Proč FED stěhuje svou centrálu a opevňuje budovu a proč USA obnovují...

Proč FED stěhuje svou centrálu a opevňuje budovu a proč USA obnovují činnost bunkru z dob Studené války? A Evropa jako za pádu Římské říše – vznik AIIB hýbe světem?

Když v březnu letošního roku vznikla Asijská investiční banka pro infrastrukturu (AIIB), byla to událost pro svět historická, ač jí naše média pořád nevěnují téměř žádnou pozornost (a přesto, že do ní vstoupilo 57 zemí, Česká republika pořád „drží basu“ s USA, které všechny své spojence před vstupem varovaly, ale jak se zdá, jediné Česko poslechlo). Že tato událost bude mít dopad jak na USA (a jejich dolar), tak na celou Evropu, se dalo čekat a k tématu mě dnes zaujal článek na Echo24 s titulkem: ‚V Evropě nastala krize krizí. Je to jako před pádem Římské říše‘.

K tomu všemu se mi chce dodat: „No, blik!“ Není to totiž nic, co se nedalo už dlouho čekat – že totiž novodobé „Všechny cesty vedou do New Yorku“ dávno přestalo platit, že politiky drancování a vykořisťování pod pláštíkem „vnášení demokracie“ na způsob Říma má svět dost a že teď je to Východ, kdo bude tahat za pilku. Loajalita Evropy k USA (tedy hlav evropských zemí, které jsou lokají korporací) však už je úplně slepá i přesto, že Evropa se dostává opět do role oběti, vedoucí až k její další (do třetice) sebedestrukci. Ekonomové sice různě intenzivně křičí něco o konci krize (od roku 2008 pořád stejná písnička, jak další a další rok už bude dobře – od stejného roku se tomu jen směji, protože to byl jenom začátek) a o úrokových sazbách (které klesly až k negativním a každá „půjčka, půjčka“ je dnes dokonce i s odměnami), ale stejně jako politici si jen různě intenzivně hlídají svá koryta (někteří politici  jsou v tom mistři, jako například náš Kalousek) a evropská centrála, sídlící v novém Babylonu, se zuby nehty drží své proamerické teorie, jak evropské blaho přijde po uzavření smlouvy TTIP, po legalizaci homosexuálních rodin, pěstounství a pedofilie, po likvidaci kostelů a víry a po zchudnutí všech (ke kterému má přispět i asimilace imigrantů z Blízkého východu, na jejichž ochranu je nutné za prvé: ztrestat překupníky a za druhé: postavit most do Evropy přes Středozemní moře).

Každý si hlídá svůj píseček v rámci sobě vyměřeného času u koryta, ale před skutečností, že celý západní systém je špatný a je v koncích, vůdcové evropských zemí zavírají oči (a nemůžu nedodat, že o to více se snaží zavírat „hubu“ alternativním médiím, která se na to snaží upozorňovat). Ale ten systém se nejen od vzniku AIIB naplno hroutí a jestli si jeho (dnes už opravdu zoufalí obhájci) pořád myslí, že jich se to netýká, tak se to týká i jich.

Blahobyt USA (a i novodobý evropský) od jejich samotného vzniku stojí na tom nejhorším vykořisťování a genocidě,  jaké kdy svět zažil – genocidou původního obyvatelstva amerického kontinentu a dovozem otroků z Afriky počínajíc, přes dvě světové války pokračujíc a tím, co se děje v Libyi, Iráku, v Egyptě, Afganistánu či v Sýrii a s tím spojenými a utonulými emigranty vrcholíc. Můžeme přidat i Ukrajinu, která už ale bude (je) jen zlomovým bodem konce kultury, která vyrostla z kořenů Egypta a Babylonu, spojených do semene jménem New World – Novodobý Řím, které právě sklízí své plané plody.  Ale i bez toho žádný strom neroste do nebe a tedy ani ten, který je pokračovatelem Říše římské. A nepřestanu zdůrazňovat analogii, že tak jako Řím nakrátko zazářil jako vrchol poznání a objevů  Řecka (Sokrates, Platon, Pythagoras) stejným způsobem USA nakrátko zazářily jako vrchol poznání a objevů Evropy. Jestli společně i padnou, je otázka nanejvýš aktuální (stejně jako je právě nyní velmi aktuální věta – „Evropa Řeckem začala a Řeckem i skončí – viz Řecko stahuje veškerou volnou hotovost ).

