Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové...

Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit, na rozdíl od těch předchozích, které Westinghouse zkoušel v minulosti ve stejném ruském reaktoru! Nejde jen o dostavbu energobloků, jde rovněž o dodávky paliva! V pátek se nebude ve sněmovně hlasovat o nedůvěře Babišovi, půjde o volbu dodavatele palivových tyčí a nových bloků pro Temelín a Dukovany!

Proč chtějí odstranit Babiše: ČEZ již začal v Temelíně testovat nové palivové tyče Westinghouse Nuclear a doufá, že se nebudou kroutit, na rozdíl od těch předchozích, které Westinghouse zkoušel v minulosti ve stejném ruském reaktoru! Nejde jen o dostavbu energobloků, jde rovněž o dodávky paliva! V pátek se nebude ve sněmovně hlasovat o nedůvěře Babišovi, půjde o volbu dodavatele palivových tyčí a nových bloků pro Temelín a Dukovany!

Okolo současné vládní krize Babišovy vlády, jeho syna ve Švýcarsku a kauzy Čapí hnízdo, se začíná objevovat nový důvod a zásadní faktor, proč Andrej Babiš musí zmizet z české politické scény. Redakci Aeronetu se podařilo získat výbušné a zásadní informace, které mohou doslova otřást celým narativem, který jsme dosud slyšeli od mainstreamových médií. Podle našich informací totiž za snahou o svržení premiéra Babiše a jeho vlády je mj. americká snaha o “ukrajinizaci” českého jaderného průmyslu. Naprosto bez povšimnutí a bez zásadního zájmu českých médií a alternativy totiž ČEZ začal počátkem srpna tohoto roku testovat na 1. bloku jaderné elektrárny Temelín nové palivové tyče americké společnosti Westinghouse Nuclear, a to jen pár dní poté, co se dostala v USA z ochranného bankrotačního režimu. Informaci přinesl specializovaný server na jadernou energetiku World Nuclear News [1]. Dosud palivo pro české jaderné elektrárny dodává TVEL, palivová divize ruského státního koncernu Rosatom.

Ihned poté, co podle amerického bankrotačního zákona a jeho článku 11 opustil Westinghouse letos 1. srpna hrozbu vlastní likvidace [2] (firmu od zadlužené Toshiby koupila investiční kapitálová společnost Brookfield Business Partners LP), dostal od Trumpovy vlády sérii zakázek a především příslib velkých kontraktů v zemích “amerických partnerů”, na které americká státní moc může “kleknout” a pohrozit jim, pokud by nechtěli společnosti Westinghouse vyhovět. Jedním z takových partnerů je podle našich exkluzivních informací ČEZ. A důkaz, že je to opravdu vážné, to potvrzuje fakt, že pouhé 3 dny poté, co se Westinghouse vymanil z bankrotu, se objevily americké palivové tyče v Česku uvnitř ruského reaktoru 1. bloku v Temelíně! To prostě nevymyslíš! Současné dodávky spolehlivých palivových tyčí pro české jaderné elektrárny zajišťuje ruská firma TVEL, která je jediným konkurentem amerického Westinghouse Nuclear v otázce dodávky těchto tyčí.

Babiš (v tandemu se Zemanem) stojí v cestě tomu, aby Westinghouse vyhrál strategický tendr na dodávky paliva pro české jaderné elektrárny

Náš zdroj nás upozornil, že americká státní moc ve spolupráci s vybranými lidmi v okolí ČEZu usiluje politickými tlaky v Praze a v Poslanecké sněmovně o odstavení ruského dodavatele z českých jaderných elektráren a jeho nahrazení americkým koncernem Westinghouse. O co se jedná a proč jde o naprostou informační bombu? Protože ve chvíli, kdy se v tichosti v Temelíně už testují nové americké palivové tyče na 1. bloku, tak je jasné, že dodavatelem paliva pro české jaderné elektrárny má být Westinghouse.

A tím pádem celý druhý tendr na případné dostavby bloků Temelína a Dukovan postrádá faktický význam, protože pokud bude na současných blocích jaderných elektráren používáno americké palivo specificky upravené pro ruské tlakovodní reaktory VVER, tak kromě ruského Atomstrojexportu (Rosatom) a Westinghouse nemůže nikdo jiný palivo dodávat, a tudíž ani stavět nové bloky. Ty ostatní firmy, které chtějí také usilovat o tendr dostaveb bloků v Temelíně a v Dukovanech, francouzské, jihokorejské a japonské firmy, tak mají de facto v tendru jen roli fíkového listí, aby se neřeklo, že se vede boj jenom mezi ruskou a americkou firmou.

Vnitřek reaktoru 1. bloku v Temelíně.

Strategický tendr na jaderné palivo se plánuje již od roku 2015 [3] a ruský TVEL má podepsaný kontrakt do roku 2020. Testy amerických palivových tyčí nejdou urychlit. Jak nás upozornil náš zdroj, celá kauza Babiš je mnohem zamotanější, než by se mohlo zdát. Žádný z politiků v ČR se nepodepíše pod kontrakt, který by mohl vést až k jaderné havárii a tím pádem i k havárii jeho politické kariéry. Jelikož v Temelíně se nově vyvinuté americké palivové tyče od Westinghouse Nuclear testují teprve od srpna, nelze v této chvíli ukončit tendr na výstavbu dalších jaderných bloků. Z tohoto důvodu, podle tvrzení našeho zdroje, vyhlásil Andrej Babiš 30. října tohoto roku v českých médiích výrok [4] o tom, že zatím nechce dostavovat další bloky jaderných elektráren v ČR, že je pouze pro jejich modernizaci.

