Rok 2003: “Británie a USA znovu vtrhly do Iráku a znovu bez...

Rok 2003: “Británie a USA znovu vtrhly do Iráku a znovu bez souhlasu OSN”. USA 2011: “Přišli jsme, viděli jsme a je mrtvý, hurá!”. Británie 2016: “Bylo to špatné rozhodnutí!” A VIDEO

Rok 2003: “Británie a USA znovu vtrhly do Iráku a znovu bez souhlasu OSN”. USA 2011: “Přišli jsme, viděli jsme a je mrtvý, hurá!”. Británie 2016: “Bylo to špatné rozhodnutí!” A VIDEO

V úvodu vložené video doporučuji shlédnout až po přečtení článku – jen tak bude možné pochopit, proč jej vkládám, obzvláště pak ty jeho části, které uvedu v závěru.

miroporyadok.jpg
Dokument Vladimira Solovjeva “Světový řád” odvysílala ruská televize v premiéře vloni v prosinci.
Varšavský summit NATO

Zítra začíná ve Varšavě summit NATO a aliance by na něm měla schválit vyslání čtyř mezinárodních praporů na své východní hranice. Vojáci budou působit v Polsku, Litvě, Lotyšsku a Estonsku a velení praporů by se měli ujmout Britové, Američani, Kanaďané a Němci –  ti povedou prapor o síle několika set vojáků v Litvě.  Kancléřka Merkelová se už den před zahájením summitu nechala slyšet, že “Rusko kvůli konfliktu na Ukrajině ztratilo důvěru NATO”, čímž předem potvrdila, že nasazení nějakých 4500 vojáků na východních hranicích Ruska je v pořádku.

Drony NATO nad Evropou

Když pominu, že správnější by bylo říct, že to NATO ztratilo důvěru Ruska poté, co Varšavská smlouva byla rozpuštěna na čestné slovo Gorbačovovi o tom, že NATO se ani o píď směrem na Východ neposune, máme tady o NATO další aktuální zprávu: Nad Evropou létají drony NATO a budou létat i nad Českou republikou a jejich účelem bude sledování ruské vojenské komunikace.

Obě zprávy z poslední doby jsou v základu o tom, že Rusko je “rozpínavý agresor”, kterému je třeba se bránit, zatímco USA a NATO jsou “zárukou svobody, bezpečí a demokracie”. Ale podívejme se na třetí aktuální zprávu z poslední doby, na tu, která přišla z Británie.

lead_960.jpg
Putinův pohled na to, jak by měl vypadat spravedlivý Světový řád.
Británie – brexit a další zprávy, potápějící USA

Tady začnu tím, že v předvídání výsledku britského referenda jsem byla výjimkou, neboť jsem očekávala přesně takový výsledek, jaký byl. Následně se potvrdilo i mé dlouhodobé tvrzení, že N. Farage plnil úkol vystoupení Británie z EU – to když těsně po brexitu rezignoval na funkci předsedy UKIP se slovy “Cíle už jsem dosáhl” .  V obou případech jsem vycházela z toho, že Spojené státy končí a že tím, kdo je nejvíce pohřbí, je Velká Británie, jak jsem o tom psala jinde, cituji:

“Pád americké Lehman Brothers měl ten efekt, že ji okamžitě odkoupila britská Barclays . V roce 2012 pak Rockefeler a Rotschild ohlásili (oficiálně) své spojení.  V březnu 2015 přišla pro USA další rána – Velká Británie jako jedna z prvních zemí vstoupila do čínské AIIB a jediným státem, který zachoval Spojeným státům věrnost, byl jejich vazal Japonsko. Ve stejném roce britská královna s největšími poctami přijala čínského prezidenta  (více a video) a v červnu 2016 přišla největší rána – britské referendum (které Cameron vyhlásil, ač nemusel – více zde či zde,) a jeho výsledek takový, jaký byl.

Ale největší pohřbení Spojených států přišlo s vyhlášením výsledků vyšetřovací komise vedené Johnem Chilcotem. Vyšetřování se týkalo invaze do Iráku, trvalo sedm let a nějakou “náhodou” byly výsledky zveřejněny právě po brexitu. A co výsledky říkají?