Zakladatelé USA pocházeli z Evropy a není se co divit, že provázanost s Evropou je po celých více než dvě stě let tak veliká a že v celém dění evropští a američtí představitelé vždy spolupracovali (kolonie, války, porcování světa – banky). A už více než sto let v tom hlavní roli hraje FED. Ten ovšem vznikem AIIB s centrálou  v Číně utržil historickou ránu – jeho hlavní mocenský nástroj, americký dolar, je na dně (viz článek).  Neuplynul ani měsíc od vzniku AIIB a kromě toho, že Evropa je intenzivně tlačena do války s Ruskem, vysvětlení se možná nabízí i pro můj jiný starší článek o zkoušce varovného systému a o panice, kterou to mezi obyvateli způsobilo (zde) a jak můžete vidět ve videu v článku, téměř ve stejné době probíhala zkouška povinné internace občanů a ve stejné době se objevila zpráva o zvláštním vojenském cvičení na území sedmi států USA (a čerstvě 2200 zaměstnanců obchodního centra na inkriminovaném území dostalo náhlou výpověď – údajně kvůli opravám potrubí v podzemí zde ) . Opravdu nevím, jak se všechny akce dají vysvětlit jinak, než že USA se na něco významného připravují. V tzv. “konspiračních médiích” se už dlouho objevují zprávy o přípravách vlády USA na domácí nepokoje, ale až nyní se možná ukazuje, že vysvětlením může být krach celého dosavadního finančního systému, který může nepokoje spustit.

Že takový krach může poznamenat životy nejen občanů USA, ale občanů celého západního světa, to potvrzuje výše zmiňovaný rozhovor na Echo24 s bývalým guvernérem ČNB, že Evropa stojí před krizí všech krizí, srovnatelnou jen s pádem Říma. Že americký dolar (jeho krytí) je v koncích, jsem popsala v článku v odkazu výše a dění, které probíhá od vzniku AIIB se dalo očekávat.  Za dva týdny po vzniku AIIB se objevila zpráva, že FED stěhuje svoji centrálu (resp. přemísťuje centrální pravomoci) z New Yorku do Chicaga – ale ve stejné době chicagská centrála pracuje na lepším opevnění své budovy (zabetonovává okna, vylepšuje střechu), to vše prý pro případ přírodní katastrofy (zde).

Budova FED v Chicagu

Ve stejné době obnovuje činnost před deseti lety uzavřená vojenská základna “Stargate”. Jak informuje 8. dubna Daily Mail:  Cheyenne Mountain Complex je jednou z ikon Studené války – soběstačné město, ukryté  pod skalami, které mělo být odolné vůči sovětské nukleární hrozbě v případě třetí světové války, a po deseti letech je obnovována jeho funkce.

Cheyenne Mountain Complex, uzavřený jako relikt Studené války v roce 2006 

Zdrojem informací je Benjamin Fulford, mluvčí astrologické Společnosti Bílého draka, který je velmi optimistický v tom, že Čína přistoupila na podmínku, že za 20% váhu hlasovacího práva v MMF nebude usilovat o pozici příštího hegemona světa, a který stejně optimisticky informuje o velmi významné schůzce ve Vatikánu, která se uskuteční koncem dubna a která má svět osvobodit od dluhů a zavést lidštější řád (zde) – a možná by bylo zajímavé vědět, o čem s papežem právě jednal náš prezident Zeman. Ač optimismus Fulforda, že vše proběhne naprosto klidnou cestou, až tak nesdílím, budu mu věřit, že se tak právě děje. Bez ohledu na to, co podniká FED a Pentagon, to možná potvrzuje i vyjádření bývalého amerického velvyslance v Moskvě, který říká, že USA nejsou připraveny bojovat za žádnou evropskou zemi .

PS: Dlouho jsem nechápala, co má znamenat vstup VB do AIIB (a pořád nevím, co si o tom myslet),  ale podle videa v odkazu se zdá, že i VB má dost politiky USA (video).

