Projev papeže Františka v americkém Kongresu. Papež vzpomněl postavu Mojžíše (a ukázal...

Projev papeže Františka v americkém Kongresu. Papež vzpomněl postavu Mojžíše (a ukázal tři šestky?)

Projev papeže Františka v americkém Kongresu. Papež vzpomněl postavu Mojžíše (a ukázal tři šestky?)

Dnes papež František vystoupil před oběma komorami amerického Kongresu. V projevu se vyjádřil k palčivým tématům současnosti.

“Politická společnost přetrvá, usiluje-li o uspokojení společných potřeb podporou rozvoje všech svých členů, zvláště zranitelných a ohrožených,” uvedl rovněž papež ve své řeči, která trvala téměř hodinu a kterou zakončil zvoláním “God Save America” (Bůh ochraňuj Ameriku).

František se vyjádřil rovněž k aktuální uprchlické krizi, která podle něj znamená bezprecedentní výzvu. Papež vyzval členy Kongresu, aby odmítli “nepřátelský způsob uvažování” o přistěhovalectví a uznávali lidi, kteří se chtějí přestěhovat do Spojených států, jako lidi, kteří chtějí zlepšit život svých rodin.

František ve své řeči vyzdvihl mimo jiné osobnost černošského amerického kazatele Martina Luthera Kinga, jehož sen o rovnosti občanských a politických práv u bělochů a černochů je prý stále inspirativní.

“Jsem rád, že Amerika je nadále pro mnohé zemí snů. Snů, které vybízejí k činům, účasti a angažovanosti,” prohlásil.

Utváření národa nás vybízí k uznání toho, že musíme trvale soucítit s jinými a přitom odmítat nepřátelský způsob uvažování, prohlásil 78letý papež původem z Argentiny. Tato slova přitom pronesl na horké půdě, protože Kongres je rozpolcený v přístupu k imigrační politice.

Další citlivé téma předestřel, když vyzval k celosvětovému zrušení trestu smrti. Spojené státy přitom patří mezi země, v nichž se za těžké zločiny stále popravuje a také v Kongresu má zachování trestu smrti stále výrazně většinovou podporu.

Zlaté pravidlo “co chcete, aby ostatní dělali vám, dělejte vy jiným” nám připomíná odpovědnost za ochranu “lidského života v každé fázi jeho vývoje”, připomněl dále papež.

František se kontroverzním tématům nevyhýbal ani v jiných pasážích svého historického projevu. Ve zjevné narážce na sňatky homosexuálů, které byly v USA nedávno celostátně legalizovány, se vyjádřil k významu rodiny. Ta je podle něj nyní “ohrožena jako možná ještě nikdy”.

Dále vyzval k ukončení obchodu se zbraněmi a to v zemi, která je jejich největším světovým exportérem. Tázal se, proč jsou zbraně prodávány lidem, kteří chtějí jen působit utrpení nevinným.

“Bohužel odpověď je, jak všichni víme, kvůli penězům, penězům, které jsou promáčené krví, často krví nevinných”. František zpochybnil, zda se výrobci zbraní mohou nazývat křesťany. Zároveň ale připustil, že je legitimní použít zbraně proti “nespravedlivé agresi, například proti útokům islamistů v Sýrii a Iráku.

Papež se dotkl i ochrany životního prostředí a sociálního rozměru hospodářského rozvoje. Vyzval k zesílení úsilí o odvrácení ničení životního prostředí lidskou činností a zdůraznil své přesvědčení, že USA v tom mohou sehrát důležitou roli. “Nyní je čas na odvážné činy a strategie,” řekl.

Papež František je první hlavou římskokatolické církve, která před poslanci amerického Kongresu promluvila. Oficiálně nicméně hovořil z pozice nejvyššího představitele vatikánského státu. Svůj projev pronesl v angličtině.

Při příchodu se Františkovi dostalo nadšeného potlesku a aplausem byl často přerušován i jeho proslov. Zvláštní význam měl papežův projev především pro členy parlamentu katolického vyznání, k nimž patří mimo jiné šéf Sněmovny reprezentantů John Boehner nebo vůdkyně demokratické menšiny Nancy Pelosiová. Katolíkem je i viceprezident Joe Biden. Sám prezident Barack Obama se hlásí k protestantství.

