Prohra na Ukrajině bude znamenat konec EU. Proč se Soros bojí Putinovy...

Prohra na Ukrajině bude znamenat konec EU. Proč se Soros bojí Putinovy strategie a proč hystericky kritizuje Merkelovou? Najde i Putin spojence v ruské zimě? – Aktualizace: Došly peníze, bude válka? Kongres USA dnes vyhlásil válku Rusku – “Sněmovna reprezentantů schválila právní předpis H. Res 758, opravňující USA k vojenské konfrontaci s Ruskem.” Odkaz s videem v závěru článku.

Prohra na Ukrajině bude znamenat konec EU. Proč se Soros bojí Putinovy strategie a proč hystericky kritizuje Merkelovou? Najde i Putin spojence v ruské zimě? – Aktualizace:  Došly peníze, bude válka? Kongres USA dnes vyhlásil válku Rusku – “Sněmovna reprezentantů schválila právní předpis H. Res 758, opravňující USA k vojenské konfrontaci s Ruskem.” Odkaz s videem v závěru článku.

Před několika dny poskytl ameri miliardář George Soros rozhovor německému listu Cicero. Jako nejzásadnější z něj lze vyčíst opětovné volání, aby EU a MMF neprodleně poskytly Ukrajině pomoc ve výši 20 miliard dolarů. Čímž má na mysli – pro začátek! Protože další miliardy dolarů mají permanentně následovat, protože v opačném případě byly všechny aktivity a obzvláště investice (např. těch 5 miliard dolarů, které se mají vyšplhat až na 35 miliard) zbytečné a Evropa válku o Ukrajinu prohraje. V rozhovoru velmi vyčinil Merkelové a vůbec celé EU, že absolutně nechápou, že tady se hraje o celou budoucnost Evropy. Jeho až hysterický projev pod názvem “George Soros vyzývá k 20 miliardám pro Ukrajinu” si můžete přečíst zde [Cicero] . Rozhovor Sorose okomentoval Alexandr Zapolskis v článku s názvem: “Evropská unie by měla ponořit Ukrajinu do války – nebo Ukrajina pohřbí EU” . Komentář vyšel v [politikus.ru] a autor v něm děkuje Sorosovi za osvětlení plánů a v pěti bodech hovoří toto:

George Soros

Bystrý stařík jménem George Soros dal 23.11. německému tisku Cicero rozhovor, který je citován na obou stranách geopolitické fronty. Pokud jde o nás, tedy směrem k Rusku – je to projev vlastně k smíchu. Ale velmi užitečný. Soros je člověk bezpochyby velmi schopný. Nedívejte se na něj jen jako na obchodního spekulanta. Protože vyobchodovat zisk 24 miliard dolarů, to chce opravdu velmi bystrý mozek. A takovému bystrému mozku vždy stojí za to naslouchat, ať už s jeho názory souhlasíme či nikoliv, to ale ať si každý probere sám. Poslat takový názor někam někam není nikdy  pozdě, ale pokaždé stojí za to si ten názor vyslechnout. A co tedy Soros v rozhovoru pro německý tisk právě řekl? Tady je pět základních bodů:

Když si odmyslíme všechny idealistické slogany, jeho řeč stojí na několika základních faktech. Za prvé: právě běží válka o budoucnost celé Evropy. Za druhé: ta válka se vede na území Ukrajiny. Za třetí: pro její úspěch musí EU a MMF vyčlenit 20 miliard dolarů na pomoc Ukrajině. Za čtvrté: prohra na Ukrajině povede k rozpadu EU. Za páté: za celý dosavadní průběh nese vinu samotná EU a vše další stojí na tom, jak bude vedena taktika slov– jak se podstatná sdělení profesorů budou dostávat ke studentům a je zjevné, že obecně se tak neděje. (poznámka př.: kritizuje Soros slabou EU propagandu na Ukrajině?)- Soros je samozřejmě pro Rusko nepřítel, ale to nic nemění na tom, že tato jeho sdělení Rusko považuje za pravdivá. 

Za prvé: Válka na Ukrajině – válka o budoucnost Evropy

Ještě pořád někdo pochybuje? Evropa (EU) vznikla, vyvinula se, posílila a zvedla se napojením na přední ekonomiku světa. Dnes je EU teprve druhou ekonomikou po Spojených státech, a nic se na tom nemění. (Pozn.: dvě přední ekonomiky světa). Přední ekonomiky ale neznamenají jen nejvíce peněz, přední ekonomiky znamenají také vedoucí postavení v téměř každém aspektu života.

