Pražská kavárna je v panice – J. Fištejn: “Za děním v Turecku...

Pražská kavárna je v panice – J. Fištejn: “Za děním v Turecku je hanebný plán Obamy”. O čem bylo video “Boom!” A co spustil brexit

Pražská kavárna je v panice – J. Fištejn: “Za děním v Turecku je hanebný plán Obamy”. O čem bylo video “Boom!” A co spustil brexit

Už dlouho mě nic tak nepobavilo, jako komentář publicisty Jefima Fištejna na téma nezdařeného pokusu o převrat v Turecku. Podle Fištejna, komentátora Svobodné Evropy, má nyní největší radost z vývoje událostí Rusko, které získalo v Erdoganovi zavázaného spojence. Naopak hanebnou roli podle Fištejna sehrává Západ, zejména USA. Ty prý mají na triku za poslední dobu tolik přešlapů, že už komentátor začíná věřit, že se jedná o hanebný a dobře utajovaný záměr prezidenta Obamy.

„Zdá se, že Spojené státy Turecko prohrávají,“ povzdechl si Fištejn. Hodně to prý vypovídá o zahraniční politice současného prezidenta Obamy.

Turecko podle něj posledních sto let bylo díky armádě prozápadní a poté, co se to prezident Erdogan pokusil změnit, představoval prý nejspíš i poslední neúspěšný puč zoufalý pokus vrátit Turecko na Západ.

Fištejn navíc vyjádřil přesvědčení, že na prozrazení puče Erdoganovi, který se tak na něj připravil a okamžitě spustil protiúder, mělo zásadní roli Rusko. „Z toho vyplývá, že Erdogan za svou další politickou existenci do značné míry vděčí Rusku, které nepochybně nepředalo tak výbušnou informaci zadarmo,“ obává se.

Rusko podle něj i v jiných oblastech velmi těží z toho, že USA opouštějí své pozice v důsledku „stahovací“ politiky prezidenta Obamy. „Co je z toho záměr a co dětinství, to neumím říci. Obama je příliš vzdělaný člověk na to, aby byl tak naivní. Je to spíše dobře utajený záměr,“ ohromil Fištejn.

Kráceno ze zdroje zde.

Při čtení se mi chtělo říct : “No, blik, konečně ami-hujerům dochází, že vliv USA končí”, ale nemohu to říct, protože ani Fištejm nic nepochopil. Ono totiž v Pražské kavárně (tím myslím zaryté fanoušky USA) stále existuje představa, že globální politika – rovná se politika USA.

A nějak jim nedochází, že už před vznikem USA existovala politika, která sleduje “vyšší zájem” – zájem ovládnout celý svět, tzn. zájem globalistů. A je to tato “vyšší politika”, která Spojené státy jak stvořila (resp. vytvořila z nich světového policajta, který cca 200 let vystupoval za globalistické zájmy), tak je to dnes stejná politika, která Spojené státy hází přes palubu. A že jestli někdo tyto vyšší zájmy zastupoval už před vznikem USA, byla to Británie, ta ovšem ve stylu “Británie je hlava, USA jsou svaly”.

Čínský prezident v Británii a v USA

Proto k pochopení “hanebného a dobře utajeného plánu Obamy” je třeba se nejdříve podívat na to, co se už předtím přihodilo “hlavě” – Velké Británii. A jestli si někdo myslí, že to bylo pouze vstřícné gesto Camerona a dokonce britské královny, co je vedlo k přijetí čínského prezidenta s takovými poctami, jak se stalo na podzim loňského roku, pak je velmi naivní.

Video – výklad symboliky návštěvy zde

A kdo si myslí, že to byla dobrovolná aktivita Británie, ten by si měl připomenout, že tomu předcházel vznik čínské AIIB v březnu loňského roku, kde velmi oslavnou řeč na adresu Číny pronesla šéfka MMF Lagardeová a že to byl ten hlavní zlomový bod, kterým globalisté předávali žezlo světa Číně.

Dále by si měl připomenout, že následně čínského prezidenta se stejnými poctami přijal i Obama

A pokud pořád věří tomu, že Británie a USA tak učinily zcela dobrovolně, tak to opět svědčí o velké naivitě.

Brexit

A přišla další událost: Cameron, který pro Británii vybojoval všechny možné i nemožné výjimky v rámci EU, přestal na její odchod tlačit. Ale protože ve “vyšším zájmů”, tzn. v zájmu globalistů, odchod Británie z EU byl (a jak jsem dlouho a dávno předtím tvrdila, N. Farage měl splnit roli spouštěče), Cameron dostal přes akci Panama papers varování, aby referendum rozhodně uskutečnil. A tak kromě toho, že se za odhalení Panama papers velmi kál, tak především poslušně uspořádal avizované referendum, o kterém i náš Sobotka prohlásil, že k němu neměl žádný důvod.

Ovšem to je omyl – Cameron důvod měl a tím důvodem byl zájem globalistů, kteří si dále již nepřejí jak vliv USA, tak vliv Británie v Evropě. A pokud to elity USA a Británie stále nechápaly, vzkaz jim byl vyslán i tím, že v době britského referenda i Švýcarsko, tato země globalistů, “náhodou” přišlo s oznámením, že stahuje svou žádost o vstup do EU. Cameronovi už nepomohla ani vražda Coxové a referendum skončilo tak, jak skončilo a že tak skončit mělo, se následně potvrdilo tím, že ani mohutná petice za nové referendum nepomohla.

