Poslanecká sněmovna se konečně začala zabývat podnětem Aeronetu, který jako první v...

Poslanecká sněmovna se konečně začala zabývat podnětem Aeronetu, který jako první v ČR upozornil na zahazování a zasahování do emailů na poštovních serverech, které provozuje Zdeněk Bakala a jeho vydavatelství Economia! Na jednání podvýboru nepřišel nikdo z firem, kterých se obvinění týká!

Poslanecká sněmovna se konečně začala zabývat podnětem Aeronetu, který jako první v ČR upozornil na zahazování a zasahování do emailů na poštovních serverech, které provozuje Zdeněk Bakala a jeho vydavatelství Economia! Na jednání podvýboru nepřišel nikdo z firem, kterých se obvinění týká!

Server Aeronet jako první médium v ČR přinesl v únoru tohoto roku výbušné informace [1] o zahazování a nedoručování emailů na českých freemailových serverech Centrum.cz, Atlas.cz a Volny.cz, pokud emaily obsahují zmínky o tzv. alternativních webech v ČR. Zmíněné freemailové servery používají antispamovou bránu Virusfree od pražské společnosti Excello, s.r.o., která poskytuje společnosti Economia antispamové služby.

Vydavatelství Economia, které patří Zdeňku Bakalovi, provozuje všechny 3 zmíněné freemailové servery a záhy poté, co jsme na tyto nekalé poštovní praktiky upozornili, slíbila Economia vyřešení tohoto problému. Jenže uběhly dva měsíce a nevyřešilo se prakticky nic, pouze se změnila taktika. V únoru fungovala cenzura způsobem, že email obsahující zmínku nebo URL odkaz na nějaký alternativní zpravodajský server a zaslaný z jiného freemailu na kterýkoliv ze 3 vyjmenovaných prostě nedošel a byl zahozen po cestě. Odesílatel obdržel informaci o úspěšném odeslání emailu, ale příjemce nic nedostal. Ani do svého inboxu, ani do přihrádky se spamem.

Centrum.cz webmail.

Poté, co server Aeronet tuto kauzu medializoval, došlo zhruba koncem února ke změně taktiky ze strany vydavatelství Economia. Pokud jste se pokusili z freemailových serverů jako je Gmail nebo Seznam.cz poslat na emaily Centrum, Atlas nebo Volný jakýkoliv email, který obsahuje URL odkazy na články na tzv. alternativních zpravodajských serverech v ČR, potom vám nově přijde na email obratem zpětná zpráva o odmítnutí doručení emailu adresátovi, a to se lživým zdůvodněním, že… Vaše zpráva nebyla na adresu xxx.yyy@centrum.cz doručena, protože může obsahovat virus.

Náš server na tuto praktiku opět upozornil v průběhu března, že takovéto odmítání doručování emailů může být posuzováno jako trestný čin pomluvy a také trestný čin šíření poplašné zprávy, protože zaslání emailu, který obsahuje URL odkaz na alternativní zpravodajský server, nemůže být vyhodnoceno jako virus, protože email nemůže obsahovat virus, ten může obsahovat pouze příloha emailu, pokud je připojena. Jenže brána Virusfree vracela poštu s touto hláškou i v případě, že email žádnou přílohu neměl, prostě email obsahoval jenom text, ve kterém byl URL odkaz na nějaký alternativní web [2].

Nedoručování emailů na základě odhadu a věštění z křišťálové koule Excello, s.r.o.

Detekce viru není věštění z křišťálové koule, ale jedná se exaktní proces. Email buď obsahuje přílohu, která je zavirovaná, anebo virus nebyl v příloze detekován, a potom příloha není zavirována. Jenže společnost Excello, s.r.o., která provozuje antispamovou bránu Virusfree, odmítala doručit poštu pouze na základě domněnky, že emailová zpráva “může” obsahovat virus. Žádný antivirový a ani antispamový systém nemůže fungovat v rozhodovacím procesu s konstantou neurčitosti ve smyslu, že antispamový systém sice virus nenašel, ale být tam může. Takový antispam je potom naprosto k ničemu, protože pokud nedokáže exaktně určit, jestli v emailu je zavirovaná příloha, nebo není, potom je nasazení takové antispamové brány na veřejný freemail možné vysvětlit jen dvěma způsoby. Buď je to znakem naprostého diletantismu administrátorů Centrum.cz, Atlas.cz a Volný.cz, anebo je to úmysl. Promyšlený úmysl, jak nadále blokovat a nedoručovat adresátům zmíněných freemailů poštu, která obsahuje odkazy na alternativní servery v ČR.

