Řízená migrace jako prevence neřízené? O suchu, vodě, migraci a hloupém homo...

Řízená migrace jako prevence neřízené? O suchu, vodě, migraci a hloupém homo sapiens

Řízená migrace jako prevence neřízené? O suchu, vodě, migraci a hloupém homo sapiens

K uprchlické vlně letošního roku nejeden politik mezi řečí pronesl větu, že příští rok přijde uprchlíků mnohem více – a to kvůli suchu a nedostatku vody.  Jinými slovy, že kvůli vodě uprchlíci do Evropy přijdou tak či tak. A vyznělo to jako jako nenápadné sdělení, že řízená migrace je lepší, než migrace neřízená, ke které tak či tak dojde, a to z důvodu klimatických změn.

Že problematika sucha a zásobování vodou začíná být vážná, o tom svědčí nejen rok co se opakující horká léta a celoroční nedostatky srážek v podobě deště a sněhu, ale i fakt, že tématikou se letos velmi zaobíral i Senát České republiky a nadále se jí věnuje (zdezde).  A v jiných evropských zemích tomu zřejmě nebude jinak.

Náš známý klimatolog Václav Cílek na jedné ze svých přednášek hovoří nejen o vodě, ale o souvislosti mezi klimatickými změnami a vlnami migrace, a to nejen napříč lidskou historií, ale především v souvislosti se současností.

V přednášce hovoří o mapování celosvětových zásob vody a o jejím ubývání v tzv. světových zásobnících a to nejen na území Indie, Blízkého východu či Afriky, ale také na území Evropy, kde zmiňuje především sever Německa, ale také Belgii a Holandsko, které údajně 80% pitné vody dovážejí. Zmiňuje Španělsko (kde už je spousta vylidněných měst kvůli suchu video).

Zmiňuje Izrael, který je schopen vyrábět pitnou vodu ze slané, ač to něco stojí, čehož snad je schopen i Írán, ale především hovoří o nedostatku vody v oblasti Iráku a Sýrie. Jeho pohledem by bez ohledu na Arabské jaro či války v těchto oblastech migrační vlna do Evropy nastala, a to z důvodu sucha a – nedostatku vody.

Není tedy nakonec současná řízená a organizovaná migrace prevencí před tou, která by tak či tak nastala, ovšem neřízeně? Není snad sucho a příští boj o vodu pravým důvodem, proč globální vůdcové i přes veškeré protesty (nyní už i představitelů jednotlivých vlád) pořád trvají na přijímání uprchlíků?

Sucho vyrábí další sucho

V jedné části přednášky Václav Cílek popisuje, jak suchá a přehřátá země má ten efekt, že teplo rozhání případnou srážkovou oblačnost, čímž se suché území zvětšuje. Popisuje rozdíl mezi územím s vegetací a územím “vybetonovaným”, přičemž to druhé území teplo koncentruje (letos byla Praha několikrát označena za nejteplejší místo v Česku). Nevím, nakolik jsou současná sucha způsobena vlivem člověka a nakolik jde o vlastní proces planety, faktem zůstává, že horka a sucha přibývá. A faktem že, že v místech s betonem a asfaltem a všemi futuristickými stavbami je horka více, než v místech s trávou a stromy.

Pokud “sucho vyrábí další sucho”, pak člověk se na jeho výrobě podílí. A co teprve další fakt, že přes beton a asfalt voda do země prostě neprosákne, tudíž zásoby spodních vod nejsou doplňovány. Jinými slovy – likvidovat stromy a půdu je nebezpečné.

Indonésie hoří

A přesně to se děje nejen průběžně (nepřestanu opakovat, že to, co lidstvo udělalo s přírodou za posledních sto let, nemá v historii obdoby – vždyť ještě v roce 1900 vypadal svět tak, jako po staletí předtím a kdy m.j. lidstvo pořád tvořilo jen neškodný odpad), ale právě nyní ve velkém. V poslední době se hojně objevují informace o požárech pralesů v Indonésii. Do ovzduší uniká tolik emisí, kolik produkují celé USA. Lidé i po čtyři měsíce v roce nevidí oblohu a Slunce, nevidí na krok. A dusí se a umírají. Přesto dál vypalují další a další části pralesů. Zabíjejí sebe i rostliny a zvířata. Důvod? Palmový olej, ze kterého lze levně vyrábět spoustu věcí – včetně biopaliv.

