Porošenkův projev na půdě amerického Kongresu. Nový zákon na podporu války proti...

Porošenkův projev na půdě amerického Kongresu. Nový zákon na podporu války proti Rusku – „Dodáme zbraně a další peníze“. Porošenko před celým světem obviňuje Rusko ze sestřelení malajsijského letadla a za potlesku Kongresu „nikdy nepřijme okupaci Krymu“. Po Holandsku píše Putinovi i Rakousko

Porošenkův projev na půdě amerického Kongresu. Nový zákon Kongresu na podporu války proti Rusku – “Dodáme zbraně a další peníze”. Porošenko před celým světem obviňuje Rusko ze sestřelení malajsijského letadla a za potlesku Kongresu “nikdy nepřijme okupaci Krymu”. Po Holandsku píše Putinovi i Rakousko

Porošenko přednesl projev na půdě amerického Kongresu. Ovace pro lídra za „svobodu“ Ukrajiny neberou konce. Z čeho mrazí – Ukrajina se nikdy nesmíří s „okupací Krymu“. Celý projev zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-594807-projev-petra-porosenka-v-kongresu-usa/ Po projevu Porošenka dojde k hlasování o “Zákonu na podporu svobody Ukrajiny.”

V průběhu návštěvy Porošenka byly vedeny debaty o zavedení sankcí proti Rosoboronexportu a proti dalším ruským podnikům, které “přispěly k nestabilitě na Ukrajině, v Moldavsku, Gruzii a v Sýrii”. Zatímco usnesení a rozhodnutí, která byla přijata v reakci na ozbrojený konflikt ve východní Ukrajině, jsou dosud více jen formální než skutečnou podporou Ukrajiny ze strany mezinárodního společenství, nově navržený dokument obsahuje řadu důležitých bodů.

Za prvé, ustanovuje vojenskou pomoc Ukrajině: protitankové zbraně, zbraně a střeliva pro personál, radarová a komunikační zařízení. Na to vše plánují Spojené státy utratit 350 milionů dolarů. Za druhé, text dokumentu hovoří o poskytování finanční pomoci Ukrajině ve výši 100 milionů dolarů, která bude vyplacena v průběhu tří let a bude řešit nedostatek paliva a elektřiny. Za třetí, a to je nejdůležitější, jde o to, aby Ukrajina, Moldavsko a Gruzie byly v postavení velkých nezúčastněných spojenců NATO a za tím účelem bude do těchto zemí rozděleno 10 milionů dolarů – ty půjdou na boj s „ruskou propagandou“.

Pokud jde o odsouhlašení a přijetí tohoto zákona, to je závislé na tom, jak přesvědčivý bude Porošenko ve svém projevu. Přijetí tohoto zákona ale bude znamenat přechod Spojených států do aktivní fáze boje proti „ruské agresi ve východní Evropě”. Změna politiky z ekonomických sankcí na vojenskou podporu Ukrajiny může vést k protireakci Ruska, které v takovém okamžiku může zvýšit přítomnost svých vojsk na území Ukrajiny. Navrhovaný zákon Kongresu USA povede k tomu, že proces vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou bude odteď veden třetí stranou.

A jak projev dopadl? Petro Porošenko v Kongresu USA žádal o americkou vojenskou pomoc pro svou zemi, jež podle hlavy státu brání svobodný svět před ruskou agresí. “Vyzývám vás, nenechte Ukrajinu samotnou,“ apeloval Porošenko ve svém emotivním projevu před americkými zákonodárci, ve kterém žádal o udělení zvláštního spojeneckého postavení i o dodávky zbraní a dalšího vybavení. Deky a přístroje pro noční vidění, které Západ zatím ukrajinským spojencům poskytl, jsou podle Porošenka sice důležité, ale samy o sobě válku nevyhrají ani neumožní udržet mír. “Demokracie se musí solidárně podporovat, jinak budou zničeny jedna po druhé.” A Bílý dům přislíbil Kyjevu další pomoc v přepočtu za více než miliardu korun.

