COVID-1984: Roman “Orwell” Prymula prohlásil, že bez roušek v budoucnu budou moci...

COVID-1984: Roman “Orwell” Prymula prohlásil, že bez roušek v budoucnu budou moci chodit na veřejnosti jenom ti Češi, kteří se nechají “dobrovolně” očkovat vakcínou na COVID-19 a budou to mít za odměnu jako benefit! Všichni ostatní občané budou muset už natrvalo a celoročně nosit roušky! Ministr zdravotnictví v rozhovoru odhalil, že uvalení restrikcí, omezení a nařízení na obyvatelstvo pod záminkou virové nákazy je pouze prostředkem k tomu, aby donutil Čechy k vakcinaci, která jim vrátí jejich občanská a lidská práva, jako je třeba svoboda pohybu nebo rozhodování o vlastním těle a zdraví! A chystá se plošné testování 10 milionů obyvatel České republiky!

COVID-1984: Roman “Orwell” Prymula prohlásil, že bez roušek v budoucnu budou moci chodit na veřejnosti jenom ti Češi, kteří se nechají “dobrovolně” očkovat vakcínou na COVID-19 a budou to mít za odměnu jako benefit! Všichni ostatní občané budou muset už natrvalo a celoročně nosit roušky! Ministr zdravotnictví v rozhovoru odhalil, že uvalení restrikcí, omezení a nařízení na obyvatelstvo pod záminkou virové nákazy je pouze prostředkem k tomu, aby donutil Čechy k vakcinaci, která jim vrátí jejich občanská a lidská práva, jako je třeba svoboda pohybu nebo rozhodování o vlastním těle a zdraví! A chystá se plošné testování 10 milionů obyvatel České republiky!

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman nesou plnou zodpovědnost za navržení a posléze jmenování ministrem zdravotnictví člověka, jehož mediální výroky lze považovat za projevy naprostého blázna a šílence, pokud jsou pouze z jeho hlavy jako nápady a myšlenky, aneb naopak za výroky despoty a diktátora, který má politickou podporu svých přímých nadřízených, minimálně premiéra.

Andrej Babiš si zahrává opravdu s ohněm před volbami 2021, protože to, co předvádí jeho nový ministr zdravotnictví, to prostě v civilizovaném světě nemá obdoby. Roman Prymula totiž v dnešním rozhovoru pro Novinky.cz vypustil [1] neuvěřitelnou informaci, kterou jsme ale v článcích na Aeronetu předpovídali už na jaře. Ministr zdravotnictví dnes v rozhovoru uvedl, že jakmile bude k dispozici vakcína na COVID-19, tak pouze ti čeští občané, kteří se nechají dobrovolné očkovat, budou moci na veřejnosti chodit bez roušek a budou jim navráceny i další svobody formou benefitů.

Roman Prymula, ministr zdravotnictví ČR

Všichni ostatní obyvatelé ČR budou muset nosit roušky natrvalo, permanentně, a rovněž natrvalo budou mít omezená občanská práva pohybu a shromažďování, která jim budou bez vakcinace natrvalo odepřena! Přesně toto vyplývá z Prymulových výroků pro Novinky.cz. Lidé tak v rozporu s Listinou základních práv a svobod nebudou moci rozhodovat o svém životě, o svém vlastním těle, co mají na sobě a co mohou nosit na tváři, nebudou moci rozhodovat o svém zdraví, protože stát skrze ministra zdravotnictví jim bude vnucovat vakcínu naproti navrácení občanských a lidských práv. Přesně takto se chovala ve 30. letech mafie v Chicagu, kdy chodila dům od domu a nabízela lidem “ochranu” a stav bezpečí a normálnosti, pokud budou platit mafiánské rodině výpalné, resp. poplatek “za ochranu”. A přesně tyto mafiánské manýry nyní představuje český ministr zdravotnictví českým občanům.

