Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na...

Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?

Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?

Severoatlantická aliance je uprostřed války. Tentokrát ale není vedena v nějaké třetí zemi, ale zuří přímo mezi dvěma členskými státy NATO. Americký Pentagon včera večer oznámil, že na žádost Kurdů posílá do severní Sýrie na hranice s Tureckem pozemní kontingent obrněných transportérů, který má působit jako odstrašení a zábrana Turecku před pokračováním bombardování kurdských pozic [1]. Už v pátek byly potvrzeny přesuny amerických obrněných vozů Stryker v pouštní a také vnitrozemské kamufláži u syrských měst Kámišlí, Amuda a Darbasíja. Turecko je sice členem západní koalice v Sýrii v boji proti terorismu, ale Ankara řadí mezi teroristy i Kurdy a jejich Kurdskou stranu pracujících, která usiluje o vytvoření vlastního kurdského státu na území Sýrie, Iráku a zejména Turecka. Kurdistán by se měl stát hlavní tranzitní zemí arabské ropy do Evropy, kterou by dodávala americká firma Exxon Mobil, kterou řídil dnešní americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

Americké obrněné vozy Stryker přijely do Sýrie na ochranu Kurdů před tureckými vojsky.

Turecký prezident Erdogan už v pátek ujistil, že letecké útoky proti kurdským pozicím budou pokračovat a turecká armáda se nikoho nezalekne a pozabíjí každého, kdo se postaví na stranu Kurdů. Mezi dvěma členy NATO, mezi Tureckem a USA, tak panuje válečný stav a zbraně mají namířené proti sobě. Moskva z toho má legraci, NATO se totiž drolí doslova před očima. Pentagon přesunem Strykerů do Sýrie vyjadřuje podporu Kurdům v symbolické rovině, ale to nemusí stačit.

Zatímco dragounské jízdy Strykerů přes Česko jsou pouze propagandistickým folklórem, jehož úlohou je upevnit v ČR systém Pax Americana a sionistického samoděržaví ovládajícího pražskou a brněnskou havlérku, tak v Sýrii je to jiná situace, tam panuje válečný stav a znovu se ukazuje, že Donald Trump není ten, kdo ovládá americký Pentagon. Ještě před 2 týdny si Erdogan chválil raketový útok Donalda Trumpa na leteckou základnu syrské armády, ale dnes je to už zase jinak. Pentagon sleduje v Sýrii zájmy Rexe Tillersona a skupiny neoconů, kteří definovali americkou politiku v Sýrii už za dob vlády Baracka Obamy. V podstatě se nástupem Donalda Trumpa do úřadu nic nezměnilo.

NATO je uprostřed války mezi vlastními členy

Je absurdní a ironické, když mediální mainstream a politická reprezentace v ČR ujišťuje o závazcích k NATO, ale mezitím dvě největší armády v NATO (americká a turecká) stojí teď v Sýrii proti sobě. A zde musíme opět zdůraznit onu klasickou doktrínu o košili, která je bližší než kabát. Turecku jde v kurdské otázce o vlastní územní celistvost. Ankara nebude upřednostňovat členství NATO na úkor vlastní územní integrity.

Možná právě to je důvod, proč Pentagon na pomoc Kurdům poslal jenom estrádní přehlídkovou skupinu transportérů, protože jde pouze o symbolickou ochranu Kurdů. V okamžiku, kdy začnou na americké Strykery padat turecké letecké pumy, bude osud NATO zpečetěn. Ironicky se můžeme zeptat sami sebe, co udělají USA? Aktivují potom článek 5 Washingtonské smlouvy a požádají NATO o pomoc proti vnitřnímu nepříteli? Proti Turecku?

Americká armáda v Sýrii na ochranu Kurdů.

Turecký prezident už v pátek řekl, že kurdské jednotky útočí na tureckou armádu. Doslova řekl: “YPG, a vy dobře víte, kdo je podporuje, na nás útočí minomety. Vykopeme jim hrob, nic nás v tom nezastaví!” [2]. Erdogan tak jasně pohrozil, že vykope hroby nejen Kurdům, ale i Američanům. V této situaci si dovedu představit, co má Pentagon v úmyslu. Pokud se mu povede vyprovokovat Erdogana k neuváženému činu, vojska NATO v čele s USA by vtrhla do Turecka a svrhla by Erdogana, když se to nepovedlo vloni počátkem léta ve zpackaném vojenském puči. Jenž útok vojsk NATO na Turecko by byl hotový masakr.

