Rekonstrukce českého státu proběhne na americkém velvyslanectví

Rekonstrukce českého státu proběhne na americkém velvyslanectví

Rekonstrukce českého státu proběhne na americkém velvyslanectví

Zdejší čtenář dal v diskusi odkaz na článek, který by měl být šířen, proto jej vkládám :

Rekonstrukce na americké ambasádě

Tato poznámka se netýká nějakých stavebních prací, ale vykutálené aktivity revolučního občanského sdružení Rekonstrukce státu, která se tentokrát odehraje na výsostném území Spojených států amerických. Původně jsem ji psal jen pro rubriku Co týden dal, ale tam mi připadá dost zastrčená. Pak jsem ji chtěl dát na Svobodné fórum, ale to taky nějak nevyšlo. Tak ji dávám k dispozici aspoň tady.

Občanské sdružení Rekonstrukce státu pozvalo (mailem) na dnešek předsedy poslaneckých klubů, aby jim představilo pracovní verzi hodnocení, jak byly v uplynulých letech přijímány protikorupční zákony (co to znamená, „pracovní verzi“, kdyby se ten i onen politik na místě náležitě pokál, může se podle zásady o účinné lítosti ještě hodnocení jeho strany o fous zmírnit?). Jde zřejmě o pokus zopakovat vydírání v tom nejlepším slova smyslu, které iniciativa provozovala před rozhodujícími volbami v říjnu 2013, kdy předložila všem poslancům jídelníček protikorupčních zákonů s výzvou, aby se zavázali je podporovat: jen málo z nich mělo tenkrát odvahu je poslat do háje. Dnes nejsou na obzoru žádné volby, a tak závažnost setkání, na němž se šéfům poslaneckých klubů nejspíš oznámí, jak bude parlament oznámkován v boji proti korupci, má být zdůrazněna tím, že se bude konat v rezidenci amerického velvyslanectví, prý na „neutrální půdě, kam by neměli mít problém přijít lidé z celého politického spektra“ (kdežto např. s nějakým salonkem v restauraci by asi problém měli). Setkání se pořádá „ve spolupráci s ambasádou USA“. Poslanci dostanou ještě pozvánku od amerického velvyslance.

Není jasné, zda bude Jeho excelence přímo přítomna známkování protikorupční horlivosti (podobně jako císař Zikmund na kostnickém koncilu), ani jaká bude forma postihu za nedostatečnou iniciativu jejich stran. Předpokládám, že aspoň na ohlášené „číši vína s diplomaty, experty a lidmi z podnikatelské sféry“ pan velvyslanec nebude chybět. Jasné je jen, že akce je nebetyčná drzost, a to nejen ze strany Rekonstrukce státu (což nijak nepřekvapuje), ale i – je mi líto – i ze strany amerického velvyslanectví. Proč se takhle plete do vnitřních věcí spojeneckého státu a proč to navíc ještě navíc dělá s tak legrační, humpoláckou neomaleností?

A jasné je taky, že poslanci, tedy předsedové klubu, už zase většinou neobstáli. Lidovec Mihola „neví, jestli se akce zúčastní“, pan Faltýnek „neví, jestli to časově zvládne“, „váhá“ prý i pan Stanjura z ODS, pana Černocha z Úsvitu „zarazilo místo konání“ (problém ovšem není jen místo konání, ale celá akce). Jednoznačněji se vyjádřil jen předseda klubu ČSSD Sklenák (nevidí důvod proč tam chodit, jejich akce někdy hraničí s nátlakem – jak to, že jen hraničí, aspoň pro tento případ je to je hrozně decentně řečeno).

Seznamte se s “prezidentem” České republiky?

Kouzlo protikorupčního revolučního boje holt pořád ještě funguje. To je tak těžké říci na rovinu, o co jde, a pozvání z těch vyslovených důvodů bez okolků a natvrdo odmítnout?

12. října 2015

Další události komentovány na www.bohumildolezal.cz

Převzato ze zdroje: zde

Co k tomu dodat?

EU velí Merkelová, která slouží Spojeným státům. O osudu evropských zemí – protektorátů rozhodují rukou společnou Německo a Spojené státy. Příkladem budiž Ukrajina, která je v totálním rozkladu. Její americká ministryně financí Jaresko v létě ze své domoviny vyjednala, aby svět odpustil Ukrajině část dluhů, protože ukrajinská schopnost splácet dluhy je podmínkou, aby Ukrajina dostala další půjčky od MMF a ECB. Jednání se zdařila – až na Rusko, které žádá splacení dluhu v termínu (konec roku 2015) a v plné výši (3 miliardy dolarů).

Victoria Nulandová

A Victoria Nulandová, ta, která rozdávala koláčky na ukrajinském Majdanu a jejímž prostřednictvím USA celý Majdan řídily, právě Rusku nařídila, aby Ukrajině část dluhů odpustilo stejně, jako ostatní věřitelé a pomohlo tím s jejím oddlužením! (více) .

Vložila: -Pozorovatelka- 15.10.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
doktor
Návštěvník
doktor

Doktor Nikdy jsem si ani ve snu nepředstavoval, že se budu obracet s nadějí na východ.

Ščors
Návštěvník
Ščors

Co jste si ve snu představoval předchozích pár pětiletek, a proč? Nebudu se vás ptát, zda jste byl v kómatu nebo nevěděl, kolik je 1+1. Všechno je jasné minimálně 20 let…https://www.email.cz/web-office/NZr_qTUO7zRDc0StE48eTqKk38uNxdMMWkE-4kzVJXRhKqsSSGpmnioZbCM2pXivczGEO18/Projev%20R.%20REAGANA%20v%20%C4%8Devnu%201984!%20-%20od%20L.%C5%BD.%20-%201.2.2015!.doc

vendel
Návštěvník
vendel

Ale vždyť tu chazarskou bestii-fuck to eu,nuland,prý trefil šlak!Modlím se, aby to ten netvor už nerozchodil,stejně jak to nerozdejchal masovej vrah, žid šáron!

Aksal
Návštěvník
Aksal

Novinka. Americké penzijní fondy začínají přecházet na ruské cenné papíry v rublech 🙂
http://politikus.ru/articles/60502-amerikanskie-pensionnye-fondy-perekladyvayutsya-v-rubli.html

Smutne
Návštěvník
Smutne

Cesti politici maji “demokraticky rozhodovat” o ceskych zakonech na uzemi ciziho statu, na ktere se nevztahuje ceska legislativa a ktery neni v EU. Kam jsme to dopracovali? Smutne ;-(

Tonda
Návštěvník
Tonda

Pěkné, opravdu pěkné. Možná by už mohli PČR vypnout jako zbytečný mezičlánek co stojí peníze…..Shapík by to vedl přímo přes správce majetku US v Čr pána Koblihu…Takhle je to zbytečně zdlouhavý ten proces rozvoje demokracie.