Přípravy k válce s Ruskem: Na Ukrajině se zřítila stíhačka SU-27 s...

Přípravy k válce s Ruskem: Na Ukrajině se zřítila stíhačka SU-27 s americkým pilotem v kokpitu! Americký pilot i jeho ukrajinský instruktor zahynuli! Co dělal americký pilot v ukrajinském stroji určeném pro výcvik kadetů na ostrém vojenském cvičení NATO Clear Sky 2018? Co pohledávají vojska aliance na území nečlenského státu, kde navíc probíhá občanská válka? Chystá se provokace s “ruskou” stíhačkou na jaro příštího roku?

Přípravy k válce s Ruskem: Na Ukrajině se zřítila stíhačka SU-27 s americkým pilotem v kokpitu! Americký pilot i jeho ukrajinský instruktor zahynuli! Co dělal americký pilot v ukrajinském stroji určeném pro výcvik kadetů na ostrém vojenském cvičení NATO Clear Sky 2018? Co pohledávají vojska aliance na území nečlenského státu, kde navíc probíhá občanská válka? Chystá se provokace s “ruskou” stíhačkou na jaro příštího roku?

Naprosto otřesná informace dnes přišla z Ukrajiny, která bohužel pouze dokreslí neustávající přípravy na konflikt s Ruskem. Během právě probíhajícího vojenského cvičení 8 armád NATO na Ukrajině pod názvem Clear Sky 2018 došlo k zásadnímu incidentu, který překračuje rámec běžné nehody. Jihozápadně od Kyjeva poblíž vesnice Ulanov došlo ke zřícení dvoumístné výcvikové ruské stíhačky Suchoj SU-27 UB v ukrajinských barvách, ve které seděl americký pilot (nikoliv US Air Force, ale k překvapení všech Národní gardy Kalifornie, o tom ale až níže v článku) a ukrajinský instruktor [1].

Ukrajinský SU-27UB

Incident je o to vážnější, že se jednalo o tzv. spárku, tedy dvoumístný výcvikový stroj ukrajinské letecké kadetní školy, který na ostrém cvičení logicky neměl co pohledávat, protože vojenských manévrů Clear Sky se účastní pouze bojové jednotky 8 armád NATO a ukrajinské armády. Podle informací médií se cvičení účastní americké frontové dvoumotorové stíhací stroje F-15. Cvičení Clear Sky 2018 se účastní 8 členských zemí NATO a Ukrajina [2].

  • Belgie
  • Velká Británie
  • Holandsko
  • Dánsko
  • Estonsko
  • Polsko
  • Rumunsko
  • Spojené státy
  • Ukrajina

Otázka pro občany v ČR a nejen v ČR je jasná, co k čertu nacvičují vojska 8 zemí NATO na Ukrajině a proč se najednou objevují v ukrajinských výcvikových stíhačkách američtí piloti v ruských strojích Suchoj Su-27? Už chápete, proč v nočních transportech míří americká vojenská technika a celé tankové prapory po železnici přes Slovensko na Ukrajinu? Severoatlantická aliance přemisťuje vojenskou techniku na území svého nového člena aliance, Ukrajiny. Tiché členství Ukrajiny v NATO stvrdil svým podpisem v tajném exekutivním příkazu přímo Donald Trump, který autorizoval americkou armádu k tomu, aby začala na území Ukrajiny nasunovat zbraňové systémy a současně, aby došlo k zahájení výcviku ukrajinské armády k tomu, aby se seznámila s americkou vojenskou technikou. Jenže, incident z Ukrajiny ukazuje, že celá operace tichého začlenění Ukrajiny do NATO má ještě jiný rozměr.