Roman Prymula bez skrupulí zaútočil přímo na Deklaraci lidských práv OSN, navrácení občanských a lidských svobod zpátky k normálu označuje za “benefit” pro ty Čechy, kteří se nechají očkovat proti Covidu

Když jsme dnes dostali do redakce stížnosti desítek čtenářů na Prymulův rozhovor pro Novinky.cz, tak jsem si původně myslel, že jde o nadsázku a zveličování, že takovou pitomost by přece ministr zdravotnictví nikdy ze svých úst nemohl vypustit, protože by se tím dopustil trestného činu potlačování občanských práv a svobod, včetně Charty, která říká, že lidská práva jsou nezastupitelná a nezadatelná, nelze je podmiňovat splněním nějakých podmínek, jako je např. podmínka vakcinace, bez které jinak jsou občanovi lidská práva odepřena nebo umenšena. Roman Prymula svým výrokem pro Novinky porušil čl. 1 Deklarace lidských práv OSN [2], který říká, že všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní co do důstojnosti a práv.  Prymulův výrok rovněž porušuje čl. 13 Deklarace, který říká, že každý má právo volně se pohybovat a svobodně si volit bydliště uvnitř státu.

Andrej Babiš a Roman Prymula v poslanecké sněmovně

Každý má právo opustit kteroukoli zemi, i svou vlastní, a vrátit se do své země. Z tohoto důvodu všechny covidové pasy, zavřené hranice a vynucování PCR testů zabraňující lidem vycestovat a přicestovat, jsou v rozporu s lidskými právy a čl. 13 Deklarace. Premiér Andrej Babiš by měl Romana Prymulu znovu upozornit, že jako ministr se dopouští trestného činu potlačování lidských práv, jestliže v rozhovoru pro média uvádí, že pouze očkovaní lidé budou mít navrácena běžná občanská práva formou benefitu, která jsou jim v době Nouzového stavu, či jiného nařízení vlády nebo ministra zdravotnictví, odpírána. Výroky ministra zdravotnictví pro Novinky.cz ze dne 8. 10. 2020 lze označit za výroky v rovině vyzývajících k omezování občanských práv a svobod v rozporu s Chartou, Listinou a Deklarací lidských práv OSN. Přestože jde o skandální a doslova orwellovské výroky Romana Prymuly, vůbec nás to v redakci nepřekvapuje.

V dubnu o tom básnil Bill Gates, v říjnu to už Roman Prymula oznamuje jako hotovou věc: Neočkovaní budou lidmi druhé kategorie s omezenými lidskými právy

Přesně na toto jsme upozorňovali už na jaře v článcích, např. v článku zde, že přesně toto se chystá, že lidé bez vakcín a bez očkování budou mít násilně omezena svá lidská a občanská práva už natrvalo a napořád. Podívejte se, uběhlo půl roku a už to neříká jenom Bill Gates, už to nepíše jenom Aeronet v předstihu půl roku, ale už to říká Roman Prymula, že kdo nebude mít vakcínu, bude muset mít natrvalo roušku a bude mít natrvalo další omezení, protože virus bude ve společnosti přetrvávat dlouho, možná napořád a virus nikam zřejmě neodejde, maximálně se oslabí na část roku, a potom zase nabere na síle. Sami se podívejte na citát Prymulova výroku z jeho rozhovoru:

Věříte tomu, že se dosáhne kýžených čísel, zvláště když v Česku je poměrně silný nezájem, částečně i odpor k očkování?

Teď má řada lidí problém, ale až uvidí, že vakcína je bezpečná a že naočkovaní lidé nebudou muset nosit roušky a budou mít řadu jiných bonusů, tak si myslím, že zájem bude poměrně velký. To, že nyní je diskuse téměř 50 na 50, je pravdou, ale názory se budou nepochybně měnit.

Roman Prymula v tomto krátkém výroku řekl více, než v celém zbytku rozhovoru. Je to celé pouze o tom, jak donutit české občany k očkování stejnou metodou, jako to dělala ta zmíněná mafie v Chicagu ve 30. letech minulého století. Nejprve vytvoříte problém, vyrobíte paniku a škody, a potom laskavě jako hodný strýček přijdete za nešťastným člověkem a nabídnete mu, že všechno vrátíte do původního stavu a normálu, ale pouze za splnění drobné podmínky. Jediný rozdíl je v tom, že Al Capone v Chicagu po vás chtěl zaplatit výpalné, zatímco Roman Prymula po vás chce, abyste se nechali naočkovat vakcínou, podle informací vakcínou od britské společnosti AstraZeneca, která si ale pro jistotu nechala od Evropské komise podepsat papír o nežalovatelnosti, tzv. indemnitě, aby farmaceutická firma byla chráněna před žalobami lidí kvůli vedlejším účinkům. Přinesli jsme o tom článek zde.