Ještě před brexitem však Spojené státy a Británie předvedly své zoufalství tím, když Obama a britská královna vyslali globalistům vzkaz “Boom!” přes  “náhodně” zveřejněné video:

Co tím globalistům chtěli sdělit? Asi toto: “Pozor na nás, my máme bomby, my velíme NATO”.

Ovšem použít v dnešní době bomby, to je velmi nebezpečná věc i pro ty, kteří si s nimi začnou. A dění pokračovalo tak, jak pokračovalo – brexit se konal a dopadl tak, jak dopadl: Británie byla jakožto člen EU odepsána, ba co víc, brexitem byl pohřben i další vliv Spojených států v EU (m.j. dohoda TTIP) ! A jaký byl další krok globalistů? No, samozřejmě, likvidace toho, čím bylo ze strany USA a Británie vyhrožováno ve zmiňovaném videu – likvidace NATO!

Evropa potřebuje vlastní armádu

Okamžitě po brexitu přispěchala globalistka/soudružka Merkelová s prohlášením, že Německo musí vybudovat vlastní armádu tak, aby mohlo lépe plnit zájmy ´Světového řádu´ a tutéž myšlenku začali následovat představitelé dalších evropských zemí, samozřejmě se poslušně přidal i Sobotka.  Současně se objevily názory, že role NATO je v EU již pouze přechodná.

Jistě – EU jako příští islámský chalífát bude chtít mít vlastní armádu, ale hlavní smysl prohlášení výše je především o vyřazení role NATO! I proto zřejmě není náhoda, že náš vizionářský prezident zároveň přišel s prohlášením, že je pro referendum nejen o vystoupení z EU, ale i z NATO (co také v organizaci, která je odsouzena k zániku).

Turecko a pokus o převrat

A přesně o tom byl pokus o převrat v Turecku. Byl ve své podstatě o likvidaci NATO, ač zatím jen v podobě odstraňování amerického vlivu NATO, a to – jak jinak – v druhé největší armádě NATO, navíc nacházející se na území, kde se rozhoduje nejen o příštím osudu Evropy, ale o celkovém osudu světa.

Erdogan pokus o pevrat označil jako “dar od Boha” a jeho nejpodstatnějším výsledkem bylo odstranění veškerého amerického vlivu a to nejen z turecké armády. A tento anti-americký obrat ve velkém způsobila i informace, že puč měl mít na svědomí turecký duchovní Gullen, žijící v současnosti v USA.

Načež Erdogan požádal o jeho vydání, ale současně spustil čistky nejen v armádě – no, a v neposlední řadě se přiklonil k Rusku. Po nejasné omluvě Putinovi za sestřelení Su-24, ke které byl donucen globalistickými médií (to je důležité zdůraznit!)  –  měl být tento pilot následně zatčen a v srpnu se Erdogan setká s Putinem v Petrohradu. Úplnou perlou kolem Su-24 však je dnešní přiznání proamerického člověka, bývalého premiéra Davutoglu, že to on nechal sestřelit SU-24!

Ale to není celé. Jakmile došlo k brexitu, došlo nejen k pokusu o převrat v Turecku, ale současně k velmi rychlé výměně britské vlády. A slovy Pjakina – místo dosavadní “aristokracie” (rozuměj: síla slova a rozhodovací význam) nastoupila vláda loutek (rozuměj: lokajů, které nikdo nebude brát vážně). A to čtu tak, že ani a vlastně především pokud jde o NATO, nebude tuto vládu nikdo brát vážně. A určitou symboliku, že pokusy v tomto směru budou marné, bych viděla i v tom, že ihned poté, co T. Mayová ohlásila, že se Británie stane novou jadernou velmocí, narazila britská jaderná ponorka (s názvem Ambush – I´m Bush?) do obchodní lodi. Nemluvě o tom, že nový britský ministr zahraničí Boris Johnson se ztrapnil už tím, že si Turecko spletl s Egyptem

A pokud jde o to Pjakinovo tvrzení, že brexit – rovná se analogie s Waterloo, pak jestliže v roce 1815 šlo o likvidaci tehdejšího impéria a především jeho armády poté , co nadále již bylo nežádoucí především tím, že Napoleonovi se nepodařilo tažení na Rusko, tak analogii se současností (a zdůrazňuji, že mimo jiné!, protože těch analogií je mým pohledem mnohem více), vidím i v likvidaci vojenské síly současného impéria – tzn. v likvidaci NATO. A ta probíhá nejen přes Turecko, ale současně přes změnu vlády v Británii. A poslední, na co se v tomto smyslu čeká, je změna vlády v USA.