Školní výcvikový SU-27UB neměl na cvičení armád co pohledávat

Vojenského cvičení, jak dnes odpoledne na ruské televizi upozornil jeden z ruských vojenských velitelů, není v žádném případě místem, kde by bylo dovoleno operovat se školními a výcvikovými dvoumístnými stroji, ve kterých sedí nováčci, kadeti, nebo dokonce cizinci, kteří se na Ukrajině učí pilotovat ruské stíhačky ve vlastnictví ukrajinské armády. Podle všeho to ukazuje na to, že americký pilot nacvičoval přímo během operace Clear Sky 2018 manévr, který nezvládl a instruktor nedokázal chybu kadeta již korigovat a došlo ke zřícení stroje. Otázkou je, co vlastně cvičební dvoumístná spárka SU-27 UB pohledávala v prostoru cvičení Clear Sky 2018? Američan se podle všeho učil jistou sérii manévrů. Proč je to tak důležité? Ruští piloti totiž prochází v Rusku výcvikem, který je naprosto odlišný od západních leteckých kadetních škol.

Propagační foto Unianu: Americký pilot F-15 ukazuje na cvičení Clear Sky 2018 ukrajinskému pilotovi (v modré brigadýrce) svůj stroj.

Pokud stíhačku pilotuje ruský pilot, je to úplně jiný postup řízení stroje a letové dráhy, které jsou charakteristické tzv. Lefertovou doktrínou úderu stroje na cíl, prudkým obratem letové dráhy stroje a přechodem do nadzvukového únikového režimu. Tato letová doktrína vznikla počátkem 70. let v Sovětském svazu jako nástroj k tomu, aby piloti po úderu na cíle vojsk NATO měli dostatek výkonu a času k odletu. Přiblížení k cíli probíhá podzvukovou rychlostí v nízké letové hladině, po splnění úkolu za použití ostrých zatáček a manévrů na vyhnutí se poškození od protiletadlového flaku však stroj prudce otáčí vzad s obrovským přetížením působícím na pilota a zapíná forsáž a přechází se strojem do únikového nadzvukového letu ve vyšší letové hladině. Hlavním úkolem této ruské doktríny je zachránit pilota, aby nebyl sestřelen na místě bojového úkolu, kde je stroj nejzranitelnější.

Ruské stroje se nedají pilotovat americkým způsobem

Ruské stíhačky byly navrženy s koncepcí vysoké manévrovatelnosti pro provádění přesných úderů na malém prostoru s minimálními poloměry zatáček stroje. V kombinaci s vysokým přetížením je velmi pravděpodobné, že americký pilot ztratil vědomí při vysokém přetížení a z nějakého důvodu nebyl instruktor schopen tuto jeho chybu korigovat. To se opravdu může stát, ale instruktor na takové situace musí být připraven. Jenže znovu se vracíme k otázce, co proboha kadetní stroj pohledával na ostrém cvičení NATO a navíc s americkým pilotem v kabině ruského stroje? Podle všeho to vypadá, že americký pilot se na Ukrajině učil létat na ruském stroji ruským způsobem, tedy s vysokými géčky v zatáčkách, které jsou doménou a vývozním artiklem Su-27, ale zkoušení takových manévrů na cvičení NATO je opravdu hazard a bizarní záležitost.

Místo zřícení stroje, unikátní záběry.

Dostáváme se tak k velmi podivnému vysvětlení této události. Americký pilot měl za úkol během cvičení předvést americkým a aliančním vojákům, co se v ukrajinské kadetní škole na ruském stroji naučil. Proč se ale americký pilot učí na ruském Suchoji, namísto toho, aby Američané spíš učili Ukrajince pilotovat americké stíhačky? Odpověď nás asi vyděsí, ale tento pilot zřejmě byl cvičen k tomu, aby se v blízké době zhostil role provokatéra, který už s jednomístnou s ruskou stíhačkou z výzbroje ukrajinské armády, která bude přestříkána do ruských barev, provede útok na Ukrajinu jako ruský pilot. Způsob letu stroje, prudké manévry a krátké zatáčky, budou potom nepochybným důkazem, že šlo o ruského pilota na stroji Suchoj Su-27. Stroj zaútočí na postavení ukrajinské armády v blízkosti Donbasu a Kyjev obviní Moskvu z válečného aktu. Pokud Rusové uvidí potom na západních televizích záběry stroje, který je pilotován charakteristicky ruským způsobem, začnou být z toho sami zmateni.

