Ruská FSB zadržela poradce šéfa kosmické agentury Roskosmos, který vynášel informace českým...

Ruská FSB zadržela poradce šéfa kosmické agentury Roskosmos, který vynášel informace českým “psíkům” amerických tajných služeb!  Podle zdrojů z FSB mělo jít o agenty českého Vojenského zpravodajství, kteří jako “psíci” vytěžené informace od Ivana Safronova okamžitě “aportovali” americkému přidělenci CIA při NATO v Bruselu! Ruská FSB sledovala Safronova už od roku 2017, kdy měl českému VZ postoupit první balík informací o dodávkách ruských zbraní a PVO systémů do Afriky a na Blízký Východ! FSB sledovala špionův kariérní postup až do Roskosmosu a čekala na jeho příhodné zahájení! A to nastalo po vyhoštění dvou ruských diplomatů z Prahy v kauze zpackané protiruské provokace s ricinem!

Ruská FSB zadržela poradce šéfa kosmické agentury Roskosmos, který vynášel informace českým “psíkům” amerických tajných služeb!  Podle zdrojů z FSB mělo jít o agenty českého Vojenského zpravodajství, kteří jako “psíci” vytěžené informace od Ivana Safronova okamžitě “aportovali” americkému přidělenci CIA při NATO v Bruselu! Ruská FSB sledovala Safronova už od roku 2017, kdy měl českému VZ postoupit první balík informací o dodávkách ruských zbraní a PVO systémů do Afriky a na Blízký Východ! FSB sledovala špionův kariérní postup až do Roskosmosu a čekala na jeho příhodné zahájení! A to nastalo po vyhoštění dvou ruských diplomatů z Prahy v kauze zpackané protiruské provokace s ricinem!

Ruská kontrarozvědka FSB včera v Moskvě zadržela Ivana Safronova, poradce ruského ředitele agentury Roskosmos Dmitrije Rogozina. Důvodem zadržení je podezření z vojenské špionáže pro členskou zemi NATO, konkrétně pro Českou republiku [1]. Safronov měl podle FSB od roku 2017 předávat české vojenské rozvědce, podle našich informací Vojenskému zpravodajství (VZ), logistické informace o zásilkách ruských zbraní do zemí v Africe a na Blízkém Východě. Mělo se jednat o seznamy nákladových listů, technické specifikace zbraňových systémů, PVO komplexů, dále informace obsahovaly seznamy adres meziskladů, adresy cílových odběratelů a jmenné seznamy osob zajišťujících přepravu.

Ivan Safronov

Součástí předaných informací byly právě i údaje o nejmodernějších ruských protiletadlových systémech dodávaných do zmíněných regionů, včetně ostře sledované a v roce 2017 plánované dodávky komplexu S-400 do Turecka. Podle všech indicií se zdá, že tato špionáž nepředstavovala pro Rusko bezprostřední hrozbu, protože FSB v roce 2017 nezasáhla, ale začala Ivana Safronova sledovat, aby se zjistilo, s kým dalším se stýká. K zahájení Ivana Safronova tak došlo teprve až nyní, kdy byl zatčen a obviněn ze špionáže a z vlastizrady, za což mu hrozí až 20 let vězení.

Novinář předával informace české rozvědce a ta to obratem předávala do Bruselu přidělenci americké CIA

Co je však zajímavé, to jsou informace Kremlu a další detaily, které začaly okolo případu unikat. Česká rozvědka si totiž informace nijak dál nevyhodnocovala a rovnou nasbírané informace předávala v Bruselu v centrále NATO americkému přidělenci CIA, jak dnes zaznělo v rozhovoru na ruské televizi s obhájcem Ivana Safronova, Jevgenijem Smirnovem, že právě z tohoto je jeho mandant obviněn. Nasbírané informace tak sice putovaly do centrály NATO od českého Vojenského zpravodajství, ale ve skutečnosti prý podle FSB končily v rukách americké CIA v Bruselu.

Ivan Safronov po zatčení agenty FSB.

