„Premiére, vyvěste seznam proruských webů, spolupracujte s BIS. Republiku si rozvracet nedáme“...

„Premiére, vyvěste seznam proruských webů, spolupracujte s BIS. Republiku si rozvracet nedáme“ – požádala vládu Miroslava Němcová, členka ODS

„Premiére, vyvěste seznam proruských webů, spolupracujte s BIS. Republiku si rozvracet nedáme“ – požádala vládu Miroslava Němcová, členka ODS

U čtvrtečních interpelací na premiéra Bohuslava Sobotku jsem v jednu chvíli nevěděla, jestli spím nebo bdím a jestli to, co vyšlo z úst poslankyně Miroslavy Němcové, se mi jen nezdá. Paní poslankyně si vzala slovo, aby pohovořila na téma ruské propagandy v Česku, aby premiéra upozornila na jeho povinnost starat se o bezpečnost občanů a následně ho požádala o vytvoření a vyvěšení seznamu serverů a aktivit s tzv. ruskou propagandou. Když pominu, že svou řeč začala téměř estébácky tajemně slovy „Je to těžké téma“ a stejně jí i ukončila: „Chápu, že jsme uprostřed, v rámci možných věcí, které tady nemohou být naplno řečeny…“, tak obsah jejího vystoupení mě vrátil do časů, kdy jen strana a vláda určovala, co si mají lidé myslet. Posuďte sami ze slov poslankyně – členky ODS, tedy strany,  která má v názvu slovo demokratická (!):

Vážený pane premiére.

Je to těžké téma, máme málo času, ale přesto to zkusím. Chtěla bych se Vás zeptat, zda jste zaregistroval působení propagandistických serverů a různých iniciativ, které jsou podporovány z Ruské federace. Ptám se Vás na to, protože jako předseda vlády máte ústavní a další zákonnou povinnost  chránit suverenitu České republiky a bezpečnost jejich občanů. Pokud jste tedy takovéto propagandistické působení ruských – podporované z Ruska –nezaregistroval, můj dotaz zní takto: Jak hodláte zajistit, aby občané České republiky měli přehled o těchto serverech, o těchto iniciativách. Například některá média v České republice se tohoto úkolu chopila a na svých stránkách pro své čtenáře nebo posluchače nebo diváky zveřejňují některé tyto adresy – ať už je to například deník Echo, Svobodné fórum, v Reflexu mám dojem, nějaké takové informace jsem četla i v České televizi.

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli například vláda nechystá vypracovat takový seznam, vyvěsit jej na svých stránkách a průběžně jej aktualizovat jako jednu z možností obrany, kterou byste poskytl naši občanům. Druhá věc, na kterou se chci zeptat, zda připravujete nějakou kontrolu výdajů jednotlivých kapitol státního rozpočtu, spravovaných jednotlivými Ministerstvy tak, aby se nemohlo stát, že z peněz českých daňových poplatníků jsou placeny právě aktivity, které jsou řízeny z Kremlu proti suverenitě naší země a proti bezpečnosti českých občanů. Jako příklad uvádím ten časopis „Artěk“ (?), který zde vycházel a budiž ke chvále a cti pana Ministra kultury, že tato podpora byla zastavena. Toto jsou mé otázky a děkuji předem za jejich zodpovězení. Chápu to, že  jsme uprostřed,  v rámci složitých věcí, které tady naplno nemohou být řečeny, ale tak, jak jsem je formulovala, tak bych tu odpověď dostat mohla“.

Miroslava Němcová, poslankyně za ODS

Premiér Sobotka reagoval v tom smyslu, že vláda nemůže médiím nic nařizovat, že čeští občané mají svobodný přístup jak k médiím veřejnoprávním tak privátním a že je především na těch médiích, aby zprostředkovávaly informace objektivní a ověřené. Na serverech jsou i jiné informace, ale veřejnoprávní a privátní média se snaží informovat objektivně, a to i o krizi na Ukrajině, a mají významný podíl na trhu. Je také na občanech, aby si zodpovědně vybírali. Připomněl, že EU o problému ruské propagandy ví a pracuje na opatřeních.

