Rozklad Ruska podruhé – kdysi polská Solidarita, dnes Ukrajina, ale technologie stejná....

Rozklad Ruska podruhé – kdysi polská Solidarita, dnes Ukrajina, ale technologie stejná. Gorbačov dnes: Vojensko-průmyslové kruhy Západu chtějí začít novou válku.Chodorkovský: Jsem připraven stát se ruským prezidentem. Proč Varšavská smlouva musela padnout, zatímco NATO se smí rozšiřovat?

Rozklad Ruska podruhé – kdysi polská Solidarita, dnes Ukrajina, ale technologie stejná. Gorbačov dnes: Vojensko-průmyslové kruhy Západu chtějí začít novou válku. Chodorkovský: Jsem připraven stát se ruským prezidentem. Proč Varšavská smlouva musela padnout, zatímco NATO se smí rozšiřovat?

O víkendu proběhly v Rusku demonstrace proti Putinovi. Okamžitě se staly nástrojem západní propagandy, jak ruský národ nesouhlasí s politikou Putina vůči Ukrajině (Putine, dělej mír, ne válku!). V celosvětově sledovaném projevu na téma války proti Islámskému státu včera Obama neopomněl připomenout ruskou “agresi” na Ukrajině a Porošenko ve svém dnešním emotivně pronášel, jak se i na Ukrajinu konečně donesou ideály Velké francouzské a Americké revoluce, samozřejmě, pokud se svět ubrání “ruskému agresorovi”. Vrchol těch “ideálů” USA světu právě naplno předvádějí a ve velkém finále ovládnutí všech a všeho jim opět stojí v cestě Rusko. Kromě akce Majdan byl od srpna jmenován do funkce amerického velvyslance v Rusku mistr barevných revolucí John.F.Tefft, dříve velvyslanec Spojených států na Ukrajině, v Gruzii a v Litvě. A hned po prvních protiputinovských demonstracích se nechal slyšel oligarcha a bývalý šéf ropné firmy Jukos Michail Chodorkovský, že je připraven stát se ruským prezidentem [1]

V těchto souvislostech stojí za pozornost rozhovor s Veronikou Krašeninnikovou, vedoucí Centra žurnalistiky a výzkumu mezinárodní informatiky.„Rusko dneska“, který srovnává dvě období rozvratu Ruska a jednu technologii, která k tomu vede. Rozhovor vyšel v Rádiu Komsomolskaja pravda pod názvem “Plán rozpadu Ruska byl stvrzen a spuštěn” a zde je jeho obsah:

– V poslední době mě Veroniko Jurievno pronásledují stíny. Zdá se mi totiž, že to, co probíhá teď, už probíhalo před čtvrt stoletím proti SSSR.

Byla bych ráda, kdybychom se mýlili … mohla jsem totiž studovat americkou účast na rozpadu Sovětského svazu. V rámci dokumentárního filmu jsem svého času vedla rozhovory s těmi činiteli Reaganovi administrativy, kteří měli podíl na formování politiky USA ve vztahu k SSSR. Jeden z nejzajímavějších rozhovorů jsem měla s člověkem, který se jmenoval Roger Robinson, který byl vrchním ředitelem v Radě národní bezpečnosti. To, co mi povídal nebylo nic nového, protože na toto téma vyšlo v Americe mnoho knih. Přesto široká veřejnost o tom nic nevěděla. Zmiňoval se o finančním a ekonomickém plánu na rozbití Sovětského svazu. Tento tým byl vytvořen specialisty na národní bezpečnost v roce 1982. A tento plán byl realizován bod po bodu.

– Takže tento plán reálně existoval? Nebyly to tedy výmysly?

Podstatná část establišmentu Spojených států byla naladěna ke spolupráci s Moskvou. Avšak Reagan,religiózní fanatik a pravicový konzervativec, zničení Sovětského svazu chápal jako své poslání. S tímto cílem pak seznámil skupinu politických hrdlořezů, kterými se obklopil. Neměli jistotu, že se tento plán podaří, protože Sovětský svaz se zdál stabilní. Ten plán zahrnoval ekonomické, vojenské aspekty, prvky informační a psychologické války.