Aby mohla být vysázena palma olejná, likviduje se prales. Dřevo z původních stromů se tu dobře prodá, tu ilegálně spálí, ale půda pro palmu musí být – byznys je byznys a zboží v supermarketech je třeba doplňovat!

Boom nastal před pár lety  (zde) a palmový olej se stal velmi žádaným zbožím, o vypalování pralesů se však příliš nehovořilo přesto, že je označováno za největší ekologickou katastrofu 21. století (zde). Až v poslední době se tyto informace dostávají do popředí, a to proto, že požáry se vymykají kontrole. Důvod? Protože neprší a protože v důsledku sucha se požáry šíří nekontrolovaně.

Ale nehovoří snad Václav Cílek o tom – že sucho vytváří další sucho?

A pak se stačí podívat, co zůstane z půdy, na které je zlikvidován původní prales a na které po nějakých 20-30-ti letech doslouží palma olejná. Zůstane jen a jen poušť. Hektary a hektary pouště. Sucho bude tvořit další sucho…  – nemluvě o ničení rostlinstva a zvířectva, obzvláště o vybíjení orangutanů – jak to ukazuje video, po jehož shlédnutí se každý “homo sapiens” musí zastydět (obzvláště čas cca 30. min):

Evropa a migrace

Na Maltě právě začal summit EU a afrických zemí (zde), řešena má být m.j. evropská podpora zemědělství na území Afriky tak, aby původní obyvatelstvo neodcházelo. Evropa se chystá vydat na pomoc africkým zemím miliardy.

Může se zdát, že jsem v článku smíchala tři zdánlivě nesouvisející témata – migraci, ubývání vody a požáry v Indonésii. Opakuji, že si netroufám tvrdit, že za horkými léty, suchem a nedostatkem srážek stojí činnost člověka a že by srážek i bez lidského zásahu neubývalo, netroufám si ani tvrdit, že současná sucha nejsou pouze záležitostí několika let a pominou jak přišla.

Ale trvám si na tom, že tempo, jakým lidstvo v posledních sto letech ničí základní – tzn. biologickou podstatu své existence – nemá v lidské historii obdoby. A stokrát mohou národy chtít jiné vůdce a jiné vlády, ale pokud lidstvo nezmění postoj k hodnotám, požene se do záhuby.

Jestli je naše atlantická kultura – současný vrchol 26-ti tisíciletého vývojového cyklu lidstva, započatého po vymření neandertálců – právě v ohrožení vlivem migrace či vlivem klimatických změn anebo vlivem souhrnu obojího, nepovažuji za tolik důležité, jako to, že lidstvo je ve fázi velké transformace.

A možná tu transformaci chce někdo mít pod kontrolou tak, že v očekávání velké neřízené migrace ji preventivně organizuje, aniž by hovořil o pravém důvodu a způsobil tím paniku. A mezitím Evropě nařídil m.j. šetrné splachování… A nejspíš především ve svém zájmu, ale to by bylo na jiný článek…

Související: Nepřítelem není Rusko, nepřítelem je sucho a Islámský stát

-Pozorovatelka-  11.11.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
gape
Návštěvník
gape

Včera jsme o tom mluvili a dnes to mám za oknem. Dva dny byl aerosol, že na nebe nebylo vidět, ale déšť žádnej. Dnes vstanu, koukám jak se tim už dere sluníčko a na nebi čáry. Většina už rozplizlá, že by si snad naivka věřící na origoš počasí i myslel, že jsou to mraky. Tak dnes hlavy vzhůru, asi se neprasí jen nade mnou. Čmárance se daj čekat všude kde se bude dělat jasno. Teď je nejvíc nastříkáno přes slunce, jako poslední dobou pořád, podle mne nějakej problém s UV spektrem.

gape
Návštěvník
gape

To je trochu moc, imigranti versus sněžný děla. Umí vůbec Makumba na běžkách? A co teprv Jan Tleskač? Široko by vyprávěl, kdy je třeba pustit hliník a kdy baryum. Víš jak Vendo, buď tim kradenym perem podškrábneš ten depopulační zákon, nebo ti spláchnem Moravu.

