Rocker z Deep Purple: “Rusko je můj nový domov, Rusko je pravda”

Rocker z Deep Purple: “Rusko je můj nový domov, Rusko je pravda”

Legenda rocku, bývalý zpěvák skupiny Deep Purple Joe Lynn Turner přijel na turné na Krym. Hrozí mu zákaz vystupování v Evropě a měl by mít strach z nebezpečné situace na novém ruském území. Ale “Bojovník za svobodu,” jak zní název jedné z nejslavnějších písní hudebníka, nezrušil cestu. A nebudeme litovat. Podle prodaných vstupenek se čeká plná hala. K lásce k Rusku se hudebník přiznal na tiskové konferenci v Simferopolu.

Již v prvních minutách tiskové konference rocková legenda Joe Lynn Turner mluvil v ruštině, a přiznal,  že je fanouškem Ruska. Dokonce nosí prsten s ruským erbem.  “Dal jsem si erb na prsten ne proto, že se vám to bude líbit nebo že vás to překvapí, ale proto, že miluji Rusko Myslím si, že zde žijete pravdu.  Pro mě je Rusko důležité, protože můžu upřímně říct – to je můj nový domov “- přiznal Joe Lynn Turner.

O skutečnosti, že Krym je považován za nebezpečné území, se Turner přesvědčoval po několik měsíců, kdy byl silně odrazován od cesty. Američtí producenti v něm chtěli vyvolat strach, že to ublíží jeho kariéře a dokonce jej varovali zákazem cesty po Evropě, pokud se objeví na poloostrově.

“Mnoho lidí mi říkalo a  psalo:” Buď opatrný,  Krym – to je nebezpečné. ” Takhle varují všechny občany, ale pokud nebezpečí je to,  že děti si hrají a lidé se smějí a vidím tento Krym, tak to je moje zkušenost a všechno ostatní je propaganda”, – řekl Joe Lynn Turner, bojovník za svobodu.

Joe Lynn Turner je americký rockový zpěvák, nejvíce známý pro jeho práci s kytaristou Ritchie Blackmorem ve skupinách Deep Purple a Rainbow.

“Mohou mě varovat a děsit, je mi to jedno. Já hraji pro lidi, ne pro politiky. Politika nemá nic společného s duší člověka. Vidím propagandu, viz informační válku proti Rusku. Vím, že pravda je v srdcích lidí a vidím pravdu v Rusku a vidím pravdu na Krymu.  Jsem velmi šťastný, že jsem zde”, – řekl zpěvák. Na Krym přijel legendární hudebník se svou ženou. Ta pochází z Minsku a byla to ona, kdo hudebníka učil mluvit rusky. Na tiskové konferenci byla překladatelem, ačkoli slova Turnera byla srozumitelná. “Mám tě moc rád” – řekl v dokonalé ruštině .

Na Krymu odehraje Joe Lynn Turner tři koncerty  – ve Feodosii, Sevastopolu a na Jaltě. Všechny vstupenky jsou vyprodány.

Zdroj zde

Pokud už naše západní společnost přisoudila umělcům takový vliv, že z Pussy Riot vytvořila “bojovnice za svobodu”, pak hlas tohoto skutečného hudebníka (Deep Purple je anglická rocková skupina, která byla založena v Hertfordu roku 1968 a v tvorbě této skupiny docházelo ke spojení klasické hudby a hardrockových motivů) stojí za pozornost obzvláště pro ty, kteří stále podléhají anti ruské propagandě. Kdo Deep Purple nezná, tak na podzim budou koncertovat i v Ostravě a v Plzni (koncert z Ostravy 1991 – video).

– Pozorovatelka –   13.8.2015

Dodatečně vkládám dvě videa Deep Purple s J. L. Turnerem, na která dal odkaz čtenář v diskusi:

Pozorovatelka – 13.8.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
xzden
Návštěvník
xzden

https://www.youtube.com/watch?v=UHCc2kTe5Vw

Už i na nebi nad New Yorkem vytvářejí hejna ptáků portrét Putina

Petr
Návštěvník
Petr

Ale, ale.. Takhle zneužívat slavný název skupiny! V Deep Purple Turner působil pouze od roku 1989 do 1991. V této době vydali pouze jedno nic-moc album. Je to vidět na výběru dalšího videa (asi žádné s Turnerem neexistuje) , kde je původní zpěvák Ian Gillan, který na přání fanoušků opět Turnera nahradil. Budu si muset na vaše sympatické zprávy dávat větší pozor.

nwobhm
Návštěvník
nwobhm

Petr tak len pre zaujimavost celkom slusne album Slaves and Masters a slusna bola aj predajnost , https://en.wikipedia.org/wiki/Slaves_and_Masters . Joe Lynn Turner je vinikajuci Hard Rockovi spevak . A tu mas aj pridane videa .
https://www.youtube.com/watch?v=Hd2-1XEJl2Q
https://www.youtube.com/watch?v=i5WoLKFPhY8

Sycak
Návštěvník
Sycak

On taky hral s Blackmorem v Rainbow od roku 1981 do 1984 a od roku 1995 do roku 1997. Vzhledem k tomu, ze Rainbow byla uspesna (a moje oblibena) kapela a Blackmore neni zadny orezavatko, tak to o kvalitach Turnera urcite svedci. Jinak by si ho tam Blackmore tak dlouho nedrzel. Holt Deep Purple jsou znamejsi nez Rainbow, tak se v clanku citovali Deep Purple. Takze bych to jako zadny zneuziti nevidel, spis jako lehkou buzeraci az trolovani ze strany Petra – trochu zbytecny.

Andrea
Návštěvník
Andrea

nepokakaj sa…..Petr…..ale bol tam tiež a 2 roky tiež nie sú na zahodenie…hahahahaha…ale ale aleeeeeeee…….

Ceciliejeje
Návštěvník
Ceciliejeje

Ian Gillan nebol pôvodný spevák Deep Purple

painkiller
Návštěvník
painkiller

To je pravda, ale keď tam bol Gillan, tak DP bol najúspešnejší v ich celj bohatej histórii.