Pražské koleje VŠCHT blokují studentům přístup k AE News, demokracii si prý...

Pražské koleje VŠCHT blokují studentům přístup k AE News, demokracii si prý rozvracet nenechají!

Pražské koleje VŠCHT blokují studentům přístup k AE News, demokracii si prý rozvracet nenechají!

Jak nás před chvílí upozornil do redakce jeden z našich čtenářů, jeho syn, který studuje v Praze na Vysoké škole chemicko-technologické, mu nahlásil znepokojivou informaci, že se mu už nedaří připojit z pražských kolejí Volha (jak provokativní název pro koleje v dnešní době, že?) na náš server, protože administrátor kolejní sítě přístup na náš server studentům zablokoval. Ano, takto funguje na některých vysokých školách v ČR akademická svoboda vyjadřování. Ještě bychom mohli některé studenty naočkovat tou ošklivou ruskou propagandou, takže administrátor kolejí rovnou přístup na AE News zablokuje. Na jedné straně je to dobrá vizitka toho, že asi opravdu děláme naší práci dobře, na straně druhé je to pouze důkaz toho, že o nějaké demokracii si studenti vysokých škol v ČR mohou nechat jenom zdát.

Studentům kolejí Volha se zobrazuje tato hláška, pokud se zkouší připojit na Aeronet.cz

Hlášení firewallu je přitom opravdu humorné, protože student na koleji Volha v Praze, který se pokusí na Aeronet přistoupit, se dozví zajímavou informaci, že stránka byla v databázi webů na firewallu zablokována, protože je zařazena ve skupině webů, které obsahují potenciální kriminální činnost, humor a komiksy. Dámy a pánové, kdo z vás to má? Těch komiksů od Marvelu, kolik tu máme a toho humoru (o globálním chudnutí, nebo o neziskovkách), to prostě nemá nikdo. A píšeme tu pravdu, no to je dnes zločin a kriminální aktivita. Takže, šup, šup, zablokovat stránky, aby se nikdo od nás nemohl nakazit. Demokracii si podpindosníčci z neziskovek a pražské kavárny rozvracet nenechají. Zajisté se nechali inspirovat seznamem proruských závadných webů. Studenti to potom řeší tak, že se musí ilegálně z VŠ kolejí připojovat na náš server přes kryptovaný tunel VPN. Jako disidenti z Číny, když si chtějí vlézt na necenzurovaný Google. Česko snese fšecko, ale Aeronet nesnese.

Tento krátký článek považujte jenom za informační perličku k pobavení a k odlehčení, protože těm komiksům a humoru v blokaci firewallu se musím opravdu smát. Nevíme, jestli Správa účelových zařízení VŠCHT, která má koleje na starosti [1], spolupracuje s útvarem CTHH paní Romancovové, že blokují studentům přístup k alternativnímu webu, ale minimálně to znamená, že někdo nechce, aby budoucí elita národa čerpala informace z alternativních webů. Studenti technického zaměření mají ale možnost využít VPN přístupu a dostat se k nám přes kryptovaný tunel OpenVPN, pokud si zvládnou zajistit VPN providera. Kdokoliv se chce dnes dostat na jiné servery, než jsou ty mainstreamové, tak aby pomalu vstupoval do ilegality.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
r.m.
Návštěvník
r.m.

Tyhle služby pro koleje zařizuje samostatná hospodářská jednotka Správa účelových zařízení VŠCHT. Podle mých skušeností z Kolejí a menz Karlovy univerzity jsou tyhle příspěvkové organizace prolezlé zmodralými protekčními a tím pádem neschopnými soudruhy. Bez převratu by pilně zdobili rudé nástěnky a hajlovali levicí.
Ty baráky se jim zevnitř rozpadaj. Vnějšek zakrývají nové zateplovací panely, uvnitř je vybavení a infrastruktura made in Husákova ohrádka.
Nový režim žije stále z toho, co postavil předchozí režim, jen se naučili používat barvičky a na hajzlících je toaletní papír.

senil
Návštěvník
senil

Cenzura běží v Evropě na plné obrátky. Teď už i v Čechách. Nejhůř je na tom Švédsko, tam vám hrozí vězení za to, že upozorníte, že migranti močí a kálí na ulici. Tak špatně na tom ještě nejsme. Ale časem možná budeme. Bohužel.