Nicméně i tato šílená varianta může mít svůj smysl. Ropa ze Saúdské Arábie může do Evropy putovat buď po mořském dně, kdy ropovod povede zakřiveně z jihu na sever Sýrie na východě na hranicích s Irákem a těsně u tureckých hranic se stočí na západ podél severní syrské hranice ke břehům Středozemního moře. Tím by Exxon Mobil obešel úplně Turecko.

Válka o ropovod, kterým poteče do Evropy i wahábismus

Jenže tahle cesta je v poslední době nereálná, protože syrská armáda za podpory Rusů získává kontrolu nad celou západní Sýrií podél celého jejího pobřeží se Středozemním mořem, takže tudy nebude možné vést saúdskoarabskou ropu. Takže převzetí kontroly nad Tureckem je znovu důležitější, než cokoliv jiného. Pokud by vyšel vojenský puč vloni v létě, Američané by mohli slavit a ropovod by se mohl hned začít stavět. V současné chvíli je ale největší překážkou Erdogan, který je pro Američany druhým a v podstatě mnohem horším Asadem. Ropu přes Turecko by Američané mohli přepravovat jen za podmínky velkého podílu pro Erdoganovu rodinu, a to sionisté nechtějí, protože oni se s nikým nedělí. Erdogan je pro ně gojím a je pro ně daleko lepší rozvrátit Turecko a rozpoutat v něm občanskou válku, úplně stejně jako sionisté rozvrátili Sýrii, Libyi, Egypt, Irák nebo Afghánistán.

Američtí a kurdští vojáci v Sýrii.

Erdogana čeká stejná budoucnost jako Bašára Asada. Stane se nepohodlným pro sionistickou lobby ve Washingtonu a pro americké ropné kartely. Nikde není psáno, že ropa musí nezbytně proudit přes Turecko z východu na západ. Exxon Mobil klidně tak může chtít vést ropu přes Turecko na sever k pobřeží Černého moře a na jeho dně potom vést ropovod do Varny v Bulharsku. Tomu by odpovídaly poslední mohutné manévry Američanů v oblasti a jejich aktivita na vládu v Sofii.

A není vyloučena ani varianta odbočky tohoto ropovodu na sever k pobřeží Ukrajiny. Tím by se Kyjev naprosto zbavil potřeby ruské ropy, což ze strategického hlediska by byla katastrofa pro Moskvu, protože Kyjev by se tak dostal pod naprostou kontrolu Washingtonu a potažmo i Rijádu. Ukrajina by se tak stala vstupní branou do Evropy nejen pro ropu ze Saúdské Arábie, ale i pro wahábistický Islám, který Rijád exportuje do světa spolu se svojí ropou.

Erdogan je na seznamu lidí na odstřel, brzy z něho udělají druhého Asada

Jediná cesta, jak tomuto zabránit, je nedovolit spojení Kurdů se sionisty ve Washingtonu. Pokud by vznikl na východě Sýrie severo-jižní koridor až na turecké hranice na východě Turecka, potom by Exxon Mobil napnul všechny síly k tomu, aby se východ Turecka odtrhl a s východní Sýrií a severním Irákem utvořil nový státní útvar Kurdistán. Výstavbě ropovodu od Saudů do Evropy by již potom nic nestálo v cestě. Donald Trump v tomto plánu nebude překážet, stejně jako v něm nepřekážel Obama. Sionisté mají Trumpa pokrytého ze strany Goldmanu přímo v Bílém domě a Goldman Sachs je investorem do ropovodů v Saúdské Arábii, takže to pěkně do sebe zapadá.

Dragounská jízda Strykerů v Sýrii. Tohle ale na Erdogana fungovat nebude.