ČEZ začal testovat nové americké palivové tyče teprve v srpnu a neví se, jestli se znovu nezkroutí

Tento výrok má přímou souvislost s tím, že ČEZ začal v Temelíně testovat nové americké palivové tyče a není jasné, jestli vydrží deklarovaných 18 měsíců, což je standardní doba životnosti palivové tyče [5]. Jelikož Westinghouse Nuclear hrozil ještě na jaře bankrot, nebylo možné nové americké tyče v českých jaderných energoblocích testovat dříve, protože nešlo logicky odebírat palivo od firmy, která je v bankrotu, to by bylo politicky neprůchodné. Takže ČEZ musí palivo od Westinghouse Nuclear testovat až teď, a to bude trvat minimálně 1 rok, to je totiž nejkratší možná doba pro otestování životnosti palivových tyčí. Proto se musí tendr na dostavbu bloků odložit. Jenže Dukovany jsou úplně jiný příběh. Zatímco Temelín byl po roce 1989 novostavba a obsahuje nejnovější a nejmodernější technologie dnešní doby, Dukovany jsou čistě jadernou elektrárnou sovětského typu, do které je nainstalování jakékoliv západní komponenty možné považovat za pokus o sebevraždu.

Palivová sada (assembly) do reaktoru VVER od firmy TVEL.

Dukovany jsou tak v situaci, že tendr na dostavbu nemůže vyhrát žádná jiná firma než ruský Atomstrojexport, protože žádná ze západních firem by nedokázala dodat řešení kompatibilní se sovětskými technologiemi současných bloků a řídícího velína v Dukovanech. Teoreticky by to bylo možné, ale jen za cenu astronomických nákladů a úprav, které ale nikdo předtím neotestoval, takže by to bylo řešení dokonce i velmi nebezpečné. Takže, zatímco Temelín teoreticky by mohli za rok nebo rok a půl stavět Američané (pokud jejich nové tyče se opět nebudou kroutit), tak v případě Dukovan je to naprosto vyloučené. A s tím právě souvisí i dodávky paliva. Hrozí reálně situace, že v Česku budou dvě jaderné elektrárny, jednu budou dostavovat Američané a budou dodávat do ní i palivo, zatímco druhou dostaví Rusové a jen oni do ní budou dodávat své palivo. Takové řešení je ale pro USA nepřijatelné z politických důvodů. Američané tlačí na Babiše, aby Rusy odstřihl od obou elektráren v ČR a dostavby bloků a dodávky paliva do obou elektráren musí připadnout Westinghouse Nuclear.

Babiš nechce dopadnout jako Nečas, protože ví moc dobře, že Američané mohou v ČR vyhrát jaderné tendry jen kvůli politické moci USA v ČR, ne kvalitou nebo cenou své nabídky

Babiš na toto ale nemohl přistoupit, protože v této věci jde o jadernou bezpečnost České republiky a kromě toho by taková změna udělala z České republiky zemi úplně závislou na americké firmě, která může kdykoliv znovu zkrachovat, protože Westinghouse je soukromá firma s nejistou budoucností, je stále v režimu restrukturalizace a stabilizace firmy, zatímco ruský dodavatel paliv TVEL a ruský dodavatel bloků Atomstrojexport jsou státní ruské firmy, které prostě zkrachovat nemohou, a to z principu. Z hlediska strategické bezpečnosti je daleko lepším partnerem ruské konsorcium, protože nehrozí, že poté, co ČR zaplatí desítky miliard za dostavby “amerických” bloků v Temelíně a v Dukovanech, nedojde k děsivé situaci, kdy Westinghouse znovu zkrachuje a najednou se české jaderné elektrárny ocitnou bez paliva, protože to ruské od TVELu nebo od kohokoliv jiného nepůjde do amerických bloků použít. A jak ukazují informace z Ukrajiny, nové americké palivové tyče mají děsivé chyby.

JE Južnoukrajinsk na Ukrajině.

Westinghouse testuje nové palivové tyče pro ruské reaktory v jaderné elektrárně v Južnoukrajinsku od roku 2015 na tamních reaktorech. Z celkem 42 palivových sad (assemblies) bylo při kontrolní odstávce 3. bloku zjištěno, že dvě sady amerických palivových tyčí mají závažnou konstrukční vadu, vytéká z nich roztavené palivo a usedá na dno reaktoru. Informaci přinesl jako první americký Forbes [6]. Tyto údaje však podléhají přísnému utajení a kyjevská vláda za prozrazení informací o testování amerických palivových tyčí hrozí přísnými sankcemi. V červenci tohoto roku zavezl Westinghouse do 3. bloku elektrárny v Južnoukrajinsku další americké palivové tyče [7]. Na Kyjev je vytvářený obrovský tlak ze strany americké ambasády v Kyjevě, aby se vláda Ukrajiny odstřihla od Ruska úplně od všeho. Od dodávek plynu, palivových tyčí do ruských reaktorů, ruského zboží, prostě úplně od všeho. Jenže v ČR tento přístup narazil na tvrdý odpor prezidenta Miloše Zemana a Pražského hradu.

Američané rozehráli v ČR skrze pražskou ulici pokus o svržení tandemu Zeman – Babiš. Hraje se o tendry na palivové tyče, o tendry na dostavby bloků, o ukrajinizaci české zahraniční politiky

Začalo to již ve chvíli, kdy bývalý americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro kritizoval Miloše Zemana za jeho rozhodnutí jet do Moskvy na vojenskou přehlídku na Rudém náměstí v Moskvě při oslavách Dne vítězství 9. května 2015. Miloš Zeman na to kontroval, že Schapiro už není na Hradě vítán. Miloš Zeman totiž Schapirův výrok označil za vměšování do vnitřních záležitostí hlavy suverénního státu a od té doby došlo k rozbití vztahů s USA [8], protože ve Washingtonu neoconům došlo, že největším nepřítelem Američanů v ČR je Miloš Zeman. A bez Miloše Zemana by dnes už Andrej Babiš nebyl premiérem. Vlastně by jím ani nemusel nikdy být. To je prostě realita. Tandemové řízení ČR na ose Zeman – Babiš tak brání tomu, aby si americké hyeny udělaly z ČR své další ukrajinské pokusné jaderné dominium. Bez ohledu na to však ČEZ potichu testuje americké palivo. Tomu prostě Hrad zabránit nedokáže.

