Rusko: Američané budou mít do roku 2022 více protiraket, než kolik má...

Rusko: Američané budou mít do roku 2022 více protiraket, než kolik má Rusko jaderných hlavic! USA plánují preventivní nukleární úder, na hranicích Ruska se shromažďují vojska NATO!

Rusko: Američané budou mít do roku 2022 více protiraket, než kolik má Rusko jaderných hlavic! USA plánují preventivní nukleární úder, na hranicích Ruska se shromažďují vojska NATO!

Bez velké pozornosti západních médií došlo na konci minulého měsíce v ruském generálním štábu k vážné události. Zástupce náčelníka generálního štábu ruské armády gen. Viktor Poznichir prohlásil na Moskevské mezinárodní bezpečnostní konferenci (MISC), že ruské velení dospělo na základě analýz k jednoznačnému přesvědčení, že USA se chystají k preventivnímu jadernému útoku proti Rusku [1]. Vyplývá to z kroků amerického Pentagonu a velení NATO v Bruselu, které v rámci útočné doktríny Steel Rose nasunuje na hranici doteku s Ruskou federací tzv. “postradatelné invazní sbory”, což jsou v angličtině tzv. “expendable units”, které slouží k útočnému nasazení a nepočítá se s jejich přežitím. Rusko si všímá, že američtí generálové nasunují do Pobaltí nikoliv obranné jednotky, ale doslova invazní svazy.

Vojáci Bundeswheru na “výletě” do Pobaltí.

Patří mezi ně především odpalovací zařízení pro rakety Tomahawk, dále ženijní vojska, která mají za úkol zajistit pozemní průjezdy přes ruské řeky, protože ruská vojenská doktrína v případě napadení Ruska počítá v první fázi se zničením mostů přes řeky pro zpomalení postupu nepřítele. Nasazení polských ženistů v Estonsku počátkem března tohoto roku je neklamným znakem chystané invaze NATO. Polský ženijní útvar bude v Estonsku nacvičovat brodění a přesun vozidel pěchoty přes vodní toky, bude se měřit čas a rychlost ženijních staveb v simulaci plnění bojového útoku. Dalším neklamným znakem preventivního úderu proti Rusku jsou stavby odpališť pro americké autonomní bojové systém, tzv. navigony pro řízení palby ze vzduchu a z moře. Součástí komplexů jsou rakety Tomahawk, které nemají žádné defenzivní použití, protože se jedná o útočné zbraně. Zatímco veřejnost v Evropě je do omrzení zaplavována lživými informacemi o obranné úloze NATO v Pobaltí, tak mezitím to samé NATO nasunuje na hranici doteku s Ruskem invazní brigády.

Do Pobaltí jsou nasunovány invazní svazy, budují se odpaliště raket!

To se týká především jednotek německého Bundeswheru a jeho oddílů útočných skupin, což jsou lehké motorizované skupiny na vozech Marder a s týlovým krytím obrněného Panzergrenadier 122. batalionu na tancích Leopard II. Tato skupina je nově nasazenu na hranici doteku Kaliningradské oblasti. V druhé polovině tohoto roku se počítá s nasunutím dalších německých jednotek Bundeswehru do Pobaltí a od ledna příštího roku pod velením Bundeswehru budou v Pobaltí působit i čeští vojáci [2], vláda jich minulý týden odsouhlasila 290 a na základě dopisu, který před časem podepsal ministr obrany Stropnický (ANO), budou čeští vojáci sloužit pod přímým vrchním velením generálního štábu německého Bundeswehru [3]. Ruský generální štáb si také všiml, že v Pobaltí se nebudují linie defenzivní obrany, pokud by NATO opravdu chtělo pobaltské státy jenom chránit, ale budují se izolovaná autonomní odpaliště pro americké rakety s plochou dráhou letu. Nic z toho, co se děje v Pobaltských zemích, ani náznakem nepřipomíná defenzivní činnost a budování obrany, ale všechno to ukazuje na přípravu ofenzívy a vedení útoku, uvedl generál Poznichir.

