Ruská FSB: Islámský stát je projektem Obamovo tajné bezpečnostní protiteroristické komise, která...

Ruská FSB: Islámský stát je projektem Obamovo tajné bezpečnostní protiteroristické komise, která se prezidentovi vymkla z podkontroly!

Ruská FSB: Islámský stát je projektem Obamovo tajné bezpečnostní protiteroristické komise, která se prezidentovi vymkla z podkontroly!

Šéf ruské FSB Alexandr Bortnikov uvedl v rozhovoru pro moskevské rádio Echo Moskvy šokující informaci, která však zcela dokresluje současnou katastrofální situaci v Iráku a části Sýrie. Podle údajů, které mají k dispozici ruské bezpečnostní služby, stojí za vznikem ISIL a následně Islámského státu nejužší kruh bezpečnostních poradců Baracka Obamy, tzv. skupina “Magnum 12”, tedy dvanáct nejmocnějších poradců, kteří de facto drží v rukách veškeré oficiální i neoficiální (black ops) operace amerických tajných služeb ve světě. Bortnikov ve zkratce posluchačům vysvětlil souvislosti událostí posledních týdnů v Iráku a v Sýrii.

Ruská FSB: Islámský stát je projektem Obamovo tajné bezpečnostní protiteroristické komise, která se prezidentovi vymkla z podkontroly!

[FOTO] Šéf ruské FSB, Alexander Bortnikov

Podle Bortnikova zdědil Obama po předchozím prezidentovi G. W. Bushovi národní bezpečnostní tým pro “clandestine” (utajené) operace, který se schází za zavřenými dveřmi a veřejnost nemá o jeho členech a jejich jménech žádné informace. Obama sice má navenek své veřejné poradce, ti jsou ale pouze de facto kulisou pro média. O zásadních operacích rozhoduje jiný poradní tým: Sbor pověřenců prezidenta ve věcech národní bezpečnosti. Toto už nejsou poradci. Členové týmu, které FSB označuje jako “Magnum 12”, nejsou voleni a nejsou dokonce ani jmenování prezidentem. Jsou totiž delegováni z poloviny Pentagonem (6), z poloviny CIA (6) a jeden sekretář (který není stálým členem) je tam navíc, který funguje jako styčný důstojník pro komunikaci se sekretariátem prezidenta USA a do pozice jej umisťuje obvykle Národní Bezpečnostní Úřad (NSA).

Skupina poradců ve skutečnosti nemá poradenskou funkci, ale funkci výkonnou, exekutivní, a to doslova. Tato skupina rozhoduje o veškerých nelegálních a utajených operacích ve věcech zájmů “národní bezpečnosti”. Rozhoduje o popravách a atentátech nepohodlných politiků ve světe, rozhoduje o politických likvidacích a předávaní kompromitujících materiálů médiím s cílem zničit nepohodlné politiky ve vybraných státech (pozn. redakce: Pád vlády Petra Nečase a kauza Nagyová byla operativně řízena z americké ambasády v Praze za pomoci českých spolupracovníků amerických tajných služeb), koordinuje povstání a nepokoje v cizích zemích skrze tamní neziskové organizace, orchestruje státní převraty a především, koordinuje činnost řízených teroristických skupin po celém světě.

Al Kajda na výplatní listině CIA v boji proti SSSR v Afghánistánu 80. let

Podle Bortnikova vznikla organizace Al Kajda v 80. letech jako přímý projekt CIA na koordinování činnosti afghánského odboje vůči Sovětům během afghánské války. CIA se nemohla kvůli americkým zákonům zapojit do bojů proti Sovětům přímo. V Kongresu v USA v té době, po katastrofálním fiasku ve Vietnamu, nebyla vůle politiků k financování povstaleckých skupin ve světě v podobě přímé vojenské podpory. To skončilo s Vietnamem. CIA tak hledala cesty, jak alespoň vyzbrojit “mudžahedíny” v Afghánistánu americkými zbraněmi. Kongres požadoval totiž bezpečnostní záruky, že se v budoucnu zbraně neobrátí proti Američanům.