– Čím začali?

Rozpočtem Sovětského svazu. Pořadí bylo následující: plyn, ropa, zlato a zbraně. První dvě položky tvořili 66 % devizových příjmů. V prvé řadě bylo u SSSR rozhodnuto tyto položky vyloučit. Jak to tedy udělali? Zastavili stavbu druhé větve plynovodu ze Sibiře do západní Evropy. Po dohodě se Sáudskou Arábií snížili cenu ropy šestkrát na 9 -10 dolarů za barel. Dále pak v západní Evropě byly rozmístěny rakety Pershing, což zkrátilo dobu doletu do Sovětského svazu o šest minut a stalo se vážnou hrozbou bezpečnosti pro SSSR. Realizovat tzv. „hvězdné války“ nebylo možné jak technicky, tak technologicky, ale hlavně o co šlo, bylo vyvolat závody ve zbrojení. S touto strategií Reaganova administrativa počítala tak na 5 až 10 let. Začalo to celé v roce 1982 a 23. prosince roku 1991, dva dny do rozpadu Sovětského svazu Gorbačov ohlásil default 96 miliard dolarů dluhu.

– Jak se pan Robinson tvářil, když vám to říkal?

Považoval za velkou čest účastnit se tohoto podniku… nutno říci, že vše držel v mimořádné tajnosti. Jak sám Robinson říkal, o této akci vědělo jen 12-13 lidí Reaganovy administrativy. Dokonce ani viceprezident George Bush nic neměl vědět, protože by kvůli svým ropným zájmům nemusel se snížením cen ropy souhlasit.

– Banket se ve Washingtonu u příležitosti rozpadu SSSR nekonal?

Oficiálně nebyl zmíněn. Ale hlavní o čem se psalo, bylo, že sovětští lidé sami ze sebe sňali jho totalitního hospodářství.

– Bylo možné tuto bitvu vyhrát? Je možné přesně určit roli vnějších faktorů podílejících se na rozpadu sovětského impéria od faktorů vnitřních? A ještě – mohla se na tom spolupodílet určitá zkostnatělost ve vedení, nepohyblivost státní mašinérie, neschopnost pružné reakce na mezinárodní konjunkturu. Je to možné s jistotou procentuálně vyjádřit?

Tak velká událost jako je rozpad největšího státu světa nabízí samozřejmě seskupení velmi mnoha faktorů. Jestli se dá věřit Robinsonovi, pak USA sehrály hlavní roli v rozpadu SSSR. Uvnitř ale byly skutečné problémy. Jestliže by sovětské vedení mělo dostatečnou politickou vůli a bylo dostatečně kompetentní, mohlo by bývalo vyhrát tento boj. Jenže se ukázalo, že cílem Gorbačova bylo ukončení existence sovětského systému. Toto všechno dohromady způsobilo, že došlo ke kolapsu.

– Ale jak to, že si s námi dělali, co chtěli? KGB SSSR nemělo o tom potuchy, co se děje a nebo tomu nedávali nějaký význam?

Svědectví o tom je dostatek a souhlasí s memoáry, které byly vydány za posledních 20 let. Ředitel KGB Krjučkov hlásil Gorbačovovi, jaká je vedena aktivní kampaň, ale KGB jen plnila příkazy a ty k nějaké protiakci nepřecházely. Celá problematika tkvěla v tehdejším politickém vedení. Michail Gorbačov, Eduard Ševarnadze, Alexandr Jakovlev a Gavriil Popov sehráli mimořádnou roli v tomto celém dějství. A posléze se pak začátkem roku 1989 objevil Jelcin.

