Příchod uprchlíků na území Evropské unie prý není “nelegální“

Příchod uprchlíků na území Evropské unie prý není “nelegální“

Příchod uprchlíků na území Evropské unie prý není “nelegální“

    Poznamenávám, že neznám přesné a celé znění Evropské konvence o lidských právech (European Convention on Human Rights, ECHR), neboť jsem ji nečetl, nicméně z toho, co lze vyčíst z článku v BL „Příchod uprchlíků na území Evropské unie není “nelegální“ [1] mě běhá mráz po zádech. Z tohoto článku s odvoláváním se na zmíněnou konvenci totiž vyplývá, že státy EU nejen že dělají všechno špatně, ale dokonce se protiví „EKLP“! Možná přeháním když konstatuji, že uprchlíci na tom jsou z hlediska lidských práv a svobod lépe, než občané evropských států, do kterých „vlezli“.

Migrants-at-Calais.jpg
Hurá do Anglie, stopneme si kamion!

     Podle článku v BL organizace Amnesty international (AI) zjistila, že prý server Novinky zkreslily její zprávu, která neodpovídá skutečnostem když uvedly, že „Většina uprchlíků, s nimiž AI hovořila, přiznala, že se pokusili nebo chtěli pokusit o nelegální přechod hranic do EU“, což se prý nezakládá na pravdě. Příchod uprchlíků na území Evropské unie totiž „není nelegální!” Česká média by prý neměla šířit nesmysly (s čímž se dá plně souhlasit) a zkreslovat mezinárodní dokumenty, ale už méně lze souhlasit s tím, že příchod uprchlíků do Evropy není “nelegální”. Naopak, je (prý) legální, neboť, článek 3 EKLP (které je mimochodem i ČR signatářem) konstatuje, že:

Nikdo nebude podrobován mučení či nelidskému či ponižujícímu zacházení či trestání”. Osoba má na základě článku 3 právo požádat o ochranu přímo, protože státy mají zakázáno vracet osoby do země, kde mohou utrpět porušení svých práv podle článku 3.

     Aby toho nebylo málo, co oni mohou a evropské státy musí nebo nesmí, článek 31 konvence říká, že

Konvence o uprchlících z roku 1951 zakazuje státům, aby trestaly uprchlíka za ilegální vstup na jejich území, pokud je jeho účelem žádat o azyl. Základním principem Konvence o uprchlících z roku 1951 je zákaz vracení uprchlíků do situace, kde by mohl být ohrožen jejich život či jejich svoboda.

-France-immigratio_3079360b.jpg
Řidičům kamionů jde doslova o život, musí se zevnitř kabiny dokonce zamykat před nezvanými spolucestujícími…

Konvence o uprchlících z roku 1951 platí pro všechny lidi, bez diskriminace na základě rasy, náboženství či země původu.

Uprchlíci nesmějí být trestáni za vstup na území jiného státu. Konvence o uprchlících uznává, že při vyhledávání azylu může být uprchlík nucen porušit imigrační předpisy.

Konvence zakazuje trestat uprchlíky za porušování imigračních předpisů a zakazuje státům svévolně zadržovat uprchlíky na základě jejich úsilí získat azyl. Konvence především obsahuje četné záruky, že uprchlíci nesmějí být deportováni.

Konvence také definuje základní minimální standardy pro zacházení s uprchlíky. Uprchlíci musejí mít právo přístupu k soudům (to prý ČR porušuje), k základnímu vzdělání, právo pracovat a získat osobní dokumenty, včetně uprchlického cestovního pasu.”

    Z uvedeného vyplývá, že EU, její členské státy, vlády a občané by pak zřejmě měly držet hubu a krok, respektovat znění konvence a naplňovat její ustanovení. Zapomenout, že mají také nějaké svá, ale i mezinárodně uznávané práva, že existují také jiné platné mezinárodní smlouvy, normy a zásady, že v rámci EU existují také nějaké Schengenské hranice a neoficiální zemské či státní hranice států EU, zkrátka, že tyto státy by měly mít právo na vlastní existenci, obranu, ochranu a svůj národní život.

dadf002072dd76b152cc702cb06c644cb31dd2e5.jpg
Toto není obrázek z pásma Gazy nebo z Palestiny, to je kousek za humny, na maďarské hranici.