CIA tak přišla s myšlenkou přímého financování a koordinování jedné z povstaleckých skupin v Afghánistánu, konkrétně Al Kajdy. Později slavná Al Kajda na počátku 80. let nebyla ničím výjimečná a vůbec nebyla teroristickou organizací. Američané ji označovali za “skupinu hnutí lidového odporu”. Co se s Al Kajdou stalo později, je výsledkem amerického talentu znepřátelovat si své spojence. Američané totiž slíbili Al Kajdě v Afghánistánu vznik Islámského státu, s právem Šaríja a slíbili jim politické mezinárodní uznání. Nešlo o nic jiného, než o íránský model vzniku duchovního státu.

[FOTO] Rok 1983, Ronald Reagan přijal v Bílém domě zástupce Talibanu kvůli koordinaci bojů v Afghánistánu

Zpravodajci CIA bojovníkům Al Kajdy proti Sovětům naslibovali hory doly, ale v okamžiku, kdy Sověti z Afghánistánu odešli, CIA se z Afghánistánu stáhla a nic ze slibů nesplnila, neboť k tomu ani neměla žádný mandát a šlo o nereálné sliby. Žádný americký politik ve Washingtonu, prolezlém pro-izraelskou lobby skrz naskrz, by ani ve snu nepodpořil vznik, vedle Íránu, dalšího islámského státu. Po odchodu Sovětů z Afghánistánu nastala v zemi bída, která počátkem 90. let přerostla krátce i v hladomor. Američané namísto humanitární pomoci Afghánistánu raději uvalili na zemi sankce kvůli distribuci opia a po státním převratu a převzetí moci Talibanem, zařadili navíc zemi na seznam států podporujících terorismus. Sankce vyplývaly hlavně z toho titulu, že Taliban neumožnil v zemi průběh transformace k demokracii. Jenže Al Kajda, za podpory CIA a jejich řízení, nikdy nebojovala za ideály demokracie, ale za vznik islámského státu. Za Šaríju.

Za zády Obamy slib povstalcům v Sýrii, že dostanou od USA svůj Islámský stát

A šéf FSB Bortnikov k tomu dodal: “Naše zpravodajské informace dokazují, že Američané se dopustili stejného triku i na povstalcích proti Bašáru Asadovi v Sýrii. Povstalcům z Free Syrian Army slíbil někdo z okruhu poradců Baracka Obamy, na což máme důkazy, vznik islámského státu v Sýrii po pádu sekulárního režimu Bašára Assada. Problémem je, že toto rozhodnutí nepocházelo ze CIA, ale právě z týmu Magnum 12, tedy od tajných bezpečnostních poradců Baracka Obamy. A zřejmě bez jeho vědomí. Jsme velmi znepokojeni tím, že Barack Obama začíná ztrácet kontrolu nad svými lidmi v Bílém domě. Máme indicie, že část zahraniční politiky USA, minimálně od konce minulého roku, už se odvíjí bez Obamova souhlasu, bez jeho vědomí, proti jeho vůli. Tato situace může vést i ke světové válce. Protože americkým voličům by se určitě nelíbilo, že za jejich peníze dodává americká vláda povstalcům v Sýrii zbraně a vybavení a přitom cílem těchto povstalců, od samotného začátku, nebylo nic jiného, než vznik Islámského státu a genocida křesťanské menšiny v Sýrii…”, dodal Bortnikov.