Miroslovu Němcovou odpověď neuspokojila, k řečnickému pultu se vrátila a přidala na důrazu:

„Já zopakuji, že jsem se ptala na to, jestli vláda vyvěsí na svých stránkách seznam serverů, na kterých se šíří ruská propaganda. A za druhé, zda udělá pan premiér kontrolu výdajů jednotlivých Ministerstev tak, aby proti občanům České republiky nemohly být používány jejich vlastní peníze podporou právě těchto propagandistických aktivit. Ale k tomu ještě, jak jste zakončil, pane premiére, tak tu máme BIS. Ta ve své výroční veřejné zprávě dostupné všem, v kapitole 3 – „Kontrarozvědná činnost“ uvádí, že v případě ruské výzvědné diplomatické mise byl i v roce 2013 počet důstojníků pod diplomatickým krytím extrémně vysoký, navíc doplňován zpravodajci, kteří do České republiky cestují samostatně jako turisté, experti, podnikatelé… mají za cíl získat informace mezi novináři, členy parlamentní komise… BIS potvrzuje, že tady rizika jsou, informace sbírá a analyzuje je a je na vládě, aby s tím také něco udělala“

Premiér Sobotka podruhé reagoval asi v tomto smyslu: Média, která mohou být podezřívána z šíření ruské propagandy – a říkám podezřívána, protože ono se to těžko legislativně definuje – tvoří okrajovou část naší mediální scény. A je velmi těžké to odlišit od, řekněme tomu prezentace, jiných okrajových a možná i extrémních názorů. Protože když se podíváme na politickou scénu v České republice, tak ona do značné míry kopíruje tu různorodost hlasů a názorů, které se objevují v našich médiích. Je velmi těžké rozlišit, kdy tato média pouze zprostředkovávají politické názory. A média jsou i v České republice od toho, že zprostředkovávají  politické názory, které se například objevují pouze v Rusku, a snaží se je šířit do českého prostředí. Reakci zakončil tím, že vláda podniká všechny kroky, aby naše BIS pracovala pro bezpečnost občanů.

Celý obsah interpelace můžete vidět a slyšet v čase od 31.50 zde. Reakce premiéra Sobotky jsem interpretovala jen volně a budiž mu ke cti, že reagoval tak, jak reagoval. Řeč Miroslavy Němcové jsem citovala, protože z její  řeči, kterou tajemně formulovala slovy, že nemůže říci vše, jsem já pochopila takto:

  1. Jakákoliv kritika USA je zakázána. Kdo se jí dopustí, je agentem Kremlu, rozvracečem republiky a nebezpečím pro její občany, proto patří na propagandistický seznam a do hledáčku BIS. Ale ono stačí vyměnit USA za SSSR, místo “proruský seznam” napsat “seznam rozvracečů režimu” a místo BIS napsat KGB a nejsme opět tam, kde jsme byli?
  2. Podle Miroslavy Němcové některá média, na rozdíl od vlády, už velmi dobře plní svůj úkol, když seznamy propagandistických ruských serverů zveřejňují, vyzdvihla obzvláště deník Echo a neopomněla Českou televizi. Je skutečně paradoxní slyšet z úst poslankyně a dlouholeté členky strany, mající v názvu slovo demokratická, že média jako např. veřejnoprávní televize a deník Echo „se už ujala plnění tohoto úkolu“. Už chybí jen dodat: plnění stranického úkolu o platnosti jediné “pravdy”? A docela by mě zajímalo, jak se tato chvála „nezávislé objektivity“ líbí oběma zmiňovaným médiím…
  3. Svou interpelací Miroslava Němcová premiérovi sdělila, že suverenita České republiky a bezpečnost českých občanů jsou v ohrožení a pokud vláda neumlčí jiné názory, než jaké jsou v zájmech SSSR (pardon – v zájmech USA) měl by si premiér uvědomit, že tady máme BIS. Už chybí jen dodat: bude se zase dehonestovat, likvidovat a zavírat?