Ministr zdravotnictví je jako obchodník s cinknutým zbožím: Snaží se lidem prodat něco, co je natolik nekvalitní, že výrobce si na to nechal udělat papír na ochranu proti žalobám, vakcína má účinnost jen 50% a vláda toho radši nakoupí omezené množství. Ty vole, to nechceš!

A krátce poté o několik týdnů později AstraZeneca zastavila klinické testy své vakcíny na COVID-19, protože se ukázaly závažné vedlejší účinky [3]. A jen před několika dny česká vláda oznámila [4], že nakoupí od AstraZeneca jen 3 miliony dávek její vakcíny, a zbývající 4 miliony dávek, na které má česká vláda garantovanou opci právě u Evropské unie, nakoupí raději u jiných farmaceutických společností. Takže, Roman Prymula v rozhovoru pro Novinky.cz věší občanům bulíky na nos o bezpečné vakcíně, ale přitom před pouhými několika dny česká vláda na jeho návrh zkrátila objednávku od AstraZeneca ze 7 milionů dávek vakcíny pro české občany na pouhé 3 miliony dávek.

Farmaceutická společnost AstraZeneca oznámila, že z klinických testů vyplývá, že vakcína má 50% účinnost

A to proto, že začínají prosakovat informace o její nespolehlivosti, nepříliš vysoké účinnosti, podle přiznání AstraZeneca má jejich slavná vakcína jen 50% účinnost [5], tedy je schopna vytvořit protilátky jen u poloviny očkovaných osob, tedy u každého druhého, a nedej Bože i o její ne příliš zaručené bezpečnosti, což vyústilo dokonce v přerušení klinických testů vakcíny ve 3. fázi [6]. Takže, přesně máte před očima způsob práce farmaceutické mafie.

Nejprve vyrobí problém, vyděsí veřejnost a následně odepřou veřejnosti některá občanská a lidská práva, jako je třeba právo na shromažďování, právo na svobodu pohybu, právo na nedotknutelnost člověka a jeho lidského těla, kdy jsou lidé nuceni nosit roušky na svém těle a obličeji v rozporu se svým přesvědčením, názorem, nebo i zdravotním stavem, tedy v rozporu s Chartou a Deklarací.

George Orwell nedomyslel jednu drobnost, že totální kontrolu nad obyvatelstvem jednoho dne budou prosazovat plukovníci navlečení do lékařských plášťů. A Prymula právě oznámil, že chce otestovat více jak 10 milionů obyvatel ČR!

A stejně jako mafie nabízela řešení naproti výpalnému, i vám je nabízeno řešení a navrácení těchto zmíněných občanských a lidských práv. Stačí, když se necháte “dobrovolně” očkovat vakcínou, která je tak “bezpečná”, že její výrobce si pro jistotu vyjednal u EU podepsaný papír na ochranu před žalobami, a česká vláda pro jistotu i zkrátila objednávku této vakcíny ze 7 milionů na pouhé 3 miliony, protože podle přiznání AstraZeneca má vakcína jen 50% účinnost. Panečku, to je Palermo! To je mafie! V roce 2020 ministr zdravotnictví v ČR je tak v roli, že by v pohodě strčil do kapsy Al Caponeho i Horsta Fuchse z Teleshoppingu v jednom.

Horst Fuchs, telemarketingová hvězda 90. let

Al Capone si zjednával moc nad jedním městem v Americe pomocí násilí, žhářství a samopalů, Horst Fuchs uměl prodat kdejakou blbost s neuvěřitelným vypravěčstvím, ale český ministr zdravotnictví strčí do kapsy oba dva, protože Prymula si zjednává moc nad celým státem pomocí epidemiologických vyhlášek a opatření, potom děsí lidi virem, vzápětí jim nabízí a prodává v televizi vakcínu jako řešení, a kdo nakoupí v jeho teleshoppingu, rozuměj nechá se zblbnout a naočkovat, ten dostane zpátky své svobody. A to se vyplatí! Teleshopping hadr, jenže ne s nádobím, ale teleshopping s vašimi lidskými právy!

