“Praha se nesmí stát Kyjevem” – L. Procházková o dění kolem prezidenta...

“Praha se nesmí stát Kyjevem” – L. Procházková o dění kolem prezidenta Zemana

“Praha se nesmí stát Kyjevem” – L. Procházková o dění kolem prezidenta Zemana

K současnému dění kolem prezidenta Zemana vkládám článek signatářky Charty 77 Lenky Procházkové, neboť jej považuji za hodný šíření. 

Stát, který se hlásí k demokracii, nevyžaduje od svých občanů jednotné smýšlení, naopak podporuje různorodost názorů. Píše v komentáři Lenka Procházková.

Přesto ani stát, který má  svobodu slova zaručenou ve své ústavě a  deklaruje, že demokracie je dialog, nemůže tolerovat, aby v této „vnitřní debatě“ sílily monologické hlasy dirigované zvenčí. Lidem, kteří intrikují proti vlastnímu státu ve prospěch cizí moci, se říká pátá kolona. Před zavedením tohoto názvu měli jednoznačnější označení – zrádci.

Na Staroměstkém náměstí k lidem promluvil Petr Pithart

Pokud  útokům na  prezidenta, vyvolaným intrikou ministra kultury a podpořeným skupinou politiků a veřejně známých osob sekundují i mainstreamová média včetně veřejnoprávních, lze mluvit o koordinovaném ataku vůči demokraticky zvolené hlavě státu. Můžeme se dohadovat, kdo je autorem námětu a jaká tvůrčí skupina zpracovala a za pochodu koriguje scénář, můžeme pevně věřit, že časem se zákulisí odhalí, momentálně však čas pracuje proti nám. Autoři a aktéři hry už v předstihu určili datum a rezervovali si i plac pro svůj tyátr.

Akci na Staroměstském náměstí moderoval (a zpěvem doplnil) kandidát na prezidenta Michal Horáček

Staroměstské náměstí v Praze  posloužilo jako kulisa  mnohým dějinným zvratům, zažilo stínání vzpurných hlav, střelbu, bourání soch i stavění pomníků, nesčetné demonstrace a volební mítinky, národní tryzny i pouťové a hokejové veselice. Je to ideální místo i pro policejní zásahy. Jako pamětnice vím, jak nepříjemným kotlem se tento  rynek může stát, když ústupové ulice jsou náhle uzavřeny, zatímco z policejního megafonu drnčí hlas: Rozejděte se! Nikdy mi nevymizí obraz z 28. října roku 1988, kdy řada mužů a mladíků držících se vzájemně za ramena vydržela dlouhé minuty ve stoje odolávat proudům ledové vody v ústí zatarasené Železné ulice. Tehdy jsem své prožitky ze státního svátku zachytila pro samizdatové Lidové noviny v článku „My máme pravdu, vy máte psy!“

Dnešní Lidovky a další  média dávají prostor politikům, akademikům a jiným mágům, kteří  vyzývají občany, aby se v den státního svátku vypravili na Staroměstské náměstí a svou aktivní účastí podpořili demonstraci proti prezidentovi. Mohou však „neohrožení“  vyzyvatelé svým komparzistům zaručit  bezpečné ústupové koridory, pokud se  shromáždění „spontánně“ zvrhne v řádění „pražských“ majdanistů?

Dav naslouchal…

Svolavatelům a dalším „rebelujícím“ řečníkům zřejmě úrazy nehrozí, mohou se i z kotle pod ochranou městské policie včas přemístit a schovat na radnici, ostatně krajan pan Jiří Brady dostal už v předstihu od primátorky klíč. Ale kdo v chaosu, který může vzniknout  provokací, ochrání nepřipravený lid obecný? Česká policie? Nebo i spřátelená policie německá, která  dle čerstvé smlouvy smí zasahovat při protestech a násilnostech na celém území NAŠÍ republiky?

Nechci malovat čerta na zeď, ale pokud je šedou eminencí tohoto pokusu o svržení prezidenta ministr, který nerespektuje státní smlouvy a ani dějiny národa, mají mé obavy opodstatnění. Proto si myslím, že bude rozumnější nechat  páně Hermanovu hozenou  rukavici ležet na dlažbě a ponechat ministrovy sympatizanty, ať si kolem ní cifrují sami. Televize nám ty tanečky v přímém přenosu beztak ukáže.