V ruské stíhačce zahynul pilot Kalifornské národní letecké gardy, nikoliv voják americké armády nebo pilot letectva US Air Force, a to vyvolává otázníky

Na Ukrajině tak probíhá intenzivní příprava pro vyvolání konfliktu, který bude uměle vyprovokován a obviněno bude Rusko. Všechno se schyluje k jaru příštího roku, jak už jsem několikrát upozorňoval, že na Ukrajině se chystá provokace, jejímž cílem bude definitivní vyvolání války s Ruskem. Všimněte si, kde se nachází Rusko, v jaké je situaci. Na území Ukrajiny se prohání 8 armád členských zemí NATO, už to nejsou jenom Američané. Na Ukrajině NATO pořádá vojenské manévry spolu s ukrajinskou armádou a američtí piloti se zjevují v kokpitech ruských stíhaček ve vlastnictví Ukrajiny. Během ostrého cvičení americký pilot s instruktorem ukazují vojákům pokročilé prvky vysoké pilotáže ruského stroje a charakteristické ruské letové manévry na tomto stroji. K něčemu dojde a stroj se zřítí.

Zahynulý americký pilot pochází z této kalifornské základny Národní gardy.

Podle informací je zahynulý americký pilot členem 144. stíhací letky americké národní letecké gardy v kalifornském Fresnu [3], což do celé kauzy na Ukrajině vráží úplně jiný rozměr, protože jednotky americké národní gardy nespadají pod velení NATO, ale pouze pod velení amerického prezidenta. Co pohledávají příslušníci americké národní gardy na Ukrajině, to je záhadou. Operace tak začíná smrdět o to více, když víme, že na Ukrajinu míří tanky a vojenská technika v pouštní kamufláži, více zde.

Pokud by došlo k vypuknutí války, potřebuje Pentagon a americký prezident souhlas Kongresu, ale netýká se to Národní gardy. Ta podléhá pouze prezidentovi, který ji může nasadit na ochranu amerických zájmů a amerického lidu tam, kde je potřeba, ale i když název zní “Národní garda”, prezident není omezen jejím nasazením v cizině i proti souhlasu Kongresu. To by zcela měnilo situaci v rozložení americké moci, protože by to znamenalo, že Pentagon (skrze svoji loutku v podobě prezidenta Trumpa) chce obejít Kongres na Ukrajině. Navíc pozor, všimněte si, kdo se cvičení Clear Sky 2018 účastní. Všech ostatních 7 zemí NATO totiž je vazalskými státy USA a spolupracují s americkými armádními elitami na operacích proti Rusku.

To je ale náhoda, cvičení Clear Sky 2018 se účastní pouze ty země, které mají s USA nadstandardní vztahy a vazalské partnerství. Výčet mluví sám za sebe!

Belgie jako centrála NATO, Velká Británie v protiruské kauze Skripal, Holandsko v kauze sestřeleného letu MH17 na Ukrajině, Dánsko svojí kritikou proti závislosti EU na ruském plynu, Estonsko jako země, která z Pobaltských zemí nejvíce bojovala na straně Wehrmachtu proti SSSR a vyhlazovala Židy za II. sv. války a nenávidí dnešní Rusko, Polsko svojí nenávistí k Rusku, Rumunsko se svojí americkou protiraketovou základnou ve městě Deveselu a samozřejmě Ukrajina. Všechno tedy země, které jsou v žoldu amerického řízení. Na cvičení nejsou Němci, Francouzi, Španělé, ale ani Češi nebo Slováci. Clear Sky 2018 je tak prostě nácvikem věrných, kteří se chystají rozpoutat příští rok na jaře Pochod na východ.

Vlajky účastníků Clear Sky 2018.

