Proč mluvíte nesmysly a lžete, paní Kyndrová?

Proč mluvíte nesmysly a lžete, paní Kyndrová?

Proč mluvíte nesmysly a lžete, paní Kyndrová?

   Dovolím si zareagovat na článek Jana Šída (PRÁVO, sobota 25.7.2015), v němž fotografka paní Dana Kyndrová popisuje své zážitky jak z bývalého Sovětského svazu, tak z dnešního Ruska. Vzhledem k tomu, že jsem v Rusku prožil pracovně několik let mohu posoudit relevantnost jejich „poznatků“ a potažmo s některými sděleními zásadně nesouhlasit. Přímo provokativní a hloupé je konstatování paní Kyndrové, že „Když máte v Rusku fotoaparát, jste špion“, což redaktor pan Šída škodolibě či spíše úmyslně a provokativně dal také jako titulek tomuto článku.

4.7.-staromestska-radnice-4.7.11-4e16be158e63f.jpg
Fotografka Dana Kyndrová

     Objektivně mohu konstatovat, že paní Kyndrová ze svých poznatků vytvořila nechutnou směs či spíše guláš pozitivních a negativních poznatků a zkušeností. Vynechám ty pozitivní, nemohu se nezmínit o těch negativních, nepravdivých či spíše lživých tvrzeních. Nevím, zda to považovat za náhodu, smůlu, nebo snahu dát svému příběhu patřičné napětí když paní Kyndrovou potkala na tržišti nemilá příhoda v jistým chlapíkem (čímž měla zřejmě na mysli člena NKVD), který ji údajně vzal stranou a vyslýchal jen proto, že tam fotila reálnou atmosféru tržiště. Z vlastních zkušeností vím, že fotografovat bylo zakázáno např. na výstavišti v Sokolnikách, kde se nacházely mnohé technické novinky, v Kremlu či Mauzoleu, ale jinak si v podstatě nejen mohl, ale může nejen domácí člověk, ale i cizinec ve městě fotografovat, co chtěl či chce! Důvod, jak jej sděluje paní Kyndrová, je typickou ukázkou pomlouvačné škodolibosti, jak zesměšnit a zdramatizovat poměry v bývalém SSSR. „Víte, jakmile jste cizinec, mluvíte trochu rusky a máte aparát, jste špion. A to platí dodnes“ říká paní Kyndrová a dodává, že „… když jde sama ženská s aparátem, tak už je to pro ně (pro koho, neuvádí) podezřelé!“ Je si paní Kyndrová vůbec vědoma, jaké nesmysly říká, neřku-li tvrdí a jak se tím sama zesměšňuje? Na to, jak otevřeně sděluje, že Sovětský svaz navštívila devětkrát a Rusko během posledních let nepočítaně, jsou její osobní poznatky nejen do značné míry rozporuplné a nepravdivé, ale zjevně úmyslně nepravdivé a zkreslující.

     Tvrzení, že cizinec s fotoaparátem, špatně hovořící rusky je považován za špiona, nebo že osamocená s fotoaparátem je už podezřelá, může uvěřit jen hlupák, nebo člověk, trpící rusofobií. Už chybí jen dodat, že v Moskvě panuje hlad a bída, nedostatek potravin a miliony lidí bez práce a o dnešním Rusku budeme vědět úplně všechno! Je to od paní Kyndrové velmi pokrytecké, nepravdivé, smyšlené, ale hlavně velmi ubohé a smutné. Je mi paní Kyndrové opravdu líto, že za mrzký jidášský peníz je ochotna se takto morálně ponížit a nechat koupit. Paní fotografka, jistě vzdělaná, znalá francouzského a ruského jazyka (studovala na univerzitě, avšak studia zřejmě nedokončila), notabene údajně s nějakými příbuznými v Moskvě a takto hluboce morálně klesne, jen aby se zřejmě někomu zalíbila! Nechápu, jak lidé jako paní Kyndrová, mohou hlásat naprosto neobjektivní a nepravdivé skutečnosti. Přijde mi to, jako by nás občany měla za blbce s tím, že v SSSR či dnešním Rusku kromě jí samotné žádný český občan nikdy nebyl a že tedy může plácat takové nejen nesmysly, ale vyložené lži.

