Prezidentský duel – finále. J. Drahoš: “Prezident Zeman rozděluje společnost, je prezidentem...

Prezidentský duel – finále. J. Drahoš: “Prezident Zeman rozděluje společnost, je prezidentem dolních deseti milionů”. J. Drahoš: “Budu dobrým prezidentem, protože Miloš Zeman už nemá této zemi co nabídnout”.

Prezidentský duel – finále. J. Drahoš: “Prezident Zeman rozděluje společnost, je prezidentem dolních deseti milionů”. J. Drahoš: “Budu dobrým prezidentem, protože Miloš Zeman už nemá této zemi co nabídnout”

Kultivovaná atmosféra, kultivovaná moderátorka S. Witowská, kultivovaně a nestranně vedená debata, to vše je třeba na adresu posledního prezidentského duelu chválit a Česká televize tím mnohé překvapila. Když si k tomu přidáme prezidentského kandidáta J. Drahoše, který na rozdíl od současného prezidenta je vykreslován jako kultivovaný a slušný a jako ten, který do českého národa konečně vnese kulturu, vše bylo připraveno k tomu, aby prezident Zeman nějakou případnou nevhodnou či útočnou poznámkou vyzněl jako “buran z hospody” .

Ale opak se stal skutkem a jako nejen hloupý – ač s akademickým titulem, na kterém si tolik zakládá – ale i jako buran se předvedl právě J. Drahoš, zatímco M. Zeman svou vyrovnaností, přehledem, moudrostí a především obyčejnou lidskostí a slušností, se stal ukázkou státníka, a to státníka kultivovaného.

J. Drahoš první perlu předvedl hned v úvodu,když na dotaz, co by vyčetl prezidentu Zemanovi, odpověděl: “Že rozděluje společnost, protože je prezidentem dolních deseti milionů”. Na dotaz prezidenta Zemana, jestli tohle má být výtka, J. Drahoš potvrdil, že ano… No, tak to nevím, co se J. Drahošovi nelíbí na faktu být prezidentem dolních deseti milionů – chybí mu v tom snad “horních deset tisíc”, zvaných “pražská kavárna” a její zájmy chce J. Drahoš hájit?

Pak přišla dvě témata, kde J. Drahoš opět perlil a první bylo téma kancléře. A zatímco se J.Drahoš oháněl tím, že prezidentův kancléř Mynář dosud nemá bezpečnostní prověrku a že jeho kancléř bude mít bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně, na opakovanou otázku S. Witowské s tím, že národ má právo už před volbami vědět, kdo tím kancléřem bude, protože národ toho kancléře bude platit, odpověď nedal.

A dalším tématem, kde J. Drahoš nedomyslel odpověď, bylo téma referenda, obzvláště pak pro případ setrvání Česka v EU. Tady se J. Drahoš vyjádřil s tím, že referendum by povolil jen pro lokální záležitosti, ale v případě záležitostí státu jako celku by národu takovou důvěru nedal, protože národ těmto věcem nerozumí. J. Drahoš přitom ale jaksi zapomněl vzít v potaz, že do EU Česko vstupovalo právě na základě celostátního referenda a že logicky by i o případném vystoupení z EU mělo být rozhodnuto referendem. Ale podle J. Drahoše co platilo pro vstup, to už neplatí pro výstup – a to je velmi “demokratický” postoj.

A úplná perla přišla v závěru, když J. Drahoš dostal svou minutu přesvědčit národ, proč mají volit právě jeho: “Miloš Zeman už nemá téhle zemi co nabídnout, ale jeho poradci si mohou od této země ještě ledacos vzít a je třeba tomu zabránit” . Následovalo povídání o sociálních jistotách atd., ale to už bylo celkem jedno, protože zásadní otázka zní: Kde pan “slušňák” nechal morálku a čest, kde je ten “mušketýr Portoš”, když jeho volebními zbraněmi je jen kopání do soupeře a jeho jediným volebním programem odstranění soupeře?

J. Drahoše podporuje T. Halík i místopředseda Evropského parlamentu P. Telička, se kterými se J. Drahoš má v dubnu zúčastnit globálního summitu THE 2018 v Olomouci – foto a více zde

Nikoho znalého dění samozřejmě nepřekvapuje – J. Drahoš není o příštím prezidentování a je jen loutkou Schwarzenberga, Kalouska a spol k odstavení prezidenta současného, národ by se však velmi vážně měl ptát, co J. Drahoš Česku nabídnu poté, co by se mu porazit prezidenta Zemana – nedej Bože! – podařilo. Jak totiž i ze závěrečné debaty vyplynulo, tak nic. A jak ze závěrečné debaty rovněž vyplynulo – tak ani tu propagovanou kulturu a slušnost a místo ní jen křiváctví.

