Redaktorka Deníku N se svým fyzickým útokem na reportéra Sputniku dopustila výtržnictví...

Redaktorka Deníku N se svým fyzickým útokem na reportéra Sputniku dopustila výtržnictví a předsudečné nenávisti vůči osobě s jiným přesvědčením a názory, soudí podle svého názoru policista! Násilí redaktorky našlo pochopení u bývalého spolupracovníka StB a rovněž u režiséra Pelíšků, podporu násilí vyjádřili i Alexandr Mitrofanov, Pavel Šafr a Jindřich Šídlo! Když kulturní a havlistické frontě dojdou argumenty, přichází ke slovu facky a předsudečná nenávist!

Redaktorka Deníku N se svým fyzickým útokem na reportéra Sputniku dopustila výtržnictví a předsudečné nenávisti vůči osobě s jiným přesvědčením a názory, soudí podle svého názoru policista! Násilí redaktorky našlo pochopení u bývalého spolupracovníka StB a rovněž u režiséra Pelíšků, podporu násilí vyjádřili i Alexandr Mitrofanov, Pavel Šafr a Jindřich Šídlo! Když kulturní a havlistické frontě dojdou argumenty, přichází ke slovu facky a předsudečná nenávist!

Všichni jste zřejmě už včera zaregistrovali skandál Petry Procházkové, reportérky Deníku N, která v pátek fyzicky napadla reportéra serveru Sputnik Vladimíra Frantu [1] na konferenci Mediální fórum 2019, jenž proběhla ve dnech 20. až 22. listopadu v pražském hotelu Grand Majestic Plaza. Celá konference, která měla charakter širokého fóra, hostila mnoho účastníků a rovněž novinářů a vzhledem k tomu, že konferenci připravil ruský časopis, dalo se předpokládat, že na ní dorazí i ti čeští novináři, kteří Rusko nesnáší do morku kostí. A přesně k tomu došlo a začaly se dít věci.

Petra Procházková, redaktorka Deníku N na konferenci .

Není vůbec jasné, zda-li nešlo o provokaci Deníku N s cílem zvýšit prodeje a tzv. mediální impresi v médiích, protože je logické, že pokud se na takové konferenci objeví novinářka zrovna z Deníku N, bude z toho mela. Konferenci pořádal totiž ruský časopis Mezinárodní život (Международная жизнь) a účastníci diskutovali v jednotlivých sekcích s tématickými názvy jako

  • Suverenita osobnosti, suverenita médií, suverenita státu
  • Dohodnou se Západ s Východem?
  • Regionální a korporátní média
  • Nová média vs. tradiční média
  • Vliv postmoderní kultury na média.
Telefon odletěl, facka přiletěla, pravda a láska dostala přes hubu od lži a nenávisti?

Celý incident nastal v momentě, kdy se Vladimír Franta ze Sputniku a Ludvík Hradílek v pozici fotografa Deníku N vzájemně natáčeli. Oba dva se fotili a natáčeli, měli z toho zjevně legraci, nikde se nezdá, že by mělo dojít k incidentu. Jenže v tom okamžiku přichází Petra Procházková a začíná na Vladimíra Frantu slovně útočit, že co si to dovoluje natáčet společenský raut na konferenci. Vladimír Franta přitom zastupuje ruský server Sputnik a konferenci pořádá ruský časopis, takže je naprosto bizarní, že zrovna česká novinářka jako pozvaný host říká redaktorovi Sputniku, že nemá točit. Jenže, tím to nekončí. Vzápětí Procházková přichází s dalším obviněním, že prý Vladimír Franta o ní píše lži. A tady se musíme zastavit a probrat si, co měla Petra Procházková na mysli.

Petra Procházková se chystá udeřit… doslova!

Jednalo se totiž o článek [2] popisující vystupování Petry Procházkové právě na této 4-denní konferenci, kde podle Vladimíra Franty si redaktorka Deníku N stěžovala na úpadek tradičních médií, protože lidé prý začínají konzumovat tzv. nová média, tedy rozumějte alternativní servery, které dezinformují a matou veřejnost. A nejhorší prý je, že tomu podléhají nejen obyčejní lidí, ale i samotní novináři, kteří jsou touto novou vlnou zpravodajství pohlceni.