Chcete-li dnes letadlo, máte dvě možnosti. První možnost: přijedete do Evropy, zaplatíte např. dva miliony Euro a letadlo si koupíte. Druhá možnost: postavíte si ho doma sami. Ale  to musíte nejdříve postavit továrny, železniční stanice, nakoupit stroje, elektrické transformátory, počítače, vše navrhnout a zkonstruovat, vyrobit prototypy. Vše to bude trvat dlouho a bude to stát několik desítek bilionů eur. A i v tomto případě jste nejprve v Evropě, kde nakoupíte stroje, technologie a znalosti. A právě proto lídr světové ekonomiky vyhrává vždycky. Ať budete vybírat jakkoliv, profit vždy půjde vůdčí ekonomice . Nejen proto, že není kde jinde brát. Ale existuje taková poučka: „Vyhrává ne ten, kdo lépe ovládá pravidla hry, ale ten, kdo nejlépe tato pravidla obejde“.  A pravidla hry obcházejí ekonomičtí lídři. A to především proto, že ekonomika lídrů je největší a nejbohatší. Je úplně jedno, kdo jako první něco objevil, vymyslel, vyrobil, stvořil, vždy svůj produkt jako prvnímu nabídne lídrovi a jeho trhům. To proto, že tam jsou soustředěny největší peníze. A když kdokoliv něco prodává, každý je nucen prosadit své výrobky na trzích lídrů, a to v každém smyslu. Je jedno, jestli jde o mléko, boty, traktory nebo filmy.

Do doby, dokud i Evropa pořád bude světovým ekonomickým lídrem, může si dovolit žít tak, jak si lídři představují. Může dokonce odebírat děti emigrantských rodin a dávat je do péče homosexuálním párům.  Může platit křesťanům za to, že přestanou pracovat na svém majetku. Může vést války na cizích územích  a uvalovat sankce na jiné země. Pod falešnými záminkami může nedodržovat dohody a například nepovolovat přistávání vrtulníků. Dokonce může i vybírat peníze někoho jiného, a to díky zmrazení zahraničních aktiv. Ale pořád jen potud, pokud je i Evropa – lídrem. Ztráta tohoto vůdcovství ale bude znamenat kolaps celého vedení. V současné době si jen několik historiků a někteří zvědaví lidé uvědomují, že ve středověku byly předními světovými vůdci (ekonomicky, politicky, kulturně) Španělsko a Portugalsko. A kde jsou teď?

Současná světová ekonomika se vyvíjí tak, že se finanční a průmyslové centrum začalo přesouvat do Asie a Ruska. Zatím je ten proces na začátku. Ještě pořád může být zpomalen a dokonce existuje i šance, že může být dokonce zastaven. Zrušení tohoto kurzu selhává, ale ve své zmrazené podobě má stále naději nějakých 20-30 let vydržet. A má-li vydržet, k tomu  Evropa potřebuje vyhrát válku. Válku, která je vedena na Ukrajině .

Za druhé: Ukrajinská válka není o Ukrajincích

Když Porošenko a další evropští představitelé veřejně prohlašují, že vedou válku za Evropu, ani slůvkem se nemýlí. Ve skutečnosti jde opravdu o válku za Evropu. Ale nejsou to Ukrajinci, kdo jí vedou – jejich role je v tom přeceňována (manipulována). Válka je vedena jimi, ale USA a některé síly v Evropě Ukrajinu pouze využívají pro své vlastní účely. Hlavním cílem je napojit ekonomické, sociální a politické postavení dalších Rusů na zájmy USA-EU, tedy jde o totéž, o co šlo v roce 89 ve východní Evropě). A odklonit Ukrajince od procesu evropsko-asijské ekonomické a politické integrace, přičemž osud samotných Ukrajinců je tomuto „civilizovanému světu“ naprosto lhostejný.  Ptá se snad někdo prasat, určených na kotlety, na jejich názor? Od Ukrajinců se především žádá, aby vedli válku. Tak dlouho, jak jen je to možné, ale hlavně nespoutaně a krvavě (aby bylo světu co předvádět a čím více mrtvých, tím lépe). Evropa totiž nikdy nepovažovala území Ukrajiny za evropské a lidi žijící na tomto území nikdy nepovažovala za součást evropského národa. Jako „své“ Ukrajince vždy vnímalo a vnímá pouze Rusko. A pro „civilizované Evropany“ je právě tato vlastenecká sounáležitost ruských národů slabostí Rusů, se kterou počítají. Proto celá strategie ukrajinské války je postavena právě na tom, že Rusové nebudou utrpení svých blízkých jen přihlížet a že ta „podivná slovanská duše“ dříve či později do ukrajinské války vstoupí.