“Použít a zahodit”, to zažili Napoleon i Hitler a právě zažívají i Spojené státy a jejich NATO (a jako jejich předchůdci i Spojené státy uvěřily, že jde o jejich zájmy)

A tím se dostáváme k tomu, proč se Obama jeví tak, že plní nějaký “záhadný a tajný plán”. Resp. se dostáváme k tomu, proč je H. Clintonová jako příští prezidentka nežádoucí a proč je tento zájem ošetřován přes odhalování emailové korespondence Clintonové (viz Pseudoskandál H. Clintonové ). Či přes další odhalení WikiLeaks, které vedlo až k odstoupení šéfky Demokratické strany (viz Další dva ruské góly v americké brance) proto, že bylo zveřejněno, že tato manipulovala v neprospěch Bernieho Sanderse (což byl kandidát globalistů, jak se to potvrdilo i tím, že se ve Vatikánu setkal s papežem).

A tak se stalo, že ve stylu “z nouze ctnost” se do čela bojů o křeslo příštího amerického prezidenta dostal Donald Trump. Na rozdíl od H. Clintonové totiž představuje takovou politiku globalistů, jaká je pro ně žádoucí – a to je politika přibližování Spojených států k Rusku. A nyní jsou USA ve stavu historické volby, která může mít až fatální následky nejen pro svět, ale i pro ně samotné (psala jsem o tom Spojené státy slaví 240 let existence)

Kdo slyšel projev Obamy na sjezdu demokratů, tak tam velmi důrazně zmiňoval hrozbu jak fašismu tak komunismu. A to přesto, že ve výsledku oznámil, že “nikdo není vhodnějším kandidátem, než H. Clintonová“. Ale mezi řádky každý musel pochopit, že Spojené státy čeká veliká transformace – a to směrem ke komunismu. A že Obama to velmi dobře ví. A že to, co J. Fištejn nazývá “zrádným plánem Obamy”, je ve skutečnosti úkol, který dostal od globalistů! Je to povinnost na stejný způsob, jako když Británie musela vystoupit z EU a vyměnit vládu. Je to povinnost, jejímž cílem je nepoužít proti Rusku NATO, ale naopak se s Ruskem sbližovat! Proto vyhovuje Trump (ač mým pohledem – aniž by o tom věděl).

Ovšem shrnuto – je to konec dominance USA a Británie, konec dominance Západu nad Východem, protože tuto roli má převzít Čína. A s ní Írán, o kterém se tak mohutně rozhodovalo v loňském létě, kdy svět s Íránem uzavřel jadernou dohodu, jejímž výsledkem bylo zrušení sankcí proti Íránu.

Co je třeba v tomto plánu odstranit, to je hrozba NATO. A v tomto směru existují tři zásadní body: Turecko a Británie v Evropě a USA se základnami NATO jak v Evropě, tak všude ve světě (Indočína, Japonsko). Pokud jde o Turecko a Británii, situace už byla jakž-takž vyřešena, pokud jde o americké základny NATO jinde ve světě, čeká se na novou americkou vládu – na americké volby a nového prezidenta. Očividně je H. Clintonová nežádoucí, protože ta je (za veliké podpory M. Albrightové) pro další válku na evropském kontinentu. O tu ovšem globalisté nemají zájem, protože na rozdíl od Clintonové a Albrightové je jim jasné, co by to asi znamenalo. Proto v Sýrii i v Turecku, tedy tam, kde by se to mohlo vyhrotit, upřednostňují ruské návrhy.

Vše bylo spuštěno brexitem přesně tak, jak to popisuje Pjakin viz Nová britská vláda, puč v Turecku, útok v Nice – za vším je brexit.

Nyní je třeba pozorovat další dění v Turecku. Jestli si fandové Spojených států myslí, že Gullen je jejich člověkem, tak se velmi mýlí – Gullen je postavou globalistů a jakmile by se v Turecku dostal k moci, půjde proti zájmům USA a naopak ve prospěch Íránu/Číny. Proto bylo v zájmu Spojených států, aby u moci zůstal Erdogan – ovšem Erdogan stojící na straně amerických elit, ochotný použít NATO armádu pro americké zájmy. A právě tato možnost pokusem o převrat v Turecku skončila. A Erdogan nejen že vyčistil armádu od amerického vlivu, ale právě přes Gullena se zároveň stal natolik anti-americky naladěným, že se přidává na stranu Ruska.

Güllen a Erdogan v roce 1998

A zatímco Gullen by vystupoval proti ruské představě globalizace (ač i on by byl zárukou, že turecká armáda v amerických zájmech konat nebude), v postavě Erdogana může Rusko navíc získat spojence proti globalistům. Vše záleží na Erdoganovi a v tomto smyslu bude velmi zajímavé sledovat, co asi přinese jeho schůzka s Putinem (pokud by to snad bylo vystoupení Turecka z NATO, tak by se radovalo jak Rusko, tak ale i globalisté, protože v tomto směru jsou jejich zájmy shodné).

Dále je třeba pozorovat další dění v USA – k čemu povede konflikt mezi představami Trumpa a Clintonové? Bude z toho jen občanská válka anebo válka celosvětová – tzn. zoufalá válka za udržení hegemonie USA, která může ve finále pohřbít celý svět?

Ale zpět k tomu, čím jsem začala. Jestli se pán J. Fištejn diví krokům Obamy, měl by si uvědomit, že jak Obama tak Cameron žádný ze svých kroků neudělali ani dobrovolně ani zásahem Ruska, ale vše učinili a činí pod vlivem toho, který “pouze” upřednostnil ruské řešení současné světové situace před řešením západním! Resp. pod vlivem toho, který po staletí a tisíciletí řídí svět z globálního hlediska.  A to je takové hledisko, kde každý stát má význam jen ve smyslu právě potřebné strategie a ve smyslu s tím souvisejícího ovládnutí zdrojů. A strategie ve smyslu “západní hodnoty” je nadále nejen nežádoucí, ale především se stala problematickou tím, že se hledá způsob, jak ji co nejméně bolestně odeslat na smetiště dějin.