Více zdroj zde

A dodatečně ještě PS2: “Český prezident Miloš Zeman vyslovil jistotu, že v budoucnu vstoupí Evropská unie do Ruska.  –  V dlouhodobé perspektivě se Rusko stane členem Evropské unie. Když se vám to ale nelíbí, pak se dá říct, že Evropská unie vstoupí do Ruska”, řekl Zeman. (zdroj). Náhoda po schůzce s papežem? Pro mě to ale pořád má háček – nevěřím papeži…

– Pozorovatelka –  25.4.2015

Aktualizace – Zdroj, informující o vyjádření prezidenta Zemana ohledně propojení Ruska s EU je příliš stručný, celý rozhovor v Českém rozhlase v originále včetně zvukové podoby je (zde ).

– Pozorovatelka  – 26.4.2015, 14:44 hod

 

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Teerex
Návštěvník
Teerex

Je opravdu zábavné sledovat jak Pozorovatelce dělá evidentní radost jakýkoliv náznak možného pádu dolaru, pádu USA nebo vůbec západní civilizace 🙂 Jak dlouho již přináší tyto zprávy? A co se zatím stalo?
Zdroj informací Společnost Bílý Drak (zajímavě podložené: “zdroj ze CIA nám sdělil, zdroj z Pentagonu nám sdělil”…)? Zase nějaká sekta jako ruský Fond konceptuálních technologií kde hlásá své sektářské vize Pjakin?
A tu zprávu o “stěhování FEDu si aspoň pořádně přečtěte. FED nestěhuje svoji centrálu ani centrální pravomoci, ale zřizuje záložní pobočku v Chicagu pro případ, že by NY centrála byla mimo provoz (třeba kvůli hurikánu jako v roce 2012, ono se totiž blíží období hurikánů víme? nebo kvůli kyberůtokům) a to si nemůže dovolit v situaci kdy se zřejmě začne hýbat s úrokovými sazbami, po dlouhé době. Což může znamenat pěkný rozruch na burze. A v takové situaci si FED nemůže dovolit být mimo provoz.
Spojovat to se vznikem AIIB a vydávat za důkaz jakéhosi blížícího se konce dolaru nebo čeho je HODNĚ odvážná dedukce 🙂
Ono jestli ke krachu USA dojde, jako že někdy k tomu asi dojít může, tak se vůbec neradujte. Ale dovolí to Čína, s průmyslem z cca čtvrtiny závislým na exportu do USA? Bude tomu EU nečinně přihlížet a odvrátí se od svého nejsilnějšího spojence někam na východ?
Přeji pěkné sny.

Jiri
Návštěvník
Jiri

Hele Teerexi, ze ty jsi si spletl weby, ze jo :-). Tohle neni Vcelka Maja a ani Broucci, od Karafiata na ktery jeste mozna mas potencial. Nicmene jsou to vseobecne zname informace i z mainstreamu, co tady tak intenzivne negujes. A kdyby ses aspon obtezoval naucit cist, urcite bys nepsal takovy infantilni stupidity, ktery jsou totalne odtrzeny od reality…ale spi sladce. A kdyby ses nekdy naucil remeslu pozorovani, urcite bys prisel na to, ze tabory tobe podobnych pomalu ubyvaji, nepribyvaji 🙂

Teerex
Návštěvník
Teerex

Právě že číst umím, tak si dokážu přečíst informace z různých zdrojů a nejsem odkázán na názory a dedukce jednoho autora (mnohdy chabě podložené nebo přímo vymyšlené).
Ale chápu, že zdejšímu čtenářstvu tyto články dělají radost a nepotřebují se pídit po nezaujatých informacích. Vždycky si vzpomenu na název toho filmu Akta X “Chci uvěřit… ” 🙂