Kdo chce zpátky do normálu a mít svá práva a svobody zpět, musí se nechat naočkovat. George Orwell ve svém románu 1984 nedomyslel, že Total Control nad populací bude používat stejné praktiky jako právě mafie. Nejprve vám něco vezmou, na co jste měli odjakživa právo a nárok zdarma, a slíbí vám, že vám to vrátí, ale pouze za něco. Něco musíte zaplatit, něčemu se musíte podřídit, něco si musíte nechat píchnout. To je doslova COVID-1984! A než jsem stačil dopsat tento článek, tak Roman Prymula na tiskové konferenci oznámil [7], že chystá plošné testování všech obyvatel České republiky! Testování prý bude v první fázi dobrovolné, ale doufá, že se nechá dobrovolně otestovat alespoň 6 milionů občanů ČR. A když ne, tak…? Ano, už je to tak, diktatura v plné parádě a maskovaná pod zdravotním pláštěm, pod kterým se ale skrývá zelený plukovník!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
alis1.hlina
Návštěvník
alis1.hlina

Tri deti Billa Gatesa, Jennifer, Phoebe a Rory, NIKDY nedostali vakcíny a teraz sú zdraví mladí.
The three children of Bill Gates, Jennifer, Phoebe and Rory, have NEVER received vaccines and are now healthy young
adults. https://www.youtube.com/watch?v=vz9PFvdUm9U
ZDROJ:http://templetonwatch.blogspot.com/2019/01/bill-gates-and-worlds-elite-do-not.html

Ten co ví
Návštěvník
Ten co ví

Jakmile budu naočkován tak vím že během krátké doby skončím v krematoriu bohužel ovčané se s nadšením nechají vyvraždit a ještě budou volat sláva… Jenže policistům ani vojákům nedochází že až jich nebude zapotřebí tak jsou oni i jejich rodiny na řadě a pak půjdou vyvalení politici protože i oni jsou pro Deep state plevel. Teď tohle čtete a říkáte si další magor ale až Vám budou v náručí umírat děti pak už bude pozdě…

Marián
Návštěvník
Marián

Ako prebehne na Slovensku plošné testovanie ?
Bude vraj dobrovoľné a premiér Matovič si dobrovoľnosť predstavuje takto:
Matovič dobrovoľnosť testu pripúšťal v relácii TV Markíza Na telo, povedal: „Ja si osobne myslím, že by to malo byť dobrovoľné, ale ten, kto sa nezúčastní, jednoducho nebude mať nejaké výhody, ktoré štát bude poskytovať v budúcom roku“.
Možno by bolo vhodné dať žiačikovi Matelkovi za trest na domácu úlohu 100-krát si prečítať Ústavu SR, možno by mu potom došlo, že by to bolo celkom jasne protiústavné. Zdá sa, že v posledných dňoch si žiak Matelko s ústavnými právami občanov nejak nerobí ťažkú hlavu.
Takže, keď na plošné „dobrovoľné“ testovanie, ktorého dobrovoľnosť je vynucovaná 10 dňovou karanténou, hrozbou pokutami, hrozbou odňatia dávok v budúcom roku alebo hrozbou odňatia komplexnej zdravotnej starostlivosti príde väčšina obyvateľstva, tak to Matelko následne vyhodnotí pomocou nejakého obrovského plagátika ako svoj totálny úspech a vyjadrenie podpory obyvateľstva voči jeho vláde. Pravda však bude úplne niekde inde. Ľudia totižto prídu na testovanie zo strachu, nie zo strachu z COVID-u, ale zo strachu, že 10-dňová nezmyselná karanténa im spôsobí problémy v zamestnaní a v osobnom živote, že nedostanú kompletnú zdravotnú starostlivosť a že v budúcom roku budú nejako znevýhodnení. Matelko vo svojej pomätenosti ten strach u ľudí umocnil ešte viac tým, že nepovedal, aké konkrétne výhody by chcel netestovaným ľuďom ubrať. Ľudia proste nevedia na čom sú a preto sa boja.
Bravó Matelko, ešte žiadnemu predsedovi vlády sa nepodarilo zasiať do slovenskej spoločnosti toľko chaosu, vyhrážok, strachu a stresu.
Pre priateľov z Čiech vysvetlenie: Matovič = Matelko :).

