Proč z podmínek KSČM pro podporu Babišově vládě potichu zmizel požadavek na...

Proč z podmínek KSČM pro podporu Babišově vládě potichu zmizel požadavek na nenavyšování vojenských misí NATO? Kroky KSČM lze přirovnat k chlapovi, který chodí se zapalovačem po vlastním hořícím baráku a dělá všechno proto, aby hořelo ještě více! Babiš odebírá KSČM voliče, strana se ještě navíc sama zbavuje kredibility v očích těch, kteří zatím zůstávají. Zatím!

Proč z podmínek KSČM pro podporu Babišově vládě potichu zmizel požadavek na nenavyšování vojenských misí NATO? Kroky KSČM lze přirovnat k chlapovi, který chodí se zapalovačem po vlastním hořícím baráku a dělá všechno proto, aby hořelo ještě více! Babiš odebírá KSČM voliče, strana se ještě navíc sama zbavuje kredibility v očích těch, kteří zatím zůstávají. Zatím!

Uvnitř KSČM začínají probublávat na povrch spory v otázce směřování strany v následujícím období. Zatímco počátek prázdnin je obvykle dobou klidu na politické scéně, tento rok je tomu úplně jinak. Příští středu 11. června bude Poslanecká sněmovna hlasovat o důvěře menšinové vládě Hnutí ANO a ČSSD, která se bude opírat o podporu KSČM. A jak potvrdilo víkendové rozhodnutí komunistů, bude se jednat o podporu aktivní, tzn. že poslanci za KSČM aktivně zvednou ruku pro podporu této vládě. Velká část ČSSD vidí tuto koalici jako pohřeb ČSSD, která se vládnutím s Babišem politicky zcela odepíše, protože jak upozorňují skeptici, s Babišem nelze nic získat, pouze ztratit, protože Andrej Babiš se o moc s nikým nikdy nedělil a dělit nebude. Jeho role není rolí politika, ale je to pozice státního manažera, který na sebe přebírá veškerou rozhodovací pravomoc, stejně jako ve firmě.

Andrej Babiš a Vojtěch Filip během Superdebaty Blesku.

Jenže, zatímco Lidový dům se soustředí sám na sebe, já si dovolím tvrdit, že daleko více než ČSSD ztratí nakonec KSČM, která aktivně podpoří tuto Babišovu vládu. Komunisté si totiž dali celkem 7 klíčových podmínek pro vyslovení důvěry této vládě. Přestože se jedná o velmi důležité věci, minimálně pro voliče KSČM, tak celá dohoda o podpoře stojí na hliněných nohách, protože Andrej Babiš nebude nikde nucen plnit a dodržovat požadavky komunistů, protože ta dohoda tak prostě nestojí a vyjadřuje pouze deklaratorní postoj a zájem obou stran umožnit vznik menšinové vlády.

KSČM hrozí stejná demontáž voličské základny jaká potkala ČSSD

Jenže určité části voličů KSČM začínají současné kroky vedení strany připomínat situaci, kdy vedení KSČM začíná být odtrženo od reality podobně jako kdysi Sobotkova ČSSD v době předchozí vlády v koalici s Hnutím ANO a KDU-ČSL. Zatímco Andrej Babiš vyjídal a vyzobával volební program ČSSD, Bohuslav Sobotka to zaregistroval pozdě, až půl roku před volbami a minulý rok v květnu chtěl Andreje Babiše odstranit, ale bylo už pozdě. Byl totiž mocensky ukotvený a výsledkem byl propad ČSSD a konec politické kariéry Bohuslava Sobotky. Komunisté pro změnu po zjištění, že jim Babiš odebral ve volbách značnou část voličů, nově po jeho vládě vyžadují splnění těchto 7 kroků:

  1. Trvalý růst minimální mzdy
  2. Valorizace důchodů
  3. Ochrana přírodních zdrojů (např. lithium, ale i voda a uhlí) před vyvedením do ciziny
  4. Zvýšení podílu veřejného sektoru v hospodaření s vodou
  5. Zdanění církevních restitucí
  6. Zabránění nárůstu cen bydlení a podpora bytové výstavby
  7. Zdravotní péče bez zvyšování spoluúčasti pacientů