Ženijní technika Bundeswehru na cestě do Pobaltí.

Američtí necons podle posledních informací získali od Pentagonu ujištění, že USA dokáží vyhrát nukleární válku s Ruskem i s Čínou dohromady [4], uvedl to Paul Craig Roberts pro Global Research. A právě ruský generál Poznichir varoval na bezpečnostní konferenci, k čemu se schyluje. Americký Pentagon vzhledem k navyšování rozpočtu pro protiraketovou obranu bude mít do roku 2022 více “obranných” raket, než kolik má Rusko jednotlivých nukleárních hlavic [5]. Po roce 2022 tak přestane na USA účinkovat doktrína vzájemného zničení (doktrína MAD) a Pentagon získá pocit neohrozitelnosti, což povede okamžitě k útoku na Rusko. Ruský generální štáb proto oznámil, že ruská armáda bude muset na tento vývoj reagovat svými protiopatřeními. První odezvou by mohl být ruský balistický systém Jars, který používá nejnovější generaci manévrovatelného řízení hlavic, které tím obchází současné americké protiraketové systémy. Daleko větší hrozbou jsou pro Rusko americké rakety s plochou dráhou letu.

NATO chce české vojáky do první linie ve válce s Ruskem!

Proti Tomahawkům může Rusko nasadit protiletadlové systémy S-300 a vyšší, jejich úspěšné nasazení bylo vidět před měsícem v Sýrii, kde z 60 amerických Tomahawků dopadla na syrskou leteckou základnu sotva polovina. Problém je ovšem v tom, že Tomahawky mohou být vybaveny i jadernými hlavicemi a v případě masivního nasazení nedokáží systémy S-X00 zničit všechny rakety. Stavba odpališť v Pobaltských zemích naznačuje, že Američané v blízké budoucnosti plánují zaútočit na Rusko tisíci raket s plochou dráhou letu. Doprava raket na jednotlivá odpaliště bude po železnici z Polska, kde se po vykládce z amerických lodí naloží rakety  na vlaky, které je dovezou na jednotlivá odpaliště do Pobaltí.

Nakládka techniky Bundeswehru na cestě do Pobaltí.

Čeští vojáci se budou příští rok seznamovat s úkoly plánovaného tažení NATO na Ruskou federaci. Zájem je především o češtinu a slovanský přízvuk. Po vypuknutí bojů s Ruskem chce NATO použít české vojáky jako výzvědné průzkumníky. Český přízvuk má silný ruský akcent a NATO proto plánuje s nasazením českých vojáků do týlu nepřítele na území Ruska. Cílem operátorů bude sledovat pohyby vojsk na ruském území a podávat informace o situaci. Pentagon očekává, že po vypuknutí války dá Moskva příkaz k sestřelení amerických špionážních satelitů na oběžné dráze okolo země. Pentagon tak zůstane slepý a bude potřebovat informace přímo od spojek a operátorů na území Ruské federace. O nasazení českých vojáků pro účely diverze na ruském území se hovořilo už v roce 2015, kdy NATO navrhovalo vytvořit v Litvě a Lotyšsku školící střediska pro české a polské vojáky, aby se naučili rusky a po vypuknutí války aby byli vysazeni v Rusku a získávali informace od místního obyvatelstva o pohybech vojsk.

