Rozsudek v kauze H-System oživil vzpomínky na divoká 90. léta, Česko vezme...

Rozsudek v kauze H-System oživil vzpomínky na divoká 90. léta, Česko vezme poctivým lidem “fšecko” a jako náplast přes hubu dostanou 50 tisíc Kč a nájemní garsonku nebo Unimo buňku! Někteří uvažují o sebevraždě a můžou za to prý i lidé z okolí Miloše Zemana! Jenže, co ty stovky lidí, kteří za domy zaplatili, ale mají je jenom nakreslené na papírech? Ty nikdo nelituje? Výzva Aeronetu české vládě!

Rozsudek v kauze H-System oživil vzpomínky na divoká 90. léta, Česko vezme poctivým lidem “fšecko” a jako náplast přes hubu dostanou 50 tisíc Kč a nájemní garsonku nebo Unimo buňku! Někteří uvažují o sebevraždě a můžou za to prý i lidé z okolí Miloše Zemana! Jenže, co ty stovky lidí, kteří za domy zaplatili, ale mají je jenom nakreslené na papírech? Ty nikdo nelituje? Výzva Aeronetu české vládě!

Českou republikou otřásá už od včerejšího dne skandální rozsudek Nejvyššího soudu ČR, který v pondělí padl v projednávané kauze likvidace konkurzní podstaty po zkrachovalém projektu H-System. Téměř 60 rodin musí do 30 dnů vyklidit domky, které si sami postavili a zaplatili [1]. Nejprve si krátce připomeňme celou kauzu, na kterou mnozí už zapomněli a mladší čtenáři možná vůbec netuší, o co se jedná.

Celá kauza začala vlastně už v roce 1990, kdy po pádu komunismu došlo k prudkému zastavení veškeré bytové výstavby v tehdejším ještě Československu, později ČSFR. Nedostatek bytových jednotek a příchod zahraničních bank a nových bankovních produktů jako jsou hypotéky spustilo lavinu výstaveb rodinných domů na zelené louce, protože život v panelácích byl v té době zdiskreditovaný slavným výrokem Václava Havla, že občané v Československu jsou odsouzeni žít v králíkárnách. A právě tady se začal odehrávat příběh, který tak neslavně vstoupil do dějin naší země.

Zdeněk Krčmář, souce Nejvyššího soudu, vysvětluje pro média rozsudek v kauze H-System.

V roce 1993 založil Ing. Petr Smetka akciovou společnost s názvem H-System. Společnost nabízela levné bydlení ve vlastním a spustila v České republice rozsáhlou marketingovou kampaň. Společnost fungovala v roli a pozici developera, kterému klienti předali peníze a developer jim měl postavit rodinné domy v satelitních obcích nedaleko od Prahy. Doba dodání domku se pohybovala od 2 do 3 let a klienti dostali kalkulační cenu předem, která se v letech 1993 až 1995 pohybovala okolo 1.3 až 1.8 milionu korun. Na tehdejší dobu a tehdejší poměry rozhodně nešlo o levné domky, ale to bylo způsobeno hlavně tím, že v té době v ČR platila ještě regulace bytového fondu a trh s byty se týkal pouze novostaveb. První problém, který zazněl na straně obhajoby u soudu během pozdějšího projednávání trestní kauzy, byl nekontrolovaný růst cen stavebních nákladů H-Systemu.

H-System vznikl na troskách kolektivní socialistické výstavby a základech divokého tržního kapitalismu první poloviny 90. let

Projekt vznikl už v roce 1992 a propočtové náklady na výstavbu vycházely z kalkulací setrvalého stavu cen, což ovšem bylo krátkozraké, protože v polovině 90. let jenom ceny stavebního materiálu vzrostly u některých komodit o desítky procent, mnozí si možná vzpomínají na to, jak ze dne na den zdražily pálené cihly a tvárnice, jak nebyla okna a dovážela se za ukrutné peníze z Německa atd. Tady někde začaly problémy H-Systemu. Už v roce 1995 bylo jasné, že smlouvy podepsané s lidmi v roce 1993 nelze splnit za ty smluvní ceny, které byly sjednány.

Tady na tomto místě mělo přijít jednání s investory a měly být podepsány dodatky ke smlouvě a rekalkulace nákladů. Jenže v té době už běžela mohutná reklama v ČR na levné bydlení a navyšování cen výstavby nebylo prostě možné s ohledem na sliby v reklamách. Petr Smetka se proto pokusil chybějící peníze vydělat jinde a peníze investorů z H-Systemu použil na pokus o rozjezd tzv. Třetího trhu s cennými papíry, ale třeba i na rozjezd finanční loterie Loto, která brzy zkrachovala. V ní Smetka utopil 300 milionů korun, z velké části peníze pocházely z H-Systemu [2]. A tady se začala největší tragédie polistopadové divoké ekonomické transformace.

