Promiňte kníže, udělalo se mi z těch Vašich keců jaksi nevolno, doo when bleet (jdu ven zvracet)!

     Pan „kníže“ se nám zase po delší době řádně odkopal. V rozhovoru pro server e.15.cz se totiž neúspěšný prezidentský kandidát důvěrně a snad i nerad přiznal [1], že jej mrzí porážka ve druhém kole prezidentských voleb, kdy prohrál se současnou hlavou státu Milošem Zemanem. „Mrzí mě, že jsem prohrál. Původně mě to naHrad tolik nelákalo, ale teď mi to začíná vadit,“ řekl a sebevědomě dodal, že by asi také udělal nějaké chyby, ale prý by tím napáchal méně škod. Je pozoruhodné, že jakkoliv často on a někteří další, Zemana „milující“ politici mluví o velkých škodách způsobených Zemanem, nikdy, nikdo, nic konkrétního neuvedl, kde, jak a kolik těch škod bylo Zemanem „napáchano“. Co si budeme povídat, kdo chce psa bít …však to znáte!

     Při zhodnocení Schwarzenbergova dosavadního působení na politické scéně můžeme jen blahořečit tomu tam nahoře (jakkoliv v něj nevěřím), že měl tolik prozřetelnosti a nedopustil, aby Schwarzenberg vyhrál. Jeho domýšlivost o tom, že by způsobil státu méně škod v případě jeho prezidentování je směšná až drzá když si uvědomíme, jaké škody napáchala jeho partaj v Nečasově koaliční vládě, jaké jsou jeho politické ambice, tendence a komu jeho knížecí milost vlastně nepokrytě slouží.

[FOTO] Protektorátní prezydent se špatným češťynem?

     Nebudu daleko od pravdy, že pokud by byl Schwarzenberg prezidentem, tak už tady máme vojenské základny NATO, posíláme zbraně (možná i vojáky) na Ukrajinu, z americké zádele by už trčely Schwarzenbergovi jen podpatky a celá politická scéna v čele s TOP09, ODS a KDU-ČSL by praktikovala antiruskou, antiputinovskou a současně tvrdou západní politiku USA, NATO a EU. Nedivím se když přiznává, že mu začíná jeho prohra vadit, když mu tolik vadí Zemanova střídmá, rozumná a věcně promyšlená politika nejen vůči Ukrajině a Rusku, ale i vůči Číně a jiným státům. On totiž Zeman, ke Schwarzenbergově smůle, kromě vrávoravé chůze netrpí žádnou „ ohnihřbetovou“ nemocí ani severoatlantickým análním alpinismem!

Havlův odkaz jako patent na rozum prezidenta

     To, že by byl lepším prezidentem než Zeman zdůvodnil i tím, že dva a půl roku pracoval (jako kancléřský poskok) na Hradě pro prezidenta Václava Havla. Proto prý ví, co takový prezidentský úřad obnáší. „Vím, jaká omezení prezident má, v jakých mantinelech se má pohybovat, že to přináší také změny v soukromém životě. Jak žít na hradě, vím koneckonců už od dětství,“ neopomněl dodat s narážkou na svůj šlechtický původ. Já vím je ubohé, ale zase, všimněte si, s jakou noblesou to říká!!! Jsou, popravdě řečeno, setsakramentsky hodně zkreslené a velmi zjednodušené a omezené představy o výkonu funkce prezidenta.

     Na druhé straně, při představě, jak by byl opěvován a glorifikován těmi jeho dnešními fanatickými pomatenci (a to v době, kdy prezidentem není), naskakuje hrubá husí kůže při pomyšlení, jak by panu „prezidentovi“ Schwarzenbergovi prošla kdejaká státnická s prominutím pitomost, zhovadilost a nedej bože jeho proamerická poslušnost a všehoschopnost, protože by byla provedena s tolik obdivovanou aristokratickou „noblesou“. Například kdyby dal souhlas NATO k jejich základnám v Česku, udělal by tím nesmírnou radost třeba Štětinovi, Kalouskovi, Kocábovi, Bursíkovi, Langštádlové a dalším a byl by zřejmě oslavován víc, než sám Vašek Havlů.