Plánování a příprava Británie na válku v Iráku byly zcela nepřiměřené. Velká Británie se k invazi vedené Spojenými státy připojila mnohem dřív, než byly vyčerpány všechny mírové prostředky. Britská vláda navíc podcenila důsledky války, kvůli které irácký lid ohromně trpěl. Tehdejší britský premiér Tony Blair uvedl, že za svá rozhodnutí bere plnou zodpovědnost. Dělal je prý v dobré víře, nikomu nelhal a dnes by se zachoval stejně.

Obama Guantanamo Bay
George Bush a Tony Blair – přátelé v invazi do Iráku

“Vojenská akce tehdy nebyla poslední možností. Dospěli jsme taky k závěru, že hrozba představovaná iráckými zbraněmi hromadného ničení byla prezentována s jistotou, která nebyla na místě” – John Chilcot

Komise odsoudila politické, zpravodajské a vojenské plánování invaze. Také je přesvědčena, že rozmístění britských sil v Iráku neskončilo valným úspěchem.

Protiváleční aktivisté a příbuzní 179 britských vojáků, kteří v Iráku zahynuli, podle agentury AP doufají, že zpráva Chilcotova týmu umožní stíhat expremiéra Blaira pro případné válečné zločiny. Umím si představit, že některé lidskoprávní organizace, pozůstalí po padlých britských vojácích nebo po desítkách tisíc zabitých Iráčanů se mohou na justici obrátit, aby byli lidi z tehdejšího establishmentu stíháni,“ potvrdil analytik z Metropolitní univerzity Břetislav Tureček.

Tony Blair v návaznosti na zveřejnění zprávy řekl, že na sebe bere plnou odpovědnost za chyby, které se před zapojením země do konfliktu staly. Rozhodoval prý ale v dobré víře a stále věří, že odstranění Saddáma Husajna bylo správnou věcí.

„Zpráva by měla ukončit obvinění z jednání ve zlé víře, ze lží či podvodu. Ať už lidé s mým rozhodnutím zapojit se do vojenské akce proti Saddámu Husajnovi souhlasí nebo ne, udělal jsem je v dobré víře, protože jsem věřil, že je to v nejlepším zájmu země,“ uvedl bývalý ministerský předseda, který zapojení Británie do bojů v Iráku po boku USA v roce 2003 schválil.

Blair však zároveň připouští, že kritika týkající se přípravy a plánování britské účasti v irácké válce stojí na reálných základech.

Na veřejnost se také dostala informace, že Blair slíbil americkému prezidentu Bushovi už v srpnu 2002 bezpodmínečnou podporu v invazi. „Tedy dávno před tím, než o ní jednal britský parlament,“ zdůrazňuje Tureček.

Nečekané přiznání: Bývalý britský premiér Tony Blair (62) se v rozhovoru pro CNN nechal slyšet, že válka v Iráku je částečně jeho vinou, a že tento konflikt navíc nepřímo otevřel cestu i radikálům z Islámského státu (IS)

Na odpolední tiskové konferenci Blair vypadal otřeseně a emotivně vyjádřil soustrast pozůstalým po všech obětech konfliktu. Hned na začátku řekl, že odpoví na všechny otázky, které mu novináři položí, a nakonec kroky své vlády učiněné před 13 lety hájil téměř dvě hodiny.

„Rozhodnutí o zapojení do války v Iráku bylo to nejtěžší a nejbolestnější, jaké jsem musel ve funkci premiéra učinit,“ řekl bývalý šéf kabinetu. Připustil rovněž, že běh času ukázal, že informace tajných služeb, jimiž bylo rozhodnutí o zapojení do války podloženo, byly chybné.

Blair však zdůraznil, že v roce 2003 on ani jeho kabinet nedali parlamentu záměrně zavádějící informace, nic úmyslně nezatajovali ani nelhali. Dodnes je prý expremiér toho názoru, že odstranění Saddáma Husajna bylo správným krokem a že nebylo příčinou šíření terorismu na Blízkém východě.