Vylhané důvody NATO pro další válku proti Rusku

Pentagon si zjevně uvědomuje, že jakmile by byla Pentagonem spuštěna Salva 1, Rusko by reagovalo odpálením až 80% všech balistických raket, které má k dispozici. Pokud by jich dolétlo do USA a do Evropy méně něž polovina, bylo by to považováno podle Pentagonu za výhru v nukleární válce. Takové počty jsou hrozivé, protože i kdyby do Evropy dopadlo jen pár desítek nukleárních hlavic, byla by to katastrofa. Pentagon v 60. letech považoval 40% ztráty v USA na civilních život v případě nukleární války za přijatelné. Kolik procent je to z pohledu Pentagonu v Evropě, to raději ani nezkoušejme přemýšlet. Pokud se máme vyhnout jaderné konfrontaci s Ruskem, musí dojít k ukončení existence NATO, anebo k obnově Varšavské smlouvy v nějaké nové podobě. Nová bezpečnostní aliance s Ruskem by byla rozumnou rovnováhou k NATO, ale to by se museli k moci dostat pronárodní politici, ne ten pro-americký neokonzervativní éthos, který dominuje dnešní Střední Evropě. Ale kolik politiků opravdu dnes chce z NATO vystoupit? Kolik českých politických stran?

Gen. Viktor Poznichir.

Zatímco se občanům v EU lže o migraci a o agresi Ruska, tak mezitím NATO buduje v Pobaltí a v blízkosti Kaliningradu pozice pro útok na Rusko, odpaliště pro americké rakety, navigační systémy pro řízení palby na území Ruska atd. Opět je to Rusko, na které západ plánuje útok. A opět to má být slovanský kanonfutr v podobě českých a polských vojáků, kteří mají umírat v Rusku za zájmy západních “spojenců”. Ministr obrany bez uzardění předal klidně velení nad částí české armády německému Bundeswehru. Takže kdo se čemu sakra diví? Co je to za pronárod, který za pár koblížků zvolí do čela národní obrany bývalého herce, který jen tak podepíše předání velení německému Bundeswehru? Myslíte si, že by někdy americký ministr obrany podepsal dekret, aby třeba i jen jednomu americkému vojákovi velel nějaký papuánec? Ne, to jenom český voják je znovu pod jařmem cizích generálů. Rusové jasně vidí, že se chystá útok na Rusko. A pokud někdo předává velení nad svými vojáky Bundeswehru, je jasné, že jde do tuhého, protože proti Rusku nemůže velet kdejaký Franta z Horní Dolní. Tomu musí velet někdo, kdo má historické zkušenosti, třeba z dob Wehrmachtu a z doby operace Barbarossa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
terezkaterka
Návštěvník
terezkaterka

Hlupáci vo všetkých európskych štátoch, ktorí chcú vo svojej krajine americké vojská si neuvedomujú, čo ich postihne, ak USA začnú vojnu s Ruskom. Európa dopadne oveľa horšie, ako v druhej svetovej. Amerika sa smeje, že ona zase nebude škodná, sa jej nič nestane (možno).

step
Návštěvník
step

Pana VK jsem poslouchal dost často ..pak jsem pochopil , že opravdu neví o co skutečně jde , a že míchá hrušky s jablky …, k jaderné válce nikdy nedojde, ..protože by jsme tím zasáhli i do celého našeho Vesmíru, a to není dovoleno …, jaderné zbraně jsou hlídané, našimi přáteli z Vesmíru …

Andrew
Návštěvník
Andrew

Rusko má stále hodně ponorek s jadernými raketami. Ponorky plující v blízkosti amerického pobřeží by vystřelil z takové blízkosti, že by nějaký protiraketový štít byl k ničemu. A Američané nejsou blázni, aby přišli o pobřežní města, kde leží centrum jejich ekonomické, finanční, politické i kulturní moci. Pro Rusko stále není nic ztraceno. Už proto, že mají po dlouhých letech konečně skvělého ministra obrany. Rusko s moderními raketami, komandy Specnazu, otcem všech bomb a spoustou tajných zbraní nemůže tak snadno prohrát.

Michal
Návštěvník
Michal

Je to hrozné pokrytectvo. Na jednej strane sa idú posrať, keď tzv. “revizionisti” dokazujú, že sa holokaust nestal a hovoria, že keby bol v koncentákoch zmarený len jeden ľudský život aj tak je to z ľudského a morálnejo hľadiska neprijateľné, ale vyvraždiť v nezmyselnej jadrovej vojne milióny ľudí je etické a prijateľné !!!!!