Společnost Excello a její produkt Virusfree.

Po mediální baráži, kterou spustil náš server a po zaslání podnětů poslancům parlamentu ČR, došlo koncem března a počátkem dubna k dalšímu posunu, alespoň v případě emailů s odkazy na náš server. Nově již chodí emaily do schránek na Centrum.cz, Atlas.cz a Volný.cz, emaily se zmínkami o našem serveru však padají do přihrádky Spam, kde si je musíte ručně označit, že nejde o spam, aby vám příště už chodily rovnou do doručené pošty. Nezkoušeli jsme však zasílat odkazy na jiné alternativní servery, to si musíte sami každý vyzkoušet. Podle posledních informací se však toto týká jenom těchto zmíněných 3 freemailových serverů, protože např. Tiscali.cz nadále nedoručuje emaily a vrací je s podivnou poplašnou zprávou, že prý email nebyl doručen, protože může obsahovat virus. Brána Virusfree tak zjevně byla přivedena k rozumu jen v případě Bakalových freemailů, ale ostatní freemailové servery, které také využívají bránu Virusfree, nedoručují poštu i nadále.

Kauzou, kterou rozvířil Aeronet, se konečně začala zabývat poslanecká sněmovna

Teprve nyní po více jak 2 měsících se začala celou kauzou zabývat Poslanecká sněmovna. V úterý proběhlo jednání parlamentního Podvýboru pro svobodu slova, na kterém byl přítomen předseda Asociace nezávislých médií Mgr. Stanislav Novotný. Jednalo se o cenzuře mnoha nezávislých médií, kterou provádějí některé emailové servery, jako např. centrum.cz a tiscali.cz. V právním smyslu se jedná o porušení paragrafu 182 trestního řádu. Server NWOO.org přinesl video a rozhovor se Stanislavem Novotným, video jsme připojili do úvodu článku. Na jednání podvýboru nedorazil nikdo z Economie, ani z Tiscali.

Zřejmě nepovažují zahazování emailů, které začalo probíhat už vloni před prezidentskou volbou, za něco důležitého, z čeho by se měli zpovídat. Na NWOO je ke stažení i vzor trestního oznámení [3], takže v tomto ohledu se věci začaly hýbat. Nicméně každého by mělo zajímat, že touto kauzou se vůbec nezabývala Česká televize, která kauzu úplně zazdila, a to hlavně kvůli tomu, že s kauzou přišel jako první jimi nenáviděný Aeronet. Teprve ve chvíli, kdy bylo zdokumentováno, že Economia zahodila i několika desítek emailů českých poslanců, kteří si posílali odkazy na alternativní servery, teprve poté se začalo ve věci konat.

Referenční databáze “závadových” webů.

Je dobré si znovu otestovat a vyzkoušet, jestli vám chodí emaily zasílané na Centrum.cz, Atlas.cz, Volny.cz, Tiscali.cz a také Centrum.sk, protože bránu Virusfree používají i slovenské mutace českých freemailů. Samotná brána Virusfree filtruje emaily podle seznamu ideologicky závadových webů, který provozuje slovenská iniciativa Konspiratori.sk a právě tento seznam se stal pilířem a rozhodovacím nástrojem pro Virusfree bránu, které emaily doručí, a které naopak zahodí, anebo ve druhé instanci nedoručí s odkazem, že mohou obsahovat virus. Jaký virus? No přese názorový virus! To je ten nejnebezpečnější virus všech dob, protože servery, které mají vlastní, rozuměj jiný názor, tak takové servery jsou rozvratné, škodící, takže je označíme za zavirované. Ale protože by se v tom někdo mohl vrtat, napíšeme odesílateli, že “možná” jeho email obsahuje virus, a proto nebyl doručen. Taková informace je k nezaplacení. Co je mi, pane doktore? Možná máte rakovinu! Možná! A možná taky ne.

