Pražská kulturní fronta chce Alexandrovcům zakázat zpívat v Česku, protože prý propagují...

Pražská kulturní fronta chce Alexandrovcům zakázat zpívat v Česku, protože prý propagují ruskou armádu. Výkvět kavárenských podpindosníků chce po Zaorálkovi, aby Alexandrovcům neudělil víza!

Pražská kulturní fronta chce Alexandrovcům zakázat zpívat v Česku, protože prý propagují ruskou armádu. Výkvět kavárenských podpindosníků chce po Zaorálkovi, aby Alexandrovcům neudělil víza!

Na vědomost se dává, že jsme vážně vojensky ohroženi Ruskou federací. Podle dostupných informací se připravuje k nám vtrhnout horda přibližně stovky ruských mužiků a děvušek, příslušníků Ruské armády, kteří budou v různých městech ČR (na štěstí ne zbraněmi, ale jen propagandisticky) masakrovat mozky našich občanů, neboť tímto způsobem hodlají oslavovat sovětskou a ruskou armádu, stejně tak jako zahraniční politiku a všechny války vedené jak Sovětským svazem, tak Ruskem!

      Aby nevznikl dojem, že šířím poplašnou zprávu, upřesňuji tuto informaci  v tom smyslu, že se jedná o legendární Ruský armádní sbor Alexandrovců, který se chystá na svou další pouť do Česka.  Jak to však v poslední době bývá, ne všem občanům ČR se to ale líbí. Někteří z nich [1] mají na paměti, že Alexandrovci jsou armádním souborem, který mimo jiné podporoval okupaci ukrajinského Krymu a jeho příslušníci se prý také nijak nevymezovali ani proti některým krokům syrského prezidenta Bašára Asada. Žádají proto ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, aby těmto pěvcům a tanečníkům nenechal udělit víza.

   To je opravdu vážný důvod, který by měl asi ministr zahraničních věcí pan Zaorálek respektovat, srazit kramfleky a bez dalšího okamžitě učinit opatření, aby  se k nám tito propagandisté ruské, prokrymské a proasádovské politiky nedostali. Tento soubor je totiž, světě div se,  součástí ozbrojených sil Ruské federace, takže podléhá ministerstvu obrany. Není tak jen „obyčejným“ hudebním tělesem, jak by  se zdálo, ale i propagandistickou institucí, která oslavuje sovětskou, ruskou armádu, stejně tak jako ruskou zahraniční politiku! A toho bohdá nebude, aby nám tady „Rusáci“ dělali nějakou  propagandu. Dost na tom, že je jí všude plno až tak, že si     s ní už ani nevíme rady.

      Chápu vás pánové a dámy, kteří jste podepsáni pod výzvou  ministru zahraničí Zaorálkovi s požadavkem na neudělení víz. Jenom  jaksi nechápu, proč stahujete kalhoty, když brod je ještě v nedohlednu. Nicméně rozumím snaze už preventivně učinit vše, aby ke vstupu těchto propagandistických, ideologicky a i vojensky nám nepřátelských diverzantů vůbec nedošlo. Přece nemůžeme dopustit, aby nám tady  v českých a moravských městech řádili, notabene s požehnáním vlády, nějací příslušníci Ruské armády. Dost už bylo Rudé armády, že?

     No nic, každý jsme nějaký a kromě toho také máme právo s tím nebo oním nesouhlasit, vyjádřit svůj názor. Máme přece demokracii a také svobodu slova.

Pak ovšem v této souvislosti bych se rád  iniciátorů tohoto požadavku, resp. žádosti zeptal, zda vám nevadí již několikanásobné provokační, propagandistické a demonstrativní průjezdy a pobyty vojáků US army, kteří k nám, na rozdíl od tanečního souboru Ruské armády, přijíždí nejen v mnohonásobné početní přesile, ale i po zuby ozbrojení, k použití vybavenou nejmodernější vojenskou technikou. Nebo máme tyto, pro většinu občanů ČR nežádoucí hosty chápat jako nositele a bojovníky za mír ve světě? Co pohledává armáda USA v Evropě blízkosti ruských hranic? Jsou snad Spojené státy přímo ohrožovány a kým? Ruskem? Rusko, resp. její armáda je snad u hranic USA? Že si toho dosud nikdo nevšiml!

Tomasz Peszynski, jeden ze signatářů výzvy Lubomíru Zaorálkovi.

    Vám zřejmě přijdou mnohem více nebezpeční tanečníci a tanečnice, nebo chlapíci s balalajkami a dalšími hudebními nástroji! Jste snad už natolik morálně zpitomělí a připosraní z potenciálních úspěchů ruské politiky (a neúspěchů té západní), která místo aby podle vašich představ se plazila po kolenou před americkými orly, bankéři a establishmentem Bílého domu, tak si ještě dovoluje určovat světovou politiku? Vám vadí, že situaci v Sýrii usměrňuje ruská politika a ne války chtiví Američané, vám vadí jak zdůrazňujete, že sankcemi postižená ruská ekonomika nestrádá tolik, jak jste si někteří představovali? Zkrátka, že  se nepodařilo ruského medvěda zahnat do kouta a USA si nemohou dělat vlastní imperiální, proti evropskou, proislámskou, resp. proimigrantskou politiku.