Dav s “názorem” na prezidenta Zemana…  

V jiném šotu televizní kamery  povinně  zaznamenají i slavnostní projev prezidenta ve Vladislavském sále, během něhož se objektivy výmluvně zaměří především na prázdná křesla, určená zadkům těch, jejichž srdce jsou okoralá a rozum zatemněný.  Je správné, že tyto neosobnosti, pro které bylo ukradení a zničení prezidentské standarty  smysluplným  činem, nebudou 28. října na Hradě zaclánět. Ale pokud  se místo toho chystají na Staroměstském náměstí řečnit do mikrofonu, nevypínejme znechuceně televizi. Je dobré vědět, koho a proč v příštích volbách  zbavíme imunity a pak „oceníme“ podle zásluh. Přímá volba prezidenta ukázala, že většina českých občanů stále umí kriticky přemýšlet. A že balení Lži do katechismu Pravdy a Lásky ještě nedokázalo zničit naši  schopnost vnímat realitu.

Pevně věřím, že 28. října si zachováme rozvahu, že oslavíme výročí v kruhu přátel a že ponecháme Staroměstský rynek jen politickým kšeftařům, gardistům z neziskovek a dalším marionetám navázaným na  Tržiště. (V pražské ulici Tržiště je sídlo ambasády USA.) Bez naší účasti se plánovaný  majdan scvrkne na zaznamenané svědectví o spiklencích a jejich ambicích.

Chystané  drama se změní ve frašku, která nejenže osvěží naše silvestrovské večírky, až si ji budeme ze záznamu pouštět, ale především se stane důvodem pro úklid naší politické scény, odkud vymeteme jak pátou kolonu, tak i hlupácké ochotníky a další nesvéprávné škůdce národních zájmů. Vedlejším přínosem pak může být  i obrodný proces v médiích. O tom, zda si odvolaný ministr kultury odjede lízat rány za krajany do Kanady, nebo za bližšími krajany  do Bavorska, případně zda se uchytí jako ministr (pro cokoliv) na Ukrajině, mě teď, v předvečer státního svátku, nebaví přemýšlet.

Možná vám připadá, milí čtenáři, že jsem  příliš optimistická. Pokud máte ten pocit, přečtěte si, prosím, můj článek znovu. Pak rozeznáte, že je psán sice s humorem a mnohomluvně, ale s jedinou touhou: Praha se nesmí stát Kyjevem!   

Článek Lenky Procházkové převzatý ze zdroje zde 

………………………………………

Máme 28. října a co nevidět je tu 17. listopad a na něco jako puč k odstranění prezidenta Zemana je dokonale zaděláno, obzvláště když “umělci” Bartoška a Dyk vyzývají k “Týdnům občanských nepokojů” (video zde). Česká televize odvysílala celou oslavu ze Staroměstkého náměstí, která se ve skutečnosti stala demonstrací proti prezidentu Zemanovi a kde celou akci moderoval kandidát na příštího prezidenta Horáček (video zde). Když pominu Horáčkovu šaškárnu (kdysi jsem si o něm myslela, že je moudrý), můžeme očekávat, že do 17. listopadu bude dění gradovat.

Ať již existuje plán na zrušení funkce prezidenta, jak o tom píše šéfredaktor VK zde, myslím, že pokus o jeho předčasné odstranění či přinejmenším dehonestaci, bude tak či tak pokračovat. Otázkou je, kolik lidí tomuto tyátru pod vedením – jak jinak než “umělců”, uvěří.  Šíření pravdivých informací je nyní obzvláště důležité, proto i ten vložený článek Lenky Procházkové.

Před časem jsem napsala článek “Pražská kavárna je v panice” a trvám si na tom, že Pražská kavárna spláče nad výdělkem, protože vůbec nic nepochopila – především nepochopila, že její páníček za oceánem jde ke dnu. To ale neznamená, že zde ještě nemůže napáchat spoustu škody a záleží jen na lidech, nakolik jí to dovolí. Staroměstské náměstí bylo, bohužel, docela plné, ale narazila jsem i na video někoho, kdo to zřejmě nevydržel a na youtube dal svou řeč za mimopražské…

PS: Pro sebe a svůj astrologický pohled jsem hledala hodinu narození prezidenta Zemana a navedlo mě to na video, které přidávám jako zajímavost (a zatím bez vlastního komentáře).