Poškození z H-Systemu u soudu.

Manažeři H-Systemu už ve druhé polovině roku 1995 používali peníze od nových klientů, kterým měli být dodány domky v letech 1997 až 1998 na to, aby z nich zaplatili náklady na stále se prodražující výstavbu domků klientů z první vlny, tedy z roku 1993. Tím se roztočila dluhová spirála, kterou ve světě znají pod názvem “Ponzi scheme”. Je to systém, kdy nově příchozí klienti hradí závazky, které firma má vůči klientům, kteří do firmy nebo do projektu přišli dříve. A nově příchozí jsou motivováni, aby sháněli další klienty, kteří až přijdou, tak uhradí náklady opět těm před nimi. Toto finanční letadlo se obvykle realizuje v oblasti investic, tedy s hotovými penězi a nic jiného v těchto operacích není zahrnuto. Jenže manažeři H-Systemu použili Ponziho schéma na projekt výstavby rodinných domů. A dnes pouze sledujeme důsledek a tragédii, která po tomto systému zůstala.

Klienty pro H-System sháněli i politici z ČSSD

Velmi klíčovým momentem byl rok 1996, kdy H-System nabídl několika politikům ČSSD placené manažerské pozice za to, že budou shánět pro H-System nové klienty, nové zájemce o výstavbu rodinného domku. Václav Erben, bývalý tiskový mluvčí premiéra Miloše Zemana, byl na výplatní pásce H-Systemu jako realitní makléř nabízející domky H-Systemu a nenapadlo ho nic jiného, než přivést do H-Systemu svoji vlastní dceru. Ta tam utopila podle jeho slov stovky tisíc korun. ČSSD před volbami 1996 neměla peníze, v té době se soudila s českým státem o Lidový dům a nebylo jasné, kdo uhradí straně volební kampaň. Jednotliví placení funkcionáři ČSSD tak byli vyzváni, aby se načas vzdali svých stranických platů a zajistili si jiný příjem. A právě nabídka na placené pozice realitních agentů pro H-System jim v té době vytrhla trn z paty. Je neuvěřitelné, že český mainstream používá kauzu H-System jako munici proti Miloši Zemanovi.

Ing. Petr Smetka u soudu.

H-System věděl, že politici v ČSSD jsou bez peněz a Miloš Zeman jim ze stranické pokladny nic nepustil. V tomto ohledu se Miloš Zeman zachoval jako tvrdý a správný manažer. Problém je v tom, že placené aparátčíky v ČSSD nenapadlo nic jiného, než si najít náhradní příjem ze zdrojů H-Systému. Mezi nimi byl i Miroslav Šlouf, bývalý poradce Miloše Zemana, který si od H-Systemu odnášel svůj plat ve výši 24.000,- Kč každý měsíc, více v článku na PL zde. A právě Šloufa nyní mainstream předhazuje veřejnosti v kauze H-System jako pojítko na Miloše Zemana. Jako kdyby snad Miroslav Šlouf vytuneloval H-System, když pouze důvěřivě sháněl další klienty do H-Systemu v roli najatého realitního agenta, stejně jako desítky dalších osobností, které Smetka oslovil.

Z kolektivní Akce Z na výstavbu domků na klíč se stalo nejprve Ponziho schéma a potom Český tunel. Peníze na domky byly utopeny v rozjezdu loterie a v projektu nové burzy cenných papírů

Už od roku 1996 bylo manažerům okolo Petra Smetky v H-Systemu jasné, že jde o finanční letadlo, které nabírá nové klienty jen kvůli tomu, aby z jejich peněz mohly být uhrazeny a dostavěny domky. Těch bylo nakonec dostavěno jen 35, zatímco klientů H-Systemu v roce 1997 bylo více než 1200. A právě tento nesoulad naznačuje, že už minimálně od roku 1996 nešlo v kauze H-System o tradiční americké “Ponzi schéma”, ale o obyčejný “Český tunel”.

Ceny stavebnin a pozemků vskutku v okolí Prahy, kde H-System chtěl stavět, rostly raketovou rychlostí, ale ne tak rychle, aby z peněz od jednoho tisíce klientů šlo postavit jenom 30 domků a několik dalších základových desek. Peníze z projektu byly vyvedeny, vytunelovány a utopeny. Dalo by se říct, že kauza je jasná a české soudy mohly rozhodnout rychle už v roce 1998, když H-System spadl do konkurzu. Jenže to se nestalo. Českým soudům trval finální rozsudek, který padl toto pondělí u Nejvyššího soudu, celých 21 let. A co se dělo od roku 1997, to by nebylo možné v žádné zemi, to je možné jenom v Česku.

