Proč český premiér Andrej Babiš a šéf čučkařů z BIS Michal Koudelka...

Proč český premiér Andrej Babiš a šéf čučkařů z BIS Michal Koudelka navštívili centrálu CIA v Langley? Návštěva proběhla na základě pozvání od šéfky CIA Giny Haspelové a nikdo neví, co oba dva dělali v centrále Ústřední zpravodajské služby! Neví to české ministerstvo zahraničí, ani zahraniční výbor poslanecké sněmovny! Dozvíme se to při interpelacích? Český premiér a šéf BIS si přijeli do Langley pro noty kvůli dalšímu postupu proti čínské Huawei?

Proč český premiér Andrej Babiš a šéf čučkařů z BIS Michal Koudelka navštívili centrálu CIA v Langley? Návštěva proběhla na základě pozvání od šéfky CIA Giny Haspelové a nikdo neví, co oba dva dělali v centrále Ústřední zpravodajské služby! Neví to české ministerstvo zahraničí, ani zahraniční výbor poslanecké sněmovny! Dozvíme se to při interpelacích? Český premiér a šéf BIS si přijeli do Langley pro noty kvůli dalšímu postupu proti čínské Huawei?

Česká republika opět překročila další rubikon v cestě k tomu stát se americkým dominiem ve Střední Evropě. Včera odpoledne místního východního amerického času se český premiér Andrej Babiš a šéf české civilní rozvědky BIS Michal Koudelka setkali s ředitelkou Ústřední zpravodajské služby (CIA) Ginou Hapselovou v centrále v Langley ve Virginii [1]. Oba dva se dostavili na místo na základě předvolání (pozvání) ze strany ředitelky CIA a nikdo netuší, za jakým účelem to bylo. Andrej Babiš uvedl pro česká média už předtím, že chce mluvit v CIA o terorismu, jenže podle všech indicií to vypadá, že jde o záminku a přijatelnou omluvu pro takovou návštěvu, která v historii ČR nemá obdoby. Ještě se nikdy nestalo, aby úřadující premiér ČR přijal pozvání do sídla americké rozvědky, což dokonce představuje bezpečnostní hrozbu pro české národní zájmy, protože nejde o formální návštěvu, ale o operativní schůzku.

Andrej Babiš s Donaldem Trumpem v Bílém domě.

Jak naší redakci sdělil zdroj z české diplomacie, návštěvy sídla CIA v Langley ze strany politiků cizích zemí mají dvě zcela odlišné úrovně. Politik může centrálu CIA navštívit jako “visitor” ve smyslu návštěvníka, který si chce prohlédnout budovu, udělat si např. fotografie v muzeu CIA a poté odjede. Tyto návštěvy v případě politiků probíhají za doprovodu diplomatického sboru, obvykle někoho z české ambasády v USA, případně z českého ministerstva zahraničí, kteří jsou v roli svědků, že vrcholný český politik nebyl naverbován ke spolupráci CIA během návštěvy. Jenže existuje ještě druhý stupeň, ten má označení “undisclosed”, tedy nezveřejněný. A právě Andrej Babiš a Michal Koudelka navštívili centrálu CIA pod tímto statusem, uvedl exkluzivně pro naši redakci náš zdroj z české diplomacie. Podle jeho slov v poznámce je to “krajně neobvyklé”.

Babiš s Koudelkou jednali s šéfkou CIA za zavřenými dveřmi, obsah jednání je tajný

Na schůzce s šéfkou CIA tak kromě Babiše a Koudelky nebyl nikdo další, pokud nepočítáme jazykové tlumočníky a hradba mlčení pouze ukazuje, že oba dva přijeli do Langley podat hlášení o situaci v České republice ve vztahu ke kauze Huawei. Čínská společnost totiž před třemi týdny oznámila [2], že se obrátí na mezinárodní arbitráž a tato schůzka v Langley měla podle informací naší redakce uklidnit českého premiéra ze strany CIA, která podle všeho stojí za celou zpravodajskou hrou a hysterickou kampaní proti Huawei. Česká republika má obavy, že pokud Huawei naplní své hrozby arbitráže, ohrozí to Babišovu vládu způsobem, že Čapí hnízdo proti tomu bude naprostá pohoda. Babišova vláda chápe, že tím, že vyšla Američanům vstříc svými útoky proti Huawei, ohrožuje především české zájmy a vystavuje Českou republiku hrozbám arbitráže.

Tyto visačky a kartičky dostávají návštěvníci v Langley v režimu “visitors”.

Je proto logické, že Andrej Babiš a šéf BIS Michal Koudelka chtěli slyšet od Giny Hapselové nějaké garance a ujištění, že operativní hra proti Huawei nepovede k pádu vlády Andreje Babiše v blízkém horizontu, protože Babišova vláda vsadila na spojenectví s USA úplně všechno od chvíle, kdy Babišova vláda skrze ministra spravedlnosti Roberta Pelikána vydala do USA Jevgenije Nikulina minulý rok na Velký pátek o Velikonocích. Psali jsme o tom zde. Od té doby česká diplomacie jede nepřetržitou sérii poslušných a ochotných pro-amerických kroků, i když Nikulinem to nezačalo, ale o měsíc dříve minulý rok s kauzou Novičok v Salisbury. Od té chvíle česká vláda se ani nesnaží o vybalancovanou zahraniční politiku, je to politika tvrdě a ostře pro-izraelská a pro-neoconská.