Jiri
Návštěvník
Jiri

Ahoj Pozorovatelko, prosim Te, jen jsem chtel trosku korigovat jednu info v Tvem skvelem clanku. Spolecnost Bileho Draka neni “astrologicka” spolecnost, ale v soucasnosti hlavne konglomeratem vychodnich (puvodni jadro je 10000 ninju zabijaku, kteri slouzili siti federalnich bank a chazarskym rodinam…pak se obratili proti nim) a zapadnich tajnych spolecnosti, ktere jsou casto propojeny s bojovymi umenimi (hlavne bushido, aikido, kung-fu a karate..aj) a take neceho, cemu se rika “globalni intel-komunita” – cili komunita lidi s probihajici nebo minulou praxi v tajnych sluzbach vsech zemi. V soucasnosti ma k dispozici armadu asi 200 milionu lidi z techto spolecnosti po celem svete. Ta astrologie, ktera je zakomponovana do Benova zpravodajstvi je moje osobni aktivita (prekladatel), kterou to srovnavam. Mozna to na prvni pohled splyva, tak jsem to chtel jen rozlousknout. To vis, takovyhle parte neni radno jen tak svevolne menit zamereni…co kdyby se namichli :-))))….
A s tou Britanii je to tak, ze jsou tam fakt cistky stejne jako v US a Cine, ale berou to pres pedofilni kauzy..i ve statech. Britanie uz nechce bej Britanii Jacoba Rothschilda… v tom to je. Ted je nejnovejsi zprava, ze zase objevili dalsich 19000 cernych kont napojenych na ctyri nejvetsi americke banky…atd..
http://www.tomheneghanbriefings.com/The-Time-is-Now-the-Match-is-Hot__04-26-2015.html
Tahle chazarska parta uz nebavi nikoho. A Fandovi verit muzes taky, ten zbavil 400 knezi titulu a tahle cistka pokracuje. Ve spanelskem El Tiempo vysel skvelej clanek o Bergogliovi a jeho intelektualnich kamosich (predpokladam ze Loze P2..ostatne ta cistka spanelske politiky a totalne prokorumpovanych frankistu z PP je jejich prace!) a o tom, jak jeho volba (jen ta volba!) sejmula hlavniho financniho velmistra Opus Dei (coz je tvrde fasisticky katolicky rad, ktery ovlada prumysl a intelektualni zivot ve spanelsku). Opus Dei taky melo v ruce vsechny dulezite funkce v IOR (Vatikanske Bance), ale jakmile to prevzala P2 a jezuiti, tak vycistili asi 3000 tajnych uctu, na ktere se posilali uplatky vsem politikum sveta… Je toho samozrejme daleko vic, ale jen to nejdulezitejsi…
Mej se hezky a spoustu inspirace!
j.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Zdravím Vás, Pozorovatelko. Děkuji za hezký článek. Líbí se mi, že jste to tentokrát vzala s velkým nadhledem a nezabíhala příliš do detailů. Ladí to tak s mými pocity. Prostě jsme na šikmé ploše a dost možná to nedopadne dobře. Není třeba to víc rozpitvávat, protože na tom stejně těžko něco změníme. Takže na zdraví a carpe diem (život je krátký)! 🙂

PS: Napíšu pro Vás něco do zprávy přes formulář AE news. Můžete si to přebrat libovolně. Nechci to psát sem.

Guest
Návštěvník
Guest

Inside The Fed’s “Doomsday” Bunker – Federal Reserve System’s Communications and Records Center

113 km od Washingtonu DC. Bohvie, kolko takychto bunkrov v US existuje.

http://www.zerohedge.com/news/2015-04-25/inside-feds-cold-war-doomsday-bunker

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Jinak by mě zajímala ještě jedna věc. V článku je zmíněn rozhovor Miloše Zemana pro ruskojazyčnou verzi českého rozhlasu, ale nikde se mi nepodařilo dohledat kompletní rozhovor pro ověření toho, co přesně řekl. Ono každá strana si vypíchla to svoje a potom vydala články, které jako by byly z naprosto rozdílných rozhovorů.
Odkaz z webu Chelemednik.sk odkazuje na ruský web Sputnik a ten už ozdrojovaný není. No a u nás se mi podařilo dohledat rozhovor (části rozhovoru?) na webu českého rozhlasu, kde nic takového není. Takže bych uvítal odkaz na celý rozhovor (nebo jeho přepis) v ruštině, to bych se svými znalostmi ještě nějak přelouskal 😉