A tak jedinými slušnými v dnešní debatě nakonec zůstali S. Witovská a M. Zeman, který i přesto, že by měl mít plnou hlavu voleb a že J. Drahoš se právě rozplýval, jak asi to Zemanovi právě natřel, zcela lidsky a empaticky poděkoval moderátorce.

A už dodám jen tolik, že na facebooku M. Horáčka je veliká spousta kritických reakcí k závěrečnému vyjádření J. Drahoše a jedna je naprosto výstižná: “Být nerozhodnutým voličem, tak volím Zemana”. Tak nějak tak vidím dnešní finální duel.

-Pozorovatelka- 26.01.2018

Prosba redakce závěrem článku

V souvislosti se zpravodajstvím o prezidentské volbě bychom chtěli požádat a poprosit naše čtenáře, aby i tento měsíc zvážili finanční podporu našemu serveru. Nejsme veřejnoprávní médium, ani neziskovka napojená na fondy uhlobarona nebo cizí fondy. Stojíme a padáme s finanční podporou Vás, našich čtenářů. Pokud se Vám líbí, jak pracujeme a jaké informace přinášíme, přispějte nám prosím jakoukoliv částkou na naší obvyklé darovací stránce zde. Dobrovolný dar můžete zaslat na bankovní účet v ČR a v SR, na PayPal, Bitcoin anebo poštovní složenkou na účet v ČR nebo v SR. Podpoříte tím naši práci, investigativní novinařinu a zajistíte pokračování našeho nezávislého alternativního zpravodajského projektu. Moc Vám děkujeme!

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jarda
Návštěvník
Jarda

Ať žije Zeman!

Xerigordon
Návštěvník
Xerigordon

Jako ditě jsem slyšel, a to snad i v rádiu, parodii Husák u koryta. Teď zvolíme nového??

Lno
Návštěvník
Lno

Buď tam máte hrubku, nebo prostě jen nevíte,jak se jmenuje prezidentův kancléř…

Iva
Návštěvník
Iva

Kdo nic nedělá, nic nepokazí.
Mě zajímá obsah, ne překlepy.

Yintrovert
Návštěvník
Yintrovert

Opět brilantní vhled a analýza ☺ Z toho Drahošova šklebu jsem měl po náladě až do půlnoci…A tu jeho závěrečnou řeč nebudu raděj vůbec komentovat ☻

Paw
Návštěvník
Paw

Takze na jedne strane rozdeleneho Ceska Zemanem je tech 10 milionu a na druhe strane NULU. Takhle se rozdeluje narod !! Oh beda,
Dnesni doba se vyznacuje tim ze temer vsichni pronaseji spatne vtipy bez humoru.. Drahous je kyc, samoliby , povyseny , arogatntni a presne cim ovinuje Zemana sam Obnasi a velice predstavuje a reprezentuje. Fsechno na nem je Fchalesny.

Vašek
Návštěvník
Vašek

Nejdůležitější vzkaz včerejší (a nejen včerejší) diskuse:
Zeman – udělám vše pro zachování a upevnění suverenity českého státu
Drahoš – udělám vše pro zničení a rozbití českého státu
Voliči, je to na tobě!!!!!!!!!!!

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

musim rict, ze k memu prekvapeni CT zvladla tu debatu dobre. Nejlip moderatorka. Pan Drahos den pred volbami nerekl, koho by si privedl na Hrad za spolupracovniky. Hmm… to bude nekdo ” oblibeny”.V takovem pripade nema pravo rypat do Zemana ohledne jeho spupracovniku.
Mimochodem, rika se, ze ve volbach prezidentsky kandidat utoci tehdy, jeli ve vetsich problemech ☺. Ja Cechy znam. Neverim, naprosto neverim, ze drahos vyhraje. Nalepka obou kandidatu – slusny, hulvat, to je jen iuzorni nalapka od medii. Nikdo nevi, jak doma se svym okolim mluvi ” slusny” Drahos a ” sprosty” Zeman. To vse je jen umele nalepkovani. A s tou proti ruskou podlezavisti mi Drahous lezl na nervy. Ty jeho naznaky, ze by v otazve Krymu pomohli jeste vetsi protiruske sankce…jsou obchodni sankce proti Rusku v ceskych zajmech? Drahos kandiduje na prezidenta CR, ne na prwzidenta USA.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Co se USA týče, v tomto okamžiku už je Drahoš papežštější než papež, protože ani Trump si už nemyslí, že by Rusové Krym pustili. Za žádnou cenu.
Zeman, aby si nenaběhl, tak se přidržel oficiálního postoje EU a prohlásil, že to byla protiprávní okupace, ačkoliv to není pravda (ale vysvětlení proč to bylo regulérní je daleko za hranicemi chápání Drahoše i Witovské) a správně k tomu připodotkl, stejně jako v Bruselu, že fakticky Krym ruský je. A ještě k tomu dodal, že na protiprávnosti nic nemění ani to, že byl Krym Ukrajině darován. To taky není úplně pravda, ale on to říkal proto, aby dostal do hlav těch kdo to nevěděli, že Krym původně Ukrajině nepatřil.