Přestože se jedná o důležité požadavky uvedené na webu KSČM [1], spatříme v nich jeden nebezpečný identifikační jmenovatel, neomarxismus Evropské unie. Kromě bodů 3 a 5, které jsou českým specifikem, se všechny ostatní body shodují s akčním plánem Plánovaného rozvoje EU do roku 2030 podle agendy Evropské komise. Agenda totiž požaduje systém trvalého růstu mezd a sjednocování fiskálních systémů zemí EU do jednoho celku. S tím je spojena i valorizace důchodů, která je pouze jinou formu zvyšování mezd, i když se jedná o důchody, tedy “mzdy” pro již nepracující. Pokud jde o hospodaření s vodou, je to jeden z akčních plánů komisaře EU pro klimatickou akci a energie Miguela Ariase Cañety, takže tento komunistický požadavek na Babiše je pouze zopakováním požadavku Evropské komise.

Josef Skála představuje v KSČM hlavní proud, který varuje před procesy odcizování volebního prgramu strany Andrejem Babišem.

Další podivnou věcí je shoda komunistického požadavku v bodě 6 s požadavkem evropské komisařky pro zaměstnanost, společenské vztahy a pracovní mobilitu Marianne Thyssenové. Ta se v poslední době intenzivně zabývá vlivem a negativním projevem sociální sítě AirBnB, která zvyšuje ceny bytů a realit na volném trhu bytů v EU do takové výše, že to ohrožuje bytovou bezpečnost Evropské unie. Jenom malá odbočka: AirBnB je podobná služba jaku Uber, jenom v tomto případě nejde o sdílení jízd autem, ale o sdílení bytů. Tedy původně to tak platilo, ale dnes už to neplatí ani pro Uber, ani pro AirBnB. Tento systém sdílení bytů se totiž transformoval do obrovské ekonomiky šedého trhu, kdy se developerům už nevyplatí byty prodávat koncovým majitelům, ale raději postavené byty pronajmou cizincům skrze AirBnB. Jenže, tím dochází k útoků na sociální bezpečnost států EU.

Podmínky na Andreje Babiše do značné míry kopírují akční plán Evropské komise, otázka bytové dostupnosti a cen bytů však představuje jalový boj s nasunováním globalizace a shared economy do zemí v Evropě

Celý systém AirBnB funguje následovně: Zahraniční turista, který chce ušetřit, chce přijet do EU a podívat se třeba do Prahy. Jenže se neubytuje v hotelu, ale přes sociální síť AirBnB si pronajme byt 2+kk v Praze. Klíče dostane poštou předem, nebo jiným smluveným způsobem. Noc na hotelu vyjde pro cizince na 300 EUR v centru Prahy. Přes AirBnB si ale lze v tom samém centru za tuto cenu pronajmout byt na celý týden, v přepočtu jedna noc za přibližně 40 EUR. Tyto ceny začínají rujnovat hotelové řetězce v Praze, což mnoho lidí s nadšením ocení a zatleská, jenže jenom do chvíle, než si člověk uvědomí, že když se rozhodne koupit byt v Praze, tak prostě není.

Byty nejsou. Tedy, abych byl přesnější, nejsou na prodej. A když, tak za přemrštěné ceny neodpovídající kvalitě bytu a lokalitě. Dříve byla situace taková, že když o byt nebyl zájem, developer nebo realitka šla s cenou dolů. Jenže dnes je to v době 4. průmyslové revoluce a sdílené ekonomiky úplně jinak. Dnes developer i realitka hodí nemovitost na AirBnB a s obrovskými zisky je pronajímají cizincům. Jenže nehodí tam jenom nezajímavé a neprodejné byty, ale hlavně ty nové, pěkné, čerstvě zkolaudované. A ty potom logicky chybí na trhu s byty. A protože jde o šedou ekonomiku, kterou stát nijak nesleduje, nedochází ani k odvodu daní za toto pronajímaní, protože vše jede na internetu ze serverů v USA.

Jeden z hlavních hráčů na poli sdílené ekonomiky: AirBnB

Nejvíce naříkají pražští hipsteři z náplavky. Život ve městě, které pomalu patří více cizincům než Čechům, začíná likvidovat i zaběhnuté zvyky a stereotypy svěže-třicátníků. Koupit si místo bytu laciný loft a přetvořit si ho k bydlení už dnes není variantou, protože všechno, co šlo k bydlení přetvořit, už přetvořeno bylo a teď je to už dávno v nabídce na AirBnB. Byty už nejde koupit, pouze pronajmout od nadnárodního providera, který nakupuje byty v Praze v obrovském měřítku a ty se obratem ruky objevují na AirBnB. Podnikatelé z izraelské Haify ovládají AirBnB byty v centru Prahy, skupina ze Saúdské Arábie ovládá byty na Žižkově, redakce AE News se postupně prokousává touto chobotnicí a připravujeme článek.