     Pánové Bílku, Majznere, Sigmunde, Kalvodo, Bláho, Jesenský a zvlášť pane Peszynský, stejně jako dámy Štrachová, Číhalová, Honzíková, Jiskrová, nechci a ani nemohu zakazovat nebo vyžadovat, na rozdíl od vás, změnu vašeho přístupu k situaci, která nastane vystoupeními výše citovaného vojenského souboru Ruské armády v Česku. Jen si prosím uvědomte, že názor lidí v počtu který představujete nebo zastupujete, má asi stejnou validitu jako nesouhlas nebo nevole pěstitelů vín   s nevlídným, pro ně nežádoucím počasím. Nicméně jste se v souladu se zákonem rozhodli veřejně protestovat, čímž jste se u většiny občanů totálně nejen odkopali, ale i zesměšnili a věřte, že si svým počínáním nezískáte ani popularitu, ani přízeň či podporu občanů. Vaše věc. Nepřeji nikomu nic zlého, držím se ale přísloví: Kdo chce kam, pomozme u tam!

Jiří B a ť a , 20. dubna 2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Tetka Bielická-CIgereje
Návštěvník
Tetka Bielická-CIgereje

lepšie by bolo keby “pražská kavárna” zakázala spievať posranému pochcanému šajzenbergovi českú hymnu
https://www.youtube.com/watch?v=2w1pAJ6M48E

Moravák
Návštěvník
Moravák

Hudební soubor “Alexandrovci” je špičkové mezinárodně uznávané hudební těleso, které jezdí po celém světě , po všech kontinentech tedy obydlených. A nikde proti jeho vystoupení kulturní občané neprotestují .Ten pán v tom třičku s Havlem by si měl uvědomit, že i sám Havel tento soubor uznával a za jeho prezidentování Alexandrovni u nás vystoupili tuším dokonce dvakrát . Nikdo nenutí kulturní barbary aby na jejich koncert šli. Pro ostatní je to skutečný kulturní zážitek. Více nemá cenu něco dodávat.

zdeněk
Návštěvník
zdeněk

dobrý den, je to odporné, zoufalé, hnusné, navíc nedávno ztratili 60 nebo kolik členů při letecké katastrofě, což byl jistě ter čin … ten polák … co se k nám sere, jistě, za prachy pšonek udělá cokoli, a havloidi …. co říct … je mi smutno

Moravák
Návštěvník
Moravák

Když je někdo jako ten pšonek kulturní barbar nedá se skutečně nic dělat. Je mi ho líto.

Vechtr z Protivína
Návštěvník
Vechtr z Protivína

Ten zjev v černém tričku s ještě větším zjevem na tričku ve žlutém sluníčkovém poli je ostudou lidství. Naštěstí ostatní lidé vyprodávají sály a stadiony tohoto skvělého uměleckého seskupení. Ať žijí Alexandrovci, ať žije Rusko.

M68
Návštěvník
M68

Alexandrovci jsou ukázkovým nástrojem ruské propagandy tvářící se jako kulturní obohacení .Nevím jestli jim přímo zakázat koncertovat v CZ ale možná před každým koncertem vysvětlit o co jde a co je toto těleso zač .

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

V teto optice by tedy bylo potreba vysvetlovat i Umelce typu Bob Dylan/ Zimmerman, Madonna ( a to jsem je v puberte obdivovala…), satanistky jako Lady GAGA, Katy Perry, a vsechny akce “dobrocinnych” “kulturnich” Sorosovych neziskovek 😉

Vechtr z Protivína
Návštěvník
Vechtr z Protivína

Já si myslím, že vy jste ukázkovým nástrojem lidské tuposti, omezenosti a nabobství. vysvětlovat, co je těleso zač? Ano, jsou to hrdinové, kteří i přes ohromnou tragédii, co se jim stala při letecké katastrofě se bleskově dali dohromady a předvádí stejně vynikající umění, jako jejich zemřelí druhové i předchůdci za 2. světové války. Je to nesmrtelný soubor, na rozdíl od vás, chudáku

zdeněk
Návštěvník
zdeněk

prostě je to pěvecký sbor ruské armády …. mít je us, posereš se obdivem??? divný systém hodnot … ale oni mají být nač pyšní, a my můžem jen poděkovat, jinak vše hezké

r.m.
Návštěvník
r.m.

Polský Ukrajinec Peszynský – to víte, v Praze o kloudnou práci nezavadil…Havlismus má jako brigádu.

Vlastimil Čech
Návštěvník
Vlastimil Čech

Alexandrovci jsou dle mého mínění prvotřídní umělci. Takový soubor na světě jinde není? myslím. Doufám, že se mi podaří dostat vstupenky.
Měli by ti suplikanti zamini-mu Zadolárkovi připomenout smrt hudebníků při havarie letadla do Černého moře. Už jenom s ohledem na ty jejich mrtvé kolegy by se měli suplikanti trochu zastydět.
Bezvadná muzika, jaké není v tom druhu rovno… No nic, člověk se podívá na jejich führera s malůvkou Zrzavého Hradního Skřeta (Vency Flašky) na břiše a je jasno… Vrána k vráně…
Ech, zkazili jste mi den, pindosové…

M68
Návštěvník
M68

Jednoznačný souhlas s požadavkem na zákaz vystupování souboru propagujícího imperiální politiku Ruska , před kterým je nutno mít se neustále na pozoru . Stejně tak bych byl proti vystupování hudebního souboru wehrmachtu navazujícího na 2 sv válku .

Jinotaj
Návštěvník
Jinotaj

Zalez ty jeden smrdutý plivači jedu. Tvá demagogie smrdí napříč celým vesmírem hňupe.

Xawer
Návštěvník
Xawer

Ty imbecilcil, že sa nehanbíš žiť!!!

šotek
Návštěvník
šotek

Panebože, lidská blbost nezná míry!! Máš rozoumek čtrnáctidenního štěněte!!

mimirek
Návštěvník
mimirek

Zkontroloval nekdo, jestli US chlapici nacpani do plechovek tahnouci pres celou republiku meli vsichni platna cs. viza. A taky jestli na tuto demonstraci – sily – meli od vnitra platne povoleni

Jajka
Návštěvník
Jajka

Na Plutu by se divili …