http://www.epshark.cz/clanek/97/migranti-zapaluji-auta-moci-a-kali-na-ulicich-ve-svedsku-je-to-hate-speech

Vasek
Návštěvník
Vasek

Paradoxní je ze vedouci výpočetního centra VSCHT je stara struktura a bývalý milicionar.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Nahoře o tom píšu, jsou zatím všude, kde tečou dotační peníze, tam se drží jak klíšťata. Pod sebou pak hromadí podřízené zásadně blbější než oni.
Například i děd slavného Ondřeje Kundry měl takového koníčka. Velel jednotce Lidových milicí v centru Prahy. Zřejmě někde tam, kde současný Kund*a bydlí. Dřív jsem do Respektu občas zašel za bývalými kolegy z Lidovek a tak podobně, takže ta pomluva:-) má svou informační cenu))).

Jan Kádek
Návštěvník
Jan Kádek

Převládající část profesorů na vysokých školách (a to téměř ve všech státech světa) jsou
zednáři! A to ne “pouhá” desetiletí, ale už staletí.. Z tohoto faktu pak plyne všechno ostatní!
http://WWW.SPIKNUTI-PROTI-CIRKVI-A-LIDSTVU.COM

David
Návštěvník
David

Na ČéTe v diskusi Hydepark jsem byl taky demokraticky, tak nějak havlicticky smazán za upozornění na propagandu ze strany ČéTé! Za toto! – https://www.youtube.com/watch?v=_ZsBa4mVafY
To je ta jejich Pravda a Láska!
Akorát hodně pokřivená a znásilněná!

Petr
Návštěvník
Petr

Na VŠCHT jsem studoval. A jednou mi ten jejich “úžasný firewall” zakázal vstup na sciencedirect (databáze vědeckých čláknů a prací), zatímco na stránku xhamster (rozkošná videa křečků) mě to pustilo bez problému.
Tím chci říct, že ne za vším je nutno hledat nějaké politické a podobné motivy.. Prostě špatný firewall a neschopné oddělení IT (koho je ochotná škola zaplatit, toho tam má).

Šárka
Návštěvník
Šárka

Nutno podotknout (a na kolejích VŠCHT jsem bydlela), že na všechny stránky, které byly blokované připojením přes kabel se dalo dostat na Sázavě na wifi…

Viktor
Návštěvník
Viktor

K tomuto mám jen jednu zásadní otázku: co znamená “v Praze na Vysoké škole chemicko-technologické Českého vysokého učení technického”? Vysoká škola chemicko-technologická v Praze je zcela samostatná vysoká škola, letos slaví 65 let samostatnosti. Takže označení “Českého vysokého učení technického” je naprosto zcestné. Chcete-li nějaký subjekt kritizovat, mohli byste ho alespoň správně nazývat.

Septimek
Návštěvník
Septimek

Na koleji Volha jsem žil přes 5 let (do podzimu 2016) a k tomuhle článku bych měl pár poznámek… Za prvé, VŠCHT Praha už pěknejch pár desítek let nespadá pod ČVUT, ale je samostatnou univerzitou, ale to jen tak naokraj, podstatnější je za druhé… Z důvodu volného přístupu z kolejí přes školní licenci k mnoha placeným článkům a vědeckým zdrojům (sciencedirect, reaxys, scifinder, apod.) je požadavkem těchto společností kolejní síť chránit proti vnějšímu přístupu. To je prováděno pomocí proxy serveru poskytovaném společností McAfee, na kterém jsou nastaveny kategorie stránek, kterou nejsou přístupné z kolejí (hlavně kvůli potencionálnímu virovému riziku). Z toho vyplývá, že ani vedení kolejí, ani VŠCHT, ani administrátor kolejní sítě nezablokovali vaše stránky, ale společnost McAfee, jedna z největších antivirových světových společností, vyhodnotila vaše stránky jako potencionálně škodlivé a nebezpečné (když se podívate, jste zařazeni v kategorii “potenciální kriminální činnost, humor”. Tzn celý tento článek je velmi scestný a opírá se o nesprávné úvahy a data a pan šéfredaktor radši co nejrychleji dělá ublíženého, než aby se obtěžoval dělat svou práci a zjistit si fakta.

Stepa
Návštěvník
Stepa

Ten pocit, když jste právě teď na VŠCHT koleji…k nezaplacení =D