Byla vskutku „nádhera“ projev sledovat. Ovace Kongresu nebraly konce už než Porošenko začal svou řeč. Části, kdy Porošenko hovořil o Ruskem sestřeleném letadle a obzvláště části, že „okupace Krymu“ Ruskem nebude nikdy připuštěna, lze nazvat potleskem na otevřené scéně. Dělalo se mi zle od žaludku.

Co dodat? Dnes byl učiněn další krok směrem k válce, kterou USA tolik potřebují (další fiskální útes je na spadnutí a FED včera po svém dvoudenním jednání vlastně nepřímo prohlásil, že si s ním neví rady, jelikož nové investice – rozuměj nově dobytá území) prostě nejsou. Z čeho mrazí je, že anexe Krymu nebude nikdy akceptována.

Já dodávám: Putine, nedej se! Není to dlouho, co se holandští vědci a intelektuálové otevřeným dopisem omlouvali Putinovi za svou vládu a vyjádřili mu svojí podporu: https://aeronet.cz/news/holandsti-vedci-se-omlouvaji-putinovi-za-svou-vladu/. Dnes se přidalo i Rakousko. Jako protiváhu a naději k tomu, co se dnes odehrálo na půdě amerického Kongresu a k tomu, o čem hovořil Porošenko, vkládám text rakouského dopisu:

Milý presidente Putine a Lide Ruska, 

přijměte, prosím, naši omluvu za chování našich vlád a médií. Západní národy jsou pod vedením Spojených států zjevně odhodlány zahájit s Ruskem válku. Střízlivý člověk rozpozná strašlivé důsledky takové války a udělá vše, co je v jeho moci, aby jí zabránil. Ve skutečnosti to vypadá, že přesně to vy děláte. Musí se vám tváří v tvář nekonečnému proudu lží a provokací podařit zabránit, aby Rusko bylo vtaženo do jaderné války.

Události kolem války na Ukrajině se překrucují, aby vás prezentovaly jako agresora, i když ve skutečnosti fakta jasně ukazují opak. Neonacistické gangy se každodenně proti občanům Novorossie dopouští ukrutností a dostává se jim k tomu politické a finanční podpory Západních vlád. Ukrajinská armáda zaútočila na ruská kontrolní stanoviště i města a pravidelně bombarduje uprchlíky snažící se uniknout ze země. Rusko je obviňován ze zničení malajského letounu letu MH17, i když důkazy poukazují, že letoun sestřelila Ukrajinská armáda. Nabízíte lidem v Luhansku humanitární pomoc a jste obviňováni z pašování zbraní na Ukrajinu.

A proč vlastně jste cílem těchto lží a provokací? Patologičtí zločinci ze Západu tlačí na válku s Ruskem, protože potřebují vnějšího nepřítele. Potud, pokud budou lidé soustředění na „ruskou agresi“, tak se udrží ve stavu, kdy si nebudou uvědomovat, kdo jsou ti, co jsou opravdu odpovědní za úpadek amerického sociálního a ekonomického systému. V Evropě s její historií brutálních válek rozpoutávaných arogancí a hrabivostí propadli evropští vůdci naprostému morálnímu kolapsu a naivně se snížili k zařazení do šiku za USA politikou imperiální agrese. Poslední velký president Spojených států, John F. Kennedy, našeho společného nepřítele v roce 1961 popsal takto:

Po celém světě se proti nám staví monolitická a bezohledná konspirace, která k rozšiřování svých sfér vlivu spoléhá na skryté prostředky – na infiltraci místo invaze, na subverzi místo voleb, na zastrašování místo svobodné volby, na gerily za noci místo armád za dne.

Je to systém, který zverboval nesmírné lidské i materiální zdroje k vybudování těsně provázené a velice účinné mašinérie, která kombinuje vojenské, diplomatické, zpravodajské, ekonomické, vědecké a politické operace… Jejich přípravy jsou skryté, nepublikují se. Jejich omyly se pohřbívají, nedělají titulky zprávám. Odštěpenci od nich jsou umlčováni, nikoliv chváleni. Na jakékoliv výdaje se nikdo neptá, žádné fámy se z toho neobjeví v tisku, žádná tajemství se neodhalují.

