Rusko na prahu nové epochy. Video

Rusko na prahu nové epochy. Video

V roce 1982, (zdůrazňuji, že v roce 1982!) napsal člověk, jehož učení mi nejvíce dalo, od roku 1985 již nežijící Dane Rudhyar, v jedné ze svých knih text, z něhož cituji jen několik částí, týkající se astrologicky předpovězeného úpadku západní společnosti a budoucí role Východu a Ruska:

“I když kolektivismus sovětského Ruska byl podmíněn orientací na rozpad Evropy, patří ruský kolektivismus k jinému druhu řádu a my budeme schopni pochopit jeho význam, když si uvědomíme, že semeno musí mít tvrdý obal, aby si mezi hnijícím listím uchránilo svou integritu. V dnešní době můžeme v Rusku pozorovat proces transformace a regenerace a až tento proces bude dovršen, budeme svědky opravdového zrodu nové euroasijské kultury. Ne dříve, než v příštím století a určitě ne předtím, než dojde k rozsáhlému konfliktu idejí a mocných symbolů, z něhož velmi pravděpodobně vznikne nové náboženské hnutí, spojující trendy současnosti stejně, jako se od dob triumvirátu v Římské říši rodilo světové křesťanství.”

……..

“Náš současný kolektivismus je předehrou k věku vzájemných vztahů. A také věku energie, protože veškerá energie vzniká působením vzájemných vztahů. Ale ještě více bude příští věk věkem autority, protože když se budeme na celek dívat jako na něco, co dává smysl činnosti jeho částí, pak ten, kdo se stává vědomým vyjádřením a delegovaným reprezentantem smyslu a předurčení tohoto celku, je zároveň obdařen autoritou.”

……….

“Jsme teď ve stadiu tohoto formování. Došlo už k ohromnému konfliktu mezi různými formulacemi navzájem a mezi rigidní vírou v minulost západní civilizace. Na obou frontách studené války  a v každé oblasti jsme svědky souboje idejí a náboženských svárů. Nejlítější boj bude pravděpodobně probíhat na mentální úrovni – ale nemusí nutně vyvolat fyzickou válku. Zvítězí ta strana, která bude schopna předložit formulace s maximální možnou životností a přesvědčivostí.”

……….

“Dříve, než bude možno ovlivnit lidské osobnosti, musí se univerzálno personalizovat nebo personifikovat. A toho nebo tu, kdo bude personifikovat tento logos vyslaný duchem – Slovo, které se stalo bleskem – poznáme podle vyzařování, podle kvality osobnosti, podle hluboké radosti, pramenící ze srdce vítězství.”

……..

“Dnes žijeme v období, kdy zetlelé listí pokrývá myriády semen, která padla do půdy a která čekají na příští obřad klíčení. Kolektivní tendence jsou všude zaměřeny na vulgarizaci a dezintegraci éry Ryb, která teď dosáhla svého vrcholu. Ale tu a tam je možno najít “lidi-semena”, jejichž osobnost zosobňuje ideál plnosti, velký sen o sňatku Nebes a Země”  

zdroj str. 130-137 Dane Rudhyar, Lunační cyklus 

Knihu vlastním asi 15 let a není od Rudhyra jediná, která ovlivnila moji dlouhodobou optiku pozorování světa. Říkám to a citované části textu jsem vložila proto, že můj názor na svět a roli Ruska v něm nevychází z nějakého slepého obdivu k Rusku, ale – mám-li to říct úplně zjednodušeně – z astrologie a z vesmírných cyklů.

Ve zmiňované knize z roku 1982 Rudhyar předpověděl i rozpad SSSR a ač se jej sám nedožil, nezbývá než pozorovat, jak se vše v souladu s vesmírnými cykly plní. Nevím, koho měl na mysli tím, kterým se bude personifikovat logos  a jako skeptik jsem daleká toho, abych si myslela, že je to Putin, že ale příští věk bude potřebovat morální autoritu, o tom nepochybuji. Bez ohledu na konkrétní personu, naději pro budoucnost lidstva vidím v duchovnu. To má hluboké kořeny v Číně (Konfucius je pro mě nepřekonaným filozofem), ale hluboké kořeny má duchovno i v Rusku. A jako slovanská-árijská rasa jej může světu přiblížit mnohem lépe, než Čína. Ač se může stát, že obě duchovna se spojí…

Tolik moje vysvětlení, proč vkládám video “Rusko na prahu nové epochy” – pro mě je to kamínek do mozaiky. Ve videu hovoří Vladimír Zaznobin, vedoucí týmu, ve kterém pracuje i Valerij Pjakin – zde.

Zdroj a poděkování za české titulky Hox55 .