Zdroj zde

V souhrnu výsledek sedm let trvajícího vyšetřování britské komise a kání se Tonyho Blaira považuji za totální distanc Velké Británie od USA – to ale je pouze vedlejším tématem článku. Jeho pointou je úvodní video a k němu věta Valerije Pjakina z jeho posledních Otázek-Odpovědí S americkou státní elitou „debilů“ (medicínské pojmenování) se Rusko nemůže domlouvat, domlouvat se může pouze s globální elitou ve vedení USA.”  Já bych Pjakinovu větu ale upravila tak, že nikoliv jen se s americkou státní elitou debilů, ale se státní elitou celého Západu/Evropy se Rusko nemůže domlouvat.

A že je to “elita debilů”, to právě potvrdila Merkelová svým prohlášením, že “Rusko zklamalo důvěru NATO” a potvrdí to i všichni evropští vůdcové, pokud na summitu ve Varšavě schválí základny NATO v Pobaltí, tzn. u hranic s Ruskem. A schválí jen proto, že si to přejí Spojené státy! A vrcholem debility bude, pokud tak učiní právě nyní – v době, kdy nejen že Velká Británie hází Spojené státy přes palubu, ale především v době, kdy Tony Blair je ukázkou, jak se “vyplatí” důvěřovat USA a následovat jejich přání!

Trvalo mnoho let, než Spojené státy uznaly, že Vietnam byla chyba. Možná už nechybí mnoho a po Velké Británii i Spojené státy uznají, že Blízký východ byla chyba (ostatně – Obama už to uznal viz Chaos v Libyi je důsledek mé největší chyby ). A přesto evropští politici dál naslouchají zájmům Spojených států a nově se chystají nasadit vojska do Pobaltí! A to opravdu nelze nazvat jinak, než debilita a jestli nikdo jiný, tak určitě Tony Blair by o tom právě mohl vyprávět!

Libye je důsledek mé největší chyby

Jistě – je to určitě  zadostučinění, když Spojené státy a obzvláště jejich spojenci prozřou. Ale k čemu to, když mezitím Spojené státy se svými spojenci uvrhnou svět do válek a chaosu?  A jak asi dopadne ta, ke které jsou evropští spojenci USA s Merkelovou v čele opět ochotni drony nad Evropou a základnami NATO v Pobaltí? Počkají si o oni po vzoru Tonyho Blaira na dobu, kdy jako šediví staříci uznají, že to byla chyba?

Úvodní video

A nyní k úvodnímu videu, ze kterého doporučuji obzvláště tyto časy:

20:45-24:03: Září 2001 otřáslo Amerikou a Amerika jako nejmocnější země byla nucena nějak odpovědět. George Bush: „Já vás slyším, já vás slyším, celý svět vás slyší. A lidé, kteří napadli tyto budovy, vás všechny brzy také uslyší.

Dominique de Villepin, bývalý premiér Francie: “Hned na začátku to posloužilo k ovlivnění nálad v Iráku a ke zhoršení vztahů mezi USA a režimem v Iráku, mezi Saddamem Husajnem a USA. Vojenská intervence USA do Iráku byla velmi pravděpodobná. V roce 2002 a 2003 jsme ruku v ruce s Ruskem a Německem spolupracovali, abychom nedopustili americké vojenské vměšování v Iráku.”

Putin: „Společně s Francií a s Německem pod tlakem – a to chci zdůraznit, že společně s většinou představitelů světového dění  – prohlašujeme, že situace v Iráku může být řešena diplomatickou cestou.”

G. Bush: „Drazí občané. V této chvíli americké vojenské síly zahájily vojenskou operaci v Iráku k osvobození národa a světa od smrtelného nebezpečí.”

S.Husajn: „V noci na 20. března roku 2003 křesťanského kalendáře a 1424 islámského kalendáře….”

Největší “perlou” je vysmátá H. Clintonová v čase 23:50 a její věta: “Přišli jsme, viděli jsme a je mrtvý!  

Dále čas 27:57-29:18: 

J.Assange: “Spojené státy jsou impériem vojenských základen. Spojené státy mají 1400 vojenských základen, rozložených po celém světě ve 120 zemích. Rusko má pouze 12 základen, které  jsou na jižní hranici na území velmi malých států. Takže k dnešnímu dni žádná rovnováha není.”