A protože Rusko právě drží v ruce všechny trumfy, Evropa, tzn. to místo, přes které si Spojené státy svou moc udržují, stojí před historickou volbou přesně tak, jak o tom nedávno hovořil americký velvyslanec v Česku Shapiro: Váš region je důležitý, čím dál důležitější.

A o co jde? USA potřebují Evropu jednotnou – jednak kvůli základnám NATO, přibližujícím se až do Moskvy,  a dále kvůli dohodě TTIP. V souhrnu ale především kvůli udržení amerického/západního stylu života a tím americké hegemonie, pro kterou ovšem potřebují další tažení směr Východ – viz Jak východní Evropa 1989 zachránila USA. Zatímco globalisté si další pokračování amerického/západního stylu života již nepřejí a proto chtějí z Evropy učinit Islámský chalífát.

Evropa ovšem nyní nemá možnost volby mezi “směr USA” či “směr Rusko”, ale pouze možnost volby mezi “směr globalisté” či “směr Rusko”. Spojené státy jsou pro Evropu významné snad už jen v tom smyslu, že spolu s nimi je na stejném Titaniku – tzn. na lodi globalisty odsouzené k potopení!

Válka, chalífát nebo spolupráce s Ruskem? Bez Ruska to totiž nepůjde

A i kdyby se snad Evropa rozhodla pro další poslušnost Spojeným státům s vírou, že sílu Západu jistí NATO či naopak se podřídila zájmům globalistů a vybudovala evropský chalífát (což je pravděpodobnější), bez Ruska to tak či tak nepůjde. A ať už Evropa pod vládou Spojených států či Evropa jako islámský chalífát, vše stojí na ruských zdrojích, protože Evropa nemá z čeho žít. A chce-li se Evropa ubránit  1) další válce s Ruskem (bez války se totiž Západ k jeho zdrojům nedostane) či 2) přeměně v islámský chalífát (bez zastavení dosavadního plýtvání zdroji tak, jak byla zvyklá, nepřežije a jiná možnost, než přeměna v chalífát, k tomu nevede), pak má jedinou možnost – spojit se s Ruskem. Ovšem s tím, že bude Rusko respektovat a spolupracovat s ním.

S tím Ruskem, které díky tomu, že se po celých tisíc let (od schizmatu 1054 přes Vatikán, dále přes Poláky, Švédy, Osmany či nakonec přes Marxe a VŘSR) nenechalo pokořit, se nakonec stalo natolik respektovaným soupeřem globalistů, že i globalisté samotní vidí v Rusku svou jedinou záchranu. A to nejen v tom smyslu, že Putin je jediný světový vůdce, který je schopen zastavit hrozící fatální válečný konflikt, ale v neposlední řadě i v tom smyslu, že ke zdrojům, ležícím na jedné šestině zeměkoule, se globalistům za celých dlouhých tisíc let nepodařilo dostat! Celý svět si rozebrali, ale ruské zdroje jsou přes veškeré jejich snahy stále ruské! A už moc dobře vědí, co je čeká, pokud se o ně znova pokusí.

Bylo by dobře, kdyby to pochopila i Evropa, ta se, bohužel, stále drží jen dvou možností volby – buď s USA za další expanzi “západních hodnot”, žijících pouze na úkor drancování planety, a to i za cenu opětovné války s Ruskem anebo s globalisty za islámský chalífát a tím ke globálnímu chudnutí ( které se týká i USA a komunismus či fašismus je tam proto na spadnutí stejně, jako v Evropě). Ale nikdo nechce vidět třetí možnost volby – spolupráci s Ruskem. A tedy respekt k jeho představě globalizace, která není totéž, co globalizace NWO.

Ale to je na jiný článek, prozatím, pokud jde o Rusko, tak platí, že svět zoufale potřebuje ruské zdroje – a to jak západní civilizace s jejím životním stylem, tak islamizovaná Evropa, ve které bude zavedený chalífát. Rozdíl mezi obojím je ten, že první možnost znamená válku. A tu si globalisté nepřejí a to je ten hlavní důvod, proč především na Blízkém východě je upřednostňováno Rusko a jeho řešení. A když říkám upřednostňováno, tak tím mám na mysli, že i nad Ruskem někdo stojí – někdo, koho jsem v úvodu nazvala “vyšším zájmem”. A je to jeden a tentýž zájem, který nejen donutil Británii k brexitu a k následné výměně vlády, ale stejný zájem, kvůli kterému se Obama jeví, že plní “hanebný a tajný plán”. A kvůli kterému jsou na Clintonovou vytahovány emaily – a to s ní může být ještě hůř… A ač si stokrát někdo myslí, že za tím stojí Rusko, tak Rusko za tím stojí “pouze” tím, že se v globální politice nechová jako slon v porcelánu – tedy tak, jako USA – a proto je upřednostňováno.