Safronov dříve pracoval jako novinář pro deník Vedomosti a rovněž pro list Kommersant, kde se zabýval právě ruskými dodávkami zbraní na Blízký východ a do Afriky. Ivan Safronov pracoval jako poradce šéfa Roskosmosu teprve dva měsíce, do funkce nastoupil v polovině května tohoto roku. Podle všeho to vypadá, že odhalení tohoto špiona, který pracoval pro českou vojenskou rozvědku, je velmi rychlou odvetou Moskvy za vyprovokování protiruské provokace v Praze, tzv. Ricinové aféry, kdy dva ruští diplomaté byli z ČR vyhoštěni na zakrytí neschopnosti českých tajných služeb při rozehrání protiruské provokace.

Cобачки американских спецслужб

Jenže, ruská FSB tuto špionáž pro NATO a potažmo CIA nepovažuje přímo za práci českých tajných služeb, ale iniciátorem jsou Američané. Podle ruské FSB tuto práci provedli собачки американских спецслужб, tedy psíci amerických tajných služeb, kteří aportovali páníčkovi kost, kterou jim hodil ruský špion. Tento výrok, který dnes zazněl na ruské televizi ze strany mluvčí FSB, pouze dokresluje ruský a pohrdavý pohled na podivnou a nevlasteneckou činnost českých tajných služeb v Rusku.

Je to naprosto jasný znak pohrdání takovou činností, protože české tajné služby tyto informace nesbírají na obranu své země nebo primárně pro své potřeby, ale na zakázku páníčka ve Washingtonu, tedy jako “psíci” amerických tajných služeb. Rusko tímto krokem pouze ukazuje českým občanům činnost české špionáže v Ruské federaci. Je to vzkaz českým občanům, aby se podívali, jak funguje české zpravodajství v cizině. Není to sběr informací pro potřeby obrany ČR, ale sběr informací pro potřeby NATO a americké CIA.

Ivan Safronov v budově soudu.

Všimněte si, že dosud se nikdo neozval z českých politiků s námitkou a dotazem, jak je možné, že česká rozvědka provádí v Rusku operativní činnost v úkolovém zadání jiné tajné služby? Ivan Safronov musel být vytipován a naverbován pro spolupráci, zřejmě to ani nedalo moc práce, protože novináři si rádi hrají na agenty a spolupracovníky tajných služeb, takže po zaháčkování začal české vojenské rozvědce předávat informace, které podle všeho byly prakticky bezcenné, protože dopravní listy a zásilky z Ruska do jakékoliv jiné země nejsou tím, co by se dalo označit za přísně střežené tajemství, které se nesmí nikdo prozradit, ale nebezpečí spočívá v jiné rovině, že takovýto špion se nemusí hned okamžitě dostat k citlivým informacím, které mají velkou hodnotu, ale může se k nim dostat postupně a za nějaký čas v rámci svého kariérního růstu.

Safronov byla nula, která se ale dostala do těsné blízkosti šéfa ruské kosmické a raketové agentury

A přesně k tomu došlo u Ivana Safronova, který z pozice pisálka pro Vedomosti v polovině května povýšil na poradce jednoho z největších kádrů v Rusku, Dmitrije Rogozina, šéfa ruského kosmického programu a agentury Roskosmos, která úzce spolupracuje s ruskou armádou na vývoji raketových motorů, řízených střel, raket a navigačních systémů. A to si dovedete představit, jak najednou a rázem se takový člověk jako Ivan Safronov stane cenným assetem pro cizí tajnou službu

Proto pozor, nemyslete si, že nula povýšená na první, je pořád nulou. Ve špionáži platí, že špionážní asset zraje jako víno. Dnes je to nula v nějakém okrajovém plátku, za pár let poradce vysokého politika nebo šéfa pro raketový a kosmický program. Odhalení Safronova je proto pro české Vojenské zpravodajství a pro CIA velkou a citelnou ránou. Dostat do blízkosti Dmitrije Rogozina někoho jiného a dalšího, to bude už velmi těžké pro západní rozvědky.