Pedro
Návštěvník
Pedro

Ministr války Stropnický je zbabělec zaprodaný je to ostuda a hloupí ti vojáci co poslušně půjdou pro svojí jistou smrt pro to jsem si honem vyhnal myšlenku jít alespoň do aktivních záloh chránit hranice před vetřelci ano ale jít do války proti bratrům slovanům ani omylem ať jdo do h.jzlu ti pošahanci v Nato vždy se postavím na stranu Rusů proti agresivním šmejdům ještě si tak nechat velet od Bundeswehru to tak n.srat a rozmazat

Balt
Návštěvník
Balt

Někteří lidé mají z války strach, protože se domnívají, že by to byl konec života na planetě. Druzí strach nemají, protože předpokládají, že se tohoto šílenství ze stejných důvodů žádná ze stran nedopustí. Já obavy mám, protože jaderná válka je reálnější, než si mnozí připouští. Příběhy o jaderné zimě, dlouhotvajícím zamoření atd. jsou totiž mýty. Jaderná válka se s dostatečnou ochranou přežít nechá a dnešní protiatomové kryty jsou vybavovány s předpokládanou dobou úkrytu v řádu let. Obyvatelé těchto krytů mohou zcela bez obav po roce vyjít na povrch, protože strávit bez rizika přiměřenou dobu ve vnějším prostředí se dá již po týdnu od výbuchu a čas prodlužování možného pobytu s každým dnem (díky rychému rozpadu radiokativních látek) roste. Mýtus jaderné zimy, byl vyvrácen již (tuším) v osmdesátých letech. Domnívám se, že jediný problém, který by současní přeživší elity řešily je nedostatek práceschopných otroků, kteří by je zásobovali jako dosud. To se ovšem v horizontu několika málo let s rozvojem robotizace a umělé inteligence změní. Rok 2022 je z tohoto pohledu vcelku reálný. Potom děj se vůle Boží.

kari
Návštěvník
kari

podle me kdyby svetove elity mely jistotu, ze to ve zdravi preziji, atomovou valku by rozpoutali. Ale nikdo, absolutne nikdo nema jistotu, ze by to prezil. Navic elity by ztratili svou dominantni pozici. Spolecnost, ve ktere ji meli, by zmizela. A nakonec by zesileli, protoze zabit miliardy lidi a znicit krasu sveta, to by ve zdravi neunesl nikdo. Takze atomova valka nebude, elity se zemrit boji ☺

Fantomas
Návštěvník
Fantomas

Nesmysl – koukněte se na umělou inteligenci dnes. Pokud by roboti měli nahradit lidi, tak to bude nejdříve za 1-2 lidské generace, nemluvě o enormní spotřebě elektrické energie, kterou by takoví roboti vyžadovaly.
A i kdyby k tomu došlo, tak pořád na tom bude jižní polokoule lépe, protože oni mají kombinaci: lidi + zdroje a ty roboty by si časem taky pořídili… Likvidací Euroasie a Severní Ameriky by nikdo nic nezískal, i kdyby nehrozily věci jako radiace či nukleární zima.

Tohle všechno tu už bylo v době studené války – jak se liší dnešní situace ? Myslíte že elity půjdou do nukleární války jenom proto, že dnes mají lepší počítače s umělou inteligencí, která horko-težko dokáže rozeznat objekty z obrázku ???