A k tomu ředitel FSB ještě uvedl: “Díky politice našeho prezidenta (pozn. redakce: Putina) se podařilo zabránit USA v přímé vojenské intervenci v Sýrii, která by s velkou pravděpodobností vedla k porážce Asadova režimu a k pozdějšímu nainstalování nefunkční pro-americké pseudo-demokratické vlády, která by selhala stejně, jako selhaly labilní loutkové vlády v Iráku, v Egyptě či v Libyi. Free Syrian Army už v Sýrii de facto neexistuje. Svobodná syrská armáda, složená převážně ze žoldáků ze zahraničí a arabských radikálů, neměla mnoho společného s národně-osvobozeneckým hnutím místních Syřanů, protože ti, až na výjimky, dodnes stojí na straně Bašára Assada, což je jediný garant sekulárního zřízení Sýrie. Podívejte se, kolik syrských křesťanů šlo do demonstrací proti Assadovi. Ani jeden! Do jednoho stojí za vládou Bašára Assada, a to ne kvůli tomu, že by k němu měli nějaké osobní sympatie, ale zcela z pragmatického hlediska, že je jediný, kdo jim dokáže v zemi zaručit ochranu před genocidou ze strany militantních islámistů.”

[FOTO] Syrští křesťané nedají na Bašára Assada dopustit, jeho fotky vedle biblických ikon…

Nejzajímavější v rozhovoru byl tento postřeh: “Vznik Islámského státu v části Iráku a Sýrie je naplněním falešných a nikdy nesplněných slibů, které teroristům dali američtí zpravodajci během posledních více než 3 dekád. Slibovali jim vznik islámského státu v Afghánistánu, ale nesplnili to. Slibovali jim islámský stát v Sýrii, nedošlo k tomu. Logicky si tak militantní islamisté vzali od Američanů to, co jim neustále slibovali. Že vznikl Islámský stát zrovna tam, kde je teď, to není nějakým dlouhodobým plánem. Islamisté si vzali to území, kde měli největší šanci na nejmenší odpor.

Jednoho času měl islámský stát vzniknout i u nás, v Čečensku, jistě si pamatujete. Assad nemá dlouhodobý zájem o severovýchod své vlastní země, nevyplatí se mu toto území dobývat a poté jej hlídat proti nájezdníkům ze sousedního, a nutno dodat Američany rozvráceného, Iráku. Assad ukázal islamistům, tady jsou moje hranice, tady nemáte co pohledávat, a tady moje hranice končí, za nimi si dělejte, co chcete. I proto nechala syrská armáda volně odejít militantní islamisty z obklíčených syrských měst na západě a na jihu země, což bylo velké překvapení, vlastně i pro nás, zpravodajce”, dodal Bortnikov.

S americkými zbraněmi v boji za Islám

“Islámský stát disponuje americkou obrněnou technikou, ukořistěnou od irácké armády. Už několikrát jsme upozorňovali naše americké partnery, že jejich styl odcházení ze zemí, kde válčili, představuje velké riziko. Abych objasnil posluchačům, o co jde: Američané, když odcházejí z nějakého válečného angažmá, tak za sebou nechávají většinu své těžké bojové techniky. Není to z dobročinnosti, ale z důvodu, že na transport do USA už zkrátka nejsou a nezbyly peníze, jako byly na začátku války. Oficiálně se to deklaruje tak, že jde o výbavu pro novou demokratickou vládu, o dar.

V Iráku zanechali Američané po svém stažení na 400 tanků Abrams, přes 2,000 obrněných transportních vozidel a naše informace nyní říkají, že Islámský stát disponuje už téměř třetinou všech těchto počtů. Když k tomu připočtěte zoufalý výcvik a morálku irácké armády, musí vám být jasné, co stojí za tak rychlým postupem Islámského státu v tažení na Bagdád a jiná irácká města.