Ivan Safronov v lednu 2016 v kanceláři listu Kommersant

Dalším zásadním poznatkem je informace FSB, že Ivan Safronov předával českému VZ informace ze zištných důvodů, tedy lidově řečeno za to dostal zaplaceno. Nejedná se tedy o ideologického špiona, který by nenáviděl Rusko a dobrovolně a z přesvědčení by mu škodil, ovšem u těchto novinářů se to vlastně nikdy nevylučuje. Poskytnou informace tak jako tak, ale když dostanou za to zaplaceno, více je to motivuje. Není to tedy možné vysvětlovat tak, že když je to zaplacené, tak v tom není vlastní přesvědčení, které člověka motivuje k předávání informací cizí tajné službě.

Největší absurdita je v tom, že česká havlistická média neustále řvou, kolik je v ČR ruských špionů, kolik jich je na ruském velvyslanectví v Praze, ale nakonec je to špion v Roskosmosu, který je odhalen při vynášení informací pro české tajné služby. A tyto služby to ani nedělají pro sebe, protože s nasbíranými materiály z Ruska běží do Bruselu a v centrále NATO je předávají styčnému přidělenci americké CIA.

České tajné služby v Rusku dodnes čerpají z kontaktů a kádrových rezerv z dob předlistopadové VKR

Kdyby to nebylo smutné a tragické, bylo by to k smíchu, jenže není. České tajné služby díky slovanskému původu mají v Rusku daleko větší špionážní možnosti než anglosaské tajné služby, je to dáno mentální i jazykovou bariérou mezi západní a ruskou kulturou, takže CIA se obrací na české tajné služby, aby prováděly v Rusku špionážní činnost zprostředkovaně pro CIA. Historicky je stále totiž možné čerpat z kádrových rezerv předlistopadové VKR, která měla úzké vazby na KGB a některé kontakty a kádrové rezervy stále zůstávají k dispozici, takže Američané se toho snaží využít ke sběru informací a vytěžování osob v Rusku na zajímavých pozicích.

Ivan Safronov před dodávkou FSB

Primárně jde o činnost v tzv. úkolu cizího rozpracování, takže českou tajnou službu nasbírané materiály nezajímají, pouze je předávají zadavateli rozpracování. A tato kauza odhalila, že tyto informace končí v centrále NATO v Bruselu u přidělence americké CIA, takže to znamená, že to ani není v konečném důsledku sběr pro potřeby NATO, ale pouze pro účely CIA. Tato kauza pouze znovu potvrdila informace Aeronetu, který už několik let varuje před tím, jakým způsobem jsou české tajné služby pod vlivem americké CIA, a že ve skutečnosti veškerá česká výzvědná činnost probíhá v zaúkolováni amerických tajných služeb.

Česku hrozí z Bruselu demografické vyhlazení našeho národa migrací, ale české tajné služby v Rusku sbírají svodky jako “psíci” pro americkou CIA

Nelze se proto divit, že česká zahraniční politika ochotně kopíruje americkou protiruskou politiku, kopíruje protiruské sankce, protiruské provokace, ať už je to Now We Choke provokace (Novičok) se Sergejem Skripalem, nebo Ricinová aféra s ukrytými pražskými starosty, kteří se bojí o život před vraždícím ruským diplomatem s kufříkem plným jedu. Všechny tyto operace vznikly v Langley ve Virginii pod křídly CIA, přičemž britská MI5 a česká BIS byly pouze dodavateli těchto dvou zpackaných zpravodajských provokací.

Ivan Safronov u soudu při rozhovoru s obhájcem

České republice přitom největší hrozba hrozí z Bruselu, z chystaného povinného přerozdělování migrantů v ČR, a to i proti vůli českého obyvatelstva, více zde. A v této věci se české tajné služby nijak neangažují. Takže, zatímco se média budou zabývat ricinem a ruským odhalením špiona donášejícího českým tajným službám, v Berlíně se bude chystat finální plán na povinné přerozdělování migrační zátěže. Obrana a ochrana národa už spočívá jen na bedrech alternativy a rodin českých vlastenců. Na policii, armádu a už ani na tajné služby se nelze spoléhat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Antonín Körber
Návštěvník
Antonín Körber