– Jak říkají ve Washingtonu, byl „stvořen“ uskupením ultrapravicových konzervativců, kteří jej začali prosazovat do popředí ke Gorbačovovi. Protože Washingtonu bylo jasné, že Gorbačov dokáže zemi rozkolísat, ale bylo nutné udělat víc, bylo nutné ji rozbít. A to mohl podle mínění této skupiny jedině Jelcin. Je třeba uznat, že si přesně propočítali jeho psychologický portrét. Přičemž volební kampaň Jelcina vedli lidé, kteří byli vyškoleni americkou technologií. Počátkem roku 1989 se otevřeně prováděly politické tréninky. Tento prvek „květinové revoluce“ do této chvíle nebyl a není moc znám a přitom sehrál velkou roli v rozpadu SSSR.

To máte pravdu. Když jsem měla rozhovor s Jimem Sharpem „praotcem“ této technologie, bylo pro mne přímo jako zjevení, že v Moskvě odborně učil představitelé Baltu, jak způsobit rozpad Sovětského svazu. Přitom ze strany vlády nebyla proti tomu žádná reakce. Bylo to vnímáno jako progresivní směr. Jakákoliv reakce v tomto směru bylo vnímána jako zkostnatělost. Skutečně, je to jako když dnes posloucháte nebo čtete cokoliv od našich “milovníků parmazánu“. No, a jestliže předpokládáme, že i dnes existuje ve Washingtonu nějaká skupina, která se snaží způsobit rozpad Ruska?

– Předpokládám, že vyvíjení podobného plánu se začalo uskutečňovat roku 2012, hned na to, když byl zvolen Putin. A jestliže pro předchozího prezidenta byla vypracována koncepce „restartu“, bylo jasné, že tato koncepce „restartu” nebude na Putina fungovat a že se bude muset použít jiných prostředků. A jestliže v 80. letech Washington působil přes Polsko, nyní byl veden úder přes Ukrajinu. Jakým způsobem Polsko mělo způsobit rozpad Sovětského svazu?

Polsko se z pohledu USA nacházelo v samém středu sovětského systému a tak udeřit na Sovětský svaz zevnitř bylo velmi významné. Pro tento účel byl stvořen odbor „Solidarnošč“, jehož financování bylo zajištěno zpravodajskou agenturou a katolickou církví. Opakuji, dnes tuto roli hraje Ukrajina.

– Jakým způsobem jsou svázány předcházející události v Sýrii s tím, co vidíme dnes?

Základní příčina zde je jasně v na Washingtonu nezávislé zahraniční politice Ruska. Na mezinárodní aréně jsme bránili Sýrii, podporovali Írán v jeho právu na mírový atomový program. Začali jsme vytvářet v rámci BRICS alternativní mezinárodní instituce. A poslední z pohledu Washingtonu naprosto za hranou povoleného je naprosto nezávislá světová politika Ruska. To způsobilo přijetí nového plánu.

– Spojenců má Rusko víc než si myslíme. Koncem 80. let, kdy bylo bráněno ve stavbě druhé větve plynovodu, ještě neměla Evropa takovou váhu jako má dnes, ale současně podléhá Spojeným státům. Přitom každému od dělníka po ministra financí Německa je jasné, že to Evropu poškozuje. V čem je příčina tohoto vazalství?

V 80. letech se Francie s Německem zoufale bránily washingtonskému tlaku. Washington však zlomil jejich odpor. Američané zavedli sankce proti pěti evropským firmám a doporučili jim ať si obchodují se Sověty nebo s nimi. Tři z těchto pěti firem zbankrotovaly. Dnes je znovu na Evropu vyvíjen silný tlak. Evropské sankce vůči Rusku oslabují Evropu. Transatlantické spojení s evropským establišmentem je natolik silné, že není schopno vzdorovat. Evropské vedení se vybíralo a doposud vybírá na základě loajálnosti k Washingtonu. Nicméně v Evropě jsou síly, které s tímto vazalstvím nesouhlasí.