[VIDEO] Pětidílný video dokument o Islámském státu, výchova dětí k nenávisti k Evropanům, ideologie, o smrti a Alláhovi… a těmto “rebelům” Američané pomáhají od roku 2011 v domnění, že po porážce Assada zavládne v Sýrii demokracie a o těchto lidech česká propagandistická média tři roky informovala jako o “bojovnících za svobodu a demokracii”… do chvíle, než začali západním novinářům uřezávat hlavy zaživa…

Američané vidí, že když něco neudělají, když nepošlou nad Irák opět své bombardovací svazy, že můžou zcela reálně o Irák, a tím myslím celý Irák, úplně přijít. V řádu několika měsíců, možná i týdnů. Osobně nevěřím, že Islámský stát v této fázi jde zastavit letecky. Na to je už pozdě. Ani my jsme neporazili teroristy v Čečně z letadel, a to disponovali jen zlomkem techniky v porovnání s výzbrojí Islámského státu. Američané budou muset zpátky do Iráku s pozemními jednotkami, nejpozději do 6 měsíců. Jinak o Irák přijdou, a to by mohlo srazit vaz americkému prezidentovi, nemusel by ani dokončit svůj mandát.

Ovšem informace máme i takové, že Bílý dům počítá i s jinou cestou, že Američané islamistům Irák nechají a pokusí se jej posléze využít k destabilizaci Íránu. Obětování Iráku pro americké proti-íránské zájmy by byla katastrofa pro region, především pro Izrael, ale pro USA by převzetí moci v Iráku islamisty mohlo být cestou k rozpoutání konfliktu s Íránem, tedy cestou ke druhé Irácko-Íránské válce, bez účasti Američanů. A obávám se, že přesně o toto jde Obamovo poradcům z jeho poradního výboru”, uzavřel komentář Bortnikov.

(Překlad citací z ruštiny do češtiny exkluzivně pro AE News: Jekatěrina Epifanova)

(Korektury a stylistika českého překladu: Redakce AE News)

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Josefe, USA jako takove by samy o sobe hrozbou lidstva nebyly, ale chazari v jejich cele ano.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Jenze pred Al Kaidou byl jeste Taliban, dite Henryho Kissingera a “Zbyska” Brzezinskeho, tech dvou Zidacku. No a Al_Kejda je dcerou Talibanu a ISIL jeho vnuckou. Celkem primocary rodokmen.

Richard Szentivanyi
Návštěvník
Richard Szentivanyi

Podivejte se na video: PETR CHOBOT-KDO VLADNE NA PLANETĚ 1-2 dil

Richard Szentivanyi
Návštěvník
Richard Szentivanyi

Podivejte se na video: PETRCHOBOT-KDO VLADNE NA PLANETĚ 1-2 dil

Frank
Návštěvník
Frank

Ani se moc nedivím. Za vším svinstvem, co se ve světě děje jsou USA.

Josef
Návštěvník
Josef

USA pod vedením černé opice rozrýpává všechny konflikty a tak 3 světovou válku. Všechny konflikty vyvolávají mimo ameriku. Až se lidi v Ázii a Evropě pozabíií,tak se sem roztáhnou. Věřím,že válku islamského státu vedou oni a cíleně. USA je hrozbou lidstva, za všechno utrpení lidí můžou oni!!!! A Ti naši zákonodárci – de bi lové jim ještě lezou do riti.

Administrator
Admin

Bortnikova slova se beze zbytku naplňují, islamisté jsou dva kilometry od Bagdádu, letecké bombardování pozic IS není schopné bojovníky zastavit, přesně jak před pár dny uvedl šéf FSB.
http://zpravy.idnes.cz/islamsky-stat-je-dva-kilometry-od-bagdadu-f11-/zahranicni.aspx?c=A140929_122245_zahranicni_ert

Jediná síla, která by mohla IS zastavit na zemi, jsou Kurdové. Jenže to naráží na obrovský nesouhlas nejen centrální vlády v Bagdádu, ale zejmenéna na odpor Istanbulu. Turecko, jako člen NATO, který potlačuje kurdské snahy o vytvoření nezávislého státu na východě své země, zásadně odmítá silné vyzbrojení Kurdů. Zcela logicky, protože ty zbraně by Kurdové hned po porážce IS použili k národně-osvobozeneckému boji za nezávslost na Turecku a Iráku.

