Putin: “Informace o civilních obětech v Sýrii vznikly před ruskými nálety.” Ruské...

Putin: “Informace o civilních obětech v Sýrii vznikly před ruskými nálety.” Ruské MO podrobně vysvětluje útok – video. Mrtvých civilistů už je přes 65 – jak se vyrábějí falešná videa

Putin: “Informace o civilních obětech v Sýrii vznikly před ruskými nálety.” Ruské MO podrobně vysvětluje útok – video. Mrtvých civilistů už je přes 65 – jak se vyrábějí falešná videa

Okamžitě po zahájení ruských leteckých útoků v Sýrii se objevily informace, že Rusko neútočí na základny ISIL, ale na místa, kde žijí civilisté. Okamžitě po zahájení přišla informace o přesném počtu obětí – mrtvých je 26 a jsou mezi nimi i děti. Nevídané, jak ve válkou zmítané zemi, kde už se neví, kdo bojuje s kým, kde na vlastní pěst provádějí letecké útoky Spojené státy a Francie a kde je umírání běžnou záležitostí, se najednou přesně vědělo, že ruský útok způsobil smrt 26-ti civilistů.

Rusko bylo a dosud je touto informací šokováno a nic na tom nemění ani skutečnost, že OSN důvěryhodnost této informace okamžitě vyloučila sdělením, že jejím zdrojem jsou pouze média a nevládní organizace. Vzápětí i Pentagon potvrdil, že informace je nepravdivá.

V reakci na šíření zpráv o mrtvých civilistech a na obvinění, že Rusko ve skutečnosti nemá zájem bombardovat ISIL, ruský prezident Putin dnes prohlásil, že “Rusko je připraveno na informační útoky kvůli vojenské letecké operaci v Sýrii”. Ruský prezident dále prohlásil, že tyto informaci vznikly již před zahájením leteckých útoků: “S ohledem na jakékoli informace v médiích o tom, že obětmi bylo civilní obyvatelstvo, víme, že tyto informační útoky byly připraveny. A upozorňuji na skutečnost, že informace o tom, že existují obětí z řad civilistů,  vznikly už před vzlétnutím našich letadel”, – řekl Putin na zasedání Rady pro občanskou společnost a lidská práva. “To však neznamená, že bychom tomuto druhu informací neměli věnovat pozornost” – dodal.

Ruské ministerstvo obrany dokazuje cíle útoků

V reakci na tyto informace pozvalo ruské ministerstvo obrany zástupce různých médií do řídícího centra, ze kterého jsou řízeny lety v bojích proti ISIL a kde bylo promítnuto video z útoků a podrobně rozebrány bombardované cíle:

“Armáda se snaží být co nejotevřenější, obzvláště v aktivních fázích akce. Například, novináři byli informováni, že letecký tok bude proveden letouny Su-24 “M” a Su-25. Bylo konstatováno, že ty v poslední době prošly modernizací – mají nejnovější systém cílení. Toto zdůrazňuji: Ministerstvo obrany opakovaně potvrzovalo útok ruských sil.” Tisková konference ukázala záběry z bezpilotních letadel a podrobně vysvětlila, co bylo zničeno. “Takže, nedaleko města Homs se podařilo zastavit skutečný příští dopravník smrti, kemp, kde byly připravovány vozy plněné výbušninami a jejich řidiči.  Na jiných souřadnicích šlo o základnu pro výrobu zbraní a velitelská stanoviště.”

“Cílem útoků letounů Su-24M na videu bylo úplné zničení velitelského stanoviště militantní teroristické skupiny ISIL poblíž El Lata. Také útok Su-34M zničil velitelství kontrolních teroristických skupin stejné odnože a muniční sklady. V důsledku přímého zásahu bombami bylo ve skladech odpáleno střelivo, což vedlo k jejich úplnému zničení. V důsledku leteckého úderu na bunkry se sklady a mini-továrnami na výrobu granátů a bomb vznikl požár, který zcela zničil majetek.