Byty v ČR mizí závratnou rychlostí, nastává “Hawkingův” realitní jev vystřelování cen bytů a hypoték do astronomických výšin, méně lidí dosáhne na hypo a lidé začnou končit v nájemních bytech, právě v těch na AirBnB. Kruh se uzavírá, vítejte ve 4. průmyslové revoluci a její sdílené ekonomice

Nově mizí byty v Plzni, v Českých Budějovicích, v Brně, všechno je postupně stahováno z nabídek realitek, které je přesunují na AirBnB. Znalci si všimli, že z českých inzertních serverů začaly byty mizet z nabídek realitek zhruba před rokem. Přechod k tzv. shared economy, sdílené ekonomice, je nejlépe patrný právě na tom, co se děje s byty v ČR v souvislosti s AirBnB. Proto např. Berlín zakázal už minulý rok pronajímání bytů na území města skrze AirBnB. Komunisté tak kopírují požadavek komisařky Thyssenové na regulaci sdílené ekonomiky v oblasti bytových fondů. Tedy jde o agendu Evropské komise.

Byt v Praze, v nabídce AirBnB.

A stejně tak sedmý bod je jednou z priorit EU, takže požadavky KSČM de facto kopírují neomarxistický model politiky Evropské komise. Jenže, co potichu zmizelo z požadavků komunistů na Babiše, to je nenavyšování zahraničních misí české armády. Potichu a nenápadně tento požadavek úplně vypadl a je jasné, že ne omylem, ale prostě kvůli tomu, že toto je jediný bod, se kterým by Andrej Babiš nikdy nesouhlasil. Jenže právě toto je jediný bod, který definuje komunistického voliče a jediný bod, kterého by se KSČM měla držet jako klíště, pokud nechce dopadnout jako ČSSD.

Komunisté řeší, jak se přiblížit k Babišovi, zatímco by měli hasit stejný požár rozpadu voličské základny, jaký teď požírá v plamenech Lidový dům

Rozdíl mezi levicovým voličem KSČM a levicovým voličem Hnutí ANO je jenom v jednom jediném bodě: Komunistický volič NATO odmítá, zatímco levicový volič Hnutí ANO to nereflektuje a je mu to jedno. Výsledkem ambivalentního postoje k této otázce bude jediný výsledek, další ztráta voličské základny KSČM. Protože vypustit z požadavků na Andreje Babiše klíčový a jediný rozlišovací praporek v podobě odporu vůči NATO je pro komunistickou stranu politická sebevražda.

KSČM se musí vyhranit vůči Babišově Hnutí ANO, jinak strana skončí. Tlumočením požadavků EU na Babiše ke stabilizaci voličské základny nedojde. Tvrdé postoje proti NATO, referendum o mezinárodních smlouvách, spolupráce ČR se všemi zeměmi, včetně Ruska a Číny.

Přebíráním požadavků Evropské unie na Andreje Babiše nedokáže KSČM získat své voliče, kteří k Babišovi utekli, nijak zpět. V této chvíli se musí strana snažit, aby neztratila své voličské jádro, protože to by bylo daleko horší, než přijít o levicové liberály, kteří přešli od KSČM do Hnutí ANO. Komunistům hoří střecha nad hlavou, jak trefně připomněl Karel Klimša z Frýdku-Místku v článku PL [2], ale mně to připadá, že nejde o hašení požáru po říjnových volbách do sněmovny, ale naopak, vypadá to jako absurdní scéna s chlapem, který běhá po vlastním hořícím baráku se zapalovačem v ruce a hledá místa, která se mu zdají, že zatím hoří málo, anebo nehoří vůbec, a tak jim chce tím zapalovačem “pomoci”. Jinak totiž nelze chování vedení KSČM teď hodnotit. Vypuštění požadavku na nenavyšování aliančních kvót do misí NATO ze seznamu podmínek na Babiše je cesta do pekel a povede k další destabilizaci voličské základny komunistů. Jde tedy o stejný destrukční proces, jaký probíhá v ČSSD. Obě dvě levicové strany tak likviduje jedna postava, státní manažer Andrej Babiš.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Jakub Iskerka
Návštěvník
Jakub Iskerka