Politici v ČR přitom mlčí jako zařezaní a nedokáží vysvětlit, jak je možné, že vojska NATO operují na území státu, který je dosud ve stavu občanské války a současně je to země, která podepsala Minský protokol. V takové době jsou tato vojenská cvičení pouze dalším faktorem destabilizace Ukrajiny. Ale zdaleka už nejde jenom o cvičení, protože ve chvíli, kdy američtí piloti plní bojové úlohy v rámci cvičení NATO v kabině ruských stíhaček a za dozoru ukrajinských instruktorů, tak to zcela mění obraz. To není obyčejné cvičení, to je nácvik první reakce na vyprovokovaný útok Ruska na Ukrajinu, který bude zinscenovaný americkým pilotem v ruské stíhačce. Generálové mají plán, jak obvinit Rusko už nejenom z kauzy Skripal a Novičok, nejenom z ovlivnění voleb v USA, nejenom z chemických útoků v Sýrii, nejenom ze sestřelení letu MH17 na Ukrajině, ale nově i z leteckého útoku na Ukrajinu. Příprava na válku je tak v plném proudu, američtí piloti už sedlají na Ukrajině ruské stíhačky.

Aktualizace

Ukrajinské úřady právě oznámily totožnost ukrajinského pilota, který zahynul. Došlo k potvrzení informací z ruské televize, ukrajinský pilot byl opravdu instruktor, a to rovnou v hodnosti plukovníka. Jednalo se totiž o Ivana Petrenka, velitele východního okruhu ukrajinského letectva, který pracoval jako instruktor pro nácvik bojových operací ve dne i v noci, a rovněž za zhoršených povětrnostních podmínek. Petrenko tak byl jedním z nejzkušenějších instruktážních pilotů v ukrajinském letectvu ve vysoké hodnosti [4].

Plk. Ivan Petrenko, zahynulý letový instruktor.

Tato informace pouze potvrzuje, že výcvik dosud neidentifikovaného amerického pilota ze 144. letky Kalifornské národní gardy z Fresna měl z nějakého důvodu nejvyšší prioritu, když ve dvoumístné stíhačce ruské výroby dohlížel na trénink a výcvik bezvýznamného amerického vojáčka, pilota z Fresna. Pokud se výcviku amerického pilota X, který dosud je neznámý, ujal přímo nejvyšší velitel a plukovník ukrajinského letectva, který velí celému vzdušnému prostoru ve východní části Ukrajiny, tak to potom opravdu vyvolává tolik otazníků, že je nejde ani spočítat. Co bylo tak důležitého, že na let nějakého amerického vojáčka musel v kabině přímo osobně dohlížet velitel východního ukrajinského leteckého štábu? Co na tom bylo tak životně důležitého? Zkuste se zamyslet.

Aktualizace 2

Americké úřady konečně uveřejnily informaci o zahynulém americkém pilotovi. Jednalo se o podplukovníka jménem Seth “Jethro” Nehring a na stroji SU-27UB pod dozorem plk. Ivana Petrenka se seznamoval se strojem a prováděl základní nácvik letových operací [5]. Podplukovník Nehring se tedy zacvičoval na ruském stroji pod dozorem velitele štábu východního ukrajinského vzdušného prostoru.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Ctenar
Návštěvník
Ctenar

Pokud pilot ztratil vědomí, instruktor mohl taky. Taky mohli být oba zvodkovaní. Nacvičovat provokaci mohl, ale spíš bych to viděl na nácvik pilotáže nepřítele pro budoucí cvičení vlastních US vojáků. Nepřítele dělá “podřadnější” armáda v zemi, proto z Národní gardy. A jestli to byla spárka, cvičné, nebo cokoli, bych vůbec neřešil. Je to armáda a ta potřebuje cvičit. Navíc s určitým procentem úmrtnosti se počítá, konec konců jsou to nácvik smrti se smrtícími nástroji.

kolemjdoucí
Návštěvník
Rampelnik
Návštěvník
Rampelnik

Milá Zvědavá matko a milý Upravený Anonyme … jenom blb by nepoznal, že se jedná o RC model a ne o reálný MIG-29 … má poklona a nezapomeňte zase příště volit Bureše !!!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Mily bystry Rampelniku, ze je to RC Model si staci precist na videu 😉
Bures me nenapadl, volila jsem toho, koho dobre znam ;-). Bohuzel to nedopadlo – Soudruzi mezi sebe jen tak někoho nepustí, a nemam ty spravne vrostle boltce.
Jsou taky bystří! 🙂

Honza
Návštěvník
Honza

Zdravím. Rád bych článek sdílel, ale není jasné odkud berete info. Bylo by možné ho ozdrojovat videem,odkazem na zdroj apod?