Definitiva
Návštěvník
Definitiva

čska fojak – dobra fojak… stále aktuálne! Ľudské plemeno sa správa ako zmyslov zbavené.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

No a je to tady, a z úplně jiné strany, než jsme čekali:
HOAX MOON LANDING:
Trump vyzval NASA, aby připravila další let ZA Měsíc…
NASA vysvětlila, že NEMŮŽE nikam letět…
https://www.nytimes.com/2017/05/12/science/nasa-trump-request-moon-new-rocket.html?_r=1

Nikdo
Návštěvník
Nikdo

Jaderná válka nebude, zbytečné strašení.

styx
Návštěvník
styx

jadrova vojna bude, nad europou. A je to nevyhnutna vojna

Fantomas
Návštěvník
Fantomas

Celé je to jen divadlo, protože:

1) Protiraketový štít se dá velice snadno obejít – stačí k tomu ponorky, případně letadla (z toho ponorky se dají skrýt). Proveditelné řešení jsou i satelity na orbitě (ty se samozřejmě dají sestřelit – asi proto se k tomuto řešení zatím nesáhlo)

2) Pokud má někdo skutečně zájem na tom ekonomicky ovládnout Rusko, tak toho asi těžko dosáhne tím, že z té země udělá radioaktivní pustinu

3) Všichni aktéři jsou ze severní polokoule – větry by během 1-2 let roznesly radiaci po celé polokouli, tedy i na území vítězné mocnosti – co to je za vítězství, když výhrou by byla jen odložená smrt ???

Závěr: nukleární válka by znamenala konec ekonomicko-politické nadvlády severní polokoule nad tou jižní a namísto USA/Číny/Ruska bychom tu měly Brazíli/AUstrálii/Argentinu/…
Proč by na něco takového neokoni měli přistoupit ? I kdyby oni přežili někde v bunkrech, tak by tak jako tak přišli o vlastní mocenskou základnu – což oni v žádném případě neudělají.

Robi
Návštěvník
Robi

Presne tak

adam
Návštěvník
adam

Celé to divadlo má přimět členské země NATO radikálně zvednout investice do obrany.
Jinými slovy , koukejte nasypat dolárky americkým zbrojařům. Náš komik v životní roli ministra byl před týdnem na koberečku a určitě nějaké dolárky přislíbil.
Trump jenom plní svůj program “dolárky Americe first”. 🙂

GrandTour
Návštěvník
GrandTour

Tuším nemáte ani tucha o systémoch ktoré môžu riadit počasie.Podla toho čo dlhší čas pozorujem,riadia Američania počasie po celej planéte a celé je to zároven aj akési cvičenie pre prípadné odtienenie jadrového spadu a jeho držanie v častiach planéty,kde sa im to zrovna bude hodit.Majú to odskúšané už dosť dávno. Takže akýkolvek jadrový spad môžu dopraviť a udržat tam kde im to bude zrovna vyhovovať. Prakticky sú už tak daleko,že môžu lubovolnú časť našej atmosféry použit ako zbraň a to na obranné a rovnako útočné účely. Z tohoto dôvodu by som netvrdil že jadrový útok vedený USA kdekolvek na svete,nie je možný…

M.C.
Návštěvník
M.C.

To není tak jednoduché, HAARP a podobné hračky mají lokální (ve stovkách km) účinek.
A jsou hodně energeticky náročné. S tím se dá vyrobit nebo naopak rozehnat uragán, vyrobit měsíční období sucha nebo naopak týden dešťů, viz naše povodně 2003, kdy se dešťové mraky doslova točily tři dny nad našim územím.
Trvalé uplatnění proti zemi velikosti Ruska si nedovedu představit a zřejmě by to rozbouralo počasí na celé polokouli.
Jak se ukazuje, Rusové už to mají taky a zřejmě i Číňané..
Navíc primárním zájmem je území Ruska využívat a k tomu ho musí ponechat jakž takž nezamořené. Radioaktivní mrak po havárii v Černobylu, kde ani nedošlo k jadernému výbuchu, pouze k ,,roztržení papiňáku” vysokým tlakem a teplotou, obletěl Zemi třikrát.
Země se otáčí ze západu na východ, takže pokud se radioaktivního zamoření týká, byla by Evropa první na řadě. Ale i na zbytek polokoule by se dostalo.
Na způsobení zásadních problémů s obyvatelností severní polokoule by stačil výbuch populárního supervulkánu v Yellowstonu. Sice by to nezaprášilo celé území USA jako v katastrofických filmech, právě proto, že se Země točí na východ a oblak prachu by to tlačilo k Západu. Ale odskákala by to minimálně celá západní část Severní Ameriky, dále severní Pacifik, Japonsko a Sibiř.
Když už je o tom řeč, HAARPem se dá i vyvolávat lokální zemětřesení. Všimněte si ve zprávách, jaká se uvádí hloubka epicentra. Pokud je to 20 km a více, jedná se o přirozené zemětřesení, pokud se udaná hloubka pohybuje okolo deseti km, je to podpis HAARPu.
To je téma na delší článek.