Na velké obrazovce před budovou Kongresu sledovalo papežův projev více než 50.000 šťastlivců s pozvánkami. Po projevu je papež pozdravil z balkonu budovy Kongresu a pozdravil je ve španělštině.

František pak ještě zavítal do washingtonské farnosti svatého Patrika a setkal se s tamními bezdomovci a chudými rodinami. Přinejmenším jednomu mladíkovi se podařilo pořídit společnou “selfie” fotografii s hlavou římskokatolické církve. Další papežovou zastávkou bude New York.

Zdroj

Proč Mojžíš a proč gesto “tří šestek”?

Video s projevem papeže Františka jsem zatím nedohledala, Česká televize však odvysílala část jeho vystoupení. V něm mě zarazilo, že papež v úvodu, kdy zmiňuje biblickou postavu, nehovoří o Kristovi, ale třikrát zmiňuje postavu Mojžíše a izraelský národ. V jedné chvíli přitom pravou rukou udělá gesto, které v zednářské symbolice znamená šestku, respektive tři šestky. Nepochopila jsem ani jeho slova o tiché práci mužů a žen v organizacích pro blaho lidstva. Snad mi zdejší křesťané – myslím ty, kteří uznávají papeže a církev – vysvětlí, proč bylo správné zmínit starozákonního Mojžíše, tedy postavu judaismu a nikoliv Krista, postavu Nového zákona a křesťanství, ke kterému se přece hlásí i většina Američanů.

papež František

Úvodní cca 20 minutová část projevu papeže je k vidění v čase od 6:39 zde. Řeč o Mojžíšovi začíná “ukazováčkem” v čase cca 10:00, zakrátko následuje gesto “tří šestek”. Všechna tři světová monoteistická náboženství (judaismus, křesťanství a islám), se hlásí k postavě Abraháma, přičemž Mojžíš je zásadní postavou judaismu, Kristus křesťanství a Mohamed islámu. Nerozumím, proč byl zmíněn právě Mojžíš a proč o něm papež dokonce řekl, že jeho zájmem bylo blaho veškerého lidu. Z toho, co vím, bylo v Mojžíšově zájmu pouze blaho izraelského lidu, který nazval vyvoleným a lidu, který nikdy nepřijal Krista a křesťanství.

-Pozorovatelka-  25.9.2015

Související: Islamizace Evropy je dobrá věc

Do konce měsíce zbývá 5 dnů a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 40% potřebné částky. Všem, kteří do konce měsíce přispějí jakoukoliv částkou (zde) na záchranu AE News, moc děkujeme. Bez Vaší pomoci náš server nepřežije.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
AlesK
Návštěvník
AlesK

Mějme prosím na paměti, že Američané jsou komedianti a budou bouřivě tleskat komukoliv, kdo jim jde na ruku (třebas bořlivě tleskali i nedávno zdechlému V. H.). Je to prostě komedie.

drag
Návštěvník
drag

Vôbec mi to nepripomína nejakú “6” . Je to blud, ktorím sa chce zhodiť osoba Pápeža Františka a pápežstva vôbec. Je to diablové plemeno, ktoré tam videlo šestku.

Pindus
Návštěvník
Pindus

Takže – ono když se nad tím člověk zamyslí… – se to zhruba asi děje… sem tam někoho picnou… sem tam výbuch chemičky… pád letadla … snaha vyprovokovat “3.světovou” (jak je vidět Neocons v USA to bude ještě nadlouho…) ale nezadržitený vzestup Asie celkově …. Plus Rusko zahnané do Čínské náruči duševně slabým ZÁPADEM (jak to říct jinak, že…, nahnat Rusko do Číny může fakt jen Evropan “duševně slabý”..)