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Až jim Rusové nad hlavami předvedou s MiG-29 tohle, tak se podělají 😉
https://youtu.be/uSySd3jpv-g

n.a.
Návštěvník
n.a.

Říká vám něco zkratka RC?

Anonym
Návštěvník
Anonym

Pochybuji, že to sami umí. Video je počítačová grafika. Jednak to vyplývá z popisu, ale hlavně je to poznat přímo ve videu v čase od 2:05 min, kdy je v levé části vidět chodce, který “zamrzl” uprostřed chůze. Jedná se tak pouze o fotku, pozadí, jež je následně doplněno poměrně zdařilou grafikou letadla.

Chvíli jsem přemýšlel, jestli není alespoň začátek videa se vzletem skutečný a úpravy nejsou až v dalších částech videa. Nakonec jsem ale došel k závěru, že video jako celek je vytvořené na PC. Důvodem u zmíněného startu je například ve videu (potažmo grafice) dobře upraven stín a odlesky slunce, ale zcela chybí “zvlnění” obrazu za motorem způsobené teplotou výfukových zplodin.

Rampelnik
Návštěvník
Rampelnik

A vy Anonyme budete zřejmě také upravený 🙂

Administrator
Admin

Ne, to není vytvořené video v počítači, není to CGI. Je to obyčejný RC model, který koupíte na dálkové ovládání v obchodech s RC modely. I když může jít o custom stavbu leteckého modeláře.

Anonym
Návštěvník
Anonym

Musím nesouhlasit. Sice se v popisu videa vyskytuje zkratka “RC”, ale ta v tomto případě neznamená, že video bylo natočeno s pomocí modelu na dálkové ovládání.

Popisek videa zní: “Filmed action from the Aerofly RC 7 flight simulator.” Dle názvu a krátkého hledání na googlu se jedná o hru dostupnou na Steamu – viz. odkaz: https://store.steampowered.com/app/322930/aerofly_RC_7/

Že je video opravdu z uvedené hry lze shledat i na základě obrázků z uvedeného odkazu. Hned první obrázek obsahuje stejné pozadí jako výše uvedené video z youtube (čas 2:05) – to s chodem “zamrznutým” uprostřed chůze.

A abych nebyl za pokrytce, přiznávám, že ani já neměl zrovna pravdu ve svém předchozím komentáři.

Rampelnik
Návštěvník
Rampelnik

Ty blbá zvědavá matko běž se někde zašroubovat a nespamuj odkaz na RC model … dylino !

Rampelnik
Návštěvník
Rampelnik

Milí trollové, Rusové s tímto RC modelem nikomu nic nad hlavami nepředvedou !!!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Takovy maly testik bystrosti v ramci antifakenewsoveho cviceni…. 😉
Nekdo je bystry, a pochopil maly nocni humor (jako p. Admin), a nekteri z toho meli asi nocni muru 😉 (Omlouvam se)
Ze je to RC Model je napsano i na tom videu.
😉
Ale stejne, Rus by to zvladl, a American by mu to sezral i s navijakem! :-))) (Pozor, vtip!)
Pamatuje si ale jeste nekdo ty papundeklove tanky v Kuvajtu?? A jak do nich šili!
PS:
Kdo vi, jak dopadne “Operace Poustni Boure” na Ukrajine…

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Nevím, za co se omlouváte. Pokud někdo není natolik bystrý že mu nedojde, že i RC simulátor byl stvořen podle určitých předloh, tak pak už nevím, jak takovým pomoci. Tomu, co je předváděno ve vašem odkazu, se říká “Cobra maneuver” a samozřejmě jej zvládají i dobře vycvičení piloti reálných letadel. Stačilo, kdyby si kritizující místo reakčního plivání záště nejdřív prošli YouTube, našli by ho prováděný v nejrůznějších variacích.
Su-27 zde: https://www.youtube.com/watch?v=OBTZVY9ge9k

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Su-30MKM i s doprovodnými efekty (čas 6:50):
https://youtu.be/gNx6DV8EcF8?t=410

r.m.
Návštěvník
r.m.