Noční údery na více než čtyři objekty Islámského státu zničily velitelství teroristických skupin a sklady munice a tři povstalecká velitelská stanoviště poblíž Hama. Přímý zásah bombami zcela zničil továrnu na výrobu výbušnin a munice na sever od Homsu. To byla ta skupina, která nakládá výbušniny na auta a používá je  k provádění teroristických útoků, včetně útoků sebevražednými atentátníky. Chci zdůraznit, že k útokům na civilní infrastrukturu nedošlo, tím spíše, že nebyly vedeny na budovy, kde by mohli být civilisté, “- řekl vedoucí tiskového a informačního centra Ministerstva obrany Igor Konašenkov.

“Dalším bodem, kterým se řídí ministerstvo obrany je, že všechny útoky jsou koordinovány s vedením syrské armády. Na území ruské základny dokonce zahájil činnost speciální štáb ozbrojených sil arabské republiky. Všechny naše letecké akce v boji proti ISIL jsou vedeny prostřednictvím společného informačního centra v Bagdádu. (zdroj)

Falešná videa o civilních obětech a jejich výroba

Z ruského článku:

O zraněných a zabitých ve videu se říká, že jsou “obětí útoku ruského letectva.” Nejprve jsme se podívali na ruské bloggery, kteří ihned odhalili, že datum pořízení vyvolává spoustu otázek. A pak ministerstvo zahraničí sdělilo, že tyto falešné informace zřejmě byly připraveny  v předstihu.

Maria Zacharová, mluvčí ministerstva zahraničí: “Nemám čas pátrat po informacích, jak jsou v sociálních sítích publikovány obrazy údajných obětí. Co ale můžu říct je, že všichni víme, jak lze udělat takové druhy záběrů. “

Vskutku, obrázky jsou – to je fakt. Ale oběti, jejichž jména jsou uvedena po bombardování, to je otázka, na kterou se ptá nejen ministerstvo zahraničních věcí. Odborníci dohledali, že internetové stránky jsou registrované v roce 2011 a podobná videa se tam objevují každý den. A téměř na každém záběru jsou oběti – děti. Obsah, rámec, žánr a publikování se za čtyři roky nezměnily. A už dříve, než Rusko leteckou operaci zahájilo, existovaly na stránkách stejné obrázky, jaké se pak objevily v souvislosti s bombardováním.

Maria Zacharová dodává: “Chci říct, že to vše je stejný informační útok a stejná formační válka, o jakých jsme slyšeli už tolikrát a která, zdá se, je někým velmi do dobře připravena.” Ruské ministerstvo zahraničí má prakticky všechny informace a může je přímo použít. A bloggeři a nezávislí analytici mají k dispozici pouze videa a fotografie z volných zdrojů, ale i po jen jejich zběžném osvětlení je všechno jasné. (zdroj)

Mrtvých je už přes 65. A kdo je Erich Hartman?

Včera se objevilo hrůzné video s dítětem, informující, že mrtvých civilistů je až 65. U autorství je název “Svěžije novosti dňa”, který po rozklinutí odkáže na videa “Svěžije novosti dňa“, tím ale i na oficiální kanál ruské televize a na zpravodajskou relaci “Svěžije novosti” (Свежие Новости) – “Čerstvé zprávy” .  A ať mi někdo vysvětlí logiku, že oficiální ruské zpravodajství odvysílalo 30.9. zprávu o 65 mrtvých civilistech následkem ruských leteckých útoků v Sýrii a k tomu odvysílalo toto video !!!

Dále. V souvislosti s ruským článkem o odhaleních bloggerů bylo včera na stránkách autora videí o bombardování civilistů a mrtvých dětech, jménem Erich Hartman, i video, které mělo vzniknout okamžitě po náletu ruských letadel a ve kterém se objevily stejné záběry, jaké jsou v článku výše a v něm vloženém videu odhaleny jako z dřívější doby. Dnes stejné video na stránkách zmiňovaného autora záhadně zmizelo (pozn.: snad jej dohledám v historii) a zůstala tam pouze jiná, údajně dokumentující ruské bombardování civilistů. Stačí se však podívat jak na avatar autora, kterým zesměšňuje Putina, tak na další videa, ve kterých v podobném duchu “informuje” i o Ukrajině  – ZDE a motivace (placená?) bude jasná. Ale i pokud připustím, že jim ponechána videa (zde, zde) jsou skutečně o ruském leteckém bombardování, kde jsou ty děti, či alespoň ženy?

