“Praha se nesmí stát Kyjevem” – L. Procházková o dění kolem prezidenta...

“Praha se nesmí stát Kyjevem” – L. Procházková o dění kolem prezidenta Zemana

“Praha se nesmí stát Kyjevem” – L. Procházková o dění kolem prezidenta Zemana

K současnému dění kolem prezidenta Zemana vkládám článek signatářky Charty 77 Lenky Procházkové, neboť jej považuji za hodný šíření. 

Stát, který se hlásí k demokracii, nevyžaduje od svých občanů jednotné smýšlení, naopak podporuje různorodost názorů. Píše v komentáři Lenka Procházková.

Přesto ani stát, který má  svobodu slova zaručenou ve své ústavě a  deklaruje, že demokracie je dialog, nemůže tolerovat, aby v této „vnitřní debatě“ sílily monologické hlasy dirigované zvenčí. Lidem, kteří intrikují proti vlastnímu státu ve prospěch cizí moci, se říká pátá kolona. Před zavedením tohoto názvu měli jednoznačnější označení – zrádci.

Na Staroměstkém náměstí k lidem promluvil Petr Pithart

Pokud  útokům na  prezidenta, vyvolaným intrikou ministra kultury a podpořeným skupinou politiků a veřejně známých osob sekundují i mainstreamová média včetně veřejnoprávních, lze mluvit o koordinovaném ataku vůči demokraticky zvolené hlavě státu. Můžeme se dohadovat, kdo je autorem námětu a jaká tvůrčí skupina zpracovala a za pochodu koriguje scénář, můžeme pevně věřit, že časem se zákulisí odhalí, momentálně však čas pracuje proti nám. Autoři a aktéři hry už v předstihu určili datum a rezervovali si i plac pro svůj tyátr.

Akci na Staroměstském náměstí moderoval (a zpěvem doplnil) kandidát na prezidenta Michal Horáček

Staroměstské náměstí v Praze  posloužilo jako kulisa  mnohým dějinným zvratům, zažilo stínání vzpurných hlav, střelbu, bourání soch i stavění pomníků, nesčetné demonstrace a volební mítinky, národní tryzny i pouťové a hokejové veselice. Je to ideální místo i pro policejní zásahy. Jako pamětnice vím, jak nepříjemným kotlem se tento  rynek může stát, když ústupové ulice jsou náhle uzavřeny, zatímco z policejního megafonu drnčí hlas: Rozejděte se! Nikdy mi nevymizí obraz z 28. října roku 1988, kdy řada mužů a mladíků držících se vzájemně za ramena vydržela dlouhé minuty ve stoje odolávat proudům ledové vody v ústí zatarasené Železné ulice. Tehdy jsem své prožitky ze státního svátku zachytila pro samizdatové Lidové noviny v článku „My máme pravdu, vy máte psy!“

Dnešní Lidovky a další  média dávají prostor politikům, akademikům a jiným mágům, kteří  vyzývají občany, aby se v den státního svátku vypravili na Staroměstské náměstí a svou aktivní účastí podpořili demonstraci proti prezidentovi. Mohou však „neohrožení“  vyzyvatelé svým komparzistům zaručit  bezpečné ústupové koridory, pokud se  shromáždění „spontánně“ zvrhne v řádění „pražských“ majdanistů?

Dav naslouchal…

Svolavatelům a dalším „rebelujícím“ řečníkům zřejmě úrazy nehrozí, mohou se i z kotle pod ochranou městské policie včas přemístit a schovat na radnici, ostatně krajan pan Jiří Brady dostal už v předstihu od primátorky klíč. Ale kdo v chaosu, který může vzniknout  provokací, ochrání nepřipravený lid obecný? Česká policie? Nebo i spřátelená policie německá, která  dle čerstvé smlouvy smí zasahovat při protestech a násilnostech na celém území NAŠÍ republiky?

Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud je šedou eminencí tohoto pokusu o svržení prezidenta ministr, který nerespektuje státní smlouvy a ani dějiny národa, mají mé obavy opodstatnění. Proto si myslím, že bude rozumnější nechat  páně Hermanovu hozenou  rukavici ležet na dlažbě a ponechat ministrovy sympatizanty, ať si kolem ní cifrují sami. Televize nám ty tanečky v přímém přenosu beztak ukáže.

Dav s “názorem” na prezidenta Zemana…  

V jiném šotu televizní kamery  povinně  zaznamenají i slavnostní projev prezidenta ve Vladislavském sále, během něhož se objektivy výmluvně zaměří především na prázdná křesla, určená zadkům těch, jejichž srdce jsou okoralá a rozum zatemněný.  Je správné, že tyto neosobnosti, pro které bylo ukradení a zničení prezidentské standarty  smysluplným  činem, nebudou 28. října na Hradě zaclánět. Ale pokud  se místo toho chystají na Staroměstském náměstí řečnit do mikrofonu, nevypínejme znechuceně televizi. Je dobré vědět, koho a proč v příštích volbách  zbavíme imunity a pak „oceníme“ podle zásluh. Přímá volba prezidenta ukázala, že většina českých občanů stále umí kriticky přemýšlet. A že balení Lži do katechismu Pravdy a Lásky ještě nedokázalo zničit naši  schopnost vnímat realitu.