Reaktor JE Dukovany.

Jenže útok na Babiše organizovaný havlistickou soldateskou v pražských ulicích je ve skutečnosti útokem na obě hlavy tandemu, nejen na Babiše, ale hlavně i na prezidenta. A že to Miloš Zeman chápe, komu o co jde, to můžete vidět na poslední reakci prezidenta, který zopakoval, že i v případě pádu vlády znovu jmenuje Andreje Babiše do tandemu, resp. do pozice premiéra. Tím totiž Zeman nechrání Babiše, ale hlavně sám sebe, protože ví, co by to pro něj znamenalo, kdyby Babiš odešel z politiky. Sledujeme tak strategický tendr na palivo do ruských reaktorů v ČR, tendr na dostavbu bloků a tandemové řízení ČR, které se Američanům nedaří rozbít. Doufejme, že to tak vydrží, protože americká ukrajinizace a polandizace české zahraniční politiky by vedla do pekel a dokonce k jadernému ohrožení bezpečnosti českých jaderných provozů.

Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše nepohodlné, necenzurované a faktograficky nekompromisní články, které označují a popisují fakta bez ideologického nátěru, přispějte prosím, podle svých aktuálních možností, do konce tohoto měsíce jakoukoliv finanční částkou na zachování provozu našeho serveru, a to na naší obvyklé darovací stránce zde. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, BitCoinem anebo poštovní poukázkou na účet. Nezávislé a svobodné články nemohou vycházet bez Vaší podpory, protože nás sponzorují a financují pouze čtenáři jako jste Vy. Zatím jsme vybrali jen cca. 48% a do konce měsíce zbývá už jen 10 dní. Nemáme za sebou fondy, neziskovky, státní ani evropské dotace. Nemáme granty od zahraničních nadací, bez Vaší pomoci tento projekt nepřežije. Děkujeme všem, kteří již tento měsíc přispěli, moc si vážíme vaší podpory!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Spojené státy korporátně-fašistické jsou v procesu defašizace a nemohou sem už dodávat ani brčka do limonád natož strategické komponenty…

“Hypothesis, Dr. Steven Jones – film o nálezu nanotermitu ve WTC” https://www.youtube.com/watch?v=Bdml7ZxTQY0&

Neznama
Návštěvník
Neznama

Admine, VK mozna se bude hodit pozdeji do clanku. Ze by proto Brexit, protoze nuti EU do neceho odporneho jako je zbrojeni a priprava na valku, tak se odtahuji od EU, ktera to ma za ne provest, vyresit a vybojovat, jako v 2ww? A Brexit ma ochranit panovnika i stat pred vinou , ktera se zapise do dejin? A vysvetluje to iochranu Babise Macronem, ktery ma pomoct pri budovani vlady EU? :

Jak Brawová (pracovnice britského královského Spojeného institutu pro obranné studie.) napsala, namísto budování vzdušných zámků neutrality by Evropa měla mít užší spolupráci s USA……
Jak Brawová napsala, aby se Američané nahradili jak z hlediska zbraní, tak z ohledně personálu (hm, kde vzit ty nenarozene deti ktere by dnes uz meli sve dospele deti v EU s klesajici porodnosti diky politice zapadu a vymyvanim mozku detem bez vlastenectvi a chemic. a GMO potravinami, ktere delaji mrzaky o berlich z 50letych lidi? ?. Jakeš rekl ze po Sametu se jen v CR nenarodilo 800 tisic deti a z tech nevznikla dalsi generace.. ale podepise se asi pakt a hle budou vojaci a muze se i zbrojit ),
budou muset evropské vlády výrazně zvýšit výdaje na obranu – …
Podle Macrona bude „evropská armáda” vyžadovat sjednocené nadnárodní velení, ale podle evropských důstojníků “” není takový příkaz možný bez vytvoření celoevropské vlády !!! , což…. atd hm zajimave. Odkaz nize!
——- ——
Hm,BABIS MA BYT SPOJENCEM Macrona podle odbornika z Francie a Čapak ustoji. Hned to dava smysl, viz. nize odkazy. Do dalsich voleb nejde a vlada bude mozna EU.
Jen Brawova britska to bojovnice za (3.?) valku zapomela napsat (a Evropsti politici cudne mlci a klopi oci) a VK a alternativa to take nepise. Tedy:
USA FINANCUJI NEJVICE,PROTOZE V NATO JE AMERICKE VOJSKO A VOJENSKE ZAKLADNY NA UZEMI USA (a jejich kolonii), ALE PATRI “jen a jen USA” A TY SPOTREBUJI asi 80-90 % z celkove castky!! Tato armada se ma ted stahnout domu.
USA NA EVROPSKE NATO NAOPAK DAVA MINIMUM asi 36-40MILIARD. Oproti EU ktera dava pres 220miliard. Bohuzel uz nepamatuji kdo to letos napsal (na Prvni zpravy nebo ParlListy) a nechce se mi to hledat.Nikoho nenapadlo ze USA tam zapocitava finance na svou narodni armadu ve voj. zakladnach na uzemi USA a mozna i vojensky vesmirny program a zbrane nebo valku v Syrii a nebo dokonce i platy Pentagonu.. ! !!! ?
Nemecka Matka a Ochrankyne… souhlasi a vyzyva k zalozeni Ev. armady. Hm to pripomina drobneho muzicka.
Macron naoko zakazuje nakup USA zbrani a neobjima se s Trumpem v Parizi .. a chce jednu vladu EU i armadu EU protoze NATO je fuj.
Stropnicky prevelel cast z trosek Ceske armady pod Nemecko (chapejte 1-2 pionyrske oddily co jeste ma zbrane. My nemame NARODNI armadu ani chraneny kmen na ostrove u Indie, ktery zlikviduje šipy kazdeho vestrelce co tam prijde si udelat selfie a chrani sve uzemi i pred jednim (1ks) americanem- tihle pakt o migraci v OSN nepodepisi. ? Vedi ze s kazdym vyjit nemuzou a nemaji v planu posilat do EU sve lidi jako hladove 50-80 milionove staty JAR,TUNIS, EGYPT, PAKYSTAN, ETIOPIE,SUDAN,AFGHANISTAN, Lybie).
dejiny se opakuji. Prozivame to co prozili veterani 2.svetove. Vlady nekterych zapadnich zemi, chteji znovu zbrojit a rozesvavaji lidi. Verim ze nikdo netusil ze v te castce jsou naklady na narodni armadu USA a nas tim USA budou nutit zvedat vydaje a zbrojit na xx. valku. Nezapomente ze Stropnicky neprosadil novy vojensky zakon, ktery by nase vojaky poslal i utocit do zahranici na vychod a umoznil mobilizaci dokonce az do veku 60let. Toto nema ani Israjel (maji tusim do 48let) Dekujte zalozakum a byvalym vojakum ze to neproslo vladou.
Minusy mi nevadi, leda se budu stydet za ty co je daji. Hruza, zase snad US A a V B donuti vychodni evr. vlady k valce v Evrope?Tak proto Brexit? V teto valce ale uz nebude viteze a porazeneho, jen vsichni porazeni!! To obema pripadnym vinikum nevadi, jsou daleko od pripadneho smrtonosneho Jaderneho mraku z vychodni a stredni Evropyˇ)
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/wsj-evropanum-jen-pokracujte-ve-sneni-o-vojenske-nezavislosti/
+ k Clanku nize nebo zde odkaz: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kauza-se-synem-Babise-v-Evrope-nepoznamena-rika-francouzsky-expert-Macron-ho-potrebuje-jako-spojence-559775