Vložila -Pozorovatelka-  29.10.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jokles
Návštěvník
Jokles

Paní Lenka Procházková správně vystihla onen vysoce aktuální problém naší současné situace. Z nedávné historie všichni víme, že změna společenského myšlení se dá vyvolat šokem. Ten šok musí být dostatečně silný, aby docílil očekávaného efektu.efektu. A hlavně musí být veden pod tzv.”cizí vlajkou” ! To se dodržuje od dob PearlHarbouru, přes atentát na Kennedyho, či a amerických “dvojčat” nesmyslné sestřelování civilních letadel a záměrně jsem si ponechal na konec “Majdan” v Kyjevě ! Autoři a aktéři těchto špinavých metod “boje” se neštítí především obětí vlastních lidí ! Všímejte si několik let trvající akcelerace špinavých provokací jak proti presidentovi tak i proti jeho voličům ! Provokace jsou stále více a více drzejší a také hloupější ! Cílevědomě se napíná struna společenské trpělivosti, která by na základě lokálního provaleni vzájemného násilí, mohla být důvodem pro mocenský zásah a, samozřejmě “v zájmu bezpečnosti občanů” nastolení opravdu “svobodného režimu” s naprosto jasným postojem k “východu” ! Pokud se ovšem ono “provalení” plošně nerozšíří po celé zemi v regulérní občanskou válku, kterou ochotně přispěchá “řešit” NATO ! Proto má paní Lenka Procházková hlubokou pravdu t.j.: Nenechat se vyprovokovat a vydržet do voleb za každou cenu ! Neboť to je jediná možná demokratická cesta ke změně! Bohužel také nejistá…ostatně jako všechno…

Michal
Návštěvník
Michal
Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Potlačování demokracie, práv a svobod v Česku? To není reálné, jelikož všechny televize co odvysílali reportáže o dění 28.10. informovali o zemi co má dva názvy. U nás v Česku se nic nedělo a poblázněný Prágl si udělal předvolební šaškárnu.
Herci bez páteře a jiní tukani mají Čechii a mi lidé ctící práva, zákony, povinnosti a jsme hrdí na odkazy předků máme Českou republiku.
Maňásci Bartoška, Dyk a jiní placení davem si neuvědomují jedno. Demokracie jako taková co znal svět před 25 lety již není. Svoboda zanikla vznikem a vstupem republik do spolku Eurohujerů. Pokud chce někdo poslouchat poblblé pražáky, ať je poslouchá.
Jde pouze odvrátit pozornost od důležitějších věcí. Pán prezident promine. pokud nebude na hradě pan Zeman, bude tam sedět jiné tupější hovado. Tím to se omlouvám za použití vulgarismu. Volil jsem p.Zemana, stojím za ním.
Myslel jsem, že se svět bude připravovat na 3 světovou. A hle světe div se, možná půjde o občanskou válku mezi Čechy a Moravou.

Jokles
Návštěvník
Jokles

Ale no ták, chlapče, je vidět, že jsi nasr…,ale to by nemělo bránit činnosti zdravého rozumu ! Tak předně bych chtěl ti připomenout, že převážná většina “pražáků” je naplavenina z venkova, a to zejména z Moravy ! Zbytek tvoří asi milion “universit” plných antizemanovsky naladěných studentů ze všech konců země pod vedením pedagogů, rodilých “pražáků” ! Takže, chlape, nepokoušej se sem zavádět dávno profláklé a záškodnické cíle Čechy vs Morava. Víš co je demagogie ? To je účelové smíchávání cílených lží s kousky nezvratné pravdy ! Čemuž ta tvoje poslední věta plně odpovídá ! Neboť nás skutečně čeká spíše občanská válka, ale rozhodně ne mezi čechy a moraváky ! A evidentně to bude historicky první v české kotlině, i když bohužel patrně nejkrvavější ! Kdo je proti národu a jaké nebezpečí představuje, je už dnes dostatečně známo !