Na závěr bych Pražské kavárně doporučila znova se podívat na ceremoniál u příležitosti otevření Gotthardského tunelu např. v tomto videu (více jsem psala zde)

a aby si v něm všimla především těchto dvou symbolů

Tree and it's roots in yin yang symbol

A jestli si někdo myslí, že tyto symboly se při tak pragmatické události, jako je otevření nejdelšího světového tunelu, objevily jen tak ze srandy (navíc v neutrálním/”neutrálním” Švýcarsku), tak ten se mýlí. Tam je totiž řečeno téměř vše. Ale to už je na jiný článek. Prozatím nezbývá než smeknout před Ruskem – jak se přiblížilo finále velikého plánu, Rusko je jediným národem, který se ani přes tisícileté tažení zotročit nenechal.

-Pozorovatelka- 28.7.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jan Hofírek
Návštěvník
Jan Hofírek
Čitateľ
Návštěvník
Čitateľ

Ďakujem za dobré čítanie. Je mi to jasné,len mi v tom všetkom chýba využitie alternatívnych zdrojov energie. Napríklad pán Nikola Tesla a jeho energia pre všetkých zadarmo. Žiadna ropa,žiadny plyn,žiadne ničenie Zeme. Čo vy na to?

LCZ
Návštěvník
LCZ

Milá paní Pozorovatelko, já to vidím trochu jinak. Tak si dovolím si ještě jednou vložit to, co už píšu od tureckého “převratu” jako reakci na xeroxe:
LCZ Čvc 17, 2016 18:50
….. „pokus o převrat státu“ v takovém měřítku, s tolika zainteresovanými, není žádná hurá akce. Musel být dopředu a do podrobna, a hlavně v utajení! připraven.
Selský rozum mi říká, že Erdogan na tak sofistikovanou akci nemá, a že je tedy jen pár hráčů, kteří by na to měli – jak informačně, tak logisticky a operativně:

1. Američané – ale mám dojem, že by si asi neodsříhli nukleární základnu…

2. Izraelité – nenapadá mne momentálně, jaký aktuální důvod

3. Rusové – v tom případě by bylo pochopitelné poslat tam ty turisty – je to dobré krytí, a navíc vše POD VLASTNÍ KONTROLOU…
Navíc, země, která jim úmyslně sestřelila vojenské letadlo, se ví ( Rusové to ví, a Turci také) , že nebylo Turecko – to to na sebe jenom (tehdy ještě poslušně) vzalo.

Skoro mám takový ( až škodolibý ;-)) pocit, že někdo začíná velmi chytře a obratně používat obvyklé zbraně protivníka…

LCZ Čvc 20, 2016 21:06

Vypadá to, že v Turecku se ještě budou dít věci.
Začalo to odřezáváním hlav Hydry – převratná armáda, pokračuje soudci, dále vzdělávací systém (pro-ami)…..Erdogan pochopil, obrací kormidlo, a likviduje to, co u nás teprve soudruzi ( v potu tváře) „implementují“.

Dnes ještě dodávám, že další pocit, který mne neopouští, je, že přes Turecko ( a Erdogana) by mohla odstartovat likvidace NATO, nebo jeho přeměna na na tolik vzývanou novou – EU, světovou, či Globální Armádu ( rozuměj OSN Force).
Erdogan má pořád v ruce významný nátlakový (a výhružný) prvek – plnou zemi “uprchlíků” k vypuštění.

Co by na to řeklo, nebo jakou roli by v tom hrálo Rusko, uvidíme…

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Myslím, že Jan z Rokycan to možná myslel tak, že ten, kdo opravy. system vlastní, tak ho může i VYPNOUT.
Moje znalosti počítačů jsou čistě uživatelské, ale tak nějak logicky předpokládám, že Šachista má DOPŘEDU náhradní/alternativní řešení, a nečeká pasivně na MAT.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Oprava: operační

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Díky za podporu “zvědavá…” Měl jsem spíše na mysli ze i když nejlepší programátoři jsou Rusové a Rumuni tak přesto operační systémy vznikly v USA. Pravděpodobně tomu stejně šéfuje jedna hlava a určitě ma dopředu vymyšlených par tahu, jak Vy píšete správně určitě nečeká se založenými rukama na šach mat. To je právě to čemu u pozorovatelky nerozumím. Ti co vládnou v USA nejsou zadní pitomci a podceňovat je by byla lehkovaznost. Urcite i oni mají připraveno spoustu tahu a protitahu a když jim k tomu mohou přispět i informace a sila jejich operačních systému předpokládám ze toho jaksi patři využiji.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Šachista sedí v Moskvě ;-)….

Ryan
Návštěvník
Ryan

A kdo jsou ti “globalisté”? Kdo je GP? Když jsem tady napsal, že za vším je jenom Chazařská mafie, byl jsem smazán. (AE NEWS ochraňuje Chazařskou mafii. Taky ji slouží?)
A není GP jenom “kroví” pro skutečné světové zločince, kterých jména a původ známe?
PS: Taky budu zmazán?

Kolik
Návštěvník
Kolik

Doporučuji se přestěhovat do Ruska, nadále tam věštit v zemljance z hvězd a snít o tom, že se tam jednou bude civilizovaně žít.

kari
Návštěvník
kari

kolikrat jste v Rusku byl?