PS: pane VK nemuzete ten svuj clanek prelozit do anglictiny a nemciny a poslat na alternativu do Rakouska a Nemecka. Se Divim ze Drabova povolila zkousku tech tyci. Nezapomente ze podporovala Drahose ve volbach. Znovu bych prosla finance kdo ho podporoval vysokymi castkami zda se firma nebo podnikatel nevenuje JETe.
A polozme si otazku opravdu potrebujeme stavet dalsi bloky na nejdrazsi elektrinu, kdyz my je musime postavit za penize ktere sebere vlada jako DANE OBCANUM A PAK DOPLACIME Z DANI KAZDY ROK ELEKTRINU A LEVNE JI PRODAVAME DO Nemecka, kde si ji obcane museji zase draho koupit. A jeste Cesi musi financovat prevodove site pro Nemecko za sve penize!!! Neco je tu spatně! Jsme kolonie zapadu a hlavne Nemecka.

Pijack
Návštěvník
Pijack

A je rozhodnuto? Nový blok jaderné elektrárny Dukovany by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) měla postavit dceřiná firma společnosti ČEZ, která elektrárnu provozuje. Stát je podle premiéra připraven podpořit investici tím, že ji bude garantovat jako druhý v pořadí.

https://byznys.ihned.cz/c1-66352860-dukovany-by-mel-dostavet-cez-rekl-babis-je-presvedcen-ze-investice-je-efektivni-a-navratna

Slovan
Návštěvník
Slovan

Tohle je asi jeden z hlavních důvodů proč nechtějí Babiše, tohle je tvrdý záútok na kapsu minoritních vlastníků ČEZu a výborný krok pro ČR.

Neznama
Návštěvník
Neznama

České vládě: Nenechte zemřít český automobilový průmysl!
————————————————————
Bohužel, to, na co jako zpravodajka k nařízení o nových cílech snižování emisí CO2 v osobních autech upozorňuji po celé vyjednávání, se stává skutečností. Koncern Volkswagen oznámil, že přesune výrobu vozů Passat do závodu Škody v ČR. Výroba modelu Škoda Karoq a Seat Ateca se má přesunout do nového závodu, který plánuje VW postavit ve východní Evropě.
Na první pohled radostná zpráva v jádru znamená pro naši zemi prohru. VW do roku 2023 investuje 44 milliard EUR do rozvoje elektromobility. Nicméně pro elektromobilitu budou vyčleněny pouze závody VW v Emdenu a Hannoveru.
To znamená, že VW si zmodernizuje své závody v Německu a u nás bude do poslední chvíle stavět „špinavá auta” bez jakékoliv modernizace. Tato poslední chvíle pak přijde po roce 2025, kdy se mají emisní cíle znovu zpřísnit tak, že jedinou možností bude prodávat elektromobily nebo auta na vodík. Ty se však zjevně u nás vyrábět nebudou. Myslím, že dnešek můžeme směle nazývat Pyrrhovým vítězstvím. Znovu proto apeluji na českou vládu, aby se situací něco dělala a nenechala automobilový průmysl zemřít v rámci blížící se změny.

PISTE POLITIKUM A ODBORARUM, SKALOVI, KLAUSOVI CO S TIM BUDOU DELAT !!! VW Dostali pobitky, slevy na danich, levnou pracovni silu a urodnou pudu… tak prece musi byt na ne nejaka paka!!

Paroubek- existuje ve vedení strany skupina lidí, kterou bych pracovně nazval Sobotkovi pohrobci (Netolicky, Bernard, Chovanec). Ti jsou navázaní na jednoho ze zakladatelů firmy Bison and Rose Růžičku a tedy s jsou s nepřímou vazbou na zkrachovalého uhlobarona a nechvalně známého miliardáře Bakalu… vse prvni zpravy

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

To jste poněkud nepochopila situaci, právě elektromobily a celé to šílenství kolem nich jsou jedním z nástrojů rozvratu Evropy. Škoda už má v desetiletém horizontu naplánovány ztráty v miliardách dolarů, protože dobře ví že nedokáže elektromobily lidem prodávat, protože o ně zkrátka mezi lidmi zájem není a vzhledem k ceně a nevyzrálosti technologií ani hned tak nebude. Není tedy žádný rozumný důvod proč o vlastní konec ještě prosit vládu, spalovací motory je třeba si ponechat a podporovat.