Lara
Návštěvník
Lara

…ZEMAN je veľkou prekážkou a tŕňom v oku bruselských eusa-šialencov, aj angely pre jeho NESÚHLAS s násilnou migračnou agendou EU voči národným štátom V4…chráni Čechov
pred importovanými “kobylkami”…každí Čech by mal byť vďační,za jeho neskutočné úsilie aj statočnosť, že ochraňuje český národ aj štát…

…sú nesmierne odsúdenia hodné všetci tie eusa-BÁBKY hercov, a soros-mimovládnych figuriek, a ostatných magorov, ktorí sú schopní manipulovať s pravdou a vyvolať MAJDAN v Čechách…a nechápu hrozivé nebezpečenstvo nad VLASTNÝMI HLAVAMI, v tejto pre Európu veľmi nestabilnej politickej situácii…

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

V čem přesně Zeman překáží bruselským euro-šílencům? Jak přesně Zeman chrání před importovanými kobylkami? Má na něco takového z Ústavy pravomoci?
Ne. Může jenom říkat do médií to, co ostatní drmolí nad půllitry v putykách. Politické a právní důsledky jsou ale stejné.

anjelita I. stupně
Návštěvník
anjelita I. stupně

Tím, že to říká, občany utvrzuje v jejich přesvědčení a nic s nimi nehne. Museli by pak vyměnit většinu občanů za “Bevolkerung”, což není tak prosté … nicméně určitě se o to pokusí.

xerox
Návštěvník
xerox

pro jednorázové nicky … že zeman na stará kolena prohlédl ho v ničem neomlouvá , bláboly jak známo nic nestojí …
působil ve straně jako dlouholetý předseda z které mohl vytvořit stranu hájící české zájmy a pozvednout lidi kteří by v tom pokračovali , opak je pravdou … tak nedělejte divadlo …

M.C.
Návštěvník
M.C.

V tom je možná jádro pudla – že Zeman na stará kolena nahlédl své dřívější omyly. A protože je prognostik, učinil si z nového stavu věcí prognózu.

LCZ
Návštěvník
LCZ

Je možné, že mu v tom pomohl jeho dlouhodobý meditační pobyt na Vysočině.
Být sám se sebou někdy dělá divy.

123top
Návštěvník
123top

Nebude to tím že tam vždy byli rektální spelologové typu Špidla a anální apinisti jako Sobotka ty by to nedopustili podívej jak dopad Paroubek.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

To byl ovšem omyl. Dnes už víme, že na rozbití sebesilněji zakořeněného přesvědčení stačí rozdat pár koblih.

Masha
Návštěvník
Masha

Nechapu, za co jste dostal minusy, kdyz to, co jste napsal, je viditelne uplne vsem. Ta posledni veta je nejdulezitejsi! Politicke a pravni dusledky jsou stejne! Copak to nikdo nechape, ze slova jsou k nicemu? Zeman utahl lidi na to, ze je proti kvotam, ale prijmeme je dobrovolne, a i nad kvoty!!! Tady je jasne videt, ze se lide chytaji Zemanovych slov a dal nechteji videt, protoze oni potrebuji vudce, ktery jim bude jenom rikat, co chteji slyset, a klidne muze delat opak. Proc se lide nedivaji, jake zakony podepisuje, a na to, ze jsou protiustavni? Proste jakmile jsou jednou prirazeni ke sve modle, tak kdokoliv jim rekne i pravdu o Zemanovi, oni ho vykopnou do prazske kavarny a vymalovano. Tento odezdikezdismus je v lidech tak hluboky, to rozdelovani druhych a prirazovani se, ze je to az k placi. Tim je totiz zabrzdeno jakekoliv reseni problemu, a jejich modla jim klidne muze poslat do domu vrahy a pak jim rict: ja jsem vam rikal, abyste se ozbrojili, a zase bude mit navrch. On moc dobre vi, ze lidem zadne zbrane proti presile nepomohou.

xerox
Návštěvník
xerox

dovolávat se komiksových postaviček typu procházkový jenž v minulosti byla na výplatní pásce cia v tzv. chartě 7,70 kčs / paňák ve trojkách hospodách v dobách ,, zlých ,, komunistů … a donedávna kandidovala za bártovu panoptikální bandu s eufemistickým názvem věci veřejné …
spolu s předchozím článkem kde se adoruje klaus je už blamáží … říká se tomu ode zdi ke zdi … to se stává když se neví oč se vlastně usiluje … ví vůbec aeronet co dělá ?