Rusko nedokáže nechat Ukrajince umírat hlady, zimou a zamrzat v rozvalinách, zatímco Evropa takový stav bude považovat za krok směrem ke svému vítězství. Evropa se bude cítit vítězně, když z celé Ukrajiny zůstane jedno obrovské popelniště, zavalené rozkládajícími se mrtvými těly. Pokud ovšem Rusko nezačne Ukrajinu obnovovat a lidi zachraňovat, na čemž, zdá se, bude Rusko trvat (viz již například humanitární konvoje).  Navzdory tomu, že záchrana před humanitární katastrofou bude stát neuvěřitelné množství  peněz z ruských kapes, zdá se , že právě s tím se počítá jako s krokem, který bude znamenat další oslabení ruské ekonomiky – bude to další způsob, jak Rusko ekonomicky ničit. Ale v tom je hlavní rozdíl mezi politikou USA-EU a Ruskem. Rusko bude zachraňovat Rusko Ruskem, zatímco hra „hodných civilizovaných Evropanů“ zahrnující „mírumilovné USA“ se ukáže být jen jako šachová vidlice. Rusko bude zachraňovat své bez ohledu na to, že záchrana Ukrajinců před humanitární katastrofou půjde z jeho kapes.

Yekaterina Len, 61, cries outside her destroyed house following what locals say was overnight shelling by Ukrainian forces, in Slaviansk

A že se Rusko vměšuje do ukrajinských událostí? Vždyť je ohrožováno snětí plnou infekce Majdanu, která se šíří kolem jeho hranic (pozn. překladadatele: O čem asi byly protiputinovské demonstrace v Petrohradu a v Moskvě vzápětí poté, co se americkým velvyslancem v Rusku stal  americký „mistr barevných revolucí” a vzápětí poté, co Chodorkovskij z Paříže volal, že je připraven stát se novým ruským prezidentem? viz [zde] ). Rusko vidí, že prostředky jsou i vůči Rusku nachystané stejné, jaké byly spuštěny na Ukrajině, včetně snah o územní rozpad Ruska. Kolik přitom zemře Ukrajinců (Rusů?) – na tom opět nezáleží. Nyní občanská válka zuří na Ukrajině a to vede k transformaci Ukrajiny. Hlavně ale jsou lidé jsou o hladu, v troskách a v chladu (ten bude stále citelnější). A jsou v totálním kolapsu celé infrastruktury. Dříve nebo později bude muset nastoupit Rusko (humanitární konvoje nebudou stačit do nekonečna) a lidi zachraňovat. A zemi obnovovat a přestavovat. A opět platí, že opět na vlastní náklady. Putin tak ovšem našel strategii, kterou se USA-EU projekt “Ukrajina” dá zastavit, obzvláště když Západu docházejí snahy Majdan financovat. Ale válka na Ukrajině stále hrozí a hrozí více, než dosud. Podle strategie Západu totiž Ukrajinci mají stále dál a dál bojovat a pokračovat v bojích tak dlouho, dokud nedojdou peníze!

Za třetí: Peníze EU a MMF pro Ukrajinu – nutných 20 miliard dolarů (zatím)