Pentagon tak má ruce úplně volné, takže když Pentagon pošle proti spojenci v NATO do Sýrie vojáky, nikdo proti tomu neprotestuje. A to si vezměte, že ještě nedávno chtěli bruselníci Turecko za členskou zemi EU. To by byla teprve ta vychytaná taškařice. Jenže Erdogan není loutka, na rozdíl od 27 vlád členských zemí EU, ten si jede vlastní pro-národní a upřímně řečeno pro-rodinné teze, takže námluvy s Bruselem vzaly rychlý konec. Tím se dostal Erdogan na listinu “vrahů” podobně jako Bašár Asad. A turecký prezident ví, že mu půjdou po krku. Transportéry na ochranu nepřátel Turecka už Pentagon poslal. To další bude následovat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
WannabeeP
Návštěvník
WannabeeP

NATO je relikt Studenej vojny. Vznikol proti Sovietskemu zväzu, ktorému dokonca odmietol členstvo. Z toho vyplynylo, proti komu je NATO namierené. Dnes už SSSR neexistuje. Netreba ani NATO.

pavlan
Návštěvník
pavlan

Nato byla vždy předurčena k zániku. Když takový kolos vedou neschopní američtí generálové nemůže to dopadnout dobře
http://www.otevreneoci.wz.cz/pravda-a-lez/mtnbavsc.php

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Angela Merkel spěchá doMoskvy za Putinem poté, co prohlásil, že na ochranu Srbska posílá 150.000 ruských troops, aby ochránili Srbsko “za každou cenu”!

Brunero
Návštěvník
Brunero

Info o uvádzaných 150 tisíc Rusoch mi uniklo. Mne sa to zdá nereálne. To skôr Trumpovi odporúčajú také kvantum nasadiť v Sýrii možno aj v Iraku.

Brunero
Návštěvník
Brunero

S Tureckom by som si až taký problém nerobil, skôr sú náznaky vpádu do Sýrie z Jordánska – viac armád v čele s USA a GB. To by už bolo vážnejšie – až príliš.

kari
Návštěvník
kari

a co Kim? To se bude valcit na dvou frontach? ☺

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Kari, všechno dobrý 😉
Jak uvádí .B., Trump má teď na práci udělat Izrael ” ještě větší!” – zřejmě pro příchod velkého “Mesiáše”.

S Kimem už chce být raději kamarád, a řekl, že “by byl poctěn”, kdyby se s “diktátorem” mohl setkat…
Takže vše ÓL RAJT! 1 Nebezpečí zažehnáno, Vinston může dále navštěvovat RŮZNÉ JINÉ přístavy 🙂

kari
Návštěvník
kari

rekla bych, ze americke lode a rakety by ke Korei vubec ani netrefily ?. To setkani bude vypadat…☺. Nebude zas vyznamne. Kim si s Trumpem jiste rad pokeca, ale jaderneho arzenalu se nezrekne zcela urcite.☺ Neni prece sebevrah, aby se stal pritelem Ameriky.

.B.
Návštěvník
.B.

Kéž by, pamatujete, jak básnil o Assadovi a pak zčistajasna poslal Tomahawky?
Ale doufám, že na Koreu nepůjde, to by byla katastrofa.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Taky bych řekl, že jádro problému je jinde, než se tvrdí v článku.
Nehledě na to, že osud Bašára Assáda ke kterému je v článku přirovnáván Erdogan není zase tak špatný – přes šestileté úsili ,,demokradického” světa je stále ve funkci prezidenta Sýrie, má podporu obyvatel a armády, dále jej podporuje Rusko, Írán, Egypt a potichu i Čína. To není tak nejhorší. A ještě si při tom všem stihli s manželkou pořídit čtvrté dítě.
Celá věc s přesunem amerických otéček popsaná v článku může být taky habaďůra – záminka k rozšíření Američanů do dalších částí Sýrie.

.B.
Návštěvník
.B.

comment image

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Putin věděl, že Trump vyhraje volby…
https://youtu.be/mcG3CMGYSv8
Oliver Stone se ptá Putina: ” PROČ jste hackli americké volby?”
Putin nelže…..
https://youtu.be/BrBoj760aD8

zdeněk
Návštěvník
zdeněk

ahoj, hezký první Máj, oslavme lásku i ten svátek práce. k věci, velmi zajímavá situace, ale vývoj nelze predikovat, pár desítek OT nejsou pro bombardéry problém, US má stále i v Turecku základnu, je tam tolik protichůdných zájmů, že říkat to či ono je asi zbytečné. jinak ty Strykery zas tak špatné nejsou, ale dnes je to jen auto s osmi koly … odhodlaný bojovník s rpg jej zničí, možná bych to viděl na nepřímou podpori isil proti kurdům … kdyby us věděli, že jdou i proti turecku, … bude v perském zálivu letadlová lod a s kolonou pofrčí pvo …

