Proč ten věčný boj o Rusko? Pravda v unikátním a velmi doporučovaném...

Proč ten věčný boj o Rusko? Pravda v unikátním a velmi doporučovaném americkém dokumentu z roku 1943! Video. Aktualizace: video i v češtině

Hned na úvod: v češtině je dokument ke stažení ZDE.

AKTUALIZACE: ke shlédnutí v češtině je ZDE

AKTUALIZACE: 21.3. 21:55 – nově ke shlédnutí v češtině ZDE

AKTUALIZACE: 22.3. v 00:25 – video v češtině na youtube ZDE – vložila jsem jej i jako úvodní

Za dobu, kdy padl komunismus a rozpadl se SSSR, jsme svědky jedné nejpodstatnější události – zatímco Varšavská smlouva dávno neexistuje, základen NATO přibývá.  A nějakou “náhodou” všude tam, odkud Rusko odešlo, tedy směrem k ruským hranicím. A děje se tak sametovým způsobem – příští země základen NATO se nejdříve stane členem EU a vzápětí musí na svém území mít ochranu před “ruskou expanzí…” Rusko už je základnami NATO ze všech stran doslova obklíčeno a když měla na řadu přijít i Ukrajina a přes ní především Krym, konečně Rusko řeklo “dost”. První “dost” sice řeklo už přes Gruzii a Čečensko a Moldávii, ale až po Majdanu a Krymu je z něj naplno činěn agresor a je na něj tlačeno tu přes sankce, tu cenami ropy a ropovody, největší boj je však rozehrán na poli, které se jmenuje propagační válka. Ta zahrnuje především přepisování ruských dějin tak, aby ve výsledku Rusko vyznělo jako věčný agresor s tím, že na světě nebude dobře, dokud se nezbaví Ruska.

O to více Rusko ve svém národu probouzí vlastenectví, protože v ruské historii to vždy byla největší síla, na kterou se mohlo spolehnout, aby nebylo vymazáno ze zeměkoule. Proto Rusko tolik oživuje svou a spolu s tím i slovanskou minulost (Putin odhaluje historii Ruska). Ale vše, čím se Rusko opětovně pouze brání, je nazýváno “ruskou propagandou”. A stejně tak každý, kdo vidí, že rozpínavým agresorem je ve skutečnosti opět Západ, je pouze šiřitelem “ruské propagandy”.

Vkládám dnes dokument, který by i těm největším slepcům mohl otevřít oči. Je to americký dokument z roku 1943, který vzdává hold ruskému lidu a sovětské armádě. Ač jeho hlavním mottem je úloha Ruska v boji proti Hitlerovi, zaznívají v něm i skutečné pravdy o historii Ruska. V překladu cituji úvod:

Tak, jako touha po moci, uvádějící do pohybu naše nepřátelé, pramení z jejich minulosti, tak se z historických tradic rodí i nezkrotná vůle po svobodě našich spojenců. Abychom pochopili jejich nesmrtelný boj, musíme znát a chápat minulost, která jej vytvořila.

Ve filmu se proto hojně využívá záběrů, které ilustrují historické pozadí. Ostatní filmové materiály byly získány z filmových týdeníků, z filmů OSN (pozn.: Ligy národů?) a z ukořistěných materiálů nepřítele. Všechny mapy a diagramy připravilo Ministerstvo války.

Proč bojujeme – Bitva o Sovětský svaz, film pátý, část první. Produkce – Ministerstvo války, Divize pro zvláštní služby a armádní síly.

“Historie nezná větší ukázku statečnosti, než jakou předvedl lid sovětského Ruska.” – Henry L. Stimson, ministr války

“My i všichni naši spojenci si uvědomujeme, že máme navěky dluh armádě a lidu Sovětského svazu” – Frank Knocks, tajemník vojenského námořnictva

“Udatnost a agresivní bojový duch ruských vojáků vyžadují obdiv americké armády” – George C. Marshall, náčelník štábu armády USA

“Připojuji se… k obdivu historické obrany Sovětského svazu” – Ernest J. King, vrchní velitel flotily Spojených států 

“Rozsah a velkolepost ruského výkonu z něj činí největší vojenský úspěch v historii” – generál Douglas MacArthur, velitel oblasti jihozápadního Tichomoří

V dalším upozorňuji na tyto časy:

02:40 – rok 1242, Řád německých rytířů obsadil ruské město Pskov a hrozil zotročením všech obyvatel, Alexandr Něvský “Kdo k nám přijde s mečem, mečem zahyne”

04:40 – rok 1704, Rusko napadeno Švédy, pod vedením Petra Velikého po pěti letech bojů opět vítězí

05:18 – rok 1812 a Napoleon

05:50 – rok 1914 – další německá armáda v Rusku, k tomu antiruské síly ve vlastní zemi

Proč jsou podnikány věčné boje o dobytí Ruska? Odpověď je v čase 06:50 – ruské přírodní bohatství! 

