ProtonMail otevřel registrace pro veřejnost, do středy platí nabídka upgradu na 1...

ProtonMail otevřel registrace pro veřejnost, do středy platí nabídka upgradu na 1 GB schránku!

ProtonMail otevřel registrace pro veřejnost, do středy platí nabídka upgradu na 1 GB schránku!

Pro všechny lidi, kteří mají starost o bezpečnost a soukromí svých emailů, je zde aktuální upozornění. Služba ProtonMail [1] otevřela registrace a až do středy nabízí upgrade na velikost schránky 1 GB zcela zdarma. Od čtvrtka to už bude jen poloviční kapacita. Počet míst je ale stále omezen, jakmile dojde k naplnění kapacity, registrace se opět uzavřou.

screen-shot-2015-03-20-at-9-59-25-am.png

ProtonMail je emailová služba, která je zdarma a funguje na principu end-to-end kryptování na úrovni koncového zařízení, takže vaše emaily jsou zakryptované i na serveru, tzn. ani provozovatel služby si je tak nemůže přečíst. Princip je stejný jako kryptování souborů na webovém úložišti MEGA, které založil známý podnikatel Kim Dot Com, bývalý majitel a provozovatel úložiště Megaupload.

Kryptovací klíče nejsou uloženy na serveru. Kryptování a dekryptování probíhá ve vašem webovém prohlížeči (anebo mobilní aplikaci) za pomoci javascriptu. Na serveru jsou uloženy pouze hashe vašich klíčů, které slouží jako validátory pro dvoustupňové přihlášení. To je zajímavá věc ProtonMailu. Nejprve se totiž ke své schránce přihlásíte pomocí jména emailu a hesla. Následně jste vyzváni, abyste odemkli schránku pomocí jiného hesla. Druhé heslo je totiž dekryptovací klíč. Zatímco úvodní login a jeho heslo je autorizace přístupu ke schránce.

ProtonMail.jpg
Webové rozhraní ProtonMailu

Z ProtonMailu můžete odesílat emaily i lidem, kteří ProtonMail nemají, a to buď zabezpečeně (adresátovi přijde namísto emailu link, který ho přesměruje na dekryptovací stránku ProtonMailu, kde musí zaslaný email od Vás dekryptovat heslem, které mu ale musíte sdělit nějakou jinou cestou, např. po Skypu nebo přes telefon a SMS) anebo nezabezpečeně, v tom případě email odejde z vašeho ProtonMailu adresátovi nekryptovaný. Jeho kopie mezi odeslanými emaily ale bude samozřejmě na vašem ProtonMail účtu stále kryptovaná.

ProtonMail je hostovaný ve Švýcarsku a vaše emailová adresa bude mít univerzálně dvě různé koncovky domén, protonmail.com a protonmail.ch a je možné je střídat, obě jsou rovnocenné a emaily můžete přijímat na obě domény pod jedním emailovým účtem.

Registrace účtu na ProtonMailu je dostupná zde.

– Administrator –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
quicksilver
Návštěvník
quicksilver

Dobré upozornění. Zkoušel jsem ho v době, kdy byly registrace omezené. Přesto si říkám, že zrovna já nejsem nějaký “rozvraceč státu”, nedělám (zatím) nic ilegálního a své názory (které se mainstreamu nehodí) ventiluju jen občas, takže přenechám místo raději někomu, kdo to skutečně využije. Nicméně…šifrování až tak nerozumím, ale narazil jsem ještě na službu “mail1click”. Když člověk uvidí, kde se “služba” nachází, trochu se asi lekne, ale mě zajímá váš názor – jakožto člověka, který do toho pravděpodobně vidí více než já – na tuto službu. Díky

karpi
Návštěvník
karpi

Jestli tomu správně rozumím, tak protonmail nepodporuje imap ani pop3?
https://support.protonmail.ch/knowledge-base/imap-smtp-and-pop3-setup/

Manicka
Návštěvník
Manicka

Neverim tomu. Vsechny tyto sluzby jsou pouze honey poty v obojim smyslu (cili NSA se zamerne zameruje prave na ne a/nebo jsou primo vytvoreny za tim ucelem). Zasada je, ze klasicky email je narosto verejny a text muze cist naprosto kazdy, kdo je mezi vami. Pokud toto vite, tak je vam jasne, ze email ma smysl pouzivat jen na obycejne veci, jako nakupy a podobne. Pokud byste chteli korespondovat o ilegalnich vecech, tak mate dve moznosti. Realtime chat nebo non-realtime dokumenty. Vetsinou staci vymenit jen par frazi v predem dohodnutou dobu (realtime) a nato bohate postacuje Cryptocat ci jine platformy pokud jste jeste vice paranoidni. Zpravy po prijmu mizi v eteru. Pokud chcete poslat non-realtime dokument, tak musite pocitat s tim, ze se dokument stejne nakonec nekde vynori nekryptovany, protoze nekdo jej stahne na pc, ktere uz kryptovane neni. Sluzbe typu Protonmail bych neveril uz z toho duvodu, ze kryptovani sice dela prohlizec, ale jejich javascriptem a ten si muze poslat na server co si zamane, klidne i vas klic.
Osobne, pokud bych potreboval poslat non-realtime dokument, tak ho nebudu v prve rade nikam posilat. Dokument dam do TrueCrypt containeru s plausible deniabilitou a domluvim se s druhou stranou a uploadnu mu dany soubor na vhodne misto. Pri cteni dokumentu se data nikam nekopiruji, zustavaji v kryptovanem ulozisti. Neexistuje tak ani zadny honeypot.

Banan
Návštěvník
Banan

Vždy jsem obdivoval kluky co rozumí IT, šifrování apod. Sice nemám na emailu ani nikde jinde nic za co by mne měli švestky, BIS-esesáci a jiní velcí bratři měli ukamenovat. Avšak mne se…r…..e, že se tito lidé pod záštitou boje proti terorizmu dostanou všude. Btw, nedávno (cca 3-4 týdny zpátky) mi můj email oznámil, že se na můj účet přihlásil někdo z USA abych si změnil heslo. Takže hurá do změny.

ghost
Návštěvník
ghost

Btw už to zase stopli asi problém s kapacitou … od pádu Lavabitu je alternativ po čertech málo. Navíc s těmi novými šmírovacími pravomocemi pro švesky a bisku se kapka soukromí navíc hodí. Jen jsem zvědavý jestli nakonec i v prosinci budeme chodit nazí, aby fízli v našem švestkostánu viděli, že nejsme ozbrojení.

4321
Návštěvník
4321

Co to je? Já čekal něco vhodného na dobrou noc – něco jako O potopě světa a ona je tu Reklama? Máme sponzora a nebo jak to máme chápat?
Jinak něco docela zajímavýho se objevilo zde:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/372404-zakarpatsti-rusini-chteji-autonomii-jako-donbas.html