No taky pěkný bylo jak Fulford specifikoval onu “tajnou armádu” oné Společnosti (resp. konglomerátů společností..) – cvičitelé a přívrženci bojových umění…. 🙂 – hele, to zní uvěřitelně a logicky…. hlavně ve Spokojenáčích… No jo,mají lidi všude a zřejmě je pojí určitá myšlenka či Idea…. Minimálně “nechtějí zhebnout v jaderném Armagedonu”, na který se tak těší naši “bojovníci Říše dobra”….

Takže – infa o Vatikánu od něho moc neberu… (Vatikán je spíš takový “kulturní informačním centrum” pod palbou západních médií…”) – pravda – zmítané asi politickými větry… – mezi náma… v LA asi ne… Ale v EU by stačila týdení masivní kampaň médií a “Vatikán by prostě nebyl”, jak říká Langmayer (nebo Korn?) v jednom novějším filmu: “nkydej tu špínu na něj po kýblech”… “Franta” má nůž na krku… , o tom žádná… a musí být hodnej a milej… a to – na všechny….:-)
tohle není “globální generál”,… alespoň ne “mocenský”…
Hele – JPII byl v USA několikrát… a žádnou kapitulaci mu tam Bush nikdy nepodepsal… Papež to je – z pohledu politiků- jen takovej “další Dalajláma”… k pokecání dobrý…. ale mocenské centrum sedí někde úplně jinde …

Globální Prediktor teprve vzniká… “Nostradamové”… 🙂 🙂
je to zbujelá odnož USA Prediktora… jež vsadila na GLOBALIZACI … }a defakto odkopává Spokojenáče jako “vyhořelý stupeň” ..

Pindus
Návštěvník
Pindus

re: Myslím si, že B. Fulford dělá užitečného blbce globálnímu prediktorovi.

Ono to chce trochu číst…. Fulford tam jasně píše, že je ve službách (a zároveň pod ochranou) Asijského zločineckého syndikátu… takže asi takhle bych to viděl… prostě z bláta do louže… Je tam jediný kladný bod – a to, jak píše v nějakém interviu – tyto dílem staré tajné asijské společnosti a dílem normální kriminální říkejme jim třeba “Triády” si v určité chvíli uvědomili, že prostě “finanční Kabala” (rozuměj lidé spjatí s US Neocons…) připravuje “postě světový Armagedon”. O co přesně jde se můžeme jen domnívat… – jaderná konfrontace s Ruskem… “vyvodíkování” Iránu a td… (s tím, že Rusko by asi muselo reagovat..) a prostě to “odmítli zdílet”. Nejsou to žádní “Apokalyptičtí fanatici” a “své prachy” si prostě chtějí smysluplně užít…. na rozdíl od různých Rumsfeldů a Bushů…. “A to je vše, milé děti”…:-) Fulford se jim jen hodil… možná je i dílem upoutal (člověk dvou kultur známý v Kanadě a zřejmě i USA..) takže ho vybrali za mluvčího… Tečka.

vše ostatní – odhad dalšího vývoje… jsou asi jen Fulfordovy spekulace…
jo taky píše, že čínská vláda není přímo s oněmi “Triádami”, jede si “svoji hru”… jen se s ní dá asi “občas mluvit”…

Fulford v podstatě píše,že navenek se nezmění NIC…. žádné “soudy nad Kabalou” – prostě Kabale byla nabídnuta amnestie a “pardon” za protislužbu “připojení se k vítězi”…trochu možná samostatně by chtěl jednat – soudit Washington… ale tam to asi taky vyšumí…. no a ti, co se nepřidají na stranu vítězů budou postupně eliminováni…
Ale pro “obyčejného bílého muže” se asi nemění nic… nebo jen neznatelně a spíš “samovolně”… Takže to jsou ony Asijské plány….

Ale zároveň hned píše, že ne celá Kabala onen “pardon” přijala… a snaží se uhrát, co se dá… plus vládní Čína… de fakto samostatný objekt…

Pindus
Návštěvník
Pindus

Xerox re: pjakin zase tvrdí , že naopak trockisté bránili v šíření komunismu do světa a celou dobu podkopávali stalinovi nohy a s nástupem trockisty chruščeva uplně myšlenku komunismu zavrhli a úmyslně stalina definitivně potopili a tím nejen celé rusko , ale i jako socialismus takový….