Lubomír Čáslava
Návštěvník
Lubomír Čáslava

Prosím o účast v tématicky – oscilačním průzkumu veřejného mínění na téma – Postoje české populace k migrantům a migrační krizi.

Výsledky jsou už nyní poměrně zajímavé a na požádání je mohu zaslat v podobě grafu (mail:lubomir.caslava@gmail.com).

Doporučuji počkat pár dnů, až bude více respondentů a současně žádám o šíření ankety ve všech možných názorových skupinách.

http://www.mojeanketa.cz/pruzkum/244956140/1/

ve stinu
Návštěvník
ve stinu

A co děláme se spodními vodami my? Nejsou náhodou čerpány v megamnožstvích do sněhových děl na sjezdovky aby na jaře povrchově odtekly?

bantustan
Návštěvník
bantustan

Ve stínu vyšel ze stínu a OSVÍTIL SITUACI,naprosto…Ovšem bezuzdný byznys takzvaného zimního sportu.Na horách jedině pokorně POSTARU,pout PĚŠKY na Sněžku s pokornou modlitbou ke všem ŽIVLUM a ke ZDROJI..A kdo to dnes DĚLÁ..? Až ta děla vyčerpají všechny zásoby,tak SNAD….

tomas
Návštěvník
tomas

Domnívám se, že umělé zasněžování nebude mít zásadní vliv na hladinu spodních vod. Voda pro zasněžování se odebírá z povrchových vod. Vhodnější je vybudování nádrží. Takto zadržená voda pak slouží k zasněžování.

Honza
Návštěvník
Honza

Cílkovy názory, byť jsou mnohdy velice chytré a prozíravé už vůbec nesleduji. Podle mě Cílek jako Žid je napojený na sionistické zájmy a těmi je oslabení Evropy. Z toho důvodu nám podsouvá scénáře (které se mnohdy plní) z dílny sionistické moci – nevím, jestli je to v souladu s GP.

turtes
Návštěvník
turtes

“A stokrát mohou národy chtít jiné vůdce a jiné vlády, ale pokud lidstvo nezmění postoj k hodnotám, požene se do záhuby.”

To je zasadni blud, vedouci nas do jeste vetsich problemu, nez jake mame. Hodnotovy zebricek samozrejme neni urcovan nejakym vztahem k hodnotam. Pokud zivorici rolnik v Indonesii dostane spasny napad zacit pestovat palmu, pak to samozrejme udela a to za jakoukoliv cenu. Kdyby ho nahodou, hlupaka, napadlo zmenit sve hodnoty, tak do mesice je jeho rodina mrtva hlady a prales stejne vypaleny, a to konkurenci. Rolnikovy hodnoty nejen ve 3. svete se tvori v ramci existencialniho tlaku a nejsou vysledkem jakychsi kavarensko- nabozenskych uvah.

Bludarina skrze “spravne” hodnoty ci viru v boha je jednim ze zasadnich momentu soucasneho politickeho ochrnuti. Problem samozrejme sedi v systemovem nastaveni spolecnosti (zakonech, pravu, vetsinovem diskurzu a konkretne v konkurencnim prostredi). Jakekoliv apely na moralku ci nejake hodnoty jsou ciste kontraproduktivni snahou a situaci jeste zhorsi.