Andrej Babiš prý zneužil migrační hysterii v Evropě k politickému profitu v Česku, kde nelegální migrace prý skoro není. Potom se spletla v počtu Romů v ČR o celý jeden řád

Rovněž tvrdě kritizovala Andreje Babiše, že přenáší dezinformace z globální úrovně do prostoru České republiky a profituje z toho. Tím myslela problém migrace, která je prý dezinformací v prostoru ČR, protože v Česku je naprosté minimum nelegálních migrantů. Daleko větší problém je prý s Romy. Andrej Babiš prý zneužívá veřejných obav z migrace a těží z toho. Jenže, klíčový okamžik ve Frantově článku přichází hned poté. Franta totiž obvinil Petru Procházkovou z šíření hoaxů ohledně počtu migrantů a Romů.

Co napsal Vladimír Franta tak špatného?

Máme tu všehovšudy 20 uprchlíků, řekla novinářka. Nejsme zemí, která by byla na cestě či kam by někdo směřoval. Nikdo sem nejezdí, čeština je k ničemu, česky nikdo neumí. Že se z dětí syrských uprchlíků stalo záležitost č. 1, za to může PR tým prezidenta Zemana a premiéra Babiše. ČR má spíše zajímat integrace Romů, který je tu 1000krát více než uprchlíků.“

Zde byla novinářka „přistižena“, jak šíří fake news. Podle statistiky je v ČR nikoli 20 000 Romů, jak si myslí, nýbrž zhruba 250 000 tisíc a dokonce více. Romů je u nás tedy 12,5krát více, než soudí novinářka s třicetiletou praxí v Lidovkách, které navíc nemluví pravdu, jak sama uvedla. Pokud by se Procházková spletla o týž poměr se syrskými uprchlíky, mohlo by jich u nás být 12,5krát více. Pak bychom jich tu měli 250. Kdyby se mělo jednat o radikály, pak je to množství více než malé. Procházková však nezvážila tranzitní islamisty, kteří přes naše území (ČR) cestují, jak se o tomu tu a tam lze dozvědět z našich TV kanálů. V roce 2016 jeden z migrantů málem znásilnil zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce. Novinářka Procházková řečnila na Media Fóru 2019, které se zabývalo technologií „fake news“. Rozhodla se neteoretizovat a uvést praktický příklad. Možná šlo zvolit nějaký více šťastný příklad, nějaké lépe spočítané exemplum.

Redaktor Sputniku se dočkal facky za článek, ve kterém žádné lži nebyly, jenom nepohodlná pravda. Co přijde příště? Vytáhne někdo na reportéra z alternativy pistoli a zastřelí ho jako Kuciaka?

Tento článek ze čtvrtka 21. listopadu neobsahuje naprosto žádné lži, ani pomluvy, ani dehonestace, ani diskreditace, nijak neuráží a nenapadá Petru Procházkovou, pouze věcně a fakticky upozorňuje na nesrovnalosti v jejích tvrzeních. Nic více, nic méně. Jenže právě tento článek se stal spouštěčem pro to, co na konferenci v pátek 22. listopadu vyvrcholilo. Na zmíněném rautu redaktorka Deníku N si všimla, jak se fotograf Deníku N a reportér Sputniku natáčí, přistoupila k Vladimíru Frantovi a nejprve mu vyrazila mobilní telefon z ruky a potom mu dala facku.

Vladimír Franta, reportér Sputniku.

Inzultace byla nevyprovokovaná ve směru k podezřelé, oběť inzultace v době útoku neprojevovala k podezřelé žádné výroky. Podle policisty a současně našeho čtenáře by jeho obvodní oddělení PČR tuto situaci vyhodnotilo jako tr. č. fyzického napadení v souběhu s tr. č. výtržnictví podle § 358 s podezřením motivu realizace založené na základě předsudečného jednání vůči osobě zastupující skupinu, v tomto případě média, která jsou podezřelou v médiích identifikována jako “nová”, resp. alternativní. Podezřelá tím prý definuje skupinu, kterou předsudečně označuje jako “nová” v podkreslené negativní pejoraci s realizací odsudku a předsudečného jednání, šíření předsudečných postojů vůči skupině a příslušníkům členů skupiny, uzavírá náš čtenář jednání Petry Procházkové.