Boj alternativy s mainstreamem je jako boj Davida s Goliášem

V každé společnosti moderní doby probíhají degenerativní procesy. Obyvatelstvo je zahlceno informacemi dezinformačního mainstreamu, na který jsou přisáty tisíce firem, které se živí různě. Některé si postaví živnost na tom, že se postaví do role “spravedlivých” a začnou rozhodovat o tom, jaký email doručí adresátovi do inboxu a jaký naopak zahodí, anebo vrátí odesílateli s poplašnou a lživou zprávou o viru. Proč? Protože je naděje, že mnoho technicky nezdatných lidí si to špatně vyloží a budou si myslet, že ten server, na který chodí číst, je celý zavirovaný a tudíž škodlivý. Takže se leknou a už na něj chodit nebudou.

A tím pádem nebudou rozesílat odkazy na články na něm. A přesně o toto jde iniciativě, jakou je Konspiratori.sk a přesně o toto jde i společnosti Excello, s.r.o., která provozuje službu Virusfree pro řadu freemailů v ČR i na Slovensku. Nevíme, jestli máme jásat, že emaily s odkazy na Aeronet už konečně chodí na Centrum, Atlas a Volný, i když padají zatím do spamu a musíte si je odtamtud vyzvednout a označit za nespamovou poštu. Celá kauza je totiž jenom bojem malých s velkými, měřeno zázemím, zaměstnanci a hlavně financemi. Přesto však se nám podařilo kauzu rozpohybovat a je naděje, že se to stane ukázkovým příkladem toho, jak alternativa dokáže řešit aktuální problémy občanů.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Vážení čtenáři, pokud se Vám líbí naše práce, naše články, videa, analýzy a pravidelné páteční pořady na SVCS, zvažte prosím i závěrem tohoto měsíce jakýkoliv finanční příspěvek na podporu a zachování provozu našeho serveru na naší obvyklé darovací stránce zde. Každá částka nám pomáhá, protože my nemáme za sebou nikoho než jenom vás, naše čtenáře. Předem Vám děkujeme, stejně tak jako děkujeme všem, kteří nám tento měsíc již přispěli. Společně tvoříme rodinu a Vy jste její součástí.

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Alkaponek
Návštěvník
Alkaponek

Bez zájmu mainstreamových sdělovacích prostředků proběhlo jednání poslaneckého podvýboru pro svobodu slova a média, které se zabývalo cenzurou a porušováním trestního zákoníku.

Předmětem jednání měla být diskuse o tom, že některé soukromé společnosti, jež provozují internetovou komunikaci, takové ty free portály, blokují určitá sdělení, která obsahují konkrétní zmínky… Konkrétně nejvíce nálezy této filtrace směřují na portál Centrum, který je pana Bakaly, pak portály Volný, Tiscali a další, které nedopraví vaše sdělení vašemu adresátovi. To lze zhodnotit podle paragrafu 182 trestního zákoníku jako porušování tajemství dopravovaných zpráv,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

„Hostem jednání byl pan Novotný, předseda Asociace nezávislých médií. Z podvýboru se ho zúčastnili jen předseda pan Luzar a pak už jen pánové Rakušan a Martínek, ostatní poslanci se neobtěžovali zúčastnit.

Na jednání byli pozváni i zástupci portálů, jichž se to týkalo, ale nedostavili se. „Asi mají moc práce. Ale ti za to alespoň nejsou na rozdíl od poslanců placeni z našich daní, takže buďme shovívaví. Jen dali najevo, že se s nějakým Novotným a s nějakým poslaneckým podvýborem nemají o čem bavit, protože moc v této zemi nemá Parlament, ale mocní vlastníci firem včetně těch komunikačních.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Moderator-Takac-spustil-lync-a-pak-se-ztrapnil-Petr-Zantovsky-koukal-s-otevrenou-pusou-co-se-to-deje-53385

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Momentálně mail s odkazem na AC24 do doručené pošty na centrumu projde, ale padá to spamu. Web “konspiratori.sk” je banda latentních fašounů, bojících se prachobyčejné pravdy z alternativních médií! A kvůli tomu lezou lidem do soukromé pošty! No prokristapána.

