Poslední vteřiny před pádem Boeingu v Rostovu nad Donem – řeč pilotů....

Poslední vteřiny před pádem Boeingu v Rostovu nad Donem – řeč pilotů. Video

Vyšetřovatelé nehody Boeingu 737-800 v Rostovu nad Donem mají k dispozici záznam komunikace pilotů v poslední minutě před jeho pádem.

Podle poslední verze se pilot rozhodl pro stoupání, dostal se do výšky 1500 m a stoupání trvalo 40 vteřin (viz video). Kapitán se rozhodl vypnout autopilota a to může souviset s tím, že letadlo narazilo do takzvaných atmosférických nůžek. Ihned poté Boeing začal ztrácet výšku.

V tomto bodě jeden pilot říká druhému: “Neboj se, tahej!” Reportéři spekulují, že po vypnutí autopilota se velitel posádky snažil přivést “Boeing” do horizontálního letu, ale po předchozím klesání zůstal zapnutý i vertikální stabilizátor. Z toho důvodu řízení přestalo fungovat, ale posádka neměla čas to pochopit.

Stabilizátor mohl pilot zapnout ve chvíli třesů náhodně a současně stisknout tlačítko s názvem “knypel” “V opačném případě – jde o bezprecedentní překvapení automatiky”, – uzavírá kanál. Podle zdroje, v posledních šesti vteřinách před srážkou se zemí byl v kokpitu slyšet nelidský křik.

Podle poslední verze pilot mohl náhodou zapnout stabilizátor, čímž se jakékoliv další ovládání výšky letu stalo nefunkčním.

Zdroj: zde

Související: Pjakin 9:50 zde

 

-Pozorovatelka- 26.3.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Teodor
Návštěvník
Teodor

Kdyz jsem pred 40 lety delal pilotni liceci, rikal mi ucitel letani Teo, ve vzduchu zazijes veci, ktere nejsou mozne. By byvaly Wehrmacht pilot a mel kolem 60000 hodin pilotovani. Mel pravdu. Ale naletal jsem jako pilot jen kolem 1500 hodin. Jednou jsem zazil pad meho letadla z a 1500 m rychlosti kolem 80 m/vterinu (nastesti bylo letadlo ale pevne a schopne akrobacie). Co nebylo pripevneno, vse letelo nahoru. Zrychleni bylo tak velike, ze i me ruce letely nahoru a nebylo mozne drzet rizeni letadla. Pad prestal asi ve 300 metrech v udoli. Udelal jsem prudkou 90 stupnovou zatacku (pevnost letadla to umoznovala) ve smeru udoli a vyletel z udoli ven divajice se na stormy zespodu. Dopravni nebo vojenske letado je v takove situaci bez chance. Ale existuji jine (nektere jsem zazil), neuveritelne povetrnostni anomalie prirody, ktera je vzdy silnejsi nez ubohy clovicek.

Holy
Návštěvník
Holy

Byl to obycejny atentat pri zneuziti technologie Fly By Wire. Kody k pocitacum, ktere ovladaji rizeni letadla ma preci Boeing tudiz USraelska vlada. Byl to signal ruske statni elite, ze je mohou zlikvidovat kdykoli, kdyz nebudou spravne fungovt, treba pri ceste na dovolenou. A nejen jim. Je to vysledek statniho terorismu pod taktovkou USA a NATO. Signal SAE, ze nejsou dost povolne v koincidenci s podivnym padem jejich vojenskeho letounu v Jemenu 14.3. Stejny scenar jako pri GemanWings. Zpravy sirici se po internetu ohledne nalezeni strepin US AA rakety stejne jako zprava o dustojnikovi CIA na palube se spoustou milionu dolaru ma jen zakryt dalsi spinu Pro sve politicke cile se tito devianti nestiti obetovat stovky zivotu zen, deti a muzu, tak jako vzdy.

Námořní atašé
Návštěvník
Námořní atašé

Podle posledních zjištění byl kapitán ve 3m výpovědi kvůli únavě a měl před sebou posledních několik letů. Takže bych příčinu hledal spíše v lidském faktoru. Vzpomínám, co jsem všechno vypustil, když jsem to měl “za pár”. Škoda za milion…

r.m.
Návštěvník
r.m.

atmosférické nůžky? nemysleli náhodou tzv. “střih větru”? obávám se, že kvůli kvalitě překladu z tohoto textu nevyxdumáme nic.
Každopádně padali jako kus šutru k zemi bez úhybných manévrů…

Pavel
Návštěvník
Pavel

Tady opravdu netuším. Podle Pjakina šlo o nějakou formu zneužití elektroniky a převzetí kontroly nad letadlem . Tato možnost se při současné geopolicické situaci sama nabízí.

Ale možná šlo opravdu jen o technickou závadu a nějaké selhání elektroniky.

Sám nevím, která varianta by byla lepší. Lidem, kteří zemřeli to už život stejně nevrátí.

achjo
Návštěvník
achjo

vicemene kravina a tlachy novinaru…
udelali by jste lip, sehnat anonymne odpoved od skutecneho pilota toho typu, ktery by rekl zda to tak funguje a je to technicky mozne… NEVERIM ze stabilizator… VYVAZENI, mam prednost pred RUCNIM rizenim. Vyvazeni se pouziva k tomu aby letadlo samo letelo rovne, zejmena u letadel bez autopilota
Ano stabilizitor, vyvazeni uz zpusobil mnoho nehod, zejmena pri startu… nicmene toto je scifi

apolon
Návštěvník
apolon

mas nalitano aspon na domacim trenazeru a vis jak pilotovat boeing nebo jen kecas? Vsak si to doma nasimuluj. Boeing uz je dneska na PC vychytanej a chova se stejne jak skutecny letadlo. No co kdo udela ve chvilce takovyho tlaku na posadku… neco se muselo stat- nekdo udelal chybu.
Mimochodem jake narodnosti byli piloti? Cesi treba litaji dneska za aerolinky v Kazachstanu a ja nevim kde, takze co to bylo za posadku?

Boeing
Návštěvník
Boeing

Nijaky stabilizator sa na tom rype nezapina. To je uplny nezmysel. Moznostou je, ze ked robili go around v automatickom rezime, to je pri dvoch zapnutych autopilotoch tak mohlo eventualne pri ich hmotnosti dojst k tomu, ze pri odpojeni autopilota je lietadlo viacej vyvazene na chvost. To bycteoretickycmohlocsivisiet S tym zevlietadlo preslo do padu. Ale s tym posadka musela pocitat nakolko sa to beznectrenuje na simulatore. Zatial cista spekulacia nakolko nie su zname ine faktory.

zdeněk
Návštěvník
zdeněk

tomu se nedá věřit, jen dohady, konspirace…