V dalším dokument popisuje, jak i za pokusem Hitlera stálo právě přírodní bohatství Ruska a následně popisuje, jak ruský lid opět nepodlehl. Každý soudný člověk si doplní, že i dnes jde jen a jen o totéž a že ruské přírodní bohatství je tím pravým důvodem, proč Rusko nemá klid a že to je pravý důvod, proč je z Ruska i dnes činěn agresor! A proč je jeho historie překreslována tak, aby tomu každý uvěřil.

Vložený dokument snad všem otevře oči – nejen tím, že je z roku 1943, ale především tím, že je americký. Věřím, že jsou to dostatečné argumenty k tomu, aby nebyl považován za součást současné ruské propagandy!

Dokument je součástí série a konečně jsem jej objevila v podobě, že jej mohu vložit alespoň v ruské verzi, kde je pod názvem “O síle a velikosti Ruska” (bohužel, za 7 měsíců má jen nějakých 60 shlédnutí). V české verzi existuje pouze ve formě ke stažení, jak jsem avizovala hned v úvodu, a odkaz i na závěr opakuji : http://uloz.to/xjxf2DcE/druha-svetova-valka-5-bitva-o-rusko-avi .  A velmi doporučuji. A každý, kdo tento velmi autentický dokument shlédne, pochopí, že fandění Rusku není o rusofilii, ale o tom, že kdo je člověkem se svědomím, ten nemůže jinak! (A nejde mi při této příležitosti v úctě nepřipomenout Márii Ritomskou).

-Pozorovatelka-  20.3.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
hanns
Návštěvník
hanns

Paní pozorovatelko, těžko Vám vyjádřit Dík za Vaši PRÁCI !!!!!!!!
Já se o to neohrabaně nedávno pokoušel.
Nicméně (neoblíbené slovo, ale mně se líbí) Vás chci informovat, že Váš odkaz ( https://www.youtube.com/watch?v=IpdJNRScT-o ) z pochopitelně demokratických důvodů a navíc z důvodu svobody slova a takových další blbostí je mimo provoz. Píší tam:
“О силе и величии России. СШ…” Účet YouTube spojený s tímto videem byl zrušen z důvodu opakovaných oznámení třetích stran ohledně porušování autorských práv.
Tak jak se nejlépe stylově rozloučit? Snad: “Čiň čertu dobře, peklem se ti odvděčí!”

Simon
Návštěvník
Simon

…”Každý soudný člověk si doplní, že i dnes jde jen a jen o totéž a že ruské přírodní bohatství je tím pravým důvodem, proč Rusko nemá klid a že to je pravý důvod, proč je z Ruska i dnes činěn agresor!”…..NESOUHLASÍM, proč? myslíte si, že v roce 1242 si Němci uvědomovali kolik je v Rusku surovin, které by v té době tak nutně potřebovali? to samé v případě dalších vojevůdců…suroviny nehráli pro tyhle lidi zdaleka takovou roli…domnívám se, že skutečným důvodem proč na Rusko neustále útočí je jejich povaha a víra (zakořeněná ve Slovanství..)..všimněte si, že dnes na západě dochází k cílené destrukci hodnot – rodiny, společenství, jednotlivce, národních států atd a nahrazením homo agendou, změnou názvů Otec a Matka slovy Rodič 1 a Rodič 2 apod…a to je možné pouze v případě, když se nejprve naruší víra lidí, jejich morální integrita (např.diskreditací církve pomocí všemožných skandálů, nebo zvolením protikřesťanského papeže..rozředění a vykořenění původního obyvatelstva migrací)…ale v rusku je to jiná – tam je víra silnější a navíc se vrací do skutečné podoby (Putin strávil nedávno několik dní v Tajze u představitelů původních církví (neinfikovaných západním rozkladem)..dochází k obraně dětí a tradiční rodiny (zákaz propagace homosexuality atd.)…a to je trnem v oku Globálního prediktora, který v pozadí řídí jednotlivé státy a pro něhož je lidská víra tím největším příkopem k ovládnutí všech a všeho…

