Rusko a Čína – je dobře, že jsou. USA – sto let...

Rusko a Čína – je dobře, že jsou. USA – sto let teroru, video. A díky, pane prezidente!

Rusko a Čína – je dobře, že jsou. USA – sto let teroru, video. A díky, pane prezidente!

Za pár hodin začne v Číně vojenská přehlídka na počest 70. výročí konce 2. světové války. Samozřejmě se oslav účastní ruský prezident Putin, ale za Evropu se jako jediný prezident účastní český prezident Miloš Zeman. Nestíhám sledovat všechny ty kritické komentáře na jeho hlavu, co že si to jako prezident Česka a především jako prezident členské země EU dovolil! Vyjádření politiků se sice různí v tom, jestli je větší neštěstí to, že prezident jel do Číny anebo to, že se tam setká s Putinem, ale výsledek je stejný – český prezident se zachoval nehorázně!

Když pominu, že si myslím, že na rozdíl od většiny politiků Miloš Zeman ví, která ve světě bije a že ví, proč kopat do Ruska a Číny je slepota, tak přinejmenším pokrytecké je od českých a evropských politiků na jedné straně volání po obchodech s Čínou (která svůj význam pro světovou ekonomiku v srpnu dokonale předvedla) a na druhé straně kritika Číny a každého, kdo s ní “mluví” , jak to právě předvádějí politici EU a čeští obzvláště.

Prezident Miloš Zeman v Číně 2. září 2015 před čínskou armádou

Kritika čínských oslav konce války Západem je zdůvodňována tímtéž, čím bylo kritizováno Rusko za jeho oslavy 9. května – vojenskou přehlídkou. Jsem tělem i duší pacifista! Přesto jsem se s radostí dívala na květnovou vojenskou přehlídku v Rusku a stejně tak se podívám i na tu čínskou (jistě někde bude záznam). Kromě toho, že jsem pacifista, tělem i duší jsem pro lidskou svobodu. A v tomto smyslu čínský režim není tím, kterému bych měla fandit. Tady ale můžu dodat jen to, co už jsem několikrát ve svých jiných článcích psala – že totiž věřím, že Čína jednou opráší učení svého Konfucia (a dovolím si zopakovat, že nevidím jako náhodu, že právě v Číně se setkaly dva systémy 20. století – kapitalismus a komunismus).

Bohužel, než se tak stane, musí Čína vyřešit stejný problém, jaký naprosto stejně řeší i Rusko, a to je politika USA, věřící v takovou výjimečnost své země, že kdo neskáče tak, jak USA pískají, ten je nepřítel nejdokonalejšího systému na světě, americké “svobody a demokracie”. A kdo to nemíní akceptovat dobrovolně, toho nezbývá, než k tomu donutit silou.

Za dobu své existence USA realizují tuto politiku “vnášení demokracie” na způsob Římské říše, pro kterou neplatí žádná mezinárodní práva tak, že tzv. diktátorské režimy Ruska a Číny jsou vedle toho jen ten pověstný hadr. A protože tato politika stojí především na svalech, tzn. na zbraních, nelze jinak, než se jí bránit stejně. A to je důvod, proč já, pacifista, tleskám vojenským přehlídkám Ruska a Číny a proč jsem ráda, že tyto země jsou a že také mají “svaly”.

Ruská armáda

Že Čína je diktátorský stát,  se mi potvrdilo i článkem, který popisuje, jaká opatření byla u příležitosti oslav 70. výročí konce války zavedena pro občany – lidé dostali povinné tři dny volna, pět milionů aut nesmí do ulic, nesmí být vysílány zábavné programy, mnozí lidé nesmí opustit byt či přijímat návštěvy, dokonce jsou zajištěni sokoli, kteří budou rušit ostatní ptáky na obloze a je prezentována síla čínské armády a její srovnávání s armádou USA (viz zdroj zde – a za pozornost stojí i informace, že občanům omezení nevadí, ale že naopak cítí hrdost).