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Omezení osobní svobody zakladatele Svobodného vysílače CS Pavla Hlávky, nezákonné jednání městských strážníků, uvedení věcí na pravou míru.
Někdy se policisté i strážníci mohou dopustit tak velkého excesu, že jejich jednání představuje trestný čin. V takovém případě je namístě podat trestní oznámení, neboli slovy trestního řádu “oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin”. Takové oznámení můžete učinit písemně – “papírově” i elektronicky – i ústně přímo na pracovišti Generální inspekce bezpečnostních sborů, na státním zastupitelství či na služebně Policie ČR. Trestní oznámení můžete podat i anonymně. Trestné činy policistů vyhledává, odhaluje, prověřuje a vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Trestné činy strážníků vyhledává, odhaluje, prověřuje a vyšetřuje Policie České republiky. Dozor nad činností obou sborů v trestním řízení provádí státní zastupitelství.

Měla by to být také priorita jak pro policejního prezidenta, tak pro jeho náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování. A vzhledem k tomu, že si strážníci městských policií zřejmě přisvojují úkoly politické policie, které jinak přísluší GIBS, tak je to úkolem i pro samotného předsedu vlády, jemuž je GIBS podřízen.

https://www.duchdoby.cz/omezeni-osobni-svobody-zakladatele-svobodneho-vysilace-cs-pavla-hlavky/

Jana
Návštěvník
Jana

Na fb https://www.facebook.com/MinisterstvoobranyCeskerepubliky/
jsem dala tento koment…

Jana Karásková Dala jsem na Youtube pod video s přísahou komentář: “Škoda, že po přísahách chránit vlast i naši vojáci napomáhají šířit teror USA a NATO… kvůli kterému už zemřelo asi 2 miliony lidí na Blízkém východě… Prezident Zeman i ministr obrany Stropnický by měli vědět, kdo stál v pozadí útoků z 11. září 2001, založení a vyzbrojení IS, a měli by podpořit odhalení pravdy. Kdyby ČT necenzurovala toto svědectví bývalého šéfa NATO, lidé by si udělali názor sami. A možná by se víc vojáků zachovala jako MUDr. Marek Obrtel. https://www.youtube.com/watch?v=monsTxIwSE8
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

http://www.rapefugees.net/sex-jihadist-zieht-maedchen-10-vom-fahrrad-und-vergewaltigt-es-im-gebuesch-brutal-leipzig/
v Nemecku migrant znasilnil 10 letou holcicku pri ceste do skoly, policie samozrejme nikoho nedopadla. O udalosti se umyslne medialne mlci. Kdo nechce, aby se tohle delo v CR, mel by podporit Milose Zemana

jake
Návštěvník
jake

Puč vyvolal vůdce jedné ze složek Sudetoněmeckého Landsmannschaftu Herman.
Herman předsedá české katolické pobočce Sudetoněmeckého Landsmannschaftu – Ackermann Gemeinde:
http://www.ackermann-gemeinde.cz/predsednictvo/

Důkaz, že Ackermann Gemeinde je složkou Sudetoněmeckého Landsmannschaftu je zde:
https://www.historisches-lexikon-bayerns.de/Lexikon/Sudetendeutsche_Landsmannschaft

Když se Herman omlouval sudeťákům za odsun sudetských Němců, omlouval se vůdce části Sudetoněmeckého Landsmannschaftu Sudetoněmeckému Landsmannschaftu a nazýval to česko-německým smířením.

Zeman nás chrání před masovou imigrací – a to Německu nevyhovuje. Německo a jeho čeští kolaboranti z nás chtějí mít další německý stát a nacpat nám sem migranty.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Lepší být Bundesland než губерния nebo 省.