Německá poslankyně: “Veškerá ta eskalace rozšiřování NATO směrem na Východ, to že v současnosti tam vojenské síly přepravují své vojáky a když USA provádějí vojenské manévry prakticky na hranicích Ruska, to vše jsou velmi nebezpečné věci, které ovšem mohou probíhat pouze na žádost východních zemí Evropy Svými prohlášeními, že cítí hrozbu z Ruska, pobaltské země jen legalizují tyto akce. Ani jeden rozumný člověk na světě neuvěří, že Rusko napadne pobaltské země.”

O.Stone: “Pozoroval jsem vzestup Ameriky jako globálního vojenského velitele a pochopil jsem, že země se snaží řídit ekonomiky světa, že chtějí řídit ideje, ale také cesty peněz a zboží. A tak začínáme války a líbí se nám idea válek.”

A čas 46:50-49:20:

M.Kaddáfi: “Porušení stability v Libyi povede ke kolapsu ve světě přes nestabilitu na Středozemním moři. Jakmile naše vláda v Libyi bude nucena padnout, miliony Afričanů vtrhnou do Francie a Itálie a Evropa se stane černou ve velmi krátkém čase. My odvracíme migraci, bráníme vliv Al-Kaidy, ale jestli stabilita v Libyi bude narušena, to okamžitě bude mít velmi špatný důsledek pro Evropu a země kolem Středozemního moře, všechny budou v nebezpečí.”

Více než deset tisíc migrantů se utopilo v moři kolem břehů Itálie a Libye pouze za poslední týden. Velká Británie, Belgie a Německo odeslaly lodě ke břehům Středozemního moře. Britský premiér David Cameron prohlásil, že jeho pomoc neznamená zároveň přijetí uprchlíků. Londýn za ilegální pomoc uprchlíkům hrozí až pěti lety vězení, premiér Cameron prohlásil, že Britské království je třeba ochránit před přívalem lidí. Že to byl ten premiér, který před čtyřmi léty stejné lidi zdravil a blahopřál jim ke svržení režimu Kaddáfiho po bombardování NATO, to Cameron neobjasnil. Cameron: Vaše město se stalo úlevou pro celý svět, protože jste svrhli diktátora a vybrali jste si svobodu.“

Ptejme se nyní, kde že časy Blaira i Camerona jsou – všechno je jinak, Británie však má tu výhodu, že ona je hlavou, zatímco USA pouze svaly světové moci.  A přesto státní elity Evropy dále chtějí naslouchat “svalům”, které Británie právě odepisuje. A pořád naslouchají tomu, že Rusko je agresor a varšavským summitem NATO chtějí ruské hranice přiblížit ještě blíže k základnám NATO!

Hlavní evropský “debil” (citace Pjakina a jeho medicínského výrazu) Merkelová už si možná je své debility vědomá, protože kromě názoru, že “Rusko zklamalo důvěru NATO” zároveň tvrdí, že “bez Ruska není evropská bezpečnost možná”. Ale protože evropským elitám to zřejmě nedochází, na závěr stojí za to připomenout výzvu české vládě právě v souvislosti se summitem NATO:

POKYN DO VARŠAVY

Vážení členové české delegace na summitu NATO ve Varšavě!

Máme pro vás jedinou instrukci.

Přestaňte tolerovat chrastění zbraněmi a prosazujte mír. Rusko je součástí Evropy a vyrábět z něj nepřítele je proti zdravému rozumu.

Summit NATO ve Varšavě je pro vás příležitostí projevit odvahu

a vystoupit z řady.

více zde

Závěr

Kdyby svět už v době rozvratu Blízkého východu naslouchal Rusku, situace by dnes byla jiná. Přesto největší nebezpečí tkví v tom, jestli i přes dění v Británii (obzvláště dění po brexitu a kání se Tonyho Blaira) bude svět i nadále naslouchat Spojeným státům. V kajícné řeči Tonyho Blaira se mi pak nejvíce líbí věta: “… běh času ukázal, že informace tajných služeb, jimiž bylo rozhodnutí o zapojení do války podloženo, byly chybné. Jó, ten běh času… 

PS: Barack Obama je globalista, tedy není státní elitou “debilů” USA. A tady za pozornost možná stojí, že s jeho nástupem změnil Bílý dům své logo a to tak, že místo vlajky Spojených států je na něm bílá vlajka, více zde

 

Zdroj videa zde, české titulky Irena Aneri, část videa v psané formě zde

-Pozorovatelka-  7.7.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kazatel
Návštěvník
monsanto
Návštěvník
monsanto

“Zbavime svet hrozby, kterou predstavuji Husajnovy zbrane hromadneho niceni.”