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Ideální by bylo, kdyby nekrachlo ani Rusko ani USA/EU.
Pád USA by znamenal hlubokou celosvětovou krizi, která by nás (Evropu) zasáhla obzvlášť tvrdě. A jako celek by to znamenalo víc lokálních válek z důvodu špatné ekonomické situace, což je vždycky propojeno, jak je známo z historie.
Pád Ruska by znamenal jednak bezpečnostní hrozbu, protože jde o atomovou velmoc, a stát, který má hodně zbraní. No a Rusko je taky propojeno s EU, ať už surovinami, tak i dalšími obchodními položkami, byť současná situace na Ukrajině tyto vazby oslabila.
Takže doufejme, že USA i Rusko zůstanou stabilními zeměmi, které tvrdý pád nezažijí. Sice hlavně EU (ale i USA) pomalu ustupují z výsluní, kdy je hlavně Asie (Čína) pomalu válcuje, ale to je dlouhodobý proces a Čína své západní partnery potřebuje pro svůj další rozvoj, který přišel právě se západním kapitálem a snahou po levné výrobě.

marek
Návštěvník
marek

suhlasim… musim sa ale zamysliet… “Sice hlavně EU (ale i USA) pomalu ustupují z výsluní, kdy je hlavně Asie (Čína) pomalu válcuje,” …poculi ste niekto o Agende 21(tuto dohodu podpisala aj SR a mozno aj ČR)? mimo zavazku vsetkych ucastnikov ku trvalemu hospodarskemu rastu sa dohodlo aj na inom, a teda presunuti podstatnej casti vyrobnych kapacit do krajin tretieho sveta(aj za cenu straty pracovnych miest)…dohoda vznikla niekedy zaciatkom 90. rokov… je to cele zaujimave, pretoze zapad vedome stvoril Cinu a ja sa pytam preco… kto si to zelal a aku navratovu hodnotu z toho ocakava… tato hra je omnoho zamotanejsia a ani nahodou tu nemoze fungovat vzorec USA+EU = RF + CINA ako si vsetci myslime… dalsia vec, ktora mi uz dlho vrta v hlave: mame tu uz defakto tesne predvojnovy stav, zapad enormne tlaci na rusko(ekonomicky, vojensky), ako je mozne ze Putin, aj ked uz mimorecou spomenul pripravovany novy svetovy poriadok v podani USA/NATO, ako to, ze nevysvetli ten chlap svetu, kto v skutocnosti za tym celym stoji… nie je mozne aby on nevedel co sa deje a kto cely tymto organizovanym chaosom hybe!!!! a najvacsi pruser je to, ze v konecnom dosledku si to cele zlizneme my najspodnejsi ludia…ja vlastne ani neviem ci by malo zmysel zapajat sa do nejakej vojny a riskovat svoj zivot, kedze bez ohladu na to ci obycajny clovek bojuje alebo nebojuje, ta vojna dopadne rovnako…

všudybýlek
Návštěvník
všudybýlek

Zatím se raduj, protože pak budeš brečet…………….

Radost
Návštěvník
Radost

No nevím. O krachu EU a USA už bylo toho napsáno tolik. A zatím krachuje RF, na pokraji kolapsu, jsou rusové. Přiznávám, že mi to dělá radost 🙂

Guest
Návštěvník
Guest

Ked uz chces trollovat, tak to aspon rob poriadne.

Ukaz nam vsetkym, ako preco RF krachuje a kde vidis znaky toho, ze RF je na pokraji kolapsu.

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

Vy trollové nemáte vůbec úroveň. Jste tak hloupí. Podceňujete nás vědomé lidi. Myslíte si, že nemáme žádné informace, žádné IQ, že Vám skočíme na ty vaše stupidní průsvitné provokace? Víte co, ztráta času, ztráta času pro vás sedět u počítače a vymýšlet čím a jak shodit nějaký příspěvek. Zamyslete se nad tím, čemu pomáháte, jakému zlu, smrti, mučení, tyranii, záměrnému rozpolcování osobnosti, rozvracování rodiny, perverzi, genocidám, autogenocidám.

Amík rusů
Návštěvník
Amík rusů

No nevím. Francouzský ekonom Jacques Sapír napsal před měsícem, že Rusko vyjde z krize.

http://russeurope.hypotheses.org/3650

Cituje i americký finanční žurnál bloomberg.

http://www.bloombergview.com/articles/2015-03-20/russia-rebounds-despite-sanctions

sibolet
Návštěvník
sibolet