Pepa
Návštěvník
Pepa

Ty se Tatrmane, soliare atd nepolepšíš. Dost že troluješ na PL tak se předvádíš i tu. Co má VW společného s jadernými elektrárnami. Dej si hadr na hlavu a vyspi se.

Neznama
Návštěvník
Neznama

Pepicku Dej hadr sobe a nejdrive se zeptej zda vubec pisi jinde a pokud ano kde !!! Neodpovidej sam za druhe lidi co si maji myslet a delat.
Clanek je jako varovani ze vlada selhava v tomhle. Pokud firma nebude modernizovat nase podniky, tak opravdu to firma zavre po xx rokach a nasi lide budou bez prace a nebudou ani daně za roboty na sociani davky pro nezamestnane. To by tu uz nevyrabeli ani ty auta na vodik. A mnoho lidi nechtelo nechat zabetonovat pudu v Nosovicich, protoze neveri ze firmy nepujdou na vychod a nam tu zustanou rozpadle budovy firmy a plochy, ktere se uz nepouziji na pestovani obili. Jak nebudou podniky u nas jak ziska stat penize pro nezamestnane?

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Pokud se Němci rozhodnou opustit CR s NAŠÍ značkou Škoda, měli by především vrátit všechny úlevy, pobídky, a neuhrazené (vyvedené) daně, které byly poskytnuty za účelem rozvoje regionu a zaměstnanosti v ČR.
Dále by měl stát od Němců odkoupit všechny nemovitosti Škodovky za ceny, zaplacené Němci při privatizaci a nákupu, mínus odhadní opotřebení, plus jejich zdokumentované zhodnocení. Případně by stát – pro budoucí NÁRODNÍ PODNIK – odkoupil použité výrobní linky za zůstakové ceny. NAŠI zaměstnanci a odborníci by to pak zvládli i bez Němců.
(můj pohled 😉
Přede vším! je ale NUTNÉ zrušit kolonizační čl. 10. Ústavy…

Barzoj
Návštěvník
Barzoj

Ale v Ostravě se již testují autobusy na H2 (vodík), což vidím jako daleko lepší řešení. U čerpacích stanic by se mohly měnit pouze plynové bomby s vodíkem – rychlé a bezpečné řešení!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Barzoj, mate info nebo odkaz kde a kdo?
Vodik mne velmi zajima – sama uz mam maly generator (pardon – “aditivum pro cisteni motoru a odbouravani castic exhalaci” v aute 😉

Tomáš Kubačka
Návštěvník
Tomáš Kubačka

vodík je bohužel jen nosičem energie, ne jejim zdrojem – tedy potřebujete nějak vyrobit elektřinu, pomoci které pak vyrobíte např. z vody vodík. A tak i u vodíkových aut zůstává otázka, jakým způsobem tu elektřinu na výrobu vodíku získáte. Výhodu bych viděl leda v tom, že nepotřebujete lithium či jiný kov na baterie. Otázkou jsou mi případné nevýhody, kromě výbušnosti, která ale hrozí i u benzínu.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Neznámá
Jako samoobsluha nejen Evropy, s absencí Suverenity ( viz čl. 10. “naší” Ústavy), musíme strpět co cizí! rozhodnou…. Dokud se SAMI NEROZHODNEME TO ZMĚNIT!
V opačném případě bychom si mohli totiž sami rozhodovat, co se na našem území bude provozovat, a za jakých podmínek (např. chem. posypy), jaké motory NÁM vyhovují a jestli budeme jezdit třeba na vodu, nebo i to, že německá Škoda bude platit zákonem předepsané daně plně a bez diskriminace ostatních na našem území – do NAŠÍ kasy…
Ale to není, BohuŽel, aktuální status quo 😉

Profesor
Návštěvník
Profesor

Chtěl bych poprosit všechny účastníky demonstrace v Práglu proběhnu-vší 17.listopadu,nechť se dostaví a demonstrují před jadernými elektrárnami z důvodu bezpečnosti jejich i naší potažmo Evroské a na konec i světové bezpečnosti.