Kolikrát klienti H-Systemu zaplatili za své domy.

Z více než tisícovky klientů H-Systemu bylo uspokojeno jen cca. 60 klientů. Celkem 35 domků bylo dokončeno do roku 1997, dalších zhruba 30 domků bylo vybudováno [3] vlastním nákladem členů H-Systému. Jenže, co se nestalo? Všechny tyto domy stojí na pozemcích, které stále patří H-Systemu. Z neznámého důvodu se klienti H-Systemu rozhodli stavět na pozemcích konkurzní podstaty s odůvodněním, že přece za pozemky už zaplatili.

Jenže taková argumentace je u soudu bezpředmětná. Pokud stavíte na pozemcích, které vám nepatří, protože jsou předmětem konkurzní podstaty, potom se nemůžete divit, že Nejvyšší soud nařídí vystěhování ze staveb na nich vybudovaných. Chápu lidskou stránku věci, lidé za ty pozemky zaplatili, z morálního hlediska jsou jejich, ale pokud v katastru nemovitostí je vlastníkem pozemků stále uvedený úpadce, tzn. H-System, můžete se stavět na hlavu, ale pouze to znamená to, že jste za pozemek zaplatili někomu jinému, za někoho jiného a váš dům stojí na jeho pozemku.

Rozebrat zděný dům a odvézt na jiný pozemek je velmi drahou variantou

Tady v Německu jsou firmy, které se zabývají rozebíráním staveb a jejich přesunem na jiné místo. Finančně je to ukrutně náročné, firma rozebere zděný dům od střechy až po základy a postaví znovu na jiném místě a jiném pozemku. Ovšem cena odpovídá skoro výstavbě úplně nového domu, protože jediné, na čem ušetříte 100% z ceny je stavební materiál s výjimkou malty, omítek, základů, klempířských a malířských prací, podlah atd. Zaplatíte tak jenom rozborku a sborku domu, plus výkop nových základů na novém pozemku a napojení na inženýrské sítě.

Tohle řešení je možné jen u domů postavených určitými metodami, domy postavené z prefabrikátů a tvárnic typu YTONG se rozebírají celkem snadno a rychle, naproti tomu rozborka cihlových domů je prakticky vyloučená, protože nové porotherm cihly jsou zalité betonem a velmi křehké. Klienti H-Systemu, kteří si postavili za vlastní peníze domky a pouze pozemek patří H-Systemu, by tedy mohli stavby odstranit a přesunout jinam. Samozřejmě, že to platí pouze v teoretické rovině, protože by na takovou akci museli mít peníze a není mi jasné, jakou technologií ty domky v Horoměřicích byly stavěny, jestli nejde náhodou o klasické porotherm cihlovky, ty se prakticky rozebírat nedají.

Lidé se dovolávají spravedlnosti u soudu.

Co mně však zaráží, to je postoj médií, která litují majitele dostavěných domků, ale už vůbec nemluví o stovkách a stovkách klientů H-Systemu, kteří nemají ani domky, ani pozemky, ale přitom za domky i pozemky zaplatili. A co oni? Proč je nikdo nelituje? Je to snad kvůli tomu, že se dostali až na samotný konec Ponziho schématu, kde už nebylo z čeho brát, a tudíž o nic nepřijdou, protože ani nic nedostali za své peníze?

Tahle úchylná logika mně děsí, protože se v ní zrcadlí hrozivé myšlení, že lze dělit okradené lidi na bázi kastovního systému, tzn. na ty, kteří to stihli včas a postavili si domky a na ty, kteří to už nestihli a přišli “jako blbci” pozdě. A už vůbec nechápu, jak je možné, že někdo se rozhodl, že bude stavět anebo dokončovat stavbu na pozemku, který je předmětem konkurzu a pohledávky za zkrachovalou firmou. Vy byste šli stavět dům na pozemek, který je předmětem konkurzní bitvy u soudů? Pokud máte hlavu v pořádku, tak byste určitě nešli.

Z vlastního 3x zaplaceného domu na ulici nebo do nájemní garsonky a 50 tisíc korun držhubného? Výzva redakce vládě České republiky

Dnes pronikla na veřejnost informace, že zmíněných 60 rodin, které se mají vystěhovat ze svých domů, za které zaplatili v některých případech dokonce 3x po sobě (jednou zaplatili H-Systemu, podruhé družstvu Svatopluk za dostavbu domu a potřetí bance za odkup domů v dražbě od konkurzního správce), bude mít nárok od státu na dávku jednorázové sociální dávky ve výši 50.000,- Kč [4]. Jistý podnikatel z Kokořínska, Zdeněk Babka, nabízí lidem celkem 8 garsoniér na dobu 6 měsíců za přijatelné nájemné, ale to prakticky nic neřeší pro 60 rodin, ty se těžko vejdou do 8 garsónek. Uvažuje se proto o Unimo buňkách postavených na louce nebo na poli. Stejně tak se uvažuje o vypsání peněžní sbírky, ale tu musí nejprve schválit Krajský úřad, a ten na to má celkem 30 dnů. Tady se ovšem musím pozastavit, protože jestli by měl někdo tuto situaci finančně pokrýt, je to český stát, který dopustil v rámci divoké ekonomické transformace v 90. letech tunelování peněz poctivých českých občanů.