Škoda, že podobné libové foto není na idnes.cz nebo na dalších obdobných servrech. Hned bych jim to vysvětlil. 😀 😀 Příležistost bude snad jednou přítomností přímo na demonstraci 😀 Válku nechci, ale tohle je psina a je dobré vědět jak to bylo, proč to bylo a co může být. Na Čechy jsem mohl být hrdý, kdyby bývalo bylo………………

Henoch
Návštěvník
Henoch

Jedna věc je ale naprosto zřejmá a mnohým zcela unikla. Dosazování politiků do funkcí. Co to znamená ? To přece znamená, že je zcela jedno, kdo bude ve vládě. To je přece již předem rozhodnuto. Ti, kteří se osvědčili v budování celosvětové vlády, nastupují do funkcí. Je jich vždy několik a všichni jsou přijatelní, protože splnili celomocenský úkol. Je jenom na nich, kdo z nich vysoupeří prvenství. Legálně zvolen byl pouze Zeman, nikdo jiný. Proto volby jiné, než přímé, jako u volby prezidenta u nás nebo v Americe, nemají smysl. Proč má prezident tak žalostně málo pravomocí ? Protože zastupuje národ. Navíc kolik nových stran a politiků od roku 89 přibylo ? Je jich právě tolik, aby se mohli vyškolit, jak dovést někomu moc celého světa do rukou. Vždy v průběhu dějin šlo právě o světovládu. Pokud si vzpomenete na Osmanskou říši, Římskou říši, Německou říši…Slovo Říše není náhodné. Použivá se právě pro světovládu. Nyní jsou ve hře ty mocnosti, které spolu soupeří o světovládu. Jenom Medvěd již prozřel. Drak po ní touží, zvíře s deseti rohy již kolabuje a Jestřáb zuří, protože tisknutím peněz bez toho, aby byly něčím skutečně podloženy, kromě papíru, zjistil, že jeho dluhy bude splácet jeho potomstvo po tisíce let. Ten, který se nazývá Židem, nikdy jím nebyl. Ostatně toto jméno vzniklo zkomolením slova žít. Navíc je to sloveso. Ti, kteří žijí, nejsou židé, jsou živí, jak ta, která nese jméno Živa. Je to české jméno, jako tolar je český. Dolar nebo tolar, zid nebo žít….všechno jedno…

Henoch

r.m.
Návštěvník
r.m.

V příštích volbách uchopte lístek KSČM, zakroužkujte na něm čtyři lidi mezi 20 a 30 let. Jestli něco brání KSČM, aby lidem k něčemu byla, jsou to betonoví starci v jejím vedení. Třeba udavač za pětikilo Falmer.
Vykroužkovat tyhle normalizační “levičáky” z vedení KSČM by z ní zase udělalo levicovou stranu.

aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Už ich konečne stihli uplatiť. Už si ich kúpili. Cele vedenie by malo odstúpiť!!!

herbertvonkravajan
Návštěvník
herbertvonkravajan

Největší úspěch komunistů bude prosazení jejich návrhu o zdanění Církevních restitucí , to bude Kalouskův ” demokratický ” folklorní soubor mrzet nejvíce , to je vina ODS která odmítla účast na vládě

bajo
Návštěvník
bajo

Po “navsteve” Exekutora jsem pochopil, ze ty “Komunisti” meli pravdu.

Socialni hyeny zlikvidovat a socialni parazity naucit pracovat.

Pro 99℅ procent je to nadeji na slusny a dustojny zivot bez ekonomickeho otrokarstvi a totality bohatych.

Nadrazuji “socialno” nad “materialnem”.

Ale to pochopite, az kdyz jste ve vlastni zemi obcanem treti kategorie, ktery nema pravo ani vlastnit nemovitost, auto, pocitac, televizi, …

Ani smartphone, dnes adresar a osobni organizer! I to vam zabavi. Vcetne osobnich dat, fotografii, …

I Vase soukromi je Jejich majetek. Oni o nem rozhoduji.

Nemate pravo ani na svoje deti!

Proc mam takovemu “statu”, ve kterem nesmim vlastnit nic cenneho, platit dane?

Deti a majetek se staly nastrojem vydirani.

Pravo na Pravo ma jen Jelita.

Gojimove jsou dobytek, a “Buh” je stvoril jen “Vyvolenym” na hrani.
A presne tak se citite!