– Paralel se situací 80. let minulého století se současnými událostmi je neskutečně hodně: napadání spojenců, pokus blokace plynovodů…A jak je to s cenou ropy? Koncem 80. let se jí podařilo ve spolupráci se Saudskou Arábií prudce snížit. Kdo je schopen nyní sehrát tuto roli?

No přeci ta samá Saudská Arábie! Tehdy se vztahům se SA věnoval ředitel CIA Bill Kassi. Dnešní její ředitel John Brennan tam byl poměrně dlouhou dobu jako rezident. Takže má spojení, kontakty a instrumenty. V dnešních podmínkách ale, si myslím, nelze konat stejně jako tehdy.

– Optimismu to samozřejmě nepřidá. A ještě PRO v celém perimetru ruské hranice. Pocit že hranici ohraničili rudými praporky…

To souhlasí. Dnešní systém protiraketové obrany v Evropě je ekvivalentem Strategické obranné iniciativy, těch “hvězdných válek“, které Reagan vymyslel v 80. letech. Uvědomte si jen, o kolik se přiblížila hranice NATO od roku 1991, navzdory ujištění Jamese Bakera, který přislíbil, že tato hranice zůstane tam, kde je podle dohody. Nepohne se na východ ani o centimetr. Jestliže bylo roku 1991 v NATO 16 zemí, pak dnes je jich tam 28! Co je ale důležité podotknout: ty země, které nejsou v NATO, přinejmenším spolupracují stejně jako ty ostatní.

– A jaké jsou vztahy se spojenci? Ke konci éry SSSR jich bylo hodně. Tehdy to ovšem byli spojenci, kteří však nebyli spojenci dobrovolně.

Skutečně? Navštivte je dnes, Vietnamce, Kubánce, představitele jiných zemí např. Latinské Ameriky. O bývalém spojenectví se SSSR mluví s dojetím. No a proč nebyl Sovětský svaz impériem, protože impérium se buduje na krví a mocí, a lidé na celém světě vzhlíželi k Sovětskému svazu a snažili se jej napodobovat ve svých zemích.

Jestliže mluvíme o našich spojencích dnes, pak většina ve světě jsou našimi spojenci. Kdo by se spojoval s americkými korporacemi, které těží z libovolné země její peníze a přírodní zdroje ať už v Latinské Americe, nebo Asii. Latinská Amerika za posledních 10 let nabrala jasně v levicovém kurzu směr k nezávislosti. Povšimněte si, jaké fundamentální řešení přijímají největší země světa v Brazílii v rámci BRICS! To je příčinou obav Washingtonu.

– Lze říci, že zkušenosti získané před čtvrt stoletím budou Rusku dobré k tomu, aby úspěšně vzdorovalo „mušce“ nového washingtonského plánu?

Nemáme na výběr, ať už se vrhneme ve velkém počtu na Ukrajinu nebo budeme budovat svoji zemi a život. Rusové v posledních letech hodně zmoudřeli. Těžko už uvěří jelcinovským metodám. Jsem přesvědčena, že máme dostatek politické vůle k životu, vůle k nezávislosti. Tuto existenciální volbu jsme už udělali.

[2][3]

V těchto dnech se také nechal slyšet stařičký Gorbačov a zoufale volá, že za podněcováním rozbrojů na Ukrajině stojí západní vojensko-průmyslový komplex, který chce rozpoutat novou válku. [4] Hnulo se v něm snad na staré roky svědomí? Touží snad přece jen být pochován ve své rodné zemi? A byla to od něj skutečně jen naivita, když souhlasil s rozpadem Varšavské smlouvy a na druhé straně s “čestným slovem”, že hranice NATO zůstanou beze změny? Ač jsem ráda za pád komunismu, opravdu nerozumím, proč Varšavská smlouva musela padnout, když se na její místo mezitím natlačila nová a ještě horší totalita. A nějak stále více souhlasím s obsahem tohoto videa:

Očekávám, že protiputinovské demonstrace se budou opakovat a že ze všech sil se bude pracovat na jeho odstranění. Oligarcha v čele Ruska, který umožní jeho rozklad a rozkradení po vzoru evropských zemí, to jsou “ideály” těch západních elit  (jak řekl Obama v jednom ze svých projevů: “Elity všech zemí světa, spojte se”, něco o tom zde [5]), které mají vládnout celému světu v roli nových monarchů. Kolaborantské loutky evropských zemí (jen si všimněte, jak si bývalý kancléř našeho Havla a fanoušek Pussy Riot náš kníže rozumí s Chodorkovským) a NATO to jistí.  Jen věřím, že ruský národ skutečně zmoudřel a že co zmohla Solidarnošč, to už se přes Ukrajinu opakovat nebude.

– Pozorovatelka –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
palo
Návštěvník
palo

Elita nebo (J)elita?

Jako ve filmu “Konec vodníků v Čechách” 🙂
– Vodníci nebo (pod)vodníci?
– Obchodníci s dušičkama.
– Jezdí s nimi obchodovat “do ciziny”.
– Mají strýčky s kouzelnou hůlkou.
– Nesmí se křížit s obyčejnými lidmi, jinak o své “vodnictví” přijdou.

Vynikající alegorie. Mně to došlo až teď! 😀
Ještě mi vrtá hlavou, co symbolizuje ta “mouka s ušima” ?

aponec
Návštěvník
aponec

“…….Lide na celem svete vzhlizeli s Sovetskemu Svazu……” No to je teda sila a nejhorsi je blbost Cechu ze tomu veri

TSq
Návštěvník

Jo vzhlíželi, ale každý s jinou představou a cílem,
dnes tak k Rusku, jedni jako na tučnou kořist a jedni na poslední baštu

Makik
Návštěvník
Makik

Proboha co to tady blabolite? Vzdyt uplne ty same financi a ekonomicke plany na rozbiti protivnika, tedy USA, zahrnujici informacni a psychologickou valku mel Sovetsky svaz, jen to proste neustal… tak proc tady z nej delate takovou chudinku? Rusove jsou stejni zmetci jako Americane, jen Americane tu valku vyhrali a soveti prohrali… nic vic, nic min. A pravdu ma jeden z diskutujich, ze je dost podivne, proc nedoslo pri rozpadu Varsavske smlouvy take k zaniku NATO, ktere jiz postradalo smysl? Vlastne podivne to ani moc neni, ti co vyhrali pokracovali dal v militantnim ovladani sveta a ve snaze zlikvidovat porazeneho protivnika tak, aby se z toho uz nevzpamatoval. Nedavno jsem cetl vyborny clanek na toto tema, kde bylo vyjadreno presvedceni, ze jsme propasli sanci na svetovy mir a lepsi zivot na teto planete, protoze Rusove to po sve porazce opravdu mysleli vazne a chteli spolupracovat, skoncit nesmyslne pretahovani, zbrojeni, dohadovani a povysovani, rozdelovani moci… a na toto nove usporadani a podani ruky cekali cela devadesata leta. Ono vsak neprislo, misto toho Americane pokracovali ve sve militaristicke politice a davali najevo svou nadrazenost a pasovali se na vladce na planete, ktery o vsem rozhoduje, vsechno ridi a u vseho musi byt… A Evropa tomu jen tupe prihlizela a nedelala nic, jako vzdy, snazila se tak nejak vyjit se vsemi, aby si to nerozhodila s nikym.
Tento chladny pristup USA a zapadu vedl k tomu, ze se v Rusku postupne dostali k moci ti, co s novym usporadanim nesouhlasili a jsou presvedceni, ze Rusko je tou vyvolenou zemi, ktera ma vladnou svetu minimalne spolecne, ziskat zpet sve oblasti zajmu a tim vyrovnavat jazycek vah svetovlady. Po dobrem to s Americany nejde, tak se vratime zase zpatky ke starym dobrym zpusobum a casum.
Neco na tom urcite bude. Skoda jen, ze jsou lide tak mocechtivi tupci touzici po slave a ovladat druhe, kdyby se tolik energie, kolik se vynaklada na zbrojeni, studene i horke valky a konflikty v boji o moc, vynalozilo do spoluprace, vyzkumu, ochrany planety, tak mame po problemech s ochranou zivotniho prostredi a uz jsme kolonizovali Mars… Ale proc delat neco smysluplneho, kdyz se muze valcit a bojovat o to, kdo z koho a kdo vic urve…
Presne propaganda tohoto typu dela z lidi blbce, nic jineho. Vsem kdo tady zasvecene diskutuji a prikyvuji bych doporucoval, at si jdou na par let do Ruska zit, ono je to prejde.

