Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo...

Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!

Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!

Už je to tady? Za uprchlíky do Evropy následuje hned po nich i jejich nádobíčko? Řecká pobřežní stráž zadržela před několika dny loď se syrskou a egyptskou posádkou plující pod bolívijskou vlajkou, která obsah nákladu své lodi deklarovala jako humanitární pomoc pro uprchlíky, což bylo v rozporu s dokumentací nákladu, která uváděla nábytek a stavební materiál, což není typické pro humanitární pomoc. Celníci tak pojali podezření a při kontrole kontejnerů se nestačili divit. Našli v nich kromě nábytku a stavebního materiálu i 5,000 brokovnic policejního a military typu různých verzí s dlouhou, ale i se zkrácenou hlavní (tzv. karabiny, zřejmě americké Remington Anti-Riot a Military verze, ale takhle z videa to nelze přesně určit), dále půl milionu 9mm nábojů americké značky Yavex a další neupřesněný kontraband [1].

Guns-seized-hellenic-coast-guard-4.jpg
Americké 9mm náboje nalezené v kontejneru

Náklad celé lodi nyní budou zkoumat celníci, práce jim potrvá až dva týdny, než zkontrolují všechny kontejnery na lodi. Posádka lodi byla vzata do vazby. Loď vyplula z Turecka a mířila podle vyšetřovatelů do válkou zmítané Libye, ovšem podle řeckých médií to není jisté a loď mohla mířit i na některý z řeckých ostrovů anebo do Itálie, protože loď byla zadržena nedaleko Kréty a posádka nyní mění verze příběhu vyšetřovatelům. Turecko pro změnu tvrdí, že zbraně byly určeny pro policejní složky v Súdánu.

Loď ale současně vezla i stavební materiál do Libye a také nábytek a Řekové pojali podezření, že by zbraně mohly skončit v Libyi a ne v Súdánu [2]. Zbraně totiž byly ukryty na dně kontejnerů pod nábytkem a není jasné, proč Turecko k zásilce do Súdánu najalo loď s podivnou minulostí a mnoha zákazy v Evropě kvůli nezpůsobilosti k plavbě ve vodách EU, která navíc vezla stavební materiál a nábytek nejprve do Libye. Dovoz zbraní do Libye zakazuje mezinárodní embargo, ale vzhledem k tomu, že loď vyplula z Turecka s americkými zbraněmi a municí, není jasné, kdo za vysláním lodě doopravdy stojí.

greece-weapons-cargo-libya-isis.jpg
Vojenské brokovnice schované pod nábytkem

Toto není první přešlap Erdoganovy turecké vlády. Kurdové dlouhodobě obviňují Ankaru, že dodává americké zbraně Islámskému státu a frontě Al-Nusrá (odnož Al Kajdy) nejn v Sýrii, ale i v Libyi a řecká média spekulují, že dodávka měla skončit u odnože ISILu v Libyi v okolí Sirty, která si říká “Libya Dawn” (Úsvit Libye). Humanitární pomoc je to tedy vskutku zajímavá. Mimochodem, 5 tisíc brokovnic, to je přesně tolik, kolik uprchlíků má nově přijmout Česko podle těch nových povinných kvót na přijímání uprchlíků. 2,000 dobrovolně a 3,000 nově podle povinných kvót. Možná s těmi brokovnicemi chtěli střílet i do českých policistů a občanů. Jedno je ale jisté, americké zbrojovky jedou na plné obrátky, dolary se točí a dokud budou trvat války a konflikty, firmy jako Yavex nebo Remington budou mít o kšefty postaráno.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Bororor
Návštěvník
Bororor

Ked trosko poguglite tak zistite ze zbrane smerovali do Libye a este naboje neboli kompatibilne so zbranami 🙂

Berengar
Návštěvník
Berengar

A čo keď pištole a náboje do brokolice poslali už predtým alebo ešte len pošlú

Chose Mendaz
Návštěvník
Chose Mendaz

No jsem zvedav az vam vsem chytrejm ta brokovnice odstreli dite nebo manzelku.Mozna ze upresnite svuj nazor

Peter Škerlík
Návštěvník

Mňa len mrzí, že tým európskym rektálnym politikom sa ani nikdy nepodarí nahlas povedať, kde je skutočná príčina exodu ľudí, ktorí si musia chárniť životy pred “humanitárnymi bombami” a zavádzaním demokracie na spôsob veľkého brata. A ten sa len teší, kedy to už v tej EÚ bude neudržateľné a humanitárnu pomoc bude môcť ponúknuť aj štátom, ktoré nebudú zvládať prílev imigrantov z krajín, kde veľký brat zavádza demokraciu a bude to riešiť humanitárnou pomocou v podobe americkej armády.