Potlesk pro “fackující Petru” přišel nejen od režiséra propagandistických a protirusky stereotypních Pelíšků, ale dokonce i od bývalého spolupracovníka StB a dalších protibabišovských a protizemanovských figur z mediální scény

Paradoxně se tak redaktorka Deníku N, který vznikl ve spolupráci se Zdeňkem Bakalou a bývalými zaměstnanci z jeho vydavatelství Economia [3], může stát první mediálně známou osobností, která bude čelit obvinění z šíření předsudečné nenávisti. Nenávist proti všemu ruskému je totiž rovněž předsudečnou nenávistí. Co je však alarmující, to je redakce Deníku N, která se za redaktorku postavila, nijak se za její útok a výtržnictví neomluvila a dokonce obvinila [4] server Sputnik z dezinformování, přičemž si nezapomněla kopnout do internetové televize Raptor TV, která o tom jako první přinesla video. Jenže, to není všechno.

Režisér Jan Hřebejk na svém Twitteru [5] zašel ještě dál, když otevřeně schvaloval inzultaci Vladimíra Franty, že si to prý zaslouží. Tím se ale podle policisty stává podezřelým ze schvalování trestného činu podle § 365 Tr. Z. a zdaleka to není jenom Jan Hřebejk.

Podporu fyzické inzultaci a schvalování výtržnictví projevil i bývalý europoslanec Jaromír Štětina na svém Twitteru, který si pochvaluje [6], že redaktor Sputniku dostal přes hubu. Jaromír Štětina má s těmito praktikami asi své zkušenosti, protože před rokem 1989 byl ve svazcích StB registrován pod krycím jménem “Plavec” a tudíž asi nepřekvapí, že po 30 letech nám tento plavec schvaluje fackování a fyzické útoky na novináře. Zamysleme se na okamžik, co kdyby napadla novinářka píšící pro ruské médium českého novináře? To by byl řev a nepřetržité ječení z České televize od rána do večera. Když ale redaktorka Deníku N mlátí redaktory ruských serverů, je to v pořádku a dokonce jí někteří ještě tleskají. A to Vladimír Franta nenapsal nic špatného, nikoho neurazil v článku, pouze popsal fakta a nesrovnalosti.

Demise tradičních médií bude mít nedůstojný konec plný facek a útoků na představitele Nových médií. Dříve či později to skončí těžkým ublížením na zdraví a střelbou jako na Slovensku, redaktoři alternativy se musí mít na pozoru

Pavel Šafr z anti-Babiš úderného serveru Forum24 rovněž Petru Procházkovou podpořil [7] se slovy, že škoda každé rány, která padne vedle. Alexandr Mitrofanov přirovnal [8] redaktora Sputniku k hovnu a Jindřich Šídlo na svůj Twitter napsal [9], že Petra Procházková má pravdu, tedy asi s tou fackou, nebo tak vůbec. Takže, situace se začíná vyostřovat. Po obrovské demonstraci na Letné z minulého víkendu najednou pražské havlérce narůstají nejen křídla, ale dokonce i ruce a pěsti.

Tomu se říká havlistická demokracie. Když nám někdo sáhne na novináře od Bakaly, je z toho ohrožení nezávislosti médií, když ale někdo fyzicky napadne reportéra alternativního serveru, je to pomalu záslužný čin, který je vychvalován. Už se jenom bojím, až v Česku dojde k nějaké podobné kauze typu českého Jána Kuciaka, jak se budou novináři radovat, že někdo zastřelil proruského redaktora nebo konspiračního novináře.

Tohle je typický znak radikalizace ve společnosti. Upadající tradiční média ztrácejí čtenáře, vliv, impresi, a tak jim nezbývá nic jiného, než ty redaktory těch alternativních médií mlátit. A mlátí je za to, že píšou pravdu. Protože to je jediné, čeho se Vladimír Franta v článku o Petře Procházkové dopustil. Naše redakce proto vyjadřuje redaktorovi Sputniku plnou podporu a vyzýváme jej, aby se nenechal zastrašit. Facka od redaktorky Deníku N je totiž ve skutečnosti facka od Zdeňka Bakaly, který se ukrývá v Ženevě v luxusní vile na břehu Ženevského jezera, zatímco Deník N složený z jeho (bývalých) zaměstnanců se snaží zviditelnit tím, že mediálně podporuje redaktorku, která místo novinařiny vyráží telefony z rukou jiných novinářů a fackuje je za články, které se jí nelíbí. Čím více facek, tím méně argumentů. To je nové krédo tradičních médií? Milion chvilek se tak brzy může změnit na Milion facek. Mikuláš Minář a jeho hnědá košile dělá divy, radikalizace na kulturní a mediální frontě zesiluje.