Karel
Návštěvník
Karel

ANo je to tak. V kolébce “demokraci” (píšu s úsměvem na rtech) by Chodorovsky zmizel do dvou dnů a nikdo by ani nepípl. Stát se toto v Rusku, sjede se taková vlna kritiky a sankcí, že to svět neviděl.

Už dávno jsou karty rozdány a myslím, že Jůesej má černýho Petra a ten ji už zůstane.

Rusko je dnes již dostatečně zkušené aby se jakýmkoliv vnitřním rozvratům vyhnulo (Ostatně je to dva dny zpátky co odsouhlasili zákon o vlastnictví médii, který vyhání z Ruska všechny zahrniční vlastníky a všechny ty propagandistické štváče. Toho amerického velvyslance si hlídají dnem i nocí a jestli budou ještě nějaké demonstrace, tak jich bude ubývat až zmizí úplně do ztracena. Rusko je dnes jiné a silné.

Víte co je v tipné? že jsme jednu dobu taky věřil těm kecům o svobodnějším a lepším životě, a že postarat se sám je lepší , než aby to za tebe dělal stát. Přitom stát je vlastně forma toho “jak se postarat sám” To lidé si ho vybudovali, aby se právě o sebe postarali… Dnes mě to rmoutí, když vidím, jak jsme si ho nechali rozkrást a všechno hodnotné odevzdali du ruk západním firmám a zbytek nám reguluje EU.
Bude zapotřebí opět všechno vybudovat od píky. Vymanit se z EU, z NATO a těchto sebevražedných uskupení a jít vlastní cestou prosperity a stálosti. Vím, jsme příliš malí, ale nic nám nebrání v tom být i soběstační. Na úrovní jednotlivce se pachtíme po osobní svobodě a pomož si sám. Musíš se umět prodat a znát své kvality. Proč stejnou politiku neaplikujeme i na stát? Postará se sám, a bude exportovat to, co umí, aby zůstal naživu. Proč zatím stát funguje ve stylu – Evropská Unie, postarej se o nás… ?

trodas
Návštěvník

V Rusku se “barevným revolucím” nepovede dobře, protože modus operandi protivníka je dobře znám a zavčas byly podnikuty kroky k neutralizaci takovéhodle xindlu.

Navíc je tu jiný problém – Rusové nejsou blbí a nebudou volat po USA stylu demokreatury, když ta jim za nikdy se nezrealizovanou vojenskou angažovanost na Ukrajině naordinovala sankce. Jakýkoliv tlak z venčí působí vždy na pevnější semknutí-se národa k sobě či ke svému bohu. Stejně tak relativně volný Irán se vlivem výhružek USA stal daleko víc nábožensky konzervativní. Není divu…
(Iránského režimu se rozhodně nezastávám, ale kdyby to, co předváděly “nepokojné kondičky” ve chrámu v Moskvě předvedly v mešitě v Saudské Arábii, tak by byly odsouzeny počítám minimálně k 10 000 ranám bičem, což je v podstatě brutální umučení k smrti… vycházím z toho, že za urážku muftího čeká Saúda tisíc ran bičem a deset let vězení: http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/335814-.html … ergo si dokážu dost dobře představit, jak by v SA reagovali na znesvěcení mešity a výzvy Alláhovi k vyhnání krále a jeho sebranky…)

Stejně to funguje v Rusku. Popularita Putina láme rekordy = špatný čas k podněcování protiPutinovských nálad 🙂 Tohle kolo hošánci prohráli dřív, než vůbec začalo.