Petr
Návštěvník
Petr

krize v Sýrii a na celém východě je systematické zaislamizování Evropy – https://www.youtube.com/watch?v=dx5WCt_XbZ8 , ad na youtube… kdo asi dodává zbraně do tohoto kontinentu aby destabilizoval Evropu…? co asi vznikne až se stovky IS s falešnými pasy po migraci zabydlí v EU a začnou spřádat svůj nový stát po celé Evropě tak jako kdysi Adolf… A my je tu jak pitomci ještě ubytováváme… Hlavně že jsme v EU a v Šengenu…

Pavel
Návštěvník
Pavel

Je docela možné, že zbraně jsou určen IS,

Elis - Lucie F.
Návštěvník
Elis - Lucie F.

Toto již není normální. S prominutím, ale normálnější je kouřit cigarety /jsem nekuřák,alkoholik../.

Důvěřivý
Návštěvník
Důvěřivý

Titulek je přesně ve stylu Aeronet. Sice ta loď plula do Libye, ale napíše se, že vezla humanitární pomoc pro uprchlíky v Evropě, což je sprostá lež. Pokud má Aeronet mít alespoň minimální důvěryhodnost, neměl by manipulovat s informacemi tak, aby byly “zajímavější”, že pane Vedoucí?

Administrator
Admin

Loď neplula do Libye, ale do řeckého přístavu Pireus. Uvedli to řečtí vyšetřovatelé po výsleších posádky a po prostudování palubních záznamů. Brokovnice byly určeny pro černý trh v Řecku (rozumějte v Evropě), náboje měly adresáta albánského původu s adresou v řeckém Pireu. Loď neměla podle policie v nádržích dostatek nafty, aby vůbec do Libye doplula. Na základě těchto důkazů byla posádka usvědčena, že neplula do Libye. Mimochodem, od kdy se ve válečném konfliktu a oddílech islamistů bojuje brokovnicema a střílí 9mm náboji do pistolí a škorpionů?

Kryštov
Návštěvník
Kryštov

Typická americká humanitární pomoc.Není to podobné také na Ukrajině???

Václav
Návštěvník
Václav

Tedy to začínají být taky normální mediální sračky, přidáme si tam uprchlíky a hned si zvedneme čtenost. Mě by osobně stačil pravdivý článek jak arabáši pašujou zbraně, o tom se taky nikde nedočtete – http://www.securitymagazin.cz/zpravy/kontejner-s-pomoci-pro-uprchliky-byl-plny-zbrani-a-streliva-aneb-jak-vytvorit-hoax-1404047381.html

Administrator
Admin

Security Magazín je hlásná trouba režimu, který spolupracuje s policisty ČR, zaměstnanci ministerstva vnitra, silových složek a bezpečnostních agentur. Server přetiskuje tisková prohlášení PČR (např. zde), ministerstva vnitra, obrany a dalších státních úřadů. Tam nemůžete očekávat jakékoliv pravdivé informace o uprchlících. Vůbec nerozumí problematice, papouškují tiskovou zprávu IB Times ze 3. září, kterou ale cituje i náš článek, ovšem neuvádí nové poslední informace o vyšetřování v Řecku a v Turecku. Pokud chcete slyšet opravdu slušnou analýzu a nové informace o kauze zadržené lodě, poslechněte si pořad našeho šéfredaktora na rádiu Svobodný Vysílač z minulého pátku, odkaz zde, je to druhé téma v pořadu (od 53:45), hned po debatě o 11. září 2001.

Sven Australan
Návštěvník
Sven Australan

Je až trapné, kolik se v České republice najde protiamerických názorů ! Armáda České Republiky je členem NATO, kolik mladých, zdravých Čechů, Moravanů a Slezanů, se hlásí do AČR jako dobrovolníci, když je třeba obrana země ? Ne, to budete raději podléhat špatně přeložené propagandě z azbuky ? Každý občan Č.R., s čistým kriminálním rejstříkem a bez duševní poruchy už by dávno měl mít legálně střelnou zbran pro případ obrany sebe, své rodiny i spojenců ! Copak nechápete, že Putin používá v současnosti Internet, který za starých bolševiků neexistoval a jak je vidět propaganda se mu daří ! Stydte se !

Bruno Ferrari
Návštěvník
Bruno Ferrari

hochu, hochu, nečteš – nevíš. Pár let zpátky jsem měl zhruba stejný názor jako ty ale dnes nechápu jak kdokoliv může ještě věřit vládě USA, samé lži, propaganda, státní převraty, války, destabilizace, podpora terorismu, odposlechy leadrů spojenců atd., atd. atd. Neříkám ti “styď se” a “seš trapnej”, ale spíš: zahoď růžové brýle a naivitu a otevři oči a uši. Jedním ze základních pilířů demokracie a svobody je pluralita názorů takže neprskej a radši přemýšlej. Ne všechno co není v souladu s “pravdou nejpravdivější” (tou americkou) je automaticky ruská propaganda. Jo a s kvérem doma souhlasím.