   Paní Kyndrová, vedle několika pozitivních postřehů, pravdivých poznatků a skutečností, však také vypotila velké množství nepravd. Zda ve snaze být „IN“ nebo jít s krajně pravicově antiruským (rozuměj Schwarzenbergovým, Ženíškovým, Štětinovým, Němcové. Langšádlové a j. ) duchem dnešní doby, odpověděla jistě nestrannému redaktoru PRÁVA Šídovi na otázku, zda se máme bát Ruska a jeho rozpínavosti. Její odpověď je překvapující : Nemám strach z Ruska, spíše se obávám rozpínavosti islámu a slabosti naší civilizace tomu čelit.“ Tuto odpověď považuji za mimořádně pozitivní a rozumnou odpověď i když paní Kyndrová dodává, že „… Evropa Rusko prostě neodhadla, vždycky to byla imperiální mocnost. Podcenila ho a teď se diví, že si to nenechá (Rusko) líbit. Rusko těžko mohlo (může) vydýchat, že vedle něho bude samostatná Ukrajina!“ Slova, která jsou téměř do písmene převzatá coby slova a názory výše jmenovaných politiků z TOP 09!

499652-top_foto1-f7hyp.jpg
Fotografka Dana Kyndrová

   Obávám se, že tento reportážní fejeton o SSSR a Rusku má paní Kyndrové spíše vytvořit příznivou a bezplatnou reklamu a pozvání na její současnou výstavu fotografií na pražské Staroměstské radnici, než vyjádřit pravdivé, skutečné a objektivní poznatky a pocity, ke kterým má ovšem hodně, ale opravdu hodně daleko. Viděno komerčně-politickou optikou, paní Kyndrová zřejmě koná podle rčení: účel světí prostředky!

   Svým způsobem i výstava fotografií o široširé Matce Rusi se jeví poněkud problematická, protože díky některým našim západu a USA nadbíhajícím a úplatným politikům, VIP a PR lidem, je dnes světem obdivovaná Matička Rus neprávem více v nemilosti, očerňována, pomlouvána, než viděna a posuzována pravdivě a objektivně.

Jiří B a ť a , 29. 07. 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Mordechaj Kapusta
Návštěvník

Že Vám tá baba stála za toľko slov. Stačí sa na ňu pozrieť a viem, že patrí niekde do panoptika pravdoláskarov:
http://zoznamstb.blogspot.sk/

bantustan
Návštěvník
bantustan
tomax
Návštěvník
tomax

Co máte pořád s tou pravicí a levicí? Vyložení rusofobové jako Zavorálek nebo Dienstbeer jsou snad pravičáci? Klaus je levičák? Na tohle členění už konečně zapomeňte. Je to o mainstreamové reálpolitice (ODS, ČSSD, TOP09, KSČM…) a jejich alternativách (???).

kousal
Návštěvník
kousal

Právo se mi dostane do rukou občas u piva v hospodě. Tentokrát jsem se do něj taky kouknul, už jsem je chtěl odložit, když tu jsem spatřil onen titulek. Protože jsem koncem 80tých a počátkem 90tých let v Moskvě 6 let pracoval v oblasti mezinárodního bankovnictví a hodně jsem toho za tu dobu taky po SSSR procestoval a poznal spoustu tamních lidí, tak si myslím, že jsem nabyl dost věrohodného obrazu. Proto mě onen titulek v Právu jaksi vyděsil, ale když jsem přečetl a zjistil, čím a jak paní autorka Kyndrová myslí a vnímá, tak už jsem se jen pousmál- prostě s prominutím slátanina, která nejen že nemůže dát čtenáři žádného obrazu o tamní realitě, ale pouze nabízí jakousi virtuální realitu, způsobilou tak leda pro nějaký holywoodský scénář. Musel jsem si položit otázku – proč tam ta žena vlastně tolik jezdí fotit a poznávat, když pak předvede tohle.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Notak.mějme soucit s lidmi,zavěšenými na jednu z tisícovek parazitujících neziskovek v zaprdlém kráteru…Apropos,kolik let má do penze a má již nezávislý výpočet let,aby zjistia,kolik bude brát? Marek Eben se hrdě hlásí k profesi MODERÁTOR,nebot PRÝ by neuživi svou postiženou maželku na chalupě…A co NATO soudruh stát S BEZZUBÝMI TESÁKY? Není divu, že tato paní pokrytecky panáčkuje…Jde o SNESITELNÉ PŘEŽITÍ,,

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Ta chuderka se vyfaulovala hned prvními doprovodnými snímky. Ani textu čísti nebylo třeba.