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Jste vlastizradce de Borne.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Pokud je tato myšlenka vlastizrádná, byl vlastizrádcem i “Otec národa” František Palacký, protože můj post byl parafrází jeho myšlenky z dopisu do Frankfurtu.

Palackého slova:

“Víte, pánové, která mocnost drží veškeren veliký východ našeho dílu světa; víte, že tato mocnost, již nyní vzrostší u velikost ohromnou, sama ze sebe a v sobě každého desítiletí větší měrou se sílí a vzmáhá, nežli to díti se může v zemích západních; že jsouc ve středu svém nepřístupna skoro každému outoku, stala se již dávno nebezpečnou svým sousedům; i ačkoli majíc také na půlnoci bránu otevřenou, že vždy přece, přirozeným vedena pudem, zvláště na jih rozšiřovati se hledí a hleděti bude; že každý krok, kterýž by na této cestě dále ještě učinila kupředu, hrozí během čím dále tím rychlejším zploditi a založiti universální monarchii, tj. nepřehledné i nevyslovitelné zlé, neštěstí bez míry a hranic, jehož bych já, Slovan tělem i duší, pro dobré lidské neméně těžce želel, byť i tato monarchie prohlašovala se za slovanskou. S touž křivdou, jako v Němcích za nepřítele Němcův, jmenují a pokládají mne mnozí v Rusích za nepřítele Rusův. Nikoliv, opravím to hlasitě i zjevně, nejsem nepřítel Rusův; naopak, pozoruji s radostným oučastenstvím každý krok, jehož tento veliký národ ve svých přirozených mezích kupředu činí po dráze vzdělanosti: však ale při vší vřelé lásce k národu svému vždy ještě výše cením dobré lidské i vědecké, nežli dobré národní, z té příčiny již pouhá možnost universální monarchie ruské nemá žádného odhodlanějšího protivníka i odpůrce nežli mne; ne proto, že by byla ruská, ale že by byla universální.
Víte, že na jihovýchodní straně Evropy, podél hranic říše Ruské, přebývají národové mnozí, původem, jazykem, dějinami a mravem znamenitě rozdílní – Slované, Rumuni, Maďaři a Němci, o Řecích, Turcích a Škipetařích ani nemluvíc, – z jichžto žádný sám o sobě není dosti mocen, aby přemocnému sousedu svému na východě odporovati mohl s prospěchem pro vše budoucí časy; totoť mohou jen tehdáž, když je svazek ouzký a pevný bude spojovati všecky v jedno…”

Je mi ctí být stejným vlastizrádcem jako Otec národa, madam 😉

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Jste si jistý, že víte, čemu tleskáte? Například spisovatel Josef Škvorecký ve své knize Mirákl napsal, že Palach patřil k lidem psychicky vyčerpaným a poté prohlásil „Dívejte, nechci se dotknout citů nikoho, ale to, co on udělal, toho by normální člověk nebyl schopen. Když se na to díváte z hlediska psychiatrie, je něco takového nenormální. Normální člověk je schopen sebevraždy jedině v extrémní situaci, kdy má volbu mezi tím, že buď prožije něco strašného, nebo místo toho zemře. Klobouk dolů před tímto jeho činem, obětoval přece svůj život a nebyl to čin, kterého by byl schopný kdokoli…“ A dodal, že navíc vše, co bylo o Janu Palachovi v Miráklu napsáno, vyslovila hlavní postava Danny Smiřický. A literární licence přece nezakazuje patřičnou fabulaci. Samozřejmě, v případě svobody slova… http://olser.cz/780/palach-se-upalil-kvuli-rusum-lama-zase-kvuli-americanum/

Co kdyby Palach místo upálení emigroval? Dnes by žil, možná velmi dobře, třeba v USA… Ovšem, byla by to zbabělost, že uteče před komunisty a Sověty, aby ostatní nechal v rejži. Jako mnozí politici, dokonce dnes v české vládě. A proč se mi po vyslovení jména Palach, který nikdy nikoho nezabil, vybaví činy islamistických sebevražedných atentátníků, kteří také zabili sebe, k tomu však i tisíce nevinných osob, mezi nimi i několik desítek teenagerů na diskotéce v Tel Avivu či se odpálili ve školním autobusu plném dětí… Možná proto, že také jednali jako „hrdinové“, co upozorní muslimy na židovskou okupaci „jejich“ Palestiny…?
Ponechám stranou, že z hlediska mezinárodně-politického je tu viditelné otevření ČR směrem do Ruska a Číny. Chvilkový nezájem USA o tuto orientaci je dán předvolebními debatami o budoucím prezidentu. Jakmile se kdokoli z kandidátů octne v Bílém domě, rychle se k našemu odklonu na Východ vrátí.