Stejně si myslím, že stát je od toho, aby své občany chránil před zločinci, jako je Chodorovský. Tajné služby nejsou jen od toho, aby fotily Tupohlava na jachtě, tajné služby umí (alespoň ty normální, nevím jak naše?) nechat lidi zmizet. Putin ukázal dobrou vůli, propustil ho a on se má tu drzost takto odvděčit…? Kdybych do toho měl co mluvit, tak pán prostě zmízí a basta. Nedávno nechal někdo zmizet Boeing 777 MH370 spolu s skoro 300 lidmi a mezi nimi bylo také pěkných pár důležitých osob (zejména ve spojení s tím “nečekaným” patentovým benefitem pro Rothshieldy) a co se děje?
Spálilo se spousta benzínu při hledání letadla v místech, kde určitě nezmizelo a toť vše. Podstatné informace, jako že letadlo prý tankovalo mnohem víc paliva než mělo, jak je to s dálkovým ovládáním leadla (nová anti-teroristická vymoženost jenž paradoxně umožňuje dobře terorismus páchat), atd. jsou drženy přísně pod pokličkou a nikdo o tom po Ukrajině, ISIS a Ebole už ani neštěkne. Některé nehody také nejsou náhody…

Stát je toliko myšlenkový konstrukt. Stát tvoříme ve svých myslích a pokud nám rozkrádají, tak z toho nemáme být smutní a deprimovaní, ale máme vytáhnout do boje. Např. žádné referendum o církevním tunelu? Pak žádné daně od nás neuvidíte!
(referendum je v Ústavě od 1991 a všichni posranci od té doby by asi měli vrátit všechny výplaty, že dodnes není žádného provádějícího zákona pro něj…)
Pokud umíte anglicky – o státu je výborné video zde: http://www.youtube.com/watch?v=dNDRx24odOs

aponec
Návštěvník
aponec

Kolebka demokracie se rika Anglii, ale to po vas asi chci moc

TSq
Návštěvník

Řecko, dokonale propracovaná Římem, oprášena a nejznámější je opravdu Anglie a hezky se vším všudy, s otroky, bezprávím, legálními vraždami..samá vyvoněnost, jen si nastudujte pro koho byla demokracie, pouze pro horních 10% společnosti, vyvolených.
Tzv. moderní civilizace jenom povolovala šrouby, aby se otroci nebouřili, ale musel se najít mechanismus, jak je udržet na řetězu a našel, železné okovy se vyměnily, za pozlátko a za duševní a když nefungují, tak zase staré dobré brutální násilí, jak se našel duchovní vůdce ->zavraždit ..a kolik jich bylo, takže tisíce let žádná změna. Dnes je trnem v oku, stejně jako tisíce let, Kristovo učení, církev byla a je pouze propagandistická složka moci, nemá s Kristem nic společného, jedině že je na třepetalce válečné korouhve.

trodas
Návštěvník

Soud s Gorbačovem by rozhodně měl být. Je to pro nás těžko pochopitelné pro náš úhel pohledu:

Pro nás Gorbi zahájil perestrojku, jenž vedla k pádu socialismu a jakés takés svobodě a šanci (byť jsme ji promrhali) na lepší stát a životy nás všech. V něčem lepší jsou, ale… není to zdaleka jak by mělo.

Pro Rusy Gorbi zničil SSSR a způsobil příchod Jelcina, jenž zničil všechno co mohl jako neřízená střela.

