Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační...

Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační tématika našeho serveru!

Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační tématika našeho serveru!

Vážení čtenáři a zejména finanční přispěvatelé našeho serveru AE News, věnujte prosím pozornost tomuto oznámení. Slovenská Spořitelna nám minulý týden dopisem oznámila, že nám ruší na Slovensku bankovní účet, a to s 2-měsíční výpovědní lhůtou. Banka nám nesdělila důvod, odmítla se s námi bavit. Náš šéfredaktor to tak nenechal a dnes ve Vídni hovořil přímo v ERSTE se zástupcem pro Slovensko. Důvod uzavření účtu je ten, že náš server a jeho obsah není v souladu s morálními hodnotami a vnitřním kodexem skupiny ERSTE.

47813.jpg
Slovenská Spořitelna v majetku rakouské Erste

Jaký kodex to je, nebo jaké to jsou morální hodnoty, to se náš šéfredaktor nedozvěděl. VK je teď na cestě z Rakouska, napíše o tom možná větší článek, jenom mi vysvětlil po telefonu výsledek svého jednání. Podle našeho názoru je toto neuvěřitelný skandál a jde o případ bankovní diskriminace, věcí se bude zabývat náš právník a budeme zvažovat i možnost arbitráže a podání podnětu Evropské centrální bance pro podezření z nezákonné bankovní diskriminace. Jsme přesvědčeni, že banka uzavřela účet z důvodů, které jsou v rozporu s listinou ZPS a také v rozporu s evropskými předpisy na ochranu spotřebitele před diskriminací ze strany významné tržní síly. Pokud se najde více subjektů, kterým ERSTE nebo její dceřinné banky uzavřely účty z nejasných důvodů, rádi se připojíme ke skupinové žalobě.

Samozřejmě, že naši slovenští čtenáři, ani ostatní, kteří nám přispívají na provoz našeho serveru v EURech bankovním SEPA převodem, nepřijdou o možnost zasílání příspěvků na eurový účet na Slovensku. Účet u Slovenské Spořitelny nadále funguje a bude fungovat až do konce března (marca) v rámci výpovědní lhůty, takže na účet můžete až do té doby stále zasílat příspěvky na zachování provozu AE News. Do konce března otevřeme na SK účet u jiné banky.

https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/ScanSP.pdf

Naprosto nás však šokuje neprofesionalita rakouské bankovní skupiny, která selektuje své zákazníky podle politického smýšlení. Morální hodnoty a vnitřní kodex, to teď bude u České i Slovenské Spořitelny rozhodovat o tom, komu účet zůstane a komu ho banka naopak uzavře, stejně jako nám, bez udání důvodu. Takovéto chování nesmí být bankám tolerováno. Přijímání drobných příspěvků od čtenářů na zachování provozu webové stránky, která nedělá nic špatného nebo nelegálního a pouze publikuje články o událostech z domova i ze světa, bez cenzury a bez servility, není zločin, není to terorismus, není to praní špinavých peněz, není to hazard, není to obchod s narkotiky nebo zbraněmi. Jde o psaní článků, které neobsahují návody na výrobu bomby. Píšeme svobodně. Diskutujeme svobodně. A za tuto svobodu nám Slovenská Spořitelna zruší na pokyn ERSTE účet?

Věřím, že tento článek se určitě dostane i na Slovensko, takže i slovenské alternativní servery teď budou vědět, kam rozhodně nemají chodit zakládat si účet. Je to varování. A zcela zřetelné, pro všechny vlastence na Slovensku, a nejen tam.

-Administrator-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
PetrS
Návštěvník
PetrS

Vždyť můžete mít Euro účet u FIO banky v ČR, který je automaticky i slovenský (KOD 2010 SE MENÍ NA 8330) a není potřeba dělat si nějaký special účet v K.

Vacátko
Návštěvník
Vacátko

Je potřeba okamžitě přejít k jiné bance. Před lety jsem odešel z České spořitelny k FioBance.