Je nebezpečím pro mír v Sýrii pouze ISIL?

Slovy prezidenta Zemana: “Teroristické organizace není možné zúžit jen na Islámský stát. Existují i další jako al-Káida, Taliban, an-Nusrá či Boko Haram,” – vyjmenoval Zeman některé z nich. Za zastřešující organizaci mezinárodního terorismu označil s odkazem na arabské politiky Muslimské bratrstvo. Vyjádření prezidenta Zemana se týkalo možnosti, že by dohoda mezi syrskou vládou a opozicí byla podepsána v Praze a jeho přesvědčení, že pokud opozicí nebudou zmiňované teroristické organizace, pak to možné je (více).

Čímž prezident Zeman potvrdil, že opozici Assadovy vlády netvoří žádní demokratičtí rebelové, ale stejní radikálové, jako ISIL. Tedy různé různě placené a různě podporované organizace, které mají za cíl svrhnout “diktárora” (v úvozovkách diktátora, protože je neštěstím, že podobní už zlikvidováni byli) stejně, jako tomu bylo ve všech blízkovýchodních zemích. Jestli na územích, kde Rusko útočilo, šlo o teroristické organizace, podobné IS, pak je otázkou, jestli útok nebyl správný i přesto, když připustíme, že to nemusely být přímo objekty ISIL, jak to ukazuje mapa a na ní místa útoků Homs a Hamá:

Putin:

Jedno je jisté – antiruská propaganda a informační válka se opět naplno rozjíždějí.

Volný překlad všech zdrojů – autorka článku

-Pozorovatelka-   1.10.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Manicka
Návštěvník
Manicka

Maria Zacharová

Chtel bych velmi podekovat Pozorovatelce za to, ze neprzni ruska jmena pouzitim zvrhleho a lziveho ceskeho dvojiteho -ova (-ovova). Je mi z toho vzdycky na zvraceni, kdyz to nekde vidim. Takze palec nahoru a jen tak dale.

B
Návštěvník
B
Návštěvník
B

Mne pobavil McCain. Rusko prý útočí na demokratické rebely, které za půl miiliardy dolarů vycvičila CIA.
Ale pochopitelně, na ně nepochybně útočí. Vždyť šéf CENTCOMu v kongesu 16. září přiznal, že všichni takto vycvičení a vybavení “rebelové” okamžitě i se zbraněmi přešli k IS či jiné frančíze. Uvedl, že jich zbyly 4 nebo 5.
Že by Rusko na 4 lidi bralo bombardéry? Smíchy jsem se málem po..cal.

Aksal
Návštěvník
Aksal
Ilona
Návštěvník

Rusko neplánuje rozšířit letecké údery na území Iráku, nás tam nezvali, oznámil na tiskové konferenci v OSN ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.

„Ne, neplánujeme rozšiřovat naše letecké údery na Irák, nebyli jsme pozváni, nežádali nás, a my, jak víte, jsme zdvořilí lidé, nepřijdeme, jestli nás nepozvou”, poznamenal ruský ministr. Zato Poláci přišli vždy nepozvání, a věřím, že v brzy zase s tanky přijedou na neohlášenou návštěvu Č.R . Nikoho moc nezajímalo, když sovětská rozvědka už v lednu 1938 nahlásila informace o chystaném polském záboru Těšínska. V archivech se zachovala zpráva britského velvyslance ve Varšavě, že polské vedení vtrhne na území Těšínska… Dne 2. října 1938 začalo obsazování části československéh o Těšínska polskou armádou.

Sedmidenní válka na Těšínsku r.1919 – OV KSČM Frýdek …
.
Sedmidenní Československo – polská válka

1938: Obsazení českého Těšínska bylo v Polsku všeobecně …

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/