Kolik
Návštěvník
Kolik

Cca 40 krát, délka pobytů od 14 dní do 16 měsíců. Proč?

albatros
Návštěvník
albatros

Protože ste debil.

Kolik
Návštěvník
Kolik

Opravdu kvalitní názor:)

openeyes
Návštěvník
openeyes

a aké máte sny Vy?

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Jen malá úvaha. Jak muže končit někdo, kdo vlastní 2 témeř jediné operační počítačové systémy na světe, když témeř všechna technika “jede” přes tyto systémy? Omlouvám se Pozorovatelkou, ale na tom mi něco “nestymuje”.

Pepa z Plzně..
Návštěvník
Pepa z Plzně..

Celkem zaostalá logika všechno hodnotit přes počet tetrabajtů, Gigahertzů a nástrojů k ovládání technologií jako by to bylo to, co činí zemi nejvýznamnější v mezinárodním měřítku. Dovážení “lopat a krumpáčů” – OS je přece pouhý nástroj, neznamená nic zvláštního. Tady nejde o výsledky dob dávných a minulých, ale o potenciál. USA maj nesplatitelnej a astronomickej dluh a všechno řeší loupením a vražděním, což je již nepoužitelná zrhlost.

A hned mne něco, podle vaší zvláštní logiky ale budiž, napadlo i o tom, že kdo vyrábí a vyvíjí pouze dva mobilní telefony – Apple a Blackberry, těžko může konkurovat zemi, kde se jich vyrábí a vyvíjí asi tak celá stovka.

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Asi nectete pozorne. Pisu operacni systemy (ne terabajty). Na techto operacnich systemech (Windows, Apple OS) jede temer vse od bank pocinaje az po firmu maleho zivnostnicka konce. Chapete, ze ten kdo vlastni tyto operacni systemy, drzi v sachu temer cely svet. Vse speje k tomu, ze pocitace jako takyove doma vubec nebudeme mit, budou vysoce vykonne pocitace a ostatni uzivatele dostanou jen monitor (tablet) ke spojeni s timto vykonnym pocitacem. Proto jsem polozil dotaz na Pozorovatelku, ze tomu nejak nerozumim, kdyz USA drzi “za koule” zbytek sveta, tak jak mohou “jen tak” skoncit? To by Rusko nebo Cina musela vyvinout svoje operacni systemy (a na nich by musela rozjet vse od bank po maleho zivnostnicka), coz se zatim nedeje pokud vim. Je to podobne, jako kdyz rozda pani ucitelka zakum papiry a pastelky, aby neco namalovali (pricemz pani ucitelka vlastni ty papiry i pastelky), prijde do tridy jiny ucitel a rekne, ze to bude delat podle sveho, ale pokud nebude mit svoje pastelky a papir, tak udela pravdepodobne “velke kulove”.

PePr
Návštěvník
PePr

Když o tom nic nevíte, tak o tom nepište. Banky, nejrůznější servery, různé krabičky (embedovaná zařízení) apod. jedou většinou na nějaké Linuxové distribuci či nějakém *BSD, tedy na open-source, kde se dají takovéto manipulace odhalit. A i když pojede program nad nějakou proprietární technologií (OS, kompilátory, interprety, různé frameworky, …) tak stále máte kontrolu nad fyzickým spojením do sítě, které se dá snadno kontrolovat – monitorovat kam se posílají data (pakety) a nechtěné zablokovat.
Šifrování je potom otázkou matematiky, tedy pokud nebudete slepě přijímat různé protokoly od Amerických korporací (prolezlých NSA), tak můžete být v klidu.

praskac
Návštěvník
praskac

Banky a kriticke systemy rozhodne nefunguji na Linuxu, absolutni vetsina bezi na jinych UNIX-like systemech, ktere (prekvapeni) jsou vyvijeny v USA. A je to. Bum bac.

PePr
Návštěvník
PePr

Řešíte kraviny, neblbněte. Ten člověk psal o tom, že všude jsou jenom Windows a MacOS (protože jako uživatel nic jiného ani nezná). Já jsem mu pak jenom vysvětlil, že to není pravda. To na čem jede ta která banka je v tomhle kontextu irelevantní. A to tím spíš, že většina (tedy všechny velké) bank jsou vlastněny globalisty (všechny ty rodiny jako Rotschildové, Warburgové, Rockefellerové, Morganové, Goldmanové, Sachsové, …). Pokud jsou finanční instituce takto propojeny, tak pak už je skutečně jedno, co používají za software…

Mimochodem je to zajímavá úvaha – pokud jsou rodiny vlastnící a kontrolující finanční sektor propojeny, tak to znamená, že mají i ohromou výhodu při investování, protože vidí kam kdo právě přesouvá peníze ještě před tím, než je tam skutečně připíšou (mezibankovní operace typicky trvají 1-4 dny – tedy aspoň pro běžné lidi jako jsme my). Velmi by mne zajímalo, jestli těchto informací potom využívají i při tržních spekulacích a jak moc. Zatím všichni co se tomuto tématu věnují mluví tak max. o systému částečných rezerv, ale už ne o roli jakou hrají informace bank při tržních spekulacích. Nemá náhodou někdo o tomto nějaké podrobnější informace nebo zajímavý odkaz ???