Neznama
Návštěvník
Neznama

Admine, VK
doplnte clanek o cene(cely je velmi zajimavy pro ctenare.Je videt ze Samet byl rizeny STB a zapadem Kocabe, Klausi, podvrataku Venco i Schwarzenbergu. Jsme kolonie zapadu kterou chteji sedrit do krve treba pres Temelin):
Paměť jsme si osvěžili na r 1989 a heslo „Nejsme jako oni“. – (“MY JSME JEŠTĚ HORŠÍ” ze Havliste. )Tehdy vyhazovali odborníky z funkcí jejich podřízení z OF. Bez ohledu na znalosti a kompetenci. A továrny pak krachovaly obdobně jako v padesátých letech.. (nebo vyhodili excelentniho 50-60leteho primare ortopedie komunistu, ktery zachranil kamaradce dite. Jini lekari rekli ze nebude chodit, operovat nejde,.. protoze mela malou panev a dite melo spatne vyvinute nozicky.On xkrat operoval +naucil Vojtovou metodu a behem 6-7let dite chodilo a dnes nepoznate ze mel byt ležak. Manzel jak slysel v predsini,ze dite place,vedel ze se cvici Vojtova metoda a sel brecet do hospody.Kamaradka padala na hubu unavou,ale nepovolila a cvicila.Dodnes vzpominaji na excelentniho MUDR. PANA DOKTORA – lekare co opravdu lecil)..
Nedivila bych se proto premiérovi, kdyby v souvislosti s okázalou nečinností kontrarozvědky a podivnou užvaněností některých složek policie uvedl do činnosti komando specialistů v kuklách se samopaly a šel vyčistit několik desítek kanceláří státních zaměstnanců. Je vcelku nemyslitelné, aby uprostřed Evropy rozhodovala o osudu legitimně zvolených politiků partička policejních důstojníků plánujících státní převrat. Byť maskovaných jako Chvilky pro demokracii..
A provolávat slávu Milanu Štěchovi? Lidovému milicionáři, který se pak schovával v odborech? Pracovala jsem v továrně.To, že je někdo člen KSČ, se bralo bez povšimnutí. Opravdových, poctivých komunistů si lidé i vážili!! Ale milicionář?Toho se každý štítil.Takže jsme dospěli do situace, kdy „lid“ slavící „přechod k demokracii“ oslavuje normalizačního komunistu a toho, kdo měl rozkaz střílet? Opravdu?
..Kdo zná Miloše Zemana? Snad jedině on sám. Ale nemyslím, že by z toho měl radost. Sám zažil sprostý útok jednoho „novináře“ na svého syna z prvního manželství těsně po jeho pokusu o sebevraždu. Tehdy pokus o prolomení lékařského tajemství a soukromí pacienta ARO řešilo urychleně najaté komando soukromé bezpečnostní agentury a hrozba primáři kliniky, co se stane, jestliže se mu budou po zařízení courat bulvární novináři s kamerami. Myslím, že primář tehdy týden na pracovišti i spal a Miloš Zeman od té doby – právem — označuje novináře za hnůj a póvl. Neomluvili se za svého kolegu. Ani jeden!!
.. Temelín a Dukovany, o to tu jde. Třeba existuje jedna velká „demokratická“ energ. firma, kterou by zakázka v Česku vytáhla z ekonomických problémů, které má. V lednu letošního roku vyšlo najevo, že investiční společnost Brookfield Business Partners koupí za 4,6 miliardy dolarů (tedy 97,2 miliardy Kč) od japonské Toshiby její americkou jadernou divizi. Dohoda byla dokončena a zaplacena v srpnu, kdy byla zrušena bankrotová ochrana. Pokud jste se ptal dále, zjistil jste, že oním bankrotářem je Westinghouse Electric. Toshiba převzala Westinghouse v 2006, v březnu 2011 ale přišla jaderná katastrofa v japonské elektrárně Fukušima. Westinghouse loni v březnu vyhlásil bankrot. No a nyní Westinghouse má dodávat palivo Ukrajině. Až do roku 2025.
Jediná zakázka kromě dvou rozestavěných projektů AP1000 z roku 2008, které získala Toshiba v USA.
Globální problém je, co bankrot ukázal. Že takto velký americký dodavatel nemá ekonomickou podporu americké vlády a jaderné reaktory staví v USA bankrotující výrobce. Promiňte mi,ale to je přece skandální zjištění pro občany USA i pro českou vládu a jejího předsedu… Nebo ne?

Kdo je „demokratická opozice“? Ti, kteří nesli na Václaváku tu demokratickou šibenici, nebo ti, kteří demokraticky rozhodli, kdo může a nemůže položit květiny?
Pokud jde o Slonkovou s Kubíkem, odpovídá to jejich metodám. Slonková si nikdy s etikou své práce hlavu nelámala. Jestli je to „jen“ vada charakteru (což by byla ta lepší verze), nemůže za to. Pokud to z nějakého důvodu dělat musí, to už je na pováženou a asi by bylo dobré zamyslet se nad tím, proč to musí dělat. Nevím, z jakého prostředí pochází Sabina Slonková, že má tuto morální výbavu, ale svět je takový. Jet za člověkem, který je zjevně nemocný (a z toho videa je to vcelku patrné, ostatně i on to přiznává v e-mailu, i když to nazývá „pseudonemocí“) a natáčet jej skrytou kamerou, i když vím, že v zemi, v níž to dělám, je nahrávání bez výslovného souhlasu trestný čin,to chce docela silný žaludek.
Jo, a nemohlo být jedním z motivů Slonkové reportáže třeba i financování serveru Neovlivní poté, co Babiš a Ministerstvo financí začali zmiňovat inventuru financování neziskovek?!!
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Babisi-vycisti-bezpecnostni-slozky-Po-demonstracich-17-listopadu-je-tu-silna-vyzva-560050

Robert Fico poslal migrační pakt OSN „do riti“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Robert-Fico-poslal-migracni-pakt-OSN-do-riti-559975

Neznama
Návštěvník
Neznama

Ja jen podotknu kdo nepochopil prispevek : je to zkraceny skvely clanek Rysankove kde hodnoti co se tu deje+ Samet a ja chapu ze cenu 97,2 miliardy za zachranu Westighouse bude chtit investicni nadnar. firma (asi takova jako ta co koupila OKD a vsechen hodnotny majetek zni vytriskala a vyvedla a jeste ji zadluzila o dalsi stovky milionu) i vlada USA od nekoho blbeho a slabeho dostat zpet a jeste vydelat na tucny zisk !!
Tedy cenu nejspis nadhodnoti az o 97miliard. Mozna v te investicni firme je i Bakala (+ mozna i Madla) kdyz uz ma snad zkusenosti jak drancovat firmy v CR.
Toto je jasne proc tu priletel i ministr USA!! Babis by mel byt opatrny ti se jen tak nevzdaji. Vcera policie zautocila na Ministrerstvo rozvoje treba cilene … Viz Necas, cervene karty na Zemana.. byl tu odkaz ze Capi hnizdo je vyvolane na takove zadani z vyssich mist pres Chovance a policajti co to zverejnili jsou vysetrovani a policie dnes patri Hamackovi. Reseni co delat je v clanku.
venujte ale i pozornost smlouvam o migraci -Makares se podepisuje v Prosinci a Fico uz ji odsoudil. Jak jsem cetla na Zvedavci podepsane jsou uz staty, ktere maji plno uprchliku a jeste nadmerne mnozstvi hladovych svych obcanu Sudan, Egypt, Tunis, Lybie… a potrebuji se jich zbavit ( vysokou porodnost resit odmitaji) a poslat do evropy aby pak posilali tito hoste svym rodinam miliardy na zivobyti a sirili viru. O kolik vic poslou z EU imigranti o tolik mohou zkorumpovane svetove firmy a vlady v Africe snizit platy hornikum diamantu a zlata a investice v Africe!!! Svet je dnes nemocny a zkazeny, vsude je korupce a vlada penez. Prectete si radeji cely ten clanek Rysankove.