Bezpečnostní informační služba

Ráda bych se soudružky Němcové (nemohu jinak, než ji po její řeči takto nazývat) zeptala, jestli jí něco říká výraz „Jsem hluboce přesvědčen“. Použila jsem mužský rod, protože výraz velmi často zaznívá z úst mužské části naší politické scény, obzvláště Miroslav Kalousek ho  má v oblibě. A ač nejen on, ale celá  česká politická garnitura smysl těchto slov znehodnotila, nenapadají mě jiná, která by lépe vystihovala ty názory českých (a nejen českých) občanů, které se současnému režimu nehodí. V době internetu má každý přístup k informacím (a také k faktům), po kterých i bez existence jakýchkoliv serverů mnozí dospěli k hlubokému přesvědčení, že skákat tak, jak tentokrát USA pískají, vede nejen k nové totalitě, ale tentokrát i k válce.

A právě v tom mnozí spatřují skutečné ohrožení své bezpečnosti. Na rozdíl od politiků, kteří jsou „hluboce přesvědčeni“ opravdu jen za platy z kapes daňových poplatníků, tzv. propagandistické proruské servery žijí a existují jen ze skutečného přesvědčení, že politika USA vede svět do záhuby a z příspěvků těch, kteří v rámci demokracie a svobody slova k možnosti sdělovat tento názor přispívají. Jestli za tím soudružka Němcová vidí platy z Kremlu, pak mi jen potvrzuje, že jiné přesvědčení, než odvozené od koryta, nezná (což ostatně u soudruhů nepřekvapuje).  Soudružce Němcové zřejmě nedošlo, že za nesouhlas s politikou USA si mohou USA samy a že Kreml (a všichni jeho agenti, k jejichž existenci se nevyjadřuji, protože o ní nic nevím) v tom hraje až druhořadou roli .

A aktuálně mám na soudružku Němcovou ještě jeden dotaz: Obama se právě historicky dohodl s Íránem (zde), Netanjahuovi a s ním velké části vlády USA se to nelíbí (zde), shrnuto: vláda USA není jednotná. Nyní se dá soudit, že právě zvítězila ta její část, která je pro uznání Palestiny, o které když se v OSN hlasovalo, tak Česko jako jeden z devíti států světa a jako jediný stát Evropy (a po boku Izraele jediný mimo americký kontinent) bylo proti:

Česko hlasovalo proti uznání Palestiny za nečlenský stát OSN

Podle které části americké vlády teď bude Česko tančit?  Snad v tom soudružka Němcová a média plnící úkoly na způsob Rudého práva mají jasno…

– Pozorovatelka – 4. 4. 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
AlešK
Návštěvník
AlešK

Že je chlap dospělý poznáte podle toho, že se chová galantně i k té ženě, kterou by nejraději kopl do prdelepaniněmcová. Žďársko… drsná, tvrdá Vysočina. Zdejší políčka rodí jenom kamení a také proto kraj plodí tvrdý lid, tvrdý, ne natvrdlý. Holt paniněmcová, vy jste ta čestná výjimka.

Ich bin Ja
Návštěvník
Ich bin Ja

Jako voli jdem za prvním v řadě ….

Vlastik
Návštěvník
Vlastik

😀 Konečně nezávislé zpravodajství v ČR. Přeji ruským agentů GRU a FSB hodně úspěchů v odhalování pravdy. To paní Němcová spolyká hrst prášků a bude ji to prd platný. Ono totiž ani veřejné označení tzv “proruských webu” nepomůže, protože jak řekl soudruh Brežněv na 12 sjezdu KSČ v roce 1962 “Наша дружба, прочна и нерушима! Такой она останется на всегда!”

Marie
Návštěvník
Marie

Sodružka M.Němcová by měla odejít domů vařit špagety.

Odejděte soudružko domů vařit .