Podstatné je, zjistit proč to udělal. Přestože nám tím dal šanci na nezávislý stát, tak je nepochopitelné, proč rozpuštění Varšavské smlouvy neprovázelo rozpuštění NATO? Proč stáhnutí Rusů neprovázelo stáhnutí Američanů? Proč záruky nerozšiřování NATA nebyly dány písemně a postačily ústně? Atd.

Tváří v tvář dnešním událostem, kdy se NATO jako nástroj USA snaži o vyvolání WW3, se mi začíná zdát, že ta cena za šanci na nezávislý stát byla příliš vysoká. Že tu byly podstatnější otázky, než nezávislost naší politiky už proto, že zase žádnou nezávislost nemáme, když jsme už zase vedeni zaprodanci. Jestli pod srpem a kladivem, nebo pod hvězdami a pruhy, to je ve výsledku vcelku jedno.

Jinak řečeno – když jsme tady měli Ruské vojáky, tak sotva mohl někdo Husákovi, Jakešovi, Štrougalovi, Štěpánovi, atd. vyčítat, že nevedli nezávislou politiku. No, to se dost blbě dělá v “dočasně” okupované zemi.

Ale od roku 1991 tu není žádný důvod, abychom nemohli provádět vlastní, nezávislou politiku. Místo toho jsme z pod holínek Rusů vskočili rovnou do análu USA: to je tady fakt výhra! 👿

Co se Ruska týče, tak to tyhle pokusy ustojí, ví už, jak s nimi bojovat. Mimochodem, kdyby v USA někdo rozvracel tu federaci a prohlašoval, že je připraven stát se prezidentem, tak by buď zmizel na Guantanámu a pod. anebo by ho zavřeli až by zčernal, nebo by měl “nehodu.”
Fakt, že Chodorkovský je stále naživu ukazuje, že Ruské metody jsou daleko humánnější a mírumilovnější než metody USA. Já být v FSB, tak ten člověk dávno není mezi živými.

LK
Návštěvník
LK

“Soud s Gorbačovem by rozhodně měl být.”

Nevím, jestli přímo soud, ale rozhodně by si alespoň morální odsouzení zasloužil (vzhledem k jeho věku by asi jeho uvěznění nedávalo smysl). Důležitější však je období “perestrojky” a toho, co následovalo, podrobně zanalyzovat a vzít si z toho poučení pro budoucnost. Myslím si, že toto se v Rusku děje.

trodas
Návštěvník

Souhlasím s tím, že soud by měl být spíše symbolický – na druhou stranu lidi nezavíráme do vězení proto, že se tím něco zlepší, změní anebo proto, že věříme, že se vězněním “zcivilizují.”

Lidi zavíráme do vězení pro výstrahu ostatním, aby se pořádek udržel.

Ze stejného důvodu má tutu symbolickou hodnotu i zavření Gorbačova – ukáže příštím vlastizrádcům, že i na ně může dopadnout spravedlnost a mohou za své činy pykat v Ruském vězení, což bude jistě příjemné místo na zemi… 😐 Nejde o pomstu ani se tím nic nevyřeší, ale vyšle se signál, že to, co Gorbi udělal, se nebude tolerovat.

Poučení doufejme, že si Rusové vezmou, protože jinak nás všechny USA utopí v jejich dluzích. Naši řitní aplinisté skáčou přímo šipku do dluhové pasti USA… A dnes mně potěšili Rusové velmi:

http://outsidermedia.cz/rusko-odm%c3%adt%c3%a1-platit-da%c5%88-usa-a-pokou%c5%a1%c3%ad-se-o-z%c3%a1sadn%c3%ad-obrat-v-ekonomice/

Jak se zdá, tak Rusové se nedají a snazí se dostat Centrální banku a tok svých peněz zpět pod svou kontrolu. Snad se mu podaří toto zdanění Ruska ve prospěch USA zvrátit. To by byl krok, po kterém by se USA otřásly. Téměř nepublikovaný, neznámý… ale byl by to den, který by otřásl světem.