Ve svém nedávném rozhovoru guru americké politiky Henry Kissinger zkritizoval USA a Evropu za postoje proti Rusku a přiznal, že dlouhodobým plánem USA je “rozbít Rusko”, ale že Rusko je silná země, kterou je nutné respektovat, což US nepochopily. A mě nejvíce zaujala věta, že USA jsou ve srovnání s Čínou a Ruskem velmi mladým a proto velmi hloupým státem, proto nevědí, co činí a že někdy od 70. let si začaly hrát na mesiáše, který má právo použít i sílu k prosazování svých představ o světě. Od H. Kissingera je to velmi pozoruhodné sdělení, vyznívá ovšem tak, že USA si tak trochu potřebují hrát na vojáčky, aby dospěly. H. Kissinger ale na staré roky neudělal nic jiného, než že přiznal, že politika USA je špatná.

A že tomu tak je, to po celé 20. století USA předvádějí, jak o tom vypovídá jiný Američan, slavný režisér Oliver Stone. Svůj známý cyklus “Americké století” uzavírá slovy, že USA jsou arogantní zemí bez empatie a že pokud to nepochopí, na světě dobře nebude. Závěrečný díl jeho desetidílného cyklu začíná po 11. září 2001 a m.j. z něj můžeme pochopit i to, kdo je vinen za uprchlickou krizi v Evropě:

Prezident Obama a americká (hrdá?) armáda

Předchozí díly jsou k dispozici pouze ke stažení zde.

A kdo si dá do souvislostí souhrnný obraz USA, jak jej podává Oliver Stone, k tomu slova H. Kissingera o hloupých USA a všechny informace o tom, co USA ve světě páchají, tak ten žasne nad slepotou každého politika, který tomu slouží. A ten bude rád, že existují síly, které se “dětinskému válčení nedospělých USA” umí postavit a tedy bude rád, že existují moudře dospělé Rusko a Čína (kdyby nemusely tolik energie věnovat nedospělému spratkovi, svět už by dávno byl někde jinde). A které, ač jsou donuceny předvádět svaly, dělají to moudře a dospěle na způsob mistra kung-fu tak, že hloupému boxerovi nabízejí jen prázdný prostor, aby se v něm umlátil sám (a věřím, že jim to vydrží a nedají se vyprovokovat k žádnému úderu).

A kdo tohle vidí, ten bude tleskat i prezidentu Zemanovi, který – ačkoliv si postěžoval na zhoršený sluch – není hluchý a věřím, že i kdyby se mu zhoršil zrak, tak bude pořád vidět, na rozdíl od těch, kteří ho kritizují.

Pro kritiky Ruska, Číny, prezidenta Zemana a všech tzv. rusofilů, mám tři dotazy:

  • v čem lže Oliver Stone?
  • v čem se mýlí H. Kissinger?
  • v čem obklíčení Ruska a Číny základnami NATO do současné podoby (náhledový obrázek) ukazuje na ruskou a čínskou rozpínavost a agresi, kterých se svět má obávat?

-Pozorovatelka-  3.9.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jan
Návštěvník
Jan

Desetidílný cyklus Americké století lze zhlédnout zde (Doporučuji): http://rutube.ru/video/74176176482bf7f5577475d8d6250d3e/

Jose
Návštěvník
Jose

Prosím opravte chybný titulek na “USA – 200 let teroru”

FleshD
Návštěvník
FleshD

zajištěni sokoli, nikoli sokoly…

guest
Návštěvník
guest

Musím se přiznat, že po přečtení článku jsem na vteřinu pocítil něco jako hrdost na to, že jsem Čech. (Něco co se mi již dost dlouho nestalo.) Napadlo mne totiž, že ta naše elita je možná chytřejší, než se na první pohled zdá. Je možné, že Zeman do Číny jel s jejich implicitním požehnáním/souhlasem. To, že mu za to elita prostřednictvím mainstreamových médií nadává, může být jen snaha přesvědčit vedení NATO/EU o tom, že je jim naše elita i nadále věrná, tak jak to slíbila v roce 1989. Zatímco ve skutečnosti si naše elita dobře uvědomuje, že během příštích 20-30 let se bude nutné přeorientovat ze Západu na Eurasii. Současné kontakty Zemana s Ruskem a Čínou mohou být jejich pokusem zajistit, aby Česko bylo mezi prvními v dlouhé řadě malých středo a východoevropských zemi, které se budou snažit o totéž. Samozřejmě je i možné že jsem jen naivní optimista.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Když Miloš pověsil tu vlajku na Hrad,tak jsem si vzpomněl na soudruha řeznika..Aby měl klid na práci,měl mezi vepřovými hlavami portrét Lenina..A ted něco od SLOVÁKU https://www.youtube.com/watch?v=fIfsCVt48Tc&list=PLwhTn4ox2eRpI9vfqIXL-e3tTIO5I6eCZ&index=13

