Přijde Rusko o pořadatelství fotbalového MS 2018? Aktualizace: Západní satira – senátor...

Přijde Rusko o pořadatelství fotbalového MS 2018? Aktualizace: Západní satira – senátor McCain volá po vojenském zásahu ve Švýcarsku

Přijde Rusko o pořadatelství fotbalového MS 2018? Aktualizace: Západní satira – senátor McCain volá po vojenském zásahu ve Švýcarsku

Mezinárodní fotbalovou federací (FIFA) otřásá korupční skandál. Švýcarští vyšetřovatelé ve středu v Curychu na žádost amerických úřadů zadrželi sedm funkcionářů FIFA z oblasti Severní a Střední Ameriky, mezi nimi i dva místopředsedy FIFA Jeffreyho Webba z Kajmanských ostrovů a Eugenia Figuereda z Uruguaye. FIFA všem zatčeným a celkem 11 funkcionářům zastavila činnost. Obviněno bylo 14 lidí.

Od machinací při volbě pořadatele mistrovství světa v roce 2010 až po ovlivňování přidělování vysílacích a marketingových práv na menší turnaje, takové je podle americké nejvyšší státní zástupkyně Loretty Lynchové provinění čtrnácti obviněných v čerstvé korupční fotbalové kauze. „Obvinění využívali svého vlivu k získávání úplatků. Dělali to znovu a znovu, rok za rokem, turnaj za turnajem,“ řekla Lynchová (video).

FIFA president Joseph Blatter a Vladimir Putin, červenec 2013

Jedním z obviněných je například bývalý viceprezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Jack Warner, který podle amerického státního zastupitelství měl přijmout úplatek deset milionů dolarů, aby podpořil zvolení Jižní Afriky jako pořadatele mistrovství světa 2010. Warner obvinění odmítá, čtyři další obvinění se k úplatkům přiznali.

Američtí vyšetřovatelé se zabývají případy od devadesátých let až do současnosti. Kromě americké policie vyšetřuje možnou fotbalovou korupci také švýcarská justice. Ta prověřuje, zda nedošlo k ovlivnění při volbě pořadatelů mistrovství světa 2018 (Rusko) a 2022 (Katar).

Zatčení provedly švýcarské úřady na žádost USA a stalo se tak pár dnů před volbou prezidenta FIFA, která má proběhnout v pátek. Popáté v ní bude kandidovat i dosavadní prezident Sepp Blatter, druhým kandidátem je jordánský princ Alí Bin Husajn.

Tlak Západu, aby Rusko bylo zbaveno pořadatelství MS, přišel ve stejné době, kdy na něj byly uvaleny sankce kvůli Krymu. “Rusko by mělo ztratit právo hostit v roce 2018 fotbalové mistrovství světa v rámci zpřísněných sankcí uvalovaných na Moskvu po údajném sestřelení malajsijského letadla nad východní Ukrajinou“. Listu Sunday Times to řekl místopředseda britské vlády a šéf liberálních demokratů Nick Clegg, podle něhož je “nemyslitelné”, že by Rusko mohlo být pořadatelem této vrcholné fotbalové události. Mezinárodní fotbalová federace FIFA ale výzvy ke změně hostitele MS 2018 odmítá. S výzvou k bojkotu Ruska přišli i někteří němečtí politici. (zdroj).  Zákaz zvažovala i EU.

A bývalý neúspěšný kandidát na prezidenta FIFA Lennart Johansson ihned po skandálu pro deník The Guardian prohlásil, že by mělo být přehodnoceno pořadatelství, Rusku by mělo být odebráno a přiděleno Anglii.

Lennart Johansson

Lennart Johansson (uprostřed), Sepp Blatter vpravo

Rusko se k zatýkání ohradilo, označilo jej za prosazování amerického práva za hranicemi vlastního území. A obviňuje USA, že zatýkání proběhlo cíleně, aby bylo Rusko zbaveno pořadatelství v roce 2018. Putin prohlásil, že ví o dlouhodobém tlaku, který byl na Seppa Blattera kvůli tomu veden.

V pátek volba prezidenta FIFA, která původně měla být zrušena, nakonec proběhne a je zájem, aby Sepp Blatter, který neskrýval své přesvědčení, že Rusko uspořádá nejlepší MS v historii, nebyl úspěšný.