Americký nápad vyzbrojit 5000 “umírněných” syrských bojovníků, kteří zastaví IS, je naprosto šílený blábol dokazující, jak moc mimo realitu Obama ve skutečnosti je. Neříkali snad to samé Američané už před 2 roky, že americké zbraně proudící do Sýrie, směřují jenom a pouze umírněným povstalcům z FSA? Vypadá to, že Irák padne, stane se z něho islámský stát po vzoru Íránu, ale mnohem nestabilnější a militantní, podle stupnice americké demokracie to bude největší teroristické základna na světě, ohrožující jak Írán, tak Sýrii, tak Izrael a de facto i Jordánsko.

Kolik asi Iráčanů dnes se slzou v oku vzpomíná na stabilní režim Saddáma Husseina? Jo, to jsou ty americké demokratické paradoxy.

trodas
Návštěvník
trodas

Islámský Stát popravuje zajaté vojáky v Sýrii:
http://www.liveleak.com/view?i=809_1395163651

Myslím, že je poučné se na to přes drastičnost podívat, aby bylo jasné všem, jak moc nás nenávidí a jak moc nás chtějí zabít jen proto, že pocházíme z křesťanské kultury…

Pavel Krejci
Návštěvník
Pavel Krejci

Clanek je skvely. Jen kdyby jste vynechali tu prihlouplou poznamku redakce o svrzeni Necasovy vlady. Vim o tom vsechno a zadna CIA v tom prsty nemela, pouze ceska policie, ktera konala presne jak mela. Jeste ze mame policii, ktera se stara…

TSq
Návštěvník

Zkušenost, jeden moudrý psychiatr mi kdysi řekl : “Za vším hledej konkrétní lidi, jejich osobní cíle a zájmy, při tápání použij Bibli, která perfektně popisuje lidské hříchy.
V každém společenském systému najdeš lidi vynikající i ten nejhorší póvl, proč by měl být jeden jediný výjimkou? Pouze tvůj nedostatek informací. Nikdy nezapomeň, že politika je hra stínů, lží a náznaků, důkazy nikdy nenajdeš, pokud jedinec ví, co hraje.
Abys pochopil politiku, musíš naladit mozek na jejich hru,
jde celkem jednoduše, ale jenom si dej bacha, abys jí nezačal považovat za realitu, ta je vždycky úplně jiná. Ti nejnadšenější a nejzapálenější pak prožívají těžkou kocovinu probuzení.”
A za mne, v PČR jsem potkal úžasné lidi a naprostý lidský odpad.

Administrator
Admin

Karel Janeček (podnikatel a agent CIA) na jaře 2013 pronesl na ekonomickém fóru v Praze v diskusi se studenty toto: “Současná vláda (tj. Nečasova) je prolezlá korupcí a pro-ruskými zájmy, nejen ve věci dostavby JE Temelín. Je načase, aby vláda odešla a rozhodující kroky jsme již proto začali podnikat ve spolupráci s protikorupčními útvary policie a mým fondem (viz. jeho Protikorupční fond, který má pod patronátem jen tak mimochodem Americká obchodní komora při U.S. Embassy v Praze, která organizuje stáže pro české začínající politiky a vlivné podnikatele a investory v USA, kde si je americká rozvědka zavčas podchytí, viz. překvapivá a náhlá stáž v USA pana Bělobrádka z KDU-ČSL těsně po volbách, koalice musela na něj dokonce počkat při vyjednávání o koaliční smlouvě, až se vrátí “z konzultací v USA”…). Na volby čekat nemusíme, pokud se to dobře “zmanažuje”, do konce roku padne vláda a budou volby…”, prohlásil Janeček.