Hasiči, architekti a inženýři vysvětlují mýty o 11. září 2001
https://www.youtube.com/watch?v=KsruiF6WpHQ

Motopes
Návštěvník
Motopes

Pěkný článek k tomu, jak hodní němci za nic nemohli, to všechno bylo jenom pár nacistů. Imaginárních. . . Nenechme si vypláchnout mozek.
https://www.securitymagazin.cz/historie/neohrozeny-vaclav-sedlacek-neuveritelny-pribeh-prvni-a-zcela-zapomenute-obeti-nemecke-okupace-1404059888.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Současní fašounci také za “nic nemohou” a vykreslují sami sebe jako největší bojovníky za svobodu a “demokracii” i když mají ruce od krve a za sebou miliony obětí agresí USA a NATO… Těm úchylným západním goebbelsovcům to nestačí a ještě tvrdí, že vedou lidstvo ke světlým zítřkům.

Martik
Návštěvník
Martik

Právě nyní vyzkoušeno z pracovního e-mailu na soukromý na tiscali.cz s následnou hláškou o nedoručení, viz úryvek: Nahlášená chyba: 550 5.0.350 Remote server returned an error -> 554 message refused by the scanner (#5.7.1) – for more information visit https://www.virusfree.cz/faq
Následně jsem vyzkoušel link z slovanskakosile.cz a v pořádku.
Pro zajímavost jsem poté znovu otestoval aeronet.cz a tento e-mail již prošel…

Buran
Návštěvník
Buran

taky vyzkoušeno,ze seznam na centrum,spadlo to do spam jak píšou.

sibolet
Návštěvník
sibolet

Milí trollové z kopce na kopec tady běsní nad debilitou ovčanstva,nad blbými volbami..Máte nějaký bohulibý námět,jak zaležitosti v kráteru změnit? Jste mistři světa hackeři,kteří budou při volbách bdělí a ostražití,v noci,ve dne,jako kdysi Lidové milice,aby snaha normálních voliču byla korunovaná uspěchem? Trollové z kopce na kopec,co urážíte normálně myslící voliče,co jste udělali po volbách,když podvodem se do sněmovny dostali Piráti,Stan,Kdu-Čsl??? Řvali jste u Rychetského?? Jsem ČISTÁ RUKA,proto NEVOLÍM,nebot podvody ve výsledcích jsou VŽDY..A za pár dní po tomto komentáři se probudí další trollí zmetek a začne opět s obehranými urážkami voliču..Dokoukal jsem SPÁČE,roztomilé ruské dílko..

Neznámý
Návštěvník
Neznámý

Jsem ČISTÁ RUKA,proto NEVOLÍM.
Alespoň můžu dál vykřikovat jací jsou všichni blbí, že.
Je nutné jít k volbám. Právě proto, že jsou takoví jako Ty, proto to vypadá jak to vypadá.

sibolet
Návštěvník
sibolet

Neznámý,já stepoval k volbám,kdy sis hrál s kačerem..Jo,zkušenosti OSOBNÍ jsou k nezaplacení

Alanis
Návštěvník
Alanis

Česká republika patří mezi 10 zemí, které nejvíce podporují USA ve Valném shromáždění OSN
Do seznamu 10 zemí, jejichž rozhodnutí se při hlasování Valného shromáždění OSN často shodovalo s USA, vstoupily: Izrael, země Mikronésie, Kanada, Marshallovy ostrovy, Austrálie, Velká Británie, Francie, Palau, Ukrajina a Česká republika.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201804277237230-ceska-republika-patri-mezi-10-zemi/

Jste hrdi na náš loutkový režim? Loutky US, otroci EU, s televizí Pražské kavárny, vedeni stranami kmotrů, postižení Bakalovými e-maily a židozednářskou soudní mafií. Kdysi hrdé Československo. Dnes absurdistán Česko.

Iva
Návštěvník
Iva

To jsme fakt teda ve vynikající společnosti.
Hanba mě fackuje.

b.k
Návštěvník
b.k
Josef
Návštěvník
Josef

Zloději jsou vada přírody.
Pažravý Bakala ukradl naše Ostravsko-karvinské doly, naše černé uhlí, a ani to mu nestačí, ještě krade lidem soukromou poštu.