jik
Návštěvník
jik

Záruční doba na jaderné palivo 18 měsíců by mohl být docela problém. Protože ruské palivo má životnost 6 let. A ostatně to původní palivo Westinghouse nevyhovovalo právě s ohledem na životnost – tehdy měla být čtyřletá, ale některé články se musely měnit snad již po 2 letech.

Neznama
Návštěvník
Neznama

No tak jak vidime, to Drabova (podporovatelka Drahose Nevim) upravila aby to vyhovovalo!!!
Ostatne tusim ze loni vyhodili jader. vedce z vedeni JET. Tak ted vime proc! Drzim palce Zemanovi a Babisovi (nevolila ho) at prezijou v poradku ten tlak. Mozna by mladej Andrej mel mit soukromou ochranku a zasnuby zrusit! O nej bych se bala, protoze je blbej, kdyz chce mluvit se Slonkulou i policii. Na druhou stranu nase novinare nezna a netusi co provadeli Ivete Bartosove, Ortelu, Gottovi, Zemanovi,..
JESTE ZE DRAHOS NEVYHRAL!!! Nebo exdiplomat KOLAŘ, KTEREHO PODPOROVALY ZAPADNI FIRMY I SOUKROME OSOBY. V USA by musel okamzite odstoupit kvuli financim ze zahranici, tady to nikomu vubec nevadilo. A pritom je to ohrozeni statu!!! Holt soudy jsou podpindosnici

hirameki
Návštěvník
hirameki

Kolář je neskutečná, vůči českému národu nenávistná kreatura. stahovač králíků se jako poskakující šašek předvedl sám a dostatečně.

Neznama
Návštěvník
Neznama

POZOR ADMINE muze toto neco znamenat?:
Kauza se synem BABIŠE v Evropě nepoznamená, říká francouzský expert. Macron ho potřebuje jako spojence:
.. Politická skupina Evropského parlamentu složená ze dvou evr. politických stran, kterou je Evropská strana ALDE a jejíž součástí je také Babišovo ANO, chce v Evropském parlamentu založit novou liberální platformu ve spolupráci s hnutím En Marche! francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Vyjednávání mezi evropskými liberály z aliance ALDE a Macronovým En Marche! se Babiš účastní od začátku…
Liberální aliance ALDE si minulý pátek odhlasovala také to, že do boje o post předsedy Evropské komise vyšle nikoliv jednoho lídra, takzvaného “Spitzenkandidata”, ale kolektivní “Tým Evropa”.
Jeho součástí by podle informací serveru Politico mohla být také eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Ve volbách by tak fakticky soupeřila s dalším z Čechů, Janem Zahradilem (ODS), který bude volebním lídrem Evropských konzervativců a reformistů (ECR). https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kauza-se-synem-Babise-v-Evrope-nepoznamena-rika-francouzsky-expert-Macron-ho-potrebuje-jako-spojence-559775

SAMET BYL RIZENY STB:
Lidi, nebuďte užitečnými idioty jako v 1989. Expert na geopolitiku doktor práv Kyncl Marek:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ukradene-vyroci-Lidi-nebudte-uzitecnymi-idioty-Expert-na-geopolitiku-ukazuje-co-stoji-za-dnesnimi-protesty-proti-vlade-559711
.. Spolupracoval s Havlem,teď promluvil. Sametovou revoluci prý odstartovala KGB https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spolupracoval-s-Havlem-ted-promluvil-Sametovou-revoluci-pry-odstartovala-KGB-559878
.. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-listopad-neboli-samet-pohltil-lesk/
.. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kocab-a-komunisticky-general-v-Partii-Doslo-i-na-nepekne-okamziky-listopadu-1989-559919
.. Vetvicka https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ladislav-Vetvicka-ke-kytkam-v-kosi-V-18-jim-skoncil-Havel-Mladi-v-hajzlu-tak-delaji-prasarny-Babis-a-Koranteng-P

Bývalý gener. tajemník KSČ Miloš Jakeš je přesvědčen o tom, že studentské shromáždění 17. 11. 1989 v Praze zneužili pro své účely příslušníci Státní bezpečnosti v čele s Alojzem Lorencem ve spolupráci s některými členy tehdejšího ústředního výboru KSČ, kteří si přáli změnit stranické vedení. „Chtěli změnit svým činem vedení strany, a zatím otevírali cestu k likvidaci socialismu,“ uvedl Jakeš v prohlášení. Cílem Státní bezpečnosti podle něj bylo, aby na shromáždění zazněly výzvy k odstoupení některých čelných komunistů. Tímto úkolem byli pověřeni pracovníci StB, kteří také nasměrovali průvod z Albertova na Národní třídu. Tam byl předem připraven střet s policií, přestože předsednictvo ústředního výboru zdůraznilo, že se to nesmí stát, uvedl tehdejší předák vládnoucí strany. (Parl.Listy)

Soudruh Mikuláš Bek, chodící ostuda ODS. – Neexistuje jediný důvod, proč by jakákoli konzervativní strana měla podporovat neomarxistického pokrokáře a navíc vyčuránka, který si ještě v roce 1988 (!!!) podal přihlášku do KSČ. Asi je to tím, že ODS, načichlá a zdegenerovaná Pravdou a Láskou, již dávno není konzervativní stranou https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Soudruh-Mikulas-Bek-chodici-ostuda-ODS-Drsny-pravicak-dal-pruchod-zhnuseni-z-vystupu-senatora-ktereho-podporila-i-pravice-559863