Takže milý Watsone, nestřílejte slepými a šetřete si opravdové citáty a bonmoty. Budete je jistě potřebovat.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Tleskám člověku, který dokonale znal české, evropské i světové dějiny a možnosti, který byl zkušený politik se smyslem pro realitu a vytvořil program smysluplné další existence středoevropských národů, který byl, je a pravděpodobně bude svými krajany, opojenými tupými nacionalistickými a panslavistickými báchorkami, zcela ignorován. 🙂

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Obavám se, že v průběhu zítřejšího dne Vám nezbyde nic jiného, než tleskat na serverech, jež ovívají kavárenské ventilátory a které opěvují Váš antislavjanofilský postoj prezidenta Zemana, směřující spíše k neoeuroasianismu (rozumějte názorově umírněný insularismus), společně s „imperialistickými choutkami“ aliance Číny, Ruska, Iránu a Indie, proti níž je NATO bezmocné.

M.C.
Návštěvník
M.C.

No jo, jenže od doby co bylo tohle napsáno se situace poněkud změnila a příliš velkou a pro své členy i sousedy nebezpečnou se stala EU.
Rusko spíše reaguje na nepřátelské kroky jiných zemí, než že by samo iniciovalo tlak na někoho. NATO představuje nebezpečí hlavně pro své vlastní členy a taky pro národy s nepohodlnými vládami. To by bylo na delší rozbor.

béžový
Návštěvník
béžový

I mistr tesař se někdy utne?!

Dan
Návštěvník
Dan

Řekl bych, že nejlepší by bylo být sami sebou a dělat politiku vstřícnou tam, kde je to pro nás prospěšné. Dnešní Rusko už dávno není SSSR a dnešní západ už dávno není ten západ, jaký jsem znal kdysi – ono se nám to tak nějak částečně obrátilo. Lidi nadávající na dnešní Rusko zamrzli někdy v roce 1968/1989 a lidé oslavující dnešní západ jsou povětšinou trotli, kteří před cca 30-ti lety oslavovali-přinejmenším zvesela podporovali a využívali různých prebend režim minulý, komunistický, nam který teď zvesela nadávají. Viz “Narcis” Bartoška a celá ta banda údajných “VIP celebrit” (pro mě hoven, která nikdy nic pro národ neudělala – myslím něco, z čeho by společnost profitovala).
Kdo má názor, že je lepší být v “Bundesland” je stejný podpindosník, jako soudruzi v 50-tých letech, kteří by chtěli, aby jsme byli svazová republika…čas plyne, doba se mění, ale idioti zůstávají, blbost je totiž opravdu věčná.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Viz níže. Je mi ctí být podpindosnikem a idiotem spolu s Palackým. 🙂

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

Bartoška a Dyk se vyjadřují ke dnům občanského neklidu ve slovenštině jako V.Bilak a G.Husák:
https://www.youtube.com/watch?v=HXWOr6LVFw8

Tadeaš
Návštěvník
Tadeaš
Vladimir
Návštěvník
Vladimir

Konečně, díky pane Baťa!

Vladimír
Návštěvník
Vladimír
Stara mama
Návštěvník
Stara mama

http://zpravy.idnes.cz/vojtech-dyk-vyzva-k-obcanskemu-neklidu-dyx-/domaci.aspx?c=A161029_145139_domaci_fer
takhle nejak vypada vlastizrada. Nevidim duvod, proc by CR nemohla byt partnerem Ameriky, Ruska i Ciny. Kdyz to v EU vypada tak jako dnes, realne se meni v “chalifat,”tak se tam nenechme natlacit . Obavam se, ze tihle “umelci” budou provokovat k nasili.