Objem soudních spisů v kauze H-Systemu.

Server Aeronet proto vyzývá vládu České republiky, aby na svém nejbližším zasedání projednala a schválila intervenční záměr odkupu pohledávek za zkrachovalou firmou H-System, aby lidé v domech, které si zaplatili (mnozí z nich několikrát po sobě), mohli nadále bydlet a nemuseli být děsivým a otřesným příkladem bezdomovců, kteří byli okradeni na svých právech a majetku. Český stát bez mrknutí oka sanoval v minulosti zkrachovalou firmu OKD, kterou vytuneloval a posléze opustil Zdeněk Bakala. Český státní rozpočet vynakládá každý rok peníze stovkám neziskových organizací v ČR, které škodí zájmům a lidu České republiky. Český stát beze všeho vynaložil téměř půl miliardy korun na výkup vepřína v Letech u Písku pro velice pochybné a z hlediska historických faktů kontroverzní účely jedné neziskové rómské organizace, konkrétně Muzeum rómské kultury, která částku inkasovala, o kauze jsme psali zde.

Stejně tak stát vynakládá peníze do sportu a dalších aktivit, které v zahraničí jsou zcela a běžně financovány jen z komerční sféry a ne z veřejných rozpočtů. A stejně tak chce vynakládat miliardy korun do nákupu nových zbraní, amerických vojenských vrtulníků a dalších misí českých vojáků v zahraničí. Vyzýváme vládu České republiky, aby výše uvedené příklady výdajů státního rozpočtu přesměrovala a pomohla sanovat pohledávky okradených občanů a věřitelů H-Systemu, kteří kvůli chybným krokům soudů a konkurzních správců v posledních 20 letech přišli o své veškeré životní úspory. Náprava křivd musí přijít ze shora, protože zezdola již není možná. Vláda Andreje Babiše má příležitost udělat tlustou čáru za bezprávím na obyčejných lidech, které se táhne českou historií už přes 20 let.

Nezávislá žurnalistika je v jedné věci zcela závislá: na podpoře čtenářů

Závěrem ještě jedna prosba jménem redakce: Pokud se Vám líbí naše práce a informace, které přinášíme, zvažte prosím jakýkoliv finanční příspěvek na zachování provozu našeho serveru. Pět dní před koncem měsíce máme vybráno zatím jen necelých 50% z cílové sumy. Náš server se nemůže spoléhat na nadnárodní instituce a fondy, ani na dotace a mecenáše, stojíme a padáme s podporou našich čtenářů. Přispět nám můžete na naší obvyklé darovací stránce zde, a to bezhotovostně převodem na účet v ČR (a SEPA převodem v eurech ze SR), PayPalem, Bitcoinem anebo složenkou na účet. A samozřejmě děkujeme všem, kteří již přispěli!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Oblázek
Návštěvník
Oblázek

Proč bych měl ze svých daní platit naivní klienty nějaké společnosti?
Zachvili budeme platit důchodcům za jejich nákupy u šmejdů?
Jak může být někdo tak hloupej, že zaplatí za dům dopředu, 2x a ještě na cizím pozemku?

1/2 platu platu jde na daně a z toho co zbyde odejde dalších 22% na DPH.

Takové prachy platíme a my ani nejezdíme v MHD ZDARMA.
Příště zdravotnictví pro bohaté.
Půda bez života.
Voda kdo ví kde.
Školství k větší debilitě a hlouposti.
Sportovní utkání dohodnuté dopředu.
Naše vojsko v jiné zemi.
Jidlo plné jedů a semletých odpadků.
Atd….

Tuto kampaň mají opravdu geniálně vymyšlenou a zase se nakrmí všichni, kteří nutně potřebují ukazovat svou chlebárnu na kameru či fotoaparát.

Stále slyším stejné kecy.
Pane premiére, řekni mi prosím, jak náš stát bude na ty tvoje vize vydělávat? Jak si vedeme v investicích? Řekl bych že nula od nuly pojde a začínající megatunel české země jako konečná otázka.

No, představte si, že za pár generací se budou děti učit jaký byli ti naši vůdci úžasní lidé.