500 000 tisic exekuovanych, to znamena, ze prumerne v kazde druhe rodine (cca 10 lidi), je alespon jeden!

A budou se brzy ve velkem zabavovat rodinne majetky!
Nejspis se to uz deje. Jen Lidi se o tom stydi mluvit.

Clovek ktery “sukal a fetoval s dcerou reditele BIS” (BISStapa), dokonce tvrdil, ze si vedou databaze “nepratel”, a kdyz kvuli cemukoli stojite pred soudem, tak vam “spocitaji” i ty drze prispevky v diskusich na Internetu a nazarory v emailech!

Cenzura emailu zacatkem letosniho roku, to je jen vrcholek ledovce!

Delaji to stejne “kasty” jako “za socialismu”, jen maji dnes diky digitalizaci vetsi moznosti.

A Komunisti (ideologicky) a STB (mocensky) byly dve ruzne “kasty”!

r.m.
Návštěvník
r.m.

Je to šok, chápu. Ale návštěvou exekutora exekuční titul končí, i když se nic nevymůže. Dá se tomu čelit jen úpravou životního stylu. Nesmíš nic vlastnit. Anebo jen tolik, aby výnos návštěvy byl menší než náklady na auto, stěhováky a koncipienta, který na exekutora maká.
A že se někde evidují “nepřátelé” píšící na netu nevhodnosti o tom nepochybuj.
Za ptákostrany 2007 – 2012 to tak fungovalo. Je to jen na modro přebarvený plebs z komunistických rodin, lépe řečeno jde o rozmnožovací výpotky normalizačních kolaborantů.
V mladém věku se těžko rozlišují, teprve kyž zestárnou do podoby svých normalizačních fotrů, dají se identifikovat

Suchoj
Návštěvník
Suchoj

Největšími zloději domů, které se následně přepisují jsou v PH Italové, zde náhled na jednoho z největších – Mauro Piccinini zde: https://rejstrik.penize.cz/mauro-piccinini

Jeho největším projektem je – bylo ICKM, peníze od tohoto floutka proudí k PSN což je Pražská správa nemovitostí (jak nevinný název) a tu vlastní p. Skala ano nechvalně známý bankovní dům Skala z 90tých let. Skala už není ani občan ČR. Maximilian Adam Skala – jednatel
98000 Monaco, 38, Bd du Jardin Exotique, Monacké knížectví
den vzniku funkce: 11. 10. 2012

https://rejstrik.penize.cz/17048869-prazska-sprava-nemovitosti-spol-s-r-o

Stačí se podívat třeba na dům: Na Spojce 10 je to sro Na Spojce 10 stačí si dát toto na justici https://portal.justice.cz/Justice2/Uvod/uvod.aspx a to úplný výpis a budete mít jasno

r.m.
Návštěvník
r.m.

To je jasná pračka a kokainový vysmaženec Skala jí za českou stranu řídí. Utrácí velký prachy za různý oslavy. Narozeniny ve stylu starýho Egypta s najatými komparsisty, misky s kokainem volně putují místnostmi…

jara
Návštěvník
jara

Bureše vypískali Sokoli…

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

No bohužel protože lidé od roku 1990 stále preferují lumpenkapitalismus, tak volí Babiše, ODS, černoprdelníky, Piráty, část z nich SPD, takže to je naprostá většina. A v takovéto žalostné situaci, kdy levicové partaje mají suma sumárum 15% a navíc jsou obsazeny pochybnými charaktery, toho už mnoho nezmohou.

jara
Návštěvník
jara

KSČM a ČSSD dělají současně fatální chyby, jakoby se domluvili. Tedy myslím tím lidi ve vedení stran. Smrdí to úmyslem. Ti lidi jsou někomu silně zavázáni a dělají všechno proto, aby běžný poctivý, levicově smýšlející občan neměl koho volit, plival vzteky na zem a voleb se již nikdy nezúčastnil…

Iva
Návštěvník
Iva

Myslím, že nejste daleko od pravdy.
Obě strany naprosto zradily své kořeny a své původní cíley a zejména své voliče.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Fatální chyby dělají hlavně voliči a komunističtí politici pak musí pracovat se situací, jaká je. Ono když máte 8 procent a lidé dávají přednost miliardáři neplatícímu daně, za kterého se bijí jak o život, tak už tu žádné velké zázraky s těmi pár poslanci nenaděláte.