Honza
Návštěvník
Honza

I ten rolník může bojovat proti devastaci – každý sám za sebe. Jedním z nástrojů je omezení plození na max. 2 děti. Svoji porodnost si kontrolovali Aboridžini, tuším, že Křováci a mnoho dalších nativních etnik. Díky vědomému plánování rozsáhlosti populace se tato etnika udržela při životě a uživila. To je ale téměř vyloučené. Takže je to neřešitelné, protože lidé ve všech kulturách, kde děti živí své rodiče, se budou množit exponenciálně. Jsem přesvědčený, že hlavní principy většiny “civilizací” jsou jim naprogramované možná GP z důvodu pozdějšího využití – poštvání národů a následně jejich sloučení atd. Čili nejdříve je třeba vytvořit existenční strach, aby se následně lidi ve snaze uchránit svou existenci množili jak myši.
Líbí se mi postoj amazonských Indiánů, kteří se sice množí, ale mají vysokou úmrtnost a přežívají tak jen nejsilnější.
Pokud by nám sráči nezasírali Zem chemií a jinak nás vědomě neničili, lépe bychom smrt svých blízkých přijímali.

Honza
Návštěvník
Honza

Více o populační kultuře nativních etnik:
Justoň, Zdeněk: Ekonomie přírodních národů. 2012.

turtes
Návštěvník
turtes

Vzdyt to rikam: prirodnich narodu, prirodnich narodu….knihu jsem precetl nekdy loni, skvela vec.

turtes
Návštěvník
turtes

Stale ta sama chybna implikace, Honzo. Muzu vam namitnout, ze v ere nomadskych sberacu by kazde omezeni porodnosti vedlo k zahube lidskeho rodu- proste spatne implikujete spolecenskou formaci.
Aboriginis, Krovaci ci puvodni pralesni kmeny neznali penize a stat, tudiz nemuseli platit dane a s nimi neznali ani inflaci. Zili na uzavrenem biotopu, ktery exploatovali v mire, zarucujici jeho sebeobnovu, odtud kontrola porodnosti.
Dneska budete zit rozume a v souladu s prirodou a do roka mate na krku exekutora, danovy urad a pod. A kdyz se vam podari vyhnout i tomu, pak vas humanitarne zbombarduji. Srovnavate nesrovnatelne, jsme v uplne jine situaci, nezli Krovaci.
A na vulgarni darwinismus mne take neuzije, takze nic.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Několikrát bylo na webu v poslední době zmíněno, že se se vším moc “spěchá”. Co když je to soupeření, kdo dříve naplní historii a sjednotí lidstvo. Někdo ve své pýše neumí prohrávat.

gape
Návštěvník
gape

Respekt pozorujícím.
Věta o mrholení dva dny po nástřiku dává znát, že paní je hodna svého jména.
Poslední týdny prasej na nebi jak hovada ve chlívě a neni z toho nikdy víc, než ten divnej aerosol, kterej po pár dnech vždy vysmahne slunce.

Často teď odstiňujou slunce, zvlášť když je uplný azuro a utajenej nedostatek ozonu, že nejde koukat bez brejlí či mhouření očí. Stačí zdvihnout hlavu a dát pozorováním třeba rok a základní představu si udělá i průměrný IQ. Se to hodinami na kopcích už člověk naučí rozpoznávat, originál oblačnost a nástřiky, grilování vlnama atd. Komukoliv to jde názorně předvést, stačej tři hodiny času s hlavou vzad při chemoakci a i blb pochopí, jak je obelhávanej. Zároveň je to fantastická medicína pro kontrakonspirátory.

Jsou ale i děsivější teorie o čarách na nebi. Znovu připomenu dataasylum, stojej za prozkoumání. Mi pak i dává smysl Černobyl a neustálá snaha nějak ozářit Slovany, prostě nevoděj a neposlouchaj. Japonci měli taky kulturu a už jen pípaj, jak píská bestie.

JazzBoo
Návštěvník
JazzBoo

Maj recht s tou nejteplejší Prahou.
Proto chazaři každý rok s hrdostí právě tam pořádají okázalé pochody.
Ale jinak jsou značně mimo. Snaží se řešit následky místo příčiny.
Až se přestanou zabývat palmovým olejem, opicema a Cílkem (nebo něčím dalším co ho nahradí) a začnou řešit hamižnost a jenom ty hajzly, pak budou na dobré cestě.
Třeba by se po tomhle shledání mohl zastydět i „hetero sapiens“.