Potvrzeno: Jimmy Carter opravdu předal Moskvě mapy pozic IS. Pochopily už USA,...

Potvrzeno: Jimmy Carter opravdu předal Moskvě mapy pozic IS. Pochopily už USA, že globální elita (GP) je na straně Ruska?

Potvrzeno: Jimmy Carter opravdu předal Moskvě mapy pozic IS. Pochopily už USA, že globální elita (GP) je na straně Ruska?

Včera se objevily zprávy (více), že bývalý americký prezident Jimmy Carter předal Rusku tajné mapy pozic Islámského státu, o které Moskva marně žádala USA i Velkou Británii. Bílý dům zprávu odmítl komentovat, ruské Ministerstvo zahraničí dnes tuto zprávu potvrdilo:

“Bývalý americký prezident Jimmy Carter opravdu dal ruské ambasádě ve Washingtonu mapy s pozicemi militantní organizace IS v Sýrii”, –  potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

“Ve skutečnosti Jimmy Carter Rusku nabídl předání map, zobrazujících aktuální pozice IS v Sýrii a vypracovaných jeho “Carter centrem” – řekla na briefingu.

“Tyto geografické materiály, které nejsou tajné, jsou k dispozici na stránkách centra, v jehož čele stojí Carter. Nicméně jsme toto gesto bývalého amerického prezidenta, který zjevně upřímně stojí na straně společného úsilí v boji proti terorismu a má obavy o osud syrského lidu, přijali s velkou vděčností”- dodala. (zdroj)

V USA už se objevují zprávy, že J. Carter se dopustil velezrady (zdroj) či je jeho jednání přičítáno senilnosti jeho věku.

Vladimír Putin, Jimmy Carter, Kofi Annan 

Když si to shrneme, tak se vlastně vůbec nic nestalo, protože podle vyjádření ruského Ministerstva zahraničí mapy nejsou tajné a jsou veřejně dostupné na stránkách Carterovy organizace. V tom případě se ovšem nabízí otázka, proč měly být předány na ruském velvyslanectví ve Washingtonu…

Ale i pokud by skutečně tajné nebyly, pak je zde především symbolická řeč! Podívejme se na organizaci Carter Center:

Carter Center je nevládní, nezisková organizace, založená v roce 1982 bývalým americkým prezidentem Jimmy Carterem a jeho manželkou Rossalyn. Carter Center se věnuje otázce lidských práv a zmírňování lidského utrpení. Středisko je řízeno správní radou, která se skládá z významných podnikatelů, pedagogů, bývalých vládních úředníků a významných filantropů. K základním charakteristikám centra patří práce na výzkumech a analýzách, připravenost přijmout včasná opatření v důležitých a naléhavých otázkách a chovat se jako neutrální strana (wikipedia).

Z čehož plyne, že Carter Center není americká organizace, ale světová, tedy globální organizace jak vyšitá. A pokud představitel globální organizace upřednostnil ruskou stranu a její zájem až tak, že na americké půdě se mu dostává nálepky velezrádce, pak by se USA a všichni jejich přisluhovači opravdu už měli zamyslet!

Wikileaks a Írán

K tématu je zajímavá ještě další dnešní zpráva, kterou přinesla Wikileaks a která popisuje záznamy bývalého šéfa CIA Johna Brehnana. Mezi zveřejněnými údaji figurují jeho analytické poznámky z roku 2007, týkající se sbližování USA s Íránem a s doporučeními prezidentu Spojených států ” jakými figurkami na šachovnici Íránu hrát.”

“Spojené státy mají jinou možnost, jak najít způsob koexistovat v míru a dosáhnout dohody s každou vládou, která je v Íránu u moci,” – píše se v poznámce, kterou údajně napsal Brennan. Autor doporučuje Obamovi zmírnit rétoriku proti Teheránu a kritizuje bývalého prezidenta George W. Bushe za to, že Írán přiřadil k “ose zla.”  (zdroj)

V loňském roce došlo k historické události, kdy spolu po třiceti letech poprvé hovořili prezidenti USA a Íránu, v létě došlo k dohodě s Íránem, v září Obama prosadil její schválení v americkém kongresu a právě vstoupila v platnost (a končí dlouholeté sankce vůči Íránu). A téměř současně Rusko po dohodě s Íránem zahájí útoky v s Íránem spřátelené Sýrii. A bývalý americký prezident dá Putinovi mapy pozic Islámského státu v Sýrii.