Babiš si přijel do Langley pro hmatatelné a skutečné důkazy proti Huawei, aby ČR měla munici do arbitráže

Na schůzce v Langley tak nebyl nikdo z české diplomacie nebo ministerstva zahraničí, a to samo o sobě může velmi silně znepokojit Lidový dům a ČSSD. Kdyby si Andrej Babiš do Langley s sebou vzal Tomáše Petříčka, bylo by to úplně jinak vnímáno a chápáno, že jde o jakousi zdvořilostní návštěvu CIA v obecné a oficiální rovině, ale když se v CIA objeví premiér a s sebou si vezme šéfa své tajné služby a mluví s šéfkou americké tajné služby, tak to nemá nic společného s diplomacií, ale jedná se o setkání špionů, šéfky CIA, šéfa BIS a šéfa čeho? České republiky? Je přístojné, aby premiér svrchované země jezdil do sídla špionů jiné země a vedl za zavřenými dveřmi bez diplomatického doprovodu utajená jednání s šéfkou cizí rozvědky? Co je to za klauni? Česko snese fšecko?

Gina Hapsel, ředitelka CIA.

Podobné informace uvádí i jiná česká média [3], že Andrej Babiš přijel do Langley řešit právě Huawei a ZTE, protože situace se začala vymykat kontrole a Česku hrozí arbitráž. To by přišla Andreje Babiše ta pro-americká servilita hodně draho. Náš zdroj nás upozornil i na další souvislost. Andrej Babiš měl minulý týden zaúkolovat BIS zjištěním faktů a důkazů proti Huawei, že jejich technologie jsou skutečně nebezpečné. BIS však měla Babišovi odpovědět, že žádné informace nemá a podrobnosti by měli mít analytici z řad americké CIA. Existuje tudíž pravděpodobnost, že Andrej Babiš a Michal Koudelka přijeli do Langley vyžádat si přístup a předání technických informací a konkrétních hrozeb čínských technologií, aby tyto poznatky mohla ČR uveřejnit, anebo alespoň použít pro svoji obranu v rámci arbitráže s Huawei. Jestli však CIA něco Babišovi a Koudelkovi poskytne, to je opravdu ve hvězdách.

Huawei se již obrátila na Lloydův pojišťovací ústav v Londýně kvůli vyčíslení škod Huawei způsobených českou vládou

V této situaci jde totiž o to, že Huawei, podle našich informací z okruhu čínské obchodní komory v Praze, již pověřila Lloydovu pojišťovnu v Londýně, aby vyčíslila škody, které česká vláda způsobila na světových trzích čínské firmě Huawei svými kroky a výroky. Babišův příkaz z prosince minulého roku, aby všichni lidé na Úřadu vlády se zbavili telefonů Huawei, otiskla všechna světová média, včetně těch čínských a v nastalé panice přišla Huawei o několik zakázek a kontraktů, jejichž úhrnná výše zatím není známá, ale mohlo by jít až o miliardy amerických dolarů. A že situace není jednoduchá, to potvrzuje i snaha Miloše Zemana vyžehlit tuto kauzu při plánované návštěvě Číny. Jak sami vidíte, nejsou kádry. V roli premiéra je manažer, který sice je všehoschopný, ale ta všehoschopnost může navodit i pád jeho popularity a pád vlády, protože arbitráž s největší telekomunikační firmou na této planetě by byla hotová jatka a masakr pro české daňové poplatníky.

Michal Koudelka, šéf BIS.

Jenže američtí neoconi nemají žádné partnery, mají jenom poslušné servanty, sluhy, loutky a lokaje. A když se lokaj dostane do problémů a přijde za pánem s prosbou o pomoc, pán mu nepomůže. Situace je vážná a doslova to hoří. Babiš si vzal k ruce šéfa BIS a osobně to jeli do Langley vyřešit. Voličům se řekne báchorka o tom, že si jedou popovídat s šéfkou CIA o terorismu. Tak určitě, CIA tak zajímá názor nějakého premiéra z Evropy na to, jak pracují teroristické skupiny vytvořené a financované CIA, ať už je to Taliban v Afghánistánu vytvořený CIA v 80. letech, nebo Al-Kajda financovaná CIA od poloviny 90. let po rozpadu SSSR, nebo Islámský stát vytvořený CIA za asistence Johna McCaina v roce 2013.

Langley určitě zajímá, co si o jejich teroristech myslí český premiér. Návštěva Andreje Babiše v Bílém domě nakonec nemusí ani být tím hlavním bodem návštěvy v USA, ale pouze zástěrkou a krycí legendou pro zakrytí skutečného důvodu návštěvy, osobního setkání s šéfkou CIA a záchrana Babišovy vlády před hrozící monstr-arbitráží Huawei. Kdyby premiér ČR řekl, že letí do USA jenom za šéfkou CIA, byl by z toho skandál a povyk. Takto se to elegantně přikryje legendou o návštěvě Bílého domu a odvede se tím pozornost od Langley.

A zatímco je Andrej Babiš v USA, v ČR se možná odehrává další Sarajevský atentát, vrchní státní zastupitelství v Olomouci a jeho šéf Ivo Ištván, který hrál hlavní roli v kauze sestřelení Nečasovy vlády v roce 2013, dnes nařídil razie NCOZ na několika místech v ČR, včetně domu Jaroslava Faltýnka [4], druhého muže ve Hnutí ANO. Všechno bylo načasováno, až nebude Babiš v ČR. Jedná se prý o vyšetřování korupce okolo tendru dálničního mýta a firmy Kapsch. To bude ale na jiný článek. ČR začíná opravdu připomínat středoafrickou republiku. Jakmile premiér odjede na návštěvu do ciziny, doma se strhne převrat a policejní plukovníci hned spustí procesy a kroky proti premiérovi a jeho blízkým lidem.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email