Co se sankcí týče, na posledním fóru Putina s podnikateli, kdy Putin nabádal k rozvoji výroby a zemědělství padla otázka, jestli sankce vydrží ještě aspoň dva roky, aby se do toho vyplatilo zainvestovat. Putin odpověděl, že sankce budou ještě řádově deset let.
Za cenu zdražení potravin a některých dalších věcí si Rusko skoro všechno co předtím dováželo, začalo vyrábět a pěstovat samo. Kromě ananasů a podobných ptákovin, bez kterých se dá obejít.
Rusko se už loni dostalo na čelní příčky v exportu obilí. Proti SSSR příjemná změna.

Potravinová soběstačnost je velká věc a dává ohromné možnosti politikům.
Nejen že mě nemůže nikdo vyhrožovat, že mi něco neprodá, ale naopak já můžu nabízet spojencům a těm, které potřebuju přetáhnout na svou stranu, že jim pomůžu stabilizovat situaci v zásobování.
Na fotkách je to vidět – na každé krabici nebo pytli s potravinami je ruská a syrská vlajka a ruský a arabský nápis Ruská pomoc lidem v Sýrii. Tak se dělá politika.

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Pokud chceš být chudý jako Řek, poslušný jako Němec a úlisný jako Polák. Pak vol Drahoše. Pokud chceš každé ráno se svobodně nadechnout, klidně dělat věci co tě baví do teď.
Vol pana Zemana. Kdo nejde k volbám ať mlčí, jelikož u voleb můžeš sdělit svůj názor.

pavel
Návštěvník
pavel

já chci bejt obyčejnej čech co má rád hezký holky dobrý uzený dobrý pivo a chci mít hlavně klid na svou rodinu svou práci a svoje koníčky a to mi eu nikdy nezaručí tam je akorát buzerace a dluhy které bude muset někdo zaplatit

JiM
Návštěvník
JiM

Tak team na Drahošovi zapracoval, ne že ne. Ale té sociálni inteligence se nedostává. Sedět jak puťka v ringu a pak boxovat v salónu…. Skalní fanoušky to asi oslnilo, ale ty už jsou dávno lapeni

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Dobre shrnuto, pani Pozorovatelko. Strategie Zemana byt klidny a rozvazny myslim prinese ovoce, nebot perfektne kontrastovala s nervozitou a agresivitou “kultivovaného” profesora, ktery z profesora ma snad jen ty bryle …a i ty jsou falesné.

Docela jsem se bavil neuro-mimikou pana slusnaka, nad kterou zda se ze nema zadnou kontrolu. Ta krivka v jeho krivackém “usmevu” rostla umerne s mirou nervozity a to tak, ze chvilema jsem cekal, ze se mu usta zvrati naruby. Z toho vseho je citit, ze Drahos bude v normalnim zivote asi “pekna” svine. Neexistuji nekde nejaka “ocita” svedectvi od lidi, kterym kdy séfoval, nebo s kterymi “spolupracoval”? Docela by mne zajimalo, co si kdo o nem mysli.

kdokoli
Návštěvník
kdokoli

Nestaci to, co se delo kolem p. Olivy na akademii ved?

hanns
Návštěvník
hanns

v krátkosti zde: ……….Rozvraceč Oliva ze dne na den přišel o zaměstnání v akademii – jako, že už nezapadá do profilu ústavu. Lingvista, který tam dělal ředitele, a roky byl i předsedou Vědecké rady akademie. Tím se vyřešil i jiný problém – Karel Oliva uvažoval o kandidatuře v podzimních volbách předsedy akademie. S vyhazovem ta možnost však padla. Cyril Höschl je na tom lépe – působí totiž na univerzitě a na klinice. ……
zdroj: http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-drahos-kdo-je-to-drahos-dnh-/p_politika.aspx?c=A170921_192737_p_politika_wag

DžeiDžei
Návštěvník
DžeiDžei

Jeden titulovaný známý prohlásil, že hrozně nerad, ale volí Zemana. S panem Drahošem pracoval na akademické půdě a Zeman není takový křivák jako on.