Ruské stíhačky porazily britské. Video

Ruské stíhačky porazily britské. Video

Ruské stíhačky porazily britské. Video

Cituji z dnešního článku “Na ruských suchojích jsme na hlavu porazili britské stíhače, tvrdí Indové” :

V době zvýšeného napětí mezi Západem a Ruskem měli britští letci na strojích Typhoon FGR4 možnost vyzkoušet své dovednosti proti indickým pilotům na čtyřech letounech Suchoj SU-30MKI Flanker ruské výroby.

Výsledky takových cvičení stíhači obvykle nepouštějí na veřejnost. V tomto případě ale podle britského listu The Independent udělali Indové výjimku. Vzdušné souboje prý vyhráli v poměru dvanáct ku jedné, uvedl v indické televizi kapitán letectva Ashu Srivastav. Zdroj z britské RAF ale jeho tvrzení označil za „komické“, píše The Independent.

V indických médiích se dokonce objevily zprávy, že indičtí piloti dokázali porazit ty britské nejen v soubojích jeden na jednoho, ale i když čelili přesile dvou typhoonů. Nejmenovaný zdroj z RAF prohlásil, že taková prohlášení byla určená „domácímu publiku.“

Také Tony Osborne z britského časopisu Aviation Week upozornil, že indické chlubení je třeba brát s rezervou a připomněl dlouholetou rivalitu mezi bývalou britskou kolonií a Spojeným královstvím.„Tato tvrzení ve stylu kriketových zápasů vypadají působivě, ale měla by být brána s opatrností a rozhodně ne jako skutečné měřítko bojových schopností.“

„Stroje Typhoon byly mimo jiné postaveny tak, aby dokázaly napadat a porazit Su-30MKI. Nicméně v těch správných rukách mohou tyto stroje představovat skutečnou výzvu,“ dodal Osborne. Mluvčí RAF pak byl na adresu letošního letního cvičení s Indy smířlivý. „Naše analýzy neodpovídají tomu, co uváděla média. Typhoony a piloti RAF si vedli proti indickému letectvu dobře. Obě strany si z manévrů odnesly hodně a RAF se těší na další příležitost cvičit s indickým letectvem,“ prohlásil.

Zdroj: zde

Jak cvičení probíhalo, je k vidění zde:

 

K vyjádření britské strany, že indické chlubení je třeba brát s rezervou, se mi vybavila nedávná dodávka britských obrněných vozů Saxon Ukrajině, které nejen že měly už na dálnici nehodu se smrtelným zraněním (psala jsem zde), ale v konfrontaci s ruským (sovětským) vyřazeným transportérem BRMD zcela propadly:

Když si k tomu přidám, jak před rokem jedno staré ruské letadlo vyřadilo z činnosti supermoderní americký torpédoborec:  “Jeden jediný letoun, a navíc SU-24 starý jedno desetiletí a běžně vyvážený, zapnul elektromagnetickou rušičku a vyřadil z činnosti kompletní obranný systém křižníku, a to včetně raket Aegis. Pak drze provedl dva nízké nálety na bezmocný křižník a odebral se domů na oběd” – zdroj a více zde, tak kde je to zaostalé Rusko, které umí leda tak vyvážet ropu?

Zbraním samozřejmě nerozumím, ale pokud jde o ty Brity, tak u věty „Stroje Typhoon byly mimo jiné postaveny tak, aby dokázaly napadat a porazit Su-30MKI. Nicméně v těch správných rukách mohou tyto stroje představovat skutečnou výzvu,“ – dodal Osborne,   se mi vybavilo, jestli to s těmi jejich zbraněmi nebude nějak tak, jak to ukazuje britská satira:

 

– Pozorovatelka –   9.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pozorovatel
Návštěvník
Pozorovatel

Dobrý den,
překonání ve Erofighteru ve vzdušném souboji nemusí být nepravděpodobné. Je však otázkou zda-li by k takovému souboji mohlo skutečně dojít (podobně jako u zmiňovaných F15). Letadlo obou stran byla v rámci cvičení vybavena světelnými puškami, která simulují střelbu kanónem. Ovšem v reálném střetu by byly využity rakety vzduch vzduch. Lze tedy souhlasit, že ruské stroje jsou lépe manévrovatelné a mají vyšší tah. Neznamená to, že by při skutečném střetu byly vítězi. To i nadále zůstane otazníkem.

Venny
Návštěvník
Venny

Tento otazník bych rád viděl navěky nezodpovězeným.

Fik
Návštěvník
Fik

Milá pozorovatelko, když zbraním nerozumíš, jak sama píšeš, proč je tedy komentuješ?

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Jako bych v tom posledním videu viděl Karolína Stropnického vykládat o české armádě :-)))
Ale to je spíš k pláči, že?
S tím povstáním a padnutím za zájmy USA 100% pravda. Potřebují jen naše mrtvoly.

mysiak83
Návštěvník
mysiak83

Také isté cvičenie mali s USA a dopadlo to podobne 🙂

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Ano. Red Flag 2008

Mohl by to někdo volně přeložit. At se ví, jak to vlastně dopadlo 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=b2siH9W5P4E
https://www.youtube.com/watch?v=QfXBoeV86Yo