Numizmatik
Návštěvník
Numizmatik

Naprostá katastrofa. Tito ukázkoví kolaboranti se ohánějí hesly typu “republiku si rozvracet nenecháme” ?! K smíchu..modrá pakáž, která po převratu přelezla ze sovietského análu do toho amerického, ale aktivními svazáky zůstali i nadále. Tato pátá kolona republiky úspěšně rozbila silné průmyslové Československo, zničila zemědělství, obranyschopnost, rozkradla a rozprodala státní majetek do rukou cizinců a z občanů nadělala levné montážní dělníky pracující pro západ za nejnižší minimální mzdu z celé unie, pokud tedy vůbec mají to štěstí a práci mají, a teď tu tito lidé budou plácat takovéto fráze??A to tvrdím jako někdo, kdo vyrůstal po revoluci v duchu havlismu a s vědomím, že vše americké je “cool”.. Bohužel není..post-komunistické slovanské země budou západu vždy sloužit jako kolonie levných dělníků a bude nám sem odkládáno nadbytečné zboží a nekvalitní potraviny, ovšem za stejnou nebo vyšší cenu..

Stefan
Návštěvník
Stefan

pani poslankyni by som rád pripomenul, že mala by začať v poslaneckej snemovni aj vykrikovať, že republiku si rozkrádať nedáme! Lebo toto, čo ona vykrikuje, už Husák vykrikoval, takže nech je aspoň originálna, keď nemá na viac!

ljubopyt
Návštěvník
ljubopyt

nemohli by jste zminovaný “seznam” prosím publikovat zde, rád bych si přečetl to co jí (a nejen jí) tak vadí a nemusel to hledat. děkuji

arnošt
Návštěvník
arnošt

Šapiró, Šapiró …..chtěl by vládnout,… musel sáhnout,
hloubjeji, hloubjeji…. nekoupil si naději,…musel táhnout,
Šapiró, Šapiró

Barry
Návštěvník
Barry

Paní Němcové to ví,protože já jsem na některých tzv.serverech zjistil protiruské,proamerické a dokonce protidemokratické tendence. Když jsem se zeptal,kdo je vlastníkem serveru a pár nepříjemných ortázek, blokli mi diskuzi….. PS: Takové servy často začínají tím,že v příloze novin (které málokdo zná) psal komentátor AB o faktu,co pronesl jeden vysoký úředník DX. Další politolog FN si myslí,že jde o…atd a udělají z toho přípravy slabého Ruska k toku na svět. Dají li takové dvě zprávy denně mezzi 10-20 hlavních,po půlroce tomu budete věřit taky,pokud nejste Pampalini. PS: děkuji BISce za dohled….nemyslete,je stálý a jsme tam skoro všichni. Jen se ta agentura nejmenuje přesně BIS……

Dutka Zdeněk
Návštěvník
Dutka Zdeněk

Zakonzervovaný soudruh v praxi. Tím že po převratu přeběhly spousta “komunistů” do nově vznikajících stran očistila tuto stranu(KSČ) z nejhoršího povlu. Bohužel to bylo tak, že nám kariéristé začali vládnout i po 89 roce znovu. Tak je tomu až na málo vyjímek dodnes.

Rudolf
Návštěvník
Rudolf

Ona Němcová je pouze zhrzelá neúspěšná kandidátka na prezidenta.Celé to uskupení tlup ODS,TOP 09 a dalších si prostě jenom dělá kádrový profil u skčka z ambasády USA v Praze.
Je od ní drze,když veřejně prohlašuje ,že REPUBLIKU SI ROZVRACET NEDÁME.Jak se může tato NÁNA tímhle heslem ohánět.Celé to její uskupení má lví podíl na rozbití,rozkradení naší republikyTito vlastizrádci by měli být na svých srazech pochytáni a okamžitě vsazeni do kriminálu.Když je nikdo nevolil ,tak proč neustále se vyvalují u koryt a škodí národu?

Numizmatik
Návštěvník
Numizmatik

Tesat do kamene pane Rudolfe!!

Mira
Návštěvník
Mira

Protože ta osoba, nebudu psát ženská tím bych ostatní ženy urážel, má vymytý mozek a je šaškem a loutkou té americké bandy křiváků .