První pravda bude až zruší ČT a zavřou Hřiba až zčerná…

Supman
Návštěvník
Supman

Zaráží mne, že potom co ředitel STS Chvojkovice-Brod obdržel plaketu v Langley (za asistence soudruha Kobliháře) ještě někoho udivuje pro koho že to vyvíjejí naše služby aktivity. Také se nám tvrdí, že čeští vojáci bojují v Afghánistánu “za Prahu” atp… Jsme kolonií již 30 let, jen jsme opět po procitnutí zjistili, že král je nahý…

NeJehovista
Návštěvník
NeJehovista

Trochu od tématu, ale článek jak je napsaný, mi vzal dech. Nějaká skupina významných osob v americe se dopisem postavila proti bourání soch a ničení památek ale v článku je doslova tenhle odstavec:

“Autoři dopisu vyjádřili znepokojení nad trendem „neliberalismu”. Síly snažící se omezit svobodu lidí mají podle nich mocného spojence v americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi, což představuje skutečnou hrozbu pro demokracii.” konec citace.

Tak jako nejdřív si zbourají sochy a pak řeknou, že to je Trumpova akce? A další věc jestli ten “neliberalismus” není úmyslný překlep z neoliberalismu? Fakt už člověk neví co si o těch kecech myslet. Dokážou tak pokroutit informace, že člověk se nedozví pravdu.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/boj-proti-rasismu-ano-mazani-historie-ne-vyznamne-osobnosti-sveta-se-ozyvaji-40330146#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=382301&dop_req_id=CPVcyoPMfX5-202007091719&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

flynn
Návštěvník
flynn

Článek je vynikající, tohle dělá Aeronet zpravodajskou jedničkou

Nikdo
Návštěvník
Nikdo

Další nastrčená figura, která dodávala nepodstatné informace a podstrkovala mezi nimi i falešné.

Burgr
Návštěvník
Burgr

V článku mně chybí, zda byl zatčen, či vyhoštěn i jeho český řídící orgán z vojenské rozvědky, zřejmě mají celou síť, když to 3 roky rozpracovávali.

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

Nechal bych ty profláklé je v Rusku. Nový agent, nové tajné schránky.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

2020-07-05 Rozhovory s … Dr. Jan Campbell a PhDr. Josef Skála, CSc.

https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-07-05-rozhovory-s-dr-jan-campbell-a-phdr-josef-skala-csc/

P. S.: Je to u pana Marcikána, ale netřeba se děsit, jeho prapodivné mňoukání se v tom nevyskytuje.

P. P. S.: Kulychu, ty jeden starej šmelináři, vůbec si to nepouštěj.

vašek Kopřivnice
Návštěvník
vašek Kopřivnice

Lidé jsou úplně blbí, věří tomu co jim řekne ČT a Bureš no a nakonec těm “chudákům” migrantům ještě budou rádi pomáhat, rozdávat dávky západního typu a výše, vítat je z otevřenou náručí a litovat chudáky, jak střašně trpěli, živořili ve své zemi a jaké hrozné válečné zločiny tam pržívali. Vůbec je nenapadne kdo bojoval na straně teroristů, proč jim USA a Nato rozbombardovalo stát, proč jim vykrádají nadnárodní společnosti, kapitál, suroviny, zotročují místní lidi, za jakým účelem staví USA své vojenské základy po celém světě? kdo hlídá Afganistánu opiové pole, kdo “Hlídá” a řídí převozy ropy, kdo kontroluje ropné pole, kdo podporuje teroristy. Nic, jen dutá hlava, prázdno, výmazy mozkových částí těla, debilita, bezmozková činost občanů, tak z 90% je jim to jedno. co se kde děje co se chystá, připravuje, hlavně aby žrádlo v supermarketu bylo levné a Bureš nám přidal 500na důchod.