Otakar van Gemund a aktiviste skupiny Kaputin vyhodili květiny Babiše a Okamury!! ZBABELA A NESCHOPNA POLICIE V KLIDU TO SLEDUJE! Komu slouzi policejni hydra? (Otakar van.. se narodil v Holandsku,v Česku žije 25let. Predkove se musi stydet za tuto vyzirku. Co to je za rod ktery ma tyhle idioty v rodokmenu.Živí se prý jako překladatel a aktivista. Řval na lidi urážky co šli na Alexandrovce!) Exministr Pecina doporucuje aby ho overila cizinecka policie a at zkusi toto delat u pamatniku v USA- hned by ho vyhodili nebo zavreli:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Takto-aktiviste-skupiny-Kaputin-vyhodili-kvetiny-Babise-a-Okamury-Jsou-neslucitelne-s-demokracii-vzkazali-559793

Druhá fáze uprchlické krize z 2015 : Migranti odvádějí z Německa miliardy. Kam peníze putují?
Uprchlíci žijící v Německu poslali v r 2016 do svých domovských zemí miliardy eur. To je více, než Německo vyčlenilo na zahraniční rozvojovou pomoc, píší německá média.
— diky tomu nadnarodni spolecnosti muzou Africanum snizit platy v dolech a drancovat jeste vice bohatstvi Afriky. Kuva EU bude pres socialni davky +ruzne fondy.. platit 2x na rozvoj Afriky i Africanu. A bileho “pracujiciho otroka” bude ZDIMAT!!!
Tyto miliardy budou chybet v rozpoctu Nemecka, protoze se z nich neodvadeji dane pri nakupu potravin,energii,najmu,.. Nemecku ale Etiopii, Nigerii.. zkratka tyto miliardy se uz nevrati nikdy do rozpoctu Nemecka. A EU bude totalne ekon. upadat a drhnout hubou o dlazbu. https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/240792-druha-faze-uprchlicke-krize-migranti-odvadeji-z-nemecka-miliardy-kam-penize-putuji/

Slovanka
Návštěvník
Slovanka

Já jen za mne, mou rodinu a “pár ” přátel.. Sionistické mouchy z uSSa testují palivové tyče. O čem se ale nemluví, či jen málo… Ty svině ale zároveň testují i slovanskou výdrž . A vláda to ví, ty svodky z Bisky také o léčems vypoví, jak zjistil Andrejko sám .Nakonec bude mít Tomík pravdu.Že by nás NATO chránilo před okatým dovozem demošky z NATA ?Utopie nebo hnus hnusů?Znovu , opět a zase, to staré ověřené, co prezentují i mezi lidmi.. ” Vykáleli jsme se na východ” a Hovno přišlo ze západu. Akorát k tomu dodám, že to nesvědčí o Zemi , jako tělesu, ale o lidech , mamonu ,strachu a konzumu. A především o hlouposti. A bohužel, i o tom mocenském tenzoru. Jenže i ten tenzor je o lidech. O lásce k dětem, k bližním, k vlasti,k matce Zemi … Jen “člověk ” tomu může udělat přítrž.

.lak
Návštěvník
.lak

Žel jsou ti anglosasové tedy pod jhem asi tuplem z jiného těsta, nemluvě o muslimech a lidí s takřka s absencí EQ zabíjející psi na potkání a nejlepší přátele člověka a tím to u mne projeli neomluvitelně. No a nám strkají nějaké istambulské marakkéšské tanečky a to nejsem vulgární. Kodex cti a morálky nejde nahradit cárem pitomostí zvlášť v úplatné společnosti skořápkářů za což tedy ziskovce (koleno by si pro grešli nechali pro grešli vrtat, vlastním dětem by nedali najíst a při té příležitosti posílám opovržení odpovědným za to že prý už 20% dětí nemá ve škole na jídlo) mám a Stalin měl léčbu jatých postů sociálních postavení nebo jak si kupují od titulů šlecht po tituly vzdělaní kupčíci /memory/ a tajtrdlíci s kejklíři hnusů bez rozlišovacích a rozpoznávacích schopností mezí slušnosti a úcty k skupinám obyvatel protěžováním exotů na úkor většin. Máte to velice schopně 1 + napsané a děkuji za citlivé lidi a opravdu je třeba se distancovat od těch kteří holt nemají řekněme ánunk a prostě jim to jde mimo rozsah chápání.

Žaneta
Návštěvník
Žaneta

Čechoslováci by ve strategicko – technických otázkách měli tzv. “držet basu” se současným Ruskem. Naše spojenectví se za dlouhá desetiletí osvědčilo natolik, že nemůže být převálcováno. Technologicky navíc dnes rusové v mnohém válcují celý současný Svět.
Ať se to komukoliv líbí nebo nelíbí. Je to holý fakt.

vese
Návštěvník
vese

Za sebe bych řekl nejen ve strategicko – technických otázkách. Že je cílem Slovany zlikvidovat, se ví už od dob Maxe.

Jaris
Návštěvník
Jaris

vese
Zajem chazaru byl vzdy zlikvidovat nejchytrejsi a nejschopnejsi Slovany. Ostatni maji slouzit jako pracovni sila. CR je toho zarnym prikladem usporadani spolecnosti, bohuzel. Zidi vladnou a Cesi pracuji v montovnach.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Dnes uz chapu pravy vyznam Ceskoslovenske Statni Rozvedky i KontraRozvedky, a dekuji vsem tem, kteri v Presvedceni zodpovedne chranili nasi zemi, jeji bezpeci, jeji hranice a prostor, nase vydobytky i dusevni vlastnictvi, proti vsem cizakum!
To jsme tehdy jeste byli Suverenni zemi, se zlatymi i potravinovymi rezervami, a hlavne relativne Svobodnou – BEZ DLUHŮ!