PePr
Návštěvník
PePr

Ještě jsem zapomněl dodat, že sběr informací se samozřejmě typicky neprovádí na úrovni OS, ale na úrovni odposlouchávání síťového provozu. Na úrovni OS můžete tak maximálně oslabit šifrování (např. generátor náhodných čísel – nic ale nenutí programátory takovéto funkce používat namísto vlastních). To kam se posílají data si ale může snadno zjistit (a v reálném čase monitorovat) každý, kdo má fyzický přístup k napojení toho daného počítače k síti.

tana
Návštěvník
tana

Programátoři jsou lidé, a většinou ne rodilí Američané, ale Indové, Číňani, Evropané…. A do systému si mohou “uložit svého krtečka”.
A dobrý programátor je dobrodruh…….fyzicky může sedět kdekoli, na Kamčatce nebo ve Vladivostoku, v Jerusalémě……

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Jestli jsem Vás pochopil správně píšete ze když padnou Windows a iOS tak se podle Vás nic nestane? Možná ze o tom vím méně než Vy ale mozek mi snad pořad funguje dobře.

PePr
Návštěvník
PePr

Ach jo.

1) Typicky když dnes koupíte PC, tak na něm máte po celou dobu jeden operační systém. Pokud by výrobce OS zkrachoval, tak vám ten software co už máte stále půjde – co nepůjde budou on-line služby, které u operačního systému nehrají roli.

2) Narozdíl od 90. let máte dnes na výběr. Sám už více než pět let (vlastně už to bude blíže deseti rokům) provozuji na domácím počítači linuxovou distribuci a nijak zásadně mě to neomezuje…

3) Apple má významný podíl pouze v USA. Ve zbytku světa mají Apple produkty většinou hlavně lidé co chtějí být tzv. “in”.

A konečně a hlavně:
4) Píšete o OS pro domácí počítače. Všechny ty služby – servery, malé krabičky (embedované systémy) používají hlavně právě Linux, případně jiný Unix-like systém. Jistě, Windows serverů je taky hodně, ale v žádném případě už na trhu nepředstavují většinu. Průmyslové stroje (CNC, mikrokontroléry, různí roboti apod.) jsou pak kategorií samu pro sebe, tam na nějaké Windowsy není vůbec prostor. Většinou se používá OS pro tyto systémy speciálně navržený či alespoň silně upravený… pokud se o “operačním systému” dá vůbec mluvit (u robotů ano, u mikrokontrolerů rozhodně ne).

Suma sumárum by rozpad Microsoftu a Applu znepříjemnil situaci domácím uživatelům, kteří by si v další generaci museli zvykat na úplně odlišný software – a to je asi tak všechno. Správci IT systémů už by se s tím vypořádali – a to tím spíš, že na produktech těchto firem nejsou nikterak závislí (narozdíl od situace ketrá panovala např. koncem 90. let).

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Ja Vam celkem rozumim – mrknete sem:
http://www.svethardware.cz/zastoupeni-operacnich-systemu-na-desktopu-leden-2015/39930
Asi jsem se spatne vyjadril, nebo jste me nepochopil dobre.Myslim si a predpokladam, ze americke operacni systemy davaji USA celkem solidni paku na deni ve svete a pokud mi chcete nmluvit, ze s nejakym 1% Linux a Unix to cele zvrati, tak tomu opravdu nerozumim jak. Navic pokud jsou americane lisky podsite, jako ze myslim ze ano, tak i ty ostatni operacni systemy budou jejich zalezitosti (jen to dnes nejak zatim nevidime). Dovolim si tvrdit, ze pokud se vyvojari z Windows nebo iOS budou chtit dostat do svych systemu, tak to bez vetsich problemu udelaji, jinak by to byli prece hlupaci.

PePr
Návštěvník
PePr

Pokud setrvale odmítáte chápat, že počítač není jenom to co máte na/pod stolem a nosíte v kapse, tak je celkem zbytečné se s vámi o čemkoliv bavit. Psal jsem vám tu o serverech, CNC strojích, robotech, mikrokontrolérech… a vy si stále vedete svou.

Pokud jde o to jedno procento Linuxu, tak opět – na desktopech ano, na serverech už má ale většinu. No a např. nejpoužívanější OS v chytrých telefonech a tabletech je Android, což je upravený Linux. A tak může postupovat kdokoliv – to je prostě síla open-source.
V tenhle okamžik když tohle čtete, máte např. na počítači Windows, ale ten se přes nějakou krabičku (modem, router, přístupový bod…) spojuje s internetem. Hádejte co na té krabičce běží (nápověda – Windows rozhodně ne). Ta krabička se spojuje se servery – přímo vede k vašemu poskytovateli, který přeposílá požadavky až serverům Aeronetu. Co myslíte že za OS běží na těchto serverech (Linux a jiné *NIXy, Windows).
A pokud jde o desktopy, pozice Microsoftu tam je dána historickými důvody. Kdyby byl ze strany koncových uživatelů zájem (není – ti se pouze pasivně přizpůsobují), tak by klidně během pár let mohli všichni masově přejít na jiné systémy.