Takže, o nějaké “dobré práci policie” asi není zrovna vhodné hovořit, protože policie v Česku vyšetřuje jen to, co je jí dovoleno vyšetřovat. To byste měl vědět. A žádný policista, který je při smyslech, nepůjde zatknout šéfovou kabinetu premiéra, pokud si není 100% jistý, že za tím rozhodnutím stojí někdo mocnější, než je nastrčený a servilní státní zástupce odkudsi z Ostravy. A ten tuto úlohu nepřijme, pokud nebude vědět, že za tím stojí někdo mocnější, než je premiér vlády, aby ho to nestálo křeslo státního zástupce. Pamatujete, jak Nečas prohlašoval, že tuto zemi nebudou řídit policejní důstojníci? No, a kdo řídí důstojníky policie? Policejní prezident. Jenže ten o ničem nevěděl v kauze Nagyová.

Takže znovu: kdo řídil důstojníky, kteří se rozhodli jít operativně po krku Petra Nečase skrze jeho přítelkyni? Proč Janeček už na jaře minulého roku vyprávěl studentům o tom, že vláda padne do konce roku a že už jeho fond (řízený americkými poradci) začal podnikat kroky proti Nečasově vládě? Proč přišlo sestřelení Nečase těsně po jeho návratu z Moskvy, kde prohlásil, že “poběhlice z Pussy Riot” nesmí být překážkou pro obchodní vztahy s Ruskem a že ruský Atomstrojexport má nejlepší předpoklady pro vítězství v tendru o dostavbu Temelína, i kvůli mohutným offsetovým programům investic ruského kapitálu zpět do české ekonomiky, pokud Atomstrojexport tendr vyhraje, což Westinghouse nenabízel ani náhodou. Američanům hrozilo, že tendr by opravdu vyhráli Rusové. O důvod víc pro USA, aby využili služeb pana Janečka a jeho fondu a sestřelili Nečasovu vládu skrze malichernou záležitost žárlivé milenky, která chtěla mít jistotu, že původní manželka Petra Nečase se nesnaží “Péťu” dostat zpátky k sobě.

Paradoxem bylo, že nová vláda tendr na Temelín stopla, což opravdu nesl Westinghouse velmi zle. Američané se na Temelín ptali Bělobrádka v USA těsně po volbách, ale ten jim na to neodpověděl, protože nemohl tušit, že Babiš dostavbu stopne. A na Babiše je americká rozvědka krátká, toho vydírat nemohou, je příliš silný, finančně, mediálně (noviny a tisk) a nyní i politicky. Pokud se pokusí v budoucnu Babiše oslabit, půjdou na to přes lidi uvnitř jeho hnutí ANO. Pokud by se v ANO objevil nějaký průser, rozkrádačky, tunelování majetku státu apod., Babiš skončí, bez ohledu na to, že to bylo za jeho zády a bez jeho vědomí.

Tajné služby USA ovládají politickou scénu v Česku velmi nebezpečně. Na vině je česká kontrarozvědka, která má de facto zákaz pracovat proti americkým zpravodajcům na českém území a nesmí proti nim vyvíjet rozkladovou ani monitoringovou činnost. A to je průser.

TSq
Návštěvník

Hezky a konkrétně, děkuji.
Jak to funguje v PČR, kdo komu velí, jsem pochopil na cause “Jonák a DiscoLand Sylvia” v Praze, i se všemi důsledky, žel byli i mrtví, byli nepohodlní, mohli by svědčit.

Moyo
Návštěvník
Moyo

Pomáhat a chránit… vyvolené a kámoše! Jak se říká: Česko snese fšecko… 😐

pavel jan
Návštěvník
pavel jan

Pane Krejčí, co se týká svržení Nečasovy vlády – píšete, že o tom víte všechno. To je hodně troufalé tvrzení, zejména proto, že je na světě dostatek indicií o tom, že pád Nečasovy vlády byl řízen z US ambasády. Druhá část Vašeho příspěvku svědčí o dost naivních představách o konání naší policie (pokud to ovšem myslíte vážně.

Solis
Návštěvník

Doposud se toto grémium označovalo jako MAESTIC 12. Myslím že to stále platí.