Od těch časů byly vlády Spojených států a dalších Západních národů touto „bezohlednou konspirací“ už infiltrovány. Ač v tom nemusí být nezbytně zcela jednotní, tak věříme, že jejich vůdci myslí a jednají, aniž by byli zatíženi břemenem normálního lidského svědomí. Proto jsou ochotni obětovat životy milionů nebo i miliard lidí. Dodávají Izraeli zbraně, kterých se používá k hromadnému masakrování tisíců Palestinců. Militarizují policii v místech jako Ferguson, MO, aby ochránili a posílili svou moc nad lidmi. Lžou, aby zahajovali války, které zbavují miliony lidí životů, aby tak zvýšili svou politickou moc. Jsou hodni opovržení.

Stejně jako JFK i vy máte vojenskou průpravu, a tak jste vázán smyslem pro povinnost chránit ruský lid a sloužit mu. Zdá se, že stejně jako on i vy rozpoznáváte šílenství jaderné války a přikláníte se k míru. Odmítl jste uznat Americké impérium a pracujete na podvracení jeho moci, aniž byste se zapojoval do přímého vojenského konfliktu. Rusko rozvinulo užší vztahy s mnoha zeměmi přes organizace jako BRICS, odpustilo staré dluhy a se svými partnery pracovalo na splnění cílů, které slouží zájmům lidí. Idea mezinárodního partnerství se nazývá multipolární přístup, a ten ostře kontrastuje s unipolární, imperialistickou politikou US, v níž jsou zdroje všech zemí řízeny ve prospěch mocné hrstky nemnohých – a na úkor Nás Lidu.

My odmítáme tu hrabivost, nenávist a chtíč po moci projevovaný našimi „vůdci“. Zabíjení milionů nevinných lidí ve jménu svobody a sebeobrany nás pobuřuje a děsí. Chceme pro všechny lidi mír a spravedlnost. Chceme reálný a trvalý mír, takový druh míru, o kterém kdysi JFK mluvil:

O jaký druh míru usilujeme? Nikoliv o Pax Americana vnucený světu americkými zbraněmi války. Nikoliv mír hřbitova či bezpečnost otroků. Mluvím o pravém míru, takovém druhu míru, který činí život na zemi hodným žití, takový druh, který lidem i národům umožní růst a doufat a budovat lepší život pro své děti – nikoliv pouze mír pro Američany, nýbrž mír pro všechny muže a ženy – ne jen mír v našem čase, nýbrž mír pro všechny časy.

Skutečný mír a spravedlnost nejsou možné potud, pokud ta „bezohledná konspirace“ ze zákulisí vládne Spojeným státům a dalším národům. Modlíme se, abychom svým společným úsilím ty po moci žíznící a bezohledné zločince, kteří se snaží nás všechny zotročit, mohli porazit. Modlíme se, abychom místo toho mohli kultivovat skutečný mír, který činí život na Zemi hodný žití.

S upřímností, 

Podepsaní zde: http://dearputin.com/ “

Další použité zdroje:

http://112.ua/mnenie/vizit-poroshenko-v-ssha-na-chto-mozhet-rasschityvat-ukraina-116762.html

http://www.nwoo.org/2014/09/18/text-rakouskeho-omluvneho-dopisu-prezidentovi-putinovi/

-Pozorovatelka-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
kolemjdoucí
Návštěvník
kolemjdoucí

Pozor, ta doména (stránka s peticí) je registrována americkým registrátorem domén Crazy Domains, a je registrována v Sydney na smyšlené telefonní číslo a P.O. Box (můžete sami snadno ověřit – jakákoliv služba „Whois” na Internetu vám to sdělí, stačí použít Google).

Zbyněk
Návštěvník

Zajímavé podání ruky 👿

TSq
Návštěvník

Ostatně celá fotka je hodně zajímavá z hlediska nonverbální komunikace obou aktérů, vypovídá opravdu hodně.

sd
Návštěvník
sd

Právě jsem to podepsal také.
Přímo zírám, kolik je tam podpisů od Čechů a Slováků!