Mediator
Návštěvník
Mediator

v prípade že zvážite možnosť mimosúdneho riešenia, kontaktujte ma. Posobím ako registrovaný mediátor na Slovensku. riešením sporu mimosúdnou formou ušetríte čas i peniaze. kontakt na mňa nájdete na webe http://www.spor.sk

Dušan
Návštěvník
Dušan

prečo to oznámenie nie je tu prefotené? takto vám neverím…. ako vždy, hm 🙂

ph_ph
Návštěvník
ph_ph
ph_ph
Návštěvník
ph_ph

Haha, akurát som dopozeral video s profesorom Katasonovom, kde hovorí, že banky sa stanú hlavné regulačné inštitúcie v ére digitálneho koncentráku (odpoja neposlušných od možnosti zaplatiť si za jedlo – veľmi to zjednodušiac). No a máme to tu.

Video https://youtu.be/yw2nakrC9vM?t=1h13m50s (myšlienka ide od času 1h13m50s do 1h16m13s)

ph_ph
Návštěvník
ph_ph

K téme elektro-bankového koncentráku sa Katasonov vracia este v času 1h22m52 s do cca 1h24m24s https://youtu.be/yw2nakrC9vM?t=1h22m52s

Hovorí o tomto človeku ktorý to “predpovedal” https://en.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Hilferding#Finance_Capital

Martin
Návštěvník
Martin

Lidé pochopte prosím, že banky JSOU V RUKOU TVŮRCŮ NWO… nikoho by nemělo překvapit co se stalo… ANI TROCHU!!!!! oni společně pracují na tom aby z nás udělali ovce a z ovcí pak voly…

mluví o tom dokonce proroctví Janovo…

http://www.ragauian.cz/jak-druha-selma-vladne-svetu-zdanlive-svobodna-trzni-ekonomika-a-banky-jako-nastroj-moci-druhe-selmy-1/

Jen AERONETe, u tebe mne překvapuje že ty jsi překvapen… měl bys znát svého nepřítele…

Stanley
Návštěvník
Stanley

Na vašom mieste by som prešiel do Sberbank.

veb
Návštěvník
veb

Česká spořitelna není česká, ale rakouská banka. Komeční je francouzská, ČSOB holandská – a tyhle všechny pumpují zisky z ČR pryč, ročně snad 70 miliard korun či kolik. Běžte k české Fio bance – http://www.fio.cz , ta je naše česká, účty má zadarmo, karty Mastercard zadarmo, operace zadarmo. Účtů můžete mít kolik chcete, ne jeden, vše zdarma. Je to bezkonkurenčně nejlepší banka u nás, vyzkoušel jsem jich postupně 8, vím co říkám.

Vabio
Návštěvník
Vabio

U FIO banky je ještě jedna obrovská výhoda. Nezadržuje peníze. Před půlnocí dáte příkaz a ráno v 6 Vám server mající účet u jiné banky hlásí, že peníze byly převedeny. Můžete posílat prostředky klidně i v neděli .. taková KB toto nenabízí a peníze od ní či do ní se vždy “loudají” … neexistuje, abyste viděli připsání na účtě v tu chvíli, kdy to přijde (bez ohledu na čas a den) … oni prvně zadrží prostředky a pak Vám je druhý den připíší na účet … ptáte se proč … to je jednoduché, nemusí je 1 den úročit … zní to jako vtip, ale při těch objemech plateb, které denně protíkají to bude slušná sumička ušetřených prostředků každý den ….

Takže ano, FIO se dá zcela doporučit i z ryze praktických než jen majetkových důvodů.

Věra
Návštěvník
Věra

Dnes jsem obdržela e-mail s přílohou, v níž je sdělení, že za PPF Group není P.Kellner/byl od r.1991 “bílým koněm”/, vlastníkem je Václav Klaus a v Holandsku se majetek odhaduje na 10,5 miliard dolarů. Prohlášení je bez datumu. Zajímavé rozkrývání.