Vaclav Havel, Dopis osmi

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dopis_osmi

r.m.
Návštěvník
r.m.

tenhle text stojí za to: http://denikreferendum.cz/clanek/23324-chilcotova-zprava-o-iraku-pripomina-i-zivotni-selhani-vaclava-havla
tip od Jani
Respekt si vzal na pomoc i Šimona Pánka: „Válka je sice krajní řešení, ale tváří v tvář takovému diktátorovi je legitimní.“ A nepromarnil příležitost posmívat se mírovým aktivistům v reportáži Elišky Bártové a Ondřeje Kundry větami typu: „Po půlhodině spor končí naprostým patem,“ nebo „Iniciativě se tak daří usnést pouze na protiválečném karnevalu prvního března a svolání masové demonstrace o čtrnáct dní později.“ Respekt se také posmívá Erazimu Kohákovi a Janu Kellerovi, kteří tehdy k odpůrcům války patřili.
A vrcholem fixace této americké propagandy bylo a je pojmenování letiště Praha Ruzyně po Havlovi. Na věčné časy a nikdy jinak budeme vědět, že i ty války byly dobré, vždyť i Havel je ve výše zmíněném “Dopise osmi” podporoval, tak i proto byly košer.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dopis_osmi

monsanto
Návštěvník
monsanto

Je hrozne smutne, ze na Dopise osmi se podilela cela Vysegradska ctyrka. Cela polovina zemi v akci ‘United We Stand’ byly loutkove vlady z vychodni Evropy. Sami tedy mame tunu masla na hlave!

A to, ze Polsko bylo mezi pouhymi ctyrmi zememi, ktere Irak v roce 2003 puvodne napadly v rozporu s mezinarodnim pravem, ukazuje, jak silny vliv mely uz tehdy USA v Polsku. No a dnes u sveho verneho spojence Americani stavi protiraketovy system GMD, eufemisticky zvany Raketovy destnik, se kterym lze odpalovat utocne strely s plochou drahou letu Tomahawk, umoznujici zasahnout cile i vychodne od Moskvy (dolet 1700 km).

Kdyz se clovek podiva na clanky a dokumenty z doby pred 10 lety, kdy se v CR rozjizdela akce “Obranny radar”, uvedomi si, ze protiruska stvanice bezela dlouho naplno uz tehdy, ale zoufale malo lidi tomu v te dobe venovalo pozornost.

http://mercury.ethz.ch/serviceengine/Files/ISN/29251/ipublicationdocument_singledocument/fedfecb7-69e2-43e6-8655-da95528bd54b/cs/2006-10-Rakety.pdf

Ta fotka panicka s pudlikem by se tu mela objevovat casteji 🙂

comment image

Jani
Návštěvník
Jani

http://denikreferendum.cz/clanek/23324-chilcotova-zprava-o-iraku-pripomina-i-zivotni-selhani-vaclava-havla

Jakubovi Patočkovi jsem na fb pod článek dala pár komentářů:

Myslíte, že má James Henry Fetzer pravdu? Z mnoha (převážně amerických) zdrojů toho vím za posledních 7 let až dost, abych uvěřila, že to byl plán… W. Clark to ostatně v r. 2007 řekl veřejně, že Pentagon dostal prakticky hned po 911 příkaz napadnout Irák a rozvrátit další země – Libyi, Sýrii, Somálsko, Sudán a nakonec byla v plánu válka s Iránem. Důvodů bylo víc než jen ten formulovaný v PNAC.
http://www.iranreview.org/content/Documents/James-H-Fetzer-Mossad-Played-a-Crucial-Role-in-9-11-Attacks.htm

Toto v mainstreamu nebylo, znáte to?
http://abundanthope.net/pages/True_US_History_108/PREPARING-THE-WTC-FOR-DESTRUCTION_printer.shtml