Prostě Porno, nic víc…

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Velice mne mrzí, že se tu v poslední době objevují vulgarity, vzájemné napadání diskutérů a napadání autorů článků. Opravdu si, jak tu někdo napsal, a zdůraznil též Admin, nevážíme možnosti svobodně diskutovat, bez registrace, bez cenzury. To chceme klesnout na úroveň novinek.cz nebo Bakalova aktuálně.cz? Moje příspěvky z neznámého důvodu také jdou do processingu (a to dříve nebývalo) a nemusím kvůli tomu urážet Admina. Co je to proti tomu, že mi zablokovali mailovou adresu a zrušili facebook? Prý je používán můj facebook k podezřelým aktivitám, či co mi to píše anglicky… Ne, měl jsem ho jenom na diskuse na jiných serverech a ke čtení informací institucí, které nemají na webovky a dávají info jen na facebook.
A k věci. Dovoluji si nesouhlasit se zastáváním se jen jednoho druhu poškozených, výjimečně nesouhlasím ani s autorem panem VK, i když správě tam tu klíčovou myšlenku má. Proč všichni litují ty, co bydlí a zaplatili si dvakrát jen ze své blbosti? (Přečtěte si rozsudek nebo vyslechněte tiskovou konferenci k němu aspoň.) A co ti – ostatní věřitelé, co nebydlí a mají jenom peněžitou pohledávku? (A jak už jsem poznamenal dříve, proč by ty, co bydlí a nemají bydlet po vystěhování měl odškodňovat stát, který vybere peníze od lidí mnohem chudších, kteří jsou sami na ubytovně, v předraženém podnájmu atp.?) Proč jsou vidět a slyšet jenom ti bydlící věřitelé? Protože křičí hodně nahlas a začínají s anarchií, citovými výlevy a vyhrožováním (hrozba sebevraždou atp.)! Je to falešný sociální ohled. Kapitalismem byl okraden nejeden z nás, ať jako jednotlivec, nebo jako součást celku. Kapitalismus je živelní pohroma. Mnozí byli poškozeni jinak, pokud jde o bydlení, okradeni realitkou, prodejcem, jiným developerem atp. atp. atp. Těch se nikdo nezastává. Mně také při řešení osobního problému skrze soudy došly peníze, spor jsem musel ukončit – vzdát, soud mi osvobození od poplatků a právní pomoc zdarma nepřiznal – a kolik je takových jako já? Každý, kdo jsme nic neukradli, jsme svým způsobem poškození! Máme se tedy odškodnit všichni navzájem? Za kolektivní blbost, že jsme připustili restauraci kapitalismu, nyní dostáváme kolektivní trest, i když každý z nás jiný.

Milada
Návštěvník
Milada

Prispevek je v Processingu a dodam jeste, prece katastralni urad musi mit zapsaneho majitele.

r.m.
Návštěvník
r.m.

processing tu řádí jak pravý rudý cenzor

Milada
Návštěvník
Milada

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1159646-nadeje-na-vraceni-penez-klientu-h-systemu-je-zas-o-neco-mensi
O cem se nemluvi, kdo dal prikaz k odblokovani Rabyne – kdo je majitelem, proc se o tom mlci??

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Mimo toho, že si někdo chce zase pořádně namastit kapsu na cizím majetku, protože tento rozkradený stát už toho moc nepustí, se nemohu zbavit pocitu a celý případ na mne budí dojmem, že po “zákazu kouření v restauracích”, jde o další pokusnou metu, kolik toho ještě mohou zkusit na náš národ, než někomu prdnou nervy a začne kolem sebe střílet jako v USA.

Jestli i toto mělo být jen lakmusovým papírkem, moc bych to aktérům nedoporučoval, protože my sneseme hodně, ale jak to překročí určité meze, tak nehledíme kolem sebe a na svůj další osud, …. a Heydrich, nebo ti, co padali z oken na halapartny, by mohli vyprávět, kdyby mohli, co umí Češi, když se pořádně naserou…!
Ne nadarmo nám Heydrich říkal “smějící se bestie”, protože naše tolerance není naší slabostí, ale drží naše emoce na uzdě, aby se z nás ty bestie nestaly…!
A to my umíme, jak říkal jeden legionáři z Ruska, který bydlel vedle mých prarodičů, co tam prováděli za zvěrstva, když byli donuceni se bránit přesile.

Myslím (podle jeho vyprávění), že Islámský stát by i dnes prchal hrůzou před našimi legionáři stejně, jako kdysi Maďaři, když skákali hrůzou před naším generálem Šnejdárkem do Dunaje, když osvobozoval Slovensko, protože věřili, že se z něj stal v Africe kanibal.
I když nepatřil do naší legie v Rusku, ale do Francouzské, v boji své kořeny nezapřel…

https://cs.wikiquote.org/wiki/Josef_%C5%A0nejd%C3%A1rek

https://cs.org/wiki/Josef_%C5%A0nejd%C3%A1rekwikipedia.