GrandTour
Návštěvník
GrandTour

Popisuješ tu veci čo už vela ludí dávno vie,ale HARP nie je jediný systém ,a nejde tu len o reguláciu počasia. Iné systémi dokážu vytvorit akúsi stenu cez ktorú neprejde ani (vzduch) dym,či akýkolvek druh zamorenia. Tieto systémi sú mobilné a vôbec nemajú zvýšenú energetickú náročnosť.Tvoje informácie sú už velmi bradaté. Osobne mám informácie o vecičkách,ktoré sú v používaní ako Americkej tak Ruskej strany a vznikli na základe vývoja práve takých výzkumov ako Harp či iné. Mnohé z nich pracujú ale na iných princípoch a využívajú iné zákonitosti fungovania našej Planéty.No štúdiom klasickej vedy zaoberajúcej sa týmito javmi sa človek nič nedozvie,ono to je dá sa povedať skoro všetko inak. Veľa z toho sa dá nájť aj na internete.

Fantomas
Návštěvník
Fantomas

Nějaké linky kde by se psalo o takových věcech a jak fungují ? Jsem na tom totiž stejně jako M.C. – narozdíl od něj se mi ale nezobrazuje moje odpověď (posílal jsem už 2x).
Tím “skoro všetko inak” myslíte kvantovou fyziku a model “když to nejde přes hmotu, zkusíme to přes vlnění hmoty” ?

GrandTour
Návštěvník
GrandTour

Noo,neviem či sa práve to zariadenie,alebo skôr daná metóda dá nazvať kvantovou,ale snád niektoré prvky toho to môže mať.Nerozuzmiem presne vedeckej definícii Kvantového vlnenia kedže dnes tomu asi úplne rozumejú snád 2-3 ludia a aj to tvrdia len oni…hihiň
Tu vkladám niečo na objasnenie,aj ked by si to určite zaslúžilo samostatný článok: https://www.youtube.com/watch?v=bGrttVRfkgo

Možno to s týmto článkom nemá moc spoločné,ale podla môjho názoru len zdanlivo,ono je totiž skvelé ak každá téma vyvolá aspon jednu otázku ktorá sa dá rozvies a niečo viac sa o tom dozvediet.Je to vynikajúci spôsob ako si pomaly dávať veci do hromady a vkladať dalšie a dalšie prvky do mozajky.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Fantomasi, tady máte takovou přednášku o HAARP pro studentíky…
https://youtu.be/lhhZLMJXjPU
Ač nejsem fyzik, tak bych si dovolila panu přednášejícímu tady od plotny některá tvrzení rozporovat…
Obzvláště pak v části ” Konspirační teorie” (od min. 46:15) bych si dovolila, na základě mých informací, založených na mém intenzivním zvědavém samobádání, rozporovat téměř vše ( mimo ty “mimozemšťany” – o těch jsem zatím na žádné důkazy nenarazila – tudíž neberu vážně), a neváhala bych pochybovat o reálných znalostech přednášejícího, či o jeho cti vědce, který záměrně neříká pravdu.
HAARP není nic jiného, než to, co publikoval Tesla – induktor zemského elektrického proudu. Jde jen o to, jak se využije – buď pro dobré účely, nebo špatné – záleží na tom, kdo to ovládá.
Tesla říkal, že “Na Zemi je energie dost pro všechny, a zadarmo”.
To samé říkal i Marconi a Ighina.
Mimochodem, Tesla vymyslel i ten “paprsek smrti”…

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

x Fantomas – malý doplněk:
A jak s tím souvisí ty megaantény, které jsou namontované všude mezi námi – dokonce často i na školách?
https://youtu.be/2a6CMpAXu7w
Bolí Vás hlava? Motáte se? Nejste sami!