Marián
Návštěvník
Marián

Plošné testovanie na Slovensku bude povinné.
Tí konšpirátori z krízového štábu a vlády momentálne pred verejnosťou iba hrajú divadielko, že o tom, či testovanie bude dobrovoľné alebo povinné, akože ešte rokujú, ale väčšina je rozhodnutá za povinné testovanie, vrátane obvyklého vyhrážania sa vysokými pokutami, lebo si nemôžu dovoliť tú hanbu, aby im tam prišlo napr. iba 20 až 30 % ľudí, lebo to by bol koniec tejto vlády – to by bolo vlastne nepriame hlasovanie resp. referendum obyvateľstva o dôvere vláde. Pre istotu tomu dodali autoritársky punc ešte tým, že to bude zastrešovať armáda. Poviem to vo veľmi symbolickom význame, vo forme básnickej otázky: Má bežný človek šancu odolať hrubému psychologickému nátlaku, naviac pod hlavňou samopalu ? Odpovedzte si prosím sami.

Marián
Návštěvník
Marián

Prebudil som sa do nového dňa, trochu lustrujem po internete a zisťujem, že to nebol len sen. Ten šialený behaviorálny experiment nazvaný plošné testovanie je naozaj skutočnosťou.

Marián
Návštěvník
Marián

Roman “Orwell” Prymula alias Roman “Hyde” Prymula ….. je zrejmé, že môj príspevok na tému plošné testovanie platí tak pre Česko, ako aj Slovensko, len názvy osôb sú iné:
Slovensko zaplatí za testy na plošné testovanie viac ako 52 miliónov EUR.
Zase jeden dobrý biznis pre nejaké firmy a samozrejme pre určitých ľudí tučné provízie. Totálna zbytočnosť.
Aký asi význam to celoplošné (nepresné) testovanie bude mať po pár dňoch po jeho uskutočnení ? No vôbec žiadny. Testy sú nepresné, nie všetci budú otestovaní, ľudí, ktorí sú v zárodku infikovania, aj tak testy objektívne nemôžu zachytiť, no proste tie „múdrosti“, ktoré sa dozvieme pri testovaní, už po pár dňoch od testovania si môže ten náš vyžratý tučnučký hygienik s piatimi titulmi strčiť za klobúk. Veľká časť kontaktov pozitívnych ľudí sa totižto už v priebehu testovania stretne s desiatkami ďalších ľudí. Toto by mohol nášmu dementnému krízovému štábu žijúcemu vo vlastnej pseudobubline povedať hocikto, napr. aj hocijaký ťažko pracujúci robotník s lopatou, ktorý má vychodenú iba základnú školu.
Keby radšej tí poloblázni strieľajúci od boku schválili tú brutálnu sumu 52 miliónov EUR na nákup niečoho zmysluplnejšieho, napr. hoci aj antivirotík, ochranných pomôcok, prístrojového vybavenia atď.

Ešte pred pár dňami by som reči o celoplošnom testovaní bral ako nepodarený žart, úbohý vtip resp. absurdný sen, ktorý sníva Dr Jekyll. Teraz musím konštatovať, že Slovensko a Česko sa stanú akýmisi sociálno-zdravotnými výskumnými ústavmi, v ktorých sa bude vykonávať výskum, čo ešte obyvateľstvo je schopné zniesť a čo už nie.
Veď čítajte, čo o tom povedal premiér Mr Hyde alias (falošný Mgr.) Igor Hyde: „Bude to operácia, akú Slovensko nezažilo a myslím, že ani iná krajina“.
Samozrejme, v pozadí sa pokojne usmieva úchylný, pritakávajúci hygienik a experimentátor PhDr. RNDr. MUDr. Ján Frankenstein, PhD., MPH.
A to doktor Frankenstein domyslel napr. to, že koľko ľudí sa pri tej masovej akcii nakazí, hoci bez nej by k tomu nedošlo a pritom nebudú otestovaní ako pozitívni ?
Ja fakt už nemám momentálne slov ……. Patrím azda k nejakej menšine, ktorá ešte nestratila zdravý rozum a nepodľahla absurditám, ktoré prezentujú politickí idioti ?
Alebo azda spím ? Rád by som sa už prebudil, aby ten absurdný sen zmizol.

