mongolsko … neúspěšná Polsko 1920 …..vše státy jejichž samostatnost se RSFSR či SSSR smlouvou zavázali respektovat …
… 1939 útok na Polsko a Finsko, 1940 na Estonsko, Lotyšsko, Litvu a Rumunsko, … dál tu máme přepadení a anexe Tannu Tuvy 1944, útok na Mandžusko 1945 a předání území čínským komunistům , nikoli zákonné čínské vládě … pak bychom tu měli vybombadování tisíců mongolských buddhistických klášterů 1937 až 1938 … dále Maďarsko 1956…
Československo 1968, příprava okupace Polska 1980, Afgánistán 1979 – 1989, Gruzie, Dagestán, Čečensko, Ukrajina 2014
to jsou všechno přímé agrese … pak je tu spousta příkladů exportu komunismu s vojenskou a/nebo materiální pomocí SSSR – je to samozřejmě Vietnam a Korea, dále Guatemala, Nicaragua, Salvador, Peru, Kolumbie, Bolívie, Chile, Belgické Kongo, Jižní Afrika, Rhodésie, Angola, Mosambik, Etiopie, Alžír, Egypt, Libye, Sýrie, Irák, Irán …
… tohle fakt chcete podporovat? si děláte prdel ne?

Vymítač trollů
Návštěvník
Vymítač trollů

kdo si nemeje mozek sám vzděláváním sebe sama, zaslouží si aby ho měl vymytej od jiných tak jako Veritas Vincit.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Veritas vos liberabit, milý PR-agentíku Veritas Vincit 🙂 Bohužel Vám schází základní vzdělání ale já Vám pomůžu.
Jedním z hlavních argumentů, které Pátá kolona a Západ využívají k očernění historie Sovětského Svazu, je obvinění z rozdělení Polska. Stalin a Hitler prý podepsali nějaké „utajené protokoly“ ke Smlouvě o vzájemném neútočení mezi SSSR a Německem (jejichž originály nikdo nikdy neviděl!) a mírumilovné bezbranné Polsko okupoval na podzim roku 1939.
Nic není vzdálenější pravdě, než tato tvrzení.
Tak si to probereme:
1. Polsko vůbec nebylo státem s antihitlerovským směřováním. Naopak – 26. ledna 1934 to bylo právě Polsko, které jako PRVNÍ z evropských států podepsalo smlouvu o vzájemném neútočení s Hitlerem. Této smlouvě se také říká – Pakt Pilsudski-Hitler.
2. Polsko se SPOLEČNĚ s Německem připravovalo na agresi proti SSSR. Právě z tohoto důvodu byla všechna opevnění budována… na hranici se SSSR. Na hranici s Německem se nestavělo nic jiného než týlové sklady, což velmi pomohlo Němcům při útoku na Polsko a porážce polské armády na podzim roku 1939.
3. Polsko stejně jako Třetí říše získalo po Mnichovské smlouvě solidní kus území Československa. Hitler dostal Sudety a Polsko zabralo Těšínsko.
4. Smlouvu o vzájemném neútočení Hitler oficiálně vypověděl 28. dubna 1939 kvůli takzvaným „zárukám“, které dala Velká Británie Polsku. (Tyto dva státy totiž v podstatě uzavřely dohodu směřovanou proti Berlínu, což bylo nacisty vyhodnoceno jako nepřípustné).
5. Z tohoto důvodu se zničení Polska Hitlerem jevilo Sovětskému svazu následovně – jeden rusofobní režim zničil druhý rusofobní režim. Stalin neměl žádné důvody pomáhat Polákům. Navíc, byli to oni sami, kdo OFICIÁLNĚ zakázali SSSR poskytnout jakoukoliv pomoc, když zakázali Rudé armádě vstoupit na své území (to bylo v průběhu návštěvy anglo-francouzské delegace v Moskvě v srpnu 1939).
Veškerá obviněním směřovaná na SSSR a Stalina jsou založena na jediném postulátu: Byla podepsána smlouva, to znamená, že SSSR pomáhal Německu a byl dokonce jeho spojencem. Se stejnou logikou západních sdělovacích prostředků by tedy samotné Polsko bylo na 100 % spojencem Hitlera. Měly Německo a Polsko uzavřenu smlouvu o vzájemném neútočení? Měly. A v době anšlusu Rakouska, okupace části Československa a Litvy (Klajpedy) byla stále platná. Samotné Polsko okupovalo část Československa.
Proto vy, liberální historikové, buď přestaňte plácat hlouposti na téma „Stalin – spojenec Hitlera“, nebo buďte důslední a mezi spojence Třetí Říše pěkně zařaďte i Polsko. Pište, že v září 1939 Hitler napadl svého bývalého spojence, který byl ještě půl roku předtím věrným druhem šíleného Führera.
A teď další fakta. Napřed ze současnosti. Tady je dopis mého čtenáře z Polska:
„Dobrý den, Nikolaji Viktoroviči! Jmenuji se Ruben, jsem Armén a v současné době bydlím ve Varšavě. Chtěl bych se s Vámi podělit o svá pozorování z varšavských muzeí, z expozic věnovaných Druhé světové válce. Nedávno jsem navštívil Muzeum gestapa ve Varšavě a všimnul si toho, jak tam předkládají některá historická fakta. Například, je velmi zvláštní číst, že Německo v roce 1938 anektovalo Sudety, zatímco Polsko zabralo Zaolží (východní část Těšínska). Všimněte si, že pouze použití jiného slova přidává Němcům jasnou agresivitu, zatímco Poláci si prostě jenom tak zabrali nějaké území. Jakoby to bylo prostě prázdné, nikomu nepotřebné území, tak si ho prostě jenom tak zabrali. Hezké, že?
A dále mě pobuřuje Vaše tupá nenávist ke všemu ruskému, k SSSR a komunizmu. V muzeích věnovaných obětem Němců je více nenávisti vyjadřováno směrem k Rusům než k samotným Němcům. Jsme v jedné řadě s nacisty a někdy i hůře. Například v jednom sále jsou uvedena Stalinova slova lítosti a soustrasti vyjádřená v souvislosti s oběťmi Varšavského povstání (které bylo podle Stalina předčasné) a ve druhém je Stalin představen jako krvežíznivý kat, který jednou rukou dusí esesáka a druhou, držíce srp, se chystá odseknout hlavu osvobozenému Polákovi. Takových urážlivých karikatur je tam na toto téma mnoho.
Je velmi udivující, že si nepokládají otázku, že když se tedy Rusové dopouštěli podobných zvěrstev, proč se v Polsku nacházejí pouze německé koncentrační tábory Auschwitz, Majdanek apod.? Kde jsou ty tábory smrti vystavěné Rusy? Kde jsou fotografie, kde jsou filmy? Všechny fotografie a filmy jsou jenom o Němcích! A o nás žádné neexistují? Pouze karikatury a zanícená hysterie. Je mi velice líto, že tomu lidé ochotně věří a nenávidí Rusy více než samotné Němce.“
Co k tomu říci? Vštěpování nenávisti k Rusku a Rusům je prostě hlavní politickou linií Západu VŠUDE. Pokud snad pochybujete, podívejte se na Ukrajinu! A ve skutečnosti? Po strašné Druhé světové válce spolu našli SSSR a Polsko společnou řeč a žily v míru. Nenávist tenkrát zmizela v minulosti a teď ji opět křísí. Vždyť Stalin se postaral o Polsko ne méně, než o svoji vlastní zemi. Dnešní Polsko je ve svých hranicích zejména díky Stalinovi. Česko(slovensko) též.
Co se týče toho, jak Polsko využilo toho, že Anglie a Francie darovaly Československo Hitlerovi, a uštípnulo si Těšínsko, tak o tom velice pěkně vyprávějí fotografie. Víte co? Budeme si tedy pamatovat, že v roce 1938 okupovali Československo nejenom Němci, ale také Poláci!