ZPHR
Návštěvník
ZPHR

Tahle justiční židobolševická mafie nemá nikdy dost a zřejmě ve své žravosti ztrácí jakékoliv zábrany. Pokud ty lidi opravdu vystěhují na ulici, bude to pro obrovské množství lidí konečný budíček, kdy si definitivně uvědomí, že ten stát není náš…. To asi pochopil i Zeman, takže se snaží zatáhnout za záchrannou brzdu přes Rychetského.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Rychetský je také bývalý Husákův prokurátor. Ten šlape s mafií… viz jeho “obsáhlé” zdůvodňování potřeby zrady před podpisem Lisabonské smlouvy.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Rychetský, Jičínský,.. všechno stejný bolševický ksindl..!

r.m.
Návštěvník
r.m.

oba dva jsou pžedevším židobolševici z 50. let

ZPHR
Návštěvník
ZPHR

No, to zcela bez pochyb je. Jeho otec byl advokátem nechutné zrůdy, židobolševického prokurátora Vaše, který v 50. letech odsuzoval lidi k smrti. Sám Rychetský ml. považuje Vaše za politického vězně….
Přesto si myslím, že na něho Zeman pořádně zatlačí.

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Prosím, promiňte, ale já si to nemyslím. Slušní komunisté jsou slušní lidé, sám jsem se o tom přesvědčil a nejsem antikomunistou jako dříve. Musel jsem změnit názor, jenom hlupák nectí dialektiku. Rychtetský je pravdoláskařský, havloidní darebák sloužící – jen Bůh ví – komu… Evropské unii? Světovým bankám? Neznámým silám. Je to odporný sliz. Býval to Zemanův parťák. Pan prezident je sice samolibý, alkoholik, občas arogantní, ale udržel si tu sílu obstát před soudem dějin českého národa!!! Rychetský je zrádce.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Ano, ale slušní komunisté byli většinou ti, co jen platili stranické známky a nesměli do ničeho kecat.
Sám jsem jich v životě taky pár potkal a znal.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Četl jsem někde myšlenku, že bílý muž nakonec vyhraje každou válku, protože je systematičtější a nelítostnější.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

A hlavně nemá v palici Korán, ale mozek, který používá..!

.lak
Návštěvník
.lak

Výzva český vládě? Ti mají lidské zdroje na zisk, ne aby investovali do fiktivních zaměstnavatelů, protože nemají nástroj jak je přinutit a morálka je pojem na druhém konci jejich žebříčku profitu. Otočili všechno.

Josef
Návštěvník
Josef

Bohumil Doležal, 15. prosince 2000: ČSSD a H-Systém
http://www.bohumildolezal.cz/texty/u015-05.htm

Věc s ČSSD a H-Systémem je docela jasná, i když se český premiér (Miloš Zeman) tak legračně vykrucuje: v roce 1996 se ČSSD octla ve svízelné situaci: preference a politická váha strany nezadržitelně rostly, chyběly však prostředky pro práci aparátu, bez něhož se ani strana dolních deseti tisíc neobejde. Proto se někdo z kompetentních činitelů ČSSD zřejmě dohodl se zmíněnou firmou přátelskou výpomoc. Že to nebylo jen za krásná slova díků, se dá předpokládat. Teď to prasklo a je malér. Přisazují si zhrzení odstrčení i ti, co vzhledem ke své choulostivé pozici musí zpívat (p. Ivo Svoboda, paní Snopková). Případ jako udělaný pro mravokárnou čtyřkoaliční klaku z MFD.

Jenže je tu dvojí mohutné “ale”: snad měli pánové z H-Systému dojem, že mají takto krytá záda, a tím vzrostla jejich drzost. Nic však nenasvědčuje tomu, že by se ČSSD na jejich podvodech nějak podílela, nebo že by o nich vůbec byla věděla. Za to, co provádělo vedení H-Systému, nenese ČSSD žádnou odpovědnost. Celý případ jen znovu signalizuje, že financování politických stran není u nás uspokojivě vyřešeno a že strany musí používat podivných obezliček. Výpomoc od H-Systému je nepříjemnost nevinnější než Lajos Bács, pan Sinha, potíže nebožky ODA i bamberská aféra.

Za druhé by se nemělo zapomínat na to, proč měla ČSSD problémy: ministerstvo financí jí tehdy pomocí formální právní finty podvázalo finanční zdroje. Pravice se tak dosti nemravným způsobem pokoušela přistřihnout křidélka svému opozičnímu soupeřovi. Přitom bylo zjevné, a každá kulturní, velkorysá vláda by to byla uznala, že sociální demokracie má na vlastnictví Lidového domu, o nějž byl spor, morální nárok.