[FOTO] Havlistická trojka: Kocáb, Schwarzenberg, Bursík…

     Svou příští kandidaturu na prezidenta v řádném volebním termínu prý ještě zvažuje, protože by na to prý byl už starý ! Ale v případě mimořádných voleb (o což on a jeho řiťolezci, stejně jako ambasáda USA v Praze usilují) by s kandidaturou neváhal. Osobně bych mu přál (s nemalou dávkou škodolibosti), aby se o takovou kandidaturu v r. 2018 (nebo i dříve) zajímal. Už proto, že by to pro něj byla ne satisfakce, ale další pořádná facka jeho domýšlivému, samolibému,nečestnému a vlastizrádnému charakteru.

Karel pospávající, nebdící, syrský…

     Nicméně pan Schwarzenberg se odkopal i v případě syrských uprchlíků, které prý Česko odmítá přijmout. Rozdává knížecí rozumy a ohromuje velkorysostí, když říká:„Vzpomeňte si jen na debaty, zda přijmeme několik syrských uprchlíků, ta neochota přijímat uprchlíky je čirý populismus. Zbabělost před vlastními voliči, nic jiného v tom není,“. V této souvislosti podotýká, že si nedovede představit, co by se stalo, kdyby Evropa nebo USA v roce 1939, 1948 nebo 1968 řekly, že nemohou přijmout československé uprchlíky. „Nám bylo pomoženo, ale abychom pomohli sami? To už ne. Strašná logika,“ podotkl s tím, že „ několik set uprchlíků by se v naší zemi „rozplynulo jako nic a nikdo by si toho ani nevšiml“. Stejně jako v případě „prezidentování“ i v tomto případě si to pan Schwarzenberg představuje jak Hurvínek válku. Má ovšem jednu velkou pravdu v tom, že ON by si těch několika set uprchlíků v naší zemi doslova ani nevšiml!

     Ano, nám bylo „pomoženo“, když Evropa nebo USA přijaly v 39, 48, nebo 68 roce několik stovek českých uprchlíků. Jenže jeho veličenstvo jaksi neráčí vzít na vědomí, jaké byly pro přijetí našich uprchlíků podmínky, které konec konců trvají i dnes . Vždyť jak v 68 tak i dnes je např. Německo daleko před námi, podmínky s námi jsou zcela nesrovnatelné, stejně tak v USA, kde odešly miliony afričanů a těch pár desítek Čechů? Ti se tam ztratili jako kapka v moři. Jinými slovy, sami nemáme na rozdávání (při tom velkoryse rozdáváme), nedostává se na nemocné děti, na které se musí sbírat víčka, aby se získaly peníze na jejich léčbu atd. Ale copak toto pana Schwarzenberga zajímá? Jen žvachlá ty své nesmysly, jiné kritizuje za populismus, ale ty řeči o přijetí dnes Syřanů, zítra jiných a ne zrovna v desítkách,   možná ani ne ve stovkách, ale tisících (úvahy EU) není nic jiného než pokrytecký populismus. Pan kníže totiž také zapomíná, že nejde jen o syrské uprchlíky, ale jde také o tolik nežádoucí islamismus, který přijde s nimi. Tady je obezřetnost, potažmo neochota vlády a politiků přijímat uprchlíky zcela opodstatněná.