ex-nemo
Návštěvník
ex-nemo

Nevěřím, že cílem protiruského tažení je získání jejich přírodního bohatství. Ostatně ono není ani tak veliké, jak se podle mapy , zvláště Mercatorovské, zdá. Mají ropu, ale podstatně méně než Saudi. Mají uhlí, ale méně než USA.Plocha půdy, na níž se protínají podstatné faktory zemědělské výnosnosti, to jest dostatek tepla a vláhy, je menší než v USA.Rozlehlé plochy Sibiře jsou za současného stavu prakticky neobyvatelné, podobně jako NW teritorium Kanady, je to země de fakto bez hodnoty a státu je spíš na obtíž než k užitku.
USA utrácí ročně 700 mil USD na zbrojení, a to je v podstatě jenom proti Rusku (zatím).To je víc než třetina celého ruského GDP. Za zlomek této částky by si mohli koupit vše co Rusko poskytuje, a ještě by jim za to Rusové líbali ruce.
Důvodem protiruské agrese není tedy snaha něco na nich získat.Důvodem je to, že Rusko výrazně a explicitně stojí proti americkému záměru ovládnout svět.Rusové si rozhodně nenechají kroutit rukama, nemluvě o vlezdořiťovství co předvádí Merkelová. A rozhodně se nechtějí nechat jako neposlušní zničit či vybombardovat do paleolitu.
Ostatně Američani začínají vidět že se tu vynořuje ještě jiný, a daleko mohutnější protivník jejich světovlády, to jest Čína, a možná už počítají s Ruskem jako pomocníkem právě proti ní.

Stárek
Návštěvník
Stárek

Jenom blázen si muže myslet ,že napadne Rusko a vyhraje válku v dnešní době . Když padne Rusko ,padne celý svět . To přece ví i malé dítě . Rusové mají z krytou poslední odvetu . To bude konec světa .

vierona
Návštěvník
vierona

velka skoda ze nemyslite na ludi zo slabsim sluchom videa su bezpre
dmentna !

Audit
Návštěvník
Audit

Jedním z nejznámějších filmů finské kinematografie vám odhalí další pozadí II ww.
Film Tali-Ihantala 1944 z roku 2007.

24.06.1941 napadlo Německo SSSR – to by nebylo nic neznámého.
ALE ……26.06.1941, tedy 2 dny poté, byl SSSR napaden ze severu finskou armádou (500 000 mužů) ve které braly účast švédské vojenské oddíly (z důvodu neutrality Švédska je nazvaly dobrovolníky). Za nimi bylo v Laponsku 200 000 německých vojáků.
Jednalo se o dohodu Německa a Finska o napadení SSSR.
Německo vyzbrojovalo finskou armádu 3 roky před napadením SSSR!!!
Finsko zaútočilo na Karelskou šiji – přes ní to bylo jenom 200 km do Leningradu (dnes a dříve Petrohrad). Ten Leningrad, který chtěl za každou cenu Hitler dobýt.
Finové, ale zůstaly před Karelskou šiji, dál už je Sověti nepustili a rovněž bylo jasné, že Němci z jihu nedorazí tak jak bylo zamýšleno – nakonec Němci u Leningradu utrpěli největší porážku a zvrat ve II ww.

Film:
http://www.csfd.cz/film/245206-tali-ihantala-1944/galerie/?type=1

na fotkách z galérie můžete vidět finskou armádu(ano finskou, tanky s hákovými kříži, finské vojáky v německých uniformách)
ve filmu potom letadla s hákovými kříži, finské důstojníky s německými ratolestmi.

A celý film s titulky je zde:

http://ulozto.cz/xHMMh55/tali-ihantala-1944-cz-hardsub-avi

Tento film z Finska hned na začátku v titulcích odhaluje, jak to ve skutečnosti bylo.
Pro vaší informaci – Finsko bylo autonomní oblasti carského Ruska, které Rusku prodalo Švédsko.

Karel
Návštěvník
Karel

Finsko vystoupilo z SSSR dekretem O míru, hned po 1.Sv.válce. Ve 2.sv. vélce při jedné z bitev stálo proti Rusku 3mil. vojáků, z toho 1mil. Němců. Vedle Němců tu byli Francouzi, Belgičané, Maďaři, Rumuni….

Ščors
Návštěvník
Ščors
Pavel
Návštěvník
Pavel

A pak že Yankeejové jsou jediní váleční štváči. Ivan je ještě nebezpečnější, protože nemá co žrát a má strach. Jak by bylo na světě dobře bez Američanů a Rusů. To je můj sen, že tyhle dva národy zalezou zpátky do svejch děr a nebudou se snažit ovládat svět svejma odpornejma zákulisníma taktikama a nebo otevřenejma válečnejma konfliktama. My tady jako občané čelíme postupný populační likvidaci a Američany nenapadá nic lepšího, než rozdmýchávat konflikty a Rusové vymýšlej zbraně na bombardování Evropy protiraketovýmu štítu navzdory. Chce se mi blít.

franta
Návštěvník
franta

Daruji ti kondomy, protože takový dement se už nesmí rozmnožovat.

duorealista
Návštěvník
duorealista

Kdo chce, nechť se podepíše. Kdo ne, ať nechá tak!
Podpis není zárukou ničeho.
J.Žák