NEMESIS
Návštěvník
NEMESIS

Ten kokotoplukovník u Vás ešte vyprovokuje občiansku vojnu. Na prvú i druhú pražskú defenestráciu stačila menšia urážka stavov ako teraz voči Českým občanom – vydierať a kategorizovať na ľudí prvej a druhej kategórie.

Marián
Návštěvník
Marián

Druhá časť môjho príspevku sa naoko týka tiež len Slovenska, ale opak je pravdou, aj Česka a aj celého sveta:
V podstate ja na diskusiu aj nosenie rúšok v interiéri, keď napr. bežné rúška kúpené v lekárňach zadržujú iba cca 40 % vydýchnutých mikroorganizmov a plátenné rúška ešte menej. Nemám absolútne nič proti noseniu (kvalitných) rúšok pri operáciách, pri návšteve lekára a celkovo v zdravotníckych zariadeniach, ale aj na úradoch a celkovo v interiéroch verejne prístupných budov – úradov, obchodov atď. Ale dusiť naše deti, z hľadiska veku proti COVID-u veľmi odolné, počas celého vyučovania pod rúškom, kde naozaj človek (dieťa) počas niekoľkých hodín pod čiastočne zvlhnutým a teda čiastočne nepriedušným rúškom vdychuje podstatnú časť vlastných splodín späť do pľúc – nie je to náhodou aj v rozpore s elementárnym zdravým rozumom ? Ozaj sa zamysleli títo tzv. odborníci aj nad tým, aký má zmysel napr. nosenia rúčka v exteriéri, kde koncentrácia resp. rozptylovosť mikroorganizmov má niekoľko desiatok ba až stoviek krát lepšie parametre, než v interiéri ?
A zamysleli sa tiež títo tzv. odborníci, ktorí sa hrajú na svojom vlastnom piesočku resp. si žijú vo svojom nejakom zvláštnom pseudosvete a nám ostatným vyrábajú obmedzenia, ktorými nás aj samých seba presviedčajú o vlastnej dôležitosti, že aké dôsledky, napr. v strednodobom horizonte, budú mať ich kroky napr. na vzdelanosť a fyzické aj psychické zdravie našich detí ale aj ostatných ľudí ?
Spočítali už títo diletanti, aspoň „intuitívne“, pocitovo, od boku, len tak z brucha, no proste tak, ako to robia pri COVID-e, koľko odložených operácií už nebude vôbec potrebných (hádajte z akého dôvodu) a koľko títo „krízoví manažéri“ ubrali množstvu ľudí zo života, zdravia, osobného šťastia a pohody v dôsledku stresových infarktov, zásadných zdravotných, rodinných, pracovných a iných osobných tragédií, keďže celkom zrejme príčinou tohto stavu je strach, stres, strata príjmu, no proste zásadný ekonomický úpadok resp. životná a ekonomická neistota, zatiaľ síce len u niektorých profesijných kategórií, čo ale v najbližšom čase môže nabrať nielen zásadný lineárny, ale možno aj exponenciálny smer ?
Po bitke je každý generál a musím povedať, že ešte rozhodne nie je po bitke.
Musím však zároveň poznamenať, že už v tejto chvíli, na základe skúseností z predchádzajúcich mesiacov, sa musím stotožniť s týmito slovami Andersa Tegnella :
„Vo Švédsku máme inú situáciu ako v ostatných európskych krajinách, lebo neprechádzame od uzavretia spoločnosti k jej opätovnému otvoreniu. Pravdepodobne máme menšie riziko šírenia vírusu než iné krajiny. Naša stratégia bola konzistentná a udržateľná.“
A požičiam si aj komentár o ďalšom jeho výroku:
„Tegnellovo zadosťučinenie súvisí s jeho starou tézou, že akákoľvek korona-stratégia musí byť vhodná, aby ju obyvateľstvo akceptovalo a znášalo celé mesiace alebo dokonca roky. Toto má niečo do seba. Kto ľudí núti, aby si nasadzovali rúško pri osamotenej prechádzke v lese, to dlho nevydrží.“
V závere chcem tiež poznamenať, že Anders Tegnell sa nedávno vyjadril, že po rozšírení patogénu SARS-CoV-2 ostatné krajiny zošaleli. Ja s týmto výrokom stotožňujem len čiastočne, nahradil by som v ňom jedno slovko, povedal by som, že po rozšírení patogénu SARS-CoV-2 niektoré krajiny zošaleli; jedných dychom však musím povedať, že niektoré krajiny sa vôbec nepoučili z predchádzajúcich mesiacov roka 2020 a začínajú šalieť na jeseň roka 2020 (napr. Slovensko a Česko).
Samozrejme, ani Švédi neurobili všetko dobre, priznal to aj sám Anders Tegnell, keď povedal, že nedostatočne ochránili svojich seniorov v domovoch dôchodcov.
Zdá sa však, že slovenská politická garnitúra (A PRAVDEPODOBNE AJ ČESKÁ) sa nechce poučiť ani z cudzích vhodných riešení a na druhej strane ani z vlastných a ani z cudzích chýb.
Koniec druhej časti príspevku.
S pozdravom
Marián Sivák