[VIDEO] Karel Schwarzenberg označil Benešovy dekrety za zrušené…

     Nebyl by to ani Schwarzenberg, aby spolu s odkopáváním také neperlil úchvatné rozumy, mj. o tom, že „Získat mandát od voličů znamená udržet si nějaký charakter“. (zde jen doufám, že nemluví o sobě) „ … a ne se ohlížet na zájmy nějaké místní organizace někde v Dolních Prčicích, která si odhlasuje, že nechce uprchlíky!“ Svatá pravda, protože co si dovolí ti v těch Dolních Prčicích, kteří by mohli s těmi uprchlíky eventuálně žít, to je opravdová troufalost a nestoudnost! Zato když se několik politických úchylů a vypatlanců dohodne, že Dolní Prčice musí uprchlíky přijmout, tak přes to nepojede vlak! Tak to je prosím, demokracie po Schwarzenbergovsky!  „Chybí tu odvaha jít si za vlastním názorem, za tím, co považuji za správné. Byť za cenu toho, že ztratím vlastní voliče a doplatím na to,“ dodal hrdě a sebevědomě Schwarzenberg. Tak to je ten opravdu, ale opravdu pravý, který se umí tak velkoryse smířit s nějakou porážkou. Promiňte kníže, udělalo se mi z těch Vašich keců jaksi nevolno, doo when bleet (jdu ven zvracet)!

 Jiří B a ť a , 26.12.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Václav
Návštěvník
Václav

Jestliže se stařičký feudál a rádoby mocnář ohání tím, jak byli naši emigranti radostně přijímáni na Západě v kritických dobách 20. století, jedná se o lehce dementní fabulaci. Ještě před 38./39. rokem to byla právě ČSR, kdo poskytla azyl nezanedbatelnému počtu běženců z Třetí říše a Rakouska. Po 48. byl pro Západ zajímavý ten emigrant, který byl buď společensky nebo politicky elitní. Frantovi ze Suché Zlámané Lhoty, potomku statkáře, bylo nabídnuto maximálně povolání agenta – chodce, žádný ranč nikde nedostal. O politiky, umělce, vědce, doktory – to byl jiný, především strategický zájem. V 68. se situace téměř opakovala a jak svědčí řada dokumentů, nikde nikoho nečekala otevřená náruč a pozemský ráj (pokud již čerstvý emigrant neměl v cizině příbuzné nebo vlivné přátele, kteří se rozhodli mu velkoryse pomoci).
Každopádně VŽDY platilo, že kdo se chtěl vypracovat a dosáhnou určité úrovně, musel znát jazyk hostitelské země, bezvýhradně přijmout její jurisdikci, společenské normy, zásady chování a výchovy dětí. Jinak utrum – slam typu Bronx apod. Jak se jeví soužití v tomto státě s případnými emigranty? Jak je již zaváděno do života v souvislosti s jinou velmi oblíbenou menšinou – budeme je muset chápat, tolerovat jejich zvyky a mravy, přizpůsobovat se jejich mentalitě, klopit prachy a probůh nevyvolat žádným způsobem jejich hněv, protože to by byla přece “dysgrimýýnace”, “rasíízmuz” a podobně.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Sehr richtig, Khárle, nur weiter so – dobře jsi jim to natřel, těm rusofilním rudochům!
Jsme für immer s tebou a proto MY, KTEŘÍ SE NAZÝVÁME DEMOKRATÉ, dnes slavnostně prohlašujeme a přisáháme:

Nikdy, co živi budem, neodpustíme Miloši Zemanovi, že v prezidentské volbě porazil našeho miláčka Karla Schwarzenberga. Tuto volbu sami pro sebe – bez jakéhokoli ohledu na to, že jí bylo dosaženo miliónovým rozdílem v počtu hlasů – až do konce svých dní neuznáme a budeme ji proto vždy, všude a na všech úrovních a při všech příležitostech co nejostřeji zpochybňovat, budeme na prezidenta útočit ze všech pozic, které zaujímáme, všechna média, ve kterých máme svoje lidi, namíříme na prezidentovy slabůstky – a když nebudou dost odpudivé – nafoukneme je, rozkošatíme a přibarvíme, máme na tohle odborníky, umělce i psychology na ovlivňování davu. Ze všech hlavní kanónů, houfnic a hmoždířů do něj budeme zkrátka pálit i bušit a to tak dlouho a usilovně, dokud pod našimi ranami neklesne, abychom MY, kteří se nazýváme DEMOKRATY, mohli hlasy občanů z předchozí prezidentské volby hodit do kouta, a na prezidentský stolec povolali toho jediného, námi vyvoleného K.Schwarzenberga. Protože taková je naše vůle, tak si to přejeme my, jediní v tomto státě , jež jsou přirozenou povahou věcí povoláni k tomu, abychom určili a stanovili, kdo má v čele našeho státu stát a komu musí být tato pocta naopak z rukou vyrvána. Klidně i násilím!