Joseph Blatter

“Jsem pyšný prezident. Jsem pyšný, že Rusko se připravuje na pořádání mistrovství světa,” řekl agentuře TASS Blatter (zde)

“USA se snaží zabránit znovuzvolení Blattera šéfem FIFA” – říká Putin (zde). Vzhledem k tomu, že tyto snahy trvají už dlouho a že bez ohledu na výsledky vyšetřování se už ozývají hlasy, aby pořadatelství MS v roce 2018 bylo přesunuto do Anglie, vyznívá korupční aféra FIFA opravdu podivně. A ač nikdo asi nepochybuje, že fotbal je plný úplatků (jako všechno), není zvláštní, že USA nějaké zemi nařídí zatýkání a samy se pak ujmou vyšetřování?

Páteční volba prezidenta FIFA bude asi zajímavá. Blatter dnes poprvé veřejně vystoupil, Evropská UEFA hrozí i bojkotem MS, pokud Blatter zvítězí a Putin řekl, že aféra směřuje k podkopání jeho opětovného zvolení:

– Pozorovatelka –  28.5.2015

AKTUALIZACE:  Západní satira – McCain zuří

“Kroky Obamovy administrativy vůči FIFA jsou slabé a neefektivní”, prolásil senátor John McCain a navrhuje vojenskou akci k “demontování a zničení FIFA jednou provždy”. “Jsou to lidé, na které platí jedině tvrdá síla,” řekl McCain na půdě senátu Spojených států. “Musíme dát FIFA ochutnat mstivou sílu a zuřivost armády Spojených států. “

McCain řekl, že celé zatýkání bylo k ničemu, když vůdce FIFA zůstává na svobodě. “Budu pronásledovat Seppa Blattera až k branám pekla”. Požádal o balíček čtyř miliard dolarů na podporu změn rámci globálního fotbala, a řekl, že Spojené státy by měly být připraveny ke vstupu na švýcarské území (zdroj). Ač se jedná o satiru, přesto – o co vlastně akcí USA proti FIFA jde?

USA, které klasický fotbal absolutně nezajímá, o něj mají najednou takovou péči a pointy to může mít dvě:

1) Připravit Rusko o pořádání MS v roce 2018

2) Pomstít se Švýcarsku (sídlo FIFA) za čtvrteční podpis dohody s EU o ukončení bankovního tajemství

A ještě je možná i pointa 3) – Fotbal je přece důležitý symbol a předpokládám, že Pjakin toto jistě okomentuje. Osobně dění kolem FIFA považuji za jedno z nejdůležitějších v těchto dnech a docela mě překvapuje, že v alternativních médiích se o tom nic nepíše (dokonce ani na leva.netu, kde sice vyšel článek o fotbale, ale bez jakékoliv souvislosti se skandálem kolem FIFA).

Za pozornost stojí i to, že Čína je rozhořčená a věří, že Putin kroky vůči FIFA neponechá bez odezvy (zde).

– Pozorovatelka –   29.5.2015, 12:55 hod

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Aksal
Návštěvník
Aksal

Toto se to mele, Blatter před chvíli odstoupil, takže USÁci dosáhli svého…

Administrator
Admin

Sepp Blatter byl právě opět zvolen do čela FIFA a Rusko si asi oddechlo… https://goo.gl/5HFQE5

!
Návštěvník
!

Neni zadny duvod k oddechnuti, tisicileta valka chazaru proti slovanum bude dal pokracovat na vsech frontach a pomoci vsech prostredku a idiotu

Administrator
Admin
hahaha
Návštěvník
hahaha

Jestli vyhraje Blatter, Evropa zváží bojkot MS v Rusku

http://www.tyden.cz/rubriky/sport/fotbal/jestli-vyhraje-blatter-evropa-zvazi-bojkot-ms-v-rusku_344435.html

… masky padaji, uz bez vytacek vo co gou 🙂

Clintonovci dostali za podporu MS v Katare 1,25 milióna dolárov
http://www.konzervativnyvyber.sk/clintonovci-dostali-za-podporu-ms-v-katare-125-miliona-dolarov/3672/