Je tedy problém s H-Systémem jen další ze série aférek, jimiž se nás naši politici zprava i z leva a spřízněná mediální lobby snaží přesvědčit, že hlavní problém je v poctivém či nepoctivém financování stran. Ve skutečnosti je hlavní problém v dobrodružné a nesmyslné politice, kterou provádí nynější levicová vláda v mnoha ohledech stejnou jako její pravicoví předchůdci.

12. prosince 2000 Zeman ve sněmovně odmítl spojení ČSSD a H-Systému
https://zpravy.idnes.cz/zeman-ve-snemovne-odmitl-spojeni-cssd-a-h-systemu-f7e-/domaci.aspx?c=A001212_170205_domaci_mhk
4. července 2001 Šlouf přiznal styky s H-Systémem
https://zpravy.idnes.cz/slouf-priznal-styky-s-h-systemem-dq0-/domaci.aspx?c=A010703_214144_domaci_was

Požadovaný formát
Návštěvník
Požadovaný formát

Zajímalo by mne, ODKUD se vzala hlavní postava Ing. Petr Smetka. Jediné, co se mi o něm podařilo zjistit je, že údajně maturoval na gymnáziu v Třeboni. Odkud ovšem přesně pochází, co studoval dále, a čím se živil před r. 1898 je pro mne záhadou. Uniklo mi něco nebo se to fakt neví?

r.m.
Návštěvník
r.m.

Smetka se nevzal, nenarodil, on vyšel v denním rozkaze majora Terazkyho

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Slovo do pranice: Po seznámení se s kauzou H-Systém, které mne dosud nezajímala, dokud se jí nevěnoval právě AE, jsem si myslel, že pan Smetka je darebák, jeden z mnoha novodobých darebáků, zlodějů a vyžírků, nemyslím si to už, je to naiva, tvrději: diletant, který nezvládl kapitalismus a jeho poměry, ale zřejmě ne grázl. Omlouvám se panu VK (pravda, nevycházím jen z jeho článku, seznámil jsem se i s dostupnými informacemi na internetu), ale jestli chtěl vykreslit pana Smetku jako darebáka, tak se mu to – přinejmenším, pokud jde o mne, nepovedlo. On je svým způsobem oběť též.

Bubla
Návštěvník
Bubla

Předem se omlouvám adminovi za OT, ale pozorovatelka mně právě smazala dotaz na ni, pod jejím novým článkem, přesto, že tam nebylo naprosto nic neslušného… a jak jsem ji slíbil napíšu tento dotaz teď sem, doufám že její nenechavé prstíky nesahají tak daleko a nescenzuruje mne i zde 🙂
Tedy Vážena paní pozorovatelko, mám dotaz k vašemu článku o konci dollaru z dneška.
Můžete prosím jmenovat alespoň jednoho jediného boháče z libovolné země, který je příznivcem konce dollaru? Je to např. vámi zmiňovaný Rotčajld ? Protože mi není jasné, jak je možné, aby vámi zmiňovaní globalisté, kteří si podle Vás přejí konec dolaru, neměli mezi bohatými jaksi nikoho, kdo by jejich politiku sdílel.

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Pane Bubla, na “konec” dolaru nebude mít vliv žádný “boháč”! Jde pouze o vynucený, obecný, ekonomický jev, který může ještě proběhnout “mírnou cestou”, kde nemusí ani “boháč” příliš prodělat!!

Bubla
Návštěvník
Bubla

Nerad vás zklamu. Boháči mají na veškeré dění velký vliv. To že by na propadu dolaru nutně prodělali je jisté. Na světě je víc dolarů než ostatního majetku. Kde jsou ty peníze? Myslíte že na účtech chudáků?
Matka rotčajldů jednou řekla: “Pokud mí synové nebudou chtít aby byla další válka, nebude”.
Je to totéž jako by řekla, že pokud budou chtít, válka bude. Tedy např. právě Rotčajld je jedním z adeptů na to, aby byl , pokud je “člověk globalistů”, pro pád dolaru. Osobně si to dovedu představit, má jistě hodně (všechno) zlato světa, takže by na tom tratil relativně nejmíň, ale pozorovatelka píše, že Trumpa varoval před tím že zničí dolar. To je protimluv. Jasně může blafovat, může si právě to přát, a to jsem i od Paní Pozorovatelky čekal, že řekne. Přecenil jsem jí. V ní bouchly saze a smázla můj naprosto nevinný dotaz. To je od ní ošklivé. Budu jí muset za to potrápit 🙂

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

Nemusíš nikoho potrápit, sám na sobě to zvládáš dokonale.:-)