George Soros se dobře vyzná v penězích a ve finančních příležitostech. Proto je mu jasné, že Evropa vůbec nepochopila a stále nechápe o co jde a co se vlastně děje v myslích obyčejných Ukrajinců. Moderní válka vyžaduje velké množství peněz. A to ne jednorázový přísun, ale přísun dlouhodobý. Evropa se může předvádět přes dobrovolné sponzory, fotit je s jejich dary, může Ukrajincům dokonce jako dar koupit tank. Ale on každý den bojů na Ukrajině představuje náklady 1,5 až 2 miliony dolarů. Maximum, získané od dobrovolníků, zatím činilo tolik, že to vystačilo na sedm měsíců bojů. A sponzorské dary se shromažďují jen tak dlouho, dokud existují patroni ochotni obdarovávat. Poté, co těchto sponzorů ubývá, vyvstává otázka: použít další peníze na neprůstřelnou vestu cyborga anebo je dát na chléb či mléko pro zbídačený lid a děti. Ukrajina dále bojuje a podporovat „bláznivé koně“  se pořád zdá být rozumnější, než podporovat obyčejný lid. “Koně” nezastaví nic – stačí omezit jejich vnímání světa na zájem „Rozděl a panuj“ a výsledkem je, že z „koní“ jsou hrdinové a to je celá psychologie, jejíž výsledek je asi takový, jako když houfnice rozbije skořápku. Od Majdanu uplynul rok, ale “koně” nevyřešily žádné sociální problémy, které vedly k Majdanu na Ukrajině, “koně” sociální problémy ještě navýšily! Dluh a problémy, do jakých se Ukrajina za posledních 7 měsíců dostala, budou splácet ještě i její vnoučata.

Soros tím sdělil, že posílání peněz Ukrajině je v současnosti na úrovni „penny“ a proto není efektivní. Soros volá, že má-li být mechanismus Majdanu ještě schopen pokračovat ve válce, je nutné do něj nalít nejméně 20 miliard dolarů. A později ještě více! Soros nepochybuje o nutnosti těchto injekcí i v budoucnosti. Nebude-li mít Ukrajina žádné další potraviny, továrny, peníze na důchody, vše nakonec skončí angažováním se Ruska a tím – válkou. A co je důležité? Evropě tato válka nic nepřinese, ale právě naopak! Jednoduše Soros tim EU a MMF vlastně sdělil, že nedostane-li Ukrajina okamžitě nějakých 20 miliard dolarů, válka na Ukrajině je jistá! A co víc  – Ukrajina bude pro Evropu ztracena.

Prohra na Ukrajině znamená konec EU. Proč se Soros bojí Putinovy strategie a proč hystericky kritizuje Merkelovou? Najde i Putin spojence v ruské zimě?

Za čtvrté: Rozpad EU jako důsledek prohrané války na Ukrajině

Kolaps Ukrajiny, rozdělené do malých částí vyplývá už ze samotné psychologie „koní“. Ukrajina se dostane do ještě hlubší hospodářské krize a přijde další kolaps vlády, všech sociálních oblastí a všech obvyklých způsobů života. Všechno dosavadní bude marností a hrdinové internetu budou někde v suterénu při svíčkách připraveni, kdyby bylo hůř a nikdo by nepochopil, o co jim ve skutečnosti šlo. Ale všichni ostatní budou chystat granáty, připraveni na vlastní náklady opravit obrněná vozidla a vlastní bojovou techniku. Protože s tím, co na Ukrajině je, nesouhlasí a nebude souhlasit stále více lidí.

Dá se očekávat, že se sílící zimou bude odpůrců Majdanu přibývat a ruské humanitární konvoje budou stále více vítány

A poté, co nastal naprostý kolaps ekonomiky, dochází k rozpadu území. Po něm bude přinejmenším část Ukrajiny přestavěna na rusky hovořící a s ruskými principy ladícím územím. Putinem zvolená strategie toto umožní získat bez jakéhokoliv zničení další infrastruktury, zatímco touha Západu pokračovat ve válce bude úspěšně eliminována hladem, zimou a nezaměstnaností obyčejných lidí. Ti budou na konci rádi za jakoukoliv vládu, která jim dá práci, teplo a bezpečí. A bude jim jedno, že to bude moskevská vláda. V takové době již barva stuhy, nošená na veřejnosti, nebude hrát žádnou roli. Těch pár Majdanem infikovaných, kteří zůstali nepoučitelnými, budou poraženi. Se stejnou zuřivostí, s jakou podporují Majdan, je budou vlastní lidé vyhánět a napadat . A to z toho prostého důvodu, že právě tito „koně“ budou zodpovědní za nedostatek potravin, zimu a bídu. Ruské vítězství ve válce se Západem, vedené přes Ukrajinu, může spoléhat na svůj vítězný scénáři. A každá že tří možností popsaných výše, bude znamenat konec EU. Současnost k tomu spěje rychlostí ještě vyšší, než dosud.