Generální ředitel ČT P. Dvořák odmítl odvysílat svědectví bývalého šéfa NATO W. Clarka z roku 2007. Stěžovala jsem si kvůli tomu v r. 2012 dokonce přes Radu ČT. Dvořák písemně obhajoval rozhodnutí, že svědectví neodvysílá. A dokonce obhajoval i to, že pozůstalé a experty z hnutí Za pravdu o 11. září opakovaně (pětkrát během několikaminutového komentáře k videu na ČT2) nazvali výrazem „spiklenci“. Prý „mediální zkratka“ a „stejný slovní základ“. To je jak kdyby kriminalisty nazývali kriminálníky a ještě to obhajovali.
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

zajímalo by mne, zda se nyní opět bude mluvit. o okolnostech smrti zbrojního inspektora Davida Kelly.. Když ted Blair přiznává vinu… „neúmyslnou“
https://en.wikipedia.org/wiki/David_Kelly_(weapons_expert)

http://www.theguardian.com/politics/2013/jul/16/david-kelly-death-10-years-on

r.m.
Návštěvník
r.m.

Dvořák je Svazácká krysa, co jen díky převratu nevstoupil do KSČ, nestihl to.jen o fous.
Správně kovanej kádr bude i za Marťanů. Je to jen shnilý maso.

Kolik
Návštěvník
Kolik

Změnu vlajky na logu neprovedl Obama, logo s bílou vlajkou se používalo už od roku 2003.

monsanto
Návštěvník
monsanto

Televize FOX4 odvysilala zastreleni jednoho poldy v Dallasu v zivem vysilani. Umirneny demonstrant ho sejmul zezadu a pak dal lezicimu poldovi par vcelicek navic, pro jistotu. Z 11 postrelenych policistu uz 5 zemrelo. Obrovske mnozstvi streliva, kterym disponovali cerni utocnici, svedci o predem peclive naplanovane akci.

https://www.youtube.com/watch?v=-23nlUpUte0

kari
Návštěvník
kari

V kazdem pripade Rusko neni Irak a Obama by si mel trikrat rozmyslet kam az zajde. Kdyz si neumi udelat s bezpecnosti poradek doma v Texasu tezko ho muze delat jinde

pedros
Návštěvník
pedros

Já se rusům divím-nedávno byly pokope bilderbergské krysy,jeden 20-ti kilotunovej iskander by prokázal obrovskou laskavost celému lidstvu!Teď to samé!Být Putinem tak si hodím mincí-kalibr nebo iskander a opulentní obžerství tlupy debilů,zvané samit nato, by se odpařilo,tam kam patří-do vesmírné ř..i!

Soli
Návštěvník
Soli

a v com je to tvoje zmyslanie vlastne odlisne od toho ich?

tana
Návštěvník
tana

Poláci udělají cokoli, jen aby NATO vmanévrovali do jejich staletého konfliktu s Ruskem.
Před válkou se spolčili i s Německem, jen aby si urvali kus našeho pohraničí, a po válce bojovali jen aby ho nemuseli vrátit!

Thom
Návštěvník
Thom

V Texase už vyhlásili vojnu polícii. A nie je to prehliadnuteľný incident. Koordinované odstreľovanie policajtov nevešti nič dobré.

zero
Návštěvník
zero

To je fakt? Můžete vložit nějaký odkaz?

Olgoj Chorchoj
Návštěvník
Olgoj Chorchoj

Vzdyt je toho plnej internet. A mam jeen zajimavej screen.po praci ho sem postnu 🙂

r.m.
Návštěvník
r.m.

Pracuješ dlouho koukám, furt nic. Pamatuj, že kdo moc pracuje nemá čas zbohatout.)))
Pět policistů bylo usmrceno a šest dalších zraněno poté, co se ve čtvrtek večer střílelo během demonstrace proti násilí v americkém Dallasu ve státě Texas. Policie obklíčila podezřelou osobu v druhém patře parkoviště nedaleko školy El Centro College. Podezřelá osoba střílela na policii a tvrdí, že po městě rozmístila bomby. Police zadržela tři další osoby: ženu, která byla zatčena nedaleko parkoviště a dva lidi z automobilu.
http://blisty.cz/art/82938.html
+
Při nepokojích v Dallasu byli zastřeleni čtyři policisté
http://blisty.cz/art/82936.html

lubajs
Návštěvník
lubajs

Aby to zase nebyla nějaká hra tajných služeb. Režim v USA potřebuje záminku aby mohl běžným Američanům zakázat držení zbraní.