Tolik smetí v hlavě, ale přesto ještě žiješ – no přežíváš…
Viz ” tvá přehnaná úcta k citátu té ježibaby, prý matky” 🙂

A nebo to, že jsi ten článek vůbec nepochopil, vlastně Ty jsi ho pochopil, ale podle sebe = bez otevřených možností
bez možností plynutí nabízejích energií obsažených v článku
bez možnosti přijetí, že jde:
o názor
o ukázku
o určitou možnost…
Prostě ” buď to do slova bude podle té Tvé logiky, anebo má pozorovatelka ” po ptákách” . A ke všemu se divíš, tak to máš tedy moc těžký život strýcu. 🙂

P.S. : Že by admin a VK drželi ” basu” s pozorovatelkou, což bych očekával?
Tak to bohužel ani náhodou…
Co to asi tak vysvětluje?!

Václav
Návštěvník
Václav

Bubla
co se týče Pozorovatelky, je nutné si uvědomit, že je to mimořádně
ješitná figurka!! Už mnohokrát napadla mnoho čtenářů slovy: vy jste
hlupák, ubožák, mrzák, atd, atd. Přitom její nesmyslné bláboly typu:
v polovině května má dojít k likvidaci Izraele, nebo výrok o tom, že
islám měl ovládnout svět po II. světové válce jsou natolik primitivní,
že to úplně řve!! Její články jsou obyčejné fabulace!!

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Chlapci,…. vy si vůbec nevážíte a neuvědomujete, že sem můžete psát co chcete, kolik toho chcete,… a bez registrace!
Mám to oproti vám jednodušší, protože já tady čtu jen informace, které mne zajímají, a co mne nezajímá, jako například hádky, tak to jen přeletím pohledem, takže ty vaše zbytečné výpady na jiné diskutéry vůbec neregistruji.
Zasíráte tím ale zbytečně prostor na úložišti, které musí někdo platit, …. a jestli se vám nelíbí, co tady Pozorovatelka píše, protože vám to nejde pod nos, tak ji nečtěte a nereagujte na ni.
Vždyť vám to nikdo nevnucuje, tak vo-co-go?!
Já ji třeba čtu rád, když sděluje informace a nemusí reagovat na vaše výpady.

Jestli máte nějaké své mindráky a frustrace, tak nadáváním Pozorovatelce, to nevyřešíte a obávám se, že tady na tomto diskuzním fóru, vůbec..!

VM81
Návštěvník
VM81

Teda Admine, již mne doopravdy serete. Každý můj příspěvek, i kdyby tam byla jen DVĚ slova jde do processingu. To máte mou IP adresu tak nastavenou? Proč asi? Teď jsem vložil 3 příspěvky. Ani v jediném nebyl žádný odkaz, ani sprosté slovo at., at. Všechny v “Processingu”. Jděte do háje i s Vašim Akismetem.

Administrator
Admin

Akismet mi odesílá k ruční moderaci v poslední době skoro každého, je to kvůli tomu, že máme nálepku proruského serveru. Akismet to asi zohledňuje. Bude to horší a horší. Orgánům se nelíbí, že tu umožňujeme lidem diskutovat bez registrací a ověření identit přes Facebook ID nebo jiného velkého bratra. Zrovna včera jsme dostali do redakce dotaz z německého FAZu, proč umožňujeme lidem diskuse bez registrací a ověření cestovního pasu. Normálně jsem na to zíral jako blázen. Německo jede.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Já bych pro ty neobolševiky nejen z Německa měl adekvátní odpověď, ale musel by jim to někdo přeložit do jejich marxistického jazyka.
Tomu oni rozumí nejlépe a tak se na ně musí…:

https://youtu.be/SObrK0DIuhU?t=115

ZPHR
Návštěvník
ZPHR

Matonoha, který tu nechutnost předvádí, je sám židobolševik největší. To jsou ti “umělci z Brna”…
Většina lidí to bohužel zatím nedokáže dešifrovat.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Alespoň důkaz, že sami válčí mezi sebou… A to je dobře!

r.m.
Návštěvník
r.m.

vida, co všechno snese slavná HBO

Dan
Návštěvník
Dan

Debilní vzkaz.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Pro debila všechno debilní… : D
S každým se musí mluvit jeho jazykem..!

r.m.
Návštěvník
r.m.

… a ověření cestovního pasu. FAZ byly pravicový noviny a Sudetendeutsche u nich měli vždycky otevřený dveře.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Trpělivost růže přináší.
Já mám v procesu téměř každý druhý příspěvek a jsem v klidu.
Buď projde, nebo nebo neprojde, tak o co jde?

Dobre, dobre, všetko v klidu…:

https://www.youtube.com/watch?v=OUCS6jmkYf4