A poté, co Evropská unie přestane existovat, přestane  být i druhou ekonomikou na světě, protože pro všechny země východní Evropy bude mnohem výhodnější spolupracovat s vítězem Ukrajinsko-Ruské války, než s poraženým. Nic osobního, ale ve skutečnosti, „pečovatelé EU“, Západ, byl v 80. letech veden stejnými motivy. Změnit vedení země je první krok a od něj se odvíjí změny politického směrování vybrané země, ale motivace zůstává stejná – získat nové konkurenceschopné tržní prostředí (jako po 89.) Situace je dnes vyhrocená o to více, že na rozdíl od Evropy 80. let,  je to teď celá EU, která je na integraci Ukrajiny do EU závislá.  Očekávání opětovných konkurenčních výhod se však dnes Evropané  ani nepřibližují.

Prohra na Ukrajině bude ale jen začátkem rozpadu EU. Jakýkoliv úpadek je vždy doprovázen řadou prasklin ekonomických vazeb a výrobních řetězců. Okamžitě se budou tvořit další trhliny v životech lidí, kteří jsou zvyklí žít na určité úrovni a dosud se jim to daří. Časem ale bude ubývat práce a s ní i peněz a vyhlídky vůbec nejsou růžové.A tohle není objev Sorose, stačí se podívat na historii všech velkých geopolitických a geo-ekonomických transformací. Přesvědčit se můžete sami, rozdíl je jen v tom, že právě Soros zná tyto příběhy pádů velkých kultur mnohem lépe než většina jeho posluchačů a čtenářů. Roklady a úpadky – kolapsy ve světě. A to je vždy spojeno s velkými ztrátami. S mnohem většími, než činí nějakých 20 miliard dolarů pro nějakou Ukrajinu.

Za páté: Evropa si za současnou situaci může sama.

Ale kdo další je tím vinen? Proč byla honba za většími zisky a levnou výrobou přesunuta do regionů Ruska? Stály za to ty peníze na levnou kvalifikovanou pracovní sílu? Proč byly převezeny továrny do Číny, zatímco Západ konzumuje levné asijské zboží?  A k čemu bylo dobré vyhnat na ulici vlastní zaměstnance a za radostného volání „zelených“ zavalit přírodu objekty, které vážně ohrožují ekologii? Teď mají Evropané krásné životní prostředí – a jíst budou co? Nechtějí kupovat drahý katarský plyn a drahou arabskou ropu? Ani levnou ruskou energii? Dobře, dobře dělají! Ale mládenci – volňásek skončil a Evropa odstavila nejen své protivníky, včetně Ruska, ale i sebe. A otázka je teď jednoduchá: Bude EU a MMF schopen udržet ukrajinský válečný stroj v dalším chodu a pokračovat tak ve válce s Ruskem přes Ukrajinu (dosud pořád jen přes Ukrajinu) anebo tuto válku prohraje a pak  …nebude Evropa. Nestane se tak zítra, dokonce ani na jaře, tento proces bude trvat několik let. Ale po porážce na Ukrajině bude pád Evropy nevyhnutelný. A je předvídatelný.

Jakýkoliv kolaps je vždy doprovázen mnohočetnými rozpady ekonomických vazeb a pády vůdců. Najednou se objeví davy různých lidí, kteří chtějí jíst a žít podle představ, na jaké byly zvyklé. Ale najednou tuto možnost mít nebudou, protože nebude práce a tím ani peníze. A tohle není jen objev Sorose.

Závěr: Mýlí se snad Soros v něčem?

Finančník doslova vidí kořen problému současné krize, čímž jen potvrzuje svou pověst osoby velmi chytrého a velmi pragmatického myšlení. Osobně mu musím za jeho rozhovor pro Cicero jen poděkovat. Výjimečně se tak zatvrzelý a principiální soupeř, jakým je finanční spekulant George Soros, vyjádřil ve stylu „Alarm“. A to neznamená nic jiného, než sdělení, že Rusko dělá všechno správně. Že ruská strategie je správná a že vede k úspěchu, k úspěchu v každém slova smyslu. Od euroasijské Unie se snaží zachránit životy milionů lidí bratrského ukrajinského národa.  A snaží se Ukrajinu zachránit i před západním fašismem. Soros je  stále připraven k boji s námi. Ale inteligentní lidé vždy stojí za poslech, i když jsou to nepřátelé”.