Karel IV
Návštěvník
Karel IV

No fakt je, že je člověku blivno, když večer jde ulicí a slyší, jak naši milovaní ovčani si nechávají vymývat mozky židopropagandou z ČT, resp. do sebe ládují štvavou nasládlou propagandu babišova I-děsu.
Vůbec jim nedochází ( a zejména těm mladým uvědomělcům), že pokud si chtějí zachovat duševní zdraví, tak se těmto morovým médiím musí na míle vyhnout.
Tak se předvádějí mezi sebou západníma tretkama z Číny, cpou do sebe krmení, které by za komoušů se nedalo ani prasatům. A to si jistě vzpomenete na to, jak za komoušů se na řadu pokrmů říkalo, že by už tenkrát se to nedalo prasatům. Tak to je ten demokratický polistopadový pokrok. Cpeme do sebe “látky”( o kterých na “pokrokových” mediích ani nešpitnou), vyhrožují nám očkováním nějakým US svinstvem kvůli údajné hrozbě jménem koronavir. A kvůli témuž vám vážení ovčani teď seberou i tu možnost cestovat- což řada z vás po slavném puči v roce 89 považovala za zásadní projev svobody. Teď pomalu nebudete moct jezdit ani prstem po mapě. Tak se lidi proberte.
ANO bude líp -vám za koblihy sliboval Babiš. A kde jsme? Začíná se bát jeden druhého, zblblíci utíkají otevřít okno, když někdo nemá náhubek, nebo pokrokové má respirátor, o jídle ani nemluvě. A skutečně, tyto projevy jsou naoprosto zřetelné právě u lidí, kteří se dívají na ČT a podobné skvosty. Dřív lidi blbnuli náboženstvím, dnes nás začínají blbnout virama, jejíchž výskyt již dokonce programově předem předvídají.
A k tomu článku. Rozhodně by neškodilo znát jména oněch vlastizrádců z čs. strany, kteří jsou schopni takové kolaborace. I když osobně bych si typnul na absolventy IVLP. Tedy US kurzu, v kterém se účastníci zavazují hájit zájmy zahraniční politiky USA. Aby se člověk již někde styděl říct, že je Čech.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

vašek Kopřivnice,blbej seš ty.Na ČT už se dívá jen bár blbců,nikdo jim nevěří ani pozdrav. Ale co má americkej terorismus společného s Babišem, to bys asi těžko objasňoval.Že naši žoldáčci hlídali v afgánu opiová pole a americkým ,teroristům dělali předeskokany do minových polí ví každej. Že teď hlídají frantíkům v mali uranové doly kde kradou uran víme taky. Ale proč si drzej spratek jako ty dovoluje urážet lidi kterým zjevně nesahá po paty a blábolit zmatky? A žrádlo v supermarketech už také kupují jen troubové jako ty a pak na ně nadávají, ta rozumější většina už dávno nakupuje jinde.

Mr.Leonardo
Návštěvník
Mr.Leonardo

České Vojenské zpravodajství ve skutečnosti nikdy neexistovalo. Pod tímto názvem tady do r. 1989 operovala sovietská KGB a předtím za monarchie a první republiky jí řídila Víděň. Dnes jí řídí z USA. Nemáme armádu, nemáme zpravodajství, jenom několik starých vlků ještě občas o sobě dá vedět. (Budeme je a jejich syny ještě potřebovat, že pane VK?) Celý západní zpravodajský region jede pod taktovkou židů a je jedno, jakým “ž” se prezentují. Takže to bombastické divadýlko je jenom přesun svodek z jedné židovské kapsy do druhé.
Dnes se skutečné zpravodajství odehrává frekvencích pokročilých technologií.
Kontrolní otázka: kolik špionážních satelitů vlastní ČR? Neplést si je s drony! :-))

skořice
Návštěvník
skořice

To je mi ale náhodička, že centrála EU i NATO je ve stejnym městě. Zřejmě tam dochází k jakési koordinaci, amíci tak ušetří na úplně zbytečný infrastruktuře a duplikování toho samýho někde úplně jinde po celý nádherný a širý EU. No a večer po šichtě si ještě navíc hezky a pospolu mohou jít zařádit do nějakýho fešnýho gay anebo “pizza” barru.

nfo4u
Návštěvník
skořice
Návštěvník
skořice

🙂 Náhoda to nebude.