mimoxx
Návštěvník
mimoxx

Ja už neverím, že to čo na nás hrajú a predstierajú je pravda! Podľa mňa je to divadielko, aby tam USSA mohlo poslať do Sýrie svoje vojská a obsadiť územie a taktiež odpútavací manéver, aby v tichosti mohli pripraviť útok pod nejakou zámienkou z opačnej strany z Jordánska. To viete oni nič nerobia priehľadne, jasne a zrozumiteľne! Plánovači CIA veľmi radi hrajú tajné hry. Ale po pravde aj nás by to bavilo, vymyslieť to tak, aby to ten druhý pochopil až po akcii! To je zmysel tajných operácii.

openeyes
Návštěvník
openeyes

Malá rada Erdoganovi – poučiť sa od al-Asada. Ako zachraňoval Asad štát pred rozkladom hroziacim od západom živených nepriateľov? Požiadal o pomoc Rusko! A výsledok môže vidieť live.

bezprezdivky
Návštěvník
bezprezdivky

Turecko a Indie mohou odmítnout používání dolaru ve vzájemných transakcích a tím přejít na měny národní, což by mohlo snížit negativní dopad na kolísání devizových kurzů.
https://cz.sputniknews.com/svet/201705015213804-turecko-indie-dolar/

kari
Návštěvník
kari

to se podle me klidne muze stat. Amerika ovlada kde koho, nuti ostatni zeme platit NATO , nuti svet prijimat, hostit a zivit jejicj zakladny, radary a rakety,…ostatni staty se klidne muzou domluvit a prestat pouzivat dolar☺

.B.
Návštěvník
.B.

Nikde se nepíše o megamajdanu ve Venezuele. Je to zatím největší a nejbrutálnější pokus o puč.
Mimochodem, hned po uvedení do funkce prohlásil Tillerson, že se musí něco udělat s Venezuelou, protože “ohrožuje bezpečnost USA”.

M.C.
Návštěvník
M.C.

No bodejť by ne, Hugo Chávez zestátnil všechny venezuelské společnosti na těžbu ropy a plynu a peníze z prodeje jdou do rozpočtu země.
Zestátnění proběhlo formou nařízeného prodeje akcií, žádné zabavení bez náhrady.
Největším odběratelem ropy z Venezuely je Čína, tam jde asi polovina produkce, čtvrtina jde do USA a zbytek různě po okolí.
Zlý venezuelský diktátor Maduro si dovoluje dodávat ropu i do USA (možná konkuruje cenami americkým společnostem).
To je přece ohrožení bezpečnosti USA jako prase.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Provokace neschopných sioconů 30. dubna 2017
Britské špionážní letadlo bylo odhaleno programem za 2,99 liber
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/britske-spionazni-letadlo-bylo-odhaleno-programem-za-299-liber-pro-mobily/
Špionážní letoun britské RAF v ceně 650 milionů liber byl viděn na mobilní aplikaci jak se pohybuje v blízkosti Ruska.
Letoun RAF, jménem Rivet Joint, byl viděn ve výšce 27 000 stop, když se snažil získat informace o silně bráněné ruské základně v Baltském moři.
Minutu záznamu vysoce utajované mise o Kaliningradské námořní letecké základně sledovaly stovky tisíc lidí na internetu a detaily byly sdíleny na Twitteru.
Radarové snímky na sociálních médiích ukazovaly, že speciální letadlo RAF letělo ve vzdálenosti 60 mil od ruské základny a bylo doprovázeno americkými špionážními letadly a neviditelnými stíhačkami F-35A.
Společná operace Spojeného království a Spojených států, která byla zahájena minulé úterý, a konala se v době velkého napětí mezi prezidentem Putinem a NATO a jen pár dní poté, co britští vojáci v Estonsku se účastní manévrů proti ruské invazi.

Místo aby ucvrnkávali svými obřezanými pindíky do plenek, chtějí nám posrat zbytek životů.

kari
Návštěvník
kari

??