Dál už vám sem psát nebudu, je to ztráta času. Klidně si myslete, že počítač je pouze desktop, notebook a chytrý telefon/tablet a zůstaňte i dál světem IT nepolíbený. Bude to tak pro všechny lepší.

Jan Z Rokycan
Návštěvník
Jan Z Rokycan

Nejak mi asi nerozumite. Vy o krabickach a CNC ja o win a os. Nebavim se tady o zadnem sberu dat, mluvim tady o tom, ze i operacni systemy pro koncove uzivatele ridi de facto tento svet. A pokud neni vyvijen zadny jiny koncovy produkt mimo USA jinymi zememi, tak asi vsechny ostatni zeme jsou na techto operacnich systemech zavisle nemyslite? Jinak me nemusite dokazovat, ze jste vyborny IT, ja Vam take nedokazuji ze jsem spickou ve svem oboru i kdyz bych mohl. To ovsem neznamena, ze jsem uplny pitomec a ze tak se mnou muzete jednat.

PePr
Návštěvník
PePr

Už jsem vám sice psát nechtěl, ale musím – skutečně jste mě pobavil. “To ovsem neznamena, ze jsem uplny pitomec”… tak se tak neprojevujte a já ani nikdo jiný s vámi takhle jednat nebude.
Např. tohle: “mluvim tady o tom, ze i operacni systemy pro koncove uzivatele ridi de facto tento svet”
Tohle je věta, která prozrazuje, že o IT nevíte vůbec nic. Operační systém je prostě jenom množina ovladačů, uživatelských prvků (okna, tlačítka,…) a knihoven pro programátory. Operační systémy nic neřídí. Když už, tak svět řídí ty programy bežící na těch operačních systémech, to už by bylo přesnější. A ty programy jsou spouštěny jinými programy…a ultimátně uživatelem/administrátorem.

Operační systém jako takový je vlastně pouze infrastruktura. Je to něco jako silnice – umožňuje pohyb (silnice fyzicky, OS datově). Jestli si spustíte na OS ten nebo onen program je stejné, jako jestli vyjedete na silnici v tom nebo onom autě (motorce, pěšky, …). Tady ovšem paralela končí, neboť silnici vyměnit nedokážete, operační systém ano. A jak už jsem vám opakovaně psal, v IT se používají různé operační systémy v různých sektorech.

Kdyby dneska Microsoft a Apple najednou zmizely, vůbec nic by se nestalo, pouze dodavatelé by začali hledat čím zaplnit vzniklou díru na trhu a uživatelé by brblali, že si musejí zvykat na nové rozložení prvků (okna, tlačítka, …) a programátoři by nadávali, že si zase musejí zvykat na nová API (běžná součást života každého programátora).

Protože se vyznačujete nemyslivostí a navíc se zjevně rád hádáte, tak vám vám to (po kolikáte už) zopakuji – počítače nejsou jenom desktopy/notebooky a smartphony/tablety. Jde o odvětví daleko, DALEKO, rozsáhlejší. A programy/OS pro domácí uživatele jsou jenom jednou z mnoha částí – pouze z pochopitelných důvodů nejviditelnější pro běžné lidi.
Jestli máte skutečně zájem o software, který ovlivňuje procesy ve společnosti, pak se račte seznámit s trhem se servery – na těch totiž běží všechny ty služby, které umožňují automatizaci při nakládání s daty. Pěkně od superpočítačů po nejobyčejnější web servery. Stačí rámcově (co to je za programy které toto umožňují), detaily (jak ty věci nastavit) se samozřejmě učit němusíte. Pak až se běžte někam dohadovat. A hlavně u toho všeho přemýšlejte.

PePr
Návštěvník
PePr

Ještě dodatek – nechápu o jaké páce mluvíte. Pokud máte na mysli ekonomickou, tak jak už jsem psal – tady jsou firmy z USA snadno nahraditelné. Pokud myslíte v rámci špiclování, tak to už jsem taky psal – pokud kontrolujete fyzický přístup k síti, tak je vám špiclování na úrovni OS k ničemu (dá se snadno odhalit a vyfiltrovat). V USA by byli idioti, kdyby takto postupovali.
Něco jiného je sběr dat z celého internetu a případně napíchnutí přímo na dráty (např. podmořské kabely). Tady už pomůže pouze šifrování – ale nesmí být prováděno softwarem od firem z USA, to je jasné…

Toto je moje skutečně poslední slovo k vám.

vedomi
Návštěvník
vedomi

Nic stupidnějšího vás nenapadlo ?

vedomi
Návštěvník
vedomi

SMEKÁM ! Naprosto dokonalá analýza . Pozorovatelko, na Vás nikdo nemá . O Vás by se měli učit všichni politilogové ! Pan Pjakin vše posuzuje pohledem Ruska, proto je mnohdy těžko uchopitelný, Vy jste náš Pjakin ! Velký dík a taktéž Ireně Aneri za překlady.

monsanto
Návštěvník
monsanto

Vyborny clanek, peclive poskladane fakta a argumenty.

Pozorovatelko, predpokladate, ze soucasti likvidace NATO v Evrope bude odsun cca 70000 americkych vojaku rozmistenych v mnoha evropskych zemich, americkych jadernych zbrani a protibalistickeho systemu na pevnine a morich?

V jakem asi casovem horizontu odhadujete zanik NATO v Evrope?