S námi čtete, s námi objevujete… i ke konci roku.

Vážení čtenáři Aeronetu, blíží se konec měsíce listopadu a potřebujeme Vaši pomoc a podporu, abychom mohli mluvit a psát svobodně a bez cenzury i nadále. Do konce tohoto měsíce zbývá 6 dní a zatím jsme vybrali jen 39% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Blíží se Vánoce a chápeme, že toho máte moc na starosti, ale… pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás po celý rok děláme, pokud se vám líbí naše články a i banované páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jochen
Návštěvník
Jochen

POLICISTA ma nazor? No to me dostalo. Od kdy maji tyhle spiny povoleny mit nazor? A kde ho vzal,ten bezmozek?

Buuffalo
Návštěvník
Buuffalo

Nejhorší na celé věci je, že ta trapka nastavila laťku a pokud se jí nic nestane, jakože nestane, budou útoky na alternativní redaktory gradovat. Je to opravdu krásná vizitka toho, kam naše společnost došla po 30ti letech té vytoužené a krutě vybojované svobody. Je mi z těch flaškářů totálně na bli… A to co předvádí mladý Novotný v Řeporijích už hraníčí s poškozováním zájmů ČR, nechápu kdo takového imbecila mohl volit, ten člověk patří do laciného kabaretu na hodně pozdní výstupy.

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

uz nekdo na tuto slimackou sluku podal trestni oznameni?

Reeeeee
Návštěvník
Reeeeee

Holky nebiju ale tyhle feministický kundě bych ji nandal zpatky pěstí a přimo do ty její držky se slovy.. Vítej v mužskym světě ty feministicka kundo!

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

prosba…..daji se zjistit prave duvody vyhosteni prochazkove z ruska, vcetne uzavreni jejiho detskeho domova?
neslouzil DM k radovankam velkomoznych lolitaku ci k jejich okultnim omlazovacim kuram?….dekuji.

Lubor
Návštěvník
Lubor
Krkowitz fonMilowitz
Návštěvník
Krkowitz fonMilowitz

Jen nějak nechapu jak múžete hibridní válečníci IS nazývat novinářkou píše pro-americký hibridně válečnický bulvární plátek ješ je na úrovni onoho slavného ÚSTAVU z chaty brdských hvozdů HPorg
a jestli je členkou zločineckého sindikátu ŽUMPI nehraje až takovou roli ale to co 30let dělá kdy trolí medianí prostor, PR uMÍRněných ISlamistů. Žádný div že na na ČT-ČvT si jí tak váží ale já bych jí nesvěříl ani doručovat poštu

Two Face
Návštěvník
Two Face

Padni komu padni… Taky ji vyloučí z novinářského syndikátu?
https://youtu.be/yFnEbd_WjLA

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Two Face
stačí říkat zločiného syndikátu , který šíří jen lži, nepřátelskou propagandu a seriozní zprávy buď upravuje , překrucuje nebo nezveřejňuje vůbec. Seriozní novinařina byla v ČR pohřebena
majdanem v 89 roce.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

omlouvá se za chybu, správně aby se bili křesťane s …

erika
Návštěvník
erika

Čím to asi je, že sa ponovembroví “demokrati” začínajú chovať ako nevalne známe “gestapo”?
Takto si iste nik z demonštrantov v 89 nepredstavoval pluralitu názorov a slobodu slova, ako sa nám javia 30 rokov po “Zamatovej”.
Kto používa facky, zvyčajne nemá argumenty. Je to prehra na celej čiare.
Tá agresivita znamená, že dolároví aktivisti tú prehru cítia v kostiach a nedokážu ju spracovať.

Dáša
Návštěvník
Dáša

aby jim někdo neporadil. Teror na ulicích třeba.