Marián
Návštěvník
Marián

Za svoje názory som sa nikdy nehanbil, nikdy som ich v sebe príliš nedusil a vždy som ich bez zábran vedel aj vyjadriť, takže tento trend nebudem meniť a kľudne preto môžete môj príspevok preposlať ďalej.
Tento môj príspevok nie je o Andersovi Tegnellovi, i keď by sa tak mohol javiť…….takže takto:
COVID-19 ….. čo ďalej Slovensko resp. bude sa ešte viac život na Slovensku pribrzďovať ?
S veľkou pravdepodobnosťou sa to ešte viac pribrzďovať bude, keďže ľudia v pribrzdenom krízovom štábe na čele s pribrzdeným premiérom si myslia, že sa koná nejaká 2. vlna a pritom ide len a len o pokračovanie 1. vlny, ktorá nikdy neskončila (a ani nemá šancu skončiť), pretože len bola umelo utlmená a latentne si pokračovala ďalej vlastným životom.
Takže v konečnom dôsledku budeme na tom ešte horšie ako toľko kritizovaní Švédi, a to tak po stránke epidemiologickej, ako aj po stránke ekonomickej. Po epidemiologickej stránke v tom smere, že si nákazu a smrtnosť tak či tak odbijeme v jednotlivých tzv. vlnách (predpokladaných resp. naplánovaných), obvykle asi v jarnej a v jesennej. Po stránke ekonomickej tiež podstatne horšie ako spomínaní Švédi, pretože Švédi neuzavierajú v podstate žiadne sektorové úseky ekonomiky.
Keďže mám aj informácie od viacerých osôb spoza opony, viem si vydedukovať, že mám plné právo konštatovať, že ten náš krízový štáb je naozaj plný pekných indivíduí, nič nevedia, majú iba tituly resp. majú funkcie, do ktorých boli dosadení, nedisponujú žiadnymi relevantnými informáciami a preto sa rozhodujú čisto iba intuitívne na základe nejakého ťažko definovateľného momentálneho vnútorného pocitu, v podstate to dobre vyjadril Sulík v tom ponímaní, že strieľajú od pása resp. od boku. Ide v podstate o zbytočných ľudí, priemerne inteligentných, avšak povýšeneckých, extrémne dobre platených „mudrlantov“, ktorých múdrosti si vie „vymyslieť“ aj akýkoľvek iný, priemerne inteligentný človek.
Švédi si kontinuálne pokračujú vo svojom trende a nič neobvyklého sa nedeje, z hľadiska základných parametrov (počet infikovaných a počet zomrelých) v prepočte na rovnaký počet obyvateľov sú totižto štáty, ktoré sú na tom podstatne horšie (napr. Brazília), čiastočne horšie (napr. Španielsko), s podobnými resp. porovnateľnými parametrami (napr. USA), čiastočne lepšie (napr. Česko a Rusko), oveľa lepšie (napr. Nemecko a Slovensko), čo sa samozrejme už teraz na jeseň zásadne zmení, o čom svedčí terajší trend a keď nie teraz na jeseň, tak určite na jar alebo jeseň 2021; pri predpokladanej tzv. 3. alebo 4. vlne však budú ľudia mať toho už fakt dosť na to, aby sa doslova vzbúrili proti tomu, aby im nejakí diletantskí hochštapleri predpisovali, ako sa majú správať, kde môžu a kde nemôžu chodiť atď. V tejto súvislosti upozorňujem aj na nedávne podanie Generálnej prokuratúry SR na Ústavný súd SR, kde Generálna prokuratúra SR napáda prijaté opatrenia najmä z dôvodu, že idú mimo rámca resp. že sa vymykajú z ústavných a zákonných medzí, v ktorých štátne orgány môžu konať.
Asi nie je všetko v súlade s kostolným poriadkom, keď sú nielen ľudia z vládnej koalície, ale aj zásadné orgány verejnej moci v spore o to, čo je potrebné a nutné resp. ústavne a zákonne súladné a čo už nie. Nemám však žiadne bájne predstavy o tom, ako rozhodnú ústavní sudcovia, aj oni sú len ľudia, ako my ostatní, majú určité intelektuálne obmedzenia, morálne vady, niekedy rozhodujú viac podľa vlastnej intuície a svetonázoru, než podľa textácie zákona a samozrejme sú aj politicky ovplyvniteľní, veď sme toho za uplynulých 30 rokov už videli a počuli priveľa na to, než aby sme žili v nejakých zvláštnych ilúziách.
V tejto súvislosti odcitujem aspoň dve ustanovenia z Ústavy SR.
Čl. 2 ods. 2:
„Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.“.
Čl. 32:
„Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“.