… ale to nevadi, korupce spravnim smerem neni korupce 🙂

Švajčiar (!) Sepp Blatter šiel zjednávať „kompromis“ do zeme najvyvolenejšej – Palestínci si totiž dovolili nehoráznu opovážlivosť a poukázali na to, že keď si do lopty v minulosti nekopli zvrhlí apartheidi z JAR, ani chudáci Juhoši, tak prečo by sa v podobnej situácii neobjavil aj Izrahel, za nič menej ako genocídu.

http://www.theguardian.com/world/2015/may/19/israel-faces-fifa-suspension-after-claims-it-discriminates-against-palestinians

Sepp dostal jasný odkaz, čo a ako s tým, že keď si bude na staré kolená chcieť zahrať fucík, mohlo by to byť len v presne stanovený čas. So spoluväzňami na vychádzke …

http://sport.aktuality.sk/c/188239/foto-prezident-fifa-sepp-blatter-obetou-ustipacneho-humoru/

vie sa o tom (aj o tom druhom) roky rokúce
https://www.youtube.com/watch?v=nCc_raw8cgI

o tom druhom vrabce čvirikali, že je to dymová clona, tzv. čudo-judo ťah. Konkrétne čvirikali, že aha Golem nás bude chrániť a zatýkať vás nehodných, hoc aj po celom svete, ak bude treba
A v Rusku také podujatie? zabudnite, ešte to tak! Možné by to bolo, ale to by ste museli počas poslednej Olympiády viac poslúchať, takto asi nie…

Taká malá poznámka: zaspomínaj, čo slúžilo ako jeden z hlavných spúšťačov vojny v Juhoslávii. Bol to zápas vygumovaných ustašovcov v Záhrebe proti Beogradu, konkrétne scénka ako Boban nakopol (vraj) srbského policajta…
Na dovolenku tam ísť odmietam! To si radšej budem močiť nohy doma vo vani.

https://www.youtube.com/watch?v=KL4uiEigqVs

Anglie, věrný pes Ameriky, doporučuje na prezidenta FIFA Jordánce

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna,brytyjski-minister-sportu-blatter-musi-odejsc,artykul,572813,1,279.html

Britský ministr sportu vyzval Seppa Blattera (Švýcara), aby zrezignoval z kandidatury na prezidenta FIFA. Podobné stanovisko (jak potvrdil ministr sportu), má i premiér Cameron, který se přimlouvá za to, aby byl zvolen jeho rival, jordánský kníže Ali bin Al-Hussein.

V dosavadní 110 leté historii byli prezidenti buď z Evropy nebo Brazílie. A právem, vždyť tyto kontinenty mají největší fotbalovou tradici a úspěchy. Mít Araba prezidentem fotbalu, je jako by prezidentem mezinárodní kokejové federace byl třeba Filipínec.

Zbylým funkcionářům FIFA (co zůstali na svobodě) byl dát více než jasný signál, jak mají “správně” volit. Pokud se vzepřou, něco se může přeci časem i na ně najít – a bude je čekat tristní osud 7 zabáslých kolegů, co čekají na vydání do USA. Nikdo přeci neví, co všechno Velké ucho Velkého bratra (NSA) slyšelo. Vždyť i frau Merkelovou měli napíchnutou.

Pod novým, proamerickým prezidentem, FIFA shledá udělené pořadatelství MS 2018 pro Rusko jako jasně korupční, narušující zákony. Do té doby ale musí Rusko nalívat stamilióny do stadiónů a infrastruktury – pořadatelství mundialu k tomu zavazuje. [color=red]Pokud FIFA nakonec Rusku pořadatelství odebere, všechny jeho investice do fotbalu propadnou. Jen mundial může Rusku investované peníze vrátit nazpět.[/color]

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/anglie-verny-pes-ameriky-doporucuje-na-prezidenta-fifa-jordance/

USA Loretta Lynchová ke skandálu FIFA

Tisková konference k vyšetřování vysokých funkcionářů FIFA

http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejlepsi-videa/312993-tiskova-konference-k-vysetrovani-vysokych-funkcionaru-fifa/

Citace:
Chtela bych k tomu rict…
Ja mam zajistit, ze tento narod chrani obcanska prava vsech americanu
a take zajistuje svobodu nasi zeme
a bohuzel nektere nastroje, ktere pouzivame v boji proti terorismu jsme meli ukoncit v nedeli, takze to nebyl obycejny vikend.
Snemovna reprezentantu chce rozsirit tyto nastroje, tak aby mohla chranit spolu s vladou nase data….