Alexandr Zapolskis

Jak tento projev Sorose nakonec shrnout? Soros žádá EU a MMF o další miliardy pro Ukrajinu – pouze v tom vidí možnost jak zachránit Evropu (rozumějme ekonomiku EU) a jak vzít vítr z plachet Putinovi. Neboť Soros správně tuší, že zbídačení Ukrajinci budou natahovat ruku k Putinovi a bude to nakonec právě Putin, kdo posbírá ovoce z tolik dolarů stojícího Majdanu. A jak říkám v úvodu – ruská zima je opět faktorem, se kterým se musí počítat.   A budeme se moci radovat, když se zima nestane trumfem v rukou Putina i vůči Evropanům se všemi těmi evropskými sankcemi. O tom svědčí čerstvá schůzka Merkelové s Putinem:

Noční schůzka Merkelová-Putin: Hrůza, marnost a konec iluzí

ze které cituji toto podstatné: “Rozkol by hrál do karet Putinovi. Musíme udělat vše pro to, aby spolupracovali. Nesmíme dopustit opakování Juščenka a Tymošenkové,” uvedl pro Reuters už zmiňovaný představitel německé vlády. Druhou frontou je to, co Němci nazývají masivní propagandistickou kampaní Kremlu. Tato kampaň slouží k tomu, aby se sympatizanti Ruska v Německu a jinde odklonili od linie Berlína a Washingtonu”. — “Známky rozkolu v německých řadách se už objevují. Bývalý šéf SPD Matthias Platzeck vyzval německou vládu, aby uznala ruskou anexi Krymu [zdejší článek], ruský ministr hospodářství Alexej Uljukajev je tento týden hostem skupiny Rusku nakloněných německých byznysmenů ve Stuttgartu” . Více zde [Merkelová-Putin] .

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Johanka
Návštěvník
Johanka

Jediné věci nerozumím. Proč Sörös oslabuje Evropu africkými a muslimskými vetřelci? Tím si nabourává vlastní koncepci.

LZ.
Návštěvník
LZ.

A)Prosil bych odlišovat EU a Evropu. Jako obyvatel evropy nemám níc společného s EU.
B)Evropský národ neexistuje! Píšete nesmysly. Stejně jako Spojeno Státní Americký národ je nesmysl.
C)Přesně proto EU nefunguje a pro dobro nás všech obyčejných lidí v Evropě doufám, že se UE i se svým Bruselem brzo zhroutí. Nevím jak dopadnou Afroafričané, či Araboevropani, ale tady dělaji jen 6.kolonu. Už tak se nemůžeme zbavit te 5.
D)”Moderní válka vyžaduje velké množství peněz. A to ne jednorázový přísun, ale přísun dlouhodobý.” – od toho jsou buffery- např. neziskovka.
E)Myslím, že autor nechápe o co na ukraině jde. Je to válka EU vs RF, jejiž cílem je vymluvit rusům, aby se zapojili do finalní války US vs ČLR. Problém je, že ať vyhraje kterákoli strana nám to nic dobrého nepřinese. My vyhrajeme, jen pokud se téhle války nezůčastníme.
F)”Časem ale bude ubývat práce a s ní i peněz a vyhlídky vůbec nejsou růžové” tohle je totálni kravina. Peníze, práce a zboží spolu vůbec nesouvisí. Proto se peníze vyrábi v USA, zboží v číně a práce na poradě mezi hlavouny.
G)”Teď mají Evropané krásné životní prostředí”- kur* ať ten *bil přijde v zimě k nám nadýchat se krásneho “čerstvého” vzduchu. Ekoterroristi by se měli věšet jak defetisti v roce 1945. Samozřejmě nemám nic proti skutečným ekologům. Před CO2 odpustkami byl vzduch lepší.
H)V. Kytička: “gaučovými vojsky” – ten pojem se mi líbi.
I)Pravdoláskař: “Čína má obrovský majetek” – tak jsem se zamyslel co to vlastně znamená. To co máte na mysli vy, nedokážu posoudit. je to příliš komplexni problém a nemám k dispozici ani stín základnich dat. Ale chytnu se druhého významu, protže mi to připadá vtipné:
Velká čínská zeď
Tří soutězky
čínské paneláky
počet obyvatel
Musím souhlasit, že čína má OBROVSKÝ majetek.
Rusko ma víc hlíny,ropy a chladu.
V USA je tiskárna dolarů- zatím mezinárodní měny.
J)jankech: Na Slovensku začína být čím dal víc rozumných lidí.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Když čtu podobné politologické předpovědi, uvažuji o tom, že na světě je už nyní velké množství rozumných a moudrých lidí, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je bohužel založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat. Nebude.li se uvedený problém urychleně řešit, tak to špatně dopadne. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která by rozumným a moudrým lidem byla cestou k dohodě, co bude v budoucnosti následovat. Osobně se domnívám, že v rámci vzniku globální demokratické vlády vznikne univerzální učení, které bude zahrnovat v jednotném pojetí víru i vědu. Více lze nalézt v následujících odkazech:

Pochová věda boha?: http://dolezite.sk/John-Lennox-Pochova-veda-Boha-oevOW0.html#ixzz3MfFmEMYk
Prognóza budoucnosti lidstva: http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html
Teorie vševývoje reálskutečnosti: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

Miloslav
Návštěvník
Miloslav

EXPORT DEMOKRACIE V 21. STOLETÍ

Co si myslí občan Ukrajiny,
když čte místní noviny?
Děkujeme USA a Evropské unii
za svobodu, blahobyt a demokracii.

Než se dostaneme z toho hnoje
budeme si hrát na kovboje
PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA
bude naše každodenní čtení
TEORIE VŠEVÝVOJE večerní modlení.

prognóza: http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html

teorie: http://miloslav7.blogspot.cz/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Jediná naděje, šance na lepší budoucnost celého lidstva je globální integrace. Jedno možné řešení je uvedeno na: http://miloslav7.blogspot.cz/search?updated-min=2013-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2014-01-01T00:00:00-08:00&max-results=8

Patrik
Návštěvník
Patrik

ruská propaganda jede. Putin je diktátor jak vyšitý – to nikomu nevadí? V Rusku neexistuje soutěž politických stran, taky ok? Vraždy odpurcu režimu běžné, v pohodě?

Kouk
Návštěvník
Kouk

Pokud USA a EU stojí a padají tímto problémem, který vlastně problém není a byl vyvolán politicky a politiky, tak je to s EU i s USA dost nahnuté. Vždycky se říkalo, že vlast, režim, politické strany, spolky, vznikají na základě nějakých ideí. Pokud idea chybí, tak se rozpadnou. Ptám se teda, co je ideí USA, EU ovládat? Ovládat zbídačenou zemi, která rozumově přinese jen a jen ekonomické problémy, jako výhody? Že USA, nebo EU na šachovnici budou mít fugurku zé nejmenší hodnoty? No to je slabá výhoda. Domníval jsem se, že idea EU je aby spojovala země do svobodného obchodu a rozvíjela se. Pokud EU) o USA nehovořím, to mají jiné problémy a zájmy, které jsou někdy příšerné) stojí a padá tím, že bude muset obsazovat a ekonomicky spoutávat jiné země no tak potěž. Nemyslím si to ale, protože někde jsou a budou nepřekročitelné hranice, ať s Ruskem, nebo s USA a to by opravdu nemuselo pro civilizaci, tak jak ji známe, dobře dopadnout. Stejně tak je pozoruhodné, že máme právo se šťourat na Ukrajině a jiným toto právo upíráme, proč? Dokonce se hovoří, že USA svrhli vládu a stejně se to přehlíží, co kdyby něco takového udělalo Rusko, nebo Čína, to by opravdu lítaly rakety? Proč nenecháme Ukrajinu, ať si svoje problémy vyřeší, zrovna tak já osobně bych se necpal do Syrie, Afganistánu, protože to považuju za boj některých politiků a jen o moc rozhodovat. Přece by bylo ekonomicky výhodnější jak pro nás, tak pro tyto země, ropu kupovat, než kvůli moci vyrábět za miliardy stíhačky.

Dima
Návštěvník
Dima

Nějak mi článek nepříjde nestranný, každopádně doprovodné koláže vypovídají o tom na kterou stranu se autor článku více přiklání. Rád bych, aby každý kdo popisuje nějaký konflikt, sám prožil a byl minimálně v 100kilometrové blízkosti konfliktu. Otevře to oči a “spisovatel” tak objeví nový uhel pohledu.

simon
Návštěvník
simon

Jankech-suhlasim.

Cico Ciciak
Návštěvník
Cico Ciciak

Smrad jeden!!! Nech dá zo svojho!!! Ešte aby sme sa týmto globalistickým nenažraným kabalistickým sviniam zkladali na udržanie tohto prehnitého zvrhlého a zdegenerovaného systému!!! Taký longoš!!! Nech to hneď celé padne!!!