Syřan, který v Kolíně nad Rýnem zranil dvě ženy, žádal před třemi lety o azyl v Česku
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/syran-jenz-drzel-rukojmi-v-koline-n-r-zadal-o-azyl-v-cr/r~6a365ca8d30611e899900cc47ab5f122/
Úplně ho psychicky zničilo, že narazil na tak xenofobní národ jako jsou Češi. Už s nimi nikdy nechce s těmi bestiemi přijít do kontaktu, proto obohanil raději Němkyně.

Další český Albatros se zřítil, tentokrát v Rusku
https://www.novinky.cz/zahranicni/486577-dalsi-cesky-albatros-se-zritil-tentokrat-v-rusku.html
Cvičný letoun L-39 Albatros z produkce Aera Vodochody se ve čtvrtek zřítil v ruské Krasnodarské oblasti. Stroj spadl do Azovského moře. Posádka se sice stihla katapultovat, ale je nezvěstná, napsala agentura TASS.
…v říjnu bych se tam nechtěl koupat

jara
Návštěvník
jara

No, vypasený je jak prase, ale že lítal v Su 27? Snad to trochu uměl, jako instruktor. Nechal bych to koňovi…

r.m.
Návštěvník
r.m.

jak psal Lem v Pilotu Pirxovi “jejich rysy, strhané častým přetížením, vyzařovaly…”, soudruha plukovníka zřejmě strhaly i vodkové vánice a přeháňky))
myslím si, že se k létání s váženým hostem s nadějí na vedlejšák ve tvrdejch napasoval jako bafuňář

r.m.
Návštěvník
r.m.

usměvavý pan podplukovník pofrčí domů k rodině v zinkový rakvi, respektive to, co z něj zbylo, americký soudruh Jethro do dodžetroval
“trénink a výcvik bezvýznamného amerického vojáčka z Fresna” je prima výraz, ale ne tak dobrej, aby se v jednom odstavci opakoval dvakrát…
a může mi někdo vysvětlit, proč tu nemůžu hýbat kurzorem šipkama z prava do leva a naopak? je jasný, že po nás jdou, ale tak zničující diverzi jsem nečekal, jsem zděšený a zase budu celou noc číhat s nožem v ruce u vchodových dveří. dam si tam deku, od minula mě ještě dneska bolej kolena – pro nablblé napíšu: je to vtip, ale šipky stejně nefungujou

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Vysvětlím ti to: Poskytovatelé se průběžně učí filtrovat pakety a provádět cenzuru a blokování různých prvků v reálném čase (a občas hrábnou i někam vedle protože to jsou patlalové, třeba když mi tu nefungují scripty na načtení dalších příspěvků a pak zjistím, že mi “náhodou” nefungují ve stejnou chvíli ani na YouTube). Mě včera nešel Aeronet vůbec (není to poprvé), ale přes webproxy jsem se sem dostal a mohl číst – ovšem jenom číst, protože přes jakoukoliv proxy se mi už pro změnu nezobrazují obrázky captcha, takže nemám v tu chvíli jak přispět. Ještě nedávno šly ale všude, takže taky vyfiltrováno. Budeme muset na ně začít být víc nepříjemní.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/237807-agresor-proste-chcipne-putin-drsne-mluvil-o-nasazeni-jadernych-zbrani/
Posilam neco k tematu. ..tak nejak by mel vystupovat rusky prezident v dobe manevru NATO u ruskych hranic . Velmi dobre.

rys
Návštěvník
rys

Možná Petrenkovi došlo k čemu se schyluje a za cenu osobní oběti na to upozornit..
( Černobyl by proti tomu byl jen kýchnutím.. )