Režim se snaží ututlat novou vzrůstající hrozbu. Hacktivisty hlásící se k Anonymous!

Režim se snaží ututlat novou vzrůstající hrozbu. Hacktivisty hlásící se k Anonymous!

Režim se snaží ututlat novou vzrůstající hrozbu. Hacktivisty hlásící se k Anonymous!

Česká odnož hacktivistického hnutí Anonymous byla v ČR aktivní převážně v roce 2012. Soustředili se hlavně na boj s internetovou cenzurou, dohodou ACTA a zkorumpovanou vládou ODS. Jejich akce začaly útoky na webové stránky OSA. O týden později na několik hodin ovládli web ODS a získali osobní data tisíců jejich členů, které následně zveřejnili. Jejich pozornosti se nevyhnul ani ministr financí Miroslav Kalousek, který v té době zaváděl úsporná opatření a snižováním platů ohrozil stabilitu celé společnosti. Na jeho webové stránky umístili vzkaz, který si můžete stále přečíst zde. Anonymous spolupracovali s Piráty, ne však dlouho… Hnutí se začalo brzy rozpadat. Mohly za to převážně vnitřní spory, mezi samotnými členy.

Amonyous-Czech-Republic.jpg
Anonymous Czech Republic Logo

Nyní, v roce 2016 začíná česká odnož tohoto hnutí opět ožívat. Jejich ideologie je však patrně odlišná. Zatímco Česká pirátská strana se vydala cestou tzv. nové levice (multikulturalismus, podpora homosexuálů apod.), Anonymous jsou v otázce přijímání uprchlíku spíše skeptičtí. Jsou pro přijímání imigrantů, prchajících z válečných oblastí Iráku a Sýrie, odmítají však masovou a ilegální imigraci. V jejich nejnovějším prohlášení uvádí, že se hlásí k boji s vlastizrádnou, zkorumpovanou a zlodějskou vládou. Jejich cílem jsou prý také všechny politické strany, které podlézají západním elitám, okrádají vlastní lid a konají proti jeho vůli. Mezi ně řadí stranu TOP09.

13177457_990956004313267_2507812428837015049_n.png
Nejnovější prohlášení. Oznamují zahájení jejich boje s TOP09.

Jejich znovuzrození začalo koncem roku 2015, kdy se na sociální síti Facebook začaly šířit videonahrávky, ve kterých Anonymous  vyhrožují Andreji Babišovi totální válkou. Když poslanci schválili zavedení EET, napadli web Agrofertu a na pár hodin ho vyřadili z provozu. Poté se ale začali soustředit na jiné cíle. S Babišem a jeho stranou ANO prý však neskončili. Jejich dalším terčem se stala strana ČSSD. V pondělí 25. dubna zaútočili na jejich hlavní webové stránky. Po neúspěšném pokusu dostat se do databáze web alespoň přetížili. Stránky byly nedostupné od večerních hodin až do úterního dopoledne. ČSSD se následně vyjádřila, že se útoky nenechají zastrašit a věří, že nesouvisí s jejich politikou. Všechna média akci komentovala jako útok hackerů, někde je spojovali s extrémisty z White Media.

Nikde však nenapsali, že za tím stáli Anonymous, ani o důvodech jejich akce. Aktivisté následně zveřejnili video, ve kterém prohlásili, že jsou média prolhaná a úmyslně píší dezinformace. Ihned odvetou zaútočili na web ČTK. Podařilo se jim dostat do databáze jednoho ze serverů a získat osobní data některých uživatelů, které však nezveřejnili. Následně web přetížili DDoS útokem a byl zhruba polovinu dne nedostupný. Ani o tomto útoku jste se však z médií nedozvěděli pravdu.

www.INFOEK.cz_Anonymous_Czech_Republic_Web.png

Dne 1. května bylo zveřejněné výše zobrazené prohlášení, ve kterém oznamují začátek jejich boje s TOP09. Budou prý jejich stálí nepřátelé a vyhrožují jim útoky ve volebním období. Ve středu 4. května na Facebooku zveřejnili událost #OpTop09 1.0, do které se mohl připojit každý. Byly zde návody pro nováčky a instrukce, jak můžete pomoci s útokem na servery TOP09. Útok byl naplánovaný na sobotní ráno a jednalo se o jejich první varování. V sobotu 7. května ráno během chvíle vyřadili všechny servery TOP09 z provozu a několik jejich hlavních webových stránek nefungovalo až do nedělního rána. Tento útok však strana TOP09 zcela ututlala. Nebyly o něm zmínky ani v médiích. Mají snad strach? Událost byla z Facebooku již smazaná a profily pořadatelů zablokovány.

Petr Zápotocký

Poznámka Administratora: Zdá se, že Facebook blokuje autoposting odkazu na tento článek na našem redakčním facebookovém profilu. Na našem Twitteru se autopost na tento článek normálně zařadil, ale Facebook odmítá autopost provést. Důvodem je přítomnost a výskyt slova “Anonymous” v článku. Skvělé, pane Zuckerberg! Jen tak dále. Demokraturu si jistě rozvracet nenecháte!

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
izi
Návštěvník
izi

No tak se holt přejmenujou Anonymus.

bendralog
Návštěvník
informix
Návštěvník
informix

Pre nemčinárov:

Tu je portál nemeckého hnutia Anonymous, ktoré sa v posledných mesiacoch stalo hlavným informačným zdrojov o témach imigrácie, vrátane zverejňovania vynesených správ z prostredia polície. Keď Facebook začal vo februári 2016 s cenzúrou “nenávistných” stránok, konto Anonymous bolo jednou z prvých obetí, bez ohľadu na v tej dobe 1,7 milióna fanúšikov stránky a 20 miliónovej týždennej návštevnosti. V reakcii na zablokovanie konta sa hnutie presunulo na ruský portál VKontakte, kde pokračuje v svojej publikačnej činnosti: https://vk.com/anonymous.kollektiv

Nademese
Návštěvník
Nademese

Z jakých důvodů tyto informace Babiš, Sobotka a široký spol. tají??Čeho se bojí??Odporu českých a slovenských občanů??

konzerva
Návštěvník
konzerva

Anonymous prohlášení…https://youtu.be/7FbsRLXvqD4

pedros
Návštěvník
pedros

soudruh cukrovčák má metrovej klofák!Divím se admine,že se divíš!

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Největší hacking proti TOP 09 znamená pustit pan Kalouska nebo jiné topácké figury na pár minut do televize, ať tam plácají svá moudra a krmí lidem uši. Ti znechutí a namíchnou tolik lidí, že občané sami budou házet telebedny z oken, nebo přinejmenším striktně odmítnou na to čumět.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Ti ruští prakeři se jmenují Lexus a Boban ….https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ToMKLSkzpxE kurdové sestřelili turecký bojový vrtulník ..odpata za ruské letadlo..

konzerva
Návštěvník
konzerva

Kundra, Janda se radují z vítězství ukrajinské zpěvačky , ale zapomněli na tyhlety ruské 2 telefonisty kteří si dělají legraci z politiků…Savčenkové atd…tak si udělali legraci i z ukrajinské zpěvačky..http://rusvesna.su/news/1463320770

Forever
Návštěvník
Forever

TOP09 je mrtvou stranou už teď. Teď je stranou, co už jen vztekle kope kolem sebe! Doufám, že po volbách tato žido-strana skončí v propadlišti dějin!