„Amerika má schopnost, aby místo Ruska uspořádala mistrovství světa,” uvedla Fox News.

Citace:
USA si robí nepriateľov už aj v športe, výborne len tak ďalej, ako rímska ríša pred zánikom….

Aksal
Návštěvník
Aksal

Jak je vidět, bojuje se na všech frontech…

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Pořád stejný princip – všude se uplácí a kšftuje, všichni to na sebe vědí, ale vystoupí se proti tomu jenom, když se někomu vyhlásí boj. Jedno jestli je to v politice nebo sportu. Ovčané pak mají pocit, jak spravedliví odhalují nepravosti a on se přitom jeden gauner chce zbavit druhýho. Bože, Ty to vidíš … žít v tomhle světě je jenom pro silné kusy.

lubajs
Návštěvník
lubajs

Typickým případem kdy se jedna skupina gaunerů zbavuje konkurenční skupiny je případ Dr. Ratha. Rath jako poslanec opozice tvrdě dorážel na vládnoucí ODS a TOP09 a hlavně na Kalouska k vůli jeho permanentní opilosti a na Šnajdra, Oulického, Hegera k vůli tunelování VZP. No a tak se milí pánové dohodli, že se Ratha zbaví jednou pro vždy za pomoci policie a justice, kterou až dodnes mají ve svých rukách. Jelikož ani Rath nebyl úplně čistý, tak to nebyl problém. Mnoho lidí má pocit, že zabásnutím Ratha se hnuly ledy a spravedlnost konečně si došlápla na nedotknutelné nadlidi, ale přitom se nic nezměnilo a ostatní, mnohem větší gauneři než je Rath jsou dál v klidu.

trodas
Návštěvník
trodas

Navíc je docela otázka, jak zpolitizovaný ten proces vlastně je či není. Měl bych k tomu toto:
Fakt č. 1 – dle znaleckého posudku není rekonstrukce Buštěhradu předražená
Fakt č. 2 – nebyl vypracován revizní znalecký posudek
Fakt č. 3 – žalobce omlouvá závěr znaleckého posudku mektáním o množství stěn či tloušťce omítek…
Fakt č. 4 – Dr. Rath je označován za vinného v rozsudku nad ostatními…

Protože soudce nemůže změnit závěr znaleckého posudku, je výslech znalce k tomu, aby se odstranily pochybnosti o správnosti posudku. K tomu došlo a přesto závěr zůstává – není předraženo. Nějaké mektání žaloby o tom, že 15cm tlusté omítky nejsou standardní, že normální je 2-3cm (ano, to platí o rodinném domu, ale ne o zámku a hlavně znalec měl tohle odhalit, ne?!) anebo že cena za 1m2 je sice OK, ale Buštěhrad tolik metrů nemá (znalec je asi zcela inkompetentní?!) – to jsou zásadní vady pro které by se musel dělat revizní posudek, pokud by soudce chtěl Dr. Ratha uznat za vinného předražením Buštěhradu.

Protože se tak nestalo, je vázán závěrem znalce (Buštěhrad předražen není) a musí tedy tak rozhodnout, že tohoto se “oblíběný obviněný” nedopustil. Pokud ale o vinně Dr. Ratha napíše v rozsudku nad ostatními a nemá pro to podklad, pak jde o extrémní deformaci důkazního procesu a dříve (odvolací soud?) nebo později (Nejvyšší soud, Ústavní soud, Evropský soud) to narazí.

Přestože mám za to, že Dr. Rath by za předražení lékařství v ČR měl sedět na doživotí, pak v žalobou předkládaných obviněních neshledávám žádný merit. Prostě ho soudí za něco, co buď neudělal, nebo ho za to nelze odsoudit.
(asi jako Al Caponeho dostali na daně, ne na to, že zabíjel lidi a často i veřejně, bejsbolkou před ostatními, aby ukázal, co si může dovolit…)

Ergo jde o jednoznačně politický proces.

B
Návštěvník
B

Nepochybně je to účelové vyšetřování, leč, bohužel pro Rusko, najít ve FIFA korupci je tak snadné, že mne nenapadá ani náznakem, s čím bych to srovnal. To je prostě jistota. Shnilejší instituci asi nenajdete.

trodas
Návštěvník
trodas

…ehm… co zkusit naše politruky?