Snaživému trollu Veritas Vincit/Jean Jacques: jak říkal ten Váš plešatý agent – učit se, učit se, UČIT SE 🙂

0

preceda
Návštěvník
preceda

Uvádíš typické bolševnické lži. A podpořené výrokem Lenina. Krásně ses odkopal Rusáku. Pravdu ale nezměníš. Válku začal CCCP a měl být souzen v Norimberku společně s Němci.
A víš kde je v současnosti nějvětší výskyt fašismu? V Moskvě, v kremlu. Nějaký Putin. To je fašista ze všech největší. A navíc je to vlastaizrádce. Ať žije svobodné Rusko!!!

Přítel na telefonu
Návštěvník
Přítel na telefonu

Správně, soukmenovče! Jak říká náš Führer Trautenberk: i Beneš patří do Haagu!

Barry
Návštěvník
Barry

Je zajímavé,jak z cizí země vidí,kdo škodí v Rusku a kdy a kým by měl být odstraněn…nevím,jak by si tohle Američané nechali líbit,kdyby tak někdo šel po jejich prezidentu…zvláště ten,co se podepisuje Jean Jacques. ..konkrétně?Já si myslím,a s jistě nejsem sám, že jacques má špatnou manželku a ta by od něho měla odejít. Kdy k tomuto tematu uděláme antijacques???

Slovan
Návštěvník
Slovan

Jean Jacques je troll a jejich nová taktika. Rusko ano, ale bez Putina. Ten je totiž to hlavní, co SSA a jejím pohůnkům vadí :mrgreen:

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Absolutní souhlas se Slovanem.
“Na naší planetě žije 7,2 mld lidí, ale USA se bojí jen jednoho – Vladimíra Putina”
Rakesh Krishnan Simgha

Rus_v_NATO
Návštěvník
Rus_v_NATO

Putin nikoho nezajímá. Je bezvýznamný, nepodstatný. Jen regionální dočasný politik.