Solis
Návštěvník

oprava: MAJESTIC 12

Pozorovatelka
Autor

http://news.e-republika.cz/article2777-Fakta-o-Blizkem-vychod-XXVII-aneb-Fale-na-karta-zvana-ISIL
http://news.e-republika.cz/article2790-Amerika-a-jeji-d-in-z-lahve-zvany-ISIL

Jinak mě Obama 11. září nejvíce zaujal prohlášením, že USA budou bombardovat Sýrii. Sýrie=spojenec Íránu a obě země dohromady pod ochranou Ruska a Číny. V Sýrii vidím dlouhodobou provokaci USA, aby se Rusko zapojilo způsobem, který omluví vstup NATO . Írán, ten také leží v žaludku – není většího bojkotáře dolaru, než Irán, a to se neodpouští. Přes Sýrii – přes ISIL se otevírá mnoho možností, které USA dlouho nemohly realizovat, něco o tom zde:
“Obamova administrativa připravuje „právní“ rámec pro útok proti Sýrii už dlouho, přičemž loni to měl být útok proti Asadovu režimu, nyní se má příslušný zákon jen pozměnit v kolonce „terč”. / “Obama totiž oznámil, že zároveň s útoky proti IS začne financovat a vyzbrojovat „umírněné“ syrské rebely, aby dál bojovali proti Asadovu režimu, a to i přesto, že zbraně, které Západ „umírněným“ rebelům v Sýrii už v uplynulých třech letech dodal, skončily v rukou IS”. – Tereza Spencerová:
http://literarky.parlamentnilisty.cz/blogy/tereza-spencerova/18272-obama-syrii-slibuje-osud-somalska

trodas
Návštěvník
trodas

Podstatné, co je třeba v každém článku uvést je, že Sýrie a Irán jsou vázány smlouvou o vzájemné obraně. Tedy napadení Sýrie = válka i s Iránem a opačně.

ISIS je tedy vytvořený problém, aby reakce veřejnosti (a že je mnohdy oprávněně rozhořčená, byť já bych jim ten Islámský stát prostě nechal, ať dělají co umí, dokud nenapadají cizí státy… tady to v 5 dílech vypadá docela idilicky (byť jsem si vědom, že to ukazují tak, aby to vypadalo přijatelně, že…): http://www.youtube.com/watch?v=bsCZzpmbEcs ) umožnila USA realizovat válku s Iránem.

trodas
Návštěvník
trodas

To jsou ale milí pánové. Jen je všechny zbičují a bude právo Šaría nastoleno. Jo, už je mi to jasné. Chudák ten, co je ve vězení za drogy…

Nu, na druhou stranu, před kamerou se snažili tvářit patriotsky. Uvidíme, jak se lidem tento Islámský stát bude líbit. Možná to započne počátek konce Muslimské víry – anebo právě naopak? Těžko soudit. Rozhodně nenechávají nic náhodě a cvičí si své vojaky od mala – základní školní vzdělání podle ISIS:

http://www.youtube.com/watch?v=Z_4ZTW_Mh-U

…jak asi bude vypadat maturita?

Pokud nenapadnou Turecko kvůli té vodě v přehradě, tak by mohlo být zajímavé, jak se tento experiment vyvine dál. Pokud bude to jejich zřízení fungovat, pak to může být zajímavé pro všechny muslimské země. Jen si nejsem jist, zdali Saudská Arábie ví co činí, když financuje tyhle lidi.
Nezdá se, že by byli pro to, aby jim vládlo 1000 princátek – zdáse, že mají svého Chalífa a tomu se podřídí v souladu s právem Šaría. Režimy v SA, Kuwaitu a Bahrainu by se měly mít na pozoru, tohle může být počátek jejich konce.

Saudi Arabia’s role in the Syrian civil war
http://www.youtube.com/watch?v=LBL_X2bdwdU

Human rights and internal power struggle in Saudi Arabia
http://www.youtube.com/watch?v=mhd4nVgUCdw