Přitom, jak říká zpráva Wikileaks, už v roce 2007 bylo naplánováno, že ke sblížení USA s Íránem (tzn. i se Sýrií) dojde.

Jimmy Carter a Bašaar Asad   

USA a Írán vs. Rusko a Írán?

Od minulého roku můžeme pozorovat, jak se Írán dostává do středu dění. A jako by se o něj hrála přetahovaná mezi USA a Ruskem (viz dohoda o jaderném programu, na které tolik záleželo USA, ale kde si Írán vymínil, že bez Ruska k žádným jednáním ani k dohodě nedojde). Když si k tomu přidáme, že plán, jak zvýšit význam Íránu existuje už od roku 2007 (dle mého už od 11/9), pak na Blízkém východě je realizován velmi dlouhodobě a jeho finále měl tak či tak představovat Írán (a vznik Kurdistánu).  V tomto plánu mělo jít jak o překreslování hranic, tak o stěhování národů a tento plán měly zrealizovat USA.

Ale protože nejen že USA selhaly, ale obzvláště proto, že Rusko plány přečetlo (zradilo NWO), je situace taková jaká je. Už podruhé v Sýrii vítězí ruský návrh řešení (po “použití” chemických zbraní Asadem už bylo bombardování Sýrie – a možná i válka – na spadnutí), tedy ruská likvidace chemických zbraní  v Sýrii a  Putin je vyhlášen Mužem roku.

A nyní se situace opakuje – Putin obdržel americké mapy pozic IS, ač mu je USA odmítaly vydat. Ať už jsou veřejné či tajné, v souboji USA-Írán vs. Rusko-Írán opět vítězí Putin. Vítězí nejen proto, že Rusko na to má vojenskou a především vůdčí silou, ale vítězí také proto, že globální vůdcové (GP) vidí, že Rusko na to má natolik, že jako jediné je schopno řešit problém i globálně, tzn. zastoupit je a dokonce hasit to, s čím si nevědí rady, neboť se jim to díky politice USA vymyká z rukou . Soudě podle zprávy Wikileaks, tak USA měly na Blízkém východě “najít způsob, jak koexistovat v míru”, ale ve svém stylu předvedly přesný opak.

Žezlo sice má převzít Čína a významně se počítá s Íránem, ale pouze Rusko je schopno globálně konstruktivního jednání napříč zeměmi a může zastavit či přinejmenším zmírnit ten totální rozvrat a chaos, který tolik odnáší i Evropa.

-Pozorovatelka-  23.10.2015

Do konce měsíce zbývá 8 dnů a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 20% potřebné částky. Všem, kteří do konce měsíce přispějí jakoukoliv částkou (zde) na záchranu AE News, moc děkujeme. Bez Vaší pomoci náš server nepřežije.

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jirizkolina
Návštěvník
jirizkolina

Rozhodě bych netvrdil, že GP je na straně Ruska. Někdy se jen záměry GP kryjí s pozicemi RF, ale jinak Putin dělá vlastní globální politiku.

GP by samozřejmě rád procesy v Rusku řídil a směroval, ale v současné době RF vedená Putinem tomuto tlaku úspěšně vzdoruje.

Jana Malá
Návštěvník
Jana Malá

To je lež, jako věž. Zkuste napsat něco pravdivě

tana
Návštěvník
tana

Dobrý den, německá media uvedla další zbůsob, jak USA dokáží zadlužitstáty EU, aniž potřebují Transatlantickou smlouvu.Stačí současné smlouvy “na ochranu investic” a arbitrážní řízení. Jde o to, že smlouvy “na ochranu investic” mají EU i Kanada s USA, takže USA žalují stát EU prostřednictvím nastrčené firmy v Kanadě.
Zdokumentovaný byl případ z Hamburku, USA “investice” do právníků 5 000 000 USD, zisk z arbitráže 15 000 000 USD + předpokládaný výnos investice. Na tomto základě “úspěšně” vedené arbitráže se zakládají v USA “investiční fondy”. Nyní se chystají na “řecké dluhy”, očekávaný zisk se počítá v miliardách.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Podle výsledků armády USA v Afganistánu a jinde ve světě se zdá, že armáda USA stojí na hliněných nohách. Plná huba výhrůžek a řinčení zbraněmi, ale když se jim někdo postaví, tak neví kudy kam.
Nepřipomíná Vám to pohádku Princezna se zlatou hvězdou a jejího odmítnutého ženicha??? Zdá se, že v Americké armádě také velí Král Kazisvět VI. hlava pomazaná, z Boží vůle král.. 🙂
http://cz.sputniknews.com/svet/20151023/1467352/vojska-usa-afghanistan-uplna-ostuda.html

Nývlt
Návštěvník
Nývlt

Ja bych to až takové růžové neviděl.Dle Lucie Novákové , prý GP se rozhodl spolupracovat s Rusi, to je absurdum. GP řídí svět pro peníze, pro nic jiného, a jelikož jeho pejsek – Státní Elita USA ,sklamala na celé čáře, nedokázala pro GP dobýt Sýrii a umožnit tak postavení katarského plynovodu do Evropy, a pak celé to přesídlování běženců do Evropy, kde by z nich pak byla postavena armáda proti Rusku, přičemž, to se setkáva s velkým odporem zdejších vlád a obyvatelstva. Rusko jako velký zdroj surovin, je lákadlem veškeré bankéřské, a zednářské lůzy, která v lakomosti nabírá globální křeče, a neví jak dál. ! Proto najednou přes Sorosova média se tláchá žvást o spolupráci s Ruskem a Čínou. Jde o to, že sám GP se pokouší infiltrovat do mocenských kruhú eurasijských vlád s nabídkou pomoci v řízení vojnových eskalací.(jakože ve jménu dobra). U mne je GP – zlo!

Alkid
Návštěvník
Alkid
Aksal
Návštěvník
Aksal

Pokračování komediálního seriálu o výsadku americké pěchoty 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=QaxQGfFaxds
https://www.youtube.com/watch?v=Hqtfswgtue4

Aksal
Návštěvník
Aksal

Předpokládaný další vývoj v Sýrii. Včera v tisku proběhla zpráva, že Katar má v plánu poslat do Sýrie kontingent pozemních vojsk. Vypadá to spíš na blufování, protože bylo zjištěno, že vůdcové Islámského státu jsou za pomoci Doha tajně odváženy ze Sýrie a na místě jsou ponecháni jenom obyčejní bojovníci. Vypadá to tak, že hlavní hráči se zřejmě už nějak domluvili. Turecko zavírá bojovníky ISIL, kteří překračují hranice s Tureckem, USA hodlají podporovat Kurdské bojovníky a zaútočit na Rakku. No a evakuovaní vůdcové ISIL se po čase vynoří, jako umírněná opozice Asada v Sýrii, až nadejde čas…

Aksal
Návštěvník
Aksal

Parádní souhrn. Něco k titulce The Economist a datu 3.11. Už se nám ve zprávách objevilo. 3.11. má dojít k navýšení stropu USA dluhu, nebo k defoltu. Ta zpráva je potvrzena.
http://rusvesna.su/economy/1445575981
Jiná zpráva, která potvrzena není, je smrt jedné pomazané hlavy(je uvedeno i její jméno, ale to si nechám pro sebe 🙂 ) a to 5.11.

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

Jeví se to tak, že Rusko spolupracuje s GP, aby si prosadilo svoje představy o fungování světa a svoje záměry. Nakonec to ale bude vypadat tak, že GP spolupracuje s Ruskem. Nevidíme, kdo stojí za tou kterou stranou. Nemáme na fasádě barometr na měnící se energie. Věřím tomu, že ze Sibiře přichází obrovská bílá energie, a proto se všechno tak rychle mění k lepšímu. Odstavení USA a jejich přisluhovačů považuji za předposlední boj. Na řadě bude odstavení od moci těch, kdo nyní tvoří GP – ti, co stojí za Vatikánem a agresivní složkou čínské moci. Podle mě to ale nebude dlouho trvat a ještě se toho dožiju. Počkám si na to! Nejde tady o to, aby Rusku mělo celosvětovou vládu (to je blbost, jen si to přečtete), jde o to, že Rusko chce, aby státy spolupracovaly a vzájemně se respektovaly. Takže by se z nás něměli stát ruští patolízalové, ale lidé s uvědoměním si národní identiti a státní suverenity. To je vzkaz pro ty, co slovo “rusofil” používají jako sprostou nadávku. Protože jinak většina zdejších čtenářů toto chápe.