M.C.
Návštěvník
M.C.

Já taky netvrdím, že jsem na to přišel já minulý týden.
Já o tom vím řádově patnáct let a jak dlouho to existovalo předtím si z hlavy nepamatuju a nechce se mi to hledat v netu.
Můj osobní archiv různých zajímavých věcí z internetu mi omylem ukradl nějaký trouba, který mi lapnul tašku a v ní byly flešky.

Nevím, jaké systémy máte na mysli, o tom jsem opravdu neslyšel, ale zákon zachování energie nikdo nezrušil, takže pokud to má zamezovat pohybu vzduchu na výšku aspoň po úroveň stratosféry, tj. vytvořit bariéru víc jak deset kilometrů vysokou, aby se přes to nedostal vzduch s radioaktivními částicemi, tak to asi na tužkové baterie nebude.
Zkusím si přečíst odkazy níže.

Fantomas
Návštěvník
Fantomas

” Z tohoto dôvodu by som netvrdil že jadrový útok vedený USA kdekolvek na svete,nie je možný…”

Samozřejmě že je možný, ale nestojí za ty následky.

“riadia Američania počasie po celej planéte”
A jak to prosím dělají ? Jediná technologie která je k dispozici je práškování, které může vést k rozptýlení či sražení vodní páry – tím můžete kontrolovat déšť, ale nic jiného.
Druhá věc jsou potom záležitosti jako HAARP, které potenciálně dokáží vytvořit cyklóny či zemětřesení apod.

Počasí nemůžete řídit – můžete vytvořit některé události, které na něj budou mít vliv, ale např. zrovna právě vítr budete těžko řídit – to byste totiž musel řídit otáčení Země a hlavně zařídit, aby všude na Zemi byla stejná teplota v celé atmosféře, tak aby nemuselo docházet k vyrovnávání teplot (protože vítr není v principu nic jiného).

Fantomas
Návštěvník
Fantomas

Nevím proč se mi nezobrazuje moje odpověď (byla v processing) – komentář od M.C. je +/- stejně dlouhý a už tu nějaký ten čas je (a enbyl tu když jsem psal svojí odpověď). Takže pro jistotu ještě jednou:

” Z tohoto dôvodu by som netvrdil že jadrový útok vedený USA kdekolvek na svete,nie je možný…”

Samozřejmě že je možný, ale nestojí za ty následky.

“riadia Američania počasie po celej planéte”
A jak to prosím dělají ? Jediná technologie která je k dispozici je práškování, které může vést k rozptýlení či sražení vodní páry – tím můžete kontrolovat déšť, ale nic jiného.
Druhá věc jsou potom záležitosti jako HAARP, které potenciálně dokáží vytvořit cyklóny či zemětřesení apod.

Počasí nemůžete řídit – můžete vytvořit některé události, které na něj budou mít vliv, ale např. zrovna právě vítr budete těžko řídit – to byste totiž musel řídit otáčení Země a hlavně zařídit, aby všude na Zemi byla stejná teplota v celé atmosféře, tak aby nemuselo docházet k vyrovnávání teplot (protože vítr není v principu nic jiného).

P.S. sorry za double-post – když tak ten jeden (klidně tenhle) smažte

PP.S. Nebylo by lepší delší příspěvky nechávat bez dalšího schválení ? Když někdo napíše delší příspěvek, tak si s tím viditelně dává práci – což už prakticky vylučuje trolla. Naopak – jsou to především krátké příspěvky, které zaplevelují diskuze urážkami a různými výkřiky do tmy…