Pevně věřím, že 28. října si zachováme rozvahu, že oslavíme výročí v kruhu přátel a že ponecháme Staroměstský rynek jen politickým kšeftařům, gardistům z neziskovek a dalším marionetám navázaným na  Tržiště. (V pražské ulici Tržiště je sídlo ambasády USA.) Bez naší účasti se plánovaný  majdan scvrkne na zaznamenané svědectví o spiklencích a jejich ambicích.

Chystané  drama se změní ve frašku, která nejenže osvěží naše silvestrovské večírky, až si ji budeme ze záznamu pouštět, ale především se stane důvodem pro úklid naší politické scény, odkud vymeteme jak pátou kolonu, tak i hlupácké ochotníky a další nesvéprávné škůdce národních zájmů. Vedlejším přínosem pak může být  i obrodný proces v médiích. O tom, zda si odvolaný ministr kultury odjede lízat rány za krajany do Kanady, nebo za bližšími krajany  do Bavorska, případně zda se uchytí jako ministr (pro cokoliv) na Ukrajině, mě teď, v předvečer státního svátku, nebaví přemýšlet.

Možná vám připadá, milí čtenáři, že jsem  příliš optimistická. Pokud máte ten pocit, přečtěte si, prosím, můj článek znovu. Pak rozeznáte, že je psán sice s humorem a mnohomluvně, ale s jedinou touhou: Praha se nesmí stát Kyjevem!   

Článek Lenky Procházkové převzatý ze zdroje zde 

………………………………………

Máme 28. října a co nevidět je tu 17. listopad a na něco jako puč k odstranění prezidenta Zemana je dokonale zaděláno, obzvláště když “umělci” Bartoška a Dyk vyzývají k “Týdnům občanských nepokojů” (video zde). Česká televize odvysílala celou oslavu ze Staroměstkého náměstí, která se ve skutečnosti stala demonstrací proti prezidentu Zemanovi a kde celou akci moderoval kandidát na příštího prezidenta Horáček (video zde). Když pominu Horáčkovu šaškárnu (kdysi jsem si o něm myslela, že je moudrý), můžeme očekávat, že do 17. listopadu bude dění gradovat.

Ať již existuje plán na zrušení funkce prezidenta, jak o tom píše šéfredaktor VK zde, myslím, že pokus o jeho předčasné odstranění či přinejmenším dehonestaci, bude tak či tak pokračovat. Otázkou je, kolik lidí tomuto tyátru pod vedením – jak jinak než “umělců”, uvěří.  Šíření pravdivých informací je nyní obzvláště důležité, proto i ten vložený článek Lenky Procházkové.

Před časem jsem napsala článek “Pražská kavárna je v panice” a trvám si na tom, že Pražská kavárna spláče nad výdělkem, protože vůbec nic nepochopila – především nepochopila, že její páníček za oceánem jde ke dnu. To ale neznamená, že zde ještě nemůže napáchat spoustu škody a záleží jen na lidech, nakolik jí to dovolí. Staroměstské náměstí bylo, bohužel, docela plné, ale narazila jsem i na video někoho, kdo to zřejmě nevydržel a na youtube dal svou řeč za mimopražské…

PS: Pro sebe a svůj astrologický pohled jsem hledala hodinu narození prezidenta Zemana a navedlo mě to na video, které přidávám jako zajímavost (a zatím bez vlastního komentáře).

Vložila -Pozorovatelka-  29.10.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jokles
Návštěvník
Jokles

Paní Lenka Procházková správně vystihla onen vysoce aktuální problém naší současné situace. Z nedávné historie všichni víme, že změna společenského myšlení se dá vyvolat šokem. Ten šok musí být dostatečně silný, aby docílil očekávaného efektu.efektu. A hlavně musí být veden pod tzv.”cizí vlajkou” ! To se dodržuje od dob PearlHarbouru, přes atentát na Kennedyho, či a amerických “dvojčat” nesmyslné sestřelování civilních letadel a záměrně jsem si ponechal na konec “Majdan” v Kyjevě ! Autoři a aktéři těchto špinavých metod “boje” se neštítí především obětí vlastních lidí ! Všímejte si několik let trvající akcelerace špinavých provokací jak proti presidentovi tak i proti jeho voličům ! Provokace jsou stále více a více drzejší a také hloupější ! Cílevědomě se napíná struna společenské trpělivosti, která by na základě lokálního provaleni vzájemného násilí, mohla být důvodem pro mocenský zásah a, samozřejmě “v zájmu bezpe