No, podľa môjho názoru si terajšia politická garnitúra už „vyslúžila“ rozpor s citovaným Čl. 2 ods. 2 Ústavy SR; priznám sa, že ani neviem, či z titulu právneho bezvedomia, alebo z dôvodu tzv. arbitrárnosti, čiže z dôvodu svojvoľného výkladu práva.
Aby som bol korektný, musím tiež uviesť, že podmienky na uplatnenie práva na odpor v zmysle citovaného Čl. 32 Ústavy SR ešte v súčasnosti celkom zrejme nie sú splnené, avšak terajšia vládna garnitúra začína míľovými krokmi kráčať k tomu, aby sa naplnili napr. v 4. vlne alebo tak nejako. Alebo že by ešte skôr ?
Koniec prvej časti príspevku.
S pozdravom
Marián Sivák

Teodor
Návštěvník
Teodor

Takove blbe poleno a sarlatan jako je vas byvaly STB aktivista a komunista je treba dlouho hledat. Vakcinace, i kdyby fungovala, by mela ucinnost jen nekolik tydnu nanejvyse nejaky mesic, nebot Coronavirus mutuje. Navic vakciny nici lidskou immunitu, immuni system se potom postavi proti ockovanemu a zpusobuje napr. Arthritis, pollyarthritis, nejruznejsi ekcemy a jine, podle lampasaka “neskodne” reakce. Takze kdo se da ockovat, ma dobrou nadeji v horsim pripade chcipnout, nebo v lepsim pripade skoncit na vozitku (pro me by bylo vozitko horsi pripad).
Pichnout mu hluboko do pozadi nekolik vakcin k tomu jako za svejka 2 poradne dvoulitrove klystyry a bude po Coronavirusu. Kdyby se Coronavirus vratil, proceduru zopakovat ev. pridat vzdy jeste dalsi klystyr.