   Nicméně je potřeba si uvědomit, že tento článek pochází z Britských listů, které jsou známy svou náklonností ke všemu „správnému, spravedlivému, poctivému a pravdivému“, takže i jeho konstatování o zkreslené informaci z Novinek je třeba brát s patřičnou rezervou. Zda zpráva od AI je stoprocentně relevantní a odpovídá realitě, zda autor článku o zprávě AI je nestranný a objektivní, se lze jen domýšlet, nebo i zapochybovat. Faktem zůstává, že to, co vyplývá z Evropské konvence lidských práv, notabene pocházející už z r. 1951, bezprostředně nahrává těm, kteří uprchlickou anabázi zinscenovali a platili, těm, kteří mají své ambiciozní cíle zničit Evropu, její národní kultury, porobit si její obyvatele k obrazu svému, aby mohli vládnout nejen doma, ale i v deklasované a vyrabované Africe, Asii a v neposlední řadě i Evropě.

     Všechno nasvědčuje tomu, že i naši současní politici jsou touto konvencí nejen vázáni, ale zřejmě i (v rámci loajality) ji podporují, protože se dosud nikterak proti jejímu obsahu nepostavili. To, že vznikla již v r.1951 mělo své opodstatní ve smyslu existence uprchlíků, alias emigrantů z komunistických režimů na západ, nicméně od té doby uplynulo 64 let, podmínky a situace se změnily a jestliže dnes migrují miliony ve srovnání s jednotlivci či desítkami v poválečných letech, bylo by také nasnadě články konvence upravit či novelizovat na podmínky 21 století. To je můj názor.

 Jiří B a ť a , 20. prosince 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Merkelová: Statisíce prchlíků jsou pro Německo šancí do budoucna.
“K projevu, připojí anglické ale také arabské titulky. To proto, aby mohli projev sledovat i uprchlíci, kterých se letos v zemi zaregistroval více než milión.
Anglickými i arabskými titulky stanice už opatřila i vánoční proslov prezidenta Joachima Gaucka.”
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/390575-merkelova-uprchlici-jsou-pro-nemecko-sanci-do-budoucna.html
Ten černý obleček si k tomu vybrala proto, že je to pohřeb Evropy, nebo aby nám naznačila, jaká barva hábitu nás čeká?

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

4. RAJ-CH
” Pokud nesdílíte ty hodnoty (multikulturalismus), jste svobodní OPUSTIT NĚMECKO KDYKOLIV – POKUD NESOUHLASÍTE. (!)
Němscký hejtman Walter Lubcke, CDU
” ISLÁM PATŘÍ K NĚMECKU” ( Merkel)
https://youtu.be/Sx2haIRJHeY

Dežo
Návštěvník
Dežo

No už je asi jasné prečo Fico nechal odhlasovať “protiteroristický balíček”. Preč z EU nemôže (a ako dobrý eurosúdruh ani nechce). On dávno vie, žemu tých “umiernených a tolerantných” EU aj tak natlačí! Odmietnutie kvót bol iba vypočítaný predvolebný ťah so žmurknutím oka na EU, nič viac. Že potom po voľbách bude mega bordel tomu verte! Ale naivne snívať že tých 2500 nových policajtov niečo vyrieši je smiešne! Navyše teroristami vtedy už budeme my, keď budeme protestovať proti likvidáci nášho národa.
Čo je ešte horšie je že podľa aktuálnej rétoriky Nemecka a Luxemburska to môže kľudne viesť až k otvoreným ozbrojeným konfliktom v jednotlivých štátoch EU. Preto sa aj tak rýchlo formuje europolícia schopná zasahovať proti “neposlušným” krajinám. Bude Fico CHRÁNIŤ Slovensko (pre ľudí =”utečencov”), alebo Slovákov pre likvidáciou? No myslím že hlavne seba.
Ako kresťanská krajina je Slovensko jedna z priorít islamizácie a multikulti eurohajzli to chcú čím skôr dotiahnuť do konca.
A pamätajte do 5-7 rokov tu máme eurochalifát a šariju!
Na Slovensku je len jediná strana ktorá chce aby sme vystúpili z psychiatrie zvanej EU a to je bohužiaľ málo.