Tak jestli tohle Pjakin tvrdí, tak asi spadl z maliny…. Trocký = spolu s Leninem zakladatel SSSR, tvůrce Rudé armády, předpokládaný Leninův nástupce a propagátor Světové revoluce opepřené ještě tzv. “permanentní revolucí”.
viz kouzelný spisek estonského novináře Jure Lina – Ve znamení Škorpionqa… opravdu doporučuji i místním “astro”. Trocký – nesmírně chytrý, plodný a FANATICKÝ člověk ….

Bylo Boží prozřetelností, že ho Bůh nechal odstavit krutým banditou Kobou, v jádru však konzervativním a realistickým.
Přesně naopak!! To Stalin omezil “export revoluce za každou cenu” a začal pragmaticky budovat “socialismus v jedné zemi”. (s čím začal už Lenin, když ZRADIL své sponzory a uzavřel separátní mír s Německem…
V Rudé synfonii je na to kouzelná pasáž …. Lenin plus Stalin = Bonapartové Revoluce. “Zradili” revoluci ve prospěch osobního “císařství”… (carství…) jak říká Rakovský “jeho Veličenstvo, car Koba I.” 🙂
naštěstí ….
jinak by Evropa zřejmě vypadala poněkud jinak – potenciální evropské – hlavně Německá – revoluce …
A jako třešnička na dortu Stalin pocházející z jejich party a tedy znalec jejich metod a a fanatismu nechal všechny SKUTEČNÉ revolucionáře = celosvětově nebezpečné fanatiky… – dílem i v pudu sebezáchovy prostě jak to řekl jeden historik: “postřílet jak vzteklé psy”. Stalin prostě celou jednu generaci bolševiků doslova “vybil”…
Samozřejmě že ti lidé byli asi morálně lepší (pravdivější..) než on… – jenže – o to víc nebezpeční… ti by “šířili bolševizmus do posledního Rusa..” . Stalin chtěl mít ve své říši klid… a tak se jich prostě zbavil…

Xeroxi, tebe mate, že Trockisté šířili revoluci za určitým účelem… který postupně u jejich sponzorů vyprchal… Nicméně účelu bylo více méně dosaženo – padly poslední křesťanské světové monarchie ..

Kajman
Návštěvník
Kajman

Zatím nemám moc času pátrat po aktuálním gestu, tak se vrátím k předchozímu článku a “satanskému” gestu papeže Františka na Filipínách. Trochu jsem hledal a zjistil, že jde o v této a dalších zemích rozšířené gesto ze znakové řeči “I love you”, což používají na shromážděních v těchto zemích různé osobnosti.
Jde to dohledaz různě po netu, tady je odkaz na gesto
http://www.dreamstime.com/stock-images-i-love-you-hand-gesture-1-image105374

Aksal
Návštěvník
Aksal

Další novinka a další nátlak. Saudský princ byl v Americe zatčen…
http://rusvesna.su/news/1443173264

gabca
Návštěvník
gabca

preco mazete moje komentare?

gabca
Návštěvník
gabca

Pani Pozorovatelko, co sa teraz zmenilo prichodom papeza do uSA? Velmi by ma to zaujimalo, a taktiez naco USA ( ak uz koncia) rozmiestnuju jadrove zbrane po europe? Ak teda ich hegemonia konci, naco by to robili? Nieje nahodou GP spojeny s USA? A naposledne, citala som si vas clanok o vesmire a postaveni venuse a tak. velmi ma to zaujalo. Vyplyva s toho ze nastanu pre nas dobre casy ? a USA konecne skoncia?… Preco by mali trpiet nevinny ludia pre plany nejakych zakomplexovanych zidov ktory chcu 3 sv a zabit seba samych aj nas? Mam taky pocit ze im nejde o NWO ani o TTIP ale o zahubu vsetkych ludi jadrovymi zbranami … Bojuje vobec to Rusko proti IS?.. Preco nas Putin nezachrani?on envidi ze vsetci ludia z eU by sa chceli k nemu pripojit? len par politikov a elit nie… VV Pjakin hovori o konci USA ale tymi zbranami to vobec nevyzera