Takto to dnes slavnostně prohlašujeme MY, KTEŘÍ SE NAZÝVÁME DEMOKRATÉ. How!

Karel
Návštěvník
Karel

Němci nás nemuseli obětovat ty nás rovnou obsadily a poslali naše občany do koncetráků za vydatná
pomoci Angličanů a Francouzů. Trošku pamatováka Martin

Josef
Návštěvník
Josef

Ve 21 století je knížat snad už dost.Už v 20 jsem si myslel, že jsou na červené knize vymírajícího druhu.
Ach jo – stále ovce.

MIlan Hofman
Návštěvník
MIlan Hofman

Pane, mluvíte mi naprosto z duše. Můj mladický hloupě odmítavý postoj k Sovětskému svazu a Rusům (důsledek hloupé komunistické propagandy) se postupem času a VLASTNÍM POZNÁNÍM změnil na obdiv a úctu nad tím co Rusové všechno vydrželi a s čím se hrdinně vypořádali a dnes děkuji Rusům a Rusku za to, že jsou zemí, kde se ještě neztratil zdravý rozum a že tvoří překážku pro to, aby skutečná Říše zla – USA a její lokajové z EU ovládla svět, co budu mít sílu a možnost, budu stát na straně Rusů a Ruska a k tomu samému vedu i svoje potomstvo. Kéž V.V.Putin zůstane dlouho zdráv!

Josef
Návštěvník
Josef

Pán “Kníže” skončil na posledním místě podle průzkumu o účasti a hlasování v poslanecké sněmovně. Jeho účast je pouze 28%!!! Když si k tomu dodáme, že z tohoto mála ještě minimálně 70% prospal, můžeme si udělat obrázek o jeho zájmu o náš stát a jeho občany . A nyní si ho představte jako presidenta!!! Otřesná představa!!!

jarda
Návštěvník
jarda

Vazeny rusobjijce, ve svych skolnich letech jsem byl zarytym odpurcem sssr a vseho s tim spojeneho, vcetne skveleho hokejoveho tymu ktery s prehledem likvidoval sve oponenty. Dnes se na to divam uplne jinyma ocima sledujice deni ve svetove politice a bezuzdne radeni zidovskych neoconu v jejich zoufale touze po ovladnuti celeho sveta. Rusko spolecne s Cinou a par jinych zemi jim stoji v ceste, diky bohu, a tak moje sympatie polarne zmenily smer. Je mi odporne co se deje ve svete a jsou mi odporni cesti pohunkove co si rikaj politici vyjma prezidenta. Milous na ne kadi zvysoka, jelikoz vi co je to za smrduty sajrajt.
A podelejte se

Rusobijec
Návštěvník
Rusobijec

s rudou proruskou lůzou brzo zatočíme… o tom neni pochyb…

jarda
Návštěvník
jarda

Presne bez chyby.

Martin
Návštěvník
Martin

A rusaci by nas neobetovali? Najdi si jejich strategicke mapy na “dobyvani zapadu” 🙂 Byli to rusaci, kdo zacal stavet berlinskou zed, byli to oni, kdo nas tu zadratoval. Kaspari…

Honza
Návštěvník

Ano, i šlechtici mohou být degenerovaní, natož s přicházejícím věkem i dementní. Potom se křečovitě drží na kluzkém sklopeném prkně vedoucímu ke hrobu a klidu.