Přijďte na vzpomínkové shromáždění k 1. výročí masakru v Oděse

Přijďte na vzpomínkové shromáždění k 1. výročí masakru v Oděse

Přijďte na vzpomínkové shromáždění k 1. výročí masakru v Oděse

2 .května 2015 v 16.00 hodin si na Hradčanském náměstí v Praze nejenom připomeneme oděsské oběti. Před rokem se odehrála v Oděse tragédie [1]. Zapomenout na ní by znamenalo rezignovat na lidskost. My, kteří odmítáme být lhostejní k tomu, co se odehrává na Ukrajině, mlčet nebudeme.

2 .května 2015 v 16.00 hodin si na Hradčanském náměstí v Praze nejenom připomeneme oděsské oběti, ale současně také budeme protestovat proti šíření nenávisti a netolerance v naší společnosti.

[FOTO] Masakr v Domě odborů v Oděse z 2. května 2014 nebyl dosud řádně vyšetřen

K akci, konané dne 2. května těmi, kterým není lhostejná situace na Ukrajině, se připojuje i Okresní výbor KSČM v Domažlicích, který apeluje nejen na občany Plzeňského kraje, aby v Praze vyjádřili solidaritu s oběťmi z Oděsy v roce 2014.

Na závěr bude přečtena výzva vládě České republiky a Evropské unii, aby bezpodmínečně požadovaly po Ukrajině vyšetření masakrů v Oděse, na Majdanu, ale i vraždy opozičních politiků a novinářů a potrestání viníků. Na tomto shromáždění promluví lidé, kteří mají na toto téma co říci.

Bude to Marek Obrtel, bývalý vojenský lékař, který vrátil vyznamenání, získané v misích NATO. Dále vystoupí mladá žena, původem z Donbasu, která hovořila na závěr pořadu “Máte slovo”, na téma, zda poskytnout Ukrajině zbraně. Také vystoupí očitý svědek masakru v Oděse, při kterém bylo povražděno v “Domě odborů” 46 lidí. Součástí shromáždění bude  přečtení jmen všech obětí. Promluví krátce také docent Giuseppe Maiello a další velmi zajímaví lidé.

Výzva ODĚSA 2014 Memento STOP fašismu není organizována žádnou politickou stranou ani hnutím, ale jedná se o akci uspořádanou občany České republiky.

Pro aeronet.cz napsal  Petr Cvalín

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pozorovatelka
Autor

Pravdoláska: Upalte je a vražděte!
Nikoli náhodou právě zmíněný americký web (Neovlivní) přinesl současně rozhovor s českým diplomatem Václavem Bartuškou, vládním zmocněncem pro energetickou bezpečnost. Jeden z předních havlistů (kdysi ironicky nazývaných pravdoláskaři) v něm s otevřeností nacistických ideologů po uchopení moci Hitlerem, prozrazuje, jak se česká vláda chystá na své občany:

„Vláda nedávno schválila návrh obnovení odvodů jak pro muže, tak pro ženy od věku 18 let. Myslíte, že by něco podobného vláda projednávala před dvěma lety? Odehrává se obrovská spousta věcí, o kterých nemluvíme. Nepochybně začaly naše služby mnohem víc sledovat jedince, i některé cizí státní občany na našem území. To je nepochybná pravda, nevidím důvod to nějak vybubnovávat.“

Na téma Ukrajina a válka – a jak zatočit s protiválečnou opozicí u nás – pak tento státní zaměstnanec (Zaorálkova ministerstva zahraničí) „návodně“ praví:

„Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, JAKO TO UDĚLALI TŘEBA v ODĚSE, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé“.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1640-pripravy-na-valku-v-cechach-petiminutovky-nenavisti-penize-a-odvody-seznamy-nepohodlnych-z-americke-ambasady-upalit-je-postrilet-a-bude-klid-kdy-to-zacne.htm

(Ač Hájek krade články – mám osobní zkušenost, kdy několikrát neuvedl zdroj – tento jeho stojí za pozornost, a to včetně videa, které do článku vložil)

sycho
Návštěvník
sycho

Nechapejte to jako cynismus, ale zaujalo me, ze uhorela osoba (asi zena) na fotce c.9 ma komplet vlasy. Chapete nekdo, jak se muze toto stat?

sycho
Návštěvník
sycho

omyl, fotce c.6…

Zajíc1
Návštěvník
Zajíc1

To bude nejspíš tím, že bude udušená, oblečení není opáleno. Jinak jsem viděl jak upálené tak udušené mrtvolky a není to příjemný pohled.

dava007
Návštěvník
dava007

protože nehořela udusil jí kouř

Valerij
Návštěvník
Valerij

Měli byste se spojit – pořadatelé antifašistických akcí. V sobotu 2.5. je stejná akce na Staroměstském náměstí v 17 hodin. Jak se má člověk rozhodnout, kam jít?
comment image
comment image

Altair
Návštěvník
Altair

Toto byl jeden ze zlomových momentů kdy mi došlo, že Majdan je celý špatně. Očividně podpora “demokracie” vznikající při “Molotov cocktail party” na Majdanu je pouze podporou násilí. Zajímalo by mě jestli pan Schwarzemberk podporuje upalování žen a dětí, když chce tak ochotně cvičit a vyzbrojovat zvířata z Pravého sektoru. O jejichž zvěrstvech už nemlčí ani Amnesty international …

zombie
Návštěvník
zombie

R.I.P.

Jana Nováková
Návštěvník
Jana Nováková

Vážení přátelé,
já bych přišla strašně ráda, ale budu daleko od Prahy. Nezměníte termín? Třeba neděle alespoň od 17 h?

kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Takže podle vás se mají vrátit v čase a upálit je o den později, nebo jak jste to myslela? Chápete význam slova „výročí” (zde bohužel smutného)?

Neskutečný, co jsou někteří lidé ze sebe schopni vypotit.