-Pozorovatelka-  30.12.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Daniel
Návštěvník
Daniel

Na prahu nové epochy je vytvoření novodobého otroka. Jak se to dělá, viz.:
http://pravyprostor.cz/novodoby-otrok/

Kamjdu
Návštěvník
Kamjdu

Dnes mám pocit, že jsou Rusové nadějí a byly doby kdy jsem vzhlížel k USA.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Budoucnost lidstva by mněla záležet především na tom, jakou budoucnost chce mít každý jednotlivý člověk. Je nesporné, že se bude míra plánovitosti v působení lidstva na planetu postupně zvětšovat, takže budoucnost nebude nutné předvídat s tak velkou mírou vlivu náhodných jevů, kdy v současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je na čase začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě a plánovitě realizovat. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která umožní rozumným politikům dohodnout se na tom, jaká bude budoucnost celého lidstva. Každému, komu není lhostejný osud lidstva a koho zajímá jak se bude dál vyvíjet náš svět, doporučuji seznámit se s článkem: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

pavjan
Návštěvník
pavjan

Lituji Dědku, ale je to mimo. A hlavní problém? Nemáte kádry. Jak chcete, aby řídil svět někdo, kdo neumí řídit ani sám sebe?

Prophet
Návštěvník
Prophet

Ten nebo spise Ta ktera bude slovem se uz zrodila, kdyz se letos objevila bethlemska hvezda (30. 6.), ale drive nez pred svym 6tym rokem od ni nic neuslysime.

hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

Pro běžného produkta našeho vyspělého konzumu je to neuchopitelné, protože to bourá naučené a zažité myšlenkové koncepty. Pokud chce být někdo otrokem v konceptu nesmířlivé náboženské ideologie, plazit se po kolenou a řvát celý den, bůh je všemocný. Je to jeho volba. Je to však zároveň a hlavně informace o něm samém. O sebeúctě, o morálním a etickém kodexu, který v sobě nese a o zodpovědnosti k svým blízkým.

Montisan
Návštěvník
Montisan

100 milionů lidí nikoho a nic nesjednotí. Sami budou pohlceni a asimilováni. Už nyní je každý pátý Moskvan muslim ze střední Asie nebo Kavkazu a tento proces se bude zrychlovat. Budoucnost patří světovému chalifátu. Jde jen o to, kdo ho povede. Ummaajovci ani Abbásovci to již nebudou. Že by Bakrovci nebo přeci jen Zavahríjci? Učme se raději zpěvy budoucností! – https://www.youtube.com/watch?v=0ayfykwwhVg

stalker
Návštěvník
stalker

Tak ukolem Ruska je sjednotit vsechny 3 kulturni okruhy…
Rusove jsou velmi mili a prijemni lide a to do okamziku, nezli dojde na nejaky problem. Anebo do okamziku, nezli zbohatnou. Rusy mam rad, ale vadi mi jejich nechopnost sebekritiky (nejsou jedini, to ma kazdy velky narod). Bohuzel nemaji na to, cokoliv ci kohokoliv sjednocovat, jejich velkopanska a na nizsi urovni prilis emocni povaha kazdeho odpudi- budto se jim musite smat, anebo se jich bat. Zaznobin si chvali rusky lidsky potencial- opet jak se to vezme. Kdo byl v Rusku, toho ta jejich holubicci povaha i s jejim potencialem rychle vylecila- viz treba Youtube a We Love Russia, natuknete auto a vylitne na vas magor s bejsbolovou palkou. Osobne si nepreji, aby mne Rus nejak sjednocoval. Loni jsem byl v v Chebu, tam pristoupila do autobusu barysna v kozichu s manzelem a po chvili zacali kricet na ridice, at jim zastavi mimo zastavku, ze tam bydli a chteji vystoupit, chovali se uplne jako zvirata, ci agresivni opilci. Ale opili nebyli, proste chteli vystoupit, jak se to delava v ruskych mestech. Podobne vesele zazitky maji pasanti ruznych evropskych primorskych letovisek, uz z mnoha ust jsem slysel, ze odted si predem vzdy zjisti, jestli na hotelu nebudou Rusaci.
Sankce byly pro Rusy urcite darem z hury, odpichli je a oni se zacinaji delat sami pro sebe. jak to dopadne neni jiste, Preji jim na jejich ceste mnoho zdaru, ale se sjednocovanim kulturnich okruhu by mohli jeste pocakt.

Ttjn
Návštěvník
Ttjn

Rozumím-li tomu dobře, tak dáte raději přednost utrpení, válkám….světu v chaosu maření životů….? Raději tohle než aby nás nějaký Rus sjednocoval?!? zvolíme jak se (ne)říká to větší zlo namísto menšího zla??oni nejsou schopní sebekritiky? zkuste začít sám u sebe pak možná zjistíte že sbírat známky pro vás bude to pravé, o nic nejde a muže to dělat každý blbec! hlavně nikomu neublížíte. Ono co jste vypotil mluví samo za sebe…nejsmutnější že vás tolik. Všem přejí krasný nový rok.

pavjan
Návštěvník
pavjan

Váš příspěvek svědčí o tom, že máte omezenou schopnost chápat text. Nebude to Rusko, kdo bude svět sjednocovat, svět bude sjednocen prostřednictvím Ruska. A o těch Vašich nepříjemnostech s rusáky, tak o tom Zaznobin taky mluví, ale Vám to asi nedocvaklo. Zatím nemusíte mít strach, vše tu mají pod kontrolou američtí přátelé se svým NWO.

Asmodeus
Návštěvník
Asmodeus

Na začátku jsem si říkal copak ten strejda bude plkat. Najednou byl konec a Pán má můj hluboký respekt!!! Díky za video.