Aksal
Návštěvník
Aksal

Něco na osvěžení 🙂 Pusťte si video, je v angličtině, ale neznalost jazyka v tomto případě nevadí…
http://www.rg.ru/2015/09/03/ostanovki-site.html

Aksal
Návštěvník
Aksal

Rusové odmítli vstoupit do koalice s USA proti ISIL. Bez rezoluce OSN, nebo výslovného požádání syrské vlády…
http://politikus.ru/events/57163-rossiya-otkazalas-vstupat-v-koaliciyu-ssha-protiv-islamskogo-gosudarstva.html

facitoris
Návštěvník
facitoris
Mordi
Návštěvník

USA už prepásli príležitosť stať sa jednou z rešpektovaných mocností sveta v budúcom multilaterálnom usporiadaní. Teraz zatiahli do toho aj Európu a krátkozrako podporujú všetko, čo by im mohlo pomôcť predl´žiť agóniu zdochýnajúceho koňa. Problém je, že dnes už USA a Európu nikto, vďaka ich namyslenému sebeckému postoju, do “Rady riaditeľov zemegule” nevolá a Európa je v tom s nimi. To je daň za zlé rozhodnutie spred 20-30 rokov, keď chceli stále byť generálnym riaditeľom zemegule. Dnes to už nejde a tu je analýza:
http://www.mordechajkapusta.com/2015/08/o-ukrajinu-europu-ide-az-na-poslednom.html

bantustan
Návštěvník
bantustan
Návštěvník
bantustan

několik vyspělich jedincu sdělilo,že hlavní příčina válek,čili následku příčin,je zacházení se zvířaty..Osobně vyzkoušeno lety..Vegetariánství..I možnost brethariánství…Dle vnitřního vývoje…https://www.youtube.com/watch?v=J95hE5cjNJ8 https://www.youtube.com/watch?v=-UWcQLtpAKU&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D-UWcQLtpAKU&has_verified=1

mareciino
Návštěvník
mareciino

cely politicky svet je jedna obrovska hra na schovavacku! … ku prikladu uvediem: Agenda 21 -> trvalo udrzatelny hospodarsky rast -> presun vyrobnych kapacit zapadnych spolocnosti do krajim tretieho sveta, obzvlast do Ciny!!! -> krajiny zapadneho sveta sa dohodli zaciatkom 90tych rokov!!!od roku 1996 je clonom aj Slovenska Republika: http://www.minzp.sk/dokumenty/strategicke-dokumenty/agenda-21.html …tento zavazok vobec nie je jasnym dokladom, ze aj ekonomicka moc dnesnej Ciny bola niekym ucelovo vytvorena!!! ale ja sa pytam komu to na comohlo byt? vsak USA si samo vytvorilo obrovskeho oponenta!!!ale pozor!!! zapadni globalni strategovia by nikdy takuto chybu neurobili, iba ak by to nebola chyba, ale zamer!!! PROSIM nepodcenujme tieto fakty a zamyslajme sa aj nad tym ako by bolo mozne Cinu pri jej maximalnej sile zapadom vyuzit. Este jedna vec: cela Cina a jej ekonomika stoji na obrovskych bublinach a ked sa tak zamyslim tak cim silnejsia Cina je, tym vacsej ekonomickej krize je vystaveny cely svet v pripade jej padu… a kto je vytazom v pripade chaosu? predsa predsa ten kto tento chaos organizuje!!!a to je zapadna “elita”…. cakaju nas turbolentne casy…