Oto
Návštěvník
Oto

Takže nelegálně jsme tu vlasně my co tu odjakživa žijeme!
EU podpindosníci se už otevřeně a zuřivě snaží rozpoutat občanskou válku v Evropě!
Užijte si posledních Vánoc!

To je jedno
Návštěvník
To je jedno

Pokud se podrobněji seznámíte s těmi různými deklaracemi o lidských právech, konvencemi o uprchlících atd., nemůže Vám ujít, že spolu vzájemně často dost kolidují. A pro ty případy je třeba vzít zdravý selský rozum do hrsti. Což se dnes bohužel neděje. Je jasné, že když nějaký muslim či exmuslim napíše nějakou knihu “hanobící” Islám, a pak je na něj vyhlášena fatva, že takové osobě musíme u nás poskytnout bezpečný azyl. O tom žádná. Když EU s 500 mil. obyvateli musí náhle čelit přílivu miliónů osob ze světa s několika miliardami chudých obyvatel, bez známé totožnosti, bez dokladů, k tomu všemu osob s ideologii “nahnědlou”, byť překrytou zeleným praporem, je opravdu EU povinna přijímat i tyto osoby? Navzdory téměř 100% riziku (jak eurohujeři říkají, “je to velká výzva je integrovat”), že do budoucna budou tito lidé mít tendenci porušovat všechny ty normy lidských práv a všelijakých deklarací původních domorodých Evropanů? Jdou ti lidé do EU právě kvůli jejím lidskoprávním normám, které chtějí pomoci dále rozvíjet… a ne kvůli penězům za nic z Evropských sociálních systémům (přičemž k tomu chtějí zneužít lidskoprávní normy, na které jinak kašlou)? A proč ti lidé neusilují, byť s naší pomocí, o vytvoření podobné civilizace u sebe doma? Když přijmeme třeba Salmana Rusdieho, je to naše pomoc jejich civilizaci, neb on svými myšlenkami může ovlivňovat tamní populaci, když však přijmeme ve velkém množství jejich nejvzdělanější a nejpracovitější lidi (jak tvrdí proimigrační agenda), je to ještě naše pomoc jejich civilizaci? A proč tito lidé raději nesedí ve své vesnici a tam nepoučují o lidských právech či špatnosti ženských obřízek atd. své sousedy? Proč to dělají na hranicích států EU?

free
Návštěvník
free

DNES: “Příchod uprchlíků na území Evropské unie prý není „nelegální“
ZÍTRA: “Zabrání vašeho bytu nebo domu uprchlíky bez střechy nad hlavou není trestuhodné”
A co se bude psát POZÍTŘÍ, nechci raději ani vědět.

wiKing
Návštěvník
wiKing

Jestli jsou (nelegální) MIGRANTI političtí “uprchlíci”, to je velká otázka. Nejdříve by to museli dokázat, a dnes už je zřejmé, že cca 95% migrantů jsou ekonomické vyžírky.
Jestli jsou evropské národy vázány nějakou zastaralou rezolucí či konvencí, potom je třeba ji v zájmu sebezáchovy a uchránění evropské kultury i sociálních výdobytků urychleně změnit. To je ale věcí politické reprezentace. A pokud v tomto “zástupci lidu” fatálně selhávají, neboť se evidentně nezodpovídají svým voličům a svým národům nýbrž někomu zcela jinému, pak je třeba urychleně vyměnit i je! Dříve než se jimi napáchaná škoda stane nevratnou!!! K tomu je zapotřebí probudit i nekonečně naivní a důvěřivou část voličstva, případně ty, jež se mylně domnívají, že jsou “nad věcí”. Úkol pro masmédia. A pokud tyto selhávají, nebo dokonce vědomně zrazují, musejí být volány k zodpovědnosti.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Gustáv Husák kdysi křičel ODCHATOVAT. A dnes se situace opakuje,že lidé,co vlastní kromě bytu nějakou nemovitost,budou postaveni před neomarxistický zákon,který přikazuje ubytovat nelegální diverzanty. USA má svoje NOVÉ DILEMA a odtud přijde NEOCHVĚJNÝ VZOR,jak to uskutečnit . https://www.youtube.com/watch?v=Cby5qXCIcGQ