Hospodaření OKD, a.s.:
Tržby
2004 32 mld. Kč, 2005 58 mld. Kč, 2006 39 mld. Kč, 2007 38 mld. Kč, 2008 55,3 mld. Kč, 2009 35,3 mld. Kč, 2010 ?, 2011 36,8 mld. Kč, 2012 35,6 mld. Kč, 2013 26,5 mld. Kč, 2014 18,5 mld. Kč, 2015 17 mld. Kč, v květnu 2016 podala OKD na sebe návrh na insolvenci
Čistý zisk (zisk po zdanění)
2004 5,1 mld. Kč, 2005 5,3 mld. Kč, 2006 3,6 mld. Kč, 2007 5,5 mld. Kč, 2008 9,3 mld. Kč, 2009 1,5 mld. Kč, 2010 6,3 mld. Kč, 2011 6,1 mld. Kč, 2012 1,2 mld. Kč 2013 -19,6 mld. Kč, 2014 -10,1 mld. Kč, 2015 -6,8 Kč, v květnu 2016 podala OKD na sebe návrh na insolvenci, OKD dluží 17 mld. Kč věřitelům

Kromě dividend ze zisku vydal Bakala v rámci OKD akcie a dvakrát dluhopisy, jedny jsou splatné v roce 2018, druhé v roce 2021. Za akcie získal 30 mld. Kč a dluhopisy vynesly Bakalovi též 30 mld. Kč. Celkem se Bakala napakoval v OKD 100 mld. Kč.

Len
Návštěvník
Len

To je nespokojenosti s tím, že Vám nechodily e-maily. Přesně Ti samí lidé Vám správcují účty.
Až se jednou proberete a na účtu budete mít nulu. nedivte se. Sami je podporujete bezhotovostními platbami. A ruku na srdce, kdo z Vás ví, jak počítače a programy opravdu fungují? Lidi mají problém spočítat trojčlenku, o obsahu válce a úrokách ani nemluvím, ale s počítačem to “opravdu”umí….. .
Pokud se toto děje – mazání pošty – absolutně nemám důvěru v to, že budu s úřady komunikovat jen přes počítač. Údaje se nemusí jen mazat, ale také upravovat….

Guest
Návštěvník
Guest

Vzpomíná si někdo, co říkali a hlásali Piráti, když začínali? Co bylo jejich největším tématem? Byl to důraz na svobodu internetu, nepřípustnost jakékoli formy cenzury atd. Jak je to dnes s Piráty? Proč mlčí, že se takové věci dějí? Je to jen proto, že se jich to netýká? No i kdyby se jich to netýkalo, ze zásady přeci nemohou mlčet. Máme je v parlamentu, s touto myšlenkou v podstatě vznikli a oni mlčí. Divné, velice divné. Nebude to tím, že jejich největším sponzorem v minulých volbách byl právě Tiscali media? Zajímavé je, že při posledních volbách právě své původní témata opustili. Není to tím, že jsou zcela jinak financováni, než tomu bylo dřív?
Takže jaksi nechápu, jak je někdo může chápat jako nějakou alternativu nebo protestní stranu, když klesli k tomu a zpívají v podstatě píseň toho, koho chleba jedí. Tam je zcela jistě nejedná jen o Tiscali media, ale o jiné vlivy. Tak jaký je vlastně rozdíl mezi nimi a třeba TOP 09? No prakticky už žádný, zdroje mají podobné, nebo způsob závislosti je podobný. Kde je ta jejich svoboda internetu a ty jejich svobodomyslné myšlenky? Jsou pryč, byli v manipulováni do systému a umlčeni tak, že si to snad sami neuvědomují. To by tak nevadilo. Špatné je to, že jejich voliči to zatím nevidí a zatím zcela nepochopili, co se stalo. Dnes jsou Piráti živeni jako domnělá alternativa, která má za úkol sbírat protestní voliče. A jak to vypadá? Největší preference mladších a nejmladších v Praze. On na tom ten venkov, jak se říká všem hloupým mimo Prahu, zase tak špatně nebude. Toto je klasický příklad toho, že je mnohdy zcela naopak.
Kde je tedy nejvíce těch ovcí? Když to nehází Kalouskovi, hází to Kalouskovu béčku. Dle chování Pirátů ve sněmovně od voleb tomu tak skutečně je. Kdybychom ty chytré a mladé z Prahy neměli, tak jsme úplně v čudu….

Amarant
Návštěvník
Amarant

Piráty jsem ohledně té cenzury oslovil, a prý jde o soukromou aktivitu soukromého poskytovatele freemailových služeb